استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

عیب یابی ماشین لباسشویی بوش و رفع مشکلات متداول آن

عیب یابی ماشین لباسشویی بوش و رفع مشکلات متداول آن

اگر شما هم در خانه از ماشین لباسشویی بوش استفاده می کنید و حال با لباسشویی خود به مشکل خورده اید، و به دنبال راه حل رفع مشکل و عیب یابی لباسشویی بوش می گردید، به جای درستی آمده اید! در این مقاله از کاراباما می خواهیم تا در رابطه با عیب یابی ماشین لباسشویی بوش و نحوه رفع مشکلات متداول آن صحبت کنیم.

بهتر است دو نکته را به خاطر داشته باشید. ابتدا اینکه مشکلات متداول ماشین های لباسشویی صرف نظر از برند آنها، تقریبا مشابه بوده و روش حل مشکل نیز روند مشابهی دارد. بنابراین در صورت نیاز، برای خواندن مطالب کلی تر در این زمینه، پیشنهاد می کنیم مقاله”عیب یابی ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن مشکلات رایج آنرا مطالعه نمایید.

نکته دوم در رابطه با برطرف نمودن مشکلات پیش آمده برای لباسشویی بوش است. واضح است که برطرف نمودن مشکلات لباسشویی، که یک دستگاه مکانیکی – الکتریکی می باشد، نیازمند داشتن اطلاعات تخصصی در رابطه با نحوه کار لباسشویی و اجزاء و قطعات مختلف آن می باشد. همچنین داشتن تجربه در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی برای رفع مشکل بسیار مهم است. بنابراین، عیب یابی ماشین لباسشویی بوش در صورت پیگیری و آموزش های لازم، ممکن است برای شما امکان پذیر باشد. با این حال رفع مشکلات و برطرف نمودن معایب دستگاه، امری کاملا متفاوت است.

برخی از مشکلات رایج لباسشویی های بوش، ساده بوده و جهت رفع به هیچگونه ابزار خاصی نیاز ندارند و تنها با خواندن این مطالب و راهنمایی های توصیه شده، قادر خواهید بود که عیب دستگاه را برطرف نمایید. دسته دیگر معایب و مشکلات لباسشویی بوش بدلیل پیچیدگی و حساسیت قطعات، حتما باید توسط افراد متخصص و تعمیرکاران مجرب رسیدگی شده و رفع گردند.

تذکر مهم: به یاد داشته باشید که دستکاری خودسر ماشین لباسشویی بوش، می تواند علاوه بر آسیب رساندن به شما و دستگاه، موجب تشدید مشکل و افزایش هزینه تعمیرات شما باشد. بنابراین در شرایط اقتصادی فعلی و با افزایش هزینه خرید لباسشویی جدید، باید بهترین تصمیم ممکن را که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد، اتخاذ نمایید.

در صورتی که ماشین لباسشویی بوش شما دچار مشکل شده است و  جهت برطرف کردن مشکل دستگاه خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید میتوانید با مراجعه به صفحه تعمیر لباسشویی بوش و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند و در غیر این صورت ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

عیب یابی ماشین لباسشویی بوش

در ادامه این مقاله به بررسی تمام مواردی که باعث بروز مشکل برای لباسشویی بوش شما می شوند می پردازیم و بهترین راه حل های ممکن را برای رفع خرابی ماشین لباسشویی بوش توضیح می دهیم.

ماشین لباسشویی بوش روشن نمی شود

علت: نرسیدن برق به دستگاه

عیب یابی لباسشویی که روشن نمی شود می تواند گاها بسیار مشکل باشد، زیرا عوامل متعددی در این امر دخالت دارند. همچنین ماهیت اکثر آنها الکتریکی و بدلیل نرسیدن برق به دستگاه می باشد. در صورتی که هیچ یک از چراغ های صفحه نمایش لباسشویی روشن نیستند، به سراغ دو شاخه دستگاه و سپس پریز برق بروید. ممکن است دو شاخه معیوب باشد و یا پریز برق مشکل داشته باشد. از یک فاز متر برای بررسی پریز استفاده کنید. در صورتی که از سالم بودن دو شاخه و پریز مطمئن هستید و مشکل دیگری مانند پریدن فیوز و غیره وجود ندارد، با تکنسین برقکار تماس گرفته و از او کمک بخواهید.

اگر برخی از چراغ ها روشن هستند، اشکال برق رسانی وجود ندارد. در این حالت ممکن است برد کنترلی و نمایشی دستگاه که در جلوی آن قرار دارد، دچار ایراد شده باشد. اگر برخی از کلیدها یا دکمه های ماشین لباسشویی کار می کنند، نشانه دیگری بر معیوب بودن برد کنترلی لباسشویی است که باید تعویض گردد.

اگر منظور از روشن نشدن ماشین لباسشویی، شروع نشدن سیکل شستشو است، در این حالت اجزاء دیگری همچون برد کنترل اصلی، تایمر و قفل درب نیز می بایست بررسی شوند. شما را برای مطالعه موارد بیشتر و کاملتر به مقاله علت روشن نشدن ماشین لباسشویی دعوت می کنیم.

هیچ برنامه ای در لباسشویی شروع نمی شود

علت: فعال بودن قفل کودک، بسته نبودن صحیح درب، فشار دادن دکمه استارت به مدت خیلی کوتاه یا خیلی طولانی

ممکن است فعال بودن قفل کودک دلیل شروع نشدن برنامه باشد. قفل کودک موجب غیر فعال شدن بسیاری از دستورات لباسشویی می شود. برای نحوه غیر فعال کردن قفل کودک بهتر است به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه نمایید. چرا که با توجه به مدل دستگاه ممکن است نحوه غیر فعال کردن قفل کودک متفاوت باشد.

روش های غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی بوش

 1. در روش اول، کلید استارت را فشار داده و به مدت 3 الی 5 ثانیه نگه دارید. پس از این باید علامت کلید و یا عبارت “CL” از روی صفحه پاک شده باشد.
 2. روش دیگری که برای برخی مدل های لباسشویی های بوش جواب می دهد، فشار دادن همزمان کلیدهای rpm و finished in و نگه داشتن آنها به مدت 3 ثانیه می باشد. پس از 3 ثانیه صدای بیپ به گوش خواهد رسید و قفل کودک غیر فعال می شود.
 3. اگر صفحه نمایش لباسشویی بوش شما لمسی است، بر روی آن یک مربع روشن با علامت کلید و عبارت 3 seconds را در زیر آن خواهید دید. به سادگی این علامت را به مدت 3 ثانیه نگه دارید. علامت تاریکتر شده و صدای بیپ دستگاه از غیر فعال شدن قفل کودک خبر خواهد داد.

اگر درب دستگاه به خوبی بسته نشده باشد، یا لباسی در لای درب گیر کرده باشد، تا زمانی که درب به درستی بسته نشود لباسشویی برنامه شستشو را آغاز نخواهد کرد. با بستن درب لباسشویی باید صدای کلیک مانندی به گوش برسد. همچنین بیش از حد قرار دادن لباس در داخل ماشین لباسشویی ممکن است به درب فشار آورده و مانع از بسته شدن آن شود.

برای جلوگیری از شروع به کار دستگاه به صورت اتفاقی، کلید استارت لباسشویی باید به درستی فشار داده شود. بنابراین لمس و فشار کوتاه کلید استارت، یا فشار دادن طولانی آن که دوبار صدای بیپ را پخش می کند، باعث روشن شدن لباسشویی نمی شود. برای روشن شدن دستگاه، کلید استارت را به مدت 1 الی 2 ثانیه فشار دهید.

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوش

گاهی اوقات پس از پایان برنامه شستشو یا حتی قبل از شروع کار ممکن است متوجه شوید که درب ماشین لباسشویی بوش باز نمیشود و قفل شده است. باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش یا هر ماشین لباسشویی دیگری ممکن است به دلایل زیادی اتفاق بیوفتد. اگر اشکال از خود درب لباسشویی بوش شما باشد، یکی از اصلی ترین دلایل آن خراب شدن سوئیچ قفل درب لباسشویی است که در چنین مواقعی باید تعویض شود. قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوش و باز نشدن آن دلایل دیگری غیر از مشکل درب نیز می تواند داشته باشد که برای بررسی همه این موارد، پیشنهاد می کنیم مقاله “علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی” را مطالعه نمایید.

نچرخیدن ماشین لباسشویی بوش

علت: بار داخل لباسشویی نامتعادل است، توجه به برنامه انتخابی، تسمه درام پاره شده است، زغال موتور ساییده شده و تمام شده است، خرابی کوپلینگ موتور، کلاچ، یاتاقان ها، قفل درب و…

عیب یابی ماشین لباسشویی که نمی چرخد مشکل است، به این دلیل که موارد متعددی در این مواقع دخالت دارند. گاهی اوقات سنسورهای لباسشویی با تشخیص اینکه میزان لباس های موجود زیاد است و یا بار داخل دستگاه نامتعادل است، می توانند از چرخیدن لباسشویی جلوگیری کنند و یا اینکه دستگاه چرخش بسیار آهسته ای خواهد داشت. برای رفع این مشکل، لباسهای داخل ماشین را چک کنید. اگر مقدار آنها بیش از ظرفیت مجاز ذکر شده برای یک سیکل شستشو است، مقدار لباسها را کم کنید و در صورتی که البسه بصورت نامتقارن پخش شده اند و باعث عدم تعادل دیگ لباسشویی شده اند، آنها بار دیگر در داخل دستگاه پخش کنید.

یکی دیگر از دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی می تواند به برنامه انتخابی شستشو مربوط باشد. نچرخیدن درام لباسشویی در برخی موارد امری طبیعی است. بطور مثال در هنگام سیکل شستشوی البسه پشمی و یا در مواردی که لباسشویی میزان کف را بیش از حد تشخیص می دهد. بنابر این جای نگرانی نیست.

یکی از علل نچرخیدن لباسشویی، مربوط به تسمه درام می گردد. تسمه درام، ارتباط بین موتور لباسشویی و درام را برقرار ساخته و بدون آن درام قابلیت چرخش نخواهد داشت. این تسمه در صورت ساییدگی و اصطکاک امکان پاره شدن را دارد، به خصوص در ماشین های لباسشویی قدیمی که به طور مرتب استفاده شده اند. برای اطمینان از این امر، درب را باز کرده و درام را با دست بچرخانید، اگر هیچ مقاومتی در مقابل چرخش احساس نکردید و یا مقاومت اندکی بود، نشانگر ایراد در تسمه درام بوده و به تعویض احتیاج دارد.

مورد دیگری که در رابطه با نچرخیدن لباسشویی باید مورد بررسی قرار گیرد، زغال موتور است. زغال موتور موظف است جریان برق را به آرمیچر موتور انتقال دهد و سبب چرخش درام شود. لذا در صورتی که دستگاه آبگیری نموده است اما درام لباسشویی نمی چرخد و یا در حین دور تند لباسشویی این اتفاق می افتد، احتمالا زغال موتور تمام شده است و باید تعویض گردد.

کوپلینگ موتور وظیفه اتصال موتور به سیستم انتقال نیروی ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. اگر لباس های داخل لباسشویی بیش از ظرفیت مجاز باشند، کوپلینگ موتور عمل نکرده تا از موتور و سیستم انتقال نیرو محافظت نماید. کوپلینگ به دلیل سایش طبیعی نیز می تواند تخریب شود. اگر کوپلینک موتور لباسشویی شما شکسته است، باید آن را تعویض نمایید.

موارد دیگری نیز وجود دارند که در صورت خرابی آنها نیز لباسشویی قادر به چرخیدن نخواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

تخلیه نکردن آب توسط لباسشویی بوش

علت: شیلنگ لباسشویی مسدود شده یا خم شده است، فیلتر مسدود شده، خرابی پمپ تخلیه، مجموعه قفل درب

عیب یابی این مشکل به چند عامل بستگی دارد که به شرح زیر خواهند بود. برای اطمینان از اینکه شیلنگ تخلیه خم نشده است، لباسشویی خود را کمی جلو کشیده و آن را بررسی کنید. همچنین باید از مسدود نبودن شیلنگ تخلیه مطمئن شوید. برای اینکار، شیلنگ تخلیه را از سیفون بکشید و در داخل یک سطل قرار دهید. سپس برنامه تخلیه آب را انتخاب کنید. در صورتی که سطل پر نمی شود و یا به سختی پر می شود، نشان از مسدود بودن شیلنگ دارد.

مورد دیگری که می بایست به آن توجه شود، گرفتگی فیلتر است. هر گونه شئ خارجی که موجب گرفتگی فیلتر شده و می تواند منجر به تداخل در کار تخلیه آب شود، را بردارید.

مهمترین جزء فرآیند تخلیه آب را می توان پمپ تخلیه لباسشویی نام برد. اگر پمپ تخلیه در هنگام عمل تخلیه آب صدا می دهد و تخلیه آب به خوبی صورت نمی گیرد، احتمالا تکه ای لباس و یا یک شی خارجی موجب گرفتگی آن شده و با پروانه ها برخورد می کند. پمپ را باز کرده و بررسی نمایید.

مطالب تکمیلی در این رابطه را در مقاله عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی بخوانید

ماشین لباسشویی بوش از آب پر نمی شود (آبگیری نکردن لباسشویی)

علت: انسداد یا خم شدن لوله ها، فشار بسیار کم آب، شیر برقی ورودی

از نبود پیچ و خم در شیلنگ ورودی آب سرد به ماشین اطمینان حاصل کنید. همچنین برای وجود انسداد داخل شیلنگ نیز، بررسی های لازم را انجام دهید. مورد دیگری که باید بررسی شود، فشار آب است. مستقیما از شیر آبی که شیلنگ آب ورودی به آن متصل است، فشار آب را اندازه گیری نمایید. در حالت عادی، زمانی که شیر آب کاملا باز باشد، فشار آب باید به گونه ای باشد که یک سطل آب 10 لیتری را در عرض یک دقیقه پر نماید.

خرابی شیر برقی نیز بر روی میزان پر شدن سریع یا کند ماشین لباسشویی تاثیر می گذارد. شیر برقی قطعه حساسی است و باید توسط تکنسین بررسی شود.

لباسشویی سرریز می کند (آبگیری بیش از حد ماشین لباسشویی بوش)

علت: ایراد شیر ورودی آب، ایراد سوئیچ فشار، ایراد محفظه فشار

شیر ورودی آب یا شیر برقی وظیفه تامین آب دستگاه را برعهده دارد. درواقع محل ورود آب به دستگاه، این شیر است. لذا در صورت خراب بودن آن، امکان بروز مشکل در آبگیری لباسشویی وجد دارد. مثلا آبگیری کند یا آبگیری نکردن و یا در حالت دیگر، آبگیری بیش از اندازه که موجب سرریز کردن ماشین لباسشویی می شود.

برطبق دمای تنظیمی برای یک برنامه خاص، سوئیچ فشاری یا سوئیچ تنظیم سطح آب، با فرستادن سیگنال به شیر ورودی موجب کنترل میزان ورود آب سرد و گرم به داخل لباسشویی می شود. در صورت خرابی در این سوئیچ، ممکن است لباسشویی سرریز کند. در این حالت حتما با تعمیرکار مجرب لباسشویی بوش تماس بگیرید.

محفظه فشار زمانی که درام از آب پر می شود، توسط هوا پر می گردد. هوا در ادامه شلنگ فشار را به عقب رانده و موجب فعال شدن سوئیچ فشار می گردد که دستور سیکل شستشو را آغاز می کند. در صورتی که ایرادی در محفظه ی فشار به وجود بیاید، باعث اختلال در کل فرآیند شده و می تواند موجب سرریز کردن ماشین لباسشویی شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آبگیری، سرریز و … به مقاله مشکلات مرتبط با آبگیری لباسشویی رجوع کنید

ماشین لباسشویی بوش نشتی یا آبریزش دارد

عیب یابی ماشین لباسشویی بوش که دچار مشکل نشتی شده است، به سه صورت نشتی از پشت دستگاه، جلو و زیر آن تقسسیم می شود.

اگر ماشین لباسشویی از پشت آبریزش یا نشتی دارد:

در این حالت، احتمالا شیلنگ آب ورودی و یا شیلنگ آب خروجی مورد تقصیرند. از اتصال صحیح و آب بندی شده این شیلنگ ها به دستگاه و همچنین شیر آب منزل و دریچه فاضلاب مطمئن شوید. در صورت ایراد در هر یک از آنها، توصیه می شود که آن ها را تعویض کنید.

اگر ماشین لباسشویی از جلو آبریزش یا نشتی دارد:

در این حالت، آبریزش به درب، محفظه جاپودری و یا فیلتر ماشین لباسشویی برمی گردد. همیشه از بسته بودن کامل درب مطمئن شوید. صدای کیلک مانندی را باید بشنوید. چک کنید تا لباسی در میان لاستیک دور درب گیر نکرده باشد و همچنین از مقدار لباس متناسب با ظرفیت لباسشویی خود در هر سیکل شستشو استفاده کنید و نه بیشتر. به علاوه از تمیز بودن قفل درب و زبانه مطمئن شوید و نیز حتما تراز بودن ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید.

اگر اشکال از محفظه ی جاپودری است، می تواند به فشار زیاد آب و یا مسدودیت نازل مربوط باشد که از جریان یافتن صحیح آب ممانعت می کنند. در صورتی که به فیلتر لباسشویی مشکوک هستید، ابتدا از قرار گرفتن صحیح درپوش شیلنگ تخلیه در بالای آن مطمئن شوید. سپس از پیچ بودن محکم درپوش فیلتری در موقعیت عمودی مطمئن شوید.

اگر ماشین لباسشویی از زیر آبریزش یا نشتی دارد:

نشتی از زیر لباسشویی بوش می تواند به هر یک از دلایلی که در حالت های دیگر اشاره شد، مربوط باشد. لذا ابتدا موارد گفته شده را بررسی نمایید. اگر تمامی موارد گفته شده را بررسی کرده اما همچنان نشتی لباسشویی وجود دارد، ممکن است امری جدی تر بوده و ناشی از نشتی اجزای داخلی باشد. در این هنگام از کمک افراد حرفه ای استفاده کنید.

در رابطه با آبریزش لباسشویی، مقاله علت نشت آب از ماشین لباسشویی می تواند به شما کمک نماید

درب ماشین لباسشویی بوش باز یا بسته نمی شود

علت: فعال شدن قفل کودک، گیر افتادن لباسها بین درب، وزن بیش از حد درام و پر بودن آن، ایراد در قفل درب

ممکن است باز نشدن درب لباسشویی به فعال بودن قفل کودک مربوط باشد. در این حالت با غیر فعال کردن قفل کودک، مشکل شما حل خواهد شد. همچنین یک دیگر از مواردی که در باز و بسته شدن درب لباسشویی به کرات اتفاق می افتد، گیر کردن لباسهای کوچک مانند جوراب و غیره در بین درب و لاستیک می باشد. بنابراین بهتر است این مورد را نیز بررسی کنید.

ممکن است بسته نشدن درب، به مقدار زیاد لباس های موجود در لباسشویی مربوط باشد. به طور کلی، هیچ گاه نباید بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. در نهایت، آخرین موردی که در صورت عمل نکردن موارد بالا باید مورد توجه باشد، خرابی قفل درب است. در این حالت زبانه درگیر نمی شود و درب یه کلا بسته نمی شود و یا به نظر می رسد که بسته شده است. در این موارد برنامه شستشو نیز آغاز نخواهد شد. برای برطرف کردن مشکل می بایست با تعمیرکار متخصص لباسشویی تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی بوش لرزش و تکان های شدیدی دارد

علت: محل نصب نامناسب، تراز نبودن لباسشویی، باز نکردن پیچ های حمل و نقل، بار نامتعادل لباس، کمک فنرها

عیب یابی لباسشویی بوش که همراه با لرزش های شدید و تکان های ناگهانی است، می تواند به چند عامل بستگی داشته باشد. برخی از تکان خوردن ها و لرزش های ماشین لباسشویی به محل قرارگیری دستگاه در منزل تان بستگی دارد. بطور مثال کفپوش ها و سطوح چوبی برای لباسشویی مناسب نیست. سعی کنید لباسشویی بوش خود را در گوشه اتاق و بر روی سطوح سفت و سخت قرار دهید.

اگر لباسشویی شما تراز نیست، حتما با مشکلات تعادلی رو به رو خواهید شد، مخصوصا در هنگام دور تند لباسشویی که برای خشک کردن استفاده می شود. از تراز بودن و صاف بودن لباسشویی بر روی سطح آن مطمئن شوید. از یک تراز استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و تنظیم تراز لباسشویی خود به مقاله آموزش صحیح تراز کردن لباسشویی بروید.

برخی از افراد در هنگام نصب لباسشویی، باز کردن پیچ های مخصوص حمل و نقل که جهت جلوگیری از تکان خوردن درام دستگاه تعبیه شده اند، را فراموش می کنند. باز نکردن این پیچ ها می تواند موجب لرزش های شدیدی در ماشین لباسشویی شما شود.

جهت آگاهی از موارد دیگر، به مقاله علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی مراجعه کنید

لباسشویی بوش در حین برنامه متوقف می شود

علت: کد خطا یا ارور، اشکال در آبگیری یا تخلیه آب، گرم شدن بیش از حد و گرم نشدن آب، تشخیص نشتی، برد کنترلی، تایمر

اگر لباسشویی بوش شما در میانه شستشو متوقف می شود، معمولا کد خطا یا اروری را نشان می دهد که به خطا و مشکل بوجود آمده در لباسشویی اشاره می کند. همچنین باید از امکان پر شدن دستگاه از آب یا آبگیری لباسشویی و توانایی تخلیه آب، مطمئن شوید. نبود خم و پیچش در شیلنگ های ورودی آب و تخلیه آب باید بررسی شود.

در صورتی که ماشین لباسشویی در اواسط یک برنامه شستشو متوقف شود، زمانی که آب بایستی تا دمای مورد نظر برنامه گرم شود، ممکن است لباسشویی تشخیص داده که آب بیش از اندازه گرم شده و به این خاطر متوقف شده است. در این مواقع معمولا کد خطا یا اروری نیز نمایش داده می شود. به علاوه، اگر در حدود 30 دقیقه ابتدایی از شروع یک برنامه، لباسشویی متوقف گردد، می تواند به این خاطر باشد که دستگاه تشخیص داده که آب گرم نمی شود.

گاهی اوقات نیز لباسشویی بدلیل تشخیص وجود نشتی یا آبریزش، برنامه شستشو را به دلایل ایمنی متوقف می کند. موارد دیگری نیز هستند که اطلاع از آنها در عیب یابی لباسشویی بوش که در اواسط شستشو متوقف می شود، کمک خواهند کرد. شما را به خواندن مقاله علت توقف یا خاموش شدن ناگهانی لباسشویی دعوت می کنیم.

لباسشویی بوش سر و صدای زیادی دارد

علت صدا دادن ماشین لباسشویی بوش می تواند تراز نبودن لباسشویی، باز نشدن پیچ های حمل و نقل، یاتاقان، پولی، کوپلینگ موتور، کلاچ، تسمه، پمپ تخلیه باشد.

سر و صدای ماشین لباسشویی بوش می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، بنابراین عیب یابی ماشین لباسشویی بوش که صدای زیادی دارد و یا صدای عجیبی تولید می کند، متفاوت است. برخی از صداهای تولید شده از لباسشویی عادی بوده و نیازی به نگرانی نیست. گاهی اوقات برخورد زیپ یا دکمه لباس به شیشه درب یا درام می تواند تولید صدا نماید. در موارد دیگر ممکن است صدای به گوش رسیده به وجود یک مشکل جدی در دستگاه اشاره کند.

تراز نبودن ماشین لباسشویی و باز نشدن پیچ های حمل و نقل به هنگام نصب دستگاه، می تواند عامل لرزش، تکان های شدید و نهایتا سر و صدای زیاد یا عجیب لباسشویی شود. همچنین ممکن است صدای تولید شده به دلیل گیر افتادن سکه، دکمه لباس و یا یک شئ در داخل پمپ باشد.

اجزای دیگری نیز وجود دارند که در صورت خرابی هر یک، امکان تولید صدای بلند و عجیب وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، شما را به خواندن مقاله علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی دعوت می کنیم.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
گلکار

ماشین لباسشویی سری ۴ بوش در هیچ حالای مایع نرم کننده را نمیکشد به غیر از سی دقیقه علت چیست؟

پاسخ دهید

  لباس شویی من زمانی که روشن میکنم کلمه update میاد و کار نمیکنه دلیلش چی میشه

  پاسخ دهید

سانی دن

لباس شویی من وسط کار صدامیده و کارنمیکنه این علامت رو مینویسهpump Blocked

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، نمایش پیغام pump Blocked در ماشین لباسشویی بوش به معنی عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی شماست و این مشکل ممکن است به دلیل انسداد لوله ها و یا پمپ تخلیه و یا معیوب شدن هر یک از قطعات مربوط به تخلیه آب ماشین لباسشویی رخ دهد.

  پاسخ دهید

   داریوش اخوندی

   درود چراغهای روی مخزن روشن خاموش میشه ولی مخازن دستگاه پر هست . و احساس میکنم که پمپ شوینده به میزان کافی مواد رو وارد دیگ شستشو نمیکنه . نوع ماشین بوش ای دوز ۹ کیلویی هست
   ممنون میشم پاسخ بفرمایید
   باقی فرمانها رو کامل اجرا میکنه بدون مشکل

   پاسخ دهید

    سلام وقت بخیر ماشین لباسشویی بوش دارم ۵ سال میشه ازش استفاده میکنم مشکل خاصی نداره فقط اینکه لباسهارو خیلی تمییز نمیکنه حتی روی ۶۰ درجه باشه و مایع لباسشویی پرسیل استفاده میکنم .مجبورم لباسهای کثیف رو با دست بشورم.لطفا بمن پیام بدید چون بخاطر عمل جراحی۲یا۳ هفته نمیتونم صحبت کنم

    پاسخ دهید

     نسیم اسلام پور

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید. باتوجه به اینکه از زمان درج کامنت و عملتون چند هفته‌ای گذشته.
     ما در کنارتون هستیم

    حمیدفروغی

    ماشین لباس‌شوی بوش2430اب میادولی بعدنمیچرخد موتورسالم آب هم تخلیه مکند

    پاسخ دهید

     نسیم اسلام پور

     سلام حمید عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

مهناز

سلام.ماشین لباسشوییم رو وقتی میزارم روی یه برنامه شسشتو مثلا پشم خودش میره روی یه برنامه شستشوی دیگه علت چیه لطفا بهم بگید ممنون

پاسخ دهید

ژاله بهمنی

سلام وقت بخیر لباسشویی من موقع شستشو متوقف شده نمی چرخه لطفا بگید ببینم تعمیر میخواد

پاسخ دهید

فرزین موحد

با سلام. لباس شویی ما نرم کننده که میریزیم استفاده نمی کند همانطور پر مییماند بدون کم شدن علت چیست؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ابتدا محفظه چاپودری لباسشویی بوش خود را از محل آن جدا کنید و به دقت آن را بشویید و تمیز کنید. اگر بعد از این کار همچنان مشکل باقی بود، ایراد از شیر برقی یا اهرم تغییر مسیر آب است که باید توسط یک متخصص بررسی شود.

  پاسخ دهید

حامد فریدون فر

سلام لباسشویی 32590 سری 8 دارم جدیدا یه صدای ویز ویز ضعیف از شیر برقی شنیده میشه علت خاصی داره؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، در صورتی که در فرایند شستشوی لباسشویی خللی بوجود آمده و یا اینکه در مواقعی که لباسشویی خاموش است متوجه جمع شدن آب در ماشین لباسشویی شده اید، این موارد نشان می دهد شیر برقی خراب شده است در غیر این صورت جای نگرانی نیست.

  پاسخ دهید

   پرنیان تشکری

   باسلام وخسته نباشید ماشین رخشتشویی من بوش مال حدوا ۱۰سال پیشه جدیدا از تایمرش صدای وز وز میشنوم ولی هیچ مشکل دیگه ای نداره خواستم بپرسم اشکالش چیه ممنون

   پاسخ دهید

سلام E 81 در لباسشویی بوش به چه معناست؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ارور E81 مربوط به خرابی برد الکترونیکی لباسشویی بوش می باشد.

  پاسخ دهید

بینام

سلا
برنامه ماشین لباسشویی بوش ما پریده بود و بعد از تعمیر توسط نمایندگی چراغ داخل لگن روشن نمیشه، میتونه چراغ سوخته باشه یا از برنامه هست؟
لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

نغمه صالحی راد

سلام خسته نباشید
ماشین لباسشویی سری 4 بوش دارم و دکمه‌های جابه جا کار میکنن مثلا به جای دکمه استارت دکمه easy Iron رو باید بزنم
یا دکمه Speed Perfect به جای Rpm کار میکند و…
مشکل چیست؟

پاسخ دهید

سمیه احمدی

سلام خدا قوت. من برای شستشوی لباسهادر ماشین لباسشویی از مایع لباسشویی استفاده میکردم. تصادفا یک روز از پودر به جای مایع استفاده کردم و متوجه شدم که هیچ پودری به داخل مخزن لباسها منتقل نشده است. چطور میتوانم این مشکل را برطرف کنم؟

پاسخ دهید

مهدی مقدم

باسلام واحترام
بنده صفحه روی ماشین خشک کن بوش را باز کردم و دستگاه را روشن کردم . صدای موتور میاد ، ولی نمیتونه بچرخد. با دست کمک کردم راه افتاد . وقتی مکث میکنه، دوباره که میخواد حرکت کنه دوباره باید کمک کنم تا بچرخد.
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید .
آیا خازن را انداز داره ؟ ویا ذغال موتور تمام شده؟

پاسخ دهید

شیما هاشمی

سلام
ماشین لباسشویی بوش چرا نرم کننده را خالی نمیکند و نرم کننده در حالیکه مقداری آبدار شده است در قسمت مربوطه باقی میماند؟

پاسخ دهید

زهرا قلعه قوند

ماشین لباسشویی من بوش ۹ کیلویی هس
دکمه on/ of مثل سابق روون نیس گیر میکنه به سمت تو و سخت میشه باهاش کار کرد
و هنگام ابکشی لباس و دور تند بوی سوختگی از اطراف ماشین لباسشویی استشمام میشه
برای حل مشکل چه کار باید کرد
لطفا کمک کنید

پاسخ دهید

فرزاد جولا

باسلام وسپاس از مطالب ارزنده سایت
ماشین لباسشویی بوش ۷کلویی سری ۸ دارم که مدتی است مایع نرم کننده از محفظه مخصوص بسیار کم خارج میشود و فکرکم همین امرباعث بد شستن لباسها و به اصطلاح پرز پرز شدن آنها میشود.در هرحال ممنون میشم در این خصوص راهنمایی فرمایید.باتشکر

پاسخ دهید

شهره شریف

سلام،ماشین لباسشویی بوش من ،جدیدا بیش از دو ساعت برای شستشو وقت صرف میکند.مدل Maxx 1200, دگمه خاصی برای تنظیم زمان هم ندارد.چگونه میتوانم مدت زمان را تنظیم کنم.

پاسخ دهید

بیتا خالقی

با سلام،
علت اینکه همیشه در پایان کار، مقدار زیادی کف در مسیر در ورودی ماشین می مونه چیه؟
از مایع با مقدار استاندارد استفاده می کنم و روی هر برنامه که تنظیم کردم این اتفاق میافته…

پاسخ دهید

محبوبه

سلام ، لباسشویی من روشن میشه ولی کار نمیکنه دکمه استارت کار نمیکنه تعمیرکار میگه از بردشه و لباسشویی رو باید ببریم ؟؟
ایا نیاز هست

پاسخ دهید

احمدی 66

سلام.ببخشید من دریچه تخلیه اب یادم رفت ببندم ماشین رو روشن کردم .شروع به اژیر زدن کرد.و الان هیچ دکمه ای کار نمی کنه.لباس ها هم توی ماشین مونده.در هم باز نمیشه.و هر کلیدی رو میزنم بوق میزنه.

پاسخ دهید

محمد غلامی

سلام خسته نباشید
لباسشویی بوش هستش برنامه شست و شو تمام میشه میاد رو 1 دقیقه هنوز داره میشوره و تخلیه نمیکنه درو باز کنه.
I

پاسخ دهید

عزت الله ریاضت

سلام ماشین لباسشویی شروع به کار نمی کند زمانی که روشن میکنیم فقط سه تا خط تیره و cl بصورت تکرار میزند و هیچ عکس العملی انجام نمیدهد . علت و هزینه ؟؟؟

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز ارور cl مخفف child lock به معنای قفل کودک است. احتمالا این ویژگی در لباسشویی فعال شده و دلیل کار نکردن آن شده است. با مراجعه به دفترچه از نحوه دقیق غیر فعال کردن آن مطلع شوید. معمولا با فشردن یک دکمه برای چند ثانیه و یا فشردن همزمان چند دکمه این قابلیت غیر فعال می شود که در مدل های مختلف این دکمه ها متفاوت اند.

  پاسخ دهید

ایرج عزیزی

صفحه دیجیتال لباسشویی بوش نمیاد و روشن نمی شود

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی آیا از رسیدن برق به دستگاه مطمئن هستید؟ یعنی آیا دستگاه روشن می شود و برق دارد و مشکل تنها از صفحه دیجیتالی است؟ در این صورت این صفحه باید تعویض گردد. در غیر این صورت ممکن است مشکل از تامین برق دستگاه باشد که لازم است چندین جزء بررسی شوند.

  پاسخ دهید

   مهري خيرخواهان

   سلام ماشين لباسشوئي من بوش سري ٨ و ٩ كيلوئي و i-Dos كه هوشمند مايع لباسشويي و نرم كننده رو ميبره خريدم حدود دو ساله
   جديدا كه لباسهام رو ميشوره احساس مي كنم مايع رو نمي بره چون لباسهام همش الكتريسيته داره

   پاسخ دهید

رسول قاسمی

با سلام خدمت کارشناس محترم – دقیقا یک سال پیش لباسشویی بوش 9 کیلویی سری 8 آلمان خریدم . این لباسشویی خیلی خوب و عالی کار میکنه ولی مثلا هر 2 یا 3 بار شستشو یک بار آلارم کیلین درامپش روشن میشه و ما هم مجبور هستیم با قرص مخصوص عملیات جرمگیری را انجام بدیم تا این آلارم خاموش بشه . من چندین بار مایع لباسشویی را نوعشو عوض کردم ولی بازم این ایراد برطرف نشده یعنی مثلا هر 3 بار شستشو یک بار آلارم کلین درامپ روشن میشه — میشه بفرمائید آیا این یک ایراد هست یا نه ؟ چکار کنیم که این آلارم دیر به دیر روشن بشه – میشه لطفا راهنمایی بفرمائید . سپاس فراوان .

پاسخ دهید

  زینب موسوی

  سلام منم این مشکل رو دارم خواهشا راهنماییم کنید منتهی برای من ماهی یک بار آلارم میده قبلا اینطور نبود حداقل سه یا 4ماه طول میکشید

  پاسخ دهید

نیوشا نکویی

سلام، ماشین لباسشویی من ، پس از تمام شدنش و صدای بوق تکی یه بوق عجیب دیگه و با سرعت میزنه علتش چی هست؟

پاسخ دهید

زهرا جمالی

خیلی ممنون از اطلاعات عالی که در سایت موجوده

پاسخ دهید

موسوی

سلام ماشین لباسشویی من بوش مدلWFR2830میباشد وقتی روشن میکنم مینویسهAqua-stop activatedمشکل کجاست

پاسخ دهید

عمادالدین رزاقی

سلام.لباسشویی بوش دارم.بعضی اوقات هنگام آبگیری دوم تایمر از 12دقیقه به 15دقیقه برمیگردد و تایم بیشتری در شستشوی super quickبا تایم استاندارد 30دقیقه شستشو میدهد.

پاسخ دهید

عبدالغفور آوازگر

عمل شستشو را انجام نمی دهد دوبار آب رو خالی می کند..

پاسخ دهید

امید ارا

عرض سلام و خسته نباشید
لباسشویی بوش دارم
که روی صفحه قفل و تایم ۲۲ دقیقه گیر کرده…هیچ کدام از کلید های لمسی کار نمیکنن
وولوم رو روی هر حالتی میزاریم چراغ قفل کودک چشمک میزنه فقط روی حالت ابکشی و خشک کردن که میزاریم چراغ قفل کودک ثابت میشه ولی هیچ اتفاق خاصی نمیوفته…ممنون میشم اگه محبت کنید راهنمایی کنید

پاسخ دهید

محمدی

سلام من ماشین لباس شویی بوش ۹ کیلو ۱۶۰۰ دارم این جا پودری رو تمیز کردم و شستم دیگه چشمک نمی‌زنه قسمت مایع و سفید کننده اش چراغش روشن میشه ولی چشمک نمیکنه میشه راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

هدایتی

سلام خسته نباشید
ببخشید من دوماه هس ماشین لباسشویی بوش سری ۴ ترکیه خریدم
ده روز پیش برنامه یک ساعت و ربع زدم ده دقیقه که شروع بکار کرد خودش زمانشو تغییر میده یک ساعت و ۲۵ دقیقه میشه
برنامه سه ساعت میزنم زمانشو کم میکنه یک ساعت چهل دقیقه
برای همه برنامه ها اینطور نیس
میخواستم ببینم مشکلش کجاس؟؟

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر لباسشویی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید