کد خطا یا ارور ۵E ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه رفع آن

ارور 5E ماشین لباسشویی سامسونگ و رفع آن

معنی کد خطا یا ارور ۵E ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟ آیا ماشین لباسشویی سامسونگ شما هم ارور ۵E یا SE را نشان می دهد؟ اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما در وسط چرخه تخلیه باشد و ارور ۵E روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی نمایش داده شود، به این معنی است که آب به درستی از ماشین لباسشویی خارج نمی شود. ممکن است جسم خارجی در آن گیر کرده باشد و آن را مسدود کرده باشد که باعث عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی می شود. خیلی از مواقع کد خطا یا ارور ۵E به عنوان ارور SE به نظر می رسد، زیرا در صفحه نمایش دیجیتال در ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است حروف S یا ۵ شبیه هم به نظر برسند؛ اما در واقع کد مورد نظر ۵E است. در تصویر زیر می توانید ببینید که چه موقع ممکن است ارور ۵E به عنوان ارور SE لباسشویی سامسونگ در نظر گرفته شود.

مطلب پیشنهادی: ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 5E ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورتی که ماشین لباسشویی سامسونگ شما نیز ارور ۵E یا SE را نشان می دهد، و نمی دانید مشکل دقیقا از کجاست و یا دانش و تخصص لازم را برای برطرف کردن مشکل ندارید، به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم که شخصا اقدام به رفع ارور لباسشویی خود کنید. چرا که ممکن است مشکل را بزرگ تر کنید! شما می توانید به راحتی و سریعا از طریق تماس با کاراباما و یا با پر کردن فرم درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی ما را از مشکل خود مطلع سازید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین و نزدیک ترین تکنسین تعمیر لباسشویی سامسونگ را به محل شما اعزام نماییم.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

ارو ۵E لباسشویی سامسونگ به چه معنا است؟

اگر آب لباسشویی در زمان اختصاص داده شده تخلیه نشود، ماشین لباسشویی سامسونگ ارور ۵E می دهد. برای آگاهی از این مسئله بدانید، اگر ماشین لباسشویی آب را ظرف مدت زمان ۱۵ دقیقه تخلیه نکند، ماشین لباسشویی سامسونگ یک صدای وزوز مانندی ایجاد می کند. در این زمان اندیکاتور زمان بندی کد ارور ۵E را نشان می دهد.

رفع خطای SE یا ۵E در ماشین لباسشویی سامسونگ

در این بخش از مقاله کد خطا یا ارور ۵E لباسشویی سامسونگ، توضیح می دهیم که برای رفع خطا یا ارور se یا ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ و شروع به کار مجدد آن چه کاری باید انجام شود.

مرحله اول

 اگر فیلتر تخلیه مسدود شده باشد، لباسشویی نمی تواند آب را تخلیه کند و ارور ۵E نمایش داده خواهد شد، بنابراین باید فیلتر تخلیه در زیر ماشین لباسشویی تمیز شود.

فیلتر لباسشویی علت بروز خطای 5E لباسشویی سامسونگ

زمانی که ماشین لباسشویی سامسونگ مشغول به کار نیست، باید فیلتر تخلیه آن تمیز شود.

مرحله ۲

اطمینان حاصل کنید که شلنگ تخلیه در پشت ماشین لباسشویی پیچ نخورده باشد و خم یا مسدود نشده باشد. (شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی باید برای هر گونه مشکل احتمالی که باعث مسدود شدن آن شده است، مورد بررسی قرار گیرد.)

بررسی شلنگ تخلیه برای رفع خطای se در لباسشویی سامسونگ

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است مسدود شده باشد، بنابراین باید به دقت بررسی شود.

مرحله ۳

 مطمئن شوید که شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ از سطح مجاز خود پایین تر نیست. (اگر شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی فاصله مناسبی از دیوار نداشته باشد، مثلاً بیش از حد چسبیده و یا خیلی با فاصله باشد، ممکن است آب به درستی تخلیه نشود.)

لوله تخلیه علت ارور 5E ماشین لباسشویی سامسونگ

باید از درست قرار گرفتن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی در جای خود اطمینان حاصل کرد.

مرحله ۴

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی باید به دقت مورد بررسی کارشناس قرار بگیرد تا اطمینان حاصل شود که مسدود نشده است، برق دریافت می کند و معیوب نشده است. (اگر پمپ تخلیه که آب را از ماشین لباسشویی سامسونگ پمپ می کند، مسدود شده باشد و نتواند آب را تخلیه کند، ممکن است نیاز به سرویس، تعمیر و یا جایگزینی داشته باشد.)

پمپ تخلیه علت ارور 5E ماشین لباسشویی سامسونگ

ممکن است پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ شما نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

در صورتی که جهت سرویس یا تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود و یا دیگر محصولات برند سامسونگ نیاز به متخصص حرفه ای و باتجربه دارید، کافیست با خدمات تعمیرات سامسونگ تماس حاصل نمایید تا در زمانی که شما مشخص میکنید کارشناسان جهت بررسی، عیب یابی و تعمیر دستگاه شما به محل مراجعه کنند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

محمدحسین مرادی

سلام. من الان یک لباسشویی سامسونگ مدل ۱۰۷۵ را که مشکل تخلیه و خشک کن داشت، بررسی کردم. زمانی که فیلتر را باز کردم چند شئ فلزی خارج شد اما با اینکه ظاهرا آب لباسشویی تخلیه شد اما دستگاه روی خشک کن نرفت و پمپ تخلیه مدام کار میکرد و البته تایم لباسشویی نیز روی یک عدد مونده بود و حتی یکبار ارور ۵e را نشون داد. آیا علت از پمپ تخلیه هست یا چیز دیگه ایست؟