آموزش نحوه تراز نمودن صحیح ماشین لباسشویی

آموزش تراز نمودن ماشین لباسشویی

 

همه ما برای انجام کارهای خود به تمرکز حواس احتیاج داریم. به خصوص خانم هایی که در آشپزخانه و در کل محیط خانه مشغول به کارهای روزمره از جمله آشپزی، تمیزکاری، اتو و غیره می باشند. در این حالت، وجود یک ماشین لباسشویی با لرزش بالا که با سر و صدای زیاد و تق تق کردن بر روی کفپوش به خصوص در هنگام چرخش سریع سیکل شست و شو موجب سلب آسایش می گردد، بسیار ناراحت کننده و آزاردهنده است.

زمانی که ماشین لباسشویی با شدت تکان خورده و لرزش دارد، اجزای داخلی در معرض آسیب قرار می گیرند و همچنین صدماتی نیز ممکن است به نواحی اطراف چون دیوار و سطح زیرین دستگاه وارد شود.

در صورتی که از تراز بودن ماشین لباسشویی خود اطمینان دارید اما همچنان ماشین لباسشویی شما لرزش بالایی دارد، ممکن است دلایل جدی تری سبب این امر شده باشند. در این صورت بهتر است در اسرع وقت با متخصصان فنی باتجربه در مرکز تعمیرات تخصصی لباسشویی در تهران و کرج تماس بگیرید. راه های ارتباطی از طریق تکمیل فرم درخواست و یا تماس با شماره تلفن ۵۴۵۸۴-۰۲۱ می باشد.

مشکل ساده است: ماشین لباسشویی شما تراز نیست!

خوشبختانه راه حل این امر نیز به سادگی میسر است. وجود پایه های قابل تنظیم با پیچ موجب شده است که نحوه تراز نمودن صحیح ماشین لباسشویی بدون کمک افراد حرفه ای نیز ممکن باشد. به نکاتی که در ادامه آورده شده اند دقت فرمایید.

مراحل تراز نمودن یک ماشین لباسشویی لرزان

  • از تراز بودن دستگاه باخبر شوید:

می توانید از ابزار تراز نجاری و یا نرم افزارهای مشابه بر روی گوشی های خود استفاده نمایید. ابزار دلخواه را بر روی دستگاه قرار داده و حباب داخل لوله را دنبال کنید. ابتدا از چپ به راست و سپس از جلو به عقب دستگاه را جهت همسطح بودن با زمین و تراز بودن برررسی نمایید. در صورتی که حباب در مرکز قرار ندارد باید تغییراتی در قرارگیری دستگاه جهت تراز بودن اعمال نمایید.

  • ضامن قفل پایه ها را باز نمایید:

معمولا در اکثر مدلهای ماشین لباسشویی، دو پایه ی قرار گرفته در جلو دستگاه بصورت پیچ شدن قابل تنظیم اند و می توان آنها را بالا و پایین نمود. قبل از انجام این کار ضامنی که موجب تغییر در ارتفاع و پیچ نمودن پایه ها می باشد را باز نمایید.

  • پایه های جلویی را تنظیم نمایید:

در صورتی که دستگاه نزدیک به زمین باشد امکان لرزش آن کمتر خواهد بود. برای پایین آوردن دستگاه با پیچ نمودن یکی از پایه های جلویی به داخل و سپس تنظیم دیگر پایه ها به طوری که حباب ابزار تراز در مرکز قرار بگیرد، ماشین لباسشویی را به زمین نزدیک و تراز نمایید.

تنظیم پایه های پیچی ماشین لباسشویی

  • پایه های عقبی را بررسی نمایید:

در بسیاری از ماشین های لباسشویی پایه های جلویی قابل تنظیم بوده و پایه های عقبی بصورت خودکار تنظیم می گردند. هرگاه که ماشین را از یک سمت به سمت دیگر تراز نمودید (مثلا چپ به راست)، آنگاه با کمک فرد دیگری از سمت عقب دستگاه را به جلو خم نموده به طوری که پایه های عقبی ۵ سانتی متر با زمین فاصله بگیرند. سپس دستگاه را به آرامی بر زمین بگذارید. پایه های عقبی باید بصورت خودکار تنظیم شده و دستگاه را تراز نمایند. در صورتی که پایه های عقبی خودکار نیستند، لازم است که آنها را نیز بصورت دستی همانند پایه های جلویی تنظیم نمود.

  • ضامن قفل پایه ها را دوباره ببندید:

پس از تنظیمات تراز بودن دستگاه، یک مرتبه از یک طرف به طرف دیگر و همچنین از عقب به جلو، تراز بودن را بررسی نمایید. سپس ضامن های پایه ها را دوباره بسته و از حرکت چرخشی پایه ها جلوگیری نمایید. با تکیه دادن به دستگاه از جلو و عقب نرفتن آن اطمینان حاصل کنید.

  • دستگاه را امتحان نموده و بصورت دوره ای چک کنید:

سیکل چرخش دستگاه را اجرا نموده و از لحاظ لرزش و تکان تکان خوردن بررسی نمایید. در صورتی که ماشین لباسشویی همچنان لرزش داشته و تکان میخورد، موارد بالا را دوباره چک نمایید. همچنین ممکن است مشکل از سطح زیرین باشد که در اثر نم دار بودن و گذشت زمان پوسیده و نامتقارن شده است.

ممکن است خانه شما بدلیل لرزش های کوچک زمین و یا نشست تدریجی آن تغییر یابد. لذا ضروری است که در صورت شنیدن صدای اضافی و ویبراسیون بالاتر از حد معمول دوباره تراز بودن دستگاه را بررسی نمایید.

خلاصه خدمات
Rate :
5 based on 1 votes
نوع سرویس
تعمیرات ماشین لباسشویی

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به این سوال پاسخ دهید *