استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ویرپول

کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ویرپول

راهکار برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ویرپول

بروز اختلال در ماشین ظرفشویی نمودی مشخص دارد و آن هم نمایش کد خطا یا ارور بر صفحه نمایش دستگاه است. آگاهی از علل بروز کد خطا و تفسیر ابتدایی آن‌ها، به شما کمک می‌کند تا برای حل مشکل و تعمیر ماشین ظرفشویی، سریع‌تر و بهتر عمل کرده و از بروز خسارات جدی‌تر به دستگاه، پیشگیری کنید؛ به همین منظور، در این مقاله از کاراباما، شرحی از کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ویرپول را در اختیارتان قرار داده‌ایم تا بتوانید به عنوان راهنمای اولیه از آن استفاده کنید. البته، به یاد داشته باشید که تفسیر کد خطا نیازمند تخصص است و بهتر است بهمحض مشاهده‌ی آن، مراتب را به متخصصی کاراباما انتقال دهید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین ظرفشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار ماشین ظرفشویی سامسونگ

چرا کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ویرپول نمایش داده می‌شود؟

اصولا کد خطا بیانگر بروز مشکلی در ماشین ظرفشویی است. سنسورهایی در دستگاه ماشین ظرفشویی ویرپول وجود دارند که به محض بروز اشکال در دستگاه، کد مربوطه‌ی آن را در صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی نمایش داده و به شما اخطار می‌دهند که باید هرچه سریع‌تر به دنبال مشکل و راه حل برطرف کردن آن باشید.

تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی ویرپول، به هیچ وجه ساده نیست و نیاز به گذراندن دوره‌های تخصصی و نیز تجربه‌ی فراوان دارد و صرفا با مراجعه به دفترچه راهنما نمی‌توان از پس آن برآمد؛ اما داشتن اطلاعات اولیه در مورد انواع کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ویرپول می‌تواند به شما کمک کند تا حساب‌شده‌تر عمل کنید.

اهمیت آگاهی از انواع کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ویرپول زمانی مشخص می‌شود که بدانید در زمان مشاهده‌ی برخی کد خطاها، اگر زمان را از دست داده و دیر با تکنسین تماس بگیرید، ممکن است کل دستگاه را از دست بدهید و متحمل خسارات سنگینی شوید.

نکته:

شاید برای شما هم پیش آمده که برنامه‌ای را در ماشین ظرفشویی ویرپول انتخاب کرده‌اید و یا دکمه‌های پنل را فشار داده‌اید و هیچ اتفاقی نیفتاده باشد، یا مشکلات دیگری همچون قفل شدن پنل کاربری، گرم نشدن آب و غیره برایتان پیش آمده باشد. در برخی موارد نیز هنگام شستشوی ظروف توسط دستگاه، ناگهان برق منزل قطع شده و سیکل دستگاه دچار اختلال می‌شود. در این مواقع اولین اقدامی که در عیب یابی ماشین ظرفشویی توصیه می‌شود، ریست کردن دستگاه است.

اگر با ریست کردن ماشین ظرفشویی مشکل آن برطرف نشد، حتماً از تعمیرکار ماشین ظرفشویی ویرپول کمک بخواهید؛ برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ویرپول

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورها مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ویرپول مواجه شدید، شخصا وارد عمل نشوید تا از بروز خسارات احتمالی پیشگیری کنید.

جدول کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ویرپول

کد خطا شرح خطا
F1 سنسور دمای دستگاه دچار اختلال شده است. ممکن است دمای آب ورودی به دستگاه غیر معمول باشد اما احتمال دارد سنسور دما NTC خراب شده باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F2 ماشین ظرفشویی با مشکل نشتی آب مواجه است و این مشکل باید توسط متخصص بررسی شود. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
F3 سیستم گرمایش خراب شده است و به احتمال زیاد، المنت هیتر با اختلال مواجه شده است. ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F4 سیستم زه‌کشی برای تخلیه آب با مشکل مواجه شده است. ممکن است پمپ یا شیلنگ تخلیه مسدود شده باشد. جهت بررسی دقیق‌تر مشکل، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F5 روتور موتور شستشو با مشکل روبه‌رو شده است و به احتمال زیاد نیاز به تعویض موتور دستگاه دارید. برای این کار، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
F6 فرایند پر کردن آب ماشین ظرفشویی با اختلال مواجه شده است. دریچه آب ورودی و ورودی شلنگ باید سریعا بررسی شود. برای این منظور، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F7 فلومتر که وظیفه‌ی آن جلوگیری از نشتی آب و آسیب‌های پس از آن است، دچار مشکل شده است و احتمالا شلنگ ورودی آب دچار انسداد یا پیچ خوردگی شده و سوپاپ ورودی معیوب شده است. جهت بررسی دقیق‌تر مشکل، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F8 سطح آب در ماشین ظرفشویی زیاد است و به احتمال زیاد فیلتر مسدود شده است و یا مواد شوینده بیش از حد در دستگاه ریخته شده.
F9 ورود مداوم آب به ماشین ظرفشویی موجب بروز این کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ویرپول شده است و به احتمال زیاد سوپاپ ورودی خراب شده و باید تعویض شود. برای این منظور، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
F0 سنسور ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است و باید بررسی شود، فورا ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
FA آب کدر است و چربی بیش از حد ظروف باعث مسدود شدن سنسور شده است. ممکن است مواد شوینده هم بیش از حد مجاز در ماشین ظرفشویی ریخته شده باشد. در هر حال، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
FB شیر دیفرانسیل موتور به احتمال زیاد خراب شده است و باید هرچه زودتر تعمیر یا تعویض شود. به این منظور، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
FC عملکرد سنسور سختی آب با اختلال مواجه شده است و باید فورا بررسی شود. به همین دلیل، ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی ویرپول به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدودی از مشکلات ماشین ظرفشویی باخبر شوید و اقدام درستی داشته باشید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از اینکه شخصا وارد عمل شوید، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی غیر قابل حل در سیستم ماشین ظرفشویی به‌وجود نیاورید. تکنولوژی پیشرفته‌ی موجود در ماشین ظرفشویی ویرپول چندان تفاوتی با باقی ماشین ظرفشویی‌ها ندارد، اما حتی اگر در تعمیر ماشین ظرفشویی تا حدی کاربلد هستید، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات ماشین ظرفشویی ویرپول را شخصا حل نکنید.

آیا تا به حال با ارور خاصی در ماشین ظرفشویی ویرپول مواجه شده‌اید که در این جدول به آن اشاره نشده باشد؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.