استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی و راه حل های برطرف کردن آن

علت سرو صدای زیاد ماشین لباسشویی و راه حل های برطرف کردن آن

علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی ممکن است به‌ سادگی گیر کردن یک جسم خارجی در قسمتی از دستگاه نباشد؛ بلکه این سروصدای لباسشویی می تواند سرنخی برای آگاهی شما از وجود نقص فنی در دستگاه باشد. در این مقاله از کاراباما قصد داریم درباره علت صدای زیاد ماشین لباسشویی بیشتر صحبت کنیم تا در صورتی‌ که شما هم چنین صداهایی را از دستگاه خود شنیدید، بیشتر به آن توجه کنید و پس از مطالعه مقاله اقدام به رفع مشکل دستگاه کنید.

لازم به ذکر است که دلایل سر و صدای زیاد لباسشویی مختص به برند خاصی نیست و در تمامی برندهای لباسشویی از جمله ال جی، سامسونگ، بوش، دوو، اسنوا و… یکسان میباشد.

در صورتی که جهت برطرف کردن مشکل دستگاه خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید، از قسمت زیر برند دستگاه خود را انتخاب کنید و در غیر این صورت ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند ماشین لباسشویی شما سامسونگ، ال جی و بوش نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

صدای خرخر کردن ماشین لباسشویی

صدای خرخر کردن ماشین لباسشویی می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که چیزی راه لوله تخلیه را تا حدودی مسدود کرده است اما نه به‌طور کامل! این گرفتگی را قبل از اینکه تبدیل به یک مشکل دردسرساز شود و باعث ترکیدن لوله شود، برطرف کنید.

صدای کلیکی ماشین لباسشویی

اگر صدای کلیک مانندی می‌شنوید، ممکن است جسم خارجی در واشر تخلیه یا لاستیک دور درب لباسشویی گیر کرده باشد. ممکن است به‌طور اتفاقی سکه، کلید، سنجاق یا چیزهای دیگری را در جیب شلوارتان گذاشته باشید و هنگام انداختن لباس در ماشین لباسشویی، فراموش کرده باشید آن را خارج کنید. شیلنگ تخلیه و واشر درب لباسشویی را بررسی کنید و گر جسم خارجی وجود دارد آن را خارج کنید.

صدای وزوز یا هوووم ماشین لباسشویی

اگر صدای وزوز یا هوووم از ماشین لباسشویی خود می‌شنوید، ممکن است جسم خارجی در پمپ لباسشویی شما قرار گرفته باشد. اگر جسم خارجی به داخل پمپ راه پیدا کرده باشد، پمپ امکان عبور دادن آن را ندارد در نتیجه ممکن است آسیب جدی به پمپ لباسشویی شما برساند به‌گونه‌ای که نیاز به جایگزینی آن باشد.

صدای تق تق ماشین لباسشویی

اگر صدای تق تق از ماشین لباسشویی خود می شنوید ممکن است به این دلیل باشد که لباسشویی خود را بیش از حد با لباس پر کرده باشید. از دیگر دلایل شنیدن صدای تق تق لباسشویی می تواند معیوب شدن بلبرینگ های لباسشویی، پولی، موتور ماشین لباسشویی باشد. همچنین اگر به هنگام تخلیه صدای تق تق از ماشین لباسشویی خود می شنوید، ممکن است جسم خارجی در موتور تخلیه گیر کرده باشد و یا اینکه به طور کلی موتور تخلیه ماشین لباسشویی شما معیوب شده باشد.

صدای جیر جیر ماشین لباسشویی 

برخی از افراد از شنیدن صدای جیرجیر ماشین لباسشویی خود گلایه دارند. علت صدای جیر جیر ماشین لباسشویی می تواند به سادگی پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی از لباس و یا تراز نبودن آن باشد. از طرفی ممکن است علت صدای جیر جیر لباسشویی، وجود مشکل فنی در دستگاه شما باشد. وجود اشکال در تسمه، کمک فنرها، بلبرینگ، موتور، کوپلینگ موتور، پمپ تخلیه، دریچه یا شیر ورودی آب و خرابی لاستیک دور درب لباسشویی شما نیز می تواند علت شنیدن صدای جیر جیر از ماشین لباسشویی باشد.

پمپ تخلیه و موتور پمپ

پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی برای پمپ کردن آب به داخل دیگ لباسشویی و همچنین برای تخلیه آب هنگام آبکشی استفاده می شود. این پمپ ممکن است از طریق تسمه یا موتور حرکت کند و یا اینکه خودش موتور الکتریکی داشته باشد. منشا سر و صدای ماشین لباسشویی  می تواند صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی باشد. صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی درواقع نشانه خراب شدن آن است. برای رفع این مشکل باید پنل جلوی اتاقک لباسشویی باز شود، تا بتوان به پمپ تخلیه دسترسی پیدا کرد و آن را به دقت مورد بررسی قرار داد. بررسی این مشکل حتماً باید توسط تکنسین متخصص تعمیر ماشین لباسشویی انجام شود.

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی به علت خراب بودن پمپ تخلیه لباسشویی

برای آگاهی بیشتر می توانید مقاله “آموزش کامل نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و شلنگ تخلیه” را مطالعه نمایید.

دریچه ورودی آب

اگر صدای زیاد ماشین لباسشویی را بخصوص هنگام پر کردن لباسشویی می شنوید، ممکن است دریچه ورودی آب دچار اشکال شده باشد. با گذشت زمان، ممکن است رسوبات معدنی در داخل شیر ایجاد شده و باعث مسدود شدن یا تنگ شدن مسیر ورود آب به لباسشویی شما شود. اگر این مشکل بوجود آمده باشد، در حین کار سر و صدای زیاد لباسشویی را می شنوید. در صورتی که دریچه ورودی آب معیوب است حتما آن را تعویض نمایید. سعی نکنید دریچه را تعمیر کنید چرا که با جدا کردن دریچه امکان شکستن آن زیاد می شود.

سر و صدای لباسشویی به علت خراب بودن دریچه ورودی آب

کلاچ

وظیفه کلاچ ایجاد ارتباط بین گیربکس و دیگ داخلی است و به دیگ کمک می کند تا به تدریج از سرعت چراخش مناسب استفاده کند. از آنجایی که کلاچ با گذشت زمان فرسوده می شود و از بین می رود، ممکن است در طول فرایند چرخش دیگ یا دقیقا پس از اتمام چرخش، صدای بلندی ایجاد کند. کلاچ قابل تعمیر نیست و در صورت معیوب شدن باید تعویض شود.

سر و صدای لباسشویی به علت خراب بودن کلاچ لباسشویی

تسمه

تسمه در برخی از ماشین لباسشویی های درب از بالا برای اتصال موتور ماشین لباسشویی به شفت و در اغلب لباسشویی های درب از جلو برای اتصال موتور به سبد شستشو استفاده می شود. این تسمه می‌تواند ساده یا چند ردیفه باشد و معمولاً از جنس پلاستیک ساخته می‌شود. در ماشین لباسشویی درب از جلو معمولاً از تسمه چند ردیفه استفاده می‌شود و طوری طراحی شده است که به‌خوبی در جای خود نصب شود. در ماشین لباسشویی درب از بالا این تسمه معمولاً تک ردیفه با پوشش الیاف است.

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی بع علت خراب بودن تسمه لباسشویی

کوپلینگ بالشتک موتور

برخی از ماشین لباسشویی های درب از بالا از یک بالشتک موتور برای انتقال قدرت از موتور به شفت استفاده می‌کنند. این بالشتک یا کوپلینگ، موتور را به شفت متصل می‌کند و دارای دو شاخک درایو پلاستیکی با یک رابط لاستیکی بین آن‌ها می‌باشد. این رابط لاستیکی نیروی گشتاور را جذب می‌کند تا مانع از شکسته شدن شاخک ها می‌شود. به‌طورکلی استفاده معمولی از ماشین لباسشویی باعث فرسودگی بالشتک می‌شود و درنتیجه ممکن است شاخک ها دچار لغزش شوند و باعث ایجاد سروصدا شوند. اگر شفت متوقف شود و یا سبد لباسشویی نتواند آزادانه بچرخد، ممکن است بالشتک خراب شده باشد و باعث ایجاد سر و صدای زیاد لباسشویی شود. برای رفع این مشکل در اکثر لباسشویی ها باید اتاقک لباسشویی برداشته شود تا بتوان به بالشتک موتور دسترسی پیدا کرد.

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی به علت ایراد داشتن کوپلینگ یا بالشتک موتور لباسشویی

کمک فنر

همه ماشین لباسشویی های درب از جلو دارای کمک فنرهایی هستند که برای کاهش یا جذب ارتعاشات دیگ لباسشویی هنگام چرخش آن استفاده می شوند. این کمک فنرها به قاب پایه و بیرون دیگ متصل شده‌اند که برای دسترسی به آن‌ها باید پنل جلویی یا عقبی برداشته شود. اگر این کمک فنرها آسیب دیده باشند و یا ضعیف شده باشند، اغلب هنگام چرخش دیگ باعث ایجاد صدای بلندی می‌شود و درصورتی‌که این اشکال برطرف نشود می‌تواند منجر به آسیب دیدن سایر اجزا لباسشویی نیز بشود.

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی به علت معیوب بودن کمک فنر لباسشویی

تسمه کاهش حرکت دیگ

برخی از ماشین لباسشویی های درب از بالا از تسمه کاهش حرکت دیگ برای زیرسازی دیگ در زمان چرخش استفاده می‌کنند. چهار تسمه به بالای دیگ و هر گوشه اتاقک لباسشویی متصل شده است. این تسمه ها لاستیکی هستند و ممکن است در همان استفاده عادی از دستگاه از بین بروند. هنگامی‌که تسمه ها کش پیدا کنند و یا آسیب ببینند، ممکن است دیگ در طول فرایند چرخش با اتاقک تماس پیدا کند و باعث به وجود آمدن لرزش، حرکت یا صدای ضربه بلند شود. اگر به‌صورت مداوم بیش از ظرفیت لباسشویی در آن لباس بریزید، فشار زیادی به این تسمه ها وارد می‌کنید و منجر به خراب شدن آن‌ها می شوید. درنهایت این تسمه‌ها باید جایگزین شوند و البته ما پیشنهاد می‌کنیم که در صورت بروز چنین مشکلی هر 4 تسمه جایگزین شوند.

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی به علت معیوب بودن تسمه کاهش حرکت دیگ لباسشویی

موتور

یکی از اجزاء اصلی که علت صدا دادن ماشین لباسشویی می گردد، موتور می باشد. موتور متحرک اصلی در یک لباسشویی درب از بالا برای اداره کردن شفت و چرخش سبد شستشو و در برخی دیگر نیز برای اداره کردن پمپ استفاده می‌شود. در لباسشویی های درب از جلو موتور متحرک تسمه‌ای که پولی (یا فولی) سبد شستشو را به حرکت درمی آورد، اداره می‌کند. یک نشانه رایج مربوط به خراب شدن موتور هنگام شروع به کار آن، صدای هوووم یا وزوز موتور است که گاهی اوقات با کمی بوی سوختگی همراه است. در چنین مواقعی باید موتور به‌دقت موردبررسی و عیب یابی قرار بگیرد. در برخی مواقع مشکل موتور قابل تعمیر و بعضی مواقع هم باید تعویض شود.

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی به علت مشکل داشتن موتور لباسشویی

پولی موتور، پولی شفت و پولی پمپ

در ماشین لباسشویی های تسمه‌ای، پولی موتور به تسمه متحرک و در برخی موارد به تسمه پمپ کمک می‌کند. این پولی ها می‌توانند حجمی از گریس، خاک و خورده لاستیک را انباشته کنند و در هنگام کار موتور می‌تواند صدای جیغ مانند یا ضربه ایجاد کند. اگر لباسشویی شما هنگام شروع به کار، تخلیه و یا چرخش چنین صداهایی تولید می‌کند، پولی ها باید برای نشانه‌هایی از انباشت خاک یا آسیب‌دیدگی مورد بررسی فنی قرار بگیرد و در صورت لزوم جایگزین شوند.

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی به علت ایراد در پولی

تسمه پمپ

تسمه پمپ ماشین لباسشویی های درب از بالا پولی را در پمپ تخلیه به حرکت درمی‌آورد. استفاده منظم و طولانی‌مدت می‌تواند منجر به پوسیدن یا پاره شدن تسمه پمپ شود که می‌تواند در طول فرایند شستشو باعث ایجاد سر و صدای جیغ مانند یا ضربه سنگین شود. این سر و صدای ماشین لباسشویی ممکن است با بوی لاستیک سوخته یا تخلیه ناقص لباسشویی همراه باشد. در چنین مواقعی باید تسمه پمپ تعویض شود.

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی به علت معیوب شدن تسمه پمپ لباسشویی

بلبرینگ های دیگ

هم ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو دارای بلبرینگ دیگ می‌باشند که اجازه می‌دهد سبد شستشو یا دیگ داخلی آزادانه بچرخند. استفاده منظم از لباسشویی، استفاده از مواد شوینده نامرغوب به‌صورت طولانی‌مدت و بار اضافی ماشین لباسشویی (ریختن لباس بیش‌ازحد ظرفیت در لباسشویی) می‌تواند موجب آسیب دیدن بلبرینگ‌ها شود و درنهایت اجازه می‌دهد آب به بلبرینگ ها برسد و سبب شکستن آن‌ها شود. اگر صدای ناله مانند یا صدای بلندی را می‌شنوید، معمولاً این صدا نشانه شکسته شدن بلبرینگ دیگ می‌باشد. همراه این صدا ممکن است متوجه بازی بیش‌ازحد دیگ داخلی یا نشت آب در نزدیکی محل لاستیک دور دیگ شوید. توجه کنید در بسیاری از موارد علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی هنگام خشک کن و یا در دور تند، معیوب بون بلبرینگ های لباسشویی  است. در چنین مواقعی تکنسین فنی علاوه بر تعویض بلبرینگ معمولاً به تعویض لاستیک دور دیگ لباسشویی نیز می‌پردازد.

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی به علت خراب شدن بلبرینگ های لباسشویی

سه‌نظام نگه‌دارنده درام

اﮔﺮ سه‌شاخه نگه‌دارنده درام ﯾﺎ ﺣﺘﯽ ﯾﮑﯽ از شاخه‌ها ﺑﺸﮑﻨﺪ، به خصوص در سرعت‌ های بالا، درام ﻟﻨﮕﺮ اﻧﺪاﺧﺘﻪ و به‌ احتمال‌ قوی ﺑﺎ دﯾﮓ ﻓﺮﻋﯽ ﯾﺎ ﻫﯿﺘﺮ درﮔﯿﺮ می‌شود. ﺑﺮاي اظهار نظر ﻗﻄﻌﯽ، ﻻزم اﺳﺖ ﭼﻠﯿﮏ و درام را باز نموده و سه‌شاخه نگه‌دارنده درام را از ﻧﺰدﯾﮏ بررسی کنید. همچنین توجه داشته باشید که شکسته شدن اﯾﻦ ﻗﻄﻌﻪ، بی‌شک یاتاقان‌ها را ﻧﯿﺰ ﺧﺮد خواهد ﻧﻤﻮد و اﮔﺮ ﻟﻨﮕﺮ درام در ﺣﺎل ﭼﺮﺧﺶ، بیش‌ از اندازه ﺑﺎﺷﺪ، ﻫﯿﺘﺮ ﻧﯿﺰ احتمالا آﺳﯿﺐ خواد دید. لذا به‌ محض شنیدن ﺻﺪاي ﺧﺸﻦ و غیر طبیعی از ﻣﺎﺷﯿﻦ لباسشویی، دستگاه را بلافاصله متوقف نموده و سریعا با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

گیربکس

گیربکس ماشین لباسشویی شما ممکن است فرسوده یا خراب شده باشد. در گیربکس ها دنده هایی وجود دارد که می توانند باعث ایجاد سر و صدا در لباسشویی شوند. البته این احتمال بسیار کم است. بنابراین قبل از تعویض گیربکس، حتما سایر بخش های ماشین لباسشویی را نیز بررسی نمایید.

سر و صدای لباسشویی به علت خراب بودن گیربکس لباسشویی

مشکل سر و صدای لباسشویی مربوط به قطعات دیگر

در بخش‌های قبلی مقاله “علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی و راه‌حل‌های برطرف کردن آن” درباره صداهای غیرطبیعی که ممکن است از ماشین لباسشویی خود بشنوید و همچنین برخی از قطعات لباسشویی که در صورت معیوب شدن باعث بوجود آمدن چنین صداهایی می‌شوند صحبت کردیم. برخی از این صداها نگران‌کننده نیستند و به خاطر اشتباهات سهوی در استفاده از ماشین لباسشویی اتفاق می‌افتند. بطور مثال علت صدای خشک کن لباسشویی یا همان صدایی که به هنگام خشک کردن لباس ها در دور تند لباسشویی ممکن است به گوش برسد، می تواند ناشی از برخورد اشیاء مختلف چون سگک، کمربند یا دگمه های لباس به شیشه یا آبکش لباسشویی باشد. لذا از بابت صدا دادن خشک کن لباسشویی نگران نباشید!

در سوی دیگر صداهایی وجود دارند که مربوط به نقص فنی دستگاه می شوند، که در این مواقع باید صدا دادن ماشین لباسشویی را جدی گرفت. البته اگر لباسشویی شما دچار نقص فنی شده باشد، این اشکال تنها به قطعاتی که پیش‌تر درباره آن‌ها صحبت کردیم مربوط نمی‌باشد، بلکه ممکن است مربوط به قطعات دیگری نیز باشد، که در چنین مواردی حتماً نیاز است دستگاه شما توسط تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی بازدید شود تا به‌صورت دقیق عیب‌ یابی، تعمیر و در صورت نیاز تعویض قطعه شود.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
مهدیس زا عی

عالی ممنون

پاسخ دهید

  میرموسی حسینی

  چرا هنگام دور تند لباسشویی صدای ناهنجار تولید می کند؟

  پاسخ دهید

   کارشناس 4: جعفری

   سلام، برخی مواقع این صدا را بر اثر برخورد اشیائی مثل سگک کمربند به شیشه یا سبد لباسشویی می شنوید. اما اگر این مورد نیست ممکن است مشکل از بلبرینگ لباسشویی شما باشد.

   پاسخ دهید

    حمیدرضا دلدار

    ضمن عرض سلام و خداقوت خدمت شما استاد کاران عزیز
    میخواستم سوالی از شما بپرسم که علت صدا دادن ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی در حالت خاموش چیست آیا این ایرادی محصوب میشه
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    با تشکر

    پاسخ دهید

     کارشناس5: شعبانی

     با سلام. دوست عزیز منظور شما از صدا دادن لباسشویی در حالت خاموش چیست؟ این اتفاق غیر معمول است چون در حالت خاموش هیچ کدام از بخش های دستگاه کار نمی کنند و بنابراین صدایی ندارند. صدا از کدام قسمت دستگاه می آید و به چه صورت است؟

    سلام
    من ماشین لباسشویی کنوود ۵ کیلویی دارم موقع ابکشی یا اب خالی کردن صدای زوزه بلند میده
    میشه بگین مشکلش چیه ممنون

    پاسخ دهید

   جلالی

   سلام لباسویی پارس دارم در دور تند صدای خرد کردن ساچمه ها میامد تعمیر کار امد باز کرد وبلبرینگها خرد شده بود همه را تعویض کرد وپس بعد از دو بار کار ماشین دومرتبه همان صداها شروع شد در دور تند،،،
   مشکل چیه لطفا راهنمایی فرمایید

   پاسخ دهید

    الهام ظریف

    سلام و عرض ادب و احترام
    لباسشویی من بوش سری ۸ هست.متاسفانه در دور تند صدایی شبیه خوردن پیچ یا مهره ی باز شده به اطراف دیواره ی فلزی دیگ میده.البته این صدا گاهی بیشتر و گاهی کمتر میشه ،حتی بعضی اوقات صدا کاملا قطع میشه .این صدا ،صدای برخورد سگک یا زیپ و امثال اینها نیست،چون وقتی این صدا میاد ممتد و ادامه دار هست،انگار مرتب این پیچ یا مهره با دیواره ی فلزی برخورد میکنه و گاهی قطع یا ضعیف میشه.برخی از اوقات هم صدا خیلی بلندتر میشه.لطفا راهنمایی کنید

    پاسخ دهید

     نسیم اسلام پور

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   اکرم استرش

   سلام من ی ماشین لباسشویی شیش کیلویی اسنوا دارم موقعی که روشنش میکنم ی صدای وز وز کم میده وقتیم میره رو خشک کن صدلی تق تق و چکش ماننده میده و لرزش زیاد

   پاسخ دهید

جواد گرگری

سلام خسته نباشید لباسشویی ما آزمایشه فقط زمان خشک کردن جا به جا میشه و صدا داره بقیه زمان شستوشو اصلا صدایی نداره

پاسخ دهید

رادمنش

سلام وقتون بخیر لباسشوییم مدل سامسونگ درب بالا کره ای استوک هست..موقع کار کردن صدای تق بلندی ازش میاد فقطم وقتی از سمت راست میخواد دور بخوره این صدا میده ..سرجاش ک هست یکم تکونش میدم تقریبا درس میشه تا ی مدتی خوبه ولی بازم بعد مدتی صدا میده صداهاش بدتر قبل میشه خیلی بلندتر صدا میده همچنانم از دور سمت راستش هس اگر میشه لطفا راهنمایی کنید خواهشا.ممنونم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، احتمالا علت صدای تق در لباسشویی سامسونگ شما از بلبرینگ باشد. با این حال برای بررسی دقیق باید لباسشویی شما توسط تکنسین متخصص بازدید شود.

  پاسخ دهید

  ماشین لباسشویی بلر نه کیلویی دارم صدامیکنه وراه میره علت چیست چندبارترازکردم

  پاسخ دهید

نصیری

سلام خسته نباشید واقعا اطلاعات عالی بودن ممنون بابت راهنمایی هاتون خیلی خیلی ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام
  نظرات دلگرم کننده شما انگیزه ای برای ادامه مسیر فعالیت ما با دقت بیشتر خواهد بود.
  با سپاس

  پاسخ دهید

   نسرین رضایی

   باسلام لباسشویی من سامسونگ هست ی صدای خرخرداره مث ی ماشینی ک توی جاده سنگی حرکت کنه علت ازچی میتونه باشه وقتی داخلشومیچرخونم ی صدای جیرمیده

   پاسخ دهید

    کارشناس 4: جعفری

    سلام، دلیل صدای خرخر ماشین لباسشویی سامسونگ شما همانطور که در مقاله توضیح داده شده احتمالا این است که چیزی راه لوله تخلیه را تا حدودی مسدود کرده است که باید قبل از بزرگ تر شدن مشکل آن را باز کنید.

    پاسخ دهید

هادی استهری

لباسشویی ما دوو در از جلو واز همون زمان شروع صدا میده تا خشک کردن مخصوصا وقتی که داره خشک میکنن علتش
چی می‌تونه باشه

پاسخ دهید

  لباسشویی ما هم موقع سرعت بالا وخشک کردن زیاد زوزو میکنه تعمیر کار اوردم میگه از بلبرینگ

  پاسخ دهید

ستاره

سلام خسته نباشید ممنون ازاینکه وقت میگذارید و‌پاسخ میدید لباسشویی من بتازگی وقتی چند دقیقه کارمیکنه صدای هوم و لرزش داره ومثل حالتی جام کردن که مجبورمیشم خاموش کنم و دوباره روشن کنم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی همانطور که در مقاله توضیح داده شده صدای هوم ماشین لباسشویی احتمالا ناشی از قرار گرفتن جسم خارجی در پمپ لباسشویی باشد.

  پاسخ دهید

امیرعلیلو

سلام لباسشویی من ال جی هست و تازه خریدم همه چیش درست کارمیکنه فقط موقع خشک کردنش یه صدایی میده مشکل ازکجاست؟

پاسخ دهید

مریم نقی عجمی

با سلام لباسشویی من هنگام خشک کردن صدای شدید میدهد با تشکر از مطالب مفید شما چگونه میتوانم عیب آن را برطرف کنم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام وست گرامی، صدای زیاد در دور تند می تواند به دلیل خراب شدن بلبرینگ های لباسشویی، تسمه، سه نظام یا فنرها باشد. حتما باید لباسشویی شما توسط یک تکنسین متخصص بررسی و عیب یابی شود.

  پاسخ دهید

بهزاد

سلام خسته نباشید
ماشین الجی می باشد موقعی که دور موتور بالا میره زوزه میکشه علت چی می باشد؟
با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، صدای زوزه لباسشویی شما ممکن است به دلیل اشکال از موتور لباسشویی شما یا تمام شدن زغال لباسشویی باشد.

  پاسخ دهید

مهدی پدرام

سلام.خسته نباشید .لباسشویی ما سامسونگه موقع خشک کردن لباس صدای شبیه صدای موتور جت میده وخرخر میکنه.مشکلش از چی میتونه باشه؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

پاسخ دهید

سمیرا ش

مشکل ما ایرانی ها اینه که بیش از حد به اجناس کره ای اعتماد کردیم مثل لباسشویی سامسونگ و ال جی .اما عافل از اینیم که واقعن اجتاس کره ای کیفیت پایینی دارن و خیلی زود خراب میشن متاسفانه .

پاسخ دهید

ممنون از مطالب عالی تون، واقعا نمیدونم چرا اکثر افراد با اینکه مارکهای خوب ایرانی داریم بازم سامسونگ و الجی و آاگ و دوو و… رو ترجیح میدن. از آبسال گرفته تا اسنوا و پارس خزر و پاکشوما و آزمایش و امرسان و سپهر الکتریک و پارس، اینهمه مارکهای عالی هر کدوم چندین مدل دارن، هم قیمت پایینتر، هم هزینه تامیر کمتر چون جنس ایرانیه و قطعات ساخت داخله و هم حمایت از این شرکتها و کارگرهاشون و کارمندانشون…وقتی خودمون به خودمون کمک نمیکنیم، از بقیه چرا انتظار داریم.

پاسخ دهید

اصغرشمسی

سلام ماشین به هنگام تخلیه اب صدای قژقژمیده صداشم روزبه روزبیشترمیشه مشکل کجاست

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است چیزی در مسیر تخلیه لباسشویی شما گیر کرده باشد. حتما مسیر تخلیه لباسشویی را بررسی کنید. احتمال دیگر مشکل فنی است که حتما باید توسط تکنسین حرفه ای بررسی شود.

  پاسخ دهید

نسرین ضیغمی

سلام وقت بخیر
ماشین لباسشویی اسنوا داریم در هنگام چرخیدن دور تند ، به شدت صدای غیر طبیعی داره .
ممکن است ما رو راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام صدای غیر طبیعی ماشین لباسسشویی اسنوا در دور تند ممکن است به دلیل خرابی بلبرینگ، تسمه، شفت، سه نظام یا کمک فنرهای لباسشویی شما رخ داده باشد.

  پاسخ دهید

ابراهیم

سلام و وقت بخیر
ماشین لباسشویی اشن
هنگام تعویض دور یک صدای خرخر مثل رد کردن دنده ها شنیده میشه البته چند ساله که این صدا هست
ایا باید برطرف بشه یا مشکل خاصی نیست البته در طول این چند سال بیشتر هم نشده
ممنون

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، صدای لباسشویی شما ممکن است به خاطر خراب بودن بلبرینگ های لباسشویی شما باشد. بهتر است لباسشویی شما توسط یک تکنسین متخصص بازدید شود.

  پاسخ دهید

سلام ماشین لباسشویی اسنوا هنگام خشک کردن حرکت می کند وخیلی صدا دارد.

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، یکی از دلایل حرکت کردن لباسشویی شما هنگام خشک کردن و یا دور تند و ایجاد سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی، تراز نبودن آن است.

  پاسخ دهید

عباس فعله گری

ممنون بابت توضیحات مفیدتون

پاسخ دهید

اکبری رضا

سلام ماشین لباس شویی من مدل پارس درب از جلویه که موقع خشک کردن در دور زیاد صدای خیلی بالایی داره میشه راهنمایی کنین بگین مشکلش از چیه

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، سر و صدای زیاد لباسشویی در دور تند یا خشک کن لباسشویی پارس شما می تواند به دلیل خراب شدن بلبرینگ ها، تسمه، سه نظام، شفت یا فنرهای لباسشویی رخ دهد.

  پاسخ دهید

   سلام ماشین لباسشویی من ال جی هست.موقع آبکشی و خشک کردن صدای سنگین میده.انگار به جای آب شن و سنگ داره تخلیه میکنه.صدای تلق تلق هم میده.انگار قطعاتش از جاش دراومده.

   پاسخ دهید

شهره صادقی

سلام ماشین من اسنوا هست موقع دور گرفتن صدا زیادی داره،چند بار بوی سیم سوخته داده تعمیر کار گفته چیزی نیست،لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، صدای زیاد لباسشویی اسنوا در دور تند ممکن است به دلیل شدن بلبرینگ ها، تسمه، سه نظام، شفت یا فنرهای لباسشویی رخ دهد. بوی سوختگی از ماشین لباسشویی نیز دلایل متفاوتی دارد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی” را مطالعه کنید.

  پاسخ دهید

  حسین خانی

  سلام
  لباسشویی سامسونگ من در دور تند درحال خشک کردن سر و صدای زیاد می کند

  پاسخ دهید

رضا احمدزاده

ببخشید لباس شویی ماهنگام کار کردن,سر موتور و فولی(جا هایی که تسمه وصل شده) به درب پشتی میخوره و صدا میکنه؟تراز هم کردیم باز مشکل حل نشد انگار اتاقک یکم عقب تر هستش؟!

پاسخ دهید

عیسی رسولی

سلام لباسشویی ما ال جی 7کیلویی جی 3 می باشد از روز اول موقع چرخش و کار کرد و به خصوص در دور تند صدایی آزار دهنده شبیه جرزز زززززززززززز می دهد.ترازش را بررسی کردم رفع نشد

پاسخ دهید

مینا کیارستمی

سلام من لباسشویی ال جی نه کیلویی دارم چند ماهه خریدم ولی از همان اول تو دو ر خشک کن که دور میگیره صدای تق تق میده بعضی وقتا ضعیفه بعضی وقتا زیاد ممنون ازراهنماییتون

پاسخ دهید

تقریبا همه مواردگفته شده،اما تاکیدامن به مورد چرب شدن تسمه وفولی هابعلت قرارگیری ماشین لباسشویی درآشپزخانه،اشاره میکنم که باعث سرخوردن ،وزدن ضربه وایجادسروصدای ناخوشایندمیشود.باباز کردن درب پشتی ،فولی هاوتسمه باپارچه اغشته به اب ومایع ضرفشویی شسته،وتمیز شود،موردی که برای لباسشویی مان پیش امدوغالباعیب گیج کننده است!!!.

پاسخ دهید

مرتضی سیری

چرا ماشین لباسشویی بکو هنگام تمام شدن کار ماشین و خاموش شدن صدایی ندارد؟

پاسخ دهید

اکبرشمس

با سلام ماشین لباسشویی پاکشوما وقتی که کار میکن مخصوصا” موقع خشک کردن صدایی مانند صدای پرواز هواپیما را می دهد و صدای زیادی است

پاسخ دهید

روح الله طاهری

سلام وقت بخیر . لباسشویی 6 کیلویی بوش مدل wfg2060 دارم احساس میکنم اخر کار حین خشک کردن صدا و لرزش تقریبا بالایی داره . طبیعیه یا مشکل داره ؟ اگله طبیعیه برای کاهش این صدا راهکار هست؟ و اگر ایراد داره رفعش چطوره و حدود هزینش رو بفرمایید. ممونم از شما

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

  احمدص

  با سلام و درود به شما . دوست عزیز ماشین شما تراز نمیباشد با چرخاندن پیچ های زیر ماشین لباسشوییتان تراز صدرصد شود و یک مقدار دو پیچ پایه جوپلو بلاتر از عقب باشد خیتی خیلی جزیی.مشکل بر طرف میشود بدرود

  پاسخ دهید

هادی نیکویی فرد

ممنون ازراهنمایی ما

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام هادی عزیز
  خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده
  ما همیشه آماده خدمت رسانی هستیم

  پاسخ دهید

میثم امین امین پور

بعد از جدا کردن مخزن از موتور با چرخاندن فولی با دست صدای شبیه به شکستگی یا تق تق پی در پی تز داخل مخزن میاد ایا خرابی بلبرینگ میباشد یا موتور تخلیه
ممنون

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

سلام خسته نباشید،
لباسشویی 13 کیلویی درب از بالای الجی دارم،بعضی مواقع در حالت چپ گرد راست گرد صدای غش غش بلندی میده دلیلش چیه؟

پاسخ دهید

سارافرهادی

لباسشویی روشن بودوهنگام خشک شدن لباسهاصداهای ناهنجاری اومدودیگ تاب نخوردفقط صدامیدادودیگ تاب نمیخوردبایدچکارکنم

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام سارای عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

باسلام
از اینکه در سایت تان مشکلات مختلف ماشین لباسشویی را برای عامه مردم تشریح کرده و راه حل ارائه داده اید ممنونم و برایتان آرزوی موفقیت دارم. مشکل ماشین ما هم زوزه کشیدن هنگام تخلیه آب است.

پاسخ دهید

احمد صابری

با سلام و خسته نباشید در بخش صداها اضافی ماشین لباسشویی از مارکهای ایرانی مثل ابسال که من 20 سال دارم و هفته ای 6بار شویندگی میکنم و خیلی ازش راضی هستم یه توضیحی راجع به اینکه اگر جای ماشین تراز نباشد در طول مدت زیاد چه صدمه هایی به بار می اورد با تشکر از راهنمایی های خوبتان خدانگهدارتان باشد

پاسخ دهید

آسواحمدی

سلام خسته نباشیدمن دو هفته هست لباسشویی خریدم لباسشوییم سینگله موقع تخلیه آب خیلی صدا میده مشکلش چیه ممنونم

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر کاربر گرامی
  ممکن است پمپ تخلیه خراب شده باشد.
  کثیف بودن فیلتر لباسشویی هم یکی دیگر از دلایل وجود این مشکل است.
  شیلنگ تخلیه آب را هم چک کنید.

  در صورتی که مشکل از پمپ تخلیه و شیلنگ تخلیه نباشد، احتمالا نیاز به حضور متخصص در محل باشد.
  در صورت نیاز می‌توانید با شماره‌ی 02158406 تماس بگیرید.

  پاسخ دهید

غلامرضا مجیدی

باسلام ماشین لباسشویی هفت کیلویی مدیا دارم آخر کاردودبخارازش خارج میشه موقع آبکشی صدای گیر کردن میده

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام دوست عزیز
  این مورد باید توسط تکنسین بررسی شود. شما می‌توانید در صورت نیاز با شماره‌ی 02158406 تماس بگیرید.

  پاسخ دهید