نصب، سرویس، شارژ گاز و تعمیرات کولر گازی اجنرال توسط مرکز تخصصی کولرگازی اجنرال

مهم نیست کولر گازی خود را از کجا خریداری کرده اید، متخصصان حرفه ای و باتجربه ما خدمات کولر گازی اجنرال را برای تمامی مدل ها ارائه می دهند.

و یا با شماره تلفن ۵۴۵۸۴-۰۲۱ تماس بگیرید.

متخصصان باتجربه

تکنسین های این مجموعه دارای میانگین ۱۱ سال تجربه کار عملی در حوزه تعمیرات  می باشند و هر ساله با گذراندن دوره های عملی و آشنایی با جدیدترین مدل های کولر گازی اجنرال، مناسبترین فرد جهت تعمیر کولر گازی اجنرال شما می باشند.

متخصصان حرفه ای و باتجربه
گارانتی خدمات

گارانتی خدمات

کاراباما بر خلاف دیگر شرکت ها که نقش واسطه ای میان مشتری و تکنسین داشته و هیچگونه تعهدی نسبت به خدمات ارائه شده توسط تکنسین ندارند، به عنوان یک مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی فعالیت دارد و مسئولیت تمامی خدمات و تعمیرات ارائه شده را با گارانتی ۱۸۰ روزه به عهده میگیرد.

اولویت با تعمیر قطعات

با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، اولویت تکنسین های ما با تعمیر قطعات دستگاه بوده و تنها در شرایطی که امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد، اقدام به تعویض و استفاده از قطعات اورجینال می نمایند.

هزینه های منصفانه

تمامی هزینه های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می باشد. حدود قیمت نیز پیش از انجام کار به شما اعلام شده و تمامی هزینه ها، پس از پایان کار از شما دریافت خواهد شد.

سرعت در ارائه خدمات

با توجه به اینکه تکنسین های کاراباما در سراسر شهر و در نزدیکی محل کار یا زندگی شما حضور دارند امکان ارائه خدمات به شما در همان روز فراهم شده است.

تعمیر کولر گازی اجنرال

تعمیر کولر گازی اجنرال یکی از بدترین مشکلاتی که می تواند در یک روز گرم تابستانی گریبان گیر خانه شما باشد، از کار افتادن کولر گازی به دلیل بروز مشکل و یا سرویس نکردن آن است. ما به عنوان مرکز تخصصی تعمیرات کولر اجنرال از آنجایی که سالها سابقه سرویس و تعمیر کولر گازی اجنرال را در رزومه خود داریم، حال شما را به خوبی درک می کنیم و برای کمک به شما برنامه داریم!

ممکن است به دلیل شرایط حساسی که در آن قرار می گیرید، به یک تعمیرکار کولر گازی غیرحرفه ای اطمینان کرده و از ایشان درخواست کمک کنید. اما این نکته را در نظر بگیرید که اینکار، غیر از اینکه مشکل پیش آمده برای کولر گازی اجنرال شما را به صورت کلی و اصولی برطرف نمی کند، احتمالا باعث تحمیل هزینه های اضافی برای شما نیز می شود.

تعمیرات کولر گازی اجنرال توسط تعمیرکاران متخصص کاراباما، با هدیه ۹۰ روز گارانتی خدمات از طرف شرکت همراه خواهد بود. بنابراین خیالتان از بابت برطرف شدن مشکل کولر گازی خود راحت خواهد بود. علاوه بر این در صورت تکرار مجدد مشکل در این مدت، تکنسین های ما در مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی اجنرال بصورت رایگان کولر گازی اجنرال شما را تعمیر خواهند نمود!

روزانه بسیاری از مشتریان، برای اطمینان خاطر از اینکه آیا مشکل به وجود آمده برای کولر گازی آنها قابل تعمیر است یا خیر، با مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی اجنرال در کاراباما تماس می گیرند. تکنسین های متخصص کاراباما با اعزام به محل و بررسی و عیب یابی کولر گازی شما، با صرف وقت و تجربه، تا حد امکان نسبت به تعمیر کولر گازی اجنرال شما اقدام خواهند کرد.

تکنسین های متخصص کاراباما قادر به ارائه انواع تعمیرات اسپیلت اجنرال و همچنین تعمیرات داکت اسپیلت اجنرال هستند. بنابراین امکان تعمیر اسپلیت اجنرال شما فراهم بوده و نیاز به نگرانی بابت صرف هزینه چندین برابری جهت تعویض کولر گازی و خرید دستگاه جدید نمی باشد.

همچنین در صورت هزینه بردار بودن تعمیرات کولر گازی اجنرال و به صرفه نبودن آن، گزارش کاملی از میزان هزینه تعمیرات و نوع عیب دستگاه ارائه شده، تا شما بین تعمیر اسپیلت اجنرال یا تعویض آن، تصمیم درست را اتخاذ کنید.

سرویس کولر گازی اجنرال

سرویس کولر گازی اجنرال در چند سال اخیر، به دلایل زیادی از جمله کارایی بالا، کولرهای گازی رفته رفته جای کولرهای آبی را در میان مردم گرفته و از محبوبیت زیادی برخوردار شده اند. این دستگاه های تهویه و خنک کننده هوا، امروزه به یکی از لوازم اساسی خانه های ما تبدیل شده اند، مخصوصا در فصل تابستان! با این حال، متاسفانه بسیاری از افراد تا رسیدن تابستان و موج گرما، از کولرهای گازی خود غافل شده و به فکر سرویس کولر خود نمی افتند. پیش از آنکه لازم باشد تا با تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید و دستگاه معیوب خود را سرویس یا تعمیر کنید، بهتر است از خودتان بپرسید که “چرا سرویس کولر گازی مهم است؟ چه زمانی باید سرویس کولر گازی انجام شود؟ و نهایتا هر چند وقت یکبار باید کولر گازی را سرویس کرد؟”

چرا سرویس کولر گازی اجنرال مهم است؟

انجام سرویس کولر گازی اجنرال بطور مرتب و منظم فواید بسیاری دارد. پیش از هر چیز، سرویس کولر اجنرال منجر می شود که دستگاه عملکرد صحیحی در اوج گرمای تابستان داشته باشد. یعنی زمانی که بیشترین احتیاج را به کولر خود خواهید داشت. اگر اسپیلت خود را به صورت دوره ای و منظم سرویس و چک کنید، هر گونه مشکلی را پیش از وقوع آن و یا جدی شدن مشکل متوجه شده و می توانید برای رفع آن اقدام کنید.

با گذشت زمان و قدیمی شدن دستگاه شما، بهره وری و کارایی کولر گازی اجنرال پایین خواهد آمد. این امر به این معناست که برای کارکرد دستگاه مانند روزهای اول، به انرژی مازاد برای عملکرد صحیح آن نیاز است. در نتیجه، در صورت اقدام به موقع برای سرویس کولر گازی اجنرال، مشکلات و ایرادات کوچکتری برای کولر گازی شما پیش خواهد آمد و میزان کارایی و عملکرد اولیه دستگاه محفوظ خواهد ماند.

همچنین بسیار جالب است که بدانید، از طریق سرویس کولر گازی اجنرال خود به صورت منظم و دوره ای، می توانید درصد بالایی از کارایی از دست رفته دستگاه را باز یابید. تکنسین های متخصص بر این باورند که تا حدود ۹۵% از کارایی اولیه دستگاه، از طریق سرویس به موقع و منظم کولر اجنرال قابل استفاده خواهد بود. بنابراین، از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه تر و منطقی تر است که مبلغ کمتری جهت سرویس اسپلیت اجنرال خود هزینه کنید تا اینکه هزینه بیشتری هم برای قبض برق خود و هم هزینه تعمیرات کولرتان بپردازید که درواقع به دلیل مشکلات کوچکی که رسیدگی نشده باقی مانده اند، به وجود خواهند آمد.

درواقع، به این دلیل که گذشت زمان و نشست گرد و خاک بر روی کولرهای گازی اجنرال، که عمدتا در بیرون نصب می شوند، راندمان آنها را پایین خواهد آورد، دستگاه برای رسیدن به کارکرد حالت قبلی خود، تلاش نموده و میزان برق بیشتری مصرف می کند. لذا هزینه های جاری شما افزایش می یابد. به همین دلیل، سرویس اسپیلت اجنرال می تواند موجب صرفه جویی در مصرف برق و کاهش قبض برق ماهانه شما بشود.

هر چند وقت یکبار باید کولر گازی اجنرال خود را سرویس کنیم؟

متاسفانه بسیاری از افراد در نگهداری از کولر خود کوتاهی می کنند، به طوری که گاهی سرویس کردن آن را چندین سال به تعویق می اندازند. با وجود اینکه هزینه خرید این دستگاه مبلغ هنگفتی می باشد، این نوع برخورد می تواند خسارات جدی به کولر وارد سازد.

اجزاء مختلف کولر گازی نیاز به سرویس شدن در بازه های زمانی متفاوت دارند. اما به طور کلی، متخصصان توصیه می کنند که کولر گازی خود را حداقل سالی یک بار سرویس کنید. برنامه سالانه سرویس کولرگازی اجنرال، می تواند عملکرد ماکزیمم دستگاه شما را تضمین نماید.

سرویس کولر گازی اجنرال شامل چه مواردی است؟

به گفته متخصصان مرکز تخصصی تعمیرات کولر اجنرال، به ازای هر سالی که از کولر اجنرال خود استفاده کنید ولی سرویس آن را انجام ندهید، به میزان ۵% کارایی دستگاه افت خواهد نمود. این میزان پس از گذشت چند سال، می تواند به صورتی بسیار شدید کارایی دستگاه را کاهش دهد. مواردی که در فرآیند سرویس اسپلیت اجنرال توسط تکنسین های متخصص انجام می شود، عبارتند از:

 • فیلترها

حتی اگر سرویس اسپلیت اجنرال خود را بصورت سالانه انجام می دهید، مواردی وجود دارند که می توانید خودتان انجام دهید تا از عملکرد مناسب و بهینه دستگاه تان مطمئن شوید. فیلترهای هوا یکی از این مواردند. جهت جلوگیری از افت عملکرد و کارایی کولر، فیلترهای هوا می باید هر دو هفته یکبار خارج شده و تمیز شوند. فیلترهای هوای متفاوتی وجود دارند و برحسب میزان استفاده از دستگاه و موارد دیگر، مقدار گرد و خاکی که می تواند در این فیلترها به جا مانده و موجب گرفتگی فیلتر شود، متفاوت است. برخی از فیلترها قابلیت تمیز شدن و استفاده دوباره دارند و برخی دیگر را می بایست هرچند وقت یکبار تعویض نمود. در صورتی که هر دو هفته فیلترهای هوا را تعویض نمی کنید، حداقل بصورت ماهانه اینکار را انجام دهید!

 • کویل ها یا لوله ها

سیستم دارای دو کویل می باشد که در اثر تجمع و نشست گرد و غبار بر روی آنها، دمای کویل ها می تواند افزایش یافته و داغ شوند. این کویل ها به ترتیب کویل اواپراتور و کویل کندانسور کولر گازی هستند که باید بصورت سرویس شوند. در صورتی که این سرویس اتفاق نیوفتد، کارایی کلی سیستم افت خواهد کرد.

 • فین ها

کویل ها به وسیله فین های آلومینیومی که بسیار شکننده و حساس اند، پوشیده می شوند. به منظور جلوگیری ازخم نشدن فین ها و مسدود نکردن جریان هوا، سرویس مرتب بر روی آنها لازم است. این کار می تواند آنها را در موقعیت اصلی خود حفظ کرده به طوری که جلوی کار نباشند.

 • کمپرسورها

زمانی که کمپرسور بیش از حد گرم می شود یا داغ می کند، عواقب بدی می تواند به همراه داشته باشد. با سرویس کولر گازی اجنرال به صورت منظم، می توان از این مشکلات جلوگیری نمود.

نصب کولر گازی اجنرال

نصب کولر گازی اجنرال معمولا در ابتدای تابستان، بسیاری از افراد به فکر خرید کولرهای گازی می افتند. مسلما این افراد برای نصب کولر گازی خود به دنبال بهترین تکنسین و متخصص سیستم های سرمایشی خواهند بود. برخی نیز ممکن است از خانه قبلی خود نقل مکان کرده و حال به نصب کولر گازی در خانه جدیدشان بیاندیشند. در هر صورت، آنچه مسلم است این است که تمامی این افراد، خواهان نصب صحیح و اصولی کولر گازی خود، پیش از رسیدن گرمای تابستان بوده و برای اینکار می بایست کار دشوار یافتن متخصص باتجربه را انجام دهند.

چرا نصب کولر گازی اجنرال اهمیت بالایی دارد؟

ممکن است از خودتان سوال کنید که چرا نصب کولر گازی اجنرال از چنین اهمیت بالایی برخوردار است؟ در اینجا باید متذکر شد که هزینه های اولیه کولر گازی اجنرال با توجه به شرایط حال حاضر کشور، مقادیر کمی نبوده و هرگونه آسیبی که به دستگاه وارد شود، نه تنها می تواند باعث خرابی آن شود، بلکه هزینه تعمیرات بالایی را نیز برای شما در پی خواهد داشت.

بسیاری از افرادی که تجربه کمی در امور تعمیرات لوازم خانگی دارند، با این پیش فرض که کولر گازی اجنرال  همچون سایر وسایل خانگی تنها با سفت کردن دو پیچ می تواند نصب شود، اقدام به نصب کولر گازی اجنرال خود می نمایند و نه تنها ریسک آسیب رساندن به دستگاه را در نظر نمی گیرند، بلکه متوجه احتمال خطر برق گرفتگی و سایر سوانح نیز نیستند.

نصب کولر گازی اجنرال نیاز به داشتن اطلاعات تخصصی از نحوه استقرار پنل داخلی و خارجی کولر گازی، لوله کشی های توکار کولر گازی و سایر انواع لوله کشی ها، اتصالات شیلنگ کندانسور و رطوبت زدای سیستم، عایق بندی لوله های مبرد یا گاز، تست نشتی گاز و شارژ اولیه گاز کولر گازی اجنرال دارد. به علاوه، داشتن این اطلاعات به تنهایی کافی نبوده و حتما تجربه قبلی نصب اسپیلت اجنرال نیز می بایست به آن اضافه شود. تذکر: در صورت نصب کولر گازی اجنرال به صورت اشتباه، مشکلاتی چون افزایش مصرف برق، سر و صدای زیاد، نشتی گاز، خنک نکردن کولر گازی، پرتاب آب به همراه باد و مشکلات دیگری که می تواند بهای سنگینی برای شما داشته باشد، رخ خواهد داد. به همین دلیل بهترین تکنسین های متخصص نصب کولر گازی اجنرال را تنها در کاراباما می توانید بیابید. کاراباما هیچ جای نگرانی بابت نصب صحیح کولر اجنرال را باقی نمی گذارد و علاوه بر این، ضمانت ۶ ماهه و گارانتی خدمات خود را به نشانه بالاترین کیفیت انجام خدمات، ارائه می نماید.

یکی دیگر از مزایای تکنسین های مرکز تخصصی نصب کولر اجنرال در کاراباما، مشاوره رایگان در خصوص انتخاب سایز مناسب ظرفیت کولر گازی، محل نصب اسپلیت اجنرال، نوع گاز مبرد به کار رفته در سیکل سرمایش و غیره می باشد.

ضمانت مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی اجنرال در قبال تعمیرات خود چیست؟

ما در مرکز تخصصی تعمیر کولر گازی اجنرال (OGeneral) به‌تمامی مشتریان خود این نکته را یادآور می‌شویم که در صورت خرید از مرکز تخصصی رسمی اجنرال در شهر خود تمام محصولاتی که تهیه می‌کنند به دلیل کیفیت در تولید دارای ۱۲ ماه ضمانت خدمات می‌باشند که بعد از خرید می‌توانند با تماس با شماره‌های ثبت‌شده در دفترچه گارانتی خود از نزدیک ترین شعبه یا تعمیرگاه مرکزی کولر گازی یا اسپیلت اجنرال درخواست نصب رایگان محصولات و ارائه تعمیرات و خدمات رایگان را داشته باشند.

همچنین اگر مدت زمان ضمانت کولر گازی اجنرال شما به اتمام رسیده باشد شما می‌توانید با تماس با تمامی تعمیرگاه‌های مجاز کولر گازی سطح شهر در کمترین زمان ممکن به خدمات تعمیرات اجنرال دسترسی داشته باشید و این راز سال‌ها ماندگاری ما در بازار پر رقابت تهویه مطبوع است.

تعمیرات داکت اسپیلت اجنرال

تعمیر داکت اسپیلت مرکز تخصصی تعمیرات داکت اسپلیت اجنرال همگام با ارائه داکت اسپلیت اجنرال در ایران و رضایت مشتریان از این محصول ارزشمند و کارآمد با توجه به آمار خرید بالای داکت اسپلیت اجنرال در ایران و استقبالی که به دلیل کیفیت این محصول از آن شده است کمبود بزرگی درزمینهٔ خدمات و تعمیرات این محصول احساس کرده و لازم دید تا برای رفع این نیاز تمام توان خود را به کار ببند تا بتواند با توجه به تعداد بالای استفاده‌کنندگان از داکت اسپلیت اجنرال خدمات خوبی را نیز به آنها ارایه دهیم زیرا هر محصول جدای از کیفیت قطعات و کشور سازنده آن روزی به تعمیر و سرویس احتیاج پیدا خواهد کرد.

بهترین تعمیرکاران در مرکز تخصصی تعمیرات داکت اسپلیت اجنرال (OGeneral) 

ما با استخدام افراد متخصص در این زمینه و برگزاری دوره‌های پیشرفته آشنایی با داکت اسپلیت اجنرال توانستیم تعمیرکاران متخصصی آموزش دهیم که کارشان فقط تعمیر محصولات اجنرال است و می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان به بهترین شکل ممکن مشکل داکت اسپلیت را متوجه شده و توانایی این رادارند که با کمترین هزینه تحمیلی به مشتری داکت اسپلیت شمارا مانند روز اول برای استفاده آماده کنند.

ما در تعمیرگاه مجاز داکت اسپلیت اجنرال این اطمینان را به شما می‌دهیم که در صورت استفاده کردن شما از  به‌هیچ‌عنوان نگران خرابی و تعمیر این محصول نباشید چون گروه تعمیراتی ما برای دسترسی هر چه بیشتر به شما در کوتاه‌ترین زمان در شعب تعمیرات مجاز اجنرال در تمام طول سال حضور دارند تا بتوانند در صورت بروز مشکل در کوتاه‌ترین زمان ممکن خود را به شما رسانده مشکل شما را حل کنند.

مزایای استفاده از سیستم داکت اسپلیت در مقایسه با سایر سیستم‌های تهویه

استقلال کامل سیستم مطبوع در مقایسه با سیستم های مرکزی بالاتر بودن راندمان گرمایشی در مقایسه با رادیاتور و گرمایش از کف تقلیل حجم لوله کشی مسی در مقایسه با سیستم داکت اسپلیت و همچنین کاهش حجم لوله کشی آب گرم در مقایسه با رادیاتور ، گرمایش از کف ، چیلر و مینی چیلر .

 1. کوچکتر شدن داکت تأسیسات در ساختمان، استفاده از کانال کشی افقی زیر سقف در مقایسه با کولر آبی.
 2. کوچکتر شدن کانال های توزیع هوا نسبت به سیستم کولر آبی به دلیل کیفیت مطلوب تر هوای تولید شده و حجم هوای کمتر .
 3. قیمت تمام شده سیستم داکت اسپلیت با کویل آب گرم تقریباً یک دوم هزینه تمام شده سیستم های چیلر و مینی چیلر می‌باشد . برخی از تفاوت های داکت اسپلیت های موجود در بازار : در نمونه های موجود در بازار کنترل بازه حرارتی حالت گرمایش فقط با توجه به دور فن دستگاه قابل کنترل می‌باشد . اما در بعضی دستگاه های داکت اسپلیت علاوه بر وجود کنترل دور فن در
 4. سرعت ، به دلیل اضافه شدن شیر سه راهی الکترونیکی در مسیر آب گرم می توان دبی جریان آب ورودی به کویل را نیز کنترل نمود در این حالت علاوه بر مدیریت بهتر بر حالت گرمایشی در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می گردد .

شارژ گاز کولر گازی اجنرال

شارژ گاز کولر گازی اجنرال کولرهای گازی اجنرال به کمک سیال مبرد، که اصطلاحا در میان تعمیرکاران کولر گازی به نام “گاز” شناخته می شود، کار می کنند. نقش مبردها یا گازها بسیار مهم است به نحوی که کمبود آن حتی در مقادیر کم، می تواند در سیکل سرمایش و کارکرد کولر گازی اجنرال اختلال ایجاد کند.

شارژ گاز کولر گازی اجنرال در چه مواردی باید انجام شود؟

اگر کولر گازی خود را به تازگی خریداری کرده اید و یا سیستم شما به علت نشتی گاز، با کمبود گاز مواجه است، لازم است حتما کولر گازی اجنرال خود را به کمک تعمیرکار مجرب شارژ گاز نمایید.

چرا باید از تعمیرکار مجرب برای شارژ گاز کولر گازی اجنرال استفاده کرد؟

از آنجا که مقدار گاز موجود در سیستم کولر گازی اجنرال باید دقیق و به اندازه باشد، برای شارژ کولر گازی اجنرال می بایست از تجهیزات مختلف چون ترازوی شارژ گاز استفاده نمود. علاوه بر این، تخلیه مبرد یا گاز کولر گازی، به دلیل خطرناک بودن برای محیط زیست، به احتیاط بالا و آموزش تخصصی نیاز دارد. بنابراین، شارژ مجدد اسپلیت اجنرال یا پر کردن گاز اولیه آن را حتما می بایست توسط تعمیرکار مجرب و متخصص اسپیلت اجنرال انجام داد.

یکی دیگر از دلایلی که لزوم وجود تعمیرکار مجرب برای شارژ گاز کولر گازی اجنرال را تثبیت می کند، عیب یابی کولر گازی می باشد که کمبود گاز دارد. اگر کولر گازی شما کمبود گاز دارد، بدین معنی است که نشتی در سیستم وجود دارد. نشتی گاز موجب کاهش مقدار گاز موجود در سیستم می شود. نشت یابی کولر گازی به دانش و تخصص بالایی نیاز داشته و حتما باید پیش از آن که کولر گازی مجددا شارژ گردد، دلیل نشتی و نحوه رفع آن مشخص گردد. تنها پس از رفع نشتی کولر گازی، می توان جهت شارژ مجدد آن اقدام نمود.

مواردی که در شارژ کولر گازی اجنرال مهم بوده و هزینه شارژ گاز کولر گازی اجنرال به آنها بستگی دارد، عبارتند از:

 • ظرفیت کولر گازی اجنرال
 • نوع گاز یا مبرد مورد استفاده در کولر گازی اجنرال
 • میزان گاز فعلی موجود در سیستم
 • شرایط کلی دستگاه اعم از لوله کشی ها و شرایط تعمیرات
 • دلایل نشتی کولر گازی اجنرال

تکنسین تعمیرات کولر گازی اجنرال، باید اطلاعات کافی در رابطه با مواردی که گفته شد، داشته باشد تا قادر به تخمین درست از هزینه شارژ گاز کولرگازی اجنرال و سرویس آن داشته باشد.

عیب یابی و مشکلات رایج کولر گازی اجنرال 

اطمینان از سالم بودن و کارکرد بی عیب و نقص کولر گازی اجنرال پیش از شروع تابستان بسیار مهم و حیاتی است. با این حال اگر مشکلی درسیستم کولر گازی شما وجود داشته باشد، یا ایراداتی جزئی در هنگام کارکرد کولرتان به چشم میخورد، نگران عیب یابی و رفع مشکل کولر گازی تان نباشید. متخصصان مرکز تخصصی تعمیر کولر گازی اجنرال در کاراباما، در عیب یابی و رفع مشکلات متداول کولر گازی به کمک شما خواهند آمد.

عیب یابی اسپیلت اجنرال از چندین جهت بسیار مهم است. روند عیب یابی صحیح دستگاه، پیش از هر چیز به مشکلات و ایرادات کولر گازی تان پایان می دهد. علاوه بر این، در صورتی که ایرادات جزئی سیستم کولر خود را شناسایی و عیب یابی نمایید، می توانید از رخ دادن اشکالات بزرگتر و جدی تر دستگاه جلوگیری کنید تا نیازی به صرف هزینه زیاد برای تعمیر اسپلیت اجنرال نباشد. بیشترین مشکلات تعمیراتی که مشتریان برای رفع آن با تعمیرگاه های مجاز کولرگازی اجنرال سطح شهر تماس برقرار کرده اند موارد زیر می باشد.

کمپرسور روشن نشده و کار نمی کند!

اگر کمپرسور کولر کار نمی کند، ممکن است به دلیل سوختگی یکی از سیم های اتصال باشد. همچنین ممکن است ایراد از جانب یک خازن استارت معیوب باشد و یا نهایتا خود کمپرسور معیوب باشد. می بایست میزان شارژ مبرد را چک کرده و تنظیم نمایید. کویل های کندانسور را نیز تمیز کنید و خازن را بررسی نمایید. در نهایت اگر کمپرسور به کار نیوفتاد، این قطعه را تعویض نمایید.

کولر گازی پیوسته کار کرده و خاموش نمی شود!

حتی اگر هوای بیرون از خانه بسیار گرم باشد، کولر شما باید پس از مدتی کارکرد، برای چند دقیقه خاموش گردد. این خاموشی های گاهگاهی لازم بوده و درواقع اگر کولرتان پیوسته مشغول به کار باشد، می تواند حاکی از وجود مشکلی در فن دستگاه باشد. فن ترموستات را بر روی درجه خاموش قرار دهید و ملاحظه کنید که دستگاه خاموش می شود یا خیر. همچنین بهتر است میزان مبرد موجود در سیستم و سوئیچ های رله را نیز به دقت بررسی نمایید.

کولر گازی دائما روشن و خاموش می شود!

در صورتی که کولر گازی اجنرال شما پشت سرهم روشن و خاموش می شود، نشانه ای از وجود مشکلی مهم در دستگاه است. به احتمال زیاد، قسمت کندانسور کثیف است و یا مسدود شده و نیز ممکن است اواپراتور کثیف باشد. هردو بخش را جهت وجود هرگونه مسدودیت و گرفتگی بررسی نمایید. بعلاوه کل کولر گازی را تمیز کنید تا هرگونه کثیفی و مواد زائد از بین روند.

علت کار نکردن فن کولر گازی

اگر فن داخلی کولر گازی شما کار نمی کند، ابتدا بررسی کنید که چیزی داخل آن گیر نکرده باشد. سپس فیلتر هوا را بررسی کنید. اگر کویل اواپراتور و مسیر خنک کننده یخ زده بودند، ابتدا اجازه دهید که یخ ها کامل آب شده و سپس بررسی کنید که فن کار می کند یا نه. به احتمال زیاد اجزای داخلی فن مانند تسمه یا حتی موتور دچار ایراد شده اند. در صورتی که همچنان مشکل وجود دارد، شما به یک تعمیرکار متخصص برای تعمیر و یا سرویس کولرگازی اجنرال نیاز دارید.

ترموستات کولر درست عمل نمی کند!

ممکن است بسیار پیش آمده باشد که دمای دلخواهی را برای کولر گازی تنظیم کرده باشید، اما در نهایت آنچه که می بینید با تنظیمات شما متفاوت است. معمولا این مشکل حاکی از این است که ترموستات دستگاه به درستی کالیبره نشده و ایراد دارد. البته ممکن است که ترموستات پس از کالیبره شدن نیز دوباره از حالت تنظیم خارج شده و کالیبراسیون مجدد لازم باشد. در این مواقع می توانید کالیبراسیون مجدد را انجام دهید تا مشکل شما برطرف گردد. توصیه بهتر این خواهد بود که ترموستات قدیمی خود را با مدلهای دیجیتال تعویض نمایید. ترموستات های دیجیتالی از دقت و کیفیت بالاتری برخوردار بوده و مشکل تغییر کالیبراسیون را ندارد!

کولر گازی اصلا کار نمی کند!

قبل از هر چیز بهتر است ریموت کنترل کولر گازی را بررسی کنید، ممکن است ریموت خراب شده باشد و یا اشکال از باطری های آن باشد. در هر صورت اولین کار می تواند تست ریموت کنترل کولر گازی باشد.  اگر کولر گازی شما کار نمی کند و بس! لازم است ابتدا باتری های ترموستات را چک کنید. اگر باتری ها سالم هستند، به سراغ فیوز مدار سیستم بروید. در صورتی که فیوز سالم است و جریان مدار قطع نشده است، احتمالا اشکال تخصصی تری وجود دارد. تنها راه حل باقی مانده تماس با تکنسین متخصص برای بازدید از کولر شماست.

فرآیند خنک سازی کولر یکنواخت نیست!

آیا یکی از اتاق ها سردخانه و دیگری تبدیل به سونا شده است؟ این امر یکی از مشکلات رایج بوده که بهتر است برای برطرف نمودنسریعتر این مشکل، مواردی را قبل از تماس با تکنسین چک نمایید. آیا درز گیرها و عایق بندی خانه دست کاری نشده اند؟ معمولا غیر یکنواخت بودن هوای محیط ناشی از وجود درز و شکاف در عایق بندی خانه و یا درزگیرها است. همچنین ممکن است ایراد سیم کشی و اتصالات نیز سبب این امر شده باشد. حتما سیم کشی ها و اتصالات را چک کرده و از نبود قطعی، سوختگی و یاموارد دیگر مطمئن شوید.

علت خنک نکردن کولر گازی

آیا فیلتر هوای کولر گازی را در چند ماه گذشته تعویض کرده اید؟ اگر کولر گازی شما خنک نمی کند، ابتدا فیلتر هوا را تعویض کنید. در صورتی که مشکل شما همچنان برقرار است، امکان دارد عیب از ترموستات دستگاه باشد. اگر ترموستات نیز سالم است،  احتمالا مشکل به کلیت عملکرد کولر گازی اجنرال شما مربوط می شود و ممکن است مربوط به برد الکترونیکی، فن و موتور فن کولر نیز باشد. در نهایت بهتر است برای رفع علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی و خنک نکردن آن با تکنسین متخصص تعمیرات کولرگازی اجنرال تماس بگیرید.

کولر گازی چکه می کند! (نشتی یا آبریزش کولر گازی)

چکه کردن ها و نشتی ها می توانند عوامل متفاوتی داشته باشند. معمولا بدلیل گرفتگی لوله یا فیلتر، وجود درز و شکاف در لوله تخلیه آب و یا از بین رفتن عایق دور لوله های مبرد کولر گازی، احتمال وجود نشتی یا آبریزش کولر گازی بالا می رود. ابتدا این موارد را بررسی نمایید. در صورتی که قادر به تشخیص محل دقیق نشتی نبودید می بایست با تعمیرکار متخصص اجنرال تماس بگیرید.

کویل های یخ زده!

کویل های یخ زده معمولا به دلیل مبرد کم و یا جریان هوای محدود اتفاق می افتد. جهت بررسی و اطمینان از وجود جریان هوای کافی، ابتدا فیلتر را بررسی نمایید و از نبود گرفتگی و مسدودیت در آن مطمئن شوید. در صورتی که فیلتر کثیف شده است، آن را تمیز کرده و یا اگر زمان تعویض آن رسیده است، آن را تعویض نمایید. سپس دست خود را در برابر دریچه خروجی قرار داده و مطمئن شوید که هوا آزادانه خارج می گردد. اگر فیلتر شما تمیز و بدون مسدودی است، احتمال دارد ایراد از سیم کشی ها و اتصالات باشد. بررسی کنید که قطعی در سیستم نباشد. در صورتی که نتوانستید چیز خاصی در هیچ جای کولر گازی تشخیص دهید، لازم است تا با تعمیرکاران ماهر تماس بگیرید.

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

خاموش شدن کولر گازی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. یکی از این موارد مشکلات برق کشی و سیم کشی ساختمان و یا کولر است. از نبود اتصالی ها و فیوزهای سوخته در سیستم کولر خود و کل ساختمان مطمئن شوید. تنظیمات ترموستات یکی دیگر از دلایل این مشکل است. برخی از ترموستات ها بصورت خودکار روشن و خاموش می شوند و گاهی در صورتی که دما را بر روی اعداد خیلی بالایی تنظیم نمایید، کولر ناگهان خاموش می شود. برخی از موتورهای کولرهای گازی، یک سوئیچ استراحت داخلی دارند که در هنگام اورلود موتور یا افزایش بار وارد شده به موتور، آن را خاموش می کند. دلایل این موضوع نیز مدت زمان طولانی، تهویه نامناسب و ولتاژ نامناسب می باشند. به علاوه ممکن است در اثر افزایش فشار، سوئیچ های ایمنی فشار، (های پرشر) بطور خودکار سیستم را برای جلوگیری از هرگونه آسیبی خاموش نمایند.

نگران این مشکلات نباشید. متخصصین ما به تمامی این مشکلات آگاهند و بعد از انجام تعمیرات لذت یک باد خنک را به شما هدیه خواهند داد.

نظرات کاربران

رضا ملایی
۱۲ تیر ۱۳۹۵

با سلام و خسته نباشید،من یه کولر گازی اسپیلت اوجنرال۳۶هزار دارم سال اول خوب خنک میکرد ولی الان چندسالی هست که خنک نمیکنه میخاستم علتش بدونم. لطفا راهنمایی بکنید مرسی

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۲ تیر ۱۳۹۵

  سلام
  این سوال شما یک سوال کلی است و تا چک نکردن کامل سیستم نمیتوان جواب درستی داد مشکلاتی از قبیل کم گاز سیستم سرویس نشدن و….. باعث این علت میشود حتما با یک تعیمرکار مشورت کنید

فاطمه نیکزاد
۲۰ مرداد ۱۳۹۵

سلام،ما یک کولر گازی جنرال خریدیم،،،ولی الان روی صفحه علامتE0نشون داده میشه،،ینی چی؟؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۱ مرداد ۱۳۹۵

  سلام
  این ارور در مدل های مختلف کولر گازی جنرال نشانگر مشکل خاصی است
  دستگاه شما بعد از نشان دادن این ارور با چه مشکلی مواجه میشود ؟
  اگر مشکل خاصی دارد به نمایندگی تعمیرات کولر گازی اجنرال شهر خودتون مراجعه کنید

فاطمه نیکزاد
۲۰ مرداد ۱۳۹۵

سلام،ما چن وقتیه کولر جنرال خریدم ولی الان روی صفحه علامتE0نشون داده میشه،ینی چی؟؟؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۱ مرداد ۱۳۹۵

  سلام
  این ارور در مدل های مختلف کولر گازی جنرال نشانگر مشکل خاصی است
  دستگاه شما بعد از نشان دادن این ارور با چه مشکلی مواجه میشود ؟
  اگر مشکل خاصی دارد به نمایندگی تعمیرات کولر گازی جنرال شهر خودتون مراجعه کنید

محمدی
۱۰ شهریور ۱۳۹۵

سلام
ما دو هفته اس که کولر اجنرال خریدیم اما ازش بخار میاد و آب میچکه. از طرف نمایندگی اومدن و عوضش کردن ولی کولر جدید هم همین مشکل رو داره
آیا تمام کولرهای اجنرال این مشکل رو دارن؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۱ شهریور ۱۳۹۵

  سلام
  باید با نمایندگی شهر یا شهرستان خودتون تماس بگیرید تا مشکل رو برطرف کنن این کولر باید کاملا چک بشه

امین مندنی زاده
۱۱ شهریور ۱۳۹۵

سلام
کولر اجنرال ۳۰ هزار دارم که روی دمای ۲۴ درجه زود به زود آن و آف میکنه و روی دمای ۱۸ یا ۲۰ درجه که میذارم دیگه آف نمیکنه
مشکل چی میتونه باشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۲ شهریور ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز زمانی که شما درجه کولر گازی رو روی ۲۴ تنظیم میکنید به کولر فرمان میدید که اگر دمای اتاق به ۲۴ رسید اف شو پس اگر محیط کوچیک باشه زود اف میکنه ولی مسلما وقتی روی ۱۶ میزاری تا دمای اتاق رو به ۱۶ نرسونه خاموش نیمشه

محمد مهدی سلیمی
۱۳ شهریور ۱۳۹۵

سلام خسته نباشید
دوست عزیز لطف کنید در مورد قیمت کولر گازی اینورتر دار ;اجنرال اطلاعاتی به من بدیدآخه منبع خاصی برای قیمت درست پیدا نکردم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۴ شهریور ۱۳۹۵

  سلام
  باور کنید به هیچ عنوان قیمتی درباره کولر گازی اوجنرال نداریم شما باید با دفاتر فروش معتبر تماس بگیرید و این اطلاعات رو دریافت کنید

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۴ شهریور ۱۳۹۵

  سلام
  هیچگونه اطلاعی درباره قیمت کولر گازی نداریم متاسفانه شما باید از مراکر معتبر استعلام قیمت کنید

مهدی
۲۷ مهر ۱۳۹۵

سلام
من برای انجام یک کار پژوهشی نیاز به ابعاد اواپراتور و کندانسور یک کولر گازی ۲۴۰۰۰ دارم از کجا میشه این ابعاد تهیه کرد

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۷ مهر ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز اگر میخواهید با کمترین هزینه تهیه بشه بهتر با برسی اگهی سایت و روزنامه ها از نوع دست دوم کولر گازی استفاده کنید

محمد جمالی
۳۰ مهر ۱۳۹۵

سلام اوجنرال ۳۰۰۰۰ دارم که دمای زیر صفر گرم نمیکنه ایا امکانش هست موتورش تعویض بشه وبجای اسکورال موتور اینورتر بزاریم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱ آبان ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز سوال شما سوال بسیار کلی است که جواب دادن به ان خیلی خیلی مشکل است برای حل شدن مشکل حتما با تعمیرگاه مجاز اجنرال در محل زندگیتان تماس بگیرید تا مشکل برطرف شود یا اگر اطلاعات فنی دارید علایم بیشتری را ذکر کنید تا کمکتان کنیم

محمد
۴ آذر ۱۳۹۵

سلام. وقت بخیر. من یه اسپیلت ۲۴۰۰۰ جنرال سرد و گرم دارم.
فقط بلد نیستم چجوری الان ک هوا سرد شده از حالت سرد کننده به گرم کننده تغییرش بدم! روی کنترل کدوم دکمه رو باید بزنم؟!
ممنون میشم راهنمائیم کنین.

سعید
۲۱ آذر ۱۳۹۵

سلام کنترل کولر گازی خراب شده میگن قابل تعمیر نیست چجوری یه کنترل نو میتونم تهیه کنم

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۲ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  دوست عزیز شما باید به نمایندگی کولر گازی اجنرال شهرستان یا مرکز استان برای تهیه این ریمومت کنتزل مراجعه کنید.

میثم خوش روش
۲۷ بهمن ۱۳۹۵

سلام و خسته نباشید دارای کولر جنرال ۲۴۰۰۰طرح لبخند میباشم که صفحه نمایشگر ان کارنمیکند ولی بورد ان تمام فرمانها رااجرا مینمایید ایا نمایشگر خراب میباشد یا علت دیگری است واگر نمایشگر خراب هستش قطعه یدک ان موجود میباشد با تشکر

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

  سلام
  بله امکان خرابی صفحه نمایش کولر گازی شما بسیار زیاد است که متاسفانه این قطعه بسیار کم بوده و به صورت جدا قابل تهیه نیست ولی شما میتوانید کل برد را به همراه صفحه نمایش اسپیلت برای تعمیر به تعمیرگاه برد تحویل دهید

اریا
۲۳ اسفند ۱۳۹۵

سلام خسته نباشید،مدتی است شیل جلوی کولر گازی دیواری من شکسته شده است،ومتاسفانه به چند جا مراجعه کردم ولی نتیجه ای حاصل نشد،میخواستم بدونم میتونید بنده رو راهنمایی کنید،.که در اهواز کجا میشه پیدا کرد

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۵

  سلام
  متاسفانه به دلیل وارداتی بودن این محصولات قطعات و لوزام یدکی بسیار کمیاب بوده ولی باید به مراکز فروش لوازم یدکی کولر گازی مراجعه کنید

محمد
۲۶ اسفند ۱۳۹۵

سلام،ببخشید میخواستم کولرگازی اجنرال بخرم میخواستم بدونم مارک خوبیه یانه،لطفا راهنمائی ام کنید ممنون.

پويا احمدي
۱۵ فروردین ۱۳۹۶

با سلام و تبریک سال نو
حدود قیمت اقلام ذیل چقدره
۱-برد داخلی کولر۳۶ هزار اجنرال
۲-برد خارجی کولر۳۶هزار اجنرال
۳-الکترو موتور فن اواپراتور DC42w

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۱۶ فروردین ۱۳۹۶

  متاسفانه امکان قیمت دهی به این صورت وجود ندارد شما میتوانید با مراجعه نمایندگی رسمی کولر گازی اجنرال در شهر یا مرکز استان خود تمامی این قطعات را تهیه و استفاده نمایید

پیمان منصوری
۱۹ فروردین ۱۳۹۶

درود و خسته نباشید
من یه کولر ۳۶۰۰۰ دیواری اجنرال دارم که یکی از فن های اون سوخته. در اهواز زندگی میکنم و حداکثر دمای این روزها ۳۲ درجه است آیا مشکلی نداره تا تعمیر یا تهیه فنی که خراب شده کولر رو با یه فن روشن کنم؟
اگر با یه فن روشن کنم و مشکلی پیش بیاد آیا چراغ پنل آلارم میدهد تا قبل از بروز مشکل برای بورد آن را خاموش کنم؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  نخیر امکان استفاده کولر گازی با یک فن وجود ندارد چون تکمیل شدن سیکل سرمایی کولر گازی شما وابسته به کارکرد این دو فن است و در صورت استفاده به این صورت امکان اسیب رسیدن به اسپیلت شما بالاست

بهنام
۲۱ فروردین ۱۳۹۶

سلام
وقتی کولر ۳۰۰۰۰و۲۴۰۰۰را در دمای مثلا” ۷درجه میذاریم ، مصرف آمپر هردو یکی میشه یانه بسته به ظرفیت اسمی کولر،باهم فرق خواهند داشت؟

  کارشناس 1: پیرنیا
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۶

  سلام
  بله آمپر هر کولر گازی نسبت به ظرفیت میزان سرما دهی و شرایط آب و هوایی مختلف میزان آمپر متفاوتی دارد

علی فرخ منش
۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام وخسته نباشید خدمت دوست عزیز من یه کولراسپلیت ۳۶ هزار دارم مدل قدیم وچراغ تایمر جلو ی پنل زرد رنگ ه خود به خود روشن میشه وکولر خاموش میشه لطفا راهنمایی کنید عیب از کجاست من خودم تعمیرکار هستم وهمه چیز رو چک کردم مثل گاز و..

سیدحبیب موسوی
۷ خرداد ۱۳۹۶

با سلام
من در مورد ۶ تا Led کولر اوجنرال میخواستم بدونم در کولر ۳۶ هزار نشانگر چه مشکلی هستن
با تشکر شما عزیزیان
پیشاپیش از همکاری و محبت شما سپاس گذارم

مرادی
۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

سلام من یک عدد ماژول برد کولر های دوتیکه ۳۶۰۰۰ هزار لازم دارم باید از کجا تهیه کنم

اسماعیل پورحسین
۱۸ خرداد ۱۳۹۷

سلام وقت بخیر اسپلیت اجنرال موتور بزرگ دارم که بلیور اواپراتور خاموش ولی کمپرسور روشن مشکل از کجاست ممنون

اسماعیل پورحسین
۱۸ خرداد ۱۳۹۷

سلام اسپیلت اجنرال موتور بزرگ دارم که بلیور اپراتور خاموش ولی کمپرسور وصله اشکال از کجاست ممنون

میترا سلطانی
۱۹ خرداد ۱۳۹۷

با سلام و احترام
کولر گازی من زمستان ۹۵ خریداری شده و فقط تابستان پیش استفاده شده است ولی طی دو هفته ای که اخیراً روشن شده است گاهی مد auto آن قاطی میکند و اتوماتیک نمی شود و یسره کار میکند . دلیل آن چیست ؟

داود سوخانی
۳۱ تیر ۱۳۹۷

سلام،من یه کولر اورجنرال اینورتر ۳۰۰۰۰ چهار پنله دارم پنل هاش کار میکنن ولی موتور کار نمیکنه تعمیر کار اوردیم گفتن بردش سوخته،میخواستم بدونم برد این کولر پیدا میشه یا نه ممنون از راهنمایتون

Javad
۹ مرداد ۱۳۹۷

سلام.من تازگی یک کولر اجنرال ۲۴۰۰۰ با گارانتی گرفتم اما مشخصات برچسب روی پنل و کمپرسور مدل را ۳۰۰۰۰ نشون میده.از کجا باید بفهمم که این کولری که خریدم تقلبی نباشه.درضمن وزن کمپرسور هم به نظر خودم خیلی سبک هستش حدودا ۲۵ تا ۳۰ کیلو.لطفا راهنماییم کنید

محمدی
۱۵ مرداد ۱۳۹۷

ضمن تشکر از راهنمایی سایت شما
لطفا میتونین بهترین راه تشخیص کولر گازی ا جنرال کم مصرف اصلی با بدل و یا تقلبی در هنگام خرید چیست؟

کیوان دریانورد
۲۲ شهریور ۱۳۹۷

سلام. من یک کولر جنرال دوتیکه ۳۶هزار دارم که وقتی که روشن میکنم چراغ قرمز رنگ ۵بار روشن و خاموش میشه وچراغ زرد یکسره روشنوخاموش میشود مشکل چیست ممنون.

مجتبی حسین پور
۲۹ خرداد ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید قیمت برد کولر گازی اوجنرال پنچره ای چقدره؟

محسن پاک گهر
۲۶ مرداد ۱۳۹۸

سلام من یک کولر طرح لبخند۳۰هزاردارم که ارورe4میدادتعنیر کار دستگاه چک کرد گفت مشکل از برد هستش و میگه نیاز به پوروگرام داره و برنامه رو نداره

فاطمه قاسم پور
۲۳ آبان ۱۳۹۸

سلام ببخشید اگه حدودا ۲یا۳ماه از کولر گازی استفاده نکنیم.گاز خالی میکنه؟میخوام گرمایش رو استفاده کنم همه مدلش کار میکنه ولی گرمایش انگار خاموش میکنه هیچ صدایی هم نمیده.مشکل از کجاست؟