استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی زیمنس

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی زیمنس

برای برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی زیمنس چه باید کرد؟

حجم فعالیت ماشین لباسشویی بالاست و در هربار استفاده، فشار زیادی به دستگاه وارد می‌شود. از طرف دیگر، بسیار از مصرف کنندگان با اصول نگهداری صحیح ماشین لباسشویی آشنا نیستند و در زمان کوتاهی، باعث بروز مشکلاتی در دستگاه می‌شوند، به همین دلیل شما باید نشانه‌های بروز مشکلات را بشناسید تا بتوانید به موقع برای تعمیر ماشین لباسشویی اقدام کنید. خوشبختانه ماشین لباسشویی می‌تواند با زبان مخصوص به خود، شما را از بروز اختلالات و خرابی‌ها، کمی زودتر از آنکه کار از کار بگذرد، آگاه کند. ماشین لباسشویی زیمنس هم، از این دسته ماشین لباسشویی‌ها است.

در این مقاله از کاراباما، به شرح مختصری از انواع کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی زیمنس خواهیم پرداخت تا شما را تا حدودی با آنچه انواع کد خطا در دستگاه قصد انتقال آن را به شما دارند، آشنا کنیم. البته، توصیه‌ی اکید ما این است که به هیچ وجه شخصا برای برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی زیمنس دست به کار نشده و حتما کار را به تکنسین بسپارید؛ در غیر این صورت ممکن است متحمل خسارات جبران‌ناپذیری شده و به دستگاه آسیب برسانید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

چگونه مشکلات متداول ماشین لباسشویی زیمنس را برطرف کنیم؟

تکنولوژی ماشین لباسشویی‌ زیمنس، با اکثر ماشین لباسشویی‌های هم رده‌ی خودش شباهت‌هایی دارد اما در هر حال، بررسی و عیب یابی آن نیز نیازمند تخصص و تجربه‌ی فراوان است. بد نیست در این فرصت، با مشکلات متداول ماشین لباسشویی آزیمنس آشنا شویم تا اگر نشانه‌هایی از بروز هریک از آن‌ها را در دستگاه مشاهده کردیم، فورا با تعمیرگاه مجاز نظیر کاراباما تماس بگیریم.

مشکلات متداول ماشین لباسشویی زیمنس به شرح زیر است:

  • روشن نشدن ماشین لباسشویی
  • عدم وجود جریان آب و یا آبگیری نکردن دستگاه
  • قطع برنامه کار بعد از مرحله آبگیری
  • آبگیری متوقف نشده، نشت آب و یا تخلیه نکردن آب و هر گونه مشکل مشابه
  • از بین رفتن هیتر و گرم نکردن آب
  • شنیدن صدای زیاد در حین کار
  • حل نشدن پودر در آب
  • خاموش شدن لباسشویی حین کار
  • اشتشمام بوی سوختگی بعد از روشن شدن

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی زیمنس چه معنایی دارد؟

نمایش کد خطا یا ارور به شما کمک می‌کند تا بلافاصله پس از بروز مشکل در دستگاهتان، به سراغ برطرف کردن آن رفته و از تحمیل شدن خسارات بیشتر به ماشین لباسشویی پیشگیری کنید. آنچه لازم است بدانید این است که در بیشتر اوقات، ظاهر شدن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی زیمنس، به دلیل مشکلات مربوط به نصب و نگهداری دستگاه بوده و مربوط به اختلال قطعات آن نیست، در این زمان باید به نکاتی نظیر تراز بودن دستگاه توجه کرده و در صورت تراز نبودن دستگاه، آن را تراز کنید.

نکته:

اگر ماشین لباسشویی شما تراز نباشد، اجزای داخلی آن ممکن است بدلیل لرزش ها و تکان هایی که در طول شست و شو اتفاق می افتد، دچار آسیب شوند. همچنین ممکن است به کفپوش قرار گرفته در زیر دستگاه نیز آسیب وارد شود. با بروز کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی زیمنس، پیش از هر اقدامی از تراز بودن دستگاه خود اطمینان حاصل کنید و در صورتی که تراز بود، برای بررسی مشکل حتما از کاراباما کمک بخواهید.
برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواست تعمیر ماشین لباسشویی زیمنس را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی زیمنس مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید؛ زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید مطمئن باشید که مشکل پیش آمده، اصولی رفع خواهد شد و به سایر قطعات دستگاه شما نیز آسیبی نخواهد رسید.

جدول کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی زیمنس

کد خطا شرح خطا
1 درب بعد از شروع برنامه، باز مانده است. درب را یکبار ببندید و باز کنید، اگر ارور برطرف نشد، قفل درب باید توسط تکنسین بررسی و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض شود. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
2 این کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی زیمنس مربوط به فشار آب است و نشان دهنده‌ی این موضوع است که سطح آب به حد استاندارد نرسیده است. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
3 المنت حرارتی دستگاه یا مدار ماشین لباسشویی زیمنس دچار اختلال شده است. سنسور حرارتی باید توسط متخصص بررسی شود. برای این منظور، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
4 فیلتر مسدود شده و یا پمپ تخلیه گیر گرده است. این دو قسمت از دستگاه باید هرچه سریع‌تر بررسی شوند. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
5 موتور ماشین لباسشویی دچار خرابی شده و باید فورا توسط تکنسین بررسی شود. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
6 سنسور حرارتی ماشین لباسشویی زیمنس دچار اختلال شده و باید فورا تعویض شود. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
7 سنسور NTC دستگاه دچار مشکل شده است و احتمالا اتصال کوتاه مدار ترمیستور این مشکل را به وجود آورده است. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E16 میکروسوئیچ درب عمل نمی‌کند و بهتر است فورا جهت بررسی اجزای درب وارد عمل شوید. به این منظور، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E17 زمان آبگیری بیش از حد مجاز طول کشیده و. ممکن است شیر آب بسته باشد. آکوا هم باید توسط تکنسین بررسی شود. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E18 پمپ تخلیه ماشین لباسشویی زیمنس مسدود شده و باید هرچه سریع‌تر انسداد آن برطرف شود. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E19 ممکن است ولتاژ ضعیف شده و یا المنت خراب شده باشد. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E20 المنت و سنسور NTC باید فورا بررسی شوند، چون ممکن است خراب شده باشند. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E23 اکو استاپ خراب شده است و ممکن است شیر آب هم بسته باشد. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E25 اکوا سنسور باید فورا بررسی شده و سنسور کف دیگ را نیز چک کنید. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E26 هیدروستات را فورا بررسی کنید. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E27 هیدروستات ممکن است خراب شده باشد و یا شلنگ هیدروستات مسدود شده باشد. برای بررسی دقیق‌تر مشکل، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E28 سنسور کف دیگ خراب شده و شکستگی سنسور نیز باید بررسی شود. به این منظور، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E29 شیر آب ممکن است بسته باشد، همچنین باید سنسور کف را نیز چک کنید. ممکن است اکو استاپ نیز خراب شده باشد. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E31 ممکن است پمپ تخلیه خراب شده باشد و نیز باید شلنگ خروجی را نیز چک کنید. هیدروستات نیز باید فورا بررسی شود. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E32 حجم لباس‌های داخل دیگ زیاد است و همچنین ممکن است خشک کن دستگاه خراب شده باشد. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E34 ممکن است میکروسوئیچ درب دستگاه خراب شده باشد و نیاز باشد که فورا تعویض شود، برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E35 قفل درب ماشین لباسشویی خراب شده است و باید هرچه زودتر بررسی شود. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E36 میکروسوئیچ خراب شده و باید سیم‌کشی آن را بررسی کنید. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E37 سنسور NTC خراب شده است و باید فورا تعویض یا تعمیر شود. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E38 سنسور NTC خراب شده و یا شکسته است. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E47 سنسور دما خراب شده و موتور را نیز باید بررسی کنید. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E48 ولتاژ بسیار کم است و موتور دستگاه باید فورا بررسی شود. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E49 ولتاژ بسیار بالاست. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E50 احتمالا موتور خراب شده است و رله برد نیز باید بررسی شود. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E51 موتور دستگاه دچار خرابی شده و باید فورا بررسی شود. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E58 سرعت چرخیدن موتور بسیار پایین است. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E59 سیم کشی دستگاه خراب شده است و باید توسط تکنسین بررسی شود. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E60 سنسور کف باید بررسی شده و سنسور جریان را نیز چک کنید. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E61 مدار سیستم را بررسی کنید. همچنین ممکن است قفل درب خراب شده باشد. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E63 برد ماشین لباسشویی زیمنس خراب شده است. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی زیمنس به اختصارشرح داده شده است تا با مراجعه به آن بتوانید حدودا از مشکلی که دستگاهتان با آن مواجه شده است، باخبر شوید؛ با آگاهی از احتمالات موجود، قادر خواهید بود تا ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

به خاطر داشته باشید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم ماشین لباسشویی زیمنس به‌وجود نیاورید، چراکه به قطعات آن صدمه خواهید زد. ماشین لباسشویی زیمنس مجهز به تکنولوژی پیشرفته و جدید است و به همین دلیل حتی اگر در تعمیر ماشین لباسشویی‌های داخلی تخصص دارید، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات ماشین لباسشویی زیمنس را به دست تکنسین متخصص این نوع از یخچال‌ها بسپارید.

آیا تا به حال با ارور ناآشنایی در ماشین لباسشویی زیمنس مواجه شده‌اید که در این جدول به آن نپرداخته باشیم؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.