عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه رفع مشکلات متداول آن

عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه رفع مشکلات متداول آن

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که بخواهید لباس های خود را درون ماشین لباسشویی بریزید اما متوجه شوید که لباسشویی با مشکلی مواجه شده و کار نمی کند؟ در این مواقع آزار دهنده و اعصاب خرد کن، پیدا کردن دقیق مشکل یا ایراد دستگاه یا اصطلاحا عیب یابی ماشین لباسشویی بسیار دشوار خواهد بود. مخصوصا اگر دانش تخصصی در رابطه با نحوه عملکرد لباسشویی و اجزای آن ندارید و هیچ تجربه قبلی در خصوص تعمیر لباسشویی هم نداشته باشید. در این مواقع چه کار باید کرد؟

در این مقاله از کاراباما می خواهیم به طور اختصاصی نحوه عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ را برایتان شرح داده و از راه حل های رفع برخی مشکلات متداول بگوییم. عیب یابی لباسشویی سامسونگ در بسیاری از مشکلات رایج لباسشویی با عیب یابی دیگر برندهای لباسشویی تفاوت چندانی ندارد، لذا می توانید مطالب بیشتری را در عیب یابی ماشین لباسشویی نیز بیابید.

در ادامه به بیان برخی از مشکلات متداول یا رایج لباسشویی های سامسونگ خواهیم پرداخت و نحوه رفع مشکل را اشاره خواهیم کرد. پس در صورتی که لباسشویی سامسونگ شما با مشکلات مشابهی رو به رو شد، پس از خواندن این مطالب می توانید به درستی در رابطه با نحوه رفع عیب تصمیم بگیرید. ممکن است ایراد لباسشویی سامسونگ ساده بوده و خودتان پس از عیب یابی دستگاه و با استفاده از راهنمایی های زیر، بتوانید آن را رفع کنید. با این وجود در بسیاری از مواقع حتما می بایست تعمیر لباسشویی خود را به متخصصین حرفه ای بسپارید.

نکته بسیار مهم: عیب یابی لباسشویی سامسونگ، برطرف نمودن مشکلات متداول و انجام سرویس یا تعمیرات لباسشویی سامسونگ، همگی باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شوند. بنابراین انجام عیب یابی و یا امور تعمیرات مربوط به لباسشویی را جدی بگیرید. دستکاری های ناشیانه ممکن است درنهایت مشکلات شما را تشدید کرده و خسارات جدی را به دستگاه وارد نماید که مسلما هزینه سنگین تری را نیز برایتان به بار می آورد.

در صورتی که مشکلی در ماشین لباسشویی سامسونگ شما وجود دارد و یا لباسشویی تان به کلی از کار افتاده و از عیب یابی لباسشویی و رفع مشکلات آن سر در نمی آورید؛ می توانید از طریق شماره ۵۴۵۸۴-۰۲۱ با مرکز تعمیرات تخصصی لباسشویی سامسونگ تماس گرفته و یا به صورت آنلاین، درخواست تعمیر لباسشویی سامسونگ خود را ثبت نمایید.

اگر لباسشویی سامسونگ شما بر روی صفحه نمایش خود کد خطا یا اروری را نمایش می دهد، می توانید برای آگاهی از معنای آن به دفترچه راهنمای لباسشویی سامسونگ مراجعه کرده و یا مقاله زیر را بخوانید.

کد خطا یا ارور لباسشویی سامسونگ به همراه راه های رفع خطا

عیب ۱: مشکلات آبگیری لباسشویی سامسونگ

مشکلات مرتبط با آبگیری لباسشویی های سامسونگ را می توان به ۳ مشکل زیر تقسیم نمود:

• لباسشویی آبگیری نمی کند یا کند است؛
• لباسشویی آبگیری می کند اما متوقف نمی شود؛
• لباسشویی همزمان با آبگیری در حال تخلیه می باشد.

دلایل بروز مشکل و اجزائی که باید بررسی شوند، عبارتند از:

۱- شیر ورودی آب
۲- سوئیچ فشار
۳- تایمر لباسشویی
۴- قفل درب لباسشویی
۵- فشار کم آب در شیلنگ ورودی به لباسشویی

نحوه عیب یابی: ممکن است درب لباسشویی به خوبی بسته نشده و به این دلیل آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ اتفاق می افتد. ممکن است ایراد از سوئیچ فشار باشد. سوئیچ فشار میزان مناسب سطح آب در دستگاه را تعیین می کند. لذا در صورت خراب بودن آن، مقدار آب در دستگاه می تواند بیش از حد شده و از لباسشویی سرریز کند. سوئیچ فشاری توسط تایمر لباسشویی یا برد کنترل الکترونیکی دستور می گیرد. بنابراین ممکن است ایراد از برد یا تایمر باشد.

یکی از قطعاتی که بیشترین سهم را در مشکلات مربوط به آبگیری لباسشویی های سامسونگ دارد، شیر ورودی آب یا شیر برقی است. علت نیامدن آب داخل لباسشویی و یا علت عدم توقف در آبگیری، می تواند خراب بودن این شیر باشد. در صورتی که اجزای گفته شده معیوب باشند باید تعویض گردند. توصیه می کنیم با تعمیرکار متخصص لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

عیب ۲: توقف لباسشویی سامسونگ یا خاموش شدن آن

توقف ماشین لباسشویی و کار نکردن آن می تواند بصورت های مختلفی روی داده و نیز دلایل متفاوتی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر به مقاله زیر رجوع کنید:

علت توقف یا خاموش شدن لباسشویی سامسونگ

اگر لباسشویی سامسونگ شما پس از شروع به کار، بنابر دلایلی متوقف شده است اما دستگاه هنوز روشن است، موارد زیر می توانند دلیل بروز این مشکل باشند، که می بایست توسط تکنسین عیب یابی شوند:

۱- میکروسوئیچ درب
۲- زبانه قفل درب
۳- شیر ورودی آب
۴- برد کنترل اصلی
۵- تایمر لباسشویی

به دلیل هزینه بالای قطعات، تعویض آنها بهتر است در صورتی که از معیوب بودن آن ها اطمینان حاصل کرده اید، انجام شود. لذا حتما از تکنسین باتجربه برای رفع مشکل لباسشویی خود کمک بگیرید.

آیا ماشین لباسشویی سامسونگ شما در اواسط کار و یا کمی پس از شروع به کار و انتخاب برنامه شستشو، ناگهان خاموش می شود؟ در این حالت ممکن است ایراد به موارد زیر مربوط باشد:

۱- نوسانات برق در پریز و دوشاخه دستگاه
۲- خرابی تایمر یا برد کنترل اصلی

عیب ۳: روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ به دلایل مختلفی می تواند اتفاق بیوفتد. برخی از این دلایل شاید ساده بوده و امکان رفع مشکل توسط خود شما نیز باشد، اما برخی دیگر، دلایل پیچیده ای هستند که نیاز به بررسی تکنسین متخصص لباسشویی دارند.

نحوه عیب یابی: پیش از هر چیز، از رسیدن برق به دستگاه مطمئن شوید. ممکن است اشکال از کنتور برق منزل تان باشد. موارد دیگری که باید بررسی شوند عبارتند از:

• موتور لباسشویی: اگر موتور لباسشویی بیش از حد گرم شود، خاموش شده و اجازه می دهد تا خنک شود. این اتفاق معمولی است اما اگر موتور دستگاه شما اغلب داغ کرده و خاموش می شود، حتما باید توسط متخصص بررسی شود.
• سوئیچ درب: لباسشویی های سامسونگ طوری طراحی شده اند که در صورت باز بودن درب، روشن نمی شوند. اگر سوئیچ درب خراب است، لباسشویی سامسونگ روشن نمی شود و شروع به کار نخواهد کرد.
• سوئیچ استارت: گاهی اوقات علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ، نرسیدن برق به سوئیچ استارت است. این اشکال باید توسط تکنسین فنی بررسی شود.
• تایمر لباسشویی: در برخی از مدل های لباسشویی که سوئیچ استارت بخشی از تایمر می باشد، لازم است تا ولوم تایمر را بررسی کنید.
• برد کنترل اصلی: برد لباسشویی سامسونگ، تمامی اجزاء از جمله موتور را کنترل می کند. در صورتی که برد معیوب باشد، دستور لازم برای شروع کار موتور یا سایر اجزاء صادر نمی شود. عیب یابی برد کنترلی لباسشویی سامسونگ، کاری تخصصی بوده و باید توسط متخصص تعمیر لباسشویی انجام شود.

بیشتر بخوانید: علل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

عیب ۴: سر و صدای زیاد لباسشویی سامسونگ

گاهی اوقات سر و صدای لباسشویی سامسونگ می تواند نشانه وجود مشکل پیچیده تری در دستگاه باشد. با توجه به نوع صدایی که از لباسشویی خود می شنوید، ممکن است عیب یابی لباسشویی ساموسونگ و نحوه برطرف نمودن مشکل صدای لباسشویی متفاوت باشد. امکان دارد اشکال از پمپ تخلیه باشد و یا یک جسم خارجی در شیلنگ تخلیه گیر افتاده باشد. تسمه، بالشتک موتور و کمک فنرها نیز می توانند دلیل به وجود آمدن سر و صدای لباسشویی باشند، لذا باید بررسی شوند.

اطلاعات دقیقتر در رابطه با نوع صداهای تولید شده توسط لباسشویی و رفع هر یک، به مقاله علت سر و صدای زیاد لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید.

عیب ۵: لرزش و تکان خوردن شدید لباسشویی سامسونگ

بسیاری از مردم بر این باورند که ماشین لباسشویی بطور کلی با لرزش و تکان شدید همراه است. در حالی که این امر صادق نیست. تکان خوردن شدید لباسشویی سامسونگ می تواند ناشی از عیب و ایراد در بخش های مختلف باشد:

• تراز نبودن لباسشویی: یکی از اصلی ترین دلایل لرزش ها و تکان های شدید لباسشویی، تراز نبودن آن می باشد. نحوه صحیح تنظیم تراز را در تراز کردن لباسشویی سامسونگ به شما آموزش داده ایم.
• بار نامتعادل لباس ها
• تنظیم نبودن پایه ها
• اشکال فنرها و کمک فنرهای لباسشویی
• ایراد در تسمه لباسشویی سامسونگ

معمولا در لباسشویی هایی که به دقت تراز شده اند، تنظیم صحیح پایه ها و متعادل ساختن لباسها در داخل سبد لباسشویی، مشکلات تکان خوردن و لرزش های شدید را از بین می برد. با این حال اشکال می تواند جدی تر و به قطعاتی چون فنرها و کمک فنرها نیز مربوط باشد. لذا در صورتی که جهت عیب یابی لباسشویی سامسونگ به اطلاعات بیشتری احتیاج دارید، به مقاله علت لرزش و تکان خوردن شدید لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید. اگر مشکل شما بردوام بود، بهتر است با تعمیرکار خود تماس بگیرید.

عیب ۶: نشت آب از لباسشویی سامسونگ

برطرف نمودن مشکل آبریزش یا نشتی ماشین لباسشویی سامسونگ، به محل دقیق نشتی بستگی دارد. به طور معمول در لباسشویی های سامسونگ، بخش هایی که بیشترین احتمال نشتی را دارند، به قرار زیر خواهند بود:

• شیلنگ تخلیه
• شیلنگ ورودی آب
• محفظه جاپودری لباسشویی
• لاستیک دور درب لباسشویی
• پمپ تخلیه

نحوه عیب یابی: در هر مورد، ابتدا به دقت قطعه و اتصالات آن را بررسی کنید. به دنبال ترک، پارگی و یا شکستگی در آن باشید. در صورتی که لازم بود، قطعه را تعویض کنید. همچنین داخل شیلنگ ها را برای وجود هرگونه مسدودیتی چک کنید. لاستیک دور درب لباسشویی را نیز به دقت بررسی کنید. اگر مدتهاست که از لباسشویی خود استفاده می کنید و لاستیک دور درب فرسوده شده است، بهتر است به فکر تعویض آن باشید.

همچنین به یاد داشته باشید که استفاده بیش از حد از مواد شوینده و یا پودرهای نامناسب شستشو می تواند منجر به کف زیاد، سرریز و نشت آب در لباسشویی گردد. برای اطلاعات بیشتر مقاله کاراباما در این رابطه را بخوانید:

علت آبریزش یا نشت آب از ماشین لباسشویی سامسونگ

عیب ۷: نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ

علت نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ، قطعا به دلیل یکی از موارد زیر خواهد بود:

۱٫ مقدار بیش از حد لباس
۲٫ خرابی سوئیچ درب یا مجموعه قفل درب
۳٫ پمپ تخلیه
۴٫ موتور لباسشویی
۵٫ تسمه ها

نحوه عیب یابی: موتور جزء اصلی و عامل حرکت درام لباسشویی است. اولین چیزی که باید در مواقع نچرخیدن دستگاه بررسی شود، موتور است. اجزای موتور نیز به همراه آن باید بررسی شوند. در صورت آسیب دیدن تسمه های لباسشویی نیز، تعویض آنها لازم خواهد بود. اگر بیش از ظرفیت لباسشویی در آن لباس بگذارید، تعادل دستگاه از بین رفته و حتی ممکن است موتور توانایی حرکت درام را نداشته باشد. یکی دیگر از علل نچرخیدن دیگ لباسشویی، همچنین قفل درب و سوئیچ های مربوط به درب در نچرخیدن لباسشویی موثرند. باز بودن درب موجب جلوگیری از چرخش درام می شود. لذا در صورتی که درب بسته است اما لباسشویی نمی چرخد، ممکن است خرابی سوئیچ یا یکی از اجزای سیستم قفل درب علت نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ باشند.

عیب ۸: جمع شدن آب و عدم تخلیه آن در لباسشویی سامسونگ

نحوه عیب یابی: رایج ترین دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ، خرابی پمپ تخلیه است. با این حال دلایلی دیگری هم وجود دارد که می تواند منجر به جمع شدن آب در لباسشویی سامسونگ گردد. بطور مثال ممکن است شیلنگ تخلیه آب دچار مسدودیت شده باشد. همچنین ممکن است شیلنگ جدا شده و بر روی زمین افتاده باشد و یا در هنگام نصب آن دقت لازم به کار نرفته و از لحاظ ارتفاعی مشکل دارد. علاوه بر شیلنگ تخلیه، فیلتر تخلیه نیز می تواند دلیل جمع شدن آب یا تخلیه نشدن آن باشد. می توانید ادامه مطالب و تمامی دلایلی که سبب تجمیع آب در لباسشویی و عدم تخلیه آن می شوند را در دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ دنبال کنید.

عیب ۹: بسته نشدن درب لباسشویی سامسونگ

قفل نشدن درب نیز یکی دیگر از عیب های رایج ماشین های لباسشویی سامسونگ است. سیستم قفل درب لباسشویی از چندین جزء مختلف تشکیل شده است. ایراد هر یک از این اجزاء، می تواند در کارکرد کلی سیستم قفل درب اختلال ایجاد کرده و موجب بسته نشدن یا قفل نشدن درب لباسشویی گردد.

معمولا خرابی میکروسوئیچ درب دلیل بسته نشدن آن است. با این حال اجزاء دیگری نیز می توانند در بروز مشکل سهیم باشند:

• قفل درب
• زبانه درب
• سیم کشی سیستم قفل درب

همچنین ممکن است برد کنترل اصلی دارای ایراد باشد. لذا در صورتی که پس از بررسی و یا تعویض اجزاء مجموعه قفل درب، همچنان مشکل پابرجا بود، بهتر است از تکنسین خود کمک گرفته و برد کنترل اصلی را بازبینی نمایید.

خلاصه خدمات
Rate :
4 based on 6 votes
نوع سرویس
تعمیرات ماشین لباسشویی

تعداد کل نظرات: 5

 • Avatar
  تجهیزیار

  جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

 • Avatar
  میلاد کیهان پور

  باسلام من یه لباسشویی سامسونگ دارم در حین کار کلید pause. رو زدم که درب رو باز کنم این اتفاق نیفتاده و علامت کلید رو صفحه باقی مانده و درب باز نمیشود
  قبلاً این مورد پیش آمده بود طی سرچ با ترکیب و نگه داشتن چند کلید این مشکل برطرف شد
  لطفاً. راهنمایی کنید کدام کلید هارو باید بزنم

 • Avatar
  امیر اسماعیلی

  سلام خسته نباشید.ماشین لباسشویی مدل WA14V9 زمانی که دوشاخه رو به برق وصل میکنی بعد از چند ثانیه ارور ۱E می دهد.ایا مشکل از هیدرو استات می باشد یا برد مشکل دارد.درضمن ولتاژ پایه های کناری هیدرواستات ۲٫۵ ولت بوده.ممنون از راهنمایتان.

  • Avatar
   ط م

   سلام لباسشویی سامسونگ دارم که چرخش کند داره البته لباسزیادی هم توش نمیریزم اندازه لباس مناسبه ولی در درجه ۵٣کند میچرخه ودر درجه ۴٨ اصلا لگن نمی چزخه دلیلش چی میتونه باشه لطفا راهنمایی بفرمایید

 • Avatar
  م ن

  سلام ماشین هنگام کار کردن ناگهان ارور باز بودن در میده و اب و تخلیه نمیکنه چند بار این اتفاق افتاده ودر اون بد بسته میشه مشکل چی هست . ممنون

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *