کد خطا یا ارور ظرفشویی دوو و راه حل های رفع خطا

کد خطا یا ارور ظرفشویی دوو

 

در این مطلب از کاراباما، تمامی کدهای خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی دوو را برای شما عزیزان گردآوری نموده ایم و همچنین سعی نموده ایم، بهترین راهنمایی موجود در هر مورد را، جهت رفع مشکل و تعمیر ظرفشویی، خدمت شما عزیزان ارائه نماییم.

آگاهی از کدهای خطای ظرفشویی و اطلاع از معانی هر یک، بسیار امر مهمی محسوب می گردد. دلایل اهمیت این موضوع آنجا مشخص می شود که دستگاه دچار مشکلات بزرگتر و جدی تر و پرهزینه تری شده است، چرا که به کدهای خطا یا ارورها که درواقع وجود ایرادی را در دستگاه گزارش می کنند، توجهی نشده است.

یکی از مهمترین منابعی که می تواند کدهای خطا یا همان ارورهای ظرفشویی دوو و معانی آنها را به شما گزارش نماید، دفترچه راهنمای ظرفشویی دوو می باشد. با این حال توجه داشته باشید که ارورهای نشان داده شده توسط ظرفشویی دوو تنها به محدوده حدودی بروز خطا و قطعات معیوب اشاره می کنند.

در این صورت اگر در رفع ارور ظرفشویی دوو خود مشکل دارید، یا از عیب یابی دقیق دستگاه ناتوانید و یا به هر صورتی ماشین ظرفشویی دوو شما دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد، فرصت را از دست نداده و سریعا با متخصصان تعمیرکار کاراباما تماس بگیرید. برای ثبت سفارشات خود می توانید با ۵۴۵۸۴-۰۲۱ تماس گرفته و یا از طریق تعمیرات ظرفشویی دوو بصورت آنلاین درخواست خود را برای ما ثبت کنید.

کد خطا یا ارور E1 ظرفشویی دوو

بروز این خطا به طولانی شدن زمان آبگیری دلالت دارد. علت احتمالی این خطا باز نبودن شیر آب و یا پیچ خوردن لوله آب می باشد. همچنین ممکن است فشار آب کم باشد.
جهت رفع خطا ابتدا شیر ورودی آب را چک کنید و سپس از سالم بودن و مسدود نبودن لوله ها اطمینان حاصل کنید. در صورتی که مشکل ظرفشویی همچنان باقی بود، با متخصصان کاراباما برای تعمیر دستگاه خود تماس بگیرید.

کد خطا یا ارور E2 ظرفشویی دوو

ارور e2 به مشکلی در ورودی آب مربوط است. ممکن است فیلتر شبکه ای مسدود شده باشد و یا فشار آب ورودی کم باشد. همچنین ممکن است شیر ورودی خراب شده یا کامل باز نباشد.
توصیه می شود مجراهای ورودی آب را بطور کامل چک کنید. شیر ورودی و شسلنگ های آب را بررسی کنید. می توانید شیلنگ آب ورودی که به پشت دستگاه متصل است را باز نمایید و فیلتر ورودی آب را چک کنید. اگر عامل مسدودیتی وجود دارد، آن را پاک کنید.

کد خطا یا ارور E3 ظرفشویی دوو

در صورتی که دستگاه تشخیص دهد که دمای آب به مقدار تعیین شده نمی رسد، این ارور بر روی نمایشگر نشان داده می شود. علت احتمالی بروز این خطا خرابی المنت حرارتی آب است.
از آنجا که بررسی سالم بودن و نیز تعویض المنت حرارتی، نیازمند دانش تخصصی می باشد، بهتر است با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

 

کد خطا یا ارور e4 ظرفشویی دوو

کد خطا یا ارور E4 ظرفشویی دوو

در صورتی که ارور e4 را بر روی نمایشگر ظرفشویی خود مشاهده نمودید، بدین معناست که احتمال نشتی آب از کف دستگاه وجود دارد. علت بروز این ارور وجود نشتی در برخی از قسمتها در پایین ظرفشویی می باشد.
جهت رفع ارور می بایست پنل جلویی و عقبی دستگاه را باز نموده و به دنبال محل دقیق نشتی باشید و سپس در صورت امکان آن را تعمیر و در غیر اینصورت قطعه مربوطه را تعویض نمایید. از این جهت که باز نمودن پنل ها و تشخیص محل دقیق نشتی و تعمیر آن نیازمند ابزارآلات و دانش تخصصی فنی می باشد، توصیه می کنیم حتما با متخصصان حرفه ای کاراباما تماس بگیرید، تا مشکل دستگاهتان در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف گردد.

کد خطا یا ارور E8 ظرفشویی دوو

خطای مشاهده شده به اشکال در مسیر شیر توزیع مربوط است. علت بروز خطا وجود مدار باز و یا شکستگی شیر توزیع است.
جهت رفع ارور نمایش داده شده با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید، زیرا ریسک آسیب رساندن به دستگاه وجود دارد.

کد خطا یا ارور E9 ظرفشویی دوو

این ارور تنها در مدل هایی که دارای صفحه کلید لمسی می باشند، وجود دارد. ارور e9 به ایراد صفحه لمسی یا تاچ پد مربوط می گردد. در صورتی که هرکدام از کلید ها بیش از ۳۰ ثانیه فشرده شده باشند و یا بخارات آب یا چیز دیگری بر روی کلیدها باقی بماند، این خطا مشاهده می شود و فقط جنبه هشداری برای مصرف کننده دارد. در این حالت همزمان با نمایش خطا، محصول به کار خود ادامه خواهد داد و با رفع شدن عوامل خطا، زمان برنامه مجددا روی نمایشگر نمایش داده می شود.

کد خطا یا ارور ED ظرفشویی دوو

خطای ed یکی از ارورهایی است که کمتر اتفاق می افتد. این کد خطا به مشکل در ارتباط بین برد اصلی و برد نمایشگر مربوط است. ممکن است به دلیل وجود مدار باز یا قطعی در بردها این ارور نمایش داده شود.
جهت رفع خطا می بایست بردها توسط تکنسین متخصص معاینه شده و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

 

خلاصه خدمات
Rate :
5 based on 1 votes
نوع سرویس
تعمیرات ماشین ظرفشویی

تعداد کل نظرات: 1

  • Avatar
    کاوس خانی

    سلام.ماشین ظرفشوویی دوو دارم که بعد از شستو کد خطایe3برروی دستگاه ظاهر میشه وقتی درب ماشین ظرفشویی باز میکنی داخل ماشین کاملا داغ هستش به نظر شما چه مشکلی داره

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *