استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت صدای پکیج ایران رادیاتور و بوتان| صدای تق تق، پمپ، فن و…

علت صدا دادن پکیج و انواع صدای بلند آن

غالب ما نسبت به پکیج دیواری خود غافلیم و حتی متوجه نمی شویم که یکی از پرکاربردترین دستگاه های خانه های امروزی است. تا زمانی که آب گرم مورد نیاز و حرارت مناسب رادیاتورها تامین باشند، به نحوه کارکرد پکیج دیواری خود توجهی نداریم و مراقبت از پکیج و سرویس دوره ای آن را ضروری نمی دانیم. اما با توجه به کارکرد مداومی که این دستگاه دارد عجیب نیست که گاهی دچار ایراد شود. سر و صدای زیاد پکیج معمولا اولین نشانه وجود مشکل در این دستگاه است. علت صدا دادن پکیج هر چه که باشد، باید به موقع نسبت به رفع آن اقدام کنید چرا که ممکن است مشکل موجود در اثر عدم رسیدگی جدی تر شده، هزینه های زیادی را به شما تحمیل کند.

در این مقاله از کاراباما، در رابطه با علت صدا دادن پکیج صحبت خواهیم کرد و دلایل انواع صدای زیاد پکیج همچون علت صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور یا علت صدای فن پکیج بوتان را برای شما شرح خواهیم داد. همچنین نمونه صوتی برخی از صداهای پکیج همچون صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور و… را برای آموزش بهتر قرار داده ایم، تا با یادگیری آنها خودتان امکان عیب یابی پکیج ایران رادیاتور، بوتان و یا سایر برندها را داشته باشید. مشکلاتی چون صدای زوزه پکیج دیواری و صدای تق تق پکیج گاهی توسط خود شما به راحتی قابل حل است، اما در صورتی که تسلط کافی و توانایی لازم برای این کار را نداشتید، می توانید با متخصصین مجرب برند پکیج تان، جهت تعمیرات پکیج دیواری خود تماس بگیرید.

نکته:

آنچه در این مقاله خواهید خواهند، مطالب کلی و جامعیست که صرف نظر از برند پکیج شما در عیب یابی علت صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… یا علت صدای فن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها کاربرد دارد. لذا می توانید از مطالب حاضر برای علت صدا دادن پکیج آریستون، ایساتیس، ایران رادیاتور، بوتان، گلدیران و هر برند دیگری استفاده نمایید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

علت صدای پکیج چیست؟

اگر متوجه صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن یا به طور مثال صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور خود شده اید، ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا پکیج صدا میدهد؟ در جواب می توان گفت که علت صدا دادن پکیج دیواری می تواند امری طبیعی باشد و صدای شمعک، جرقه زن، فن و یا پمپ پکیج باشد. اما اگر قبلا این صداها را نمی شنیدید، و صدای زیاد پکیج یا صدای نابهنجار پکیج مانند تق تق کردن پکیج، زوزه کشیدن و سوت کشیدن پکیج شما را نگران کرده است، ممکن است مشکلی در دستگاه باشد که بهتر است نسبت به آن بی تفاوت نباشید و از یک تکنسین تعمیر پکیج کمک بگیرید.

علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور، بوتان و…

اگر مدتی از کارکرد دستگاه می گذرد و اکنون صدای پکیج زیاد شده است و به دنبال علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور یا بوتان خود هستید، مواردی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم را بررسی کرده و هر کدام که علت صدا دادن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… شما بودند را با توجه به راهکار ارائه شده برطرف نمایید.

هشدار:

پکیج دیواری دستگاهی گازسوز و حساس است که ساختار پیچیده ای دارد. بدون داشتن دانش فنی، تجربه و تسلط کافی برای انجام تعمیرات آن، ریسک خطرات جدی و وارد آمدن خسارات زیادی به دستگاه وجود دارد. لذا از دستکاری خودسر پکیج دیواری جدا خودداری فرمایید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: نحوه رسوب زدایی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها

علت انواع صدا دادن پکیج به همراه نمونه صوتی

در این بخش، علت انواع صدا دادن پکیج دیواری را به همراه نمونه هر یک از آنها برای شما آموزش می دهیم.

علت صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور و بوتان

این مشکل بیشتر در برندهایی چون ایران رادیاتور و بوتان به چشم می خورد. علت صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور یا بوتان، می تواند به موارد زیر مربوط باشد:

 • لوله کشی نامناسب
 • لرزش یا خرابی پمپ
 • سرد بودن آب ورودی
 • وجود هوا در سیستم
 • رسوب گیری مبدل

با توجه به مطالبی که در ادامه آموزش داده شده، می توانید به راحتی علت صدای تق تق پکیج خود را بیابید و در صورت امکان آن را برطرف نمایید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت گرم نکردن پکیج ایران رادیاتور و بوتان و گرم نشدن آب آنها

علت زوزه کشیدن پکیج بوتان یا سوت کشیدن آن

گاهی اوقات صدایی همچون سوت یا زوزه از پکیج به گوش می رسد که در پکیج های برند بوتان شایع تر است. علت زوزه کشیدن پکیح بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها یا علت سوت کشیدن پکیج را می توان به موارد زیر مرتبط دانست:

 • وجود رسوب در مبدل ثانویه
 • لرزش یا خرابی فن
 • وجود هوا در سیستم

مجددا با پیشگیری راهکارهای گفته شده، احتمالا خودتان قادر به برطرف نمودن علت زوزه کشیدن پکیج ایران رادیاتور یا بوتان خود خواهید بود. در غیر اینصورت از یک مرکز مجاز تعمیر لوازم خانگی کمک بگیرید.

علت صدای ضربه یا چکش در پکیج

صدای ضربه مانند در پکیج که شبیه به صدای چکش است، عمدتا به دلیل پمپ آب می باشد. ممکن است لرزش یا خرابی پمپ علت صدای ضربه یا چکش در پکیج باشد. همچنین باید سرعت پمپ و حجم آب در گردش نیز بررسی شوند. لوله کشی نامناسب هم، به طوری که از قطرهای کم و لوله های باریک در سیستم پکیج استفاده شده باشد، می تواند علت صدای ضربه یا چکش در پکیج باشد.

لوله کشی نامناسب علت صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور و بوتان

دلایل صدای پکیج در انواع برندها

در ادامه با برخی از دلایلی که سبب ایجاد صدا در پکیج می شوند آشنا شده و راهکارهایی را در هر مورد خواهید خواند:

محل و نحوه نصب پکیج علت صدا دادن پکیج است

در برخی مواقع در هنگام نصب پکیج، به کج بودن دیوار یا سطحی که دستگاه بر آن نصب می شود، توجه نشده و نیز بر اثر فشار بیش از حد قاب پکیج دیواری خم شده و به بدنه دستگاه می چسبد. این امر علت صدا دادن پکیج ایران رادیاتور یا بوتان شما در آینده می گردد. بنابراین از تراز بودن دستگاه مطمئن شوید.

هوا گرفتگی مدار پکیج علت صدای زیاد پکیج است

به مرور زمان هوای محیط می تواند در سیستم مدار گرمایشی پکیج وارد شده و مشکلات بسیاری را به وجود آورد. عدم هواگیری پکیج و رادیاتورها می تواند علت صدا دادن پکیج شما باشد، که به راحتی و توسط آچار هواگیری و شیر هواگیری در زیر پکیج قابل رفع است.

نکته:

هوای اضافی مدار گرمایشی می تواند مشکلات دیگری همچون خاموش شدن پکیج و روشن نشدن پکیج را نیز سبب شود.

کم بودن دمای آب ورودی دلیل صدا دادن پکیج است

گاهی اوقات در زمستان که آب خیلی سرد وارد منبع پکیج می شود، به دلیل اختلاف دمای نسبتا زیاد بین آب و محیط داغ منبع، انقباض و انبساط های موضعی به وجود آمده که علت صدای زیاد پکیج می گردد.

ایراد در سوپاپ های پکیج دلیل صدای زیاد پکیج است

بر اثر کارکرد طولانی مدت پکیج، سوپاپ های آن دچار فرسودگی شده و معیوب می شوند. معیوب شدن سوپاپ ها می تواند رایج ترین علت صدا دادن پکیج باشد. این مساله باید توسط تکنسین متخصص تعمیر پکیج بوتان یا هر برند دیگری بررسی شده و در صورت خرابی سوپاپ ها، تعویض آنها انجام گیرد.

علت صدای فن پکیج بوتان، ایران رادیاتور و سایر برندها

سر و صدای زیاد پکیج می تواند از فن آن باشد. علت صدای فن پکیج بدلیل شکستگی آن و یا گرد و غبار موجود می باشد که فن را پوشانده است. معمولا در شهرهایی که سطح آلودگی هوا بالا بوده، ذرات گرد و خاک بسیار، موجب کوتاه شدن عمر مفید فن پکیج می شوند، که در انتهای عمر خود می تواند علت صدای زیاد فن پکیج باشد. برخی از فن ها عایق صدا دارند که به هنگام بررسی و تمیز کردن فن لازم است سالم بودن عایق نیز بررسی شود.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت نشتی آب پکیج و راه حل های رفع مشکل

علت صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها

از اصلی ترین قطعات پکیج دیواری پمپ آب است که پمپ سیرکولاتور نیز گفته می شود. پمپ آب وظیفه گردش آب در مدار را برعهده دارد. اگر بخشی از پمپ دچار ایراد شده باشد، یا هوا و یا شئ کوچکی به واسطه آب بدان راه یافته و در داخل آن گیر کرده باشد، می تواند علت صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور یا بوتان شما باشد. معمولا عیب یابی علت صدا دادن پکیج در اکثر موارد به صدای زیاد پمپ پکیج مربوط است. ممکن است ضربه گیرهای پمپ نیز از جای خود تکان خورده باشند که صدای پمپ پکیج را تشدید کرده اند.

رسوب مبدل علت صدا دادن پکیج هنگام روشن کردن آن است

مبدل پکیج قطعه ای متشکل از لوله های مارپیچی است که آب درون آن گرم می شود. اما به مرور زمان آبی که درجه سختی بالایی دارد و درون لوله ها و مبدل در جریان است، رسوب گذاری کرده و سبب رسوب گرفتن مبدل می شود. بنابراین علت صدای زیاد پکیج می تواند به رسوب گرفتگی مبدل مربوط باشد. در این حالت می توان به کمک پاور فلو (Power Flow) جهت شستشو و رسوب زدایی مبدل اقدام کرد. البته اینکار تخصصیست و باید توسط تعمیرکار باتجربه انجام شود.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت بوی گاز پکیج و دلایل بوی دود و سوختگی آن

ایراد در لوله کشی علت صدای تق تق لوله آب پکیج است

یکی از مهمترین دلایلی که دلیل صدا دادن پکیج می شود، درواقع از خود پکیج نیست و به سیستم لوله کشی آن برمی گردد. لوله کشی نامناسب و استفاده از مسیرهای پر پیچ و خم و قطرهای باریک و جنس نامناسب لوله، همگی سبب عدم امکان انقباض و انبساط مناسب لوله ها می شوند و علت صدای تق تق لوله آب در پکیج می باشد. در این شرایط استفاده از عایق ها و ضربه گیرها جهت مهار لوله های پکیج راهکاریست که می تواند صدای زیاد پکیج را تا حدی کاهش دهد.

برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور به صورت تخصصی کلیک کنید.

نحوه پیشگیری از رسوب گرفتن پکیج

یکی از اصلی ترین دلایل بروز ایرادات پکیج، تشکیل رسوب است. بنابراین، در صورتی که بتوانیم ورود رسوب به این دستگاه را کاهش بدهیم، نه تنها از بروز خرابی در آن پیشگیری خواهیم کرد بلکه تا حد زیادی بر عمر مفید آن خواهیم افزود. برای پیشگیری از رسوب گرفتن پکیج دو راهکار دارید. اول اینکه در مسیر ورودی آب به پکیج از فیلتر استفاده کنید. دومین راهکار برای پیشگیری از رسوب گرفتن پکیج، استفاده درست از این دستگاه و تنظیم صحیح آن است؛ به این ترتیب که هر چقدر دمای آب گرم بالاتر باشد میزان رسوب گیری پکیج نیز بالاتر خواهد بود. این موضوع در مورد رادیاتورها نیز صدق می کند. در صورتی که در فصل سرما رادیاتورها را در دمای بالاتری تنظیم کنید، پکیج به رسوب گیری بیشتری خواهد داشت. به این ترتیب ضرورت دارد که بر اساس دمای هوا و فصلی که در آن قرار دارید، دما را به طور مناسب و صحیح تنظیم کنید.

با تنظیم دما می توانید میزان رسوب گیری را کاهش دهید

در این مقاله از کاراباما، به پرسش چرا پکیج صدا میدهد و علت صدای پکیج از چیست پرداختیم و با انواع صدا دادن پکیج و علت بروز آنها و نمونه صوتی آنها آشنا شدیم. مجددا تکرار می کنیم که این آموزش قابل استفاده برای علت صدا دادن پکیج ایران رادیاتور، بوتان، ایساتیس، آریستون، فرولی، تاچی و سایر برندها می باشد. صدای زیاد پکیج امر مهمیست و می تواند نشانه زودهنگامی از خراب شدن آن باشد، لذا سریعا در رفع آن اقدام کنید و اگر خودتان قادر به اینکار نیستید، از متخصصین زبده و باتجربه کمک بگیرید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
ولی الله

هنگام روشن کردن پکیج لورچ در حالت رادیات بعد از خاموش شدن شعله و صفحه نمایش صدای فن خیلی ضعیف از پکیج شنیده میشود که احساس می کنم قبلا نبود لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید

حسین شمس09138128284

با سلام و احترام چهار سالی هست که پکیج ایران رادیاتور دارم که خداروشکر تاحالا مشکلی نداشته ولی از اوایل پاییز امسال که در حالت تابستانه قرار دادم صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور که مداومه به خاطر اون دستگاهی هستش که درونش پلاتین قرارداره و به هم میخوره و صداش مثل ماشین های سواریه که فیلر گیری نشده (لازم به ذکر است که زمانی این اتفاق خواهدافتاد که نیاز به حرارت بیشتر برای گرم کردن رادیاتور ها داردویا باز کردن آب گرم) آیا خودم میتونم درستش کنم حتی بازش هم کردم و با سمباده تمیزش کردم ولی خوب نشد دستور بفرمایید که راهی داره خودم حلش کنم ممنون از شما

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز برای رفع مشکل علت صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور خود لازم است تا از کمک یک متخصص تعمیرات پکیج ایران رادیاتور استفاده کنید. ما به شما متخصصین کاراباما را پیشنهاد می کنیم.

  پاسخ دهید

محمدرضا اله داد

با سلام دستگاه پكيج ديواري منزل ما صداي قر قر ميده و خاموش ميشه پس از چند با ري استارت و كم و زياد درجه راه ميوفته اما با صدا و هميشه اين مشكل رو داره …
اگر از پمپ هست ،هزينه تقريبي تعمير و تعويضش چه حدوديه

پاسخ دهید

رحیم روشنی

با سلام یکی دو روز هست پکیج ما(ایران رادیاتور)برای اولین بار صدای زوزه و امممم میده علتش چی هستش میشه خودم تعمیرش کنم ضمنا هر دوسه روزی خاموش میشه…
ممنون از راهنماییتون…

پاسخ دهید

صفیه غلامی

سلام پکیج را از حالت تابستان ب حالت زمستان تغییر دادم اما از صدا نموفته آیا مشکل داره نیاز ب تعمیر داره فندکش هم صدا میده

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام صفیه عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر پکیج رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

امید فتاحی

سلام پمپ پکیج ایران رادیاتور تازه تعویض شده اما جدیدا هر چند دقیقه یکبار صدا شرشر زیاد آب از درون پکیج شنیده میشه و انگار هوا قاطی آب وارد پمپ میشه و هوا گیری رادیاتور ها هم انجام شده. لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام امید عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس پکیج ایران رادیاتور رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید