استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

نحوه عیب یابی یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ، ال جی و سایر برندها

عیب یابی یخچال فریزر و عیب یابی ساید بای ساید

وقتی یخچال فریزر شما به درستی کار نمی کند، ممکن است مشکل آنقدرها هم جدی نباشد که نیاز به تعمیر یا تعویض کامل داشته باشد. گاهی اوقات، قبل از رفتن به سراغ کارشناسان می توانید با صرف کمی وقت مشکل را حل کنید. البته در صورتی که در خصوص عیب یابی فریزر یا یخچال ساید بای ساید خود اطلاعات کافی داشته باشید. در این مقاله از کاراباما، به عیب یابی یخچال فریزر و مشکلات رایج یخچال فریزر خواهیم پرداخت و راهکارهای رفع مشکل را در هر مورد بیان می کنیم. البته در بسیاری از موارد می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی کاراباما، در خصوص مشکل خود و عیب یابی یخچال فریزرتان از اطلاعات کامل تری بهره مند شوید.

به طور کلی اساس کار یخچال های مختلف یکسان است و با وجود تفاوت اندک میان برندهای مختلف، نحوه عیب یابی یخچال فریزر برای برطرف نمودن مشکلات رایج یکسان است. شما می توانید از اطلاعات موجود در این مقاله جهت عیب یابی یخچال های خارجی مثل یخچال فریزر سامسونگ، ال جی، دوو، بوش، جنرال الکتریک، هایسنس و… و نیز برندهای ایرانی چون یخچال فریزر پارس، دونار، الکترواستیل، یخساران، هیمالیا، اسنوا، امرسان، سینجر و… استفاده کنید.

فهرست مطالب:

توجه داشته باشید که مطالب حاضر تنها راهکارهای موجود را به شما پیشنهاد داده و هرچند در برخی موارد خودتان قادر به رفع مشکل خواهید بود؛ اما در بسیاری از مواقع، به دلیل تخصصی بودن مشکل و فنی بودن تعمیرات یخچال فریزر، لازم است حتما از کمک یک تعمیرکار متخصص یخچال فریزر که آشنایی کامل با برند دستگاه شما داشته باشد، استفاده کنید. بنابراین در صورتی که صلاحیت برطرف نمودن مشکل را ندارید و یا قادر به عیب یابی یخچال فریزر خود نبوده و به کمک احتیاج دارید، توصیه می کنیم از متخصصین ماهر کاراباما استفاده نمایید. می توانید برای ثبت درخواست تعمیرات یخچال فریزر خود فرم زیر را تکمیل کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

چرا یخچال سر و صدا دارد؟

یکی از مشکلات رایج یخچال فریزر سر و صدای آن است. صداهای مختلفی ممکن است از یخچال شما شنیده شود که برخی از آنان ممکن است طبیعی و عادی بوده و به دلیل کارکرد معمول یخچال باشد و برخی دیگر به دلیل خرابی و ایراد قطعه یا قطعاتی در یخچال به وجود آمده باشند و از بروز مشکلی در دستگاه خبر دهند. در این مواقع به دقت به صدای تولید شده از یخچال و منشأ آن گوش دهید تا در عیب یابی یخچال قادر به برطرف نمودن آن باشید. یکی از قطعاتی که در اکثر مواقع مسبب اصلی سر و صداست، موتور فن اواپراتور است. معمولا در اثر فرسودگی و درنتیجه عدم رسیدگی و سرویس نکردن دوره ای یخچال، موتور فن اواپراتور خشک و فرسوده می شود و صدای آزار دهنده یخچال را ایجاد خواهد کرد.

اجزای مختلف دیگری همچون فن یخچال و پروانه های آن، موتور فن کندانسور و کمپرسور نیز می توانند منشا صدای یخچال باشند. با مراجعه به مقاله سر و صدای یخچال می توانید از اطلاعات بیشتر در این خصوص بهره مند شوید. همچنین نمونه صوتی برخی از صداها در این مطلب قرار داده شده است. لازم به ذکر است برخی از افراد از اینکه چرا یخچال بوق می کشد نگران می شوند. دلایل این امر نیز مشابه بوده و در مقاله اختصاصی کاراباما در این خصوص به طور مفصل توضیح داده شده است.

چرا یخچال روشن نمی شود؟

در صورتی که یخچال فریزر شما روشن نشود، احتمالا دردسر بزرگی را تجربه خواهید کرد. اما این احتمال هم وجود دارد که روشن نشدن یخچال ناشی از یک مشکل ساده بوده و به دلیل نرسیدن جریان برق به یخچال رخ داده باشد. بنابراین در اولین گام جهت عیب یابی یخچال فریزر و ساید بای ساید خود که روشن نمی شود، به بررسی کابل و دوشاخه برق دستگاه، پریز برق و همچنین جعبه تقسیم و فیوزهای برق منزل بپردازید. می توانید توسط وسیله الکتریکی دیگری مثل سشوار و نیز به کمک فاز متر و با رعایت احتیاط، از سالم بودن موارد گفته شده اطمینان حاصل کنید.

در گام دوم به بررسی رله استارت، خازن و اورلود یخچال بپردازید. در بسیاری از مواقع مسبب اصلی رله استارت یخچال است که با تعویض آن مشکل شما برطرف خواهد شد. در صورتی که مشکل از رله استارت نبود، دیگر دلایل روشن نشدن یخچال باید بررسی شوند.

با مراجعه به مقاله دلایل روشن نشدن یخچال، از تمامی دلایل بروز این مشکل مطلع شوید

چرا یخچال خاموش می شود؟

خاموشی ناگهانی یخچال فریزر چیزی نیست که مسلما برای آن آمادگی داشته باشید. اما ممکن است علت بروز این مشکل ساده باشد و در عیب یابی یخچال فریزر خود قادر به رفع آن باشید. از ساده ترین دلایل بروز این مشکل می توان به نرسیدن جریان برق به دستگاه اشاره کرد. در این حالت صفحه نمایش و لامپ دستگاه نیز خاموش خواهند بود. گاهی بر اثر نوسان جریان و یا افزایش ناگهانی بار جریان، فیوز برق می پرد. بنابراین بهتر است جعبه فیوزها را بررسی کنید. در گام دوم می توانید به بررسی ترموستات یخچال بروید.

معیوب بودن ترموستات می تواند مشکلات بسیاری را در یخچال فریزر شما به وجود بیاورد. از آنجا که این قطعه وظیفه کنترل و تنظیم دما را برعهده دارد، در صورت وجود هر گونه ایراد می تواند منجر به خاموش شدن دستگاه و جلوگیری از استارت مجدد شود. علاوه بر این، برد کنترلی یخچال، کمپرسور و اورولود کمپرسور نیز در بروز این مشکل موثر بوده و نقش مهمی برعهده دارند. در کنار این مشکل، برخی اوقات استارت مجدد یخچال ممکن است اما بلافاصله دستگاه خاموش می شود و درواقع با یخچال فریزری که مشکل خاموش و روشن شدن سریع دارد رو به رو هستید. جهت عیب یابی کامل یخچال فریزر و ساید بای ساید خود و اطلاعات بیشتر در این خصوص، شما را به مطالعه مقاله اختصاصی کاراباما در رابط با دلایل خاموش شدن یخچال دعوت می کنیم.

چرا یخچال خاموش نمی شود؟

یکی از مشکلات رایج یخچال فریزر و ساید بای ساید صرف نظر از برند آنها، خاموش نشدن دستگاه و کار کردن مداوم آن است. در این حالت به اصطلاح یخچال اتومات نمی کند و یکسره شده است. دلایل بروز این مشکل مختلف بوده و در برخی موارد ساده و توسط خود شما نیز قابل حل است. در گام نخست عیب یابی یخچال فریزر بهتر است به بررسی موارد زیر بپردازید:

1- آیا یخچال فریزر در مقابل تابش مستقیم نور آفتاب است؟

2- دمای محیط اطراف یخچال گرم تر از حالت عادی است؟

3- به تازگی خوراکی و مواد غذایی گرم در داخل یخچال قرار داده شده است؟

4- درب دستگاه بسیار باز و بسته می شود؟

نکته: یخچال فریزر در حالت عادی، ۳۵% تا ۸۵% اوقات در شرایط دمای نرمال اتاق، مشغول کار است. اگر دمای اتاق گرمتر از نرمال باشد، ممکن است این مدت طولانی تر باشد. همچنین اگر یخچال فریزر جدیدی خریداری کرده اید و یا شارژ مجدد گاز آن به تازگی انجام شده است، ممکن است تا ۲۴ ساعت کار کردن آن برای خنک شدن داخل دستگاه طول بکشد.

در مرحله بعد به بررسی لاستیک درب یخچال بپردازید که کنده نشده باشد و یا در قسمتی شل نشده و پارگی نداشته باشد. سپس در ادامه عیب یابی یخچال ساید بای ساید خود می توانید به بررسی تایمر و هیتر دیفراست بپردازید. علاوه بر اینها، دلایل دیگری نیز در خصوص بروز مشکل کار کردن مداوم یخچال وجود دارند که برای اطلاع از تمامی آنها شما را به مطالعه مقاله دلایل عدم خاموش شدن و اتومات کردن یخچال دعوت می کنیم.

برای اطلاع از شیوه تعویض لاستیک یخچال، می توانید به مقاله کاراباما در رابطه با تعویض لاستیک درب یخچال مراجعه نمایید.

چرا یخچال خنک نمی کند؟

بزرگترین مشکل و جدی ترین مشکلی که برای یخچال فریزر ممکن است پیش بیاید، سرد نکردن و خنک نکردن آن است. در این حالت یخچال کار می کند اما قادر نیست که به دمای تنظیم شده برسد و یا فضای داخل آن به اندازه کافی خنک نمی شود و یخچال گرم است. هرچند دلایل بروز این مشکل متفات بوده و برخی از آنها حتما باید توسط یک متخصص بررسی و رفع شوند، اما در گام اول عیب یابی یخچال فریزرتان می توانید به سراغ موارد ساده و قابل حلی بروید که سبب گرم بودن داخل دستگاه شده و یا اینکه چرا فریزر یخ نمی زند. دلایل بروز این مشکلات یکسان است و می تواند به دلیل تنظیم نبودن دما باشد و یا به خرابی قطعاتی مربوط باشد. بازه دمای نرمال برای بخش یخچال ساید بای ساید شما بین 1 تا 5 درجه، و برای بخش فریزر بین 17- تا 20- درجه سانتیگراد می باشد. با مراجعه مقاله چگونه دمای یخچال را تنظیم کنیم می توانید از اطلاعات بیشتر در این خصوص بهره مند شوید.

علاوه بر این، ایراد درب دستگاه مانند چفت نشدن و یا ایراد لاستیک، مقدار زیاد مواد غذایی، وجود مانع بر سر راه فن های هوایی و گردش هوا در داخل یخچال از دیگر مواردیست که در بروز مشکل تاثیر گذار بوده و باید بررسی شوند. اما خرابی قطعاتی همچون کمپرسور و رله کمپرسور نیز می تواند از دلایل احتمالی باشند که چرا یخچال خنک نمی کند یا فریزر یخ نمی زند. بررسی این موارد توسط متخصص عیب یابی یخچال فریزر و تعمیرات آن توصیه می شود. با مراجعه به مقاله اختصاصی چرا یخچال سرد نمی کند نیز می توانید از تمامی مواردی که سبب بروز این مشکل هستند، مطلع شوید.

چرا دمای یخچال چشمک می زند؟

معمولا در اکثر یخچال فریزرها چراغ های ال ای دی وجود دارد و در مدل های جدیدتر و یخچال های ساید بای ساید، صفحه نمایشگر به جای چراغ ها تعبیه شده است. اگر چراغ یخچال و یا نمایشگر آن چشمک می زند، به معنای هشدار و بروز مشکلی در دستگاه است. لذا باید برای عیب یابی یخچال و رفع آن سریعا اقدام نمایید. اگر دما یا درجه یخچال فریزر شما چشمک می زند نیز معنای مشابهی دارد. به طور کلی این امر به معنای بالا رفتن دمای دستگاه است. اما گاهی چشمک زدن چراغ یا دما دلیل ساده ای چون بسته نشدن درب دارد. لذا دستگاه با هشدار به شما این مشکل را اطلاع می دهد. دلایل دیگری نیز برای بروز این مشکل وجود دارد که با مراجعه به مقاله دلایل چشمک چراغ یا دمای یخچال شما را به مطالعه تمامی آنها دعوت می کنیم.

چرا یخچال برفک و یخ می زند؟

یکی دیگر از مشکلات رایج یخچال فریزر، بوجود آمدن برفک و یخ در داخل دستگاه است. به طور کلی برفک در زمانی که هوای گرم به داخل یخچال راه می یابد و با هوای سرد اختلاط می یابد و در شرایط دمایی داخل یخچال قرار می گیرد، به وجود می آید. در صورتی که برفک ها ذوب نشوند، سخت شده و یخ می بندند. علل بروز این مشکل می تواند به چندین مورد مربوط باشد و با توجه به ناحیه بروز برفک و یخ، دلایل تشکیل و نیز رفع مشکل متفاوت خواهد بود. در گام نخست عیب یابی یخچال فریزر و ساید بای ساید، بررسی محل نصب یخچال اهمیت زیادی دارد. اگر رطوبت محیط بالا باشد، با هر باز باز و بسته کردن درب دستگاه و تکرار زیاد این امر، هوای گرم و مرطوب زیادی به داخل دستگاه راه می یابد که می تواند نهایتا به برفک و یخ در داخل یخچال تبدیل شود.

در گام بعدی جهت عیب یابی یخچال فریزری که برفک می زند، حتی یخچال بدون برفک، باید به لاستیک یا واشر دور درب پرداخت که سالم بوده و به خوبی یخچال را کیپ نماید. همچنین، خرابی ترموستات دلیل دیگری برای بروز این مشکل است. با مراجعه به مقاله برفک و یخ زدن داخل یخچال فریزر، می توانید تمامی دلایلی که در بروز این مشکل سهیم اند را مطالعه نمایید.

چرا وسایل داخل یخچال یخ می زند؟

بسیاری از افراد از اینکه خوراکی های داخل یخچال فریزر آنها یخ می زند شاکی هستند. این مشکل رایج یخچال فریزر و ساید بای ساید می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ساده ترین علت این مشکل به تنظیم نبودن دمای ترموستات دستگاه مربوط است. در مدل های جدیدتر این تنظیمات به کمک صفحه نمایشگر یخچال صورت می گیرد. همچنین ممکن است مشکل به وجود آمده برای یخچال به دلیل کثیف بودن کویل های کندانسور در پشت یخچال باشد. بنابراین تنظیم مجد دما و یا تمیز کردن کویل ها از ساده ترین اقدامات اولیه در عیب یابی یخچال فریزری است که زیاد سرد کرده و به یخ زدن وسایل منجر می شود. خرابی ترموستات و ترمیستور از دیگر علل این مشکل هستند که در مراحل بعدی عیب یابی یخچال باید بررسی شوند.

چرا لوله اواپراتور پشت یخچال یخ می زند؟

یکی دیگر از مشکلات مرتبط با یخ زدن بخشی از یخچال فریزر به برفک و یخ تشکیل شده بر روی لوله های اواپراتور در دیواره پشتی یخچال مربوط است. این بخش اصلی ترین بخش یخچال فریزر برای ایجاد سرمایش در آن است و به دلایل مختلفی می تواند دچار یخ زدگی شود. در صورت بروز این مشکل، عملکرد دستگاه به شدن کاهش می یابد. جهت عیب یابی یخچال فریزر در این حالت، باید بررسی سیستم دیفراست یخچال فریزر خود بپردازید. اجزای این سیستم شامل هیتر دیفراست، تایمر دیفراست و ترموستات است که به هیتر فرمان می دهد. لوله برگشت یخچال نیز در این مواقع یخ می زند. در مقاله دلیل یخ زدگی لوله اواپراتور یخچال به بررسی علل بروز این مشکل و راهکارهای برطرف نمودن آن پرداخته ایم و شما را به مطالعه آن دعوت می کنیم.

چرا بدنه یخچال برق دارد؟

ممکن است برای شما هم پیش آمدده باشد که با لمس درب یا بدنه یخچال، شوک خفیفی را احساس کرده و برق داشتن یخچال را تجربه کنید. این مشکل در برخی مواقع و بنابر دلایل مختلف ممکن است برای انواع مدل های یخچال پیش بیاید. عیب یابی یخچال فریزر در این حالت کمی دشوار است و به تجربه در امور الکتریکی نیازمند است و با توجه به خطرات الکتریکی بالقوه توصیه می شود از یک متخصص تعمیرات یخچال برای برطرف نمودن مشکل کمک بگیرید. ممکن است ایراد از موتور یخچال و یا یکی از اجزای الکتریکی آن باشد. در حالات دیگر اتصالی سیم ها و ارتباط نامعمول آنها می تواند سبب تخلیه جریان از طریق بدنه و درنتیجه برق دار شدن بدنه دستگاه شده باشد. معمولا رطوبت زیاد محیط می تواند شکل را تشدید نماید. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص، شما را به مطالعه مقاله دلایل وجود جریان برق در بدنه یخچال فریزر دعوت می کنیم.

چرا درب یخچال بسته نمی شود؟

اگر درب یخچال فریزر شما بسته نمی شود، باید سریعا برای رفع آن اقدام کنید، زیرا می تواند مشکلات جدی تری را به وجود آورده و بالا رفتن دمای یخچال و کارکرد یکسره دستگاه و مصرف انرژی بیشتر آن شود. در عیب یابی یخچال فریزر و ساید بای سایدی که درب آن بسته نمی شود، ابتدا به درون دستگاه نگاه کرده و بررسی کنید که شئ یا چیزی از بسته نشدن در ممانعت نکند. اگر وسایل زیادی در داخل یخچال قرار گرفته، سعی کنید مقداری از آنها را بیرن بیاورید. از دیگر مواردی که در بروز این مشکل بسیار موثرند، می توان به تراز نبودن یخچال اشاره کرد. موارد دیگری که می تواند به بسته نشدن درب بیانجامد را می توانید در مقاله دلایل عم بسته شدن درب یخچال مطالعه نمایید.

چرا یخچال بوی بدی می دهد؟

بو گرفتن یخچال یک مشکل شایع است که بسیاری از افراد با آن رو به رو می شوند. دلایلی که سبب می شود یخچال فریزر شما بوی بدی بگیرد، رعایت نکردن مواردی همچون گذاشتن مواد غذایی در ظروف بدون درب داخل یخچال، تمیز نکردن یخچال برای مدت طولانی، فاسد شدن مواد غذایی در داخل یخچال و… است. اما برای از بین بردن این بوی بد نیز راهکارهایی وجود دارد. در قدم اول لازم است تا دستگاه را خالی کرده و آن را از برق بکشید. سپس تمامی طبقات و کشوها را تمیز کنید و در صورت لزوم با آب ولرم و کف به خوبی بشویید. همچنین برای از بین بردن رایحه بدی که ممکن است در یخچال باقی مانده باشد، می توان از مواد بوگیر، جوش شیرین یا چند دانه قهوه استفاده کنید.

چرا گاز یخچال خالی می شود؟

یکی دیگر از مشکلات رایج یخچال فریزر و ساید بای ساید، کم شدن و یا تخلیه گاز مبرد دستگاه است که یخچال فریزر جهت عملکرد سرمایشی مناسب خود به آن وابسته است. بسیاری از افراد پس از مدت ها استفاده نکردن از یخچال فریزر خود از خالی شدن گاز آن گلایه می کنند. همچنین برخی از افراد پس از جابجایی و نقل مکان، از بروز این مشکل صحبت می کنند. هرچند در حالت عادی دلیلی برای بروز این مشکل وجود ندارد، اما با گذر زمان عواملی چون فرسودگی می توانند منجر به پوسیدگی لوله ها و ایجاد سوراخ های ریز و یا شکسته شدن بست جوش های قدیمی و نشت گاز از اتصالات یخچال شوند که در عیب یابی یخچال فریزر به طور دقیق قابل تشخیص خواهد بود. با این حال، در صورتی که نشتی از یک سوراخ ریز باشد، ممکن است تشخیص آن دشوار بوده و پس از مدتی گاز یخچال تخلیه شود و شما را به شارژ گاز یخچال نیازمند نماید. با این حال در صورت بررسی و عیب یابی یخچال به طور کامل و رد گزینه های دیگر و یا بروز مجدد این مشکل، می توان به طور قطع از وجود نشتی در سیستم اطمینان یافت. در این حالت ابتدا لازم است مشکل نشتی برطرف شود و سپس یخچال گازگیری شود. با مراجعه به مقاله دلایل تخلیه گاز یخچال می توانید اطلاعات بیشتری در این رابطه بدست آورید.

چرا آبسردکن کار نمی کند؟

از جمله مشکلات شایع در یخچال فریزر و ساید بای سایدها به از کار افتادن آبسردکن آنها می توان اشاره کرد. مشکلات آبسردکن یخچال فریزر و ساید بای ساید می تواند متفاوت باشد. برخی مواقع آبسردکن به طور کلی از کار می ایستد و جریان آب قطع می شود، اما مواردی نیز وجود دارد که آبسردکن کار می کند اما آب را خنک نمی کند. به طور کلی مواردی که در هنگام خرابی آبسردکن باید در عیب یابی یخچال فریزر مورد بررسی قرار بگیرند، عبارتند از:

 • ترموستات یخچال
 • برد کنترلی دیسپنسر (آبسردکن)
 • لوله انتقال آب
 • شیر برق ورودی آب
 • فیلتر آب
 • سوئیچ درب و….

در صورتی که فیلتر آب گرفته شده یا مسدود باشد، جریان به شدت کاهش یافته و در برخی مواقع می تواند سبب از کار افتادن این بخش شود.

مطلب پیشنهادی کاراباما: نحوه تعویض فیلتر آب یخچال

چرا یخساز کار نمی کند؟

از کار افتادن یخساز یخچال فریزر و ساید بای ساید نیز یکی دیگر از مشکلات متداول و رایجیست که افراد با آن رو به رو می شوند. خرابی یخساز می تواند به صورت بیرون نیامدن یخ و یا درست نکردن یخ باشد. هر یک از این مشکلات علل متفاوتی دارند که در عیب یابی یخچال فریزر و ساید بای ساید باید توسط تکنسین متخصص بررسی و برطرف شوند. نرسیدن آب به یخساز یخچال می تواند ساده ترین دلیل ساخته نشدن یخ باشد. مسدود بودن خط انتقال آب، یخ زدن لوله کوچک انتقال آب، خرابی شیر برقی ورودی آب و گرفتگی فیلتر یخچال می تواند از جمله دلایل نرسیدن آب به یخساز جهت درست کردن یخ باشد. همچنین خراب بودن مدول یخساز و یا ایراد در قفل درب می تواند از جمله دلایل بیرون نیامدن یخ باشد. با مراجعه به مقاله دلایل از کار افتادن یخساز و راه حل های رفع آن از تمامی دلایل بروز این مشکل مطلع شوید.

چرا موتور و بدنه یخچال داغ می شود؟

گرمای موتور و بدنه یخچال امری طبیعی بوده و به نحوه عملکرد دستگاه مربوط است. در مدل های قدیمی یخچال، گرمای گرفته شده از داخل دستگاه در شبکه لوله های سیاه کندانسور در پشت آن آزاد می شود، اما در مدل های جدید این لوله ها در داخل بدنه تعبیه شده و به همین دلیل بدنه دستگاه گرم می شود. اما در صورتی که دما بیش از حد زیاد باشد، به طوری که بدنه و موتور یخچال داغ شوند، این امر می تواند نشانه بروز مشکل و زمینه ساز مشکلات دیگر در یخچال فریزر و ساید بای ساید شما باشد. در نخستین گام برای عیب یابی یخچال فریزری که زیاد داغ می کند، به سراغ کمپرسور یا موتور یخچال رفته و آن را بررسی کنید. فشار زیاد بر روی کمپرسور می تواند سبب داغ شدن آن شود. معیوب بودن کمپرسور نیز می تواند دلیل دیگری باشد.

کمپرسورهای اینورتر از این بابت بسیار بهینه تر عمل می کنند، در این خصوص می توانید در مقاله تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر بیشتر بخوانید.

یکی دیگر از دلایل بروز مشکل، کم بودن گاز مبرد است که سبب کارکرد زیاد کمپرسور و یخچال می شود. علاوه بر آن تنظیم ترموستات بر روی مقادیر بسیار کم می تواند علت اصلی فشار زیاد بر روی کمپرسور باشد. ایراد در کندانسور یخچال نیز از دیگر دلایل داغ شدن زیاد دستگاه است. کویل های کندانسور باید به طور مرتب تمیز شوند تا هیچ گونه آلودگی، چربی و گرد و خاکی بر روی آنها نبوده و از انتقال گرما ممانعت نشود.

چرا درب یخچال سخت باز می شود؟

برخی از افراد با مشکل سخت باز شدن درب یخچال فریزر خود رو به رو می شوند. در عیب یابی یخچال در این مواقع موارد زیر را بررسی کنید:

 • آیا درب یخچال تازه باز شده و بسته شده که قصد باز کردن مجدد آن را دارید؟
 • آیا لاستیک دور درب کثیف است و ایراد دارد؟
 • آیا یخچال فریزرتان تراز است؟
 • آیا لولاهای درب سالمند؟

چرا یخچال نشتی آب دارد؟

در عیب یابی یخچال فریزر و ساید بای سایدی که مشکل آبریزش دارد، ابتدا به سراغ لوله تخلیه می رویم. بررسی لوله تخلیه به جهت مسدود نبودن اولین اقدام است. معمولا ذرات غذایی، یخ و کیسه های داخل یخچال می توانند سبب گرفتگی این مجرا و درنتیجه تخلیه نشدن آب حاصل از ذوب برفک ها و یخ های یخچال شوند. همچنین لازم است تا لاستیک درب یخچال را به دقت بررسی نمایید. یکی از دلایل جمع شدن آب در زیر یخچال همین مورد می باشد. هرگونه مواد غذایی یا گرد و خاک می تواند مانع محکم بسته شدن درب، افزایش چگالش و درنتیجه نشتی آب شود.

چرا در کف فریزر آب وجود دارد؟

آب تخلیه شده، یخ زده است و نیاز به تمیز کردن و یخ زدایی محل خروجی آب دارد. آب موجود در کف دستگاه به دلایل زیر ممکن است در آنجا باشد:

 • یخ های مکعبی که آب شده اند.
 • ریخته شدن آب یا مایعات دیگر هنگام پر کردن لیوان

در ادامه عیب یابی یخچال فریزر به بررسی مخزن آبسردکن و یخساز دستگاه (در صورت وجود) بروید، نشتی و چکه آب می تواند از مخازن و یا اتصالات لوله های خانگی باشد که باید بررسی شوند. اگر آب از داخل خود فریزر بیرون می آید، ممکن است به خاطر پر شدن بیش از حد ظرف مخزن باشد.

چرا بخش فریزر سرد اما بخش یخچال گرم است؟

این مشکل از موارد رایج در مشکلات یخچال فریزر و ساید بای ساید محسوب می شود. یکی از دلایلی که سبب می شود یخچال گرم بماند در حالی که فریزر سرد است، به جمع شدن برفک و یخ بر روی کویل های اواپراتور برمی گردد. در صورتی که به هر دلیلی هیتر دیفراست برفک های نشسته شده بر روی کویل های اواپراتور را ذوب نکند، تجمع این برفک ها سبب پوشیده شدن کویل های اواپراتور شده و گردش جریان هوا را با مشکل مواجه می کند. این موضوع می تواند در دفع حرارت از یخچال موثر بوده و سبب بالا رفتن دمای داخل و گرم شدن آن شود.

در ادامه عیب یابی یخچال فریزر و ساید بای ساید، بررسی موتور فن اواپراتور لازم است. این موتور هوای سرد را در داخل فریزر به گردش درآورده و سپس بر روی کویل های اواپراتور میفرستد. اگر موتور فن اواپراتور به خوبی کار نکند، فریزر یا یخچال در خنک شدن به مشکل برخواهد خورد. سعی کنید تیغه های فن را با دست بچرخانید و بررسی کنید که مقاومتی برای چرخش نداشته باشند. اگر سر و صدای عجیبی از موتور فن می شنوید، بهتر است آن را تعویض کنید. در صورتی که موتور به کلی کار نمی کند، به کمک مولتی متر جریان موجود در آن را بسنجید. عوامل دیگری نیز در بروز این مشکل می توانند موثر باشند:

 • خرابی دمپر کنترل هوا
 • خرابی ترمیستور
 • ایراد در برد کنترل دما
 • معیوب بودن ترموستات یا تایمر دیفراست

در این مواقع بهتر است بررسی و عیب یابی یخچال فریزر خود را به یک متخصص بسپارید تا به بهترین شکل ممکن و با کمترین هزینه مشکل پیش آمده را رفع نموده و از خسارات بیشتر جلوگیری شود.

چرا لامپ یخچال روشن نمی شود؟

از دیگر مشکلات متداول یخچال فریزر می توان به خاموشی لامپ داخل یخچال و روشن نشدن آن اشاره کرد. هرچند ساده ترین دلیل بروز این مشکل می تواند سوختن لامپ باشد، اما عیب یابی یخچال می تواند ایراد را در خرابی سوئیچ درب و یا برد الکترونیکی یخچال نیز مشخص نماید. در هر صورت، جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تمامی دلایل بروز این مشکل و نیز آموزش طرز تعویض لامپ، می توانید به مقاله اختصاصی کاراباما با عنوان خاموش شدن و روشن نشدن لامپ یخچال مراجعه کنید.

چرا رطوبت داخل یخچال زیاد است؟

علت نم و رطوبت زیاد داخل یخچال می تواند به باز و بسته کردن مکرر درب یخچال مربوط باشد. این امر به خصوص در مواقعی که آشپزخانه هوای مرطوبی دارد، تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. در مناطق جنوبی و شمالی کشور که هوا مرطوب تر است و یا در آشپز خانه هایی که اجاق گاز یا شماور همواره روشن بوده و در نزدیک یخچال فریزر قرار داده شده اند، علت رطوبت زیاد داخل یخچال چندان غیر منتظره نیست. در این مواقع با تهویه هوا و یا جابجایی یخچال فریزر باید در کاهش رطوبت داخل یخچال اقدام شود. زیرا این امر می تواند به سرعت به برفک و یخ در قسمت های مختلف یخچال تبدیل شود.

همچنین لاستیک درب یخچال را بررسی کنید و در صورتی که شل شده و یا کنده شده است، آن را تعویض نمایید. درب یخچال باید به خوبی بسته شود و لاستیک نقش مهمی در کیپ کردن درب یخچال دارد. بنابراین خرابی لاستیک و یا خود درب می تواند علت رطوبت داخل یخچال باشد. از دیگر دلایلی که سبب تعریق یخچال و نم زیاد داخل یخچال می شود، اختلاف دمای هوای آشپزخانه و داخل یخچال و باز و بسته شدن زیاد درب است که سبب ورود هوای گرم به داخل کابین یخچال و درنتیجه تعریق یخچال فریزر می شود. البته این مورد طبیعی بوده و تنها با تهویه هوا کمی بهبود می یابد. لازم است تا با رعایت مواردی از جمله قرار ندادن غذای گرم در داخل یخچال از تعریق زیاد داخل یخچال جلوگیری نمایید. علت رطوبت داخل یخچال و نم آن نیز می تواند به دلیل قرار گرفتن یخچال در مقابل کانال کولر آبی باشد. روشن بودن مداوم کولر آبی سبب بالا رفتن رطوبت هوا و تدریجا با باز و بسته نمودن درب، افزایش رطوبت داخل یخچال شود.

عیب یابی یخچال فریزر برندهای مختلف

عیب یابی یخچال فریزر، برطرف نمودن مشکلات متداول آن و انجام سرویس یا تعمیرات یخچال، همگی به داشتن دانش تخصصی در رابطه با نحوه عملکرد یخچال، اجزای مختلف دستگاه و وظایف و کارکرد هر یک بستگی دارد. به علاوه، داشتن تجربه و ابزارآلات خاص نیز مهم است. بنابراین انجام عیب یابی یخچال و یا امور تعمیر لوازم خانگی، مسئله ای بسیار حساس است که هر فردی صلاحیت لازم برای انجام آنها را ندارد. لازم است مجددا یادآوری کنیم مطالبی که در رابطه با مشکلات متداول یخچال فریزر گفته شد، صرف نظر از برند دستگاه شما برای اکثر مدل ها و برندها یکسان است.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
جاویدان

سلام یخچال فریزر پارس دمای رو یخچال خود به خود پایین می اید ولی دمای داخل خوب است وقتی درب را باز و بسته میکنیم این حالت بیشتر پیش می اید از منفی ۱۸ میاید منفی ۱۰

پاسخ دهید

  افسانه سلمانی

  سلام
  ما یخچال فریزرپارس قدیمی رو شستیم بعد استراحت یک ساعته به پریز زدیم ۳ساعته چراغ بالای درب فریزر هنوز روشن هست فریزر هم خوب کار می کنه مشکلی نداره لاستک دور درب یخچال گرم هست

  پاسخ دهید

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، موردی که بیان کردید طبیعی است، سعی کنید بعد از روشن کردن فریزر تا مدت 24 ساعت درب آن را باز نکنید تا فریزر به دمای نرمال خود برسد. سپس چراغ خاموش خواهد شد.

   پاسخ دهید

    Afsane karimi

    سلام به مدت یک هفته دمای یخچال رو تغییر دادم یکیشو گذاشتم روی ۲ یکیشم روی ۱ بعد از یک هفته امروز متوجه شدم صداهای عجیب غریب میده و دیدم یخچال سرد نمیکنه و کلا موتورش کار نمیکنه. مدل یخچال ال جی بزرگ بالاش فریز فقط چراغ یخچال روشنه…

    پاسخ دهید

    ز ملکی

    سلام یخچال من ساید اسنوا هست یه مدت کلمه speed میومد و خراب شده بود تعمیرکار اومد و برد یخچال رو تعمیر کرد. الان باز این کلمه speed میاد چی کنم ؟ممنون میشم راهنماییم کنید

    پاسخ دهید

     س ش

     با سلام فقط من‌میدونم سرویس کاران یخچال ساید سامسونگ‌ های کره ای اصل هیچ اطلاعاتی بر ای درست کردن ندارن فقط اگه یخچال خراب شد باید بزاریش یا گوشه انباری یا برای بازیافت

    زین الدین

    با سلام علامت چراغ باز بودن در یخچال روشنه ولی هر دو در ساید بستس علامت ۲ در روشنه و فن یخچال کار نمیکنه علتش چیه؟؟
    ممنون سریع جواب بدین

    پاسخ دهید

    علی خنجری

    سلام جناب جعفری صبح شما بخیر یخچال ساید سامسونگ دارم چندروز هست مدام نوسان دما دارد

    پاسخ دهید

     فرهاد محمدی

     وقت بخیر
     دلایل این مشکل تقریبا همگی نیاز به بررسی متخصص دارند. بهتر است با نمایندگی تماس بگیرید

  مهدی رعنایی

  سلام یخچال اسنوا RBN676CD دارم دمای یخچال یکی دو روز رو مثبت 9 و فریزر رو منفی 9 بود امروز دمای فریزر شده منفی 7 و خوب آب تو فریز یخ نمیزنه خواستم راهنمایی کنید مشکل چیه ممنون

  پاسخ دهید

   آرمين ذوقي

   شما بايد دماي يخچال رو ٣ و فريزر رو -١٨ تنظيم كنيد، باز اگر بالا رفت مقدار فشار گاز و يخزدگي اواپراتور رو از روي سيستم ديفراست چك كنيد

   پاسخ دهید

    محمود نازقلیچی

    مانیتور یخچال فریز سامسونگ منزلم تغییرات دمایی نشان میدهد .یخچال روی ۳وفریزرمنفی۱۹تنظیم شده یکی دو روز کار میکند ولی روز سوم داماش فریزر تغییر می کند یعنی پایین می آید / تعمیرگاه مجاز سامسونگ

    پاسخ دهید

     نسیم اسلام پور

     سلام محمود عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال سامسونگ رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   حجت پوراسمعیل

   سلام .یخچال ما بی اندازه سرد می کند .با اینکه دما را روی نرمال می گذارم .باز هم سردی بی اندازه داره .وهمه چی یخ می زند.لطفا راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

   امير حسين شيرازي

   يخساز سايد ال جي يخ نميسازد

   پاسخ دهید

  علی افشاری

  سلام فریزر پارس قدیمی دارم درجه یخچال پایینه روی 8الی 10میره و بیشتر نمیشه علتش چیه؟ ممنون

  پاسخ دهید

   آرمين ذوقي

   درجه يخچال معمولا بايد روي ٣ و ٤ درجه تنظيم باشه، پس درجتون بالاست نه پايين ك بايد قسمت اواپراتور و ديفراست و دمپر چك بشود

   پاسخ دهید

    فرزانه کمالی

    یخچال ساید مارک بکو درجه یخچال تغییر میکند ولی هیچ مشکلی درمورد دمای داخل یخچال وجود ندارد

    پاسخ دهید

    سلام شباهنگ

    با عرض سلام، من یک یخچال ساید بای ساید سامسونگ دو روزه دارم و زمانی که روشن کردم دمای یخچال معمولی به ۳ درجه رسید ولی بعد از ۸ ساعت کار کردن دمای فریزر روی همان ۱۴ درجه بای سفر ماند و بعد از اینکه اتومات کرد دمای فریزر به منفی ۱۵ رسید اما مشکل اینه که هر زمان روشن میشود دمای فریزر به بالای ۱۴ درجه میآید و بعد از چند ساعت که خاموش شد دوباره به منفی می‌رسد و این پروسه ادامه دارد،لطفآ اگر پیشنهادی دارید ممنون میشوم بهم بگید. با تشکر

    پاسخ دهید

   علی قربانپور

   باسلام یخچال فریزرسایدبای ساید منزل چندوقتی میشه دجاره های خروجی یخ ازداخل مخزن دچاره برفک شده وازخروجی یخ بیرون نمیادلطفا راهنمایی دهیدممنون میشم

   پاسخ دهید

  محمد ابراهیمی

  سلام. یخچال ساید ال جی دارم فریزرش حدود پ پنج یا شش ساعت خوب کار میکنه بعد حدود چند ساعت مواد غذایی آب میشن دوباره سرد میشه مدام همین کار ادامه داره طوری که نمیشه چیزی تو فریزر بزاریم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دهید

   کارشناس 4: جعفری

   سلام دوست گرامی، این مشکلی که بیان کردید به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد، اگر لاستیک دور درب قسمت فریزر ساید ال جی سالم است، ممکن است اشکال مربوط به ترموستات یا سنسور فریزر شما باشد، به هر حال برای عیب یابی یخچال ساید بای ساید ال جی به صورت دقیق حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

   پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، سوال شما یک مقدار گنگ است چرا که دمای منفی 18 مربوط به یخچال نیست بلکه مربوط به فریزر است. و با توضیح شما که دما از منفی 18 به منفی 10 می رود در واقع به این معنی است که دمای فریزر پارس شما بالا می رود و گرم تر می شود. تغییر دمای فریزر پارس شما می تواند دلایل متعددی داشته باشد. ممکن است به دلیل خراب شدن لاستیک دور درب فریزر، اشکال در ترموستات، فن اواپراتور، دمپر و یا معیوب شدن سنسور فریزر پارس شما، این مشکل رخ داده باشد.

  پاسخ دهید

  امیر دریایی پور

  سلام . داخل فریزر زیر کشو پایین آب یخ میزند و هر از گاهی از زیر فریزر آب میاید

  پاسخ دهید

  زهراباغشنی

  سلام وقت بخیر
  امروز دما فریزر ما از۱۸-رسید به ۵-
  ویخچال از ۵رسیده به ۱۳
  لطفا راهنمایی کنید
  برند ساید من وستینگهاووس است

  پاسخ دهید

  محمد مهدی زهرایی

  سلام ما یخچال ساید بای ساید داریم دو روزه فریزرش خوب انجماد نمیکنه و گوشت ها نرم هستش
  میخواستم بدونم مشکلش چیه؟

  پاسخ دهید

حسن رستمیان

سلام یخچال ما دونار هست. غذاهای داخل یخچال خود ب خود یخ میزنه با اینکه دمای یخچال متعاله ولی بازم غذاهای موجود داخل یخچال کاملا یخ نیزنه اتگار که تو فریز گذاشته باشیم در یخچالم قشنگ بسته میشه
48ساعتم از برق کشیدیم دوباره زدیم ب برق ولی بازم همین مشکل و داریم یخچال و هم تازه خریدیم داریم استفاده میکنیم
بنظرتون علت یخ زدگی غذا ها داخل یخچال چی میتونه باشه؟؟؟

پاسخ دهید

  حامد احمدی

  سلام دوست عزیز یخچال فریزر شما بیش از حد کار میکنه یا بقول معروف اتومات نمیکنه. ترموستات مکانیکی چک کنید. اگر مشکل از برد که سنسور دما و برد باید چک یا تعویض شود. مشکل ضعف موتور یا ضعف گاز یا نشتی هوای گرم ندارید چون غذاهاتون تو یخچال یخ میزنه پس نشون از خوب کار کردن سیستم ولی یه سره کار کردنشه.

  پاسخ دهید

علی کردی

باسلام
فریزر پارس دارم
۱_درجه خودبه خود افزایش می یابد
۲_ از درجه بالای درب خاموش می کنیم مونیتور خاموش است ولی فریزر روشن وکارمیکند

پاسخ دهید

  آرمين ذوقي

  خرابي ترموستات بايد چك بشه
  فن اواپراتور و دمپر ورودي ب يخچال و لاستيك هاي در يخچال

  پاسخ دهید

امید سلیمانپور

سلام چرا صفحه لمسی کار نمی کنه فقط ساعتش کلیداش کار میکنه بقیه نه البته قفلشم دست میگیرم باز نمیشه

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است برد صفحه نمایش یخچال شما و یا برق کشی آن دچار اشکال شده باشد.یخچال شما باید توسط متخصص بررسی و عیب یابی شود.

  پاسخ دهید

حیدری

سلام یخچال هیتاچی دارم شستمش وقتی به برق زدم کار نکرد بورد هم روی یخچال هست آیا فیوز داره که سوخته باشه؟

پاسخ دهید

  محمدکشاورز

  سلام یخچالم یهو خاموش شد و موتور کار نمیکنه فقط قسمت دیجیتالش ساعته کار میکزد که اونم خاموش شده میشه راهنمایی کنید

  پاسخ دهید

   آرمين ذوقي

   دوست عزيز بايد ابتدا بايد ببينيد برق وارد سيستم يخچال و ورودي كمپرسور ميشود، سپس

   ١- رله استارت
   ٢- رله اورلود
   ٣- سيم پيچ خود كمپرسور را چك كنيد با اهم متر

   پاسخ دهید

  آرمين ذوقي

  سلام دوست عزيز
  بايد برق ورودي ب كمپرسور را بررسي كنيد

  پاسخ دهید

هانیه

سلام مدل یخچال من هاردستونه
مدتیه صفحه نمایشگر یخچالم هر چند دقیقه یکبار آلارم میزنه
یعنی چش شده؟
تو دفترچه راهنماشم چیزی در این باره ننوشته

پاسخ دهید

  آرمين ذوقي

  خب چ آلارمي؟

  پاسخ دهید

  امانی

  سلام من یخچال ساید فریجیدر دارم چند وقتی هست از زیر درب های پخچال چند قطره ای اب میاد زیر درب پخچال که نه زیر بدنه یخچال دقیقا اونجاییکه که چرخ های جلو هست بالاش وکف یخچال فریزر هم یخ زده
  علت چیست

  پاسخ دهید

   سلام دوست عزیز
   اگر دستگاهتون نیاز به تعمیر داره می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

علی محمدی

سلام وقت بخیر
ببخشید یخچال ساید بای ساید تکنو گاز دارم ، مدتی هست دمای قسمت یخچال خود به خود کم و زیاد میشه .
لطفا راهنمایی بفرمائید

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، تغییر دمای یخچال شما می تواند دلایل متعددی داشته باشد. ممکن است به دلیل خراب شدن لاستیک دور درب فریزر، اشکال در ترموستات، فن اواپراتور، دمپر و یا معیوب شدن سنسور فریزر پارس شما، این مشکل رخ داده باشد.

  پاسخ دهید

vahid samadi

سلام . یخچال آزمایش قدیمی دارم که چند روزه مدام هر چند لحظه یکبار خاموش و روشن میشه . هر بار هم برای روشن شدنش چند مرتبه استارت میخوره و برمیگرده تا اینکه خلاصه پس از حدود ۱۰ مرتبه روشن میشه و دوباره پس از ۳الی ۴ دقیقه خاموش میشه . عیب از کجاست ‌. ممنونم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، مشکل یخچال شما می تواند مربوط به رله اورلود، برد یخچال، سوئیچ کنترل دما و … باشد. به هر حال مشکل یخچال شما فنی است و برای عیب یابی دقیق یخچال آزمایش تان باید حتما با یک متخصص مشورت کنید.

  پاسخ دهید

عزیزی

با سلام وخسته نباشید
بابت سایت پر محتواتون مچکرم
من ساید جنرال الکتریک(پروفایل) دارم که داخل فریزر آب نگه نمیداره،و موقعی که کلید یخساز داخل فریزر رو ON میکنم سرریز آب بیشتر میشود و مجبور به قطع کردن شیر ورودی میکنم،لطفا راهنمایی کنید🙏🏻

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، نشت آب از یخساز و آب سردکن یخچال ممکن است به دلیل معیوب شدن شلنگ یخساز یا آبسردکن و یا خراب شدن یخساز یخچال جنرال الکتریک شما باشد.

  پاسخ دهید

محمد اسدی

سلام وقت بخیر فریزر دوو دارم ۵ کشو نزدیک به دوساله ۴ بارتمام مواد داخلش به علت خاموش شدن فریزر کلآ ازبین رفتن ایرادش رو متوجه شدم وقتی که خاموش میشه یه ولوم پشت نزدیک موتور هستش می پیچونمش تق صدا میده موتور روشن می شه و حدودا یکسال دیگه مشکلی نداره ولی جدیدا دوباره اینجوری شده میشه راهنمایی بفرمایین، متشکرم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است اشکال از تایمر دیفراست فریزر دوو شما باشد. فریزر دوو شما باید توسط یک متخصص بازدید و عیب یابی شود.

  پاسخ دهید

سلام یخچال ساید بای ساید سامسونگ دارم که متاسفانه قسمت فریزر آن بد کار می کند آب و مواد غذایی منجمد نمی کند زمانی که هوا خنک است منجمد می کند هیچ مشکلی نداردو قتی هوا گرم می شود این مشکل بوجود می آید اما قسمت یخچال خوب کار می کند فن یخچال نیز سالم است و کار میکند لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است به دلیل خراب شدن لاستیک دور درب یخچال، اشکال در ترموستات، فن اواپراتور، دمپر و یا معیوب شدن سنسور یخچال شما، این مشکل رخ داده باشد. اما عیب یابی یخچال ساید بای ساید سامسونگ یک کار تخصصی است و بررسی دقیق مشکل نیاز به تجربه و دانش فنی در زمینه تعمیر ساید بای ساید سامسونگ است.

  پاسخ دهید

مریم جوکار

سلام ببخشید من درب یخچالم دو ساعت باز بوده نمیدونستم آیا مشکلی براش پیش نمیاد؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  اگر فرایند خنک سازی یخچال به شکل سابق انجام می شود، خیر مشکلی بوجود نمی آید.

  پاسخ دهید

مریم صلاح روش

باسلام مایخچال فریزنگین داریم یخچال روخاموش کردم وتاروزبعدگذاشتم برفک های فریزاب شدوتمیزکردم حالاهم یخچال هم فریزخوب کارمیکنه ولی درصفحه نمایش برای فریزهمش Error sistmمیزنه ولی دمای فریزخوبه وهمه چی یخ زده ولی دماروی صفحه نمایش نمیادبنظرتون مشکل ازچیه

پاسخ دهید

مهدیس

ممنونم توضیحاتتون برای من کاربردی بود سپاس

پاسخ دهید

مصطفی شاوردی

باسلام ما یخچال کلور داریم وقتی دره یخچال باز می شه تنظیمات یخچال بهم میریزه صفحه با بازو بسته کردن صفحه صفحه نمایشگر دما رو تغیر میده و صفحه هم نورش کمرنگ پرنگ میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

سلام یخچال ساید بای ساید ال جی دارم که تقریبا دوساله خریدم اما الان مدتی هستش که فریزر آن سرد نمی کند ومواد غذایی کامل یخ نمی بنند.

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی برای بررسی مشکل خوب سرد نکردن فریزر ال جی خود “مشکل ششم” مقاله را مطالعه نمایید.

  پاسخ دهید

علی اربابی

سلام، ما یک یخچال فریزر جنرال الکتریک داریم، مدتی است که وقتی در فریزر رو میبندیم درب یخچال باز میشه. یخچال ترازه و ازین بابت مشکلی نداره، نوار دور درب هم به اون صورت پیچیده نشده که باعث مشکل بشه. به نظرم موقع بستن درب فریزر هوای یخچال به درب اون فشار میاره و باعث باز شدنش میشه. به نظرتون مشکل از کجاست؟!

پاسخ دهید

باران اسدی

سلام ببخشید یخچال ساید سامسونگ دارم که در فریزر اون بسته نمیشه انگار دره به بدنه نمیچسبه مشکل ازواشرهست وداخل فریز برفک زده

پاسخ دهید

  مجتبی مهدوی

  نوار دور درب را تعویض کنید مشکل حل میشود دلیل برفک زدن ورود هوا به دلیل بسته نشدن درب است

  پاسخ دهید

همتیان

سلام ببخشید یخچال ساید مارک پروفایل ما چند وقته قسمت یخچال گرم شده و غذا ها خراب میشود ولی قسمت فریزر هیچ مشکلی ندارد. میشه راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  مجتبی مهدوی

  ممکن است مشکل از فن داخلی یخچال یا دمپر ورودی هوای یخچال باشد

  پاسخ دهید

سلام خسته نباشيد يخچال امرسان داريم تازه تعمير كرديم مشكل تنظيم پنل دارم يخچال گرم چطور با دگمه تنظيم كنم

پاسخ دهید

سیداصغر سیدی

سلام من یخچال ساید بای ساید سامسونگ دارم چند وقت یه همه سیستم های کار می کنند ولی در اکثر مواقع صفحه نمایش قطع میشه وفقط یک چشمک زن روی صفحه نمایش الکتریکی خاموش و روشن می شود گاهی صفحه نمایش روشن می شه ولی این اواخر اصلا صفحه نمی آید وفقط چشمک میزنه یه روز به یخچال استراحت دادم ولی نتیجه ای ندیدم باید چکار کنم؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ساید بای ساید سامسونگ شما باید حتما توسط یک متخصص بررسی و عیب یابی شود.

  پاسخ دهید

   یخچال رو به مدت ۲۴ ساعت از برق بکشید و وسایل داخل یخچال (فقط یخچال) رو بیرون بیاورید و درب یخچال را باز بگذارید تا یخهای موجود بر روی کندانسور داخل یخچال ذوب بشوند.بعد از آن احتمال زیاد مشکل برطرف میشود.

   پاسخ دهید

عباس حقیقی

یخچال فریزر دو قلو بکو دارم ۸ کشو مدتی هست از درز داخل یخچال روی کشوی جا میوه ای پودر قهوه ای بیرون میاد چند بار داخل یخچال رو شستیم باز پودر بیرون میریزه عجیبه دلیلش چیه

پاسخ دهید

مهدی رعنایی

سلام خسته نباشید من یخچال اسنوا مدل 676cd دارم فریز پایین و از روز جمعه بعضی مواقع یخچال اخطار گرم شدن فریزر میده و بعدش اخطار F1 رو نشون میده و موتور یخچال کار نمیکنه ولی رو صفحه نشانگر موتور فعال هست نشون میده و فن یخچال و فریزر کار میکنه و بعد که از برق میکشم و نیم ساعت بعد که میزنم به برق یخچال مجدد کار میکنه و موتور فعال میشه و سرد میکنه . ضمنا یک مدتی بود که فقط فریزر گرم میشد و یخچال مشکل نداشت لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست

پاسخ دهید

  مجتبی مهدوی

  f1 اخطار سنسور دمای یخچال است برد یخچال خود را ریست کنید ممکن است ایراد از برد باشد

  پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ارور f1 نشان دهنده این است که سنسور فریزر اسنوا شما قطعی دارد و باید آن را مورد بررسی قرار دهید.

  پاسخ دهید

سلام دوستان
کسانی که یخچال فریزر سامسونگ دارن با ریست کردن تنظیمات عمده مشکلاتشون حل میشه علی الخصوص کسانی که مشکل الکترونیکی دارن من جمله کسانی که بعد از قطعی برق و اتصال مجدد نمایشگر سیستمشون شروع به چشمک زدن میکنه اقدام به ریست کنن مشکل حل میشه البته یکی از ایرادات بزرگ سامسونگ اینه که نه تو دفترچه راهنما و نه اکثر تعمیرکاراش اطلاع درستی از نحوه ریست کردن ندارن و مخارج سنگینی رو به مصرف کننده ها تحمیل می کنن
روش ساده ریست کردن نگه داشتن دو دگمه روی نمایشگر به مدت 60 ثانیه می باشد
با این روش ساده کلی از مخارج براتون صرفه جویی میشه

پاسخ دهید

مسعود ملکوتی

یخچال ساید جنرال الکتریک مدل profile دارم. دمای یخچال و فریزر پایین آمده بود. سرویسکار کندانسور پشت یخچال رو با بخارشوی تمیز کرد. تقریبا سالی دو تا سه بار این مشکل پیش می آمد. ولی این بار با این شستشو مشکل رفع نشد. احتمال خرابی board را دادند و تعویض کردند. باز هم مشکل باقی ست. لطفا راهنمایی بفرمایید.

پاسخ دهید

  نگه داشتن همزمان دو کلیدpower freezer و power refrigrator به مدت شش الی سی ثانیه موجب ریست شدن یخچال ساید سامسونگ میشود.دکمه ها را تا زمان ریست شدن، همزمان نگه دارید و تا روشن شدن تمام کلیدهای یخچال و سپس خاموش شدن ،آنها را نگه دارید.معمولا حدود سی ثانیه بیشتر طول نمیکشه.

  پاسخ دهید

حاتمی

سلام. فریزر هیمالیای ما بیش از دو هفته میشه که ارور df میاره. خاموش و روشن میکنیم بر میگرده به حالت اول ولی یک روز طول نمیکشه که دوباره میره رو df . امکانش هست راهنمایی بفرمایید.

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، کد df بر روی نمایشگر هیمالیا، زمانی که یخچال به حالت برفک زدایی اتوماتیک می رود و سیکل برفک زدایی شروع می شود، نشان داده می شود و هیتر یخچال برفک ها را آب می کند. در این مواقع از باز و بسته کردن بی جهت درب خودداری کنید.

  پاسخ دهید

امیر سهرابزاده

سلام یخچال فریزر هایر موتور خاموش میشه موقع درب یخچال باز میکنی روشن میشه مشکل از کجاست ممنون

پاسخ دهید

انورعلی میهن خواه

من یخچال ناسیونال خارجی دارم سالم است روشن هم است ولی سرد نمیکند پیش تعمیرکار بردم میگه گازش مشکل نیست ولی عیبش مشخص نیست

پاسخ دهید

  مجتبی مهدوی

  ابتدا فن های داخلی را چک کنید یا توان کمپرسور شما کم شده اس

  پاسخ دهید

   فرزانه کمالی

   یخچال ساید مارک بکو درجه یخچال تغییر میکند ولی هیچ مشکلی درمورد دمای داخل یخچال وجود ندارد

   پاسخ دهید

   حسینی

   سلام ساید دونار داریم سمت فریزر خوب کارمیکنه ولی سمت یخچال گرم شده سنسورها تعویض شدند ، برد تعمیر شده ، ترموفیوز هم عوض شده ولی مشکل باقیه لطفا مارا راهنمایی کنید با تشکر

   پاسخ دهید

    کارشناس 4: جعفری

    سلام دوست گرامی، بهتر است ترموستات، اواپراتور و سیستم دیفراست نیز برای عیب یابی یخچال دونار شما توسط یک تکنسین حرفه ای و متخصص بررسی شود.

    پاسخ دهید

مصطفی

سلام جا میوه ای یخچال یخ می زند ولی قسمت های فوقانی یخچال گرم گرم است در حد دمای محیط دوستان کسی تا بحال به همچین مشکلی خورده راهنمایی کنه مدل یخچال ساید میدیا

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، مشکل از سیستم برفک زدایی یخچال شماست که باید توسط یک متخصص بررسی و عیب یابی شود.

  پاسخ دهید

سلام يخخچال بِكو قديمي داريم ٢سالي ميشه كه قسمت پايين يخچال يخ ميزنه و بعد از مدتي يخچال به كل گرم ميشه و قسمت پايين فريزر حجم زيادي يخ زده مجبوريم هر ٢ماه يكبار يخچال رو خاموش كنيم اين يخ ها اب بشه و بعد دوباره روشن كنيم هر تعميركاريم اومده فقط پول گرفته و رفته

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، با توجه به مواردی که گفتین به احتمال زیاد مشکل از سیستم یخ زدایی یا دیفراست یخچال بکو شماست.

  پاسخ دهید

محمدعلی حسینی

سللام من یخچال فریزر وستا دارم چند وقته دمای یخچال یکمی گرم شده ولی قسمت فریزر خوب یخ میزنه مشکلش از کجاست

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی درباره علت گرم شدن یخچال که بیان کردید، در مقاله مفصل توضیح داده شده.

  پاسخ دهید

سلام . یخچال ساید سامسونگ درجه اش از 4 به 19 رسیده و گرم شده . فریزر مشکل نداره و همون درچه 19 هست . اما یخچال رو تنظیم میکنم باز دوباره میره روی 19 یا 20 . گرم شده . درش نیم ساعتی باز مونده بود . اگر میشه راهنمایی کنید . ممنونم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، سعی کنید درب یخچال را برای مدت حداقل 24 ساعت باز نکنید تا دما به حالت نرمال بازگردد.

  پاسخ دهید

صفائیه

سلام داخل یخچال ساید باید ساید فرنچ۴ قسمت وسط کمی تعرق دارد علت چیست؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، معمولا اختلاف دما باعث ایجاد تعرق در محفظه داخل یخچال و کشو ها می شود. امکان دارد درب کشو درست بسته نشده یا تعداد دفعات باز و بسته کردن کشو زیاد بوده و باعث اختلاف دما و در نتیجه تعرق کشو شده است.

  پاسخ دهید

   سلیمان گندمی

   سلام.فرنچrs سامسونگ دارم دیواره داخل یخچال تعرق میکنه ودر طرف سمت چپ دیواره در یک ردیف عمودی برفک میزنه.کف یخچال هم آب جمع میشه.کارشناس آوردم میگه عایق لوله سردکن یخچال از بین رفته و باید با این مشکل کنار بیای.به نظر شما درست میگه؟

   پاسخ دهید

سلام قسمت فریزر یخچال ما دمای مناسبی رو نداره یعنی یخ نمیزنه ولی نگاه کردم لوله هاش برفک زده یخچال هم ضد برفکه فن یخچال کار می کنه المنتش هم سالمه یخچال اسمش یخ چاوانه

پاسخ دهید

ابراهيمي

وقت بخير
يخچال سايد باي سايد مدل وستينگ هاوس دارم . فريزر برفك مى زد و دماي يخچال ٢٢ نشون ميده ؛ ٢٤ ساعت خاموش كردم بعد از آن روشن كردم كاركردش طبيعيه اما يكسره كار مى كنه و اف نمى كنه ؟؟؟؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، این طبیعی است چرا که یخچال می خواهد بعد از یک خاموشی طولانی مدت به دمای نرما برسد. سعی کنید تا 24 ساعت درب یخچال را باز نکید یا نهایتا در صورت ضرورت باز کنید.

  پاسخ دهید

شیرزاد

سلام فریزر سیلوی دارم زیرش یخ زده بود دمای آن هم منفی ۱۴ بود باز کردم یخ هارو خالی کردم بعد به برق زدم الان نمایشگر c نشان میده و وما رو نشان نمیده که چی شده

پاسخ دهید

رضا اصغری

سلام من جنرال الکتریک سايد دارم هروقت شیر آب آشپز خونه یا حموم باز میکنم سایدم صدا ميده ميخواستم ببینم علت چیه

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، مشکل خاصی نیست مربوط به لوله های آب متصل به آبسردکن و یخساز یخچال جنرال الکتریک شماست.

  پاسخ دهید

   صالحی

   سلام
   یخچال سایدبای ساید سامسونگ دارم
   یک هفته ی بود متوجه شدم مثلا بستنی ازبیرون میگیرم میذارم فریزر سفت نمیشه دیروز ازبرق کشیدم تمیز کردم دوباره به برق زدم اما تاالان هنوز وسایلی که یخشون بازشده بود یخ نزدن دلیلش چیه؟

   پاسخ دهید

رضا منصوری

سلام
یخچال ساید اسنوا دارم 1 ماه است یخ نمی زند و ضعیف است. تعمیر کار بازدید کرد گفت فن فریزر خراب است کار نمی کنه . خودم باز کردم چک شد مشکل نداشت .برداشت من اینه بعضی مواقع دستور روی فن فریز نمی آید .
چی رو چک کنم ؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، احتمالی که گفتید وجود دارد. ممکن است اشکال از برد یخچال شما باشد.

  پاسخ دهید

گلی پوردانیال

باسلام.در فریزر( سامسونگ) به مدت یک هفته نیمه باز بوده.ما در خانه نبودیم.وقتی برگشتیم منزل ؛از برق کشیدیم.چی کار باید بکنیم؟چطوری بفهمیم سالمه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، فریزر خود را تمیز کنید سپس آن را به برق بزنید، تا 24 ساعت درب فریزر سامسونگ خود را باز نکنید. بعد از آن فریزر را بررسی کنید، اگر دما عادی بود و اروری مشاهده نکردید، فریزر شما سالم است.

  پاسخ دهید

باسلام و خسته نباشید، یخچال من سامسونگ دوقلو هست که اخیرا متوجه شدم بعد از بستن در یخچال، نمایشگر دما همچنان روشن باقی میمونه درحالیکه نمایشگر دمای فریزر بعد از بستن در، خاموش میشه. میخواستم بپرسم آیا این مشکل نگران کننده ست و باید پیگیری کنم یا مسئله خاصی نیست؟!

پاسخ دهید

محمد علی اکرمی

با سلام. یخچال فریزر ساید ال جی داریم با عمر حدود 10 سال. مدتی است مصرف برق ما خیلی زیادشده ، (500کیلو وات برای حدود 50 روز) چند روز قبل با قطع کردن برق این دستگاه سرعت کارکرد کنتور برق به شدت پایین آمد.لطفا راهنمایی کنید . با تشکر

پاسخ دهید

فرزاد مواظب

با سلام
یخچال و فریزر سایوان ،یخچال گرم و فریزر در بهترین وضعیت کار میکنه.اواپراتور بدون برفکه، لوله های کندانسور گرم هستند، فن داخل پرقدرت در حال کار کردنه،تایمر عملکرد داره و کمپرسور رو خاموش و روشن میکنه، ترموستات توسط تعمیرکار تعویض شده ، کلید درب دارای عملکرد هست ،کمپرسور صدای اضافی نداره .
فقط تا چند وقت پیش روی اواپراتور داخل یخچال برفک داشت که مجبور به آب کردنش با سشوار میشدیم اما الان نه.
الان دمای داخل از ۲۲ پایینتر نمیاد

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، لاستیک دور درب یخچال را نیز بررسی کنید و از سلامت آن مطمئین شوید، همچنین بیمتال، سنسور یخ زدایی و برد کنترلی را برای عیب یابی یخچال فریزر سایوان خود چک کنید.

  پاسخ دهید

Aliasghar Kabir

سلام
یخچال ما وایت هوس است ازدیشب ناگهان نشان دهنده درجه دما ی یخچال وفریزر از کارافتاده ولی یخچال کارمیکند مشکل چیست؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، اگر مشکل افزایش دما در یخچال وایت هاوس خود ندارید، اشکال از صفحه نمایش یخچال شماست ممکن است سوخته باشد و تیاز به تعویض داشته باشد و یا اینکه در سیم کشی های آن مشکلی وجود داشته باشد.

  پاسخ دهید

پروین

سلام ، فریزر دونار دو قفسه پایین مواد يخ میزنه ولی قفسه های بالا نه ، همه چی آب شده

پاسخ دهید

محمد گلچین راد

سلام خسته نباشید نمایشگر درست نشان نمی ده .مرتب نوشته ها وعلایم ها قاتی می کنه ولی یخجال و فریزر خوب کار می کنه فقط موتور یخچال بیش از حد کار مکنه

پاسخ دهید

سید حسین شریفب

سلام علیکم
مدت ۸ سال پیش یخچال فریزر خریدیم
الان درجه یخچال به ۲۴ و درجه فریزر به ۴ درجه بالا صفر رسید و ظاهرا هم یخچال و هم فریزر کار نمیکند علتش چیست

دو سال پیش یکی از کارشناسان شما ما را راهنمایی کردند که گفتند اول به مدت یک ساعت از برق خارج کنیم بعد یک ساعت به برق وصل کنیم و این کار را سه مرتبه انجام بدهیم که خوب شود

الان امتحان کردم درست نشد از دیروز تا الان کار نمیکند

پاسخ دهید

دهقانی

یخچال فریز پایین اسنوا مدل sr-b270چراغ مانیتورش به رنگ نارنجی چشمک زن شده .مشکل از کجاست ؟ممنون از راهنمایی تون.

پاسخ دهید

زهرا ظهران زاده

چرا دمای فریزر از منفی ۱۰ پایین تر نمیره؟ولی درجه خود یخچال خوبه

پاسخ دهید

موسی غفاری

با سلام
یخچال سی نور دارم موقعی که لامپ داخل کابین را می بندم بعد از چند ثانیه یخچال بوق میزند در ضمن دوربین گذاشتم بعد از بستن در چراغ روشن نمی ماند لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

جهانگیرنیساری

سلام وممنون ازسایت خوبتون سایدسامسونگ دارم دومشکل دارم یکی اینکه مدتیه قسمت یخچال وقتی درروبازمیکنم موتورازکارمیفته وقتی درومیبندم دوباره موتورروشن میشه.دوم اینکه درجه یخچال از۳میره رو۱۸وچشمک هم میزنه چندباراینطورشدکارشناس گفت دوسه ساعت بزاریدخاموش باشه خوب میشه اینکاروکردم خوب شدولی الان ازدیشب که اینطوری شددیگه درست نشدودرجه روی ۱۸مونده ویخچال هم گرمه بایدچکارکنم؟

پاسخ دهید

سلام وقت بخیر خسته نباشید امروز یخچال و فریزر سینور بااین که درش بستس یهو صدای آلارم باز بودن در یبار و بعد اون یه صدایی شبیه کنتاکتور یا مثل تیک تاک میده میشه راهنمایی کنید مشکلش چیه

پاسخ دهید

ابوذر بهزادی

فریزم اگر باید صددرصد منجمد کنه نمیدونم چرا ۶۰درصد منجمد می‌کنه فکرمی‌کنم در فریزم باز بوده مطمئن نیستم.دررفریزرو باز کردم دیدم موادم حالت آب شدگی گرفتن در فریزرو بستم از برق کشیدم دوباره نیم ساعت بعد زدم به برق وسایلم بعد سه ساعت تو حالت تقریبا منجمد مونده و کامل منجمد نمیشن برق داخل فریزرمم وقتی درو باز میکنم روشن نمیشه .

پاسخ دهید

سجاد مردان پور

سلام. چراغ قسمت یخچال ساید بای ساید سامسونگ روشن نمی شود ولی بخش فریزر مشکلی ندارد. وقتی یخچال را از برق می کشیم و مجدد به برق می زنیم لامپ برای اولین بار استفاده روشن ولی در استفاده های بعدی روشن نمی شود با توجه به این موضوع نباید لامپ سوخته باشد بنابراین باید مشکل فنی دیگری داشته باشد لطفا راهنمایی بفرمایید.باتشکر

پاسخ دهید

خانم خونه

سلام یکبار سوالم رو ارسال کردم ولی هرچی گشتم نتونستم پیداش کنم. دوباره مینویسم
من ساید سامسونگ دارم و ده سال هست که دارمش.. همه چیزش اوکی هس و درست کار میکنه.. ولی چندوقتی هست که وقتی دریخچال رو باز میکنم مثل حالتی که برق نوسان داره نور یخچال خیییلییی کم و غیرمحسوس کم و زیاد میشه. حالت وقتی که لامپ داره میسوزه یا برق کم و زیاد میشه و نوسان برق هست. یخچال به محافظ وصل هست. پس برق کم و زیاد نمیشه.. بعد گفتم شاید لامپش داره میسوزه. ولی لامپ داخل فریزر هم همین حالت رو داشت.. بنظرتون مشکلی هست؟؟ این کم و زیاد شدن نور زیاد معلوم نیستا. من بهش دقت کردم متوجه شدم. بنظرتون مشکلی هست؟؟

پاسخ دهید

منصوره احمدی

سلام
یخچال من ۱ ماه پیش خراب شد همکاراتون امدند فن یخچال رو عوض کردند، فن اصلی رو با خودشون بردند و یک فن دیگه گذاشتند جاش. مدتی یخچال درست کار میکرد اما دوباره یخچال با صدای بلند کار کرد و الان یخچال از کار افتاده و فریزر یخ بسته و سرده
لطفا بررسی کنید

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز با تماس با مرکز کاراباما (02154584) و ذکر مشکل و جزئیات به همکاران، درخواست خود را مجددا ثبت نمایید. در صورتی که زمان سپری شده از تعمیر قبلی از مدت گارانتی کاراباما (معمولا 6 ماه) کمتر بوده و شامل گارانتی باشید، ارائه خدمات مجدد به شما کاملا رایگان بوده و در اسرع وقت متخصصین به رفع مشکل شما خواهند پرداخت.

  پاسخ دهید

  رمضانپور

  سلام وخسته نباشین،،،یخچال فریزر سامسونگ دارم حدود10 سال کارکرده،همه چی مرتبه،،ولی اطلاعات روی صفحه نمایش نصف ونیمه روشنه،دوم اینکه به فاصله حدود هر1دقیقه آلارم (درب بازمونده)میده،،بازقطع میشه مجددباهمون فاصله آلارم میده،درصورتی صداقطع میشه که اطلاعات روی صفحه نمایش مربوطه به (فقط)یخچال پاک میشه..ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  نمایندگی سامسونگ

  پاسخ دهید

   نسیم اسلام پور

   سلام رمضانپور عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال فریزر سامسونگ رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

   پاسخ دهید

امیرپور

سلام ببخشید من یه یخچال هایسنس مدل rs-47wl4sia دارم
میخوام دماش رو تغییر بدم اما هیچکدوم از دکمه هاش کار نمیکنه
الان هم رو حالت قفل کودک هست اما سه ثانیه که فشار میدم باز نمیشه
در ضمن با ضربه زدن روی برد چراغاش روشن میشه اما دکمه اش کار نمیکنه
ممنون میشم مشکلش رو بگید❤️

پاسخ دهید

سعید توکلی

سلام ال جی مدلGR762DFE دارم قطع برق داشتیم برق که امد یخچال روشن شد ولی نزدیک دو ساعت کار کرد عمل اتومات انجام نشد جهت اطمینان از برق کشیدم تا این ساعت هیچ مشکتی نداشته ممنون میشوم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

حسین سلامی

با سلام
یخچال ساید بای ساید دوو است وقتی در فریزر رو باز می کنیم صفحه نمایش روشن نمیشه همه چیز صفحه نمایش درسته فقط این مورد مشکل داره از چی می تونه باشه؟
کدوم قطعه برد صفحه نمایش مشکل داره؟ آیا از سنسور دیجتال هستش که cds نوشته شده؟
ممنون

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

Aiat hashemi

یخچال ساید LG هر به 15 دقیقه، بوق میزنه و علایم روشن میشه روی صفحه،

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

زهرا منصوریان

سلام خسته نباشید من یخچال دوقولو سامسونگ دارم 8 ماه تو برق بوده حالا 7 ماهی که کشیدم جمع کردم آیا مشکلی پیش می‌آید؟؟ تعمیرگاه مجاز سامسونگ

پاسخ دهید

مرتضی ارشدی

سلام دیروز اسباب کشی داشتم بعدا ساید رو زدم به برق . دمای فریزر همش بالا پایین میشه .البته فریزم خالی هست .ممنون میشم

پاسخ دهید

م پوروثوق

با سلام خسته نباشید ساید مابه دارم دما را روی منفی هجده تنظیم کردم به ان درجه نمیرسه و بیشتر روی درجه منفی چهارده پانزده میرسه ممنون از پاسخگوییتان

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

حیدرزاده

سلام یخچال ساید درجه یخجال چشمک. میزد وضدا می ده یک بار خاموش کردم درج روی 19 رفته راهنمایی می کنین

پاسخ دهید

مجتبی حیدری

علت یخ ندادن ساید بای ساید سامسونگ چیست و چگونه عیب یابی کنم
نمایندگی سامسونگ

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام مجتبی عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ساید بای ساید سامسونگ رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

داود موسوی

سلام -از قسمت کف فریزر کمی نشتی به بیرون یخچال دارد چه باید انجام داد ؟

پاسخ دهید

رزاقی

سلام فریزر هیمالیا هیتر کف سینی سوخته بود و عوض کردیم الان متاسفانه زمانی که فریزر شروع به dfمی زنه دیگه از این حالت خارج نمیشه و باید فریزر روشن و خاموش کنیم تا از این حالت خارج بشه
سنسور تعمیرکار عوض کرد اما درست نشده

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

معصومه عربزاده

سلام خسته نباشید یخچال فریزر من Maxiniهست آشپز خونه ام گرمه یه صدایی درش میده وهشت ماه بیشتر استفاده نکردم دیشب یه عالمه برفک زده بود که درش اوردم باز دوباره برفک زده چیکارکنم

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام معصومه عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

در فریزر ساید بعد از تقریبا یک سال خاموشی بسته نمیشه و تو مدت خاموشی در باز بوده دلیل ش چیه ؟؟

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام گندم عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ساید بای ساید رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

رضا ارباب

یخچال دوقلوسامسونگ نو گرفتم یخسازش روشن میشه آبگیری بادکمه تست میشه ولی بصورت خودکار آبگیری نمیشه ویخ هم تخلیه نمیکنه بعضی وقتها هم آبگیری میشه وتخلیه هم میکنه دما هم خوبه ولی مرتب کارنمیکنه.

نمایندگی سامسونگ

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام رضای عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال سامسونگ رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

نسرین زندی

یخچال فریزر ساید سامسونگ دارم علامت quick cool با صدا روی مانیتور روشن و خاموش میشه ؟دلیل ؟ چطور بر طرف میشه ؟

پاسخ دهید

سلام .ما یخچال فریزر امرسان بدون برفک داریم .زود به زود یخ میزنه وقتی هم یخ میزنه یخ چال کار نمی کنه فریزر خوب کار میکنه .بعد پنج شش ساعت از برق بکشیم یخش آب شد دو باره به برق میزنیم تا یک ماه خوبه. مشکلش چیه

پاسخ دهید

حسین پوربهزاد

با سلام یخچال ساید سامسونگ چراغ فیلترش روشن شده چه باید کرد ؟

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام و عرض ادب
  این ارور هشدار می‌دهد که زمان تعویض فیلتر یخچال یا ساید بای ساید شما فرا رسیده است.

  پاسخ دهید

رضا زیدابادی

سلام خسته نباشید کولر ماشینم زیر بار نمیره چطوری بفهمم که موتور کولر سالمه ممنونم

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  دوست عزیز کاراباما خدمات تعمیرات و سرویس لوازم خانگی انجام می دهد.

  پاسخ دهید