استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور یخچال کنوود

کد خطا یا ارور یخچال کنوود

راهنمای برطرف کردن کد خطا یا ارور یخچال کنوود

خراب شدن یخچال، علاوه بر تحمیل خساراتی نظیر تعویض قطعه، موجب خراب شدن مواد غذایی شده و نظم زندگی را برهم می‌زند. به همین دلیل، بهتر است با مشاهده نشانه‌هایی چون کد خطا، بدون معطلی در جهت تعمیر یخچال اقدام کنید. در این مقاله از کاراباما، به شرح کد خطا یا ارور یخچال کنوود پرداخته‌ایم تا در صورت مشاهده آن‌ها، بتوانید تا حدودی مشکل را تشخیص داده و در جهت رفع آن توسط تکنسین متخصص، اقدام کنید. توجه داشته باشید که تفسیر کد خطا، نیازمند دانش و تجربه بوده و بهتر است رفع آن را نیز بر عهده‌ی تکنسین قرار دهید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

مشکلات متداول یخچال کنوود چیست؟

یخچال کنوود مجهز به تکنولوژی پیشرفته‌ای است که مجهز به سیستم عیب یاب خودکار بوده و در زمان بروز خرابی، کد خطا یا ارور مربوط به آن را نمایش می‌دهد. درست است که برطرف کردن برخی از کد خطا یا ارور یخچال کنوود، نیازمند اقدام به خصوصی نیست، اما اگر بنا به هر دلیلی در زمان برطرف کردن آن، خطای کوچکی از شما سر بزند، ممکن است کل دستگاه را از دست داده و متحمل هزینه‌ی هنگفتی شوید.

کسب تخصص در تعمیر و عیب یابی یخچال کنوود، به گذراندن دوره‌های تخصصی و چاشنی تجربه نیاز دارد و کاری نیست که بتوان صرفا با یک دفترچه راهنما آن را به انجام رساند، اما داشتن اطلاعات اولیه در مورد انواع ارور می‌تواند به شما در انتقال بهتر مشکل و دریافت راهکار کمک کند.

از مشکلات متداول یخچال کنوود که بیشتر مصرف کنندگان این برند گزارش کرده‌اند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. خنک نکردن یخچال کنوود
  2. یکسره کار کردن یخچال کنوود
  3. بوی بد یخچال
  4. روشن نشدن فریزر کنوود
  5. یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال
  6. سر و صدای زیاد یخچال کنوود

نکته:

اگر کد خطایی در یخچال فریزر کنوود ظاهر شد که برایتان جدید بود و در دفترچه راهنما یا اینجا، آن را پیدا نکردید، به هیچ‌ وجه خودتان وارد عمل نشوید و حتماً از تعمیرکار یخچال فریزر کنوود کمک بخواهید؛ برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را در صفحه تعمیر یخچال کنوود ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

کد خطا یا ارور یخچال کنوود چیست؟

قبل از اینکه به شرح کد خطا یا ارور یخچال کنوود بپردازیم، بد نیست تعریف دقیقی از کد خطا یا ارور یخچال داشته باشیم: کد خطا یا ارور یخچال زمانی نمایش داده می‌شود که بخشی از یخچال شما دچار مشکل شده باشد و نتواند به وظایف خود درست عمل کند.

کدهای خطا، همان زنگ خطری هستند که پیش از بدتر شدن اوضاع، به شما اعلام می‌کنند که دستگاه با مشکل روبه‌رو شده است و بهتر است هرچه زودتر به آن رسیدگی کنید.

بدیهی است که هر بخشی از یخچال، کد خطای مخصوص به خود را دارد و این را هم نباید فراموش کنید که کدهای خطا انواع مختلفی دارند و باتوجه به اینکه با چه نوع کد خطایی مواجه هستید باید به فکر راه چاره باشید. اصولا تشخیص نوع خطا و تفسیر آن، نیازمند تخصص است.

 

کد خطا یا ارور یخچال کنوود

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورها مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، شخصا وارد عمل نشوید تا از بروز خسارات احتمالی پیشگیری کنید.

جدول کد خطا یا ارور یخچال کنوود

کد خطا شرح خطا
E0 احتمالا سنسور فریزر یخچال خراب شده و باید اتصال مدارها بررسی شود. جهت بررسی مشکل و تعویض قطعه، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E1 سنسور دیفراست خراب شده است و یخ و برفک موجود در فریزر به هیچ عنوان آب نخواهد شد. بهتر است با مشاهده این ارور فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز کاراباما تماس بگیرید.
E3 سنسور ارتباطی یخچال و فریزر دچار مشکل شده است و نیاز به تعویض دارد. هرچه سریع‌تر یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E4 المنت یخچال سوخته و باید فورا تعویض شود، برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E8 سنسور یخساز یخچال کنوود خراب شده و یا دچار اختلال شده است. بهتر است بدون معطلی یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E9 یخساز دچار مشکل شده و نمی‌تواند یخ‌ها را به طور کامل خالی کند. بهتر است پیش از آسیب رسیدن به سایر قطعات، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
10K مشکل بسیار تخصصی است؛ به این معنی که مقدار اهم سنسور یخچال، 10 کیلو می‌باشد. به هیچ وجه یخچال را دستکاری نکنید و هرچه سریع‌تر یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور یخچال کنوود به اختصار توضیح داده شده است تا با مراجعه به آن بتوانید تقریبا از مشکلی که یخچالتان با آن مواجه شده است، باخبر شوید؛ با آگاهی از آنچه که یک کد خطا قصد دارد به شما منتقل کند، قادر خواهید بود تا ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

به خاطر داشته باشید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص و تکنسین‌ها مطرح کنید تا اختلالی در سیستم یخچال به‌وجود نیاورید، چراکه به قطعات آن صدمه خواهید زد. یخچال کنوود مجهز به تکنولوژی پیشرفته‌ای است که حل مشکلات آن را برای افرادی که در زمینه تعمیر آن تخصص نداشته باشند، مشکل می‌سازد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم مشکلات یخچال کنوود را به دست تکنسین متخصص این نوع از یخچال‌ها بسپارید.

آیا تا به حال با ارور عجیبی در یخچال کنوود مواجه شده‌اید که در این جدول به آن نپرداخته باشیم؟ آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.