استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه رفع مشکلات متداول آن

عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که بخواهید لباس های خود را درون ماشین لباسشویی بریزید اما متوجه شوید که لباسشویی با مشکلی مواجه شده و کار نمی کند؟ در این مواقع آزار دهنده و اعصاب خرد کن، پیدا کردن دقیق مشکل یا ایراد دستگاه یا اصطلاحا عیب یابی ماشین لباسشویی بسیار دشوار خواهد بود. مخصوصا اگر دانش تخصصی در رابطه با نحوه عملکرد لباسشویی و اجزای آن ندارید و هیچ تجربه قبلی در خصوص تعمیر لباسشویی هم نداشته باشید. در این مواقع چه کار باید کرد؟

در این مقاله از کاراباما می خواهیم به طور اختصاصی نحوه عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ را برایتان شرح داده و درباره راه کارهای رفع خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ و برطرف کردن برخی مشکلات متداول لباسشویی سامسونگ صحبت نماییم. عیب یابی لباسشویی سامسونگ و بسیاری از مشکلات رایج لباسشویی با عیب یابی دیگر برندهای لباسشویی تفاوت چندانی ندارد، لذا می توانید مطالب بیشتری را در عیب یابی ماشین لباسشویی نیز بیابید.

در ادامه به بیان متداول ترین مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ خواهیم پرداخت و نحوه رفع مشکل را اشاره خواهیم کرد. پس در صورتی که لباسشویی سامسونگ شما با مشکلات مشابهی رو به رو شد، پس از خواندن این مطالب می توانید به درستی در رابطه با نحوه رفع عیب تصمیم بگیرید. ممکن است ایراد لباسشویی سامسونگ ساده بوده و خودتان پس از عیب یابی دستگاه و با استفاده از راهنمایی های زیر، بتوانید آن را رفع کنید. با این وجود در بسیاری از مواقع حتما می بایست تعمیر لباسشویی خود را به متخصصین حرفه ای بسپارید.

نکته بسیار مهم: عیب یابی لباسشویی سامسونگ، برطرف نمودن مشکلات متداول و انجام سرویس یا تعمیرات لباسشویی سامسونگ، همگی باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شوند. بنابراین انجام عیب یابی و یا امور تعمیرات مربوط به لباسشویی را جدی بگیرید. دستکاری های ناشیانه ممکن است درنهایت مشکلات شما را تشدید کرده و خسارات جدی را به دستگاه وارد نماید که مسلما هزینه سنگین تری را نیز برایتان به بار می آورد.

در صورتی که مشکلی در ماشین لباسشویی سامسونگ شما وجود دارد و یا لباسشویی تان به کلی از کار افتاده و از عیب یابی لباسشویی و رفع مشکلات آن سر در نمی آورید با مراجعه به صفحه تعمیر لباسشویی سامسونگ می توانید درخواست سرویس و یا تعمیرات دستگاه خود را ثبت نمایید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

اگر لباسشویی سامسونگ شما بر روی صفحه نمایش خود کد خطا یا اروری را نمایش می دهد، می توانید برای آگاهی از معنای آن به “دفترچه راهنمای لباسشویی سامسونگ” مراجعه کرده و یا مقاله “کد خطا یا ارور لباسشویی سامسونگ به همراه راه های رفع خطا” را بخوانید.

عیب 1: مشکلات آبگیری لباسشویی سامسونگ

مشکلات مرتبط با آبگیری لباسشویی های سامسونگ را می توان به 3 مشکل زیر تقسیم نمود:

• لباسشویی سامسونگ آبگیری نمی کند یا کند است؛
• لباسشویی سامسونگ آبگیری می کند اما متوقف نمی شود؛
• لباسشویی سامسونگ همزمان با آبگیری در حال تخلیه می باشد.

دلایل بروز مشکل و اجزائی که باید بررسی شوند، عبارتند از:

1- شیر ورودی آب
2- سوئیچ فشار
3- تایمر لباسشویی
4- قفل درب لباسشویی
5- فشار کم آب در شیلنگ ورودی به لباسشویی سامسونگ

نحوه عیب یابی: ممکن است درب لباسشویی به خوبی بسته نشده و به این دلیل آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ اتفاق می افتد. ممکن است ایراد از سوئیچ فشار باشد. سوئیچ فشار میزان مناسب سطح آب در دستگاه را تعیین می کند. لذا در صورت خراب بودن آن، مقدار آب در دستگاه می تواند بیش از حد شده و از لباسشویی سرریز کند. سوئیچ فشاری توسط تایمر لباسشویی یا برد کنترل الکترونیکی دستور می گیرد. بنابراین ممکن است ایراد از برد یا تایمر باشد.

یکی از قطعاتی که بیشترین سهم را در مشکلات مربوط به آبگیری لباسشویی سامسونگ دارد، شیر ورودی آب یا شیر برقی است. علت نیامدن آب داخل لباسشویی و یا علت عدم توقف در آبگیری لباسشویی سامسونگ، می تواند خراب بودن این شیر باشد. در صورتی که اجزای گفته شده معیوب باشند باید تعویض گردند. توصیه می کنیم با تعمیرکار متخصص لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

عیب 2: توقف لباسشویی سامسونگ یا خاموش شدن آن

توقف ماشین لباسشویی سامسونگ و کار نکردن آن می تواند بصورت های مختلفی روی داده و نیز دلایل متفاوتی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر به مقاله زیر رجوع کنید:

علت توقف یا خاموش شدن لباسشویی سامسونگ

اگر لباسشویی سامسونگ شما پس از شروع به کار، بنابر دلایلی متوقف شده است اما دستگاه هنوز روشن است، موارد زیر می توانند دلیل بروز این مشکل باشند، که می بایست توسط تکنسین عیب یابی شوند:

1- میکروسوئیچ درب
2- زبانه قفل درب
3- شیر ورودی آب
4- برد کنترل اصلی
5- تایمر لباسشویی

به دلیل هزینه بالای قطعات، تعویض آنها بهتر است در صورتی که از معیوب بودن آن ها اطمینان حاصل کرده اید، انجام شود. لذا حتما از تکنسین باتجربه برای رفع مشکل لباسشویی لباسشویی سامسونگ خود کمک بگیرید.

آیا ماشین لباسشویی سامسونگ شما در اواسط کار و یا کمی پس از شروع به کار و انتخاب برنامه شستشو، ناگهان خاموش می شود؟ در این حالت ممکن است ایراد به موارد زیر مربوط باشد:

1- نوسانات برق در پریز و دوشاخه دستگاه
2- خرابی تایمر یا برد کنترل اصلی

اگر از دیگر محصولات لوازم خانگی سامسونگ استفاده می کنید و دچار مشکل شده اید، به صفحه خدمات تعمیرات سامسونگ مراجعه کنید

عیب 3: روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و علت کار نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ به دلایل مختلفی می تواند اتفاق بیوفتد. برخی از این دلایل شاید ساده بوده و امکان رفع مشکل توسط خود شما نیز باشد، اما برخی دیگر، دلایل پیچیده ای هستند که نیاز به بررسی تکنسین متخصص لباسشویی دارند.

نحوه عیب یابی: پیش از هر چیز، از رسیدن برق به دستگاه مطمئن شوید. ممکن است اشکال از کنتور برق منزل تان باشد. موارد دیگری که باید بررسی شوند عبارتند از:

• موتور لباسشویی: اگر موتور لباسشویی سامسونگ شما بیش از حد گرم شود، خاموش شده و اجازه می دهد تا خنک شود. این اتفاق معمولی است اما اگر موتور دستگاه شما اغلب داغ کرده و خاموش می شود، حتما باید توسط متخصص بررسی شود.
• سوئیچ درب: لباسشویی های سامسونگ طوری طراحی شده اند که در صورت باز بودن درب، روشن نمی شوند. اگر سوئیچ درب خراب است، لباسشویی سامسونگ روشن نمی شود و شروع به کار نخواهد کرد.
• سوئیچ استارت: گاهی اوقات علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ، نرسیدن برق به سوئیچ استارت است. این اشکال باید توسط تکنسین فنی بررسی شود.
• تایمر لباسشویی: در برخی از مدل های لباسشویی که سوئیچ استارت بخشی از تایمر می باشد، لازم است تا ولوم تایمر را بررسی کنید.
• برد کنترل اصلی: برد لباسشویی سامسونگ، تمامی اجزاء از جمله موتور را کنترل می کند. در صورتی که برد معیوب باشد، دستور لازم برای شروع کار موتور یا سایر اجزاء صادر نمی شود. عیب یابی برد کنترلی لباسشویی سامسونگ، کاری تخصصی بوده و باید توسط متخصص تعمیر لباسشویی انجام شود.

بیشتر بخوانید: علل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

عیب 4: سر و صدای زیاد لباسشویی سامسونگ

گاهی اوقات سر و صدای لباسشویی سامسونگ می تواند نشانه وجود مشکل پیچیده تری در دستگاه باشد. با توجه به نوع صدایی که از لباسشویی خود می شنوید، ممکن است عیب یابی لباسشویی ساموسونگ و نحوه برطرف نمودن مشکل صدای لباسشویی متفاوت باشد. امکان دارد اشکال از پمپ تخلیه باشد و یا یک جسم خارجی در شیلنگ تخلیه گیر افتاده باشد. تسمه، بالشتک موتور و کمک فنرها نیز می توانند دلیل به وجود آمدن سر و صدای لباسشویی باشند، لذا باید بررسی شوند.

اطلاعات دقیقتر در رابطه با نوع صداهای تولید شده توسط لباسشویی و رفع هر یک، به مقاله علت سر و صدای زیاد لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید.

عیب 5: لرزش و تکان خوردن شدید لباسشویی سامسونگ

بسیاری از مردم بر این باورند که ماشین لباسشویی بطور کلی با لرزش و تکان شدید همراه است. در حالی که این امر صادق نیست. تکان خوردن شدید لباسشویی سامسونگ می تواند ناشی از عیب و ایراد در بخش های مختلف باشد:

• تراز نبودن لباسشویی: یکی از اصلی ترین دلایل لرزش ها و تکان های شدید لباسشویی، تراز نبودن آن می باشد. نحوه صحیح تنظیم تراز را در تراز کردن لباسشویی سامسونگ به شما آموزش داده ایم.
• بار نامتعادل لباس ها
• تنظیم نبودن پایه ها
• اشکال فنرها و کمک فنرهای لباسشویی
• ایراد در تسمه لباسشویی سامسونگ

معمولا در لباسشویی هایی که به دقت تراز شده اند، تنظیم صحیح پایه ها و متعادل ساختن لباسها در داخل سبد لباسشویی، مشکلات تکان خوردن و لرزش های شدید را از بین می برد. با این حال اشکال می تواند جدی تر و به قطعاتی چون فنرها و کمک فنرها نیز مربوط باشد. لذا در صورتی که جهت عیب یابی لباسشویی سامسونگ به اطلاعات بیشتری احتیاج دارید، به مقاله علت لرزش و تکان خوردن شدید لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید. اگر مشکل شما بردوام بود، بهتر است با تعمیرکار خود تماس بگیرید.

عیب 6: نشت آب از لباسشویی سامسونگ

برطرف نمودن مشکل آبریزش یا نشتی ماشین لباسشویی سامسونگ، به محل دقیق نشتی بستگی دارد. به طور معمول در لباسشویی های سامسونگ، بخش هایی که بیشترین احتمال نشتی را دارند، به قرار زیر خواهند بود:

• شیلنگ تخلیه
• شیلنگ ورودی آب
• محفظه جاپودری لباسشویی
• لاستیک دور درب لباسشویی
• پمپ تخلیه

نحوه عیب یابی: در هر مورد، ابتدا به دقت قطعه و اتصالات آن را بررسی کنید. به دنبال ترک، پارگی و یا شکستگی در آن باشید. در صورتی که لازم بود، قطعه را تعویض کنید. همچنین داخل شیلنگ ها را برای وجود هرگونه مسدودیتی چک کنید. لاستیک دور درب لباسشویی را نیز به دقت بررسی کنید. اگر مدتهاست که از لباسشویی خود استفاده می کنید و لاستیک دور درب فرسوده شده است، بهتر است به فکر تعویض آن باشید.

همچنین به یاد داشته باشید که استفاده بیش از حد از مواد شوینده و یا پودرهای نامناسب شستشو می تواند منجر به کف زیاد، سرریز و نشت آب در لباسشویی گردد. برای اطلاعات بیشتر مقاله کاراباما در این رابطه را بخوانید:

علت آبریزش یا نشت آب از ماشین لباسشویی سامسونگ

عیب 7: نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ

علت نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ، قطعا به دلیل یکی از موارد زیر خواهد بود:

1. مقدار بیش از حد لباس
2. خرابی سوئیچ درب یا مجموعه قفل درب
3. پمپ تخلیه
4. موتور لباسشویی
5. تسمه ها

نحوه عیب یابی: موتور جزء اصلی و عامل حرکت درام لباسشویی است. اولین چیزی که باید در مواقع نچرخیدن دستگاه بررسی شود، موتور است. اجزای موتور نیز به همراه آن باید بررسی شوند. در صورت آسیب دیدن تسمه های لباسشویی نیز، تعویض آنها لازم خواهد بود. اگر بیش از ظرفیت لباسشویی در آن لباس بگذارید، تعادل دستگاه از بین رفته و حتی ممکن است موتور توانایی حرکت درام را نداشته باشد. یکی دیگر از علل نچرخیدن دیگ لباسشویی، همچنین قفل درب و سوئیچ های مربوط به درب در نچرخیدن لباسشویی موثرند. باز بودن درب موجب جلوگیری از چرخش درام می شود. لذا در صورتی که درب بسته است اما لباسشویی نمی چرخد، ممکن است خرابی سوئیچ یا یکی از اجزای سیستم قفل درب علت نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ باشند.

عیب 8: جمع شدن آب و عدم تخلیه آن در لباسشویی سامسونگ

نحوه عیب یابی: رایج ترین دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ، خرابی پمپ تخلیه است. با این حال دلایلی دیگری هم وجود دارد که می تواند منجر به جمع شدن آب در لباسشویی سامسونگ گردد. بطور مثال ممکن است شیلنگ تخلیه آب دچار مسدودیت شده باشد. همچنین ممکن است شیلنگ جدا شده و بر روی زمین افتاده باشد و یا در هنگام نصب آن دقت لازم به کار نرفته و از لحاظ ارتفاعی مشکل دارد. علاوه بر شیلنگ تخلیه، فیلتر تخلیه نیز می تواند دلیل جمع شدن آب یا تخلیه نشدن آن باشد. می توانید ادامه مطالب و تمامی دلایلی که سبب تجمیع آب در لباسشویی و عدم تخلیه آن می شوند را در دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ دنبال کنید.

عیب 9: بسته نشدن درب لباسشویی سامسونگ

قفل نشدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ نیز یکی دیگر از عیب های رایج ماشین های لباسشویی سامسونگ است. سیستم قفل درب لباسشویی از چندین جزء مختلف تشکیل شده است. ایراد هر یک از این اجزاء، می تواند در کارکرد کلی سیستم قفل درب اختلال ایجاد کرده و موجب بسته نشدن یا قفل نشدن درب لباسشویی گردد.

معمولا خرابی میکروسوئیچ درب دلیل بسته نشدن آن است. با این حال اجزاء دیگری نیز می توانند در بروز مشکل سهیم باشند:

• قفل درب
• زبانه درب
• سیم کشی سیستم قفل درب

همچنین ممکن است برد کنترل اصلی دارای ایراد باشد. لذا در صورتی که پس از بررسی و یا تعویض اجزاء مجموعه قفل درب، همچنان مشکل پابرجا بود، بهتر است از تکنسین خود کمک گرفته و برد کنترل اصلی را بازبینی نمایید.

عیب 10: علت قفل شدن ماشین لباسشویی سامسونگ

ممکن است در برخی از مواقع پس از اتمام کار شستشوی لباس ها و یا حتی پیش از شروع کار، زمانی که تصمیم می گیرید درب لباسشویی خود را برای ریختن لباس در آن باز کنید، متوجه قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ خود شوید. باز نشدن درب لباسشویی سامسونگ دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. از جمله خراب شدن میکروسوئیچ درب لباسشویی، فعال شدن قفل کودک، تخلیه نشدن آب لباسشویی و بسیاری دلایل دیگر. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات دقیق تر مقاله “علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی” را مطالعه نمایید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
تجهیزیار

جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

پاسخ دهید

  راضیه مرادی

  ارور زدن لباسشویی با علامت HE2

  پاسخ دهید

   ناشناس

   ماشین لباسشویی آب پر نمیکند وزمان روشن کردن ارور میدهد

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام دوست عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای بررسی مشکل ماشین لباسشویی‌تون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

میلاد کیهان پور

باسلام من یه لباسشویی سامسونگ دارم در حین کار کلید pause. رو زدم که درب رو باز کنم این اتفاق نیفتاده و علامت کلید رو صفحه باقی مانده و درب باز نمیشود
قبلاً این مورد پیش آمده بود طی سرچ با ترکیب و نگه داشتن چند کلید این مشکل برطرف شد
لطفاً. راهنمایی کنید کدام کلید هارو باید بزنم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، در اکثر لباسشویی های درب از جلو پس از شروع به کار، درب لباسشویی قفل می شود و امکان افزودن لباس جدید وجود ندارد. اجازه دهید تا برنامه شستشو به پایان برسد آنگاه می توانید درب لباسشویی را باز کنید. اما اگر قفل کودک لباسشویی خود را فعال کرده اید می توانید به یکی از روش های آن را غیر فعال نمایید:
  فشردن همزمان دو دکمه temp و spin/rinse را برای مدت سه ثانیه
  فشردن همزمان دو دکمه – و + را برای مدت سه ثانیه
  فشردن همزمان دو دکمه temp و spin را برای مدت سه ثانیه

  پاسخ دهید

   کاظمی

   با سلام
   لباسشویی ادواش سامسونگ دارم
   از زیر درب ادواش آب پس می‌دهد دلیلش رو میخواستم بدونم و اینکه‌چطور میشه رفعش کرد

   پاسخ دهید

    مجید بسطامی

    شیر برقی اب گرم مشکل داشت که پس از تعویض برای یک بار کار کرد و برای بار دوم از داخل ماشین صدای ممتد بیرون میومد که پس از خاموش کردن باز صدا قطع نشد در نتیجه برق اصلی رو کردم دو تا شیر عوض کردم درست نشد.ممنون میشم راهنمایی کنید.

    پاسخ دهید

امیر اسماعیلی

سلام خسته نباشید.ماشین لباسشویی مدل WA14V9 زمانی که دوشاخه رو به برق وصل میکنی بعد از چند ثانیه ارور 1E می دهد.ایا مشکل از هیدرو استات می باشد یا برد مشکل دارد.درضمن ولتاژ پایه های کناری هیدرواستات 2.5 ولت بوده.ممنون از راهنمایتان.

پاسخ دهید

  سلام لباسشویی سامسونگ دارم که چرخش کند داره البته لباسزیادی هم توش نمیریزم اندازه لباس مناسبه ولی در درجه ۵٣کند میچرخه ودر درجه ۴٨ اصلا لگن نمی چزخه دلیلش چی میتونه باشه لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دهید

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، پیشنهاد می کنیم مقاله علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی را مطالعه نمایید.

   پاسخ دهید

    محمدرضا اکبری

    لباسشویی جدیدww70ta046aeخریده ام روی برنامهmix می‌گذارم زمان ۱:۱۶ نشان میدهد بعد از ۵ دقیقه میشود ۵۶ دقیقه تا آخر آیا اشکالی هست

    پاسخ دهید

   محمد تقی توانا

   ماشین لباسشویی سامسونگ درب بالا داریم که تنظیم میکنیم یکبار که آب گیری کرد وسشت و تخلیه کرد دیگر آب گیری نمیکند علت چیست

   پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ارور 1E لباسشویی سامسونگ مربوط به اشکال در سنسور سطح آب لباسشویی و یا برد الکترونیکی دستگاه می باشد.

  پاسخ دهید

  صادق دوستی

  ماشین لباسشویی سامسونگ دارم مدت کوتاهی است وقتی پاور را میزنم که روشن بشه صدای اعلانش اینقدر پست شده که به زحمت شنیده میشه. لطفا راهنمائی کنید

  پاسخ دهید

سلام ماشین هنگام کار کردن ناگهان ارور باز بودن در میده و اب و تخلیه نمیکنه چند بار این اتفاق افتاده ودر اون بد بسته میشه مشکل چی هست . ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، پیشنهاد می کنیم عیب 9 لباسشویی سامسونگ مربوط به علت بسته نشدن درب لباسشویی را مطالعه نمایید.

  پاسخ دهید

شهناز محمدی

سلام ماشین لباسشویی روشن میشود فشار اب هم خوبه. همه چیز مثل همیشه بود روشن کردم برنامه مورد نظر رو انتخاب کردم و دکمه pause هم زدم ولی شروع به کار نمیکنه وبعدکد 5Eرا نشان من فیلتر هم طبق دفترچه راهنما تمیز کردم ولی همچنان کار نمیکنه

پاسخ دهید

محمدرضا صتدقی

سلام وقتی قطع کن اب از دیگ قطع میشه شیر پشت قطع نمیشه و آب از دریچه ای که تاید ریخته میشه بیرون میزنه

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، احتمالا مشکلی در رابطه با شیر برقی و یا سنسورهای تشخیص سطح آب وجود داشته باشد. در هر صورت موردی که بیان کردید باید توسط تکنسین متخصص بررسی و عیب یابی شود.

  پاسخ دهید

کیوان متقی

سلام وقت بخیر لباسشویی سامسونگ دارم کار میکنه کامل بعد زمانش که تموم میشه باید خودش خاموش شه نمیشه خودم باید بزنم رو کلید خاموش

پاسخ دهید

سلام
من لباسشوییم وقتی ک کارش تموم میشه و خاموش میشه تاید رو درش باقی میمونه علت چیه و راه حلش

پاسخ دهید

ابراهیم نصاری

سلام لباسشویی ما روشن‌ می‌شود ولی دیگ آن به چرخش در نمی آید لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، دوست گرامی درباره علت نچرخیدن دیگه در مقاله توضیح داده شده، پیشنهاد می کنیم مقاله را به دقت مطالعه نمایید.

  پاسخ دهید

   ارزو بابکری

   سلام خسته نباشید لباسشویی سامسونگ ما وقتی کمی آب داخلش میشه قطع میشه ونمی چرخه ،فشارآب وشلنگ اب هم مشکل نداره لطفا راهنمایی نمایید

   پاسخ دهید

  حسن جاوید

  باسلام ماشین لباسشوی 12 کیلوی سامسونگ ارور موتور میده بعضی اوقات هم خوب کار میکنه یک بار کار میکنه ولی ارور موتور میده میخواستم علت چیست ممنون از همکار ها هستم در شهرستان اسفراین ممنون میشم راهنمایی کنید با احترامات شایسته

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر کاراباما فقط در استان های
   تهران، البرز، گیلان و اصفهان نمایندگی فعال داره
   اگر در هر کدام از این شهرها هستید ما در خدمتتون هستیم.
   موفق باشید

   پاسخ دهید

رضا بیرام زاده

سلام و درود
لباس شویی 7 کیلو سامسونگ دارم مدل j1466 چند مدت هر چی برد تعویض میکنم بعد از چند بار کار کردن لباسشویی بردش میسوزه. اونم همون قطعه ای که برنامه میخوه که قابل تعویض قطعه نیس باید برد کامل تعویض بشه. محافظ امپر بالا هم دارم. وقتی برد میسوزه فیوز خونه وفیوز کنتور میپره چندتا تکنسین برق اوردم برق خونه رو چک کردن هیچ ایرادی در برق خونه نیس. ممنون میشم راهنمایی بدین. منتظر جوابتون هستم

پاسخ دهید

کارو یوسفی

سلام ببخشید در لباس شویی من در چند تا از برنامه ها به جای زمان شستن لباس ها علامت 2H رو میاره چجوری این مشکل رو حل کنم خیلی ممنون از راهنمایتان

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، نمایش علامت 2h در لباسشویی سماسونگ ارور نیست بلکه مدت زمان باقی مانده تا پایان برنامه شستشو را نشان می دهد. برای کسب جزئیات بیشتر در مقاله کد خطا یا ارور لباسشویی سامسونگ به همراه راه های رفع خطا قسمت “کد خطا یا ارور HE1 یا HE2 ماشین لباسشویی سامسونگ” را مطالعه نمایید.

  پاسخ دهید

مجید فلاحی

سلام ماشین لباسشویی من وقتی لباس را میخواهد بادور بچرخاند وآب گیری بکند به لرزش افتاده وحرکت میکند وفقط موقع دور تند که آبگیری میکند این اتفاق میافتد ومراحل تراز کردن وتنظیم لباس داخل دیگ را انجام داده ام ولی نتیجه ای حاصل نشده است آیا قابل تعمیر است واگر هست حدودا چقدر هزینه بردار میباشد.متشکرم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، تراز نبودن یکی از دلایل لرزش و تکان خوردن لباسشویی است. اگر لباسشویی شما تراز است، ممکن است به دلیل اشکال فنرها و کمک فنرهای لباسشویی و یا ایراد در تسمه لباسشویی سامسونگ، دچار لرزش می شود.

  پاسخ دهید

سید محمد باقر قریشی

سلام خدا قوت،
صبح از خواب بیدار شدم دیدم ماشین لباس شویی مخزنش تا نصف اب جمع شده که به لطف راهنمایی شما دیدم شیلنگ تخلیه بیش از حد بالاست اوردمش پایین تر که اب تخلیه شد،
ولی ماشین روشن نمیشه به فرمایش شما پریز را چند بار از برق کشیدم به مدت 15 دقیقه ولی هیچ برقی پشت دکمه ها نمیرسه،
لطفا راهنمایی لازم را بفرمایید.
با تشکر فراوان.

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، پیشنهاد می کنیم قسمت “عیب ۳: روشن نشدن لباسشویی سامسونگ” مقاله را به دقت مطاعه نمایید و اگر تجربه و دانش فنی ندارید حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

امیر هوشگ شهواره

با درود و احترام …..برد کنترلر الکترونیکی که در ماشین لباسشویی وجود داره ظاهرا با عایقی ( احتمالا شارلاک ) حفظ شده …این لایه محافظ مرتب بصورت اشک در حال آب شدن هسن و از بدنه جلوی لباسشویی به سمت پایین جاری میشه ( بسیار چسبناک هست )…..اقدامی برای جلوگیری از خرابی میشه انجام داد و یا باید تعویض بشه ….سپاس فراوان

پاسخ دهید

  فرهنگی

  با سلام و خسته نباشید ،
  هیچ کدوم از دکمه های لباسشویی کار نمیکنه
  به جز دکمه پاور
  وقتی دستگاه خاموشه با پاور روشن میشه بعدش دیگه دکمه پاور هم کار نمیکنه .
  ممنون میشم . اشکال احتمالی یا پیشنهادتون رو بفرمایید .

  پاسخ دهید

   کارشناس5: شعبانی

   با سلام. دوست عزیز معمولا در هنگامی که ویژگی قفل کودک لباسشویی فعال می گردد، هیچ دکمه ای جز دکمه پاور کار نمی کند. لذا احتمال دارد این ویژگی فعال شده باشد که در این صورت لباسشویی هیچ ایرادی ندارد. در غیر این صورت باید دستگاه و مخصوصا برد الکترونیکی بررسی شود تا علت دقیق مشخصص گردد.

   پاسخ دهید

علی حسینی

خسته نباشید ماشین لباس شویی سامسونگ مدل Q1495 هشت کیلویی میباشد که موقع روشن کردن کد dE نشان میدهد با توجه به کد دفترچه دریچه لباس شویی رو چک کردیم ولی دوباره همون کد روی صفحه نمایش ظاهر شد لوله های خروجی لباس شویی رو هم چک کردیم فایده نداشت لطفا اگه امکان دارد راهنمایی کنید دریچه ها رو هم چک کردیم بسته هستن خواهش میکنم جواب دهید با تشکر

پاسخ دهید

برزگر

سلام و خسته نباشید
ماشین لباسشویی من در حین کار باعث پریدن فیوز منزل شد و پس از جدا کردن دوشاخه از پریز به دلیل قفل بودن در به صورت دستی قفل را باز کرده و لباسها رو خارج کردم و بعد از آن دوشاخه را به پریز زدم که خدا رو شکر برای فیوز مشکلی ایجاد نشد اما امروز دکمه ماشین را که زدم ماشین روشن نشد
علت چی میتونه باشه؟

پاسخ دهید

حمید ابراهیمی

ماشین لباسشویی سامسونگ دارم که از موقعی که شروع به شستن میکنه سر و صدای خیلی بلندی داره و موقع خشک کردن لباس صداش دوبرابر میشه و حتی موقعی که ماشین خاموش هست هم موقع چرخاندن دیگ صدا میده

پاسخ دهید

جعفرعليزاده

سلام موقع چرخش لباسشويي صداي جير جير از داخل لباسشويي مياد

پاسخ دهید

محمود

با عرض سلام و ادب
من ماشين لباسشويي سامسونگ دارم كه برد آن نياز به تعمير داشت بدون اينكه عكس بگيرم و يا اينكه علامت گذاري كنم
برد را جدا كردم و بردم براي تعمير
حال كه ميخوام برد را نصب كنم نميدونم كدام سوكت را به كجا وصل كنم
سوال آيا اگر اشتباهي سوكت ها را نصب كنم احتمال سوختن برد مي باشد ؟
سوال ايا نقشه اي براي اتصال سوكت ها به برد داريد ؟
مدلش J1460Ac هستش
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

پاسخ دهید

مسعود برزکار

لباسشویی سامسونگ مدلB1480D میباشد.به محض وصل کردن به برق و روشن کردن ماشین درب ماشین باز میشود ارور E7میدهد که مربوط به هیدرواستات است.این قطعه به همراه میکرو سوییچ درب که برقی هست را عوض کردم.تخصص خودم نیز مهندسی برق است.اما با تعویض این دو قطعه باز هم فرقی نکرده.لطفا راهنمایی فرمایید.سپاسگزار از شما اساتید محترم.

پاسخ دهید

با سلام
لباسشویی سامسونگ داریم.
قبلا لباس رو که میشست کارش تموم میشد یه موزیک میزد بعدش چند ثانیه میگذشت اتوماتیک خودش خاموش میشد کامل.
الان کارکرد سالمه شستشو تخلیه خشک کن همه چی اوکی فقط کارش تموم میشه بعداز موزیک دیگه خاموش نمیشه اتوماتیک. بلکه باید دکمه پاور زد که خاموش شه.
آیا دچار مشکلی شده است؟
راهکار بدهید لطفا. با تشکر.

پاسخ دهید

مازیار میرحسینی

ماشین لباسشویی سامسونگ ما در هر برنامه شستشو قرار می‌گیرد پس از آب گیری وارد فرایند شستشو نمیشه و در همان حالت برای چند دقیقه می ماند تا آبارم خطا صادر شود ولی بعد از قرار دادن در مد Rinse+ Spin به خوبی به کارش ادامه می دهد در واقع وارد فرایند شستشو نمی شود
نمایندگی سامسونگ

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

علی اکبر

سلام شیر برقی ماشین لباسشویی من کار نمیکنه که آب رو به داخل پمپ کنه آیا مشکل از شیر بزقی هست یا جای دیگه

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام علی اکبر عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

درخشان

با سلام ماشین لباسشویی سامسونگ دارم هروقت روشن میکنم‌پس از چند دقیقه از کار میفته روشنه ولی زور میزنه و نمیتابه باید برای چند دقیقه خاموش کنم دوباره روشن کنم تا درست بشه

نمایندگی سامسونگ

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام درخشان عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

فاطمه ارام

ماشین‌ لباس‌شویی سامسونگ وقتی کارمیکنه وسط لباس شستن بوق میزنه ودیگ کارمیکنه تادوباره روشن خاموش بکنم

نمایندگی سامسونگ

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام فاطمه عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

ابگیری میکند تایمر یکی دو شماره کممیکن وثابت میماند دیگ در حالت چرخیدن است بهد ده ال پانزده دقیقه ارور 4 ای میدهد اما روی درجه 17 دقیق هم ابگیری میکند وهم تخلیه ودور تندبه پایان می رسد

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام
  ارور ۴E مربوط به مشکل پر کردن آب دستگاه می باشد. یعنی آب وارد دستگاه نمی شود.
  آب باید با فشار کافی وارد دستگاه شود، اگر اینطور نیست باید فیلتر های دریچه آب را چک کنید.
  ممکن است ایرادهایی در برد وجود داشته باشد. سیم کشی های سمت برد را بررسی کنید.
  حتی سیم های مربوط به دکمه را بررسی کنید.
  برای این که مطمئن شوید مشکل حل شده یا نه ! ماشین را روی دور آب کشی تنظیم کنید، و وضعیت آب را بررسی کنید. اگر همه چیز نرمال بود، پس مشکل حل شده است.

  پاسخ دهید

فاطمه یعقوبی

ارور lEمی دهد واسه چیه ؟؟

پاسخ دهید

حطدرجابری

سلام
ماشین لباسشویم ارور IE داره راهننایی کنید چکار کنم ممنون میشم

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام خدمت شما کاربر گرامی
  می‌توانید برای یافتن علت این ارور، عبارت کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی کاراباما رو در جستجو کنید.

  پاسخ دهید

عقیل نجفی

با سلام ماشین لباستشویی ما دوتا تایمر داره یکیش ۱۵ دقیقه و یکی سه ساعت وقتی لباسارو تو ۱۵ دقیقه میزاریم گاهی اوقات گیر میکنه حتی اگه لباس کم باشه تایمر یهو میره تو ۴۰ دقیقه بعد شروع میکنه به هشدار دادن

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  مهم ترین دلیل این مشکل معمولا همان خرابی موتور تایمر دستگاه است.
  علت دوم می تواند به مشکل میکروسوئیچ درب ماشین مربوط باشد.
  اشکال در کنترل کننده سطح آب (هیدروستات) هم می تواند از دلایل این مشکل باشد.

  اگر نتوانستید ایراد را گرفته و حل کنید، بهتر است با نمایندگی جهت ارسال تکنسین متخصص تماس بگیرید.

  پاسخ دهید

مجتبی شهامتی

ارور sud چه معنی دارد؟؟

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  این ارور به معنی وجود بیش از حد کف در دستگاه در حین فرآیند شستشو می‌باشد. برای رفع آن ممکن است نیازی به حضور تکنسین نباشد. تنها کافی است عبارت “کد خطا یا ارور لباسشویی سامسونگ” را در گوگل جستجو کنید.

  پاسخ دهید