استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

آموزش نحوه صحیح تراز کردن ماشین لباسشویی

آموزش تراز نمودن ماشین لباسشویی

همه ما برای انجام کارهای خود به تمرکز حواس احتیاج داریم. در این حالت، وجود یک ماشین لباسشویی با لرزش بالا که با سر و صدای زیاد و تق تق کردن بر روی کفپوش، به خصوص در هنگام چرخش سریع سیکل شست و شو، موجب سلب آسایش می گردد، بسیار ناراحت کننده و آزار دهنده است. زمانی که ماشین لباسشویی با شدت تکان خورده و لرزش دارد، اجزای داخلی در معرض آسیب قرار می گیرند و همچنین صدماتی نیز ممکن است به نواحی اطراف چون دیوار و سطح زیرین دستگاه وارد شود.

در این مقاله از کاراباما قصد داریم تا نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی را گام به گام آموزش دهیم. از آنجایی که لباسشویی های مختلف از این منظر مشابه عمل می کنند، می توانید از این آموزش برای تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش و… خود استفاده کنید. همچنین، در صورتی که از تراز بودن ماشین لباسشویی خود اطمینان دارید اما همچنان ماشین لباسشویی شما لرزش بالایی دارد، ممکن است دلایل جدی تری سبب این امر شده باشند. در صورتی که جهت برطرف کردن مشکل دستگاه خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید، از قسمت زیر برند دستگاه خود را انتخاب کنید و در غیر این صورت ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند ماشین لباسشویی شما سامسونگ، ال جی و بوش نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

چگونه ماشین لباسشویی خود را تراز کنیم؟

خوشبختانه راه حل این امر به سادگی میسر است. وجود پایه زیر ماشین لباسشویی (پایه های قابل تنظیم با پیچ)، موجب شده است که نحوه صحیح تراز نمودن ماشین لباسشویی بدون کمک افراد حرفه ای نیز ممکن باشد. به نکاتی که در ادامه آورده شده اند دقت فرمایید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: عیب یابی ماشین لباسشویی

نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی

1- از تراز بودن لباسشویی باخبر شوید:

می توانید از ابزار تراز نجاری و یا نرم افزارهای مشابه بر روی گوشی همراه خود استفاده نمایید. ابزار را بر روی دستگاه قرار داده و حباب داخل لوله را دنبال کنید. ابتدا از چپ به راست و سپس از جلو به عقب دستگاه را جهت همسطح بودن با زمین و تراز بودن بررسی نمایید. در صورتی که حباب در مرکز قرار ندارد باید تغییراتی در قرارگیری دستگاه جهت تراز بودن اعمال نمایید.

2- ضامن قفل پایه ها را باز نمایید:

معمولا در اکثر مدلهای ماشین لباسشویی، دو پایه ی قرار گرفته در جلو دستگاه بصورت پیچ شدن قابل تنظیم اند و می توان آنها را بالا و پایین نمود. قبل از انجام این کار ضامنی که موجب تغییر در ارتفاع و پیچ نمودن پایه های زیر لباسشویی می باشد را باز نمایید.

3- پایه های جلویی را تنظیم نمایید:

در صورتی که دستگاه نزدیک به زمین باشد امکان لرزش آن کمتر خواهد بود. برای پایین آوردن دستگاه با پیچ نمودن یکی از پایه های جلویی به داخل و سپس تنظیم دیگر پایه ها به طوری که حباب ابزار تراز در مرکز قرار بگیرد، ماشین لباسشویی را به زمین نزدیک و تراز نمایید.

تنظیم پایه زیر ماشین لباسشویی

4- پایه های عقبی را بررسی نمایید:

در بسیاری از ماشین های لباسشویی پایه های جلویی قابل تنظیم بوده و پایه های عقبی بصورت خودکار تنظیم می گردند. هرگاه که ماشین را از یک سمت به سمت دیگر تراز نمودید (مثلا چپ به راست)، آنگاه با کمک فرد دیگری از سمت عقب دستگاه را به جلو خم نموده به طوری که پایه های عقبی 5 سانتی متر با زمین فاصله بگیرند. سپس دستگاه را به آرامی بر زمین بگذارید. پایه های عقبی باید بصورت خودکار تنظیم شده و دستگاه را تراز نمایند. در صورتی که پایه های عقبی خودکار نیستند، لازم است که آنها را نیز بصورت دستی همانند پایه های جلویی تنظیم کنید.

5- ضامن قفل پایه ها را دوباره ببندید:

پس از تنظیمات تراز دستگاه، یک مرتبه از یک طرف به طرف دیگر و همچنین از عقب به جلو، تراز بودن را بررسی نمایید. سپس ضامن های پایه ها را دوباره بسته و از حرکت چرخشی پایه ها جلوگیری نمایید. با تکیه دادن به دستگاه از جلو و عقب نرفتن آن اطمینان حاصل کنید.

6- دستگاه را امتحان نموده و بصورت دوره ای چک کنید:

سیکل چرخش دستگاه را اجرا نموده و از لحاظ لرزش و تکان تکان خوردن آن را بررسی نمایید. در صورتی که ماشین لباسشویی همچنان لرزش داشته و تکان میخورد، موارد بالا را دوباره چک نمایید. همچنین ممکن است مشکل از سطح زیرین باشد که در اثر نم دار بودن و گذشت زمان پوسیده و نامتقارن شده است.

ممکن است خانه شما بدلیل لرزش های کوچک زمین و یا نشست تدریجی آن تغییر یابد. لذا ضروری است که در صورت شنیدن صدای اضافی و ویبراسیون (لرزش) بالاتر از حد معمول دوباره تراز بودن دستگاه را بررسی نمایید.

جلوگیری از حرکت لباسشویی

تنظیم نبودن تراز لباسشویی می تواند موجب لرزش و تکان خوردن لباسشویی نیز گردد. همچنین یکی دیگر از مواردی که در حرکت نمودن لباسشویی به هنگام شستشوی لباس موثر است بست ها یا پیچ ها می باشند. به‌طور قطع بست های ﻣﺎﺷﯿﻦ ﺑﺎز ﻧﺸﺪه اند. اﯾﻦ ﺑﺴﺖ ﻫﺎ در کارخانه و برای جلوگیری از تکان خودن و آسیب رسیدن به لباسشویی در حمل و نقل تعبیه شده و ﺑﺪﻧﻪ را ﺑﻪ ﺷﺎﺳﯽ محکم می کنند. این بست ها که اصطلاحا پیچ ترنسلیت ماشین لباسشویی یا پیچ ترانسفر لباسشویی خوانده می شوند، در پشت دستگاه قرار داشته و باید حتما در هنگام نصب لباسشویی باز شوند. تا در ﺻﻮرت ﺣﺮﮐﺖ درام، ﻟﺮزش ﺷﺪﯾﺪی ﺑﻪ ﺑﺪﻧﻪ وارد ﻧشود.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
معصومه نیکوسیر

سلام من یخچال فریزر هیمالیادارم موقع آف کردن صداهای خیلی بلند و عذاب اور میده. وحتما باید6ماه یکبار از برق کشید درصورت نکشیدن موقع یخ زدایی اب زیر کشو اخر فریزر جمع میشه و یخ میزنه.درصورتی ک اطرافیان از همین مدل دارن و سالی یکبار از برق میکشن. علت چیست؟

پاسخ دهید