استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

عیب یابی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندهای معتبر

مشکلات رایج پکیج دیواری و عیب یابی آن

فهرست مطالب

گرمایش خانه شما و آب گرم مورد نیازتان جهت استحمام، شست و شو و غیره، کاملا به عملکرد صحیح پکیج دیواری شما بستگی دارد. لذا پکیج بعنوان یک جزء اساسی از وسایل منزل بسیار حائز اهمیت است. با این حال، بسیاری از ما نگهداری و استفاده صحیح از پکیج را به درستی نمی دانیم و تنها زمانی که دچار مشکل شده و با خرابی پکیج رو به رو می شویم به سراغ آنها میرویم. در این مواقع آنچه که بسیار حیاتی و مهم است، عیب یابی پکیج به طور دقیق برای یافتن مشکل و رفع معایب پکیج است.

برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور به صورت تخصصی کلیک کنید.

در این مطلب از کاراباما به آموزش نحوه عیب یابی پکیج بوتان، ایران رادیاتور، ایساتیس، آریستون و سایر برندهای معتبر می پردازیم و راه حل رفع معایب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و غیره را نیز بیان می کنیم. اما پیش از آن که به موارد مختلف خرابی و کار نکردن پکیج و مشکلات رایج آن بپردازیم، بهتر است مواردی را که سبب عملکرد صحیح پکیج شما می شوند و از خرابی های ذکر شده جلوگیری می نمایند، بیان کنیم. همچنین بسیار حائز اهمیت است که بصورت دوره ای مثلا هر شش ماه یکبار یا سالانه، سرویس و تعمیرات پکیج دیواری را توسط متخصصین مجرب پکیج انجام دهید.

در صورتیکه به خدماتی از جمله سرویس سالانه پکیج نیازمند هستید، می توانید دستگاه خود را به کاراباما بسپارید. راه های ارتباطی ما از طریق تماس و یا تکمیل فرم درخواست آنلاین است که در این صورت همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

فهرست مطالب:

عیب یابی پکیج دیواری کاری تخصصی بوده که نیازمند داشتن دانش فنی و تجربه سالها تعمیرات بر روی انواع پکیج است. هرچند برندها و مدل های مختلف تفاوت های گاها زیادی با یکدیگر دارند، اما ساختار و نحوه کار آنها یکسان است و همچنین مشکلات رایج و خرابی پکیج، به طور مثال مشکلات و خرابی پکیج بوتان با برندها و مدل های دیگر پکیج نیز یکسان است. بنابراین می توان عیب یابی پکیج بوتان و یا عیب یابی پکیج ایران رادیاتور را با عیب یابی پکیج هر برند دیگری یکسان در نظر گرفت و از مطالب موجود در این مقاله برای عیب یابی و رفع معایب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و… استفاده نمود.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

نحوه عیب یابی پکیج بوتان و رفع معایب پکیج بوتان چگونه است؟

عیب یابی پکیج بیتا از مدل های بوتان، با عیب یابی سایر مدل های پکیج بوتان متفاوت نیست! این امر برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در تمامی مدل های آن نیز صادق است.

نکاتی جهت کارکرد بی عیب پکیج دیواری در تمام طول سال:

 • سرویس منظم و دوره ای بسیار مهم و حیاتی است. برنامه زمانی سرویس شدن پکیج خود را توسط متخصص باتجربه پکیج برنامه ریزی کنید.
 • اگر پکیج شما تحت فشار بوده و به تنش های فشاری حساس است، بصورت منظم فشار سیستم را چک نمایید. همچنین فشار را بر روی عدد پیشنهادی در دفترچه راهنما تنظیم نمایید.
 • در تابستان هر ماه سیستم گرمایشی منزل را به مدت 10 الی 15 دقیقه روشن نموده تا از فریز شدن و خشکی پمپ و سایر اجزاء حساس آن جلوگیری شود.
 • ترموستات و تایمرهای دستگاه را چک کرده و مطمئن شوید به درستی کار می نمایند.
 • بصورت منظم پکیج خود را جهت هرگونه نشتی و آبریزش بررسی نمایید.
 • رادیاتورهای خود را در ابتدای هر بار استفاده در سال، هواگیری نموده و از نبود هوای اضافه در سیستم اطمینان حاصل کنید.
 • مطمئن شوید که فضای کافی در اطراف پکیج قرار دارد و تهویه به درستی انجام می شود. اگر پکیج در آشپزخانه و در داخل کمد قرار گرفته است، از تمیز بودن و خالی بودن فضای کابینت مطمئن شوید.
 • تمامی خروجی های فن و دودکش ها را بازدید نموده و هرگونه مانعی را از میان بردارید.
 • در صورتی که شعله پیلوت قابل دیدن است، از آبی بودن رنگ شعله و مداوم بودن آن مطمئن شوید. در صورتی که شعله به زردی گرایید و یا به نظر کشیده و بلند می آمد، با متخصص ماهر برای بازدید دستگاه تماس بگیرید.
 • یک نسخه از دفترچه راهنمای پکیج را دم دست قرار دهید. در صورتی که نسخه کپی ندارید، می توانید از کاراباما دفترچه راهنمای پکیج بوتان و دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور و دیگر برندها را دانلود نمایید.

با رعایت نکات بالا می توانید از خرابی پکیج تا حد زیادی پیشگیری نمایید. با وجود اینکه خرابی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و… و از کار افتادن آنها می تواند امری بسیار جدی باشد، اما دلایل متعددی می تواند باعث این اتفاق باشد. در ادامه برخی از مشکلات رایج پکیج و راهکارهای موجود برای آنها را آورده ایم. با بررسی این مراحل می توانید به عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و… خود بپردازید و در صورت ساده بودن و عدم نیاز به تخصص و تجربه، مشکلات پکیج بوتان یا ایران رادیاتور خود را شخصا رفع کنید.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و رفع خرابی پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که زمان و یا توانایی عیب یابی پکیج دیواری و رفع عیب پکیج خود را ندارید، می توانید تعمیرات پکیج خود را به متخصصین مجرب کاراباما بسپارید. هم اکنون درخواست خود را ثبت نمایید تا متخصصان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

چرا پکیج خاموش می شود؟

یکی از رایج ترین مشکلات پکیج دیواری، خاموش شدن آن به صورت ناگهانی است. ممکن است این اتفاق هر چند دقیقه یکبار و یا چند ساعت یکبار اتفاق بیوفتد. دلایلی که سبب می شود پکیج به صورت خود به خود خاموش شود، به وجود چندین سوئیچ ایمنی برمی گردد که در صورت بروز مشکل و ایراد در کارکرد پکیج فعال شده و برای جلوگیری از بروز حوادث خطرناک همچون انفجار و آتش سوزی پکیج را بلافاصله خاموش می کنند. بنابراین برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور یا بوتان که ناگهان خاموش می شود به سراغ بررسی موارد زیر می رویم:

 • افت فشار پکیج (کاهش/ افزایش فشار آب)
 • ایراد در ترموستات
 • نشتی پمپ و یا خرابی آن
 • بسته بودن شیرهای آب
 • نبود و یا کمبود جریان گاز
 • نبود جریان در قطعات الکتریکی پکیج

جهت اطلاع از سایر علل بروز این مشکل و راه حل های آن در گام های بعدی عیب یابی پکیج، به مقاله 10 علل برای خاموش شدن پکیج مراجعه کنید.

چرا پکیج روشن نمی شود؟

یکی دیگر مشکلات رایج پکیج دیواری، روشن نشدن آنها به دلایل مختلف است. یکی از این دلایل گرفتگی لوله ها توسط هوا یا رسوب است. علاوه بر این ممکن است به دلیل تنظیم نبودن فشار پکیج، دستگاه امکان روشن شدن را نداشته باشد. در ادامه عیب یابی پکیج به بررسی ایراد در شمعک و مشعل پکیج و یا گرم شدن بیش از حد آن می پردازیم که از دیگر علل روشن نشدن آن می باشد. به طور کلی می توان اینگونه گفت که دلایلی که سبب خاموش شدن دستگاه می شوند از روشن شدن آن نیز جلوگیری می کنند. بنابراین برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه رفع مشکل شما را به مطالعه مقاله 10 علل برای روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور و بوتان دعوت می کنیم.

مطلب پیشنهادی کاراباما: آموزش نحوه راه اندازی و روشن کردن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها (برای تمام مدلها)

چرا فشار پکیج کاهش یا افزایش می یابد؟

کاهش فشار پکیج خود یکی از مواریست که می تواند به مشکلات دیگری در پکیج های دیواری بیانجامد. دلایل پایین آمدن فشار پکیج را می توان به طور ساده به موارد زیر مربوط دانست که در عیب یابی پکیج باید بررسی شوند:

 • معیوب بودن شیر اطمینان فشار
 • نشتی در دریچه اتوماتیک تخلیه هوا
 • نشتی و آبریزش رادیاتورها و شیرهای آنان
 • گرفتگی هوای رادیاتورها
 • ایراد در گیج فشار

خرابی در شیر تخلیه و یا معیوب بودن پمپ می تواند از طرف دیگر سبب بالا رفتن فشار گردد. اما معمولا در 90% اوقات، افت فشار پکیج بوتان، ایران رادیاتور و غیره مشکلیست که با آن رو به رو می شویم و نه بالا رفتن آن و این امر نیز در اکثر موارد به نشتی سیستم پکیج و یا مدار آن مربوط می گردد. برای اطلاع از سایر دلایل بروز این مشکل و راه حل های آن به مقاله علت بالا یا پایین رفتن فشار پکیج مراجعه کنید.

چرا پکیج دیواری نشتی دارد؟

در بسیاری از مواقع نشی یا آبریزش پکیج دیواری مساله بزرگی نبوده و مشکل جزئی است و به سادگی قابل حل می باشد. هرچند گاهی اوقات نشتی های کوچک و چكه كردن پكيج می توانند به مشکلات بزرگتری بیانجامد که خسارات زیادی را به بار آورد. به طور مثال اگر آب به برد کنترلی پکیج راه یابد ممکن است حتی مجبور به تعویض کامل پکیج شوید. بنابراین علت اینکه چرا پکیج نشتی دارد و عیب یابی پکیج دیواری در این شرایط پکیج دیواری بسیار حائز اهمیت است و باید بدون فوت وقت به رفع مشکل پرداخت. موارد زیر را می توان در عیب یابی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و غیره بررسی نمود:

 •  وجود ترک و شکاف در مبدل حرارتی
 • نشتی آب از پمپ آب
 • نشتی آب از اتصالات پمپ
 • نشتی از اتصالات لوله های پکیج
 • ایراد شیر اطمینان فشار
 • ایراد دیافراگم ظرف انبساط

ادامه مطالب را می توانید در مقاله اختصاصی کاراباما در رابطه با دلایل نشت آب پکیج مطالعه نمایید.

نکته: اگر با روشن کردن پکیج و فعال شدن آن چکه کردن افزایش می یابد، کاملا منطقی و پیش بینی شده است زیرا افزایش دما باعث افزایش فشار موجود در سیستم شده و بر ناحیه نشتی تاثیر می گذارد. بنابراین با خاموش شدن پکیج ممکن است چکه قطع گردد. در این حالت از روشن کردن مجدد پکیج خودداری کرده و سریعا با تکنسین متخصص تماس بگیرید.

چرا پکیج صدا می دهد؟

به مرور زمان و با استهلاک پکیج و قطعات آن، مشکلاتی در دستگاه بروز می یابد که ممکن است گاها با سر و صداهایی نیز همراه باشد. یکی از رایج ترین بخش هایی که سر و صدای پکیج مربوط به آن است، پمپ گرمایش مرکزی دستگاه است. به مرور هوا در داخل پمپ ها نفوذ کرده و می تواند یک گنبد هوا یا حباب هوایی ایجاد نماید که موجب سر و صدای پمپ و در نتیجه صدا دادن پکیج گردد. خوشبختانه برای رفع این مشکل کافیست پمپ را در پشت بدنه پکیج پیدا کرده و شیر هواگیری کوچکی که در آنجا تعبیه شده را باز نمایید تا هواگیری انجام شود. اگر پکیج هنگام روشن شدن صدای بلندی تولید می کند و یا دلیل صداهای پکیج از جای دیگری باشد، در ادامه عیب یابی پکیج ایران رادیاتور یا بوتان خود به سراغ مشعل و فن دستگاه بروید. برای اطلاع از سایر مراحل و نحوه رفع مشکل شما را به مقاله اختصاصی کاراباما در مورد صدای پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها دعوت می کنیم.

چرا پکیج بوی گاز، بوی دود یا بوی سوختگی می دهد؟

اگر در اطراف پکیج دیواری خود بوی گاز استشمام کردید، این موضوع را جدی بگیرید. چرا که به احتمال زیاد بوی گاز از وجود نشتی گاز از پکیج خبر می دهد و ادامه دار بودن این مشکل می تواند خطرات جدی همچون گاز گرفتگی و انفجار را به دنبال داشته باشد. برای عیب یابی پکیج به سراغ لوله گاز و اتصالات آن بروید. می توانید از کف برای تشخیص نشتی استفاده کنید.

به غیر از گاز ممکن است بوی دود در اطراف پکیج تان به مشام برسد. برای عیب یابی پکیج در این مواقع ابتدا دودکش آن را بررسی کنید. نصب اشتباه و یا مسدود شدن و گرفتگی دودکش می تواند سبب تجمع دود گردد. همچنین دلایلی برای شنیدن بوی سوختگی از پکیج وجود دارد. برای اطلاع از تمامی دلایلی که سبب بوی گاز یا بوی دود و یا سوختگی در پکیج هستند، شما را به مطالعه مقاله علل بوی گاز از پکیج ایران رادیاتور و بوتان دعوت می کنیم.

چرا آب پکیج سرد و گرم می شود؟

خیلی از افرادی که از پکیج استفاده می کنند از این موضوع شاکی هستند که آب پکیج مرتب سرد و گرم می شود و نسبت به این موضوع حساس شده اند. دلایل زیادی می تواند برای این مشکل وجود داشته باشد که هر یک از آن ها در مراحل عیب یابی پکیج دیواری باید به دقت بررسی شوند. از این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوسان فشار آب
 • خرابی پمپ ورودی
 • معیوب بودن سنسور آب گرم یا سنسور شوفاژ
 • جرم گرفتن مبدل پکیج
 • خرابی فلومتر، فلوسوئیچ، پرشر
 • تنظیم نبودن ارتفاع شعله پکیج

برای مطالعه ادامه این مقاله و اطلاع از روش های حل مشکل، می توانید به مطلب دلایل سرد گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها مراجعه کنید.

چرا آب پکیج گرم نمی شود؟

برای عیب یابی پکیج دیواری که آب را گرم نمی کند، ابتدا باید به این دقت نمود که آیا پکیج کار می کند؟ در صورتی که پکیج کار نمی کند باید ابتدا برق، آب و گاز ورودی به پکیج را بررسی کنید و از سالم بودن دستگاه مطمئن شوید. اما در صورتی که پکیج شروع به کار می کند و فعال است اما آب را گرم نمی کند، باید به سراغ موارد دیگری که بیشتر به خرابی اجزاء و قطعات مربوط است بروید. در اولین گام جهت عیب یابی پکیج بوتان یا ایران رادیاتور خود به سراغ بررسی کنترلرها و ترموستات دستگاه بروید. تنظیمات اشتباه کنترلرهای پکیج ساده ترین دلیل برای گرم نکردن آب است. در ابتدا درجه ترموستات را بر روی بیشترین مقدار قرار هید و ببینید که آیا مشکل برطرف می شود یا خیر.

در گام بعدی به سراغ پمپ آب پکیج رفته و آن را بررسی نمایید. عیب یابی پمپ آب پکیج تا حدودی تخصصی بوده و به دانش و تجربه احتیاج دارد. در صورت خرابی پمپ پکیج باید آن را تعمیر و یا تعویض کنید. سایر دلایلی که سبب گرم نشدن آب می شوند و راهکارهای موجود برای رفع آنان را می توانید در مقاله اختصاصی کاراباما با عنوان دلایل نبود گرمایش و گرم نشدن آب پکیج مطالعه نمایید.

چرا پکیج فقط آب یا شوفاژها را گرم می کند و نه هر دو؟

این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات پکیج دیواری است که البته در مدل های قدیمی بیشتر به چشم می خورد. علت اصلی این مشکل به دلیل ایراد شیر سوئیچ است. شیر سوئیچ قطعه ای از پکیج است که آب گرم شده در داخل پکیج را به مدار لوله های آب گرم برای شیرهای آب و حمام یا مدار آب شوفاژها منتقل می کند. درواقع شیر سوئیچ به عنوان یک قفل کانالی عمل می کند. زمانی که شیر سوئیچ بر روی مدار آب گرم باشد که اولویت پکیج با آن است، آب گرم موجود به سمت شیرهای آب هدایت خواهد شد و بالعکس زمانی که شیر سوئیچ بر روی مدار رادیاتورها قرار داشته باشد، آب گرم پکیج به سمت رادیاتورها و گرم نمودن آنها منتقل می شود.

شیر سوئیچ به مرور زمان می تواند ایراد پیدا نموده و بسیار رایج است که در یک وضعیت گیر نماید. بنابراین در این حالت پکیج گرمایش شوفاژها را تامین اما آب گرم شیرها را تامین نمی کند و یا ممکن است قضیه برعکس باشد. از جمله نشانه های خرابی شیر سوئیچ که در عیب یابی پکیج مشخص می شود، ولرم بودن آب در بهترین حالت ممکن و گرمایش عالی شوفاژهاست و یا برعکس آب داغ و شوفاژهای ولرم خواهید داشت. همچنین در تابستان که شوفاژها خاموش هستند، اگر آب ولرم باشد و با روشن کردن شوفاژها دمای آب کمی بالاتر رود، نشان دهنده معیوب بودن شیر سوئیچ است.

چرا پکیج آب را خیلی داغ می کند؟

اگر آب خروجی از پکیج خیلی داغ می شود، این مشکل به ترموستات دستگاه مربوط است. ترموستات معیوب بوده و دمای آّب را کمتر از مقدار واقعی تشخیص می دهد. معمولا تعویض ترموستات می تواند مشکل را برطرف سازد.

چرا قسمت بالای شوفاژها یا رادیاتورها سرد است؟

اگر پکیج شما باعث گرم شدن شوفاژها می شود اما قسمت بالایی آنها همچنان سرد است، در عیب یابی پکیج ایران رادیاتور یا بوتان خود ابتدا به تراز بودن رادیاتور دقت کنید. در صورتی که رادیاتور خود را به تازگی نصب کرده اید، از تراز بودن آن مطمئن شوید. تراز بودن رادیاتورها باعث می شود تا مقدار آب گرم یکسانی به هر کدام از رادیاتورها و پره های شوفاژ برسد که موجب گرمای یکنواخت از رادیاتور می شود.

این مشکل می تواند احتمالا به هوا گرفتگی رادیاتورها نیز مربوط باشد. در این مواقع با کمک یک اهرم هواگیری به آرامی پیچ هواگیری رادیاتورها را باز کنید تا زمانی که آب رادیاتور بیرون زند. این امر نشانه تخلیه کامل هوا است. اینکار را برای تمامی رادیاتورها انجام دهید.

چرا قسمت میانی و بالایی رادیاتورها سرد است؟

این مشکل پکیج های دیواری مربوط به گرفتگی لوله ها توسط رسوب ها می باشد. جمع شدن لجن و رسوب در این سیستم ها به تمامی سیستم از جمله پمپ ها، مبدل های حرارتی و حتی رادیاتورها آسیب می رساند. در صورتی که لوله های شوفاژ گرم بوده اما پره ها سرد است و یا قسمت میانی و بالایی رادیاتور سرد است، در عیب یابی پکیج ایران رادیاتور یا بوتان می توان به گرفتگی لوله ها و رادیاتور توسط لجن یا رسوب مشکوک شد. در این حالت می توان با متخصصین مجهز کاراباما تماس گرفته و درخواست فلاش داغ یا شستشوی پر قدرت شوفاژها را داد.

مطلب پیشنهادی کاراباما: آموزش نحوه رسوب زدایی پکیج دیواری و رادیاتورها برای تمامی برندها

چرا در تابستان رادیاتورها گرم می شوند؟

علت گرم شدن رادیاتورها در تابستان، چرخش آب به صورت طبیعی (نیروی ترموسیفون) در رادیاتورها است. برای رفع مشکل در فصل تابستان شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها را ببندید و در شروع فصل سرما آنها را باز کنید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: نحوه تبدیل حالت زمستانه به حالت تابستانه در پکیج دیواری

چرا دکمه های پکیج کار نمی کند؟

یکی دیگر از مشکلات متداول پکیج دیواری، از کار افتادن کلیدهای پکیج است. این امر سبب می شود که وجود مشکلات دیگری را در هنگام عیب یابی پکیج در نظر بگیرید، در حالی که مشکل صرفا الکتریکی بوده و به کلیدها یا دکمه های کنترلی پکیج مربوط می شود. در صورتی که هر یک از موارد زیر اتفاق بیوفتد، امکان خرابی دکمه ها وجود داشته و در این حالت بهترین راهکار تعویض آنهاست:

 • پکیج در زمانی که نباید روشن یا خاموش می شود.
 • دما از آنچه که ترموستات نشان می دهد، گرمتر و یا سردتر است.
 • از ترموستات صدای کلیک شنیده نمی شود.
 • ترموستات و یا تایمر مکانیکی وز وز می کنند.
 • پیچ رادیاتورها دما را طبق تنظیمات افزایش و کاهش نمی دهند.
 • آب خروجی خیلی داغ است.

چرا فن پکیج روشن می ماند؟

خیلی از افرادی که از پکیج استفاده می کنند، درباره علت روشن ماندن فن پکیج یا علت یکسره روشن ماندن فن پکیج سوال می پرسند، قبل از هر چیز لازم به ذکر است که در فصول سرد، بیشتر کار کردن و روشن ماندن فن پکیج امری طبیعی است و در صورتی که در خصوص تامین آب گرم توسط پکیج خود مشکلی ندارید، نیازی به حساسیت نسبت به روشن ماندن فن پکیج نیست. اما اگر در عملکرد صحیح پکیج مشکلی به وجود آمده و فن پکیج یکسره کار می کند، عیب یابی پکیج دیواری شما را به بررسی یکی از موارد زیر منجر می کند:

 • وجود اشکال در جرقه زن پکیج
 • خراب شدن میله یونی
 • خرابی فن پکیج و برد آن
 • مسدود شدن یا گرفتگی دودکش

اگر دانش تخصصی و تجربه تعمیرات پکیج ندارید، بهتر است در نظر داشته باشید که عیب یابی و رفع مشکل پکیج همواره آسان و قابل انجام نیست. همچنین در نظر داشته باشید که پکیج دستگاهی گازسور، مکانیکی و نیز الکتریکی است و تعمیرات آن خطرات خود را به همراه دارد. لذا در مواقعی که موفق به انجام عیب یابی پکیج دیواری خود نشدید، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات سریع و قابل اعتماد کاراباماست.

در ادامه به مشکلاتی که در هر بخش از پکیج دیواری ممکن است روی دهد، می پردازیم.

مشکلات پکیج بوتان یا ایران رادیاتور مربوط به تغذیه برق

بررسی منبع برق پکیج دیواری در عیب یابی پکیج بوتان و ایران رادیاتور

 • پکیج و کنترلرها را بررسی نموده و چراغها و صفحه نمایش را چک کنید. در صورتی که چیزی مشاهده ننمودید، به دیگر وسایل برقی خانه سر بزنید. اگر همگی کار می کردند، جعبه تقسیم منزل خود را چک کنید تا فیوز یا کلیدی نپریده یا پایین نباشد و در صورت مشاهده ریست کنید.
 • در صورت افاقه نکردن مورد بالا فیوز پکیج را چک نمایید و بنابر احتیاج تعویض نمایید.
 • در صورتی که همچنان مشکل باقی بود ممکن است عیب جدی تری وجود داشته باشد که در این صورت بهتر است با متخصصین تعمیرات پکیج تماس حاصل نمایید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: آموزش شناسایی قطعات داخلی پکیج دیواری | پرشر سوئیچ هوا

مشکلات و خرابی پکیج بوتان یا ایران رادیاتور مربوط به تغذیه گاز

 • بوی گاز می تواند به نشتی گاز از لوله ها و اتصالات پکیج مربوط باشد و یا ایرادی در کاربراتور گاز و مشعل داخلی دستگاه باشد. این مساله بسیار مهم و حیاتی ست و باید سریعا به آن رسیدگی شود.
 • اگر بوی گاز می شنوید، سریعا شیر گاز پکیج را بسته، در و پنجره ها را باز کنید و با تعمیرکار متخصص پکیج دیواری تماس بگیرید.
 • برای یافتن تقریبی محل نشتی گاز می توان از مخلوط آب و صابون و ریختن آن بر روی لوله ها برای دیدن نقاطی که کف یا حباب ایجاد می شود، استفاده کرد. البته تعمیرکاران پکیج امروزه دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی دقیقتری برای انجام اینکار دارند.
 • در صورتی که شیر تامین گاز پکیج باز است اما هیچ گازی به دستگاه جریان ندارد و شعله روشن نمی شود، لازم است با تعمیرکار پکیج دیواری تماس بگیرید.
 • در برخی منازل آپارتمانی شیر گاز اضطراری دومی نیز تعبیه شده است که اغلب در ورودی شیر اصلی گاز به داخل خانه یافت می شود. در صورتی که منزل شما شیر گاز اضطراری دومی دارد مطمئن شوید که این شیر نیز باز می باشد.

مطلب پیشنهادی کاراباما: آموزش شناسایی قطعات داخلی پکیج دیواری | پرشر سوئیچ آب پکیج

مشکلات پکیج مربوط به شعله پیلوت یا شمعک و مشعل پکیج

 • در صورتی که شعله پیلوت پکیج خاموش شده است، از دستوراتی که توسط تولیدکننده پکیج جهت روشن نمودن دوباره شعله در دفترچه راهنما یا بر روی بدنه دستگاه آورده شده است، پیروی کنید.
 • بررسی کنید که آیا شیر کنترل اضطراری باز است یا خیر؟ در صورتی که بسته است، باز نمودن شیر مشکل را حل نموده و جریان گاز برقرار می گردد.
 • اگر شیر باز بود و از شیر کنترل اضطراری گازی بیرون نمی آمد، با متخصصان باتجربه تماس بگیرید تا مشکلتان برطرف گردد.
 • اگر پکیج شما از مدل های دارای شعله پیلوت نمی باشد و یا به آن دسترسی ندارید، کلید ریست دستگاه را فشار دهید. معمولا نحوه کارکرد و محل قرارگیری این کلید در دفترچه راهنمای محصول ذکر شده است.

همواره به یاد داشته باشید که خودتان نباید دستگاه پکیج را باز نموده و آن را دستکاری نمایید. چراکه ممکن است گارانتی محصول را نقض نموده و یا خطرات جانی بهمراه داشته باشد. همچنین احتمال خراب کاری و ایجاد مشکلات جدید نیز وجود دارد. لذا بهتر است با افراد متخصص و باتجربه پکیج تماس بگیرید تا پکیج از کار افتاده شما را تعمیر نمایند.

مشکلات و خرابی پکیج بوتان یا ایران رادیاتور مرتبط با کنترلرهای آن

 • مطمئن شوید که ترموستات پکیج شما بر روی وضعیت فعال قرار گرفته و تنظیمات آن درست و صحیح است. این ترموستات مسئول کنترل دمای جریان آب بوده و معمولا بر روی پکیج قابل مشاهده است.

کنترلر و پروگرامر پکیج دیواری

ترموستات اتاق

 • چندین مدل مختلف ترموستات اتاق وجود دارد که می تواند به دو دسته آنالوگ (معمولا سیمی) و دیجیتال (سیمی و بدون سیم) تقسیم شود.
 • پکیج خود را با تنظیم دمای ترموستات بالاتر از دمای اتاق روشن نمایید. معمولا اگر دمای ترموستات پایینتر باشد پکیج روشن نمی شود. همچنین اگر صفحه نمایش ترموستات دیجیتالی شما کمرنگ و ضعیف است، احتمالا به تعویض باتری احتیاج دارد.

ایراد پروگرامرها

 • پروگرامرها یا تایمرها می توانند الکترونیکی، دیجیتال و یا آنالوگ باشند. آنها معمولا درجات مختلف کنترل را برای دستگاه فراهم می کنند که می تواند شامل حالت خاموش، زمان دار و یا همواره روشن باشد. اگر پکیج شما قادر به روشن شدن نبود، می توانید با امتحان تغییر حالت پروگرامرها به همواره روشن دوباره امتحان کنید. در صورتی که پکیج به کار افتاد، عیب یابی پکیج به اشکال از پروگرامرها دلالت می کند و یا تنظیمات آنها بهم ریخته است.

خرابی و مشکلات پکیج بوتان یا ایران رادیاتور مربوط به فشار آن

 • بررسی کنید که فشار دستگاه مطابق با مقدار پیشنهاد شده توسط سازنده باشد. این فشار حدودا 1 یا 1.5 بار می باشد. در صورتی که گیج فشار عدد کمتری از این مقدار را نشان می دهد، ممکن است با تغییر کلیدها و یا شیر فلکه هایی که در زیر پکیج قرار دارند، لازم باشد تا مقدار فشار را افزایش دهید.

در صورتی که هیچکدام از راه حل های اشاره شده در بالا موثر ثمر نبوده و نتوانست مشکل شما را حل نماید، بهتر است به فکر ارتباط با افراد حرفه ای و متخصصی چون تعمیرکاران پکیج کاراباما باشید.

درصد بروز مشکلات و عیب های رایج پکیج دیواری

با نظرسنجی از تعداد بالغ بر صدها تعمیرکار و متخصص و همچنین تعداد بسیاری از مشتریان وفادار و خوب خود در کاراباما، توانستیم فهرستی از رایج ترین مشکلات پکیج دیواری را برای شما گردآوری نماییم و درصد بروز هریک را نیز مشخص نماییم. لازم به تذکر است که این درصدها به معنای این است که از تعداد کل افرادی که نظرسنجی شده اند و مشکلاتشان ثبت و توسط متخصصان باتجربه ما رفع گردیده، این تعداد دارای مشکل مذبور بوده اند.

همچنین پیشنهاد می کنیم به مطلب ارور پکیج ایران رادیاتور نیز مراجعه نموده و از جداول کد خطای قرار داده شده استفاده نمایید.

شرح مشکل درصد بروز مشکل
از دست دادن فشار پکیج 22.5 %
آبریزش یا چکه کردن پکیج 12.5 %
مشکلات ناشی از کنترلرهای پکیج 12.5 %
نمایش خطا و ارور و ریست نشدن خطا 10 %
پکیج خاموش می شود 10 %
سر و صدای پکیج 10 %
آبریزش و چکه از لوله های کندانس 7.5 %
مشکلات مربوط به مشعل 5 %
سایر مشکلات 10 %

در این مطلب به عیب یابی پکیج دیواری بوتان، ایران رادیاتور و… پرداختیم. همانطور که متوجه شدید، مشکلات رایج پکیج و راه حل های ذکر شده برای هر مورد، به برند و مدل پکیج بستگی ندارد. بنابراین مطلب حاضر برای انواع پکیج های ایرانی و خارجی قابل استفاده است. اگر برای تعمیر مشکلات رایج و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور، بوتان، آریستون، ایساتیس، تاچی، فرولی و یا هر برند و مدل پکیجی که در خانه از آن استفاده می کنید، به کمک و راهنمایی احتیاج دارید، می توانید از کمک متخصصین پکیج کاراباما استفاده کنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
شاهین آذری نو

اگه لطف کنین راهنمایی کنین ممنون میشم وقتی پکیج اوتوماتیک میکنه وقتی میخواد قاطی کنه زود آب گرم و باز میکنم درست میشه ولی اگه باز نکنم قاطی میکنه همه چراغها به جز ۸۰ و ۴۰ روشن میشن

پاسخ دهید

علیرضا کوچکی

سلام علی رضا کوچکی از همدان

ما ده روز هست پکیج رو خاموش کردیم حالا که میخوام روشن کنم اصلا اب داخل پکیج نمیره تمام لوله هارو چک کردیم ولی اب داخل پکیج نمیره مشکل چیه خواهشا راهنمایی کنید با تشکر

پاسخ دهید

  سلام پکیج روشن میشه بعد صدا شعمش میاد ولی اب گرم نمیکنه (º_º)چیکار باید بکنم؟؟؟

  پاسخ دهید

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، گرم نکردن آب توسط پکیج می تواند دلایل مختلفی از جمله خراب شدن شیر سوئیچ، عم برق رسانی یا گاز رسانی و … داشته باشد که باید توسط تکنسین متخصص بررسی و عیب یابی شود.

   پاسخ دهید

    موسوی

    سلام ما یه پکیچ مدل بیتا داریم که قسمت تابستانش اصلا روشن نمشه واب گرم نمیکنه مشکل ازکجاست لطفا

    پاسخ دهید

     علوی

     سلام دوست عزیز
     شما می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

  خرابی شیر پرکن،پربودن صافی فلو

  پاسخ دهید

فاطمه رضايي

سلام خسته نباشيد پكيج ما يكسره شده قسمت شوفاژ خاموشه ولي شوفاژ خيلي داغه خاموش نشده در اصل برا چيه اين مشكل

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است برد پکیج شما ایراد پیدا کرده باشد. پیشنهاد می کنیم حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

حسنعلی کثیری

با سلام پکیج ما بوش میباشد مدتی است فشار بار خود به خود تا آخربالا می‌رود و چند بار تعمیرکار آمده ولی درست نشده والان مجبور میشوم بخاطر اینکه فشار را کم کنم شیر هواگیری رادیاتور را در حمام باز کنم تا فشار روی ۱/۵ تنظیم گردد و این عمل تکرار گردد و یا آب شیر هوا گیر را کمی باز نگه دارم که این کار هم هدر آب را دارد و هم همیشه حمام خیس و هم آب زنگ زده حمام را کثیف می کند ویا شبها شیر خروجی آب گرم را از زیر پکیج میبندم تا فشار پایین بیاید نا گفته نماند که هیچ چکه‌ای هم از شیر اطمینان و خود پکیج وجود ندارد و رادیاتورها و آب گرم هم هیچ مشکلی ندارند و کار می کنند لطفا علت چیست و راهنمایی لازم بفرمایید آیا بالا رفتن درجه فشار بار خطری را ایجاد نمی کند متشکر می شوم پاسخ لازم را بفرمایید

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، از دلایل بالا رفتن بیش از فشار پکیج می توان به خراب بودن مبدل پکیج، شیر تخلیه، شیر پر کن، منبع انبساط و خرابی برد پکیج اشاره کرد. باید هر یک از این موارد به دقت توسط یک متخصص بررسی و عیب یابی شود.

  پاسخ دهید

علیرضا رضاعلیزاده

سلام پکیج بوتان ما 20روز خاموش بوده حالا که میخواهیم روشن کنیم فشار اب بالا نمیره شیر را باز میکنیم و میبندیم هیچ کمکی نمیکنه لطفا راهنمایی کنید. تشکر ارومیه

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، درباره علت افت فشار پکیج دیواری در متن مقاله توضیح داده شده، اگر خودتان نمی توانید مشکل را برطرف نمایید حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

رضا عبدی

با سلام
سیستم روشن نمی شود.فشار ،برق،گاز مشکل ندارد.مشعل روشن نمی شود

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، علت روشن نشدن مشعل پکیج می تواند به دلیل خراب شدن جرقه زن، خرابی برد، مسدود شدن شیر کنترل گاز و میله یونی اتفاق بیوفتد.

  پاسخ دهید

عبدالرضا پورشیری

باسلام وخسته نباشید واحد ما دارای یک پکیچ بوتان مدل وروناست مشکل ما این است که در تابستان ما شیر آب سرد باز میکنیم آب گرم است میخواستم بدونم آیا میشه لوله های ورودی یا خروجی را اشتباه وصل شدن

پاسخ دهید

مراد مرادی

پکیج بوتان پرلا است و روی حالت تابستان چراغ آن سبز است و وقتی آب گرم باز میشود بدون هیچگونه جرقه ردنی روشن نمیشود و ارور E1 می دهد .سرویسکار جرقه زن را عوض کرد ولی باز جرقه زن عمل نمیکند و همان ارور E1 داده می شودو چراغ چشمک قرمز روشن می شود یعنی با باز کردن آب گرم کلا پکیچ روشن نمی شود و بدون جرقه زدن قفل می شود لطفا راهنمایی بفرمایی. (سرویسکار گفت : سیستم فشار هیدرولیک و پرشر سوییچ هم سالم است .)

پاسخ دهید

رسول عاشری

سلام پکیج آماتیس مدل سارا۲۴۰۰۰
برق پکیج یک دفعه قطع میشود.بعد از روشن کردن دوباره بعضا کمی یا چند ساعت کار میکند یا همان لحظه خاموش میشود.هیچ گونه اروری نمیدهد و پریز برق و محافظ نیز سالم است.در واقع برق در محافظ وجود دارد ولی برق پکیج کلا قطع شده و پکیج خاموش میشود.این مشکل هم در حالت زمستان و هم در حالت تابستان مشاهده میشود.لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز احتمال اینکه فیوز برق شما کشش لازم برای تامین برق پکیج را ندارد می رود. هرچند برای نظر کارشناسانه و عیب یابی پکبج آماتیس به طور دقیق، لازم است تا متخصص تعمیر پکیج آماتیس دستگاه را بازرسی نماید. توصیه میکنیم برای رفع مشکل و بازدید دستگاه با متخصصین ماهر کاراباما هماهنگ کنید.

  پاسخ دهید

محمدرضا فرشادفر

سلام. پکیج ایران رادیاتور روی صفحه نمایش کلمه off آمده و کلیدها هیچ عکس العملی ندارند ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

پاسخ دهید

علی شکوریان

با سلام پکیج بوتان اپتیما دارم که جدیدا خیلی تند تند اتومات میکنه و روشن خاموش میشه و هر چند ثانیه استارت میزنه و دوباره میره رو شمعک.درجه شو که زیاد میکنم درست عمل میکنه ولی گرما زیاد میشه.لطفا راهنمایی کنید ممنون

پاسخ دهید

ولی غلام نژاد

سلام، پکیچ ایران رادیاتور L24FF دارم، امسال نسبت به سال قبل با فاصله خیلی کم، زیاد خاموش و روشن میشه ، آیا ایراد داره ؟

پاسخ دهید

  صمد قنبری

  علت زود اتومات کردن مکرر ممکن است برای خرابی سنسور گرمایشی یا همون ntc باشه که گزارش غلط به برد ارسال میکنه

  پاسخ دهید

عسکری،ازشیراز

با سلام
اگه ممکنه راهنمایی کنید، به محض باز کردن شیرآب ورودی فشار پکیج بالا رفته و شیر اطمینان پکیج جهت تخلیه فشار عمل میکند،از طریق رادیاتورها هم که فشار پکیج رو تنظیم میکنم به محض بستن شیر تخلیه رادیاتور مجدد فشار پکیج بالا میرود و مجدد شیراطمینان عمل میکند،باتشکر

پاسخ دهید

محمدرضاقاضی جهانیان

سلام هنگام استفاده از آبگرم صدای سوت میاد و فشار آب هم کم میشود ولی در آب سرد این مشکل وجود ندارد

پاسخ دهید

یونس صادق منش

سلام پکیج ما E51 را نشان می‌دهد وخاموش می‌شود لطفا راهنمایی کنید ایران رادیاتور

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  این ارور معمولا به این صورت است که فن روشن است اما پرشر سوئیچ هوا در وضعیت قطع می‌باشد.
  اما برای خاموش شدن دلایل دیگری وجود دارد. از جمله:
  افت فشار پکیج (کاهش/ افزایش فشار آب)
  ایراد در ترموستات
  نشتی پمپ و یا خرابی آن
  بسته بودن شیرهای آب
  نبود و یا کمبود جریان گاز
  نبود جریان در قطعات الکتریکی پکیج

  پاسخ دهید