علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

در حالت عادی پس از به اتمام رسیدن کار ماشین لباسشویی، قفل درب آن بعد از ۲-۱ دقیقه باز می‌شود و شما باید بتوانید درب ماشین لباسشویی را باز کنید. گاهی اوقات بنا به دلایل مختلفی با وجود اینکه کار ماشین لباسشویی تمام شده است درب آن باز نمی‌شود. در این مطلب تمام دلایل قفل شدن و باز نشدن درب ماشین لباسشویی را بیان می‌کنیم. اگر این مشکل برایتان اتفاق افتاده، جای نگرانی نیست. با کمک این مطلب اکثر موارد را می‌توانید حل کنید. اگر هم مشکل ماشین لباسشویی شما ناشی از چند مورد تخصصی بود، اقدامی برای برطرف کردن آن نکنید تا از آسیب‌های بیشتر به دستگاه جلوگیری کرده باشید. در این زمینه تنها کافی است که با شماره ۵۴۵۸۴-۰۲۱ تماس بگیرید یا ثبت سفارش آنلاین انجام دهید تا تعمیرکار حرفه‌ای ماشین لباسشویی در سریع‌ترین زمان به محلتان فرستاده شود و مشکل را به بهترین نحو رفع نماید.

هشدار: به یاد داشته باشید که قبل از اقدام به دستکاری قفل درب، دستگاه را از برق جدا کنید تا خطرات ناشی از شوک الکتریکی وجود نداشته باشد.

علت اول: تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

اگر کار ماشین لباسشویی شما به اتمام رسیده اما در مخزن آن همچنان آب مشاهده می‌کنید، به احتمال زیاد علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی تان، تمام نشدن مرحله آخر شستشوی آن است.

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

راه کار: یک بار دیگر ماشین لباسشویی خود را برای شستشو و یا آبکشی تنظیم کنید، اگر مشکلی در مسیر تخلیه ماشین لباسشویی وجود نداشته باشد این بار آب آن تخلیه می‌شود و شما می‌توانید درب آن را باز کنید. اما اگر بار دوم هم درب ماشین لباسشویی تان را نتوانستید باز کنید، علت آن انسدادی در مسیر تخلیه است. برای رفع گرفتگی در مسیر تخلیه ماشین لباسشویی باید فیلترها یا مسیر تخلیه شسته شوند، انجام این کار به علت درآوردن فیلترها، شستشوی آنها و سپس قرار دادن دوباره آنها از حساسیت بالایی برخوردار است از این رو توصیه می‌کنیم انجام این کار را به تکنسین ماشین لباسشویی واگذار کنید.

علت دوم: خرابی قفل درب ماشین لباسشویی

تمامی ماشین لباسشویی‌ها دارای قفل یا میکروسوییچ هستند که وظیفه دارد حین کار کردن دستگاه، درب را به طور کامل بسته نگه دارد و اجازه ندهد درب باز شود. همچنین اگر این قفل کامل بسته نشود، ماشین لباسشویی روشن نخواهد شد و شروع به کار نخواهد کرد. در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی، در صورت خرابی قفل، کد خطا یا اروری نمایش داده می‌شود.

راه کار: اگر پس از استفاده از لباسشویی قفل درب باز نمی‌شد و لباس‌ها داخل آن مانده بود، برای غیرفعال کردن آن می‌توانید از ضامن دستی استفاده کنید. این ضامن یا زیر قفل است و یا در بخش مواد شوینده قرار دارد، آن را بیابید و در را باز کنید. پس از آن باید اقدام به تعویض قفل (میکرو سوییچ) کنید.

توجه: در انتخاب و خرید قفل مناسب و باکیفیت و همچنین نصب آن بهتر است از تکنسین ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

علت سوم: پوسیدگی و خرابی لولای درب ماشین لباسشویی

در تمامی ماشین های لباسشویی، قسمت درب، از زبانه و لولا تشکیل شده است که در واقع برای قفل شدن و چفت شدن درب دستگاه به کار می‌رود. لولا که غالبا از جنس پلاستیک ساخته شده، باعث چرخش راحت درب می‌شود. از این رو خرابی و پوسیدگی لولا می‌تواند باعث قفل شدن درب ماشین شود.

تعویض لاستیک ماشین لباسشویی

راه کار: شما می‌توانید با بررسی این بخش، به خرابی و سلامت زبانه اطمینان حاصل کنید و دقت کنید که تمامی پیچ‌ها سفت بسته شده باشند. در غیر این صورت می‌توانید این کار را به یک تعمیرکار ماشین لباسشویی بسپارید.

کارشناسان کاراباما به شما پیشنهاد می‌کنند با سرویس ماشین لباسشویی خود به صورت سالانه، از مشکلات و آسیب‌های مختلف آن در آینده پیشگیری کنید.

علت چهارم: خرابی یا شکستگی دستگیره ماشین لباسشویی

اگر دستگیره درب (فلاپی) ماشین لباسشویی‌ تان شل شده است، احتمال شکستگی آن وجود دارد.

راه کار: خرابی دستگیره از آن مواردی است که ممکن است برای هر مدل ماشین لباسشویی اتفاق بیفتد اما نوع آسیب دیدگی می‌تواند متفاوت باشد، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که تعمیر این مورد را به تعمیرکار ماشین لباسشویی بسپارید.

توجه: تلاش فرد غیرمتخصص در راستای باز کردن درب لباسشویی به وسیله سیم، کارت و اشیائی از این دست می‌تواند باعث آسیب بیشتر به دستگاه شود.

علت پنجم: فعال شدن قفل کودک ماشین لباسشویی

فعال شدن قفل کودک هم از مواردی است که احتمال می‌رود علت باز نشدن درب لباسشویی باشد.

راه کار: از آنجایی که غیرفعال کردن قفل کودک در هر مدل متفاوت است، باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی تان مراجعه کنید یا نام و مدل آن را سرچ کنید.

جمع‌بندی: مواردی که ذکر کردیم از رایج‌ترین علت های باز نشدن درب ماشین لباسشویی بودند، اگر هنوز با رعایت راه کارها، درب ماشین لباسشویی تان قفل شده است و باز نمی‌شود باید با تکنسین ماشین لباسشویی تماس بگیرید. توصیه می‌کنیم حل مواردی که درموردشان هشدار دادیم را به تعمیرکار ماشین لباسشویی بسپارید زیرا هرگونه اقدام شما در راستای باز کردن درب ماشین لباسشویی بدون مهارت در این زمینه، به آسانی خسارات بالایی را به بار می‌آورد و صدمات بیشتری به دستگاه وارد می‌کند.

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *