استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه

خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه

چرا پکیج در حالت تابستانه روشن نمی شود؟

استفاده از پکیج، وابسته به فصل نیست و شما در هر زمانی از سال، از پکیج استفاده کرده و به همین دلیل، اصطحلاک بالای آن شما را خواه ناخواه درگیر مراحل تعمیر پکیج خواهد کرد. سرویس دوره‌ای پکیج، هر شش ماه یکبار، می‌تواند تا حد ممکن از خرابی‌های زودهنگام این دستگاه پیشگیری کند، اما در هر حال، روزی می‌رسد که پکیج دچار مشکلات شده و نیاز به برطرف کردن آن‌ها داشته باشد.

در این مقاله از کاراباما به سراغ علت خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه رفته‌ایم و دلایل وقوع چنین مشکلی را شرح داده‌ایم؛ گرچه نباید فراموش کرد که تعمیر پکیج به تخصص و تجربه‌ی کافی نیاز دارد و بهتر است در هنگام بروز مشکلات، شخصا وارد عمل نشوید، اما دانستن برخی اصول می‌تواند در هنگام حضور تکنسین، به شما در درک بهتر فرایند تعمیرات، کمک کند.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه چیست؟

پکیج زمانی که در حالت تابستان قرار دارد، تنها زمانی روشن و فعال خواهد شد که شیر آب گرم را باز کنید. در این حالت، با باز کردن شیر آب گرم، سنسوری که وظیفه گزارش باز شدن اب مصرفی به برد را بر عهده دارد، به قطعات مربوطه دستور می‌دهد تا پکیج را روشن و شروع به کار کنند. به این ترتیب، آب مصرفی لحظاتی پس از باز کردن شیر آب گرم، گرم شده و شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

اما، گاهی بنا به دلایلی، این اتفاق نمی‌افتد و پکیج در این حالت، روشن نمی‌شود. دلایل این مشکل را می‌توان موارد زیر دانست:

  • پایین بودن فشار بار پکیج
  • خرابی فلوسوئیچ و یا فلومتر و یا سوختن انگشتی فلومتر
  • سوختن شیر موتوری و ماندن روی حالت زمستان
  • معیوب بودن سنسور مدار مصرفی
  • خرابی پرشر سوئیچ هوا و یا گیر بودن پروانه فن
  • معیوب بودن فنر سوپاپ بایپاس
  • خرابی پمپ در پکیج دو مبدل
  • رسوب داشتن مبدل ثانویه
  • خرابی برد کنترل

خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه

درست است که بررسی علت خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه، جز با داشتن تخصص امکان‌پذیر نیست، اما در این فرصت، در مورد چند تا از مهم‌ترین علت‌های ذکر شده، توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد تا درک بهتری از مشکل پیش آمده داشته باشید.

خرابی فلوسوئیچ و یا فلومتر و یا سوختن انگشتی فلومتر

مهم‌ ترین علت خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه، خرابی فلومتر است؛ فلومتر همان سنسوری است که وظیفه‌ دارد در زمان باز شدن آب مصرفی، به برد اطلاع دهد که پکیج را روشن و آب را گرم کند. در صورت خرابی فلومتر، برد متوجه این فرایند نشده و پکیج را روشن نخواهد کرد. در نتیجه، آب گرم مصرفی نیز تامین نخواهد شد. اگر آب گرم را باز کردید و هیچ تغییری در چراغ‌های پکیج مشاهده نکردید، مطمئن باشید که علت خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه، خرابی فلومترذ است و باید سریعا با کاراباما تماس بگیرید.

چگونه فلوسوئیچ پکیج دیواری را تست کنیم؟

پیش از توضیح این روش، پیشنهاد می‌کنیم که در صورت نداشتن تخصص کافی، به هیچ وجه شخصا برای تست فلوسوئیچ پکیج وارد عمل نشوید، چراکه ممکن است به برد پکیج و سایر ملزومات آن آسیب برسانید. اما اگر مایل هستید که شیوه تست فلوسوئیچ را بدانید، شاید این توضیح مختصر بتواند فرایند را برایتان تا حدودی روشن کند.

تست فلوسوئیچ پکیج با اتصال کوتاه سیم‌های متصل به آن قابل انجام است؛ به این طریق که سیم های فلوسوئیچ را به هم متصل کرده و پکیج را روی حالت مصرفی قرار دهید. اگر هیچ اتفاقی نیفتاد، یعنی فلومتر خراب شده است.

نکته:

روش های رسوب زدایی پکیج دیواری و یا رسوب زدایی رادیاتورها تخصصی و فنی است. بنابراین به تجربه و تسلط برای انجام آنها و جلوگیری از آسیب ناخواسته به دستگاه نیاز است. در صورتی که توانایی اینکارها را ندارید و یا تجربه کافی در خصوص سرویس پکیج ندارید، به هیچ وجه شخصا برای جرم گیری پکیج اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را برای تعمیرپکیج ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

سوختن شیر موتوری و ماندن روی حالت زمستان

اگر فلومتر مشکلی نداشت، به احتمال زیاد شیر موتوری سوخته و از کار افتاده است. جهت تست این مشکل می‌توانید خار آن را جدا کرده و شیر موتوری را در دست بگیرید. در این لحظه، از دیگری بخواهید که شیر آب گرم را باز کند. در صورتی که نافی شیر موتوری با باز و بسته کردن آب گرم، بالا و پایین نرفت، یعنی این شیر سوخته و باید حتما برای برطرف کردن مشکل، به سراغ تکنسین بروید.

سخن آخر

کاراباما مفتخر است که تمامی خدمات مربوط به  نصب، سرویس و تعمیر پکیج دیواری را با همکاری بهترین متخصصین به شما ارائه می‌کند و نیز تمامی موارد را نیز ضمانت کرده تا خیال شما از بابت موارد انجام شده راحت باشد.

اگر شما هم با مشکل خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه مواجه هستید و یا سوالی در خصوص سرویس‌های دوره‌ای پکیج دارید، همین‌جا و در بخش نظرات از کاراباما راهنمایی بخواهید، ما در کنارتان هستیم.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.