استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور یخچال مابه

کد خطا یا ارور یخچال مابه

در زمان مواجهه با کد خطا یا ارور یخچال مابه، چه باید کرد؟

یخچال تنها منبع تامین مواد غذایی سالم در خانه است. محیطی که می‌توانید مواد غذایی مختلف را در آن برای مدت زمانی قابل توجه نگاه داشته و نگران خرابی آن‌ها هم نباشید؛ اما اگر در عملکرد یخچال اختلال ایجاد شود، راه حلی برای آن دارید؟ اگر پس از خراب شدن یخچال، دیر اقدام کنید، مواد غذایی داخل یخچال فاسد می شوند و ممکن است ضرهای دیگری نیز به همراه داشته باشد.

برند مابه یکی از برندهای یخچال است که این روزها در خانه تعداد قابل توجهی از یرانیان پیدا می‌شود. برای صرفه جویی در زمان تعمیر یخچال، شرحی از کدهای خطای متداول برند مابه را برایتان تهیه کرده ایم؛ البته باید توجه داشته باشید که تفسیر کد خطا یا ارور یخچال مابه، کار ساده‌ای نیست و بهتر است رفع خطای موجود را بر عهده‌ی متخصص تعمیر یخچال مابه قرار دهید تا از بروز مشکلات بیشتر نیز جلوگیری کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

آیا می‌توان به سادگی نسبت به عیب یابی یخچال مابه اقدام کرد؟

یخچال فریزر مابه مجهز به سیستم عیب یاب خودکار است و در هنگام بروز مشکل و یا اختلال، کد خطا یا ارور مخصوص به خود را نیز دارد. درست است که برطرف کردن برخی از این ارورها، نیاز به اقدام خاصی ندارد اما اگر در هنگام برطرف کردن آن، مرتکب کوچک‌ترین خطایی شوید، ممکن است به قیمت تعویض یخچال فریزرتان تمام شود.

تعمیر و عیب یابی یخچال مابه، به گذراندن دوره‌های تخصصی و چاشنی تجربه نیاز دارد و کاری نیست که بتوان صرفا با یک دفترچه راهنما آن را به انجام رساند، اما داشتن اطلاعات اولیه در مورد انواع ارور می‌تواند به شما در انتقال بهتر مشکل و دریافت راهکار کمک کند.

بد نیست حالا که در مورد سیستم یخچال مابه صحبت شد، به مشکلات متداول این یخچال نیز بپدردازیم. البته، مشکلات متداول انواع یخچال‌ها بسیار به یکدیگر شبیه هستند، اما برخی برندها، مشکلات خاص خودشان را نیز در لابه‌لای این موارد دارند که توجه به آن‌ها و تکرار این موارد، خالی از لطف نیست.

کد خطا یا ارور یخچال مابه

مشکلات متداول یخچال مابه چیست؟

مشکلات متداول یخچال مابه که بسیار به سایر برندها شبیه است را می‌توان موارد زیر دانست:

  1. صدای زیاد و آزار دهنده‌ی دستگاه
  2. کار کردن مداوم یخچال مابه و خاموش نشدن آن
  3. خراب شدن لاستیک دور در یخچال
  4. داغ کردن موتور یخچال مابه
  5. از کار افتادن فن یخچال
  6. خراب شدن صفحه‌ی دیجیتالی یخچال

نکته:

اگر کد خطایی در یخچال فریزر مابه ظاهر شد که برایتان جدید بود و در دفترچه راهنما یا اینجا، آن را پیدا نکردید، به هیچ‌ وجه خودتان وارد عمل نشوید و حتماً سری به صفحه تعمیر یخچال مابه بزنید و کمک بخواهید؛ برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورها مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، شخصا وارد عمل نشوید تا از بروز خسارات احتمالی پیشگیری کنید.

جدول کد خطا یا ارور یخچال مابه

کد خطا شرح خطا
PO برق قطع شده است و پس از تایید قطع برق این کد خطا از بین خواهد رفت.
E0 یخ‌ساز یخچال مابه با مشکل مواجه شده و باید فورا تعمیر شود. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E1 ترمیستور یا سنسور دمای یخچال خراب شده و باید فورا تمیر شود. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E2 این بار ترمیستور یا سنسور دمای فریزر دچار اشکال شده و باید تعمیر یا تعویض شود. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E3 عملکرد سنسور یخ زدایی با اختلال مواجه شده  و احتمالا لوله تخلیه یخچال نیز مسدود شده است. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E4 سنسور یخ‌زدایی یا دیفرسایت یخچال خراب شده است. بدون معطلی یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E5 سنسور دیفراست (یخ‌زدایی) فریزر خراب شده است. یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E6 صفحه نمایش و برد کنترل اصلی با مشکل مواجه شده‌اند. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E7 / E8 سنسور دمای محیط معیوب شده و باید فورا به آن رسیدگی شود. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E9 دمای فریزر بالا رفته و احتمالا مشکل از درب باشد. آن را با دقت بررسی کنید و در صورت نیاز، لاستیک درب را تعویض کنید.
EE مدار یخ‌ساز در یخچال خراب شده است. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور یخچال مابه به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدی از مشکلی که یخچالتان با آن مواجه است، باخبر شوید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم یخچال به‌وجود نیاورید که غیر قابل حل باشد. تکنولوژی پیشرفته‌ی موجود در یخچال مابه با سایر یخچال‌های موجود در بازار و به خصوص یخچال‌های ساخت داخل، تفاوت دارد و به همین دلیل حتی اگر در تعمیر یخچال‌های داخلی کاربلد هستید، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات یخچال مابه را شخصا حل نکنید.

آیا تا به حال با ارور خاصی در یخچال مابه مواجه شده‌اید که در این جدول به آن اشاره نشده باشد؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
یاشار شیخ

سلام و عرض ادب، یخچال فریز ساید بای ساید مابه اتوماتیک نمی کنه و پیوسته در حال کار کردنه، البته شب قبل درش کامل کیپ نشده بود، بسته بود ولی محکم و کیپ بسته نشده بود و برفک هم تشکیل نشده بود،
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید،

پاسخ دهید