مشکلات مرتبط با آبگیری ماشین لباسشویی و راه حل برطرف کردن آن ها

مشکلات مرتبط با آبگیری ماشین لباسشویی

 

در این مقاله از کاراباما می خواهیم مشکلات رایج مرتبط با آبگیری ماشین لباسشویی را مطرح نموده و دلایل بروز این مشکلات و راه حل های برطرف نمودن آنها را بیان کنیم. همچنین لازم به ذکر است که مطالب گفته شده در این مقاله جنبه عمومی داشته و برای تمامی ماشین های لباسشویی صرف نظر از برند دستگاه، قابل استفاده می باشند.

به یاد داشته باشید که تعمیر ماشین لباسشویی و رفع مشکلات مربوط به آبگیری دستگاه، نیازمند داشتن دانش تخصصی و تجربه کار تعمیراتی می باشد. بعلاوه در صورت دستکاری خودسر ماشین لباسشویی، امکان تشدید مشکل و نیز آسیب رسیدن به دستگاه وجود دارد که در شرایط کنونی و با افزایش قیمت ها، تعمیرات کلی می تواند هزینه سنگینی را برای شما داشته باشد. لذا هوشمندانه تصمیم گیری نمایید!

علت آبگیری کند و یا عدم آبگیری لباسشویی

یکی از مشکلات مرتبط با آبگیری لباسشویی، سرعت کم ورود آب به دستگاه یا همان آبگیری کند لباسشویی است و در حالت شدیدتر، آبگیری نکردن لباسشویی یا نیامدن آب به داخل دیگ می باشد.
در صورتی که ورود آب به ماشین لباسشویی شما کند بوده و یا اصلا آب به لباسشویی وارد نمی شود، و خودتان قادر به رفع مشکل نیستید، برای رفع مشکل دستگاه خود در سریعترین زمان ممکن، می توانید با متخصصان تعمیر لباسشویی کاراباما تماس بگیرید و یا درخواست خود را بصورت آنلاین برای ما ثبت نمایید.

نیامدن آب داخل لباسشویی یا آبگیری نکردن دستگاه، می تواند چندین علت داشته باشد. دو مورد از مهمترین علت ها عبارتند از:

شیر ورودی آب

شیر ورودی آب برای ورود آب به داخل ماشین لباسشویی، باز می شود. در صورتی که شیر ورودی آب خراب باشد، لباسشویی ممکن است به کندی از آب پر شده و یا اصلا پر نشود. شیر ورودی آب، به فشار آب کافی برای عملکرد درست خود احتیاج دارد. ابتدا فشار آب را چک کنید تا مطمئن شوید که کفایت می کند. در صورتی که فشار آب مشکلی ندارد، صافی های داخل شیلنگ متصل به شیر ورودی آب را تمیز کنید. اگر لباسشویی هنوز به کندی پر می شود، به فکر تعویض شیر ورودی آب باشید.

فشار آب کم

ممکن است فشار آب خانه شما بسیار کم باشد. شیر ورودی آب به حداقل فشار ۲۰ psi برای عملکرد صحیح نیاز دارد. فشار آب ورودی به شیر را کنترل کنید تا از مقدار آن مطمئن شوید.

علت آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی

دومین مشکل رایج مرتبط با آبگیری لباسشویی به تخلیه و آبگیری همزمان ماشین برمی گردد.
اگر لباسشویی تان آبگیری کرده و همزمان آب را تخلیه می کند و نمی توانید خودتان مشکل را رفع کنید، می توانید با تکنسین های متخصص تعمیر لباسشویی ما در کاراباما تماس بگیرید.

سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار و لوله هوا

سوئیچ سطح آب به وسیله فشار فعال شده و برای تعیین سطح آب مناسب در دیگ لباسشویی به کار می رود. معمولا این بخش در پشت کنترل پنل قرار داشته و بوسیله لوله هوا به دیگ متصل می شود. با پرشدن دیگ از آب، هوای داخل لوله فشرده شده و به سوئیچ فشار می آورد. شیر ورودی آب توسط سوئیچ کنترل شده و با رسیدن سطح آب به حد مناسب، بسته می شود. در صورتی که لوله دارای نشتی باشد، فشار کافی به سوئیچ اعمال نشده و قادر به بستن شیر ورودی به هنگام رسیدن به سطح آب مناسب نخواهد بود. درنتیجه ممکن است لباسشویی سرریز کند. اگر سوئیچ خراب باشد نیز ممکن است موجب سرریز شدن آب شود.

برای عیب یابی دقیق، ابتدا لوله هوا را تست کنید. به دنبال ترک یا بریدگی در لوله باشید. می توانید آن را زیر آب قرار داده و با دمیدن هوا در آن، به دنبال حباب های هوا باشید. اگر مشکل از لوله هوا نیست، ممکن است خود سوئیچ ایراد داشته باشد. در اینصورت با تعمیرکار خود مشورت کنید.

شیر ورودی آب

شیر ورودی آب برای پر کردن مااشین لباسشویی از آب سرد یا گرم استفاده می شود. این شیر با استفاده از سلنویدهای الکتریکی و به وسیله تایمر یا برد کنترلی الکترونیک لباسشویی و سلکتور سطح آب یا سوئیچ سطح آب فعال می شود. اگر شیر ورودی در هنگام مرحله تخلیه همچنان آبگیری می نماید و یا در هنگام مرحله آبگیری، ورود آب به داخل لباسشویی متوقف نمی شود، ایراد ممکن است از شیر ورودی باشد.

برای تشخیص معیوب بودن شیر، لباسشویی را از برق بکشید، اگر همچنان آبگیری ادامه داشت، شیر مشکل دارد. اما در صورتی که ورود آب به داخل لباسشویی متوقف شد، ایراد از برد کنترلی یا تایمر لباسشویی خواهد بود.

علت آبگیری مداوم و سرریز کردن لباسشویی

سومین مشکل رایج در رابطه با آبگیری ماشین های لباسشویی، ورود مداوم آب به ماشین و متوقف نشدن آن است. این حالت که با عنوان آبگیری مداوم لباسشویی نیز شناخته می شود درنهایت موجب سرریز کردن آب می شود. توجه کنید که سرریز کردن آب یکی از مواردی است که می تواند جزو نشتی آب از لباسشویی نیز تلقی شود.

دلایلی که سبب بروز مشکل آبگیری مداوم لباسشویی می شوند عبارتند از:

 • شیر ورودی آب
 • سوئیچ فشار
 • فشار کم آب در شیلنگ ورودی به لباسشویی

در هر صورت اگر لباسشویی بصورت مداوم آبگیر می کند، بلافاصله برای رفع مشکل باید اقدام نمود. اگر خودتان قادر به رفع مشکل نیستید، حتما از تعمیرکاران حرفه ای بخواهید تا مشکل لباسشویی شما را برطرف نمایند.

 

خلاصه خدمات
Rate :
5 based on 2 votes
نوع سرویس
تعمیرات ماشین لباسشویی

تعداد کل نظرات: 2

 • Avatar
  رضا

  واقعا زحمت کشیدین با راهنماییتون تونستم مشکل آبگیری لباسشویی رو برطرف کنم

  • Avatar
   عیسی نوشاد

   با سلام. همزمان که آب وارد میشود از پایین خارج میشود و ذخیره سازی انجام نمی دهد باید چیکار کرد . LG SMART INVERTER

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *