علت روشن نشدن ماشین لباسشویی و کار نکردن آن

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

روشن نشدن ماشین لباسشویی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از این دلایل ساده بوده اما برخی دیگر نیاز به بررسی تکنسین متخصص تعمیر ماشین لباسشویی دارد. اگر ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه پیشنهاد می کنیم ابتدا مقاله حاضر با عنوان علت روشن نشدن ماشین لباسشویی را مطالعه کنید، سپس در صورت نیاز فرم درخواست تعمیرات زیر را پر کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن همکاران ما در کاراباما با شما تماس بگیرند و نزدیک ترین و با تجربه ترین تکنسین فنی تعمیر لباسشویی را به محل شما اعزام نمایند. برخی از مواردی که در ادامه بعنوان دلیل روشن نشدن لباسشویی شما مطرح می شوند، همچنین علت کار نکردن ماشین لباسشویی نیز هستند. بنابراین در بررسی دستگاه نیز می توانید این موارد را در نظر داشته باشید.

توجه کنید که مطالبی که در خصوص روشن نشدن لباسشویی در ادامه می خوانید، به برند دستگاه شما وابسته نیست. بنابراین علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی، بوش، دوو، آبسال و … را می توانید در این مقاله بیابید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

برق لباسشویی

اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا ماشین لباسشویی شما تغذیه میشود؟ یعنی جریان برق دریافت می کند یا خیر؟

با استفاده از یک مولتی متر ولتاژ خروجی را بررسی کنید. اگر در لباسشویی جریان برق وجود نداشت، باید پنل برق خانگی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ قطعی جریان برقی در آن وجود نداشته باشد.

موتور لباسشویی

تمام ماشین های لباسشویی دارای یک موتور برای چرخش دیگ هستند. بسیاری از مدل های با ظرفیت بالا از موتور معکوس استفاده می کنند که برای انجام فرآیند شستشو، از چرخش موتور در دو جهت استفاده می کند. اگر موتور شروع به کار نمی کند؛ اما صدای هوووم مانند یا وزوز ایجاد می کند، ممکن است موتور ماشین لباسشویی شما دچار اشکال شده باشد. در چنی مواقعی حتماً نیاز به باز شدن دستگاه توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی و بررسی و عیب یابی لباسشویی به طور دقیق می باشد.

همچنین اگر موتور ماشین لباسشویی بیش از حد گرم شود، ماشین لباسشویی خاموش می شود تا اجازه دهد موتور قبل از شروع دوباره خنک شود. اگر این مسئله یکی دو بار اتفاق بیوفتد، مشکل خاصی نیست. اما اگر موتور لباسشویی شما اغلب بیش از حد گرم می شود، باید قبل از اینکه مشکل خیلی جدی پیدا کند، توسط تکنسین متخصص بررسی شود.

موتور لباسشویی علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

کلید سوئیچ درب

ماشین های لباسشویی طوری طراحی شده اند که هنگامی که درب آن ها باز می شود، انجام کار آن ها متوقف شود. سوئیچ در یک قطعه کوچک پلاستیکی است که در زیر درب قرار دارد. برای اینکه سوئیچ فعال شود درب باید کاملاً بسته باشد. بنابراین اگر ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود باید بررسی شود که سوئیچ به درستی عمل می کند و مشکلی ندارد یا خیر. در صورت ایراد باید سوئیچ را تعویض کنید.

سوئیچ درب علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

سوئیچ استارت و تایمر لباسشویی

سوئیچ استارت برخی از لباسشویی های درب از بالا اغلب بخشی از تایمر است و با زدن دکمه تایمر فعال می شود. گاهی اوقات دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی مربوط به این بخش می باشد که برای اطمینان باید برق رسانی آن توسط کارشناس فنی بررسی و تست شود.

سوئیچ استارت علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

ولوم تایمر

در مدل هایی که سوئیچ استارت بخشی از تایمر است، باید ولوم تایمر را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید که شفت برای فعال کردن سوئیچ به درستی عمل می کند. استفاده معمولی و مداوم ممکن است باعث شود ولوم روی شفت هرز شود و قادر به تعویض مکانیسم سوئیچ نباشد. در چنین مواقعی معمولاً نیاز به تعویض ولوم تایمر می باشد.

ولوم تایمر علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

برد کنترل اصلی

در مدل های کنترل الکترونیکی، برد کنترل اصلی، تک‌تک اجزای لباسشویی را مانند موتور اداره می کند. اگر برد کنترل ولتاژ مناسب را برای موتور، شیر پرکن، موتور تخلیه یا قفل درب فراهم نکند، آنگاه ممکن است ماشین لباسشویی شروع به کار نکند. بررسی و عیب یابی برد لباسشویی کار پیچیده و دشواری است که نیاز به تجهیزات مناسب و تست آن می باشد و این کار باید توسط تعمیرکار حرفه ای تعمیر لباسشویی انجام شود.

برد الکترونیکی علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

سایر قطعات

در این مقاله شایع ترین دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی و علت کار نکردن ماشین لباسشویی را بیان کردیم. البته ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد که باعث روشن نشدن لباسشویی شود. به هر حال بهتر است برای رفع این مشکل فنی از کارشناسان فنی مرکز تخصصی تعمیرات ماشین لباسشویی کمک بگیرید و در صورتی که دانش کافی در مورد ماشین لباسشویی ندارید، به هیچ وجه اقدام به باز کردن دستگاه نکنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

نامجو زحمتکش

دکمه استارت گیر کرده و عمل نمی کند.چه راه حلی دارید؟

محسن فیض آبادی

با سلام ، بنده یک دستگاه ماشین لباسشویی zaroti دارم و الان هنگام روشن کردن وتنظیم ولوم دستگاه بعد از چند ثانیه خطا ی شماره ۱ را نشان میدهد، لطفا راهنمایی بفرمایید.

    سلام لباسشویی سامسونگ داریم. علت اینکه ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه چیه ؟ تازه 3 ماه میشه که خریدیم !

سلام‌ماشین لباسشویی نو زدیم برق روشن کردیم خالی داشت کار میکرد خاموش کردم حالا هرکاری میکنم روشن نمیشه خواهشا اگر کسی میدونه مشکل چیه راهنمایی کنه ، باتشکر

سلام وقت بخیر علت کار نکردن لباسشویی ال جی چیه؟ لباسشویی نو هستش دیشب برای اولین بار زدم برق خالی داشت کار میکرد خاموش کردم حالا روشن میشه دیگه کار نمی کنه لطفا راهنمایی کنید باتشکر

سکینه سالمی

ماشین لباس شوییم خاموش شد دیگه روشن نمیشه

مجتبی رسول زاده

سلام من یک لباسشویی کندی دارم وقتی به برق می زنم کلید روشن رو میزنم هیچ اتفاقی نمی افته و گاهی ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که علت روشن نشدن و کار نکردن ماشین لباسشویی چی میتونه باشه؟