استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور یخچال ویرپول

کد خطا یا ارور یخچال ویرپول

در زمان مواجهه با کد خطا یا ارور یخچال ویرپول، چه باید کرد؟

یخچال از مهم‌ترین وسایل هر خانه‌ای محسوب می‌شود و زمانی که دچار مشکل خرابی یخچال شوید، باید هرچه سریع‌تر نسبت به تعمیر آن اقدام کنید؛ چرا که اگر دیر اقدام کنید، مواد عذایی داخل یخچال فاسد می شوند برای صرفه جویی در زمان تعمیر یخچال، شرحی  از کدهای خطای متداول را برایتان تهیه کرده ایم؛ البته باید توجه داشته باشید که تفسیر کد خطا یا ارور یخچال ویرپول، کار ساده‌ای نیست و بهتر است رفع خطای موجود را بر عهده‌ی متخصص قرار دهید تا از بروز مشکلات بیشتر نیز جلوگیری کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

چگونه مشکلات متداول یخچال ویرپول را برطرف کنیم؟

یخچال ویرپول مجهز به تکنولوژی پیشرفته‌ای است که مجهز به سیستم عیب یاب خودکار بوده و در زمان بروز خرابی، کد خطا یا ارور مربوط به آن را نمایش می‌دهد. درست است که برطرف کردن برخی از کد خطا یا ارور یخچال ویرپول، نیازمند اقدام به خصوصی نیست، اما اگر بنا به هر دلیلی در زمان برطرف کردن آن، خطای کوچکی از شما سر بزند، ممکن است کل دستگاه را از دست داده و متحمل هزینه‌ی هنگفتی شوید.

کسب تخصص در تعمیر و عیب یابی یخچال ویرپول، به گذراندن دوره‌های تخصصی و چاشنی تجربه نیاز دارد و کاری نیست که بتوان صرفا با یک دفترچه راهنما آن را به انجام رساند، اما داشتن اطلاعات اولیه در مورد انواع ارور می‌تواند به شما در انتقال بهتر مشکل و دریافت راهکار کمک کند.

از مشکلات متداول یخچال ویرپول که بیشتر مصرف کنندگان این برند گزارش کرده‌اند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. خنک نکردن یخچال ویرپول
  2. یکسره کار کردن یخچال ویرپول
  3. بوی بد یخچال
  4. روشن نشدن فریزر ویرپول
  5. یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال
  6. سر و صدای زیاد یخچال ویرپول

نکته:

اگر کد خطایی در یخچال فریزر ویرپول ظاهر شد که برایتان جدید بود و در دفترچه راهنما یا اینجا، آن را پیدا نکردید، به هیچ‌ وجه خودتان وارد عمل نشوید و حتماً از تعمیرکار یخچال فریزر ویرپول کمک بخواهید؛ برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را در صفحه تعمیر یخچال ویرپول ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

کد خطا یا ارور یخچال ویرپول

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورها مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، شخصا وارد عمل نشوید تا از بروز خسارات احتمالی پیشگیری کنید.

جدول کد خطا یا ارور یخچال ویرپول

کد خطا شرح خطا
01 عملکرد مخزن آب مختل شده است و باید مخزن آب و برد الکترونیکی هرچه سریع‌تر بررسی شود، برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
02 عایق هوا گیر کرده و وصل نمی‌شود؛ ابتدا اتصالات را بررسی کرده و سپس تست عایق انجام شود، در صورت عدم مشکل در موارد گفته شده، صفحه کنترل اصلی بررسی شود، چون احتمالا این قطعه خراب شده است. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
03 فن تبخیر کننده کار نمی‌کند و احتمالا کندانسور خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. صفحه کنترل نیز باید بررسی شود. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
04 فن تبخیر کننده یا کندانسور دچار مشکل شده است و باید هرچه سریع‌تر تعمیر یا تعویض شود. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
05 سنسور فریزر باید فورا مورد بررسی قرار بگیرد و اگر مشکلی ندارد، به احتمال زیاد صفحه کنترل اصلی دچار اختلال شده است. بررسی این امر نیازمند تخصصی است پس، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
06 سنسور دمای یخچال قابل خواندن نیست و باید فورا بررسی شود، همچنین ترمودیسک و ترموفیوز نیز باید چک شده و برد الکترونیکی نیز باید توسط تکنسین بازبینی شود. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
07 گرم کن یخ زدایی (دیفراست) از کار افتاده است و احتمالا مشکل از سیم کشی یا برد اصلی باشد. این موارد باید فورا بررسی شوند. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
08 عملکرد برد الکترونیکی مختل شده است و باید فورا توسط متخصص بررسی شود. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
d عایق هوا دچار اختلال شده و وصل نمی‌شود. بدون معطلی، یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
c سنسور دمای یخچال ویرپول خراب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد، به همین دلیل باید بدون معطلی یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
CF ارتباط بین صفحه کنترل اصلی و صفحه نمایشگر با اختلال مواجه شده است و سیم‌کشی دستگاه باید فورا بررسی شود. یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
دمای فریزر بیشتر از 11- درجه است و احتمالا مشکل از فن کمپرسور یا خود کمپرسور باشد، همچنین فن کندانسور نیز باید در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی شود. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
7- دستگاه دچار قطع کامل برق بر دما شده است و ممکن است مشکل از برد الکترونیکی باشد، یا اینکه ولتاژ بیش از حدی وارد مدار شده باشد. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
8- دستگاه دچار خرابی برق شده است. البته ممکن است مشکل از فن داخلی فریزر نیز باشد و یا اینکه شارژ گاز با مشکل مواجه شده است. جهت بررسی دقیق‌تر مشکل، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
AL01 سنسور دما غیر فعال شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
AL02 سنسور دمای NTC خراب شده است و باید فورا تعمیر یا تعویض شود. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
AL03 سنسور دمای فریزر خراب شده و باید فورا تعویض شود. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E0 عملکرد یخساز یخچال دچار مشکل شده و باید فورا بررسی شود. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E1 سنسور یخچال دچار مشکل شده و باید هرچه سریع‌‌تر سیم کشی را بررسی کنید. به این منظور، یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E2 سنسور فریزر با مشکل مواجه شده است. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E3 سیستم دیفراست با اختلال مواجه شده است و یخچال خنک نمی‌شود. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E4 همچنان سیستم دیفراست با اختلال مواجه شده است و یخچال خنک نمی‌شود. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E5 باز هم سیستم دیفراست با اختلال مواجه شده است و یخچال خنک نمی‌شود. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E6 برد الکترونیکی یا برد دیسپلی خراب شده و باید فورا تعمیر یا تعویض شود. سیستم دیفراست با اختلال مواجه شده است و یخچال خنک نمی‌شود. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E7 سنسور محیطی یخچال مختل شده است، فورا آن را بررسی و مشکل را برطرف کنید. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E8 همچنان سنسور محیطی یخچال مختل شده است، فورا آن را بررسی و مشکل را برطرف کنید. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E9 دمای فریزر بالا رفته است و یا درب فریزر باز مانده یا سیستم دیفراست دچار مشکل شده است، لذا فورا خچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
EE یخساز ساید بای ساید با مشکل روبه‌رو شده است و ممکن است برد الکترونیکی دچار مشکل شده باشد. خچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور یخچال ویرپول به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدی از مشکلی که یخچالتان با آن مواجه است، باخبر شوید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم یخچال به‌وجود نیاورید که غیر قابل حل باشد. تکنولوژی پیشرفته‌ی موجود در یخچال ویرپول با سایر یخچال‌های موجود در بازار، تفاوت دارد و به همین دلیل حتی اگر در تعمیر یخچال‌های داخلی کاربلد هستید، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات یخچال ویرپول را شخصا حل نکنید.

آیا تا به حال با ارور خاصی در یخچال ویرپول مواجه شده‌اید که در این جدول به آن اشاره نشده باشد؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.