استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کولر گازی چگونه کار میکند؟ از قطعات و انواع کولر گازی تا تکنولوژی‌ها و برندهای آن

کولر گازی چگونه کار می کند

کولر گازی نام مصطلح برای کلیه دستگاه‌هایی است که شامل چرخه سرمایش بر مبنای تراکم و انبساط گاز هستند. این دستگاه‌ها، سیستم های تهویه مطبوع (Air Conditioner) نامیده می‌شوند. می‌دانید این سیستم‌ها، در اوقات گرم سال، خانه یا محل کار شما را خنک نگه می‌دارند، اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که کولر گازی چگونه کار می کند؟ در حالی که اکثر مردم کولر های گازی را با سرما یا تولید سرما مرتبط می‌دانند، علم خنک سازی منزل شما در واقع با انتقال گرما سروکار دارد.

با از بین بردن آن گرما، هوای سرد باقی‌مانده، خانه شما را خنک می‌کند. جالب است بدانید که کولر گازی و یخچال شما تا حد زیادی به یک روش کار می‌کنند. تفاوتشان این است که یخچال فریزر شما یک فضای عایق بندی شده کوچک را خنک می‌کند اما کولر گازی تان، هوای خانه، محل کار یا مکان های تجاری‌تان را در دمای مناسب نگه می‌دارد.

کولر گازی می‌تواند دما، رطوبت یا کیفیت کلی هوا را تغییر دهد. به طور دقیق‌تر، کولر گازی با کشیدن انرژی گرمایی از هوای خانه، انتقال آن گرما به بیرون و جایگزین کردن هوای داخلی خانه با هوای سردتر، باعث خنک شدن فضای شما می‌شود.

با کاراباما همراه باشید تا با نحوه کار کولر گازی، مکانیزم کولر گازی، ساختار و قطعات کولر گازی، ویژگی‌های جدید و تکنولوژی های به کار رفته در آن، پنل داخلی و خارجی و اجزاء درون آن‌ها، انواع کولر گازی، سیکل سرمایش و گرمایش آن و برند های متداول کولر گازی در ایران کاملا آشنا شویم.

در صورتی که برای تعمیر کولر گازی خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید، از قسمت زیر برند دستگاه خود را انتخاب کنید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

قدم اول برای درک بهتر سیستم و ساختار کولر گازی، بررسی اجزا و قطعات کولر گازی است. سیستم تهویه مطبوع یا همان کولر گازی اسپلیت شما دارای دو مؤلفه اصلی است: پنل داخلی و پنل خارجی که با هم کار می‌کنند تا در تمام طول سال دمای خانه‌تان مناسب نگه داشته شود. همان‌طور که از نامشان پیداست به ترتیب در فضای اتاق، و بیرون از آن نصب می‌شوند. در ادامه به شناخت اجزاء این پنل‌ها می‌پردازیم. به یاد داشته باشید کولر گازی های پرتابل و پنجره ای، یک تکه هستند و تنها یک پنل دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تنظیم دمای کولر، به مقاله بهترین دما برای کولر گازی در تابستان و زمستان مراجعه کنید.

پنل خارجی: کمپرسور، کندانسور (تقطیر کننده)، شیر انبساط (لوله مویین)، فن
پنل داخلی: فن خنک کننده، اواپراتور (تبخیرکننده)، فیلتر هوا، لوله تخلیه، دریچه

قبل از آشنایی با قطعات ذکر شده، با ماده ای در کولر گازی آشنا شوید که در این مطلب و به طور کلی هر چیزی که به کولر گازی مرتبط است، زیاد با آن مواجه می‌شوید:

مبرد: مبرد ترکیبی است که معمولاً در حالت مایع یا گازی یافت می‌شود. این ترکیب به راحتی گرمای محیط را جذب می‌کند و می‌تواند هنگام ترکیب با دیگر اجزاء مانند کمپرسور یا اواپراتور، خنکی و یا تهویه هوا را فراهم کند.

اجزای پنل خارجی کولر گازی

پنل خارجی کولر گازی
1- کمپرسور کولر گازی

کمپرسور نوعی دستگاه مکانیکی است که گاز کم فشار را به داخل کشیده و آن را متراکم کرده و فشار آن را قبل از ارسال به کندانسور افزایش می‌دهد. در هنگام افزایش فشار، دمای گاز فشرده شده افزایش می‌یابد. زمانی که این گاز می‌خواهد از داخل کمپرسور خارج شود، با عبور از یک سیستم خنک‌کننده دمای گاز کاهش می‌باید. کمپرسور مهم‌ترین قسمت از هر سیستم تهویه مطبوع است. اندازه کمپرسور بسته به میزان تهویه هوای مورد نظر، متفاوت است. یکی از انواع کمپرسور های کولر گازی، کمپرسور UTR plus است. این کمپرسور بسیار قدرتمند است به طوری که می‌تواند گرمایی طاقت فرسا را در کوتاه‌ترین زمان به هوایی سرد و مطبوع تبدیل نماید. وجود این کمپرسورها برای مناطق گرمسیر بسیار سودمند است. به یاد داشته باشید که کمپرسورها محافظی دارند تا در مقابل صدمات احتمالی ناشی از نوسانات برق، از کمپرسور کولر محافظت ‌کند.

کمپرسور کولر گازی

2- کندانسور کولر گازی

کندانسور، مبرد (گاز فشار بالا) بخار شده را از کمپرسور دریافت می‌کند، آن را به مایع تبدیل می‌کند، گرمای آن را جذب می‌کند و به بیرون انتقال می‌دهد. کندانسور همچنین با درهای آلومینیومی پوشانده شده تا گرما را با سرعت بیشتری انتقال دهد.

کندانسور کولر گازی
3- فن کولر گازی:

فن پنل خارجی کولر گازی، یک فن معمولی است که دارای سه یا چهار پره است و توسط یک موتور هدایت می شود. این فن در جلوی کمپرسور و سیم‌پیچ کندانسور قرار دارد. گرمای تولید شده در کمپرسور باید به بیرون منتقل شود زیرا اگر در طولانی مدت کمپرسور بیش از حد گرم شود و سیم‌پیچ های موتور آن سوزانده شود، منجر به آسیب دیدگی کامل کمپرسور و کل سیستم کولر گازی می‌شود. علاوه بر این، مبرد درون سیم‌پیچ کندانسور باید خنک شود تا پس از انبساط، دمای آن به اندازه کافی کم شود تا اثر خنک کنندگی را ایجاد کند. با چرخش پره های فن، هوای اطراف از فضای باز، جذب می‌شود و توسط پره های آلومینیومی، به کمپرسور و کندانسور می‌وزد و در نتیجه آنها را خنک می‌کند. سپس هوای گرم دوباره به فضای باز منتقل می‌شود و گردش هوا بدون مانع ادامه می‌یابد.

فن پنل خارجی کولر گازی

4- شیر انبساط کولر گازی

شیر انبساط که بخشی از پنل خارجی سامانه تهویه مطبوع است، بین دو مجموعه سیم‌پیچ (سیم‌پیچ های سردشده اواپراتور و سیم‌پیچ های گرم کندانسور) قرار دارد و وظیفه کنترل میزان مبرد ورودی به اواپراتور را برعهده دارد. دریچه انبساط معمولا یک لوله مویین از جنس مس با چندین دور سیم‌پیچ است. در کولر گازی‌هایی با ظرفیت بیشتر، از شیر انبساط ترموستاتیک استفاده می‌شود که به صورت خودکار، الکترونیکی عمل می‌کند. در کل مبرد فشار قوی با درجه حرارت متوسط ، کندانسور را ترک کرده و وارد شیر انبساط می‌شود، جایی که دما و فشار آن به طور ناگهانی افت می‌کند.

شیر انبساط کولر گازی

اجزای پنل داخلی کولر گازی

پنل داخلی کولر گازی

1- فن خنک‌ کننده کولر گازی

در پنل داخلی یک فن خنک کننده بلند وجود دارد که هوای اتاق را می‌مکد. این فن در حالی که هوای اتاق را مکش می‌کند، آن را به اواپراتور و فیلتر هوا منتقل می‌کند و به همین دلیل دمای هوا کاهش یافته و همه آلودگی های آن از بین می‌رود. در کل، فن خنک کننده کولر گازی، هوای گرم و آلوده اتاق را جذب می‌کند و هوای خنک و تمیز را فراهم می‌کند. فن کولر گازی متصل به یک موتور کوچک چندسرعته است؛ بنابراین سرعت فن قابل تغییر است. جالب است بدانید هنگامی که با ریموت در تنظیم دمای کولر گازی تغییر ایجاد می‌کنیم، این سرعت فن است که تغییر می‌کند.

فن پنل داخلی کولر گازی

2- اواپراتور کولر گازی

اواپراتور که به سیم‌پیچ خنک کننده هم معروف است، یک سیم‌پیج مسی ست که از تعدادی لوله های مسی حلقوی ساخته شده است. اواپراتور با پوشش های آلومینیومی پوشانده شده است به طوری که بتواند حداکثر مقدار حرارت را به هوای داخل اتاق منتقل کند. مبرد از لوله در دمای بسیار پایین و فشار بسیار کم وارد اواپراتور می‌شود؛ سپس فن، هوای گرم اتاق یا هوای اتمسفر را جذب می‌کند و با این کار هوا از روی اواپراتورعبور می‌کند که منجر به خنک شدن هوا می‌شود. این هوا سپس به اتاق منتقل می‌شود تا تأثیر خنک کنندگی خود را بگذارد، این هوا پس از خنک کنندگی مجددا توسط فن مکیده می‌شود و روند خنک شدن اتاق ادامه می‌یابد.

اواپراتور کولر گازی

3- فیلتر هوای کولر گازی

فیلتر هوا بخش مهمی از پنل داخلی است. این قسمت ذرات خاک را از هوای اتاق خارج کرده و به تهیه هوای تمیز اتاق کمک می‌کند. فیلتر هوای کولر گازی دقیقا قبل از اواپراتور قرار می‌گیرد. هنگامی که فن، هوای گرم اتاق را بکشد، این هوا ابتدا از فیلتر هوا و سپس از اواپراتور عبور می‌کند. فیلتر هوای کولر گازی با استفاده از کولر، به مرور کثیف می شوند و هر چند وقت یک بار نیاز به تمیزکردن و در صورت پارگی و یا تغییر شکل نیاز به تعویض دارند. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم و یا در صورت نیاز فیلترها را تعویض کنیم؟” را مطالعه نمایید.

فیلتر هوای کولر گازی

4- لوله تخلیه کولر گازی

دمای لوله اواپراتور به دلیل مبرد دمای پایین در اواپراتور، بسیار کمتر از دمای معمول هوای اتاق است. به همین دلیل بخار آب موجود در هوا متراکم می‌شود و قطرات شبنم مانندی روی سطح اواپراتور می‌سازد، سپس این قطرات آب از اواپراتور خارج شده و در یک فضای کوچک درون پنل داخلی جمع می‌شوند. برای خارج کردن آب از این فضا، لوله تخلیه وارد عمل می‌شود. لوله تخلیه کولر گازی به بعضی قسمت‌ها در خارج از اتاق که در آن‌ها می‌توان آب را تخلیه کرد، متصل است. بنابراین لوله تخلیه به از بین بردن قطرات آب جمع آوری شده درون و پنل داخلی کمک می‌کند. لازم به ذکر است که در صورت مسدود شدن لوله تخلیه آب کولر گازی مشکلاتی از قبیل پرتاب آب و یخ از پنل کولر گازی اتفاق می افتد.

لوله تخلیه کولر گازی

5- دریچه کولر گازی

هوای خنک تهیه شده در کولر گازی، از طریق دریچه به داخل اتاق منتقل می‌شود. این دریچه‌ها به تغییر زاویه یا جهت ورود هوا به اتاق مطابق با نیاز کمک می‌کنند. با دریچه‌ها می‌توانید عبور حداکثر مقدار هوای خنک را به راحتی تنظیم کنید. در کل دو نوع دریچه وجود دارد: افقی و عمودی. دریچه های افقی به یک موتور کوچک متصل شده و موقعیت آن‌ها توسط ریموت تنظیم می‌شود. می‌توانید یک موقعیت ثابت برای دریچه های افقی تنظیم کنید تا هوای خنک شده در یک جهت خاص منتقل شود یا اینکه آن را در حالت چرخش نگه دارید به طوری که هوای تازه در تمام اتاق تأمین شود. دریچه های عمودی به صورت دستی کار می‌کنند و فرد به راحتی می‌تواند موقعیت‌شان را مطابق با شرایط تغییر دهد.

دریچه کولر گازی

 

حالا نوبت به این می‌رسد که ببینیم کولر گازی چگونه عمل میکند و چگونه دمای اتاق را به دمای مورد نظر شما می‌رساند و چه مراحلی طی می‌شود که در تابستان، فضای‌ محیط تان خنک و در زمستان، گرم می‌شود.

سیستم سرمایش کولر گازی چگونه کار میکند

سیستم تهویه هوا با ارائه فرایندی که هوای گرم را از داخل اتاق بیرون بکشد و گرمای آن را از بین ببرد؛ اتاق را خنک می‌کند. به این صورت که:
مبرد گازی درون کمپرسور متراکم شده و با فشار به سمت کندانسور می‌رود. در آنجا گرما را از دست داده و تبدیل به مایع می‌شود. سپس مایع خارج شده از کندانسور از شیر انبساط عبور کرده و دچار افت فشارشدید می‌شود که در اثر این افت فشار، حالت دو فازی (مایع و گاز) به خود گرفته و به سمت ورودی اواپراتور هدایت می‌شود. در اواپراتور تحت تأثیر دمای محیط، تبخیر و دوباره تبدیل به گاز شده و بنابر این سرمای خود را به محیط یا همان سیم‌پیچ های اواپراتور پس می‌دهد. هوای اتاق با گردش فن خنک کننده (در پنل داخلی) از یک سمت پنل داخلی وارد شده و بعد از عبور از بین سیم‌پیچ های اوپراتور، سرد شده و از سمت دیگر به داخل اتاق هدایت می‌شود. مبرد تبخیر شده در اواپراتور دوباره توسط کمپرسور مکش شده و این سیکل ادامه می‌یابد.

اگر در خصوص خنک نکردن اسپیلت به اطلاعات بیشتری احتیاج دارید، به مقاله اختصاصی کاراباما در این مورد مراجعه کنید.

سیستم گرمایش کولر گازی چگونه کار میکند

در فصول سرد، گاز موجود در درون کمپرسور گرم می‌شود و از طریق یک شیر چهارطرفه به سمت اواپراتور هدایت می‌شود سپس در اواپراتور گرما را به سمت بیرون دستگاه و محیط انتقال می‌دهد. هوای گرم ورودی از کمپرسور به این محفظه باعث گرم شدن لوله‌ها و صفحات شده و این هوای گرم در کسری از ثانیه به محیط شما دمیده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر مقاله “نحوه عملکرد و استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان” را مطالعه نمایید.

انواع کولر گازی

کولر گازی ها در انواع مختلفی با توجه به کاربردها تولید می‌شوند. با ما همراه باشید تا با هر کدام از این مدل‌ها آشنا شویم.

1- کولر گازی پنجره ای (یک تکه)

کولر گازی پنجره ای به دلیل سادگی نصب از رایج‌ترین انواع کولر گازی است. این نوع تنها یک محفظه دارد که تمام قطعات کولر گازی را در خود جای می‌دهد. کل سیستم کولر گازی پنجره ای را می‌توان به دو قسمت تقسیم کرد؛ قسمت جلویی که فضای اتاق را خنک می‌کند و قسمت عقبی یا خارجی که گرمای جذب شده را به فضای بیرون انتقال می‌دهد. در ابتدا قسمت جلویی به صورت دستی تنظیم می‌شد اما حالا با استفاده از ریموت یا صفحه لمسی به صورت دیجیتالی کنترل می‌شود. هوای داخل توسط شبکه جلوی کولر گازی بصورت دائمی مکیده می‌شود و با عبور از اواپراتور خنک می‌شود. همچنین جلوی کولر اهرمی وجود دارد که با حرکت دادن آن دریچه کوچکی بین اواپراتور و کندانسور باز می‌شود و در این حالت مقداری از هوای تازه به داخل وارد می‌شود.

کولر گازی پنجره ای

از جمله مشکلات کولر های گازی پنجره ای، سروصدای زیاد کمپرسور به دلیل مجاورت کمپرسور با محیط تهویه هوای مطبوع و مصرف برق بیشتر (به علت نوع کمپرسور) نسبت به دیگر انواع است. این نوع کولر های گازی برای کسانی که در فضاهای کوچک زندگی می‌کنند مناسب ترند.

2- کولر گازی دوتیکه یا اسپلیت

این کولر گازی به علت عملکرد بدون سروصدا و ظرافت، بسیار رایج است. کولر گازی دوتکه یا اسپلیت‌ از دو واحد جداگانه ساخته شده است. پنل خارجی شامل کمپرسور و کندانسور و شیر انبساط است که در خارج از ساختمان نصب می‌شود و پنل داخلی که اوپراتور و فیلتر هوا در آن قرار دارند در داخل ساختمان نصب می‌شود. پنل داخلی و پنل خارجی توسط دو لوله مسی یا آلومینیومی به همدیگر مرتبط هستند. لوله باریک‌تر گاز سرد را از پنل خارجی به پنل داخلی انتقال می‌دهد و لوله ضخیم‌تر کار خروج و انتقال گاز گرم به پنل خارجی و کمپرسور را به عهده دارد.

اسپلیت

اسپلیت ها شامل دو مدل معمولی و اینورتر می‌باشند که درمورد اینورتر، جلوتر خواهیم خواند.

3- کولر گازی پرتابل یا قابل حمل

کولر گازی پرتابل، کولر گازی یک تکه است که فقط یک لوله خرطومی پلاستیکی پشت آن برای تخلیه گرمای موتور وجود دارد، چون چرخ دارد قابل حمل است و هیچ‌گونه نیازی به نصب ندارد. این مدل کولر گازی برای فضاهای کوچک (حداکثر 30 مترمربع) و یا فضاهای استفاده موقت کاربرد دارد، همچنین در مکان هایی که امکان نصب اسپلیت وجود ندارد کولر گازی پرتابل گزینه مناسبی است.

کولر گازی پرتابل

از مزیت های کولر گازی های قابل حمل می‌توان به عملکرد فوق العاده کم صدا، قابلیت کنترل از راه دور، نمایشگر ال‌سی‌دی، فیلتر قابل شستشو، قابلیت تنظیم دور فن و قابلیت تنظیم جهت جریان هوا اشاره کرد.

4- کولر گازی ایستاده

بسیاری از افراد فکر می‌کنند کولر گازی ایستاده همان کولر گازی پرتابل می‌باشد ولی این‌طور نیست. کولر گازی ایستاده دارای پنل داخلی و بیرونی است و کندانسور بیرونی آن باید مثل اسپلیت در بیرون نصب شود. باید توجه داشت که پنل داخلی را نمی‌توان مانند کولر گازی پرتابل حمل و جا‌به‌جا کرد بلکه باید آن را در یک مکان مشخص قرار داد. کولر گازی های ایستاده در ظرفیت‌های بالا تولید می‌شوند به همین علت در سالن‌های وسیع و بسیار بزرگ استفاده می‌شوند. این کولرها مصرف انرژی پایین و همچنین قدرت رطوبت‌زدایی بالایی دارند و برای فروشگاه‌ها، سالن‌ها، منازل با متراژ بالا و کارخانه‌جات کاربرد دارند.

کولر گازی ایستاده

تکنولوژی ها و ویژگی های مختلف کولر های گازی

تا اینجا درباره قطعات، پنل‌ها، چگونگی عملکرد و انواع کولر گازی صحبت کردیم. حالا تصمیم داریم تا ویژگی‌ها، تکنولوژی‌ها و به طور کلی چیزی که هر کولر گازی‌ را با دیگری متمایز می‌کند را بشناسیم.

تکنولوژی اینورتر کولر گازی

امروزه فناوری اینورتر از مهم‌ترین و پرطرفدارترین تکنولوژی های جدید در کولر های گازی است. این تکنولوژی باعث نگه داشتن دما در شرایط ایده‌آل بدون نیاز به روشن خاموش شدن های متوالی کمپرسور می‌شود؛ در نتیجه میزان مصرف انرژی را تا 60% کاهش داده که صرفه‌جویی بسیاری را به همراه می‌آورد. اینورتر درسیستم های کمپرسوری به معنای دور متغیر است. به طوری که چرخش دورانی کمپرسور و سرعت آن متغیر است و بسته به دما و رطوبت تنظیمی توسط کاربر کم یا زیاد می‌شود و در زمانی که به دمای دلخواه کاربر برسد خاموش نمی‌شود، فقط دور آن کم شده و با حداقل مصرف برق کار می‌کند، سپس بسته به نیاز مجدد شروع به کار با دور بالا می کند. در سیستم اینورتر کمپرسور استارت اضافه نمی‌زند و عمل اتومات و استارت کمپرسور که علت اصلی مصرف برق زیاد است در این سیستم‌ها اتفاق نمی‌افتد. کمپرسورهای اینورتر غالبا با گاز جدیدی که سازگار با محیط زیست است کار می‌کنند و درنتیجه راندمان بالایی دارند. عیب کولر گازی های اینورتر نسبت به کولر گازی های غیراینورتر، قیمت بالاترشان است، اما با توجه به مصرف کمتر برق، با یک برآورد ساده احتمالا به این نتیجه می‌رسید که هزینه کمتر قبض‌تان، این اختلاف قیمت را جبران می‌کند.

• سیستم صرفه‌جویی در مصرف انرژی (Energy Saving) :

همان طور که ذکر کردیم این سیستم ناشی از همان تکنولوژی اینورتر است یعنی بعد از رسیدن به دمای دلخواه، کولر با استفاده از اینورتر هوشمند در حالت بهینه اقتصادی کار می‌کند و از روشن-خاموش‌شدن های مرتب و بی‌بازده دستگاه جلوگیری می‌شود. بدین ترتیب در مصرف انرژی صرفه‌جویی زیادی می‌شود.

• سیستم توربو:

درحالت توربو درحین سرمایش یا گرمایش، کمپرسور برای مدت 30 دقیقه بدون توجه به دمای محیط کار خواهد کرد. بعد از مدت 30 دقیقه دستگاه از حالت توربو خارج شده و به حالت نرمال برمی‌گردد؛ بنابراین در این حالت بیش‌ترین پرتاب باد توسط فن صورت می‌پذیرد. این قابلیت به منظور ایجاد سرعت در خنک شدن محیط شما توسط کولر گازی در نظر گرفته شده است.

• سیستم خواب راحت (Good Sleep) :

این سیستم با کنترل دقیق دما و تنظیم خودکار رطوبت، خوابی آرام را برای شما به ارمغان می‌آورد. همچنین در مقایسه با حالت خنک کنندگی عادی، در مصرف انرژی کولر نیز صرفه‌جویی می‌نماید.

• سیستم حالت آرام (Quiet Mode) :

این حالت جهت کاهش حداکثر صدای کولر به کار می‌رود.

• سیستم تاخیر شروع به کار:

با تنظیم این سیستم، کولر گازی در زمان خاصی که شما تعیین کردید، روشن شده و شروع به کار می‌کند.

• سیستم نانوسیلور:

با استفاده از یون های نقره به از بین رفتن میکروب‌ها وانواع باکتری‌های موجود در هوا کمک کرده و علاوه بر فراهم ساختن محیطی خنک و مطلوب، فضایی عاری از باکتری و کاملا سالم را ایجاد می‌کند.

• سیستم یون میکروپلاسما:

این سیستم نیز ویروس‌ها و باکتری‌های موجود در هوا را می‌زداید.

• فیلتر پیور (Pure Filter) و فیلتر تصفیه هوای چندگانه:

هردوی این فیلترها در کولر گازی باعث می‌شوند تا گرد و غبار موجود در هوا به شکل قابل توجهی فیلتر شده و باد خروجی از کولر کاملا پاک باشد.

• بادزن اتوماتیک:

بادزن اتوماتیک در کولر گازی همان سیستم فن، بدون استفاده از کمپرسور است و برای مواقعی که شما سرمای زیادی نیاز ندارید، مناسب است.

برند های کولر گازی

بخش آخر این مطلب، برند های متدوال و کاربردی‌تر کولر گازی است تا به طور مختصر از کمپانی های خوب تولید کننده این محصول و برند هایی که بازار داغی دارند، آگاه شوید.

کولر گازی اجنرال (OGENERAL) :

اجنرال در صدر برترین کولر های گازی قرار دارد زیرا به علت داشتن رده مصرف انرژی ++A به کم مصرف ‌ترین کولر گازی معروف است. از دیگر ویژگی های خوب این برند، داشتن استحکام قطعات و موتور کم صدا است؛ همچنین در شرایط گرمسیری دارای مقاومت بسیار زیادی است و البته با تنوع بالای مدل‌ها، امکان انتخاب نزدیک‌تری به سلیقه و کاربردتان را می‌دهد.

کولر گازی گری (GREE) :

از ویژگی های منحصر به فرد این برند که باعث شده یکی از بهترین کولر گازی ها در ایران شناخته شود تنوع بالا، استحکام بدنه، مصرف کم برق، قیمت مناسب مدل اینورتر، تولید سرمایش و گرمایش فوق‌العاده، سازگاری با محیط، پنل داخلی کم حجم و اشغال فضای کم‌تر است. کولر گازی گری در مراکز خرید، بازارهای سرپوشیده، اماکن عمومی، رستوران‌ها و فروشگاه های بزرگ بسیار مورد استفاده است.

کولر گازی جنرال (GENERAL) :

موتور کولر گازی جنرال از موتور توشیبا ساخت کشور تایلند بهره برده است بنابراین کیفیت بالایی دارد. رده مصرف انرژی آن B است و یکی از ویژگی های آن که باعث شده طرفداران زیادی پیدا کند قیمت پایین و مناسب آن است.

کولر گازی ال جی (LG) :

کولر گازی ال جی به خصوص نسل اینورتر آن، با کاهش چشم گیر 73% انرژی، توجه زیادی را به خود جلب کرده است. کولر گازی اسپلیت ال جی راه حلی دائمی برای تامین سرمایش و گرمایش خانه یا محل کار شما است. همچنین اسپلیت ال جی با موتور قدرتمند خود کارایی بالایی را در کنار مصرف بهینه انرژی دارد. امکان نصب سریع و آسان، از دیگر مزیت های کولر گازی های این برند است.

کولر گازی سامسونگ (SAMSUNG) :

کولر گازی های سامسونگ با طراحی منحصر به فرد و با بهره‌گیری از به‌روز‌ترین فناوری های دنیا، به محصولاتی پرفروش و قابل اعتماد در بازار ایران تبدیل شده اند. همچنین عرضه مدل های متفاوت و متنوع به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت سام سرویس موجب استقبال زیاد از مدل های این برند شده است.

کولر گازی بوش (BOSCH) :

بوش، برند آلمانی، از بهترین برند‌های تولید محصولات الکترونیکی به ویژه کولر گازی و از بهترین‌ برند‌ها در اروپا و بلکه در سطح جهان به شمار می‌رود. طراحی زیبا، کیفیت بالا در پرتاب باد خنک، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، قابلیت کار در شرایط آب و هوایی مختلف و بهره‌مندی از فیلتر های ضد باکتری، سیستم خودکار عیب‌یابی، کمپرسور های قدرتمند و سیستم AUTO START مواردی هستند که بوش را به یکی از برند های محبوب کولر گازی تبدیل کرده‌اند.

کولر گازی هایسنس (HISENSE) :

هایسنس از برند های محبوب چینی است که به علت کیفیت خوب، قیمت به صرفه، طراحی خلاقانه، تنوع محصولات و پشتیبانی و خدمات پس از فروش، مخاطبان زیادی به خود جذب کرده است.

کولر گازی تراست (TRUST) :

تراست نیز از برند های خوب چینی است که دارای مدل های متنوع، گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب و قیمت های مقرون به صرفه است.

کاراباما مرکز تخصصی سرویس، نصب و تعمیر کولر گازی در بیش از چهار استان کشور به ارائه خدمات تعمیر لوزام خانگی میپردازد.

کاراباما در کدام شهر ها خدمات می‌دهد؟

تعمیر کولر گازی در اصفهان تعمیر کولر گازی در لاهیجان
تعمیر کولر گازی در کرج تعمیر کولر گازی در رشت
تعمیر کولر گازی در تهران
نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
مجتبی مرتضوی فر

سلام عالی ممنون

پاسخ دهید

محمد مهدی آزادبخت

ممنون بابت اطلاعاتی که در اختیار کاربران قرار میدین

پاسخ دهید

سید جلیل مرتضوی

ممنون از لطفتون
مطالب ارزشمندی بود

پاسخ دهید

جعفر ر

مطالب بسیار آموزنده بود

پاسخ دهید

ممنون مطالب در عین سادگی بسیار آموزنده و کاربردی بود

پاسخ دهید

باسلام.علت دو برده بودن بعضی از کولرهای گازی اسپلیت چیست.

پاسخ دهید