علت آبگیری مداوم لباسشویی و آبگیری و تخلیه همزمان آن + راهکارها

مشکلات مرتبط با آبگیری ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی یکسره آبگیری می کند؟ علت آبگیری زیاد ماشین لباسشویی و قطع نشدن آن چیست و راهکارهای رفع مشکل کدامند؟ علت آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی چیست؟

ممکن است این سوالات، سوالات شما نیز باشند؛ به همین دلیل به کمک تجربه و دانش فنی متخصصین کاراباما مطالبی را در این خصوص برای شما عزیزان گردآوری نموده ایم تا با مطالعه آنان در صورتی که امکان رفع مشکل را داشته باشید، خودتان برای اینکار اقدام نمایید.

البته توجه داشته باشید که تعمیرات ماشین لباسشویی به هیچ وجه کار ساده و بی دردسری نبوده و توصیه میکنیم که تنها برخی از مواردی را که نیاز به تجربه فنی و یا تخصص بالایی ندارند، شخصا انجام دهید. سایر موارد به دلیل حساس بودن قطعات و پیچیدگی های ساختاری ماشین لباسشویی، نیازمند مهارت و تجربه بالا در انجام تعمیرات می باشد و در صورت دستکاری های ناشیانه، نه تنها ممکن است باعث تشدید مشکل به وجود آمده شوید، بلکه حتی به خود و دستگاه نیز آسیب وارد کنید.

متخصصین تعمیر ماشین لباسشویی کاراباما برای پاسخگویی به نیاز شما، هرگونه خدمات نصب، سرویس و تعمیرات لباسشویی را در سرتاسر تهران و البرز در کوتاهترین زمان ممکن ارائه نموده و با اعطای گارانتی خدمات انجام شده، خیال شما را از بابت خرابی دوباره دستگاه آسوده می کنند.

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی و قطع نشدن آن

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام استفاده از لباسشویی و شروع به کار دستگاه، متوجه آبگیری زیاد لباسشویی و قطع نشدن آن شوید. گاهی حتی با کشیدن پریز برق دستگاه هم ورود آب به داخل قطع نمی شود! طبیعتا در این موارد سرریز کردن و نشتی آب لباسشویی دور از انتظار نخواهد بود. اما چرا آبگیری ماشین لباسشویی متوقف نمی شود؟ کدام قطعه یا قعات را باید بررسی نمود؟

شیر ورودی آب یا شیر برقی لباسشویی

شیر ورودی آب لباسشویی که شیر برقی هم گفته می شود، برای پر کردن ماشین لباسشویی از آب سرد یا گرم استفاده می شود. این شیر با استفاده از سلنویدهای الکتریکی و به وسیله تایمر یا برد کنترل الکترونیکی و همچنین سوئیچ سطح آب کنترل می شود. بدین ترتیب که ابتدا جریان به وسیله تایمر یا برد به سوئیچ سطح آب و پس از آن به سلنویدهای شیر برقی می رسد تا باز یا بسته شوند.

شیر ورودی آب یا شیر برقی لباسشویی

یکی از علت های قطع نشدن آبگیری لباسشویی به خرابی شیر برقی مربوط است. در صورت وجود ایراد در شیر ممکن است در هنگام آبگیری لباسشویی دستور بسته شدن سلنویدها صادر نشود. تعویض شیر برقی راهکار ساده ایست که می تواند در این مواقع مشکل دستگاه شما را برطرف سازد.

برای تشخیص معیوب بودن شیر، لباسشویی را از برق بکشید، اگر همچنان آبگیری ادامه داشت، شیر مشکل دارد. اما در صورتی که ورود آب به داخل لباسشویی متوقف شد، ایراد از برد کنترلی یا تایمر لباسشویی خواهد بود.

معیوب بودن شیر برقی علاوه بر مشکل نامبرده می تواند علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی نیز باشد. برای اطلاعات بیشتر مطلب اختصاصی ما را دنبال کنید!

برد کنترل الکترونیکی

برد الکترونیکی لباسشویی یکی دیگر از موارد دخیل در مشکل آبگیری زیاد لباسشویی است. این برد در صورتی که معیوب باشد، می تواند فرمان اشتباهی به شیر برقی و یا سایر قطعات ارسال نموده و در روند آبگیری دستگاه اخلال به وجود آورد. پیش از اقدام به تعویض برد که هزینه بالایی دارد، بهتر است ابتدا تمامی موارد دیگر را بررسی نمایید.

علت آبگیری و تخلیه همزمان ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات دیگری که به آبگیری ماشین های لباسشویی مرتبط است، مشکل آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی است. در این حالت با آبگیری و ورود آب به داخل دستگاه، همزمان آب خارج و تخلیه می شود. تخلیه آب یا توسط پمپ تخلیه و پمپاژ آن صورت می گیرد و یا از طریق مسیر تخلیه بدون عمل پمپاژ خارج می شود که اصطلاحا “سیفون شدن” گفته می شود. این مشکل می تواند لباسشویی را در یک چرخه طولانی درگیر ساخته و زمان شستشو را ساعت ها طولانی تر کند. برخی از مواردی که می بایست در این حالت بررسی گردند:

خرابی پمپ تخلیه لباسشویی

در صورتی که تخلیه آب از لباسشویی در حالی انجام می شود که پمپ باز بوده و مسیر تخلیه باز است اما پمپاژ صورت نمی گیرد، عملیات سیفون انجام می شود. این مورد که سبب تخلیه آب موجود در دستگاه است، موجب می شود تا لباسشویی برای ورود آب همچنان تلاش نموده و دستگاه دچار مشکل آبگیری و تخلیه همزمان گردد.

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

باز بودن پمپ تخلیه می تواند به دلیل گیر کردن پمپ، گیر افتادن لباس یا جوراب در داخل پمپ و باز ماندن آن و یا خرابی و ایراد در ساختار و مکانیزم پمپ تخلیه اتفاق افتاده باشد. متعاقبا تعمیرکاران ماهر با بررسی، عیب یابی و در صورت نیاز تعویض پمپ تخلیه قادر به رفع مشکل به وجود آمده برای شما خواهند بود.

ارتفاع کم شیلنگ تخلیه

مسیر خروج و تخلیه آب از ماشین لباسشویی، ابتدا از طریق شیلنگ تخلیه و سپس چاه فاضلاب خانه است. شیلنگ تخلیه باید به طور معمول ۵۰ الی ۶۰ سانتی متر از سطح زمین بالاتر باشد. همچنین در صورتی که چاه فاضلاب نسبت به سطح آب داخل لباسشویی در مکان پایینتری قرار داشته باشد، به واسطه گرانش تخلیه آب اتفاق خواهد افتاد. بنابراین در هنگام نصب لباسشویی به طریقه صحیح نصب لوله ها و اتصالات دقت کنید.

خرابی برد الکترونیکی

برد الکترونیکی وظیفه کنترل و ارسال جریان به قطعات مختلف دستگاه را برعهده دارد. بنابراین در صورتی که اشکالی در آبگیری یا تخلیه لباسشویی وجود داشته باشد، ممکن است بدلیل ارسال فرمان اشتباه از برد به قطعه صورت گیرد. این مشکل که به دلیلی خرابی و ایراد برد الکترونیکی اتفاق می افتد، با تعویض برد توسط متخصص تعمیرات لباسشویی قابل حل خواهد بود.

با این حال دقت نمایید که پیش از آنکه به بررسی و تعویض برد الکترونیکی لباسشویی اقدام کنید، تمامی موارد موجود دیگر را نیز بررسی نمایید.

خلاصه خدمات
Rate :
5 based on 5 votes
نوع سرویس
تعمیرات ماشین لباسشویی

تعداد کل نظرات: 7

 • Avatar
  رضا

  واقعا زحمت کشیدین با راهنماییتون تونستم مشکل آبگیری لباسشویی رو برطرف کنم

  • Avatar
   عیسی نوشاد

   با سلام. همزمان که آب وارد میشود از پایین خارج میشود و ذخیره سازی انجام نمی دهد باید چیکار کرد . LG SMART INVERTER

   • Avatar
    کارشناس5: شعبانی

    با سلام دوست عزیز. اولا به یاد داشته باشید که رفع مشکل لباسشویی به این سادگی نیست و حتما باید تعمیرکار ماهر دستگاه را بازبینی کند و بعد از عیب یابی دقیق برای رفع آن اقدام شود. اما اگر مشکل آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی دارید، مواردی که باید بررسی شوند برد دستگاه، پمپ تخلیه و لوله تخلیه هستند. در صورتی که مشکل برطرف نشد شیر برقی و سوئیچ سطح آب هم باید بررسی شوند.

 • Avatar
  میرهاشم موسوی

  باسلام
  مدل لباسشویی من کنوود ۸۶۳میباشد. شیر برقی سالم میباشد ولی آبگیری انجام نمیشود.

  • Avatar
   کارشناس5: شعبانی

   سلام دوست عزیز. مواردی که ممکن است سبب این مشکل شوند بسیارند. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با عدم ورود آب به دستگاه مطلب اختصاصی ما را مطالعه فرمایید.

 • Avatar
  حکیم هوتی

  دستگاه ال جی وقتی دستگاه خاموش است اب را قطع نمیکند چکارباید بکنم لطفا راهنمایی کنید متشکر

  • Avatar
   کارشناس5: شعبانی

   سلام دوست عزیز. لباسشویی شما باید بازدید شود تا بتوان بطور قطع گفت اما احتمال بسیار زیاد ایراد از شیر برقی است که باید تعویض شود

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *