استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه

خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه

پکیج، به ویژه در سال های اخیر، به یکی از پرکارترین دستگاه های خانه های مدرن تبدیل شده است. فصل گرم باشد یا سرد، تابستان باشد یا زمستان، فرقی نمی کند؛ به هر حال پکیج با گرم کردن آب یا گرما بخشیدن به فضای خانه همواره در حال کار کردن است. بنابراین، طبیعی به نظر می رسد که تقاضا برای نصب، سرویس دوره ای و تعمیرات این دستگاه هم افزایش یافته باشد. یکی از شایع ترین مواردی که کاربران پکیج تجربه می کنند و برای برطرف کردن آن به سراغ تکنسین تعمیر پکیج می روند، خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه است. به همین دلیل در این مقاله به علت خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه پرداخته ایم و تمامی دلایل احتمالی بروز این مشکل را به طور مفصل شرح داده ایم. در صورتی که شما هم اخیرا با چنین مشکلی مواجه شده اید و به دنبال علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها در حالت تابستانه هستید، با ما در این نوشتار همراه باشید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها در حالت تابستانه چیست؟

پیش از صحبت در مورد علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه، باید این نکته را یادآور شویم که در صورت عدم برخورداری از دانش فنی کافی، به هیچ عنوان اقدام به دستکاری دستگاه نکنید. توصیه می شود که تعمیر پکیج خود را به یک تکنسین آموزش دیده و ماهر از یک مرکز مجاز تعمیر لوازم خانگی بسپارید. به این ترتیب نه تنها از بروز اشکالات بیشتر دستگاه پیشگیری خواهید کرد بلکه متحمل هزینه های اضافی نخواهید شد.

پکیج در حالت تابستانه، تنها زمانی روشن و فعال خواهد شد که شیر آب گرم را باز کنید. در این حالت، با باز کردن شیر آب گرم، سنسوری که وظیفه گزارش باز شدن اب مصرفی به برد را بر عهده دارد، به قطعات مربوطه دستور می‌دهد تا پکیج را روشن و شروع به کار کنند. به این ترتیب، آب مصرفی لحظاتی پس از باز کردن شیر آب گرم، گرم شده و شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

اما، گاهی بنا به دلایلی، این اتفاق نمی‌افتد و پکیج در این حالت، روشن نمی‌شود. دلایل این مشکل را می‌توان موارد زیر دانست:

  • پایین بودن فشار بار پکیج
  • خرابی فلوسوئیچ و یا فلومتر و یا سوختن انگشتی فلومتر
  • سوختن شیر موتوری و ماندن روی حالت زمستان
  • معیوب بودن سنسور مدار مصرفی
  • خرابی پرشر سوئیچ هوا و یا گیر بودن پروانه فن
  • معیوب بودن فنر سوپاپ بایپاس
  • خرابی پمپ در پکیج دو مبدل
  • رسوب داشتن مبدل ثانویه
  • خرابی برد کنترل

روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه

هرچند همواره توصیه می شود که عیب یابی و بررسی مشکلاتی چون علت خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه را به یک متخصص تعمیر پکیج ایران رادیاتور یا هر برند دیگری که دارید، بسپارید، اما در این فرصت، در مورد چند تا از مهم‌ترین علت‌های ذکر شده، توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد تا درک بهتری از مشکل پیش آمده داشته باشید.

خرابی فلوسوئیچ و یا فلومتر و یا سوختن انگشتی فلومتر

مهم‌ ترین علت خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه، خرابی فلومتر است؛ فلومتر همان سنسوری است که وظیفه‌ دارد در زمان باز شدن آب مصرفی، به برد اطلاع دهد که پکیج را روشن و آب را گرم کند. در صورت خرابی فلومتر، برد متوجه این فرایند نشده و پکیج را روشن نخواهد کرد. در نتیجه، آب گرم مصرفی نیز تامین نخواهد شد. اگر آب گرم را باز کردید و هیچ تغییری در چراغ‌های پکیج مشاهده نکردید، مطمئن باشید که علت خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه، خرابی فلومترذ است و باید سریعا با کاراباما تماس بگیرید.

چگونه فلوسوئیچ پکیج دیواری را تست کنیم؟

پیش از توضیح این روش، پیشنهاد می‌کنیم که در صورت نداشتن تخصص کافی، به هیچ وجه شخصا برای تست فلوسوئیچ پکیج وارد عمل نشوید، چراکه ممکن است به برد پکیج و سایر ملزومات آن آسیب برسانید. اما اگر مایل هستید که شیوه تست فلوسوئیچ را بدانید، شاید این توضیح مختصر بتواند فرایند را برایتان تا حدودی روشن کند.

تست فلوسوئیچ پکیج با اتصال کوتاه سیم‌های متصل به آن قابل انجام است؛ به این طریق که سیم های فلوسوئیچ را به هم متصل کرده و پکیج را روی حالت مصرفی قرار دهید. اگر هیچ اتفاقی نیفتاد، یعنی فلومتر خراب شده است.

نکته:

روش های رسوب زدایی پکیج دیواری و یا رسوب زدایی رادیاتورها تخصصی و فنی است. بنابراین به تجربه و تسلط برای انجام آنها و جلوگیری از آسیب ناخواسته به دستگاه نیاز است. در صورتی که توانایی اینکارها را ندارید و یا تجربه کافی در خصوص سرویس پکیج ندارید، به هیچ وجه شخصا برای جرم گیری پکیج اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را برای تعمیر پکیج ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

سوختن شیر موتوری و ماندن روی حالت زمستان، علت خاموش شدن پکیج

اگر فلومتر مشکلی نداشت، به احتمال زیاد شیر موتوری سوخته و از کار افتاده است. جهت تست این مشکل می‌توانید خار آن را جدا کرده و شیر موتوری را در دست بگیرید. در این لحظه، از دیگری بخواهید که شیر آب گرم را باز کند. در صورتی که نافی شیر موتوری با باز و بسته کردن آب گرم، بالا و پایین نرفت، یعنی این شیر سوخته و باید حتما برای برطرف کردن مشکل، به سراغ تکنسین بروید.

پیشنهاد مطالعه:  نحوه ریست کردن پکیج ایران رادیاتور

مراقبت از پکیج در فصل تابستان

چنانچه می دانید، مراقبت از لوازم خانگی بر عملکرد بهینه آنها و افزایش طول عمرشان تاثیر بسزایی دارد. پکیج نیز از این قاعده مستثنی نیست و نگهداری اصولی از این دستگاه و رعایت برخی نکات می تواند بر عملکرد بهینه آن تاثیر گذاشته، احتمال بروز خرابی و نیاز به حضور تکنسین را کاهش دهد. برای مراقبت از پکیج در فصل تابستان نکات زیر را دنبال کنید:

– سرویس تابستانه پکیج را همواره در برنامه خود داشته باشید

– چک کردن شیلنگ های پیسوار و بررسی شیرهای پیسوار پکیج

– چک کردن مخزن انبساط پکیج

– روشن کردن کردن سیستم گرمایشی پکیج طبق یک زمان بندی مشخص

سخن آخر

کاراباما مفتخر است که تمامی خدمات مربوط به  نصب، سرویس و تعمیر پکیج دیواری را با همکاری بهترین متخصصین به شما ارائه می‌کند و نیز تمامی موارد را نیز ضمانت کرده تا خیال شما از بابت موارد انجام شده راحت باشد.

اگر شما هم با مشکل خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه مواجه هستید و یا سوالی در خصوص سرویس‌های دوره‌ای پکیج دارید، همین‌جا و در بخش نظرات از کاراباما راهنمایی بخواهید، ما در کنارتان هستیم.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.