عیب یابی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندهای معتبر

مشکلات رایج پکیج دیواری و عیب یابی آن

گرمایش خانه شما و آب گرم مورد نیازتان جهت استحمام، شست و شو و غیره، کاملا به عملکرد صحیح پکیج دیواری شما بستگی دارد. لذا پکیج بعنوان یک جزء اساسی از وسایل منزل بسیار حائز اهمیت است. با این حال، بسیاری از ما نگهداری و استفاده صحیح از پکیج را به درستی نمی دانیم و تنها زمانی که دچار مشکل شده و با خرابی پکیج رو به رو می شویم به سراغ آنها میرویم. در این مواقع آنچه که بسیار حیاتی و مهم است، عیب یابی پکیج به طور دقیق برای یافتن مشکل و رفع معایب پکیج است.

در این مطلب از کاراباما به آموزش نحوه عیب یابی پکیج بوتان، ایران رادیاتور، ایساتیس، آریستون و سایر برندهای معتبر می پردازیم و راه حل رفع معایب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و غیره را نیز بیان می کنیم. اما پیش از آن که به موارد مختلف خرابی و کار نکردن پکیج و مشکلات رایج آن بپردازیم، بهتر است مواردی را که سبب عملکرد صحیح پکیج شما می شوند و از خرابی های ذکر شده جلوگیری می نمایند، بیان کنیم. همچنین بسیار حائز اهمیت است که بصورت دوره ای مثلا هر شش ماه یکبار یا سالانه، سرویس و تعمیرات پکیج دیواری را توسط متخصصین مجرب پکیج انجام دهید.

در صورتیکه به خدماتی از جمله سرویس سالانه پکیج نیازمند هستید، می توانید دستگاه خود را به کاراباما بسپارید. راه های ارتباطی ما از طریق تماس و یا تکمیل فرم درخواست آنلاین است که در این صورت همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

فهرست مطالب:

 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ۶
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ۶

نکته: عیب یابی پکیج دیواری کاری تخصصی بوده که نیازمند داشتن دانش فنی و تجربه سالها تعمیرات بر روی انواع پکیج است. هرچند برندها و مدل های مختلف تفاوت های گاها زیادی با یکدیگر دارند، اما ساختار و نحوه کار آنها یکسان است و همچنین مشکلات رایج و خرابی پکیج، به طور مثال مشکلات و خرابی پکیج بوتان با برندها و مدل های دیگر پکیج نیز یکسان است. بنابراین می توان عیب یابی پکیج بوتان و یا عیب یابی پکیج ایران رادیاتور را با عیب یابی پکیج هر برند دیگری یکسان در نظر گرفت و از مطالب موجود در این مقاله برای عیب یابی و رفع معایب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و… استفاده نمود.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

نحوه عیب یابی پکیج بوتان و رفع معایب پکیج بوتان چگونه است؟

نکاتی جهت کارکرد بی عیب پکیج دیواری در تمام طول سال:

 • سرویس منظم و دوره ای بسیار مهم و حیاتی است. برنامه زمانی سرویس شدن پکیج خود را توسط متخصص باتجربه پکیج برنامه ریزی کنید.
 • اگر پکیج شما تحت فشار بوده و به تنش های فشاری حساس است، بصورت منظم فشار سیستم را چک نمایید. همچنین فشار را بر روی عدد پیشنهادی در دفترچه راهنما تنظیم نمایید.
 • در تابستان هر ماه سیستم گرمایشی منزل را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روشن نموده تا از فریز شدن و خشکی پمپ و سایر اجزاء حساس آن جلوگیری شود.
 • ترموستات و تایمرهای دستگاه را چک کرده و مطمئن شوید به درستی کار می نمایند.
 • بصورت منظم پکیج خود را جهت هرگونه نشتی و آبریزش بررسی نمایید.
 • رادیاتورهای خود را در ابتدای هر بار استفاده در سال، هواگیری نموده و از نبود هوای اضافه در سیستم اطمینان حاصل کنید.
 • مطمئن شوید که فضای کافی در اطراف پکیج قرار دارد و تهویه به درستی انجام می شود. اگر پکیج در آشپزخانه و در داخل کمد قرار گرفته است، از تمیز بودن و خالی بودن فضای کابینت مطمئن شوید.
 • تمامی خروجی های فن و دودکش ها را بازدید نموده و هرگونه مانعی را از میان بردارید.
 • در صورتی که شعله پیلوت قابل دیدن است، از آبی بودن رنگ شعله و مداوم بودن آن مطمئن شوید. در صورتی که شعله به زردی گرایید و یا به نظر کشیده و بلند می آمد، با متخصص ماهر برای بازدید دستگاه تماس بگیرید.
 • یک نسخه از دفترچه راهنمای پکیج را دم دست قرار دهید. در صورتی که نسخه کپی ندارید، می توانید از کاراباما دفترچه راهنمای پکیج بوتان و دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور و دیگر برندها را دانلود نمایید.

با رعایت نکات بالا می توانید از خرابی پکیج تا حد زیادی پیشگیری نمایید. با وجود اینکه خرابی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و… و از کار افتادن آنها می تواند امری بسیار جدی باشد، اما دلایل متعددی می تواند باعث این اتفاق باشد. در ادامه برخی از مشکلات رایج پکیج و راهکارهای موجود برای آنها را آورده ایم. با بررسی این مراحل می توانید به عیب یابی پکیج خود بپردازید و در صورت ساده بودن و عدم نیاز به تخصص و تجربه، مشکلات پکیج بوتان یا ایران رادیاتور خود را شخصا رفع کنید.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و رفع خرابی پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که زمان و یا توانایی عیب یابی پکیج دیواری و رفع عیب پکیج خود را ندارید، می توانید تعمیرات پکیج خود را به متخصصین مجرب کاراباما بسپارید. هم اکنون درخواست خود را ثبت نمایید تا متخصصان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

پکیج خود به خود خاموش می شود

یکی از رایج ترین مشکلات پکیج های دیواری، خاموش شدن آنها به صورت ناگهانی است. ممکن است این اتفاق هر چند دقیقه یکبار و یا چند ساعت یکبار اتفاق بیوفتد.

علت خاموش شدن پکیج به صورت خود به خود، به وجود چندین سوئیچ ایمنی برمی گردد که در صورت بروز مشکل و ایراد در کارکرد پکیج فعال شده و برای جلوگیری از بروز حوادث خطرناک همچون انفجار و آتش سوزی پکیج را بلافاصله خاموش می کنند. اما علت خاموش شدن ناگهانی پکیج را می توان یکی از موارد زیر قلمداد کرد:

۱- افت فشار پکیج (کاهش/ افزایش فشار آب)

۲- ایراد در ترموستات

۳- نشتی پمپ و یا خرابی آن

۴- بسته بودن شیرهای آب

۵- نبود و یا کمبود گاز

۶- نبود جریان در قطعات الکتریکی پکیج

پکیج دیواری روشن نمی شود

یکی دیگر مشکلات رایج پکیج های دیواری، روشن نشدن آنها به دلایل مختلف است. یکی از دلایل روشن نشدن پکیج، گرفتگی لوله ها توسط هوا یا رسوب است. علاوه بر این ممکن است به دلیل تنظیم نبودن فشار پکیج، دستگاه امکان روشن شدن را نداشته باشد. ایراد در شمعک و مشعل پکیج و یا گرم شدن بیش از حد آن نیز از دیگر علل روشن نشدن آن می باشد. برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه رفع مشکل به مقاله علت روشن نشدن پکیج مراجعه کنید.

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور می تواند موارد زیر باشد:

 • عدم وجود جریان گاز یا برق:

اولین کاری که بهتر است انجام دهید این است که گاز، جریان برق و آب، کلید برق، فیوزها و … را برای هر گونه ایراد و قطعی بررسی کنید.

 • وجود هوا در لوله گاز:

این مشکل معمولا زمانی که پکیج برای مدت طولانی خاموش است اتفاق می افتد. برای رفه این مشکل پیشنهاد می کنیم مراحل راه اندازی پکیج ایران رادیاتور را مطابق دفترچه راهنمای آن مجددا انجام دهید.

 • قطع ترموستات اتاقی:

ترموستات را تنظیم نمایید.

هنگام بروز اشکال در عملکرد دستگاه، نمایشگر پنل علامت بروز خطا در سیستم را نشان می دهد. اگر با راه اندازی مجدد، اشکال برطرف نشد حتماً از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید.

فشار پکیج دیواری کاهش می یابد

کاهش فشار پکیج خود یکی از مواریست که می تواند به مشکلات دیگری در پکیج های دیواری بیانجامد. علت افت فشار پکیج را می توان به طور ساده به موارد زیر مربوط دانست:

 • شیر اطمینان فشار معیوب است
 • دریچه اتوماتیک تخلیه هوا نشتی دارد
 • نشتی و آبریزش رادیاتورها و شیرهای آنان
 • گرفتگی هوای رادیاتورها
 • ایراد در گیج فشار

معمولا در ۹۰% اوقات، علت افت فشار پکیج بوتان، ایران رادیاتور و غیره به نشتی سیستم پکیج و یا مدار آن مربوط می گردد.

پکیج دیواری نشتی دارد

در بسیاری از مواقع نشی یا آبریزش پکیج دیواری مساله بزرگی نبوده و مشکل جزئی است و به سادگی قابل حل می باشد. هرچند گاهی اوقات نشتی های کوچک و چکه کردن پکیج می توانند به مشکلات بزرگتری بیانجامند که خسارات زیادی را به بار آورد. به طور مثال اگر آب به برد کنترلی پکیج راه یابد ممکن است حتی مجبور به تعویض کامل پکیج شوید. بنابراین علت نشتی پکیج دیواری و یا علت چکه کردن پکیج و راه حل های آن حائز اهمیت بوده و باید بدان رسیدگی نمود. موارد زیر را می توان برای علت آبریزش پکیج نام برد:

 •  وجود ترک و شکاف در مبدل حرارتی
 • نشتی آب از پمپ آب
 • نشتی آب از اتصالات پمپ
 • نشتی از اتصالات لوله های پکیج
 • ایراد شیر اطمینان فشار
 • ایراد دیافراگم ظرف انبساط

دقت نمایید که در صورتی که با روشن کردن پکیج و فعال شدن آن مثلا در زمانی که شیر آّب گرم باز می شود، چکه کردن پکیج افزایش یابد، کاملا منطقی و پیش بینی شده است زیرا افزایش دما باعث افزایش فشار موجود در سیستم شده و بر ناحیه نشتی تاثیر می گذارد. بنابراین با خاموش شدن پکیج ممکن است چکه کردن و نشتی قعط گردد. در این حالت از روشن کردن مجدد پکیج خودداری کرده و سریعا با تکنسین متخصص تماس بگیرید.

پکیج سر و صدا دارد

به مرور زمان و با استهلاک پکیج و قطعات آن، مشکلاتی در دستگاه بروز می یابد که ممکن است گاها با سر و صداهایی نیز همراه باشد. یکی از رایج ترین بخش هایی که علت سرو صدای پکیج است، پمپ گرمایش مرکزی دستگاه است. به مرور هوا در داخل پمپ ها نفوذ کرده و می تواند یک گنبد هوا یا حباب هوایی ایجاد نماید که موجب سر و صدای پمپ و در نتیجه سر و صدای پکیج گردد. خوشبختانه برای رفع این مشکل کافیست پمپ را در پشت بدنه پکیج پیدا کرده و شیر هواگیری کوچکی که در آنجا تعبیه شده را باز نمایید تا هواگیری انجام شود.

اگر پکیج هنگام روشن شدن صدای بلندی تولید می کند …

با باز کردن شیر آب گرم  پکیج دیواری شروع به احتراق می نماید و مشعل روشن می شود. اما گاهی این اتفاق با باز شدن شیر روی نداده و معمولا اگر پس از ۳ بار تلاش پکیج مشعل روشن نشود، پکیج خاموش می گردد. حال در صورتی که در تلاش دوم و یا سوم مشعل روشن شود، به دلیل میزان گاز آزاد شده اضافی که آماده احتراق است، چیزی شبیه به یک انفجار کوچک روی داده و صدای بلندی به هنگام روشن شدن مشعل به گوش خواهد رسید. علت صدای ترکیدن پکیج به هنگام روشن شدن همین است و به سادگی با تعویض مشعل احتراق که به مرور استهلاک می یابد، قابل رفع است.

علت صدا در مدار گرمایش پکیج ایران رادیاتور

علت وجود صدا در مدار گرمایش پکیج ایارن رادیاتور معمولا وجود هوا در سیستم و یا فشار کم است. برای برطرف کردن این مشکل باید مدار گرمایش پکیج را هوا گیری نمایید و با پر کردن آن فشار را بالا ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور را مطالعه نمایید.

پکیج آب را گرم می کند اما شوفاژها گرم نمی شوند

پکیج شوفاژها را گرم می کند اما آب گرم نمی شود

این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات پکیج های دیواری است که البته در مدل های قدیمی بیشتر به چشم می خورد. علت اصلی این مشکل به دلیل ایراد شیر سوئیچ است. شیر سوئیچ قطعه ای از پکیج است که آب گرم شده در داخل پکیج را به مدار لوله های آب گرم برای شیرهای آب و حمام یا مدار آب شوفاژها منتقل می کند. درواقع شیر سوئیچ به عنوان یک قفل کانالی عمل می کند. زمانی که شیر سوئیچ بر روی مدار آب گرم باشد که اولویت پکیج با آن است، آب گرم موجود به سمت شیرهای آب هدایت خواهد شد و بالعکس زمانی که شیر سوئیچ بر روی مدار رادیاتورها قرار داشته باشد، آب گرم پکیج به سمت رادیاتورها و گرم نمودن آنها منتقل می شود.

شیر سوئیچ به مرور زمان می تواند ایراد پیدا نموده و بسیار رایج است که در یک وضعیت گیر نماید. بنابراین در این حالت پکیج گرمایش شوفاژها را تامین اما آب گرم شیرها را تامین نمی کند و یا ممکن است قضیه برعکس باشد. از جمله نشانه های خرابی شیر سوئیچ، ولرم بودن آب در بهترین حالت ممکن و گرمایش عالی شوفاژهاست و یا برعکس. همچنین در تابستان که شوفاژها خاموش هستند اگر آب ولرم باشد و با روشن کردن شوفاژها دمای آب کمی بالاتر رود نشان دهنده معیوب بودن شیر سوئیچ است.

پکیج نه شوفاژها و نه آب را گرم نمی کند

این مشکل یکی از سخت ترین مشکلات پکیج است که عیب یابی آن بدون بازدید دستگاه دشوار است. علت گرم نشدن آب و شوفاژها توسط پکیج می تواند به موارد بسیاری مربوط باشد. ممکن است به دلیل مشکلات موجود در برق رسانی و یا گاز رسانی پکیج، امکان گرم شدن آب و شوفاژها وجود نداشته باشد. همچنین ممکن است بدلیل ایراد پروگرمر و یا پمپ پکیج این مشکل به وجود آمده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله دلایل نبود گرمایش در منزل و نبود آب گرم مراجعه کنید.

پکیج آب را خیلی داغ می کند

اگر آب خروجی از پکیج خیلی داغ می شود، این مشکل به ترموستات دستگاه مربوط است. ترموستات معیوب بوده و دمای آّب را کمتر از مقدار واقعی تشخیص می دهد. معمولا تعویض ترموستات می تواند مشکل را برطرف سازد.

قسمت بالای شوفاژها یا رادیاتورها سرد است

پیش از هر چیز، در صورتی که رادیاتور خود را به تازگی نصب کرده اید، از تراز بودن آن مطمئن شوید. تراز بودن رادیاتورها باعث می شود تا مقدار آب گرم یکسانی به هر کدام از رادیاتورها و پره های شوفاژ برسد که موجب گرمای یکنواخت از رادیاتور می شود.

اگر پکیج شما باعث گرم شدن شوفاژها می شود اما قسمت بالایی آنها همچنان سرد است، احتمالا به دلیل هوا گرفتگی می باشد. در این مواقع با کمک یک اهرم هواگیری به آرامی پیچ هواگیری رادیاتورها را باز کنید تا زمانی که آب رادیاتور بیرون زند. این امر نشانه تخلیه کامل هوا است. اینکار را برای تمامی رادیاتورها انجام دهید.

علت گرم شدن رادیاتورها در تابستان

علت گرم شدن رادیاتورها در تابستان، چرخش آب به صورت طبیعی (نیروی ترموسیفون) در رادیاتورها است. برای رفع مشکل در فصل تابستان شیرهای رفت و برگشت رادیاتور ها را ببندید و در شروع فصل سرما آنها را باز کنید.

قسمت میانی و بالایی رادیاتورها سرد است

این مشکل پکیج های دیواری مربوط به گرفتگی لوله ها توسط رسوب ها می باشد. جمع شدن لجن و رسوب در این سیستم ها به تمامی سیستم از جمله پمپ ها، مبدل های حرارتی و حتی رادیاتورها آسیب می رساند. در صورتی که لوله های شوفاژ گرم بوده اما پره ها سرد است و یا قسمت میانی و بالایی رادیاتور سرد است، می توان به گرفتگی لوله ها و رادیاتور توسط لجن یا رسوب مشکوک شد. در این حالت می توان با متخصصین مجهز کاراباما تماس گرفته و درخواست فلاش داغ یا شستشوی پر قدرت شوفاژها را داد.

دکمه های پکیج کار نمی کند

یکی دیگر از مشکلات متداول پکیج دیواری، از کار افتادن کلیدهای پکیج است. این امر سبب می شود که وجود مشکلات دیگری را در پکیج در نظر بگیرید، در حالی که مشکل صرفا الکتریکی بوده و به کلیدها یا دکمه های کنترلی پکیج مربوط می شود. در صورتی که هر یک از موارد زیر اتفاق بیوفتد، امکان خرابی دکمه ها وجود داشته و در این حالت بهترین راهکار تعویض آنهاست:

 • پکیج در زمانی که نباید روشن یا خاموش می شود.
 • دما از آنچه که ترموستات نشان می دهد، گرمتر و یا سردتر است.
 • از ترموستات صدای کلیک شنیده نمی شود.
 • ترموستات و یا تایمر مکانیکی وز وز می کنند.
 • پیچ رادیاتورها دما را طبق تنظیمات افزایش و کاهش نمی دهند.
 • آب خروجی خیلی داغ است.

علت بوی گاز از پکیج

اگر در اطراف پکیج دیواری خود بوی گاز استشمام کردید، این موضوع را جدی بگیرید چرا که به احتمال زیاد علت بوی گاز پکیج وجود نشتی گاز از پکیج شما است و ادامه داشتن نشت گاز می تواند خطرات جدی بدنبال داشته باشد. علت بوی گاز از پکیج و وجود نشتی می تواند به دلیل مسدود شدن و گرفتگی لوله ها و دودکش پکیج اتفاق بیوفتند؛ بنابراین حتما دود کش پکیج خود را هر جند وقت یکبار بررسی نمایید. همچنین ممکن است علت بوی گاز پکیج ناشی از خرابی فلوسوئیچ پکیج باشد.

علت روشن ماندن فن پکیج

خیلی از افرادی که از پکیج استفاده می کنند، درباره علت روشن ماندن فن پکیج یا علت یکسره روشن ماندن فن پکیج سوال می پرسند، قبل از هر چیز لازم به ذکر است که در فصول سرد بیشتر کار کردن و روشن ماندن فن پکیج امری طبیعی است و در صورتی که در خصوص تامین آب گرم توسط پکیج خود مشکلی ندارید، نیازی به حساسیت نسبت به روشن ماندن فن پکیج نیست. اما اگر در عملکرد درست پکیج مشکلی به وجود آمده و فن پکیج یکسره کار می کند، ممکن است یکی از مشکلات زیر بوجود آمده باشد:

 • وجود اشکال در جرقه زن پکیج
 • خراب شدن میله یونی
 • خرابی فن پکیج و برد آن
 • مسدود شدن یا گرفتگی دودکش

علت گرم و سرد شدن آب پکیج

خیلی از افرادی که از پکیج استفاده می کنند از این موضوع شاکی هستند که آب پکیج مرتب سرد و گرم می شود و نسبت به این موضوع حساس شده اند. گرم و سرد شدن آب پکیج دلایل زیادی می تواند داشته باشد که هر یک از آن ها باید به دقت بررسی شوند. از دلایل گرم و سرد شدن آب پکیج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوسان فشار آب: یکی از دلایل گرم و سرد شدن آب پکیج نوسان فشار آب است. اگر فشار آب منزل شما نوسان دارد و مرتب کم و زیاد می شود طبیعی است که آب پکیج شما نیز مرتب گرم و سرد شود.
 • خرابی پمپ وردی: که در صورت خرابی، پمپ باید تعمیر یا تعویض شود.
 • معیوب بودن سنسور آب گرم یا سنسور شوفاژ
 • جرم گرفتن مبدل پکیج
 • خرابی فلومتر، فلوسوئیچ، پرشر
 • تنظیم نبودن ارتفاع شعله پکیج

برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله “علت سرد گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها” را مطالعه نمایید.

اگر دانش تخصصی و تجربه تعمیرات پکیج ندارید، بهتر است در نظر داشته باشید که عیب یابی و رفع مشکل پکیج همواره آسان و قابل انجام نیست. همچنین در نظر داشته باشید که پکیج دستگاهی گازسور، مکانیکی و نیز الکتریکی است و تعمیرات آن خطرات خود را به همراه دارد. لذا در مواقعی که موفق به انجام عیب یابی پکیج دیواری خود نشدید، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات سریع و قابل اعتماد کاراباماست.

در ادامه به مشکلاتی که در هر بخش از پکیج دیواری ممکن است روی دهد، می پردازیم.

مشکلات مربوط به تغذیه برق پکیج دیواری

منبع برق پکیج دیواری- فیوزهای برق

 • پکیج و کنترلرها را بررسی نموده و چراغها و صفحه نمایش را چک کنید. در صورتی که چیزی مشاهده ننمودید، به دیگر وسایل برقی خانه سر بزنید. اگر همگی کار می کردند، جعبه تقسیم منزل خود را چک کنید تا فیوز یا کلیدی نپریده یا پایین نباشد و در صورت مشاهده ریست کنید.
 • در صورت افاقه نکردن مورد بالا فیوز پکیج را چک نمایید و بنابر احتیاج تعویض نمایید.
 • در صورتی که همچنان مشکل باقی بود ممکن است عیب جدی تری وجود داشته باشد که در این صورت بهتر است با متخصصین ما در کاراباما تماس حاصل نمایید.

مشکلات مربوط به تغذیه گاز پکیج دیواری

 • علت بوی گاز پکیج می تواند به نشتی گاز از لوله ها و اتصالات پکیج مربوط باشد و یا ایرادی در کاربراتور گاز و مشعل داخلی دستگاه باشد. این مساله بسیار مهم و حیاتی ست و باید سریعا به آن رسیدگی شود.
 • اگر بوی گاز از پکیج احساس می کنید سریعا شیر گاز پکیج را بسته، در و پنجره ها را باز نموده و با تعمیرکار متخصص پکیج دیواری تماس حاصل فرمایید.
 • اگر بوی گاز پکیج با بستن شیر گاز دستگاه کم نشده لازم است است تا شیر گاز خانه را هم ببندید و با مامورین اداره گاز منطقه تماس بگیرید. زیرا ممکن است نشتی از جای دیگری باشد.
 • برای یافتن تقریبی محل نشتی گاز می توان از مخلوط آب و صابون و ریختن آن بر روی لوله ها برای دیدن نقاطی که کف یا حباب ایجاد می شود، استفاده کرد. البته تعمیرکاران پکیج امروزه دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی دقیقتری برای انجام اینکار دارند.
 • در صورتی که شیر تامین گاز پکیج باز است اما هیچ گازی به دستگاه جریان ندارد و شعله روشن نمی شود، لازم است با تعمیرکار پکیج دیواری تماس بگیرید.
 • در برخی منازل آپارتمانی شیر گاز اضطراری دومی نیز تعبیه شده است که اغلب در ورودی شیر اصلی گاز به داخل خانه یافت می شود. در صورتی که منزل شما شیر گاز اضطراری دومی دارد مطمئن شوید که این شیر نیز باز می باشد.

مشکلات مربوط به شعله پیلوت یا شمعک و مشعل پکیج دیواری

 • در صورتی که شعله پیلوت پکیج خاموش شده است، از دستوراتی که توسط تولیدکننده پکیج جهت روشن نمودن دوباره شعله در دفترچه راهنما یا بر روی بدنه دستگاه آورده شده است، پیروی نمایید.
 • بررسی کنید که آیا شیر کنترل اضطراری باز است یا خیر. در صورتی که بسته است، باز نمودن شیر مشکل را حل نموده و جریان گاز برقرار می گردد.
 • اگر شیر باز بود و از شیر کنترل اضطراری گازی بیرون نمی آمد، با متخصصان باتجربه ما در کاراباما تماس بگیرید تا مشکلتان برطرف گردد.
 • اگر پکیج شما از مدل های دارای شعله پیلوت نمی باشد و یا به آن دسترسی ندارید، کلید ریست دستگاه را فشار دهید. معمولا نحوه کارکرد و محل قرارگیری این کلید در دفترچه راهنمای محصول ذکر شده است.

همواره به یاد داشته باشید که خودتان نباید دستگاه پکیج را باز نموده و آن را دستکاری نمایید. چراکه ممکن است گارانتی محصول را نقض نموده و یا خطرات جانی بهمراه داشته باشد. همچنین احتمال خراب کاری و ایجاد مشکلات جدید نیز وجود دارد. لذا بهتر است با افراد متخصص و باتجربه پکیج تماس بگیرید تا پکیج از کار افتاده شما را تعمیر نمایند.

مشکلات مرتبط با کنترلرهای پکیج دیواری

 • مطمئن شوید که ترموستات پکیج شما بر روی وضعیت فعال قرار گرفته و تنظیمات آن درست و صحیح است. این ترموستات مسئول کنترل دمای جریان آب بوده و معمولا بر روی پکیج قابل مشاهده است.

کنترلر و پروگرامر پکیج دیواری

ترموستات اتاق

 • چندین مدل مختلف ترموستات اتاق وجود دارد که می تواند به دو دسته آنالوگ (معمولا سیمی) و دیجیتال (سیمی و بدون سیم) تقسیم شود.
 • پکیج خود را با تنظیم دمای ترموستات بالاتر از دمای اتاق روشن نمایید. معمولا اگر دمای ترموستات پایینتر باشد پکیج روشن نمی شود. همچنین اگر صفحه نمایش ترموستات دیجیتالی شما کمرنگ و ضعیف است، احتمالا به تعویض باتری احتیاج دارد.

ایراد پروگرامرها

 • پروگرامرها یا تایمرها می توانند الکترونیکی، دیجیتال و یا آنالوگ باشند. آنها معمولا درجات مختلف کنترل را برای دستگاه فراهم می کنند که می تواند شامل حالت خاموش، زمان دار و یا همواره روشن باشد. اگر پکیج شما قادر به روشن شدن نبود، می توانید با امتحان تغییر حالت پروگرامرها به همواره روشن دوباره امتحان کنید. در صورتی که پکیج به کار افتاد، اشکال از پروگرامرها بوده و یا تنظیمات آنها بهم ریخته است.

مشکلات مربوط به فشار پکیج

 • بررسی کنید که فشار دستگاه مطابق با مقدار پیشنهاد شده توسط سازنده باشد. این فشار حدودا ۱ یا ۱٫۵ بار می باشد. در صورتی که گیج فشار عدد کمتری از این مقدار را نشان می دهد، ممکن است با تغییر کلیدها و یا شیر فلکه هایی که در زیر پکیج قرار دارند، لازم باشد تا مقدار فشار را افزایش دهید.

در صورتی که هیچکدام از راه حل های اشاره شده در بالا موثر ثمر نبوده و نتوانست مشکل شما را حل نماید، بهتر است به فکر ارتباط با افراد حرفه ای و متخصصی چون تعمیرکاران پکیج کاراباما باشید. در صورت تماس و یا تکمیل فرم درخواست توسط شما، همکاران ما در کوتاهترین زمان اطلاعات شما را برای نزدیکترین تعمیرکار متخصص ارسال نموده تا در اسرع وقت درب منزل شما حضور یابد.

درصد بروز مشکلات و عیب های رایج پکیج دیواری

با نظرسنجی از تعداد بالغ بر صدها تعمیرکار و متخصص و همچنین تعداد بسیاری از مشتریان وفادار و خوب خود در کاراباما، توانستیم فهرستی از رایج ترین مشکلات مربوط به پکیج دیواری را برای شما گردآوری نماییم و درصد بروز هریک را نیز مشخص نماییم. لازم به تذکر است که این درصدها به معنای این است که از تعداد کل افرادی که نظرسنجی شده اند و مشکلاتشان ثبت و توسط متخصصان باتجربه ما رفع گردیده، این تعداد دارای مشکل مذبور بوده اند.

رایج ترین مشکلات مربوط به پکیج های دیواری
شرح مشکلدرصد بروز
از دست دادن فشار پکیج۲۲/۵ %
آبریزش یا چکه کردن پکیج۱۲/۵ %
مشکلات ناشی از کنترلرهای پکیج۱۲/۵ %
نمایش خطا و ارور و ریست نشدن خطا در دستگاه۱۰ %
پکیج خاموش می شود۱۰ %
سر و صدای پکیج۱۰ %
آبریزش و چکه از لوله های کندانس۷/۵ %
مشکلات مربوط به مشعل۵ %
سایر مشکلات۱۰ %

در این مطلب به عیب یابی پکیج دیواری بوتان، ایران رادیاتور و… پرداختیم. همانطور که متوجه شدید، مشکلات رایج پکیج و راه حل های ذکر شده برای هر مورد، به برند و مدل پکیج بستگی ندارد. بنابراین مطلب حاضر برای انواع پکیج های ایرانی و خارجی قابل استفاده است. اگر برای تعمیر مشکلات رایج و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور، بوتان، آریستون، ایساتیس، تاچی، فرولی و یا هر برند و مدل پکیجی که در خانه از آن استفاده می کنید، به کمک و راهنمایی احتیاج دارید، می توانید از کمک متخصصین پکیج کاراباما استفاده کنید.

نظرات کاربران

شاهین آذری نو

اگه لطف کنین راهنمایی کنین ممنون میشم وقتی پکیج اوتوماتیک میکنه وقتی میخواد قاطی کنه زود آب گرم و باز میکنم درست میشه ولی اگه باز نکنم قاطی میکنه همه چراغها به جز ۸۰ و ۴۰ روشن میشن

علیرضا کوچکی

سلام علی رضا کوچکی از همدان

ما ده روز هست پکیج رو خاموش کردیم حالا که میخوام روشن کنم اصلا اب داخل پکیج نمیره تمام لوله هارو چک کردیم ولی اب داخل پکیج نمیره مشکل چیه خواهشا راهنمایی کنید با تشکر

  سلام پکیج روشن میشه بعد صدا شعمش میاد ولی اب گرم نمیکنه (º_º)چیکار باید بکنم؟؟؟

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، گرم نکردن آب توسط پکیج می تواند دلایل مختلفی از جمله خراب شدن شیر سوئیچ، عم برق رسانی یا گاز رسانی و … داشته باشد که باید توسط تکنسین متخصص بررسی و عیب یابی شود.

فاطمه رضايي

سلام خسته نباشید پکیج ما یکسره شده قسمت شوفاژ خاموشه ولی شوفاژ خیلی داغه خاموش نشده در اصل برا چیه این مشکل

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است برد پکیج شما ایراد پیدا کرده باشد. پیشنهاد می کنیم حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

حسنعلی کثیری

با سلام پکیج ما بوش میباشد مدتی است فشار بار خود به خود تا آخربالا می‌رود و چند بار تعمیرکار آمده ولی درست نشده والان مجبور میشوم بخاطر اینکه فشار را کم کنم شیر هواگیری رادیاتور را در حمام باز کنم تا فشار روی ۱/۵ تنظیم گردد و این عمل تکرار گردد و یا آب شیر هوا گیر را کمی باز نگه دارم که این کار هم هدر آب را دارد و هم همیشه حمام خیس و هم آب زنگ زده حمام را کثیف می کند ویا شبها شیر خروجی آب گرم را از زیر پکیج میبندم تا فشار پایین بیاید نا گفته نماند که هیچ چکه‌ای هم از شیر اطمینان و خود پکیج وجود ندارد و رادیاتورها و آب گرم هم هیچ مشکلی ندارند و کار می کنند لطفا علت چیست و راهنمایی لازم بفرمایید آیا بالا رفتن درجه فشار بار خطری را ایجاد نمی کند متشکر می شوم پاسخ لازم را بفرمایید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، از دلایل بالا رفتن بیش از فشار پکیج می توان به خراب بودن مبدل پکیج، شیر تخلیه، شیر پر کن، منبع انبساط و خرابی برد پکیج اشاره کرد. باید هر یک از این موارد به دقت توسط یک متخصص بررسی و عیب یابی شود.

علیرضا رضاعلیزاده

سلام پکیج بوتان ما ۲۰روز خاموش بوده حالا که میخواهیم روشن کنیم فشار اب بالا نمیره شیر را باز میکنیم و میبندیم هیچ کمکی نمیکنه لطفا راهنمایی کنید. تشکر ارومیه

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، درباره علت افت فشار پکیج دیواری در متن مقاله توضیح داده شده، اگر خودتان نمی توانید مشکل را برطرف نمایید حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

رضا عبدی

با سلام
سیستم روشن نمی شود.فشار ،برق،گاز مشکل ندارد.مشعل روشن نمی شود

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، علت روشن نشدن مشعل پکیج می تواند به دلیل خراب شدن جرقه زن، خرابی برد، مسدود شدن شیر کنترل گاز و میله یونی اتفاق بیوفتد.

عبدالرضا پورشیری

باسلام وخسته نباشید واحد ما دارای یک پکیچ بوتان مدل وروناست مشکل ما این است که در تابستان ما شیر آب سرد باز میکنیم آب گرم است میخواستم بدونم آیا میشه لوله های ورودی یا خروجی را اشتباه وصل شدن

مراد مرادی

پکیج بوتان پرلا است و روی حالت تابستان چراغ آن سبز است و وقتی آب گرم باز میشود بدون هیچگونه جرقه ردنی روشن نمیشود و ارور E1 می دهد .سرویسکار جرقه زن را عوض کرد ولی باز جرقه زن عمل نمیکند و همان ارور E1 داده می شودو چراغ چشمک قرمز روشن می شود یعنی با باز کردن آب گرم کلا پکیچ روشن نمی شود و بدون جرقه زدن قفل می شود لطفا راهنمایی بفرمایی. (سرویسکار گفت : سیستم فشار هیدرولیک و پرشر سوییچ هم سالم است .)

رسول عاشری

سلام پکیج آماتیس مدل سارا۲۴۰۰۰
برق پکیج یک دفعه قطع میشود.بعد از روشن کردن دوباره بعضا کمی یا چند ساعت کار میکند یا همان لحظه خاموش میشود.هیچ گونه اروری نمیدهد و پریز برق و محافظ نیز سالم است.در واقع برق در محافظ وجود دارد ولی برق پکیج کلا قطع شده و پکیج خاموش میشود.این مشکل هم در حالت زمستان و هم در حالت تابستان مشاهده میشود.لطفا راهنمایی بفرمایید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز احتمال اینکه فیوز برق شما کشش لازم برای تامین برق پکیج را ندارد می رود. هرچند برای نظر کارشناسانه و عیب یابی پکبج آماتیس به طور دقیق، لازم است تا متخصص تعمیر پکیج آماتیس دستگاه را بازرسی نماید. توصیه میکنیم برای رفع مشکل و بازدید دستگاه با متخصصین ماهر کاراباما هماهنگ کنید.