استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی حایر

کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی حایر

اقدامات لازم در زمان مشاهده‌ی کدخطا یا ارور ماشین ظرفشویی حایر

زمانی که ماشین ظرفشویی با مشکلی مواجه می‌شود، آن را با کد خطا یا ارور نشان می‌دهد. آگاهی از علل بروز کد خطا و تفسیر ابتدایی آن‌ها، به شما کمک می‌کند تا برای حل مشکل و تعمیر ماشین ظرفشویی، سریع‌تر و بهتر عمل کرده و از بروز خسارات جدی‌تر به دستگاه، پیشگیری کنید؛ به همین دلیل شرحی از کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی حایر تهیه شده و در این مطلب در اختیارتان قرار گرفته تا بتوانید به عنوان راهنمای اولیه از آن استفاده کنید. البته، به یاد داشته باشید که تفسیر کد خطا نیازمند تخصص است و بهتر است به محض مشاهده‌ی آن، مراتب را به متخصصی کاراباما انتقال دهید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین ظرفشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار ماشین ظرفشویی سامسونگ

کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی حایر نشانه‌ی چیست؟

عموما کد خطا بیانگر بروز مشکلی در ماشین ظرفشویی است. سنسورهایی در ماشین ظرفشویی حایر وجود دارند که به محض بروز خطا در دستگاه، کد مربوطه‌ی آن را در صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی نمایش داده و به شما اخطار می‌دهند که باید هرچه سریع‌تر به دنبال حل مشکل باشید.

تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی حایر، کار آسانی نیست و نیاز به گذراندن دوره‌های تخصصی و نیز تجربه‌ی فراوان دارد و صرفا با مراجعه به دفترچه راهنما نمی‌توان از پس آن برآمد؛ اما داشتن اطلاعات اولیه در مورد انواع کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی حایر می‌تواند به شما کمک کند تا حساب‌شده‌تر عمل کنید.

اهمیت آگاهی از انواع کد خطا در ماشین ظرفشویی حایر زمانی مشخص می‌شود که بدانید تعلل در تماس با تکنسین، می‌تواند به قیمت از دست دادن ماشین ظرفشویی شما تمام شود.

نکته:

حتما تا به حال پیش آمده است که برنامه‌ای را در ماشین ظرفشویی حایر انتخاب کرده و یا دکمه‌های پنل را فشار دهید و هیچ اتفاقی نیفتاده باشد، یا مشکلات دیگری همچون قفل شدن پنل کاربری، گرم نشدن آب و غیره پیش آمده باشد؛ در برخی موارد نیز هنگام شستشوی ظروف توسط دستگاه، ناگهان برق منزل قطع شده و سیکل دستگاه دچار اختلال می‌شود. در این مواقع اولین اقدامی که در عیب یابی ماشین ظرفشویی توصیه می‌شود، ریست کردن ظرفشویی است.

اگر با ریست کردن ماشین ظرفشویی مشکل آن برطرف نشد، حتماً از تعمیرکار ماشین ظرفشویی حایر کمک بخواهید؛ برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی حایر را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

از جمله مشکلاتی که عمدتا ماشین ظرفشویی حایر با آن مواجه است، تخلیه نشدن آب در پایان هر برنامه‌ی شستشو بوده که گاهی منجر به آبگیری بیش از حد، سرریز کردن و نشت آب و در نهایت ایجاد سر و صدا و لرزش زیاد دستگاه می‌شود. موضوع دیگر، خوب شسته نشدن ظروف است که به محض مشاهده‌ی آن نیز بهتر است مراتب را به تکنسین کاراباما ارجاع دهید.

 

کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی حایر

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورها مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی حایر مواجه شدید، شخصا وارد عمل نشوید تا از بروز خسارات احتمالی پیشگیری کنید.

جدول کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی حایر

کد خطا شرح خطا
E1 میکروسوئیچ درب با مشکل مواجه شده است. برای رفع این مورد، درب را یک‌بار باز و بسته کنید. در صورت رفع نشدن کد خطا، ایراد از میکروسوئیچ بوده و برای برطرف کردن مشکل آن باید با کاراباما تماس برقرار کنید.
E2 ترموستات دستگاه دچار مشکل شده و یا دمای آب داخل دستگاه بیش از حد بالاست. برای برطرف کردن این مشکل، سیم‌های ارتباطی دستگاه باید بررسی شوند، در صورت نیاز، ترموستات تعویض شود و اگر مشکل حل نشد، احتمال خرابی برد وجود دارد. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E3 آب داخل دستگاه نمی‌تواند تخلیه شود. برای برطرف کردن این مشکل، لوله‌ی آب خروجی باید بررسی شود تا دچار تا شدگی نشده باشد. اگر این قسمت مشکلی نداشت، ماشین ظرفشویی را ریست کرده و در صورتی که ارور برطرف نشد، با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید. احتمالا خرابی از مدار برد الکترونیک بوده و یا موتور تخلیه سوخته است.
E4 خرابی هیدرواستات و عدم آب‌گیری و یا آب‌گیری بیش از حد دستگاه. سیم‌کشی ماشین ظرفشویی بررسی شود، زیرا ممکن است مدار برد الکترونیک دستگاه با اشکال مواجه شده باشد. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E5 سوئیچ سنسور کف دچار مشکل شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. برای این کار، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E6 دستگاه با نشتی آب مواجه است. ممکن است ایراد از برد اصلی باشد. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E7 ارتباط بین برد و موتور پمپاژ قطع شده است. ممکن است موتور دچار اشکال شده باشد و یا خرابی از مدار برد اصلی باشد. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EA / E8 آب کافی داخل ماشین ظرفشویی وجود ندارد و هیدرواستات با مشکل مواجه شده است. شلنگ و مخزن هیدرواستات بررسی شود. ممکن است ایراد از مدار برد الکترونیک دستگاه باشد ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E9 سوکت تایمر خراب است و یا موتور دستگاه گیر کرده است. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی حایر به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدی از مشکلی که ماشین ظرفشویی‌تان با آن روبه‌رو است، باخبر شوید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم ماشین ظرفشویی به‌وجود نیاورید که غیر قابل حل باشد. تکنولوژی پیشرفته‌ی موجود در ماشین ظرفشویی حایر چندان تفاوتی با سیار ماشین ظرفشویی‌ها ندارد، اما حتی اگر در تعمیر ماشین ظرفشویی تا حدی کاربلد هستید، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات ماشین ظرفشویی حایر را شخصا حل نکنید.

آیا تا به حال با ارور خاصی در ماشین ظرفشویی حایر مواجه شده‌اید که در این جدول به آن اشاره نشده باشد؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.