استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

4 روش فوق العاده برای از بین بردن بوی بد یخچال

4 روش فوق العاده برای از بین بردن بوی بد یخچال

با توجه به اینکه یخچال یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی محسوب می‌شود و مواد غذایی مختلفی برای نگهداری داخل آن قرار می‌گیرد یکی از مهم‌ترین چالش‌های استفاده از آن، از بین بردن بوی بد یخچال است. بوی بد یخچال به دلایل مختلفی ممکن است به وجود آید اما در صورتی که در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع بو اقدام نشود، می‌تواند منجر به بو گرفتن سایر مواد غذایی موجود در یخچال و در نهایت فاسد شدن آن‌ها شود. روش‌های مختلفی با استفاده از مواد طبیعی وجود دارد که می‌توان به راحتی برای رفع این مشکل اقدام کرد. در این مقاله با چند روش کارآمد در این زمینه آشنا خواهیم شد.

رایج ‌ترین دلایل ایجاد بوی بد در یخچال فریزر

ایجاد بوی بد در یخچال یکی از مشکلات رایج آن به حساب می‌آید که ممکن است افراد زیادی با آن مواجه شوند. برای از بین بردن بوی بد یخچال روش‌های مختلفی وجود دارد اما پیش از معرفی این روش‌ها بهتر است با رایج‌ترین دلایل ایجاد این مشکل آشنا شویم تا بتوان از بوجود آمدن آن در آینده جلوگیری کرد. رایج‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع در یخچال شود به شرح زیر است:

 1. فاسد شدن مواد غذایی موجود در یخچال
 2. ریختن هرگونه مایعات درون یخچال و عدم تمیز کردن آن برای مدت طولانی
 3. قرار دادن مواد غذایی مانند ماهی، سیر، پیاز و بدون بسته‌بندی و درپوش در یخچال
 4. عدم شستشو و نظافت محیط داخلی یخچال و فریزر به صورت منظم و دوره‌ای
 5. قراردادن مواد غذایی درون ظرف‌های بدون درپوش
 6. بسته بودن و عدم استفاده از یخچال به مدت بیش از 3 روز و فاسد شدن مواد غذایی موجود در آن

این موارد از رایج‌ترین علل ایجاد بوی بد و نامطبوع در یخچال است که در صورت مواجهه با آن می‌توانید با بررسی محتویات درون یخچال و پیدا کردن عامل ایجاد بوی بدن آن را از بین برده و سپس به یکی از روش‌هایی که در ادامه به آن می‌پردازیم، نسبت به از بین بدن بوی بد یخچال خود اقدام کنید.

اگر درب یخچال به درستی بسته نمی‌شود، دستگاه سر و صدای زیادی دارد و … برای جلوگیری از آسیب به قطعات دستگاه، سریعا از یک تکنسین تعمیر یخچال کمک بگیرید.

ترفندهای موثر رفع بوی بد یخچال

یخچال یکی از لوازم خانگی پرکاربرد است که در طول روز بیش از سایر لوازم مورد استفاده قرار می‌گیرد و همه اعضای خانواده از آن استفاده می‌کنند. همچنین مواد غذایی که در یخچال نگهدای می‌شود از تنوع زیادی برخوردار است و همین امر باعث می‌شود که با گذشت زمان، بدنه پلاستیکی درون یخچال‌ها بوی انواع مواد غذایی را به خود جذب کند. همین امر باعث می‌شود که بوی نامطبوع در یخچال ایجاد شود و در زمان باز کردن درب آن، افراد با بوی ناخوشایندی مواجه شوند. از جمله روش‌های از بین بردن بوی بد در یخچال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

رفع بوی بد یخچال با جوش شیرین یا سرکه

رفع بوی بد یخچال با جوش شیرین یا سرکه

یکی از مواد طبیعی که می‌توان از آن برای از بین بردن بوی بد استفاده کرد، سرکه یا جوش شیرین است. برای این کار کافی است یک لیوان محلول آب و سرکه یا جوش شیرین را آماده کنید. در صورت استفاده از جوش شیرین، 2 قاشق غذاخوری و در صورت استفاده از سرکه، نصف لیوان کافی است. پس از آماده شدن محلول کافی است آن را در گوشه‌ای از یخچال قرار دهید.

از بین بردن بوی بد یخچال با لیمو

لیمو یکی دیگر از مواد طبیعی مفید برای حل این مشکل است. برای این کار ابتدا یک لیمو را برش داده و آن را در داخل یک کاسه آب بگذارید. کافی است کاسه آب را در گوشه‌ای از یخچال قرار داده و از آن به عنوان یک بوگیر طبیعی دائمی استفاده کنید. نکته مهم در استفاده از این روش که باید مورد توجه قرار بگیرد، عوض کردن لیمو هر هفته یک بار است.

بیشتر بخوانید: 6 راهکار ساده برای افزایش طول عمر یخچال

حل معضل بوی بد یخچال با سیب زمینی یا آرد جو

یکی دیگر از روش‌های ساده و طبیعی برای از بین بردن بوی نامطبوع در یخچال استفاده از موادی مانند سیب‌زمینی یا آرد جو است. برای این کار کافی است سیب‌زمینی را پوست کنده و در گوشه‌ای از یخچال قرار دهید. همچنین می‌توانید مقداری از آرد جو را درون ظرفی ریخته و در یخچال بگذارید تا بوی بد را به سادگی از بین ببرد.

رفع بوی نامطبوع یخچال با کربن

در این روش کافی است مقداری کربن فعال را تهیه کرده و درون یک کاسه قرار دهید و سپس کاسه را در یخچال قرار دهید تا بوی بد موجود در محفظه را از بین ببرد.

اگر یخچال شما صدای زیادی دارد، به خوبی خنک نمی‌کند، موادغذایی درون یخچال یخ می‌زند و دستگاه نشتی آب دارد، متناسب با برند آن از یک تکنسین تعمیر یخچال ال جی و … کمک بگیرید.

پیشگیری از ایجاد بوی بد در یخچال

پیشگیری از ایجاد بوی بد در یخچال

اگر می‌خواهید هنگام باز کردن درب یخچال بوی بد و نامطبوع به مشام شما نرسد و همچنین مواد غذایی موجود در یخچال در اثر بوی بد فاسد نشوند باید به یخچال خود اهمیت داده و موارد ساده‌ای را رعایت کنید تا با این معضل مواجه نشوید.

 1. نظافت بیرون و داخل یخچال را در اولویت قرار داده و به صورت منظم انجام دهید.
 2. برای نگهداری از غذاهای باقی‌مانده از ظرف‌های در‌ دار استفاده کنید.
 3. تاریخ انقضای مواد مختلف را بررسی کنید تا فاسد نشوند.
 4. در صورتی که تاریخ انقضاء برخی از مواد غذایی فرارسیده آن‌ها را از یخچال خارج کنید.
 5. در تنظیم دمای یخچال دقت کنید تا مواد غذایی تازه و سالم بمانند.
 6. لکه‌های ناشی از ریختن مواد غذایی یا نوشیدنی‌ها را بلافاصله پاک کرده و از بین ببرید.

کلام پایانی

بوی بد یخچال یکی از مشکلات و معضلاتی است که ممکن است افراد زیادی با آن مواجه شوند. با توجه به اینکه مواد غذایی متنوعی درون یخچال نگهداری می‌شود این امکان وجود دارد که در اثر فاسد شدن یا ریختن آن‌ها درون یخچال، بوی بد و نامطبوع ایجاد شود. به هر روش و علتی که بوی بد در یخچال ایجاد شده باشد، می‌توان با یکسری روش‌های طبیعی نسبت به از بین بردن بوی بد اقدام کرد. اما توجه به نظافت یخچال و تمیز کردن آن به صورت منظم و دوره‌ای می‌تواند به راحتی از بروز چنین مشکلی پیشگیری کند.

در صورت خرابی و وجود مشکل در دستگاه، توصیه می‌شود متناسب با برند یخچال خود از یک مرکز معتبر تعمیر یخچال بوش و … راهنمایی بگیرید.

سوالات متداول

بوی بد در یخچال به دلایل مختلفی ممکن است به وجود آید اما در صورتی که در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع بو اقدام نشود، می‌تواند منجر به بو گرفتن سایر مواد غذایی موجود در یخچال و در نهایت فاسد شدن آن‌ها شود.

یخچال یکی از لوازم خانگی است که در طول روز بیش از سایر لوازم مورد استفاده قرار می‌گیرد و همه اعضای خانواده از آن استفاده می‌کنند. همچنین مواد غذایی که در یخچال نگهدای می‌شود از تنوع زیادی برخوردار است و همین امر باعث می‌شود که با گذشت زمان، بدنه پلاستیکی درون یخچال‌ها بوی انواع مواد غذایی را به خود جذب کند.

توجه به نظافت یخچال و تمیز کردن آن به صورت منظم و دوره‌ای می‌تواند به راحتی از بروز چنین مشکلی پیشگیری کند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.