استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی زیرووات

کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی زیرووات

در هنگام مشاهده کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی زیرووات چه باید کرد؟

ماشین ظرفشویی برای بیان مشکلاتی که با آن مواجه می‌شود از زبان مخصوص به خودش استفاده می‌کند، یعنی نمایش کد خطا یا ارور، کدهایی که به ما می‌گویند که باید برای تعمیر ماشین ظرفشویی اقدام کنیم. اگر معنای کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی را بدانیم، در هنگام بروز هریک از آن‌ها، تصمیم سریع‌تر و بهتری خواهیم گرفت. هر قسمت از ماشین ظرفشویی، کد خطای مخصوص به خودش را دارد و به همین دلیل به راحتی می‌توان از میزان خرابی به بار آمده با مشاهده هر کد، باخبر شد.

در این مقاله از کاراباما، به بررسی کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی زیرووات پرداخته‌ایم تا بتوانید با مطالعه آن، اطلاعات اولیه‌ای نسبت به انواع کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی زیرووات کسب کرده و در هنگام مشاهده‌ی آن‌ها، تصمیم بهتری بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ وجه شخصا برای تعمیر ماشین ظرفشویی اقدام نکرده و حتما از کمک متخصصان کاراباما استفاده کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین ظرفشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار ماشین ظرفشویی سامسونگ

کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی زیرووات چه معنایی دارد؟

سنسورهای موجود در ماشین ظرفشویی زیرووات، به محض بروز مشکل در هر قطعه‌ای از دستگاه، کد خطا یا ارور مخصوص به همان قطعه و یا مشکل را در نمایشگر، نشان می‌دهند. به این صورت، شما می‌توانید از مشکلی که دستگاه در آن لحظه با آن درگیر شده، مطلع شوید.

تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی زیرووات، نیاز به گذراندن دوره‌های تخصصی و نیز تجربه‌ی فراوان داشته و کار ساده‌ای نیست و صرفا با مراجعه به دفترچه راهنما نمی‌توان از پس تفسیر انواع کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی زیرووات برآمد؛ اما داشتن اطلاعات اولیه در مورد انواع ارورها، می‌تواند به شما کمک کند تا حساب‌شده‌تر عمل کنید.

اهمیت آگاهی از انواع کد خطا در ماشین ظرفشویی زیرووات زمانی روشن‌تر می‌شود که بدانید تعلل در تماس با تکنسین، می‌تواند به قیمت از دست دادن ماشین ظرفشویی شما تمام شود.

نکته:

ممکن است با این مشکل مواجه شده باشید که برنامه شستشویی را در ماشین ظرفشویی زیرووات انتخاب کرده و یا دکمه‌های پنل را فشار دهید و هیچ اتفاقی نیفتاده باشد، یا مشکلات دیگری همچون قفل شدن پنل کاربری، گرم نشدن آب و غیره پیش آمده باشد. در برخی موارد نیز هنگام شستشوی ظروف توسط دستگاه، ناگهان برق منزل قطع شده و سیکل دستگاه دچار اختلال می‌شود. در این مواقع اولین اقدامی که در عیب یابی ماشین ظرفشویی توصیه می شود، ریست کردن ظرفشویی است.

اگر با ریست کردن ماشین ظرفشویی مشکل آن برطرف نشد، حتماً از تعمیرکار ماشین ظرفشویی زیرووات کمک بخواهید؛ برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

مشکلات متداول ماشین ظرفشویی زیرووات چیست؟

مشکلات متداول انواع ماشین ظرفشویی بسیار به هم شبیه است اما آنچه مصرف کنندگان ماشین ظرفشویی زیرووات به عنوان مشکلات متداول آن با آن سر و کار دارند، بیشتر شامل موارد زیر است:

  • ماشین ظرفشویی زیرووات روشن نمی‌شود
  • شسته نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی زیرووات
  • خاموش شدن ماشین ظرفشویی زیرووات در حین کار
  • سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی
  • نشت آب در زیر ماشین ظرفشویی زیرووات
  • خراب شدن برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی زیرووات

کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی زیرووات

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورها مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی زیرووات مواجه شدید، شخصا وارد عمل نشوید تا از بروز خسارات احتمالی پیشگیری کنید.

جدول کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی زیرووات

کد خطا شرح خطا
ED -E15 به احتمال زیاد برد ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E2 پمپ تخلیه و یا هیدرولستات دچار مشکل شده‌اند. همچنین ممکن است مدار برد دچار اختلال شده باشد. فورا ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E3 پمپ تخلیه دستگاه خطا داده و خراب شده است. سیم‌کشی ماشین ظرفشویی نیز باید بررسی شود. برای این منظور، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E4 ماشین ظرفشویی آبگیری نمی‌کند و شیر برقی باید فورا بررسی شود. همچنین ممکن است مدار برد نیز خراب شده باشد. برای بررسی دقیق‌تر مشکل، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E5 ترمیستور دستگاه دچار مشکل شده است آب داخل ماشین ظرفشویی بیش از حد داغ شده است. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E6C برنامه مدار برد EEPROM دچار مشکل شده و برنامه‌ها پاک شده‌اند. جهت برنامه‌ریزی مجدد اقدام کنید.
E7 ارتباط بین برد و پمپ تخلیه قطع شده است و سیم‌کشی باید فورا بررسی شود. ممکن است مشکل از مدار برد اصلی باشد. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EH – E16 هیدرواستات دچار مشکل شده و سیم‌کشی‌های آن باید چک شوند. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EI – E17 میکروسوئیچ المنت و یا المنت خطا داده است و سیم‌های ارتباطی آن باید توسط تکنسین بررسی شوند. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
EL – E18 آب بیش از حد به دستگاه وارد شده و ممکن است برد نیز خراب شده باشد. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E8 رله برد الکترونیک خراب شده و باید فورا تعمیر یا تعویض شود. برای این کار، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E9 سنسور لجن ارور داده است. بهتر است فورا مقدار اهم آن بررسی و تعویض شود. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
ED – E10 برنامه مدارد برد EEPROM پاک شده و باید مجددا برنامه‌ریزی شود.
E12 پمپ تخلیه جام کرده است  و برد اصلی نیز احتمالا خراب شده است. برای بررسی دقیق‌تر مشکل، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
EF – E14 المنت ماشین ظرفشویی زیرووات دچار مشکل شده است. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی زیرووات به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدی از مشکلی که ماشین ظرفشویی‌تان با آن روبه‌رو است، باخبر شوید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم ماشین ظرفشویی به‌وجود نیاورید که غیر قابل حل باشد. تکنولوژی پیشرفته‌ی موجود در ماشین ظرفشویی زیرووات چندان تفاوتی با سیار ماشین ظرفشویی‌ها ندارد، اما حتی اگر در تعمیر ماشین ظرفشویی تا حدی کاربلد هستید، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات ماشین ظرفشویی زیرووات را شخصا حل نکنید.

آیا تا به حال با ارور خاصی در ماشین ظرفشویی زیرووات مواجه شده‌اید که در این جدول به آن اشاره نشده باشد؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.