استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت خاموش نشدن یخچال | علت اتومات نکردن یا یکسره شدن یخچال

علت خاموش نشدن یخچال یا یکسره شدن یخچال یا اتومات نکردن یخچال

در این مقاله از کاراباما، قصد داریم تا در رابطه با “علت خاموش نشدن یخچال فریزر” که همچنین با اصطلاحات دیگری چون “یکسره شدن یخچال” یا “یکسره کار کردن یخچال” و نیز “اتومات نکردن یخچال” شناخته می شود، صحبت کنیم. در ادامه علت خاموش نشدن یخچال یا یکسره شدن آن را توضیح داده و راه حل های رفع مشکل را بیان خواهیم کرد. از آنجا که این مطالب عمومیت داشته، می توانید از این مقاله برای عیب یابی علت اتومت نکردن یخچال امرسان، اسنوا، ال جی، سامسونگ و یا هر برند دیگری استفاده کنید.

اتومات نکردن یخچال یکی از مشکلات رایج یخچال فریزرهای خانگی است. معمولا یکسره شدن یخچال با مشکلاتی در ترموستات، کمپرسور و یا نشتی سیستم مبرد یا گاز یخچال همراه است. با این حال، علت یکسره کار کردن یخچال را می بایست پس از بررسی دقیق و عیب یابی دستگاه توسط تکنسین مجرب تشخیص داد و سپس رفع مشکل نمود.

در صورتی که با مشکلات مرتبط یخچال همچون خاموش شدن یخچال و یا روشن نشدن یخچال روبه رو شده اید، می توانید به مقالات اختصاصی کاراباما در این رابطه مراجعه کرده و اطلاعات خود را افزایش دهید تا در صورت امکان خودتان قادر به رفع مشکل یخچال خود باشید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

تذکر: در صورتی که یخچال خود را به تازگی خریداری کرده اید، این پرسش که چرا یخچال یکسره کار میکند عجولانه است. ممکن است تا 24 ساعت خنک شدن داخل یخچال به طول انجامد. بنابراین کار کردن یکسره یخچال در این حالت نرمال است.

دلایل خاموش نشدن و یکسره شدن یخچال فریزر

4 دلیل ساده وجود دارند که می توانند علت اتومات نکردن یخچال فریزر باشند:

 1. یخچال فریزر در معرض تابش مستقیم آفتاب است.
 2. دمای اتاق و محیط اطراف یخچال، گرم تر از حالت عادی است.
 3. به تازگی غذا یا خوراکی گرمی در داخل یخچال قرار داده شده است.
 4. درب یخچال به صورت مکرر باز و بسته می شود.

به یاد داشته باشید، که یک یخچال فریزر در حالت عادی، 35% تا 85% اوقات در شرایط دمای نرمال اتاق، مشغول به کار است. اگر یخچال در یک اتاق گرمتر قرار داشته باشد نیز، ممکن است این مدت افزایش یابد.

دلایل فنی که می توانند علت خاموش نشدن یخچال فریزر باشند در ادامه آورده شده است. با بررسی این موارد می توانید مشکل یکسره شدن یخچال فریزر خود را برطرف نمایید. در صورتی که برای رفع این مشکل و مشکلات دیگری که برای یخچال فریزرتان پیش آمده به کمک تعمیرکار متخصص نیاز دارید، با همکاران ما در کاراباما تماس گرفته و یا درخواست خود را بصورت آنلاین در تعمیرات یخچال فریزر ثبت نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشکلات یخچال خود توصیه می کنیم حتما به مطلب عیب یابی یخچال مراجعه کنید.

علت اتومات نکردن یخچال فریزر

 • کثیف بودن کویل ها یا لوله های کندانسور

یخچال فریزر به گردش هوای مناسب برای خنک شدن لوله های کندانسور احتیاج دارد. اگر بر روی لوله های کندانسور گرد و خاک و آلودگی جمع شده است و مانع از خنک شدن مبرد یا گاز درون لوله ها می شود، یخچال نمی تواند به درستی خنک شود. درنتیجه کار کردن یکسره یخچال فریزر روی خواهد داد. بنابراین، حتما از تمیز بودن لوله های کندانسور دستگاه خود در پشت آن مطمئن باشید.

اطلاعات بیشتر در خصوص علت سرد نشدن و گرم بودن داخل یخچال را از مقاله اختصاصی کاراباما در این رابطه بخوانید.

 • ایراد تایمر دیفراست

این قطعه الکترونیکی یا مکانیکی، سیکل دیفراست یا یخ زدایی را استارت می زند. در صورت خرابی آن، هیتر دیفراست عمل نخواهد کرد و برفک و یخ های تشکیل شده، آب نخواهند شد. در این حالت یخ های تشکیل شده مانع از گردش هوای مناسب در یخچال و درنتیجه خاموش نشدن آن می شوند. تشخیص معیوب بودن تایمر یخچال برعهده تکنسین بوده و در صورت نیاز باید تعویض گردد.

 • خراب بودن هیتر دیفراست

در برخی موارد، ایراد در هیتر دیفراست نیز علت اتوماتیک نکردن یخچال و یکسره شدن یخچال می باشد. اگر هیتر معیوب باشد، بر روی لوله های اواپراتور یخ و برفک تجمیع یافته و باعث می شود که یخچال مدت طولانی تری کار کند.

در خصوص علت یخ زدن لوله های اواپراتور یخچال در مقاله اختصاصی کاراباما بیشتر بخوانید.

 • خراب بودن ترموستات

ترموستات قطعه ای است که با هیتر دیفراست در ارتباط است. خرابی ترموستات یکی از دلایل شایع برای خاموش نشدن یخچال است. ترموستات با تشخیص سرد بودن لوله ها فعال می شود و برای ذوب کردن برفک ها و یخ های بر روی لوله به هیتر فرمان می دهد. در صورت خرابی ترموستات، برفک زدن یخچال و تجمع برفک و یخ بر روی لوله ها صورت گرفته و مانع از جریان هوای آزاد می گردد، درنتیجه یخچال بصورت مداوم مشغول به کار خواهد بود.

به علاوه، ترموستات دمای داخل یخچال را نیز کنترل می کند و مطابق دمای تنظیم شده برای یخچال، میزان خنک بودن فضای داخل را مشخص می کند. بنابراین یکی از نشانه های ترموستات معیوب یخ زدن مواد در داخل یخچال فریزر می باشد.
بررسی ترموستات و تعمیر یا تعویض آن به دانش و مهارت یک تعمیرکار یخچال نیاز دارد. بنابراین توصیه می شود که دستکاری های نابجا را کنار بگذارید و آسیب بیشتری به یخچال خود وارد نکنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص این قطعه را می توانید در مطلب ترموستات چیست بیابید.

 • موارد دیگر

موارد دیگری هستند که در برخی شرایط ممکن است دلیل خاموش نشدن یخچال از آنها باشد. این موارد عبارتند از:

 • موتور فن کندانسور
 • لاستیک دور درب
 • موتور فن اواپراتور
 • برد کنترلی دیفراست
 • برد کنترلی اصلی
 • کمبود گاز یخچال

در صورتی که یخچال فریزر در سیستم خود نشتی داشته و میزان گاز مبرد کاهش یابد، امکان سرد کردن تا دمای مورد نظر را نداشته و دلیل اینست که چرا یخچال یکسره کار میکند. برای اطلاعات بیشتر به مطلب علت نشت گاز یخچال مراجعه کنید.

نکته: یخچال فریزرهای مختلف با برندها و مدلهای مختلف و دستگاه های قدیمی و جدید، هر یک می تواند اجزاء و قطعات متفاوتی داشته باشند. بنابراین لزوم بازدید و عیب یابی دستگاه توسط تکنسین حاذق وجود دارد تا بتواند بهترین تشخیص را در رابطه با مشکل یخچال فریزر و نحوه رفع آن داشته باشد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

ولی اله صفری

سلام. یه یخچال فریزر پارس دارم. بعد از نظافت کامل یخچال الان تقریبا 9 ساعته که داره یکسره کار میکنه ایا این طبیعیه؟

  محمد حسین تمیزکار

  اقای ولی الله صفری
  9 ساعت کار برای یخچال بدون اتوماتیک کردن طبیعی نیست
  موارد زیر چک شود
  اولا” در مدت تست بهیچ وجه درب یخچال حتی برای یک لحظه باز نشود
  در مدت تست بار داخل یخچال خیلی کم باشد در حد صفر یا اگر هم باری گذاشته می شود از قبل سرد باشد
  دما زیر 30 درجه
  لاستیک و درب چک شود که هوا نکشد
  اگر بمدت 5 ساعت با موارد ذکر شده عمل اتوماتیک انجام نگرفت توضیح بیشتر داده شود تا راهنمای انجام شود.

   عبدالقادر هریوا

   یخچال سامسونگ دو دروازه (شکل کمد لباس)اتومات نمیکند

    محبتی شهبازی

    سلام کار کردن یخچال یکسره

    ستاره حسینی

    سلام منم دقیقا همین مشکل رو دارم بعد از تمیز کردن فریزر با همین مشکل مواجه شدم یبار کامل فریزر رو خالی کردم تا ده ساعت دماشو زیر ۳۰درجه کردم فریزر به طور اتوماتیک کار میکرد خاموش میشد ولی تا وسایل گذاشتم داخلش دوباره مثل قبل شد خاموش نمیشود لطفا راهنماییم کنید من الان چیکار باید بکنم

     علوی

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

    خالد سرحدی

    سلام من یک یخچال پارس دارم ک بعد از یک ماه زدم ب برق روشن میشه خنک هم میکنه ولی اتومات نمی کنه باید چیکارکنم

     نسیم اسلام پور

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

    میلادجهان

    سلام.یخچال چند روزی هست برفک میزنه خوب کار نمیکنه؟

   ابراهیمی

   سلام یخچال فریزر البرز دارم یکسره کار میکند داخل یخچال یخ میزند لطفا راهنمایی کنید

    عبدالرضا عبودیان

    سلام خسته نباشید من یخچال فریزر اسنوا دارم الان از تعمیرات آوردم چون بالا یخچال خنک نمی‌کرد مقطع هم نمیکردوالان که آمده خونه بالا کلا برفک زده و فریزر اصلا برفک نداره ولوله ای هم که از موتور یخچال متصله به یخچاله یخ زده لطفاً هرچه سریع تر منو راهنمایی کنید

   با سلام و احترام خدمت شما
   ببخشید من یک یخچال و فریزر ایران شرق دارم که 8ساعته داره کار می‌کنه و هنوز اتومات نکرده نشده دمای یخچال 8هست و دمای فیریزر 16هست
   ممنون میشه راهنمایی ام کنید که چی کار کنم

    سلام دوست عزیز
    اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

  میلاد افشار

  سلام من یه یخچال فریزر سرپایی مغازه دارم خنک زیاد نمیکنه؟ گاز هم زدم بهش الان خنک کم میکنه یعنی پایین رو خنک نمیکنه؟ درضمن یه سر کار میکنه خاموش نمیشه موتور هم چک کردم درست بود تعمیر کار آوردم گفت سالم هستش موتور چک کرد کامل حتی گاز یخچال هم خالی کرد لوله ها رو چک کرد نه نشستی داشت نه چیزی حالا مشکل کجاست پیدا نشد یخچال گاز خورد باز ولی یکسره کار میکند

   وفلئی

   سلام.یخچال بلومبرگ فریزر پائین داریم،متاسفانه صدای خرخر پیدا کرده و چند روزی است احساس میکنم خیلی دیر یخچال خاموش میشود.علت چیست؟البته از شرکت اومدن گفتن گاز داره خالی میکنه و تا 10 روز دیگه خالی میشه و خنک نمیکنه ولی الان نزدیک به 20 روزه داره کار میکنه و هنوز خنک میکنه ولی احساس میکنم چند روزیه اتومات دیر خاموش میشه.لطف راهنمائی بفرمائید

  ،سلام خسته نباشید من یخچال فریزر هیمالیا مدل هوم بار دارم چند روزیه مونیتور جلوی یخچال مدام اذور میزنه و درجات بالا و پایین میشه موتور یخچال هم خیلی کم اتومات میزنه ولی فعلا از سرمای یخچال کم نشده میشه لطف کنید علت رو برام بنویسید

  محمداهوازی

  باسلام یخچال فریزر یخساران دارم خاموشش کردم که داخل شو تمیز کنم روشنش کردم بمدت 48 ساعت یکسره کار کرد تعمیرکار اوردم گفتش ترموستات عوض کرد بازم جواب نداد اورلود با رله استارت هم عوض کرد بازم جواب نداد کمبود گاز نداره داخلش خوب خنک میکنه دلیلش چیه لطفا جوابمو بدین مرسی.

  یکسر کار کردن یخچالد

  هدیه لو

  باعرض سلام یخچال فریزر هیمالیا بعلت صدای عجیبی که داشت(موقع باز شدن درب یخچال قطع میشد و بمحض بستن درب یخچال شروع می‌شد ) دوساعت خاموش کردم الان حدود۳ساعته که روشنه و خاموش نمیشه درضمن موتورش مثل ضربان قلب صدا داره

   نسیم اسلام پور

   سلام هدیه‌لوی عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

سلام لطف میکنید سریع جوابمو بدید.یه فریزر پارس داریم که یک روز که برق قطع شد و بعد چند دقیقه اومد و فریزر روشن شد دیگه اتومات نکرد و یه سره کار میکرد و منم که دیدم حدود 12.13 ساعتی مدام کار میکنه به شکل دستی خودم ترموستاتش رو برعکس چرخوندم تا خاموش بشه ولی بعد از روشن کردن دوباره اتومات نکرد.منم از چندتا تعمیر کار پرسیدم و گفتن ترموستات رو بایستی عوض کنی ولی بعد از تعویض ترموستات بازهم درست نشد.آیا بزارم کار کنه تا اتومات کنه؟(در ضمن سرمای فریزر تغییری نکرده و خیلی خوبه)

  احسان زمانلو

  سلام خسته نباشید،یخچال ما از دیروز که برق قطع و وصل شد هر چند دقیقه یکبار اتومات میکنه ولی کار نمیکنه،کل برفکهاشم آب شده،یخچالم کلا خالی کردیم چند ساعت از برق کشیدیم ولی باز هم کار نمیکنه،امکانش هست راهنمایی کنین؟

   فرشته

   یخچال فریزر هیتاچی داریم که قسمت یخچال سرد نیست. به گفته تعمیرکار گاز زدیم. اولش ۳ بار بفواصل نزدیک off و on کرد ولی بعد یکسره کار میکنه و بازم سرد نیست ولی فریزر سرده. ایراد کجاست. لطفا پاسخ دهید

آرمان موسوی

با سلامت خدمت جناب آقای پیرنیا
یخچال ارج قدیمی بعد از جابجای و تکانهای زیاد وقتی به برق زده شد دیگه مثل قبل آف نمیکنه و یکسره کار می کنه؛ چه اشکالی ممکنه در ترموستات پیش اومده باشه، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  امیرعلی دشتی

  سلام خسته نباشید
  یخچال فریزر اسنوا داریم که به مدت دو ماه است ارور اف یک نمایش میدهد که بعد از قطع و وصل جریان برق ارور رفع میشود
  و فریزر به مدت ۳ الی۴ ساعت کار میکند ولی مجددا ارور اف یک ظاهر میشود از نظر سردی فریزر مشکل نداره سرمای آن هم نرمال هست مشکل از چیست؟ مورد بعد متوجه شدیم اینکه موتور فریزر یکسره کار میکند با تشکر

سیدمحمدعزیزی

سلام یخچال ازمایش یکسره کار میکنه و هر چی داخلش هست یخ میزنه لطفا راهنماییم کنین

  لیانا ن

  من موتور یخچال را عوض کردم ولی از لحظه ای که به برق زدم حدودا 12ساعته یخچال داره کار میکنه، در ضمن یخچال من کنوود هست، لطفا راهنمایی کنید

   Yas rahimi

   سلام خسته نباشین چند روز میشه که یخچال دوقلوی الکترواستیل نصب کردیم سرمای داخل یخچال خوبه اما فن یخچال دایم کار میکنه و همش صدای باد میاد از داخلش خواستم بدونم که طبیعیه؟؟؟

   مهدی حسین زاده

   سلام خسته نباشید یخچال درنا دارم امروز صبح متوجه شدم یکسره کار می‌کنه آب هم داخلش گذاشتم خنک نمیکنه میشه لطف کنید راهنماییم کنید مشکل چیست؟

    نسیم اسلام پور

    سلام مهدی عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

سلام
یخچال ما سرما داشت ولی یخ نمیبست منم مهندسی کردمو صفحه ی توشو باز کردمو تمام برفکاشو با آب گرم آب کردم و باز صفحه رو بستم.حالا همه چی خوب پیش میره فقط از اون لحظه به بعد یخچال یه سره کار میکنه.ممکنه بگید چرا؟ کلا تایم روشن و خاموش شدن یخچال چقد هست؟

  مهدی یاوری

  سلام خسته نباشید یخچال فریزر من آسمان هست ۵ ساعت مقدار کم از در فریزر باز بود من متوجه نشدم الان ۸ ساعت یخچال یک سره کار میکنه ولی اتوماتیک نکرد لطفا راهنمای کنید

   سلام دوست عزیز
   اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

شهاب.زینلی

با سلام و تشکر از سایت خوبتون که محتوای اطلاعاتی خوبی ارائه میدین.
بنده یک سوال دارم
یخچال ما اسنوا دو طبقه هست و ترموستاتش مدتی پیش سوخت و تعویضش کردیم اما به صورت یک سره کار میکرد تعمیرکار دوباره ترموستات رو تعویض کرد و باز یک سره کار میکنه یعنی اتومات یخچال کار نمیکنه. به حدی کار کردش زیاد میشه که خودم بعد از هر دو ساعت خاموش میکنم دوباره یک ساعت یا دو ساعت بعد روشنش میکنم.
خواهشا راهنمایی بفرمایید آیا هنوز مشکل از ترموستات هست یا مشکل دیگه ای داره؟ علت اتوماتیک نکردن یخچال چیه؟

نمونه ترموستات مشابه عکسیه که گذاشتید و یخچال ما نه کامپیوتر داره و نه پیچیدگی.
چون در روستا زندگی میکنیم برای استفاده از تعمیرکار که از شهر میاد باید هزینه زیادی پرداخت کنیم اگر مشکل از فیش های برق که به ترموستات وصل شده هست یا مشکل از جا زدن میله ترموستات هست لطفا راهنماییم کنید تا خودمون برطرفش کنیم.
ممنون میشم اگر پاسخ بدید.
بازهم از سایت خوبتون تشکر میکنم

رازمیک تاروردیان

سلام و دست مریزاد که جواب این همه درخواست را میدهید.
یخچال فریزر سامسونگ مدل SR-42NMB (بالا فریزر و پایین یخچال ) است جند روزی بی وقفه کار میکنه ، تایمر را دستی چند دور می پیچونم موتور خاموش میشه ولی بعد استارت مجدد اتومات نمیکنه.تایمر عوض کردم افاقه نکرد.درجه تنظیم هم که روی off میگذارم باز خاموش نمیشه. لطفا” راهنمایی کنید علت اتوماتیک نکردن یخچال چی هست. با تشکر

تجهیزیار

جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

  سلام یخچال فریزر سیلوان داریم درجه روی ۲.۵ تنظیم شده خوب سرد میکنه ولی موتور یکسره کار میکنه در صورتیکه حدود دو هفته پیش اتومات یه ربع بیست دقیقه قطع و وصل میکرد علت چی میتونه باشه

محمدرصا قبطاری

با سلام. خیلی تشکر میکنم از شما عزیزان که اطلاعات ما را بیشتر میکنید. من درخانه یک یخچال ساید بای ساید بنام DIOS دارم که در صفحه نمایش ان کلمه Er cd ظاهر شده و به این علت یخچال یکسره کار میکند. خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی شما باید برند یخچال خود را ذکر کنید. زیرا ارورهای برندهای مختلف بعضا متفاوتند. با این حال اگر برند یخچال شما ال جی می باشد، احتمالا ایراد از کمپرسور و یا فن است. برای اطلاعات بیشتر از یک متخصص تعمیرات کمک بگیرید.

  باباخانی

  سلام ی یخچال دوقلو اورست داریم یخچال درسته ولی فریزرش هر۲۴ساعت خاموش میشه بمدت نیم ساعت هم دماش نرماله رومنفی۱۶ هم سردیش نرماله ولی مشکل نمیدونم کجاس درجشم بین۱و۲ هست ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

امیر جمیلی

سلام
ما امروز تعمیر کار اوردیم و به یخچالمون (سیلوان) گاز زد
اما الان ۴ ساعته یکسره کاره میکنه اتومات نمیکنه درجشم رو ۱ هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

  یاسین

  اشکالی نداره دوست عزیز. با رسیدن دمای داخلی یخچال به درجه مناسب دستگاه شما شروع به اتومات کردن میکنه.

   صدیقه عسلی

   سلام خسته نباشید یخچال هاردستون دوطبقه برق رفت وامد یخچال تمامی سیستمش بهم ریخت کمپرسور کار کرد یکم بعد قطع شد ایا سوخته ؟لازم به ذکر است محافظ هم وصل بود

   مسعود عباسی

   درست میشه خودش

علی موسیوند

باسلام. یخچال بالاش هیچ سرد نمیکنه ولی پایینش خوبه و یخ میکنه ولی خاموش نمیشه و صداش میاد. علتش رو بهم بگین لطفا

  یخچال فریزر دوتار بدون برفک دارم. یخچال دائم کار می کند یعنی یخچال آف نمی کند. گازگیری هم شده و ترموستات هم عوض کردم. لطفا راهنمایی بفرمایید

   اله کرم

   سلام یخچال ما بالا خنک کنکور تعمیر کار امد گفت گاز لازم داره گاز زد کار نکرد گفت لوله گرفته برد خورد بعد یک هفته دیدیم یکسره کار میکنم امد گفت ترموستات خراب عوض کرد بیست روزگذشته دوبار یکسره کار میکنه کسی ما کم است تلفن راه نمای کنید هیمالیا

    مبرشاد مرادعلیزاده

    سلام وقت بخیر
    یخچال فریزر سامسونگ مدلRL726PCEW فرمان قطع به رله کمپرسور داده می شود و صدای رله شنیده میشود ولی قطع نمیکند چندین بار تکرار میشود این اتفاق عموما 3 مرتبه تکرار میشود و مدت شنیده شدن صدای رله در هر مرحله کمتر میشود لطفا راهنمایی کنید

الهام رستمی

سلام یخچال دونار خزر داریم که دو روزه یکسره کار میکنه و قطع نمیکنه مشکلش چی میتونه باشه و چیکار کنیم؟

ترنم فاطمی

اطلاعات خوبی بودن، ممنون

  یداله کرمعلی زاده

  باسلام ترموستات یخچال فریزر باکنشت سالم است ولی offو on نمیکند. ومرتب یخچال یخ میزند وهردو‌ روز یکبار باید تمیز شود.لطفا راهنمایی بفرمایید. متشکرم

مصطفی

سلام خسته نباشید یک یخچال توشیبا دارم از نوع بدون برفک که الان کمپرسور یه سره شده و قطع نمیکنه و درجه کمپرسور رو هم تا آخر پایین آوردم ولی بازم کمپرسور یه سره کار میکنه .البته دمای داخل یخچال عادیه اما همونطور که گفتم مشکل کمپرسوره که یه سره روشنه. زمانیکه دوشاخه یخچال و از برق میکشم و بلافاصله دوباره وصل میکنم کمپرسور قطع میشه اما بعد پنج دقیقه دوباره یه سره کار میکنه. به نظر شما مشکل از کجاست ؟ یکی از اقوام میگه مشکل از گاز یخچاله یکی دیگه میگه از ترموستات. به نظر شما بعنوان یک کارشناس متخصص مشکل از کجاست؟

همتیان

سلام ببخشید. یخچال فریزر ساید ما مارک پروفایل. چند روز پیش بردش سوخت و تعمیر کردن ولی الان چند روز که قسمت یخچال گرمه ولی فریزر خنکه و یخ ساز هم یخ نمیسازد و از دیشب هم موتور یخچال یکسره کار میکند. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

سعید دهقانپور

سلام چرا ترموستات یخچال رو از ۳ که بیشتر میکنم یخچال قطع نمیکنه و یکسره کار میکنه گاز یخچال نشتی و ترموستات تازه تعمیر شده

علیرضا تافته باف

سلام یخچال فریزر منزل ما یکسره کار میکرد به پشت یخچال دست میزدم سرد بود یک اکاسیف پشتش چسباندم بعد از 5 دقیقه اتومات عمل کرد و درست شد خدانگهدار

روزبهی محمد

سلام. چرا فقط یکطرف فریزر یخ میزند و طرف دیگر یخ نمیزند
در ضمن علت اتومات نکردن یخچال چیست؟

علی معظم

خیلی عالی بود ممنون از شما

  محمد توکلی گارماسه

  سلام اقا من درباره لوله پشت یخ ساز مشکلی دارم تایمر رایکی از تعمیر کار ها گفتند بگذارید در حالت off خاموش گذاشتم تایمر روشن شد ولی به ما گفت دوباره اگر این اتفاق افتاد لاستیک دریخچال هم می باشد در یخچال هم تاب دار شده است و یخچال هم دائما در حال کار می باشد ولی off نمی کند علت ان چیست راستی یخ هم نمی زد می شود پشت یخچال هم نشتی ایجاد شود از قسمت یخسازش و داخل بالا فریزرش که دست امروز گذاشتم بیش از اندازه یخ بود نمی دانم چکار کنم و ممنون می شوم سوالم را جواب دهید زود تر

با سلام
اطلاعات شما از همه کاملتر بود
باتشکر.

  کارشناس5: شعبانی

  سلام دوست گرامی. خوشحالیم که توانستیم به شما کمک کنیم.

سلام یخچال پارس مدل ۱۷۰ دارم حدود ۱۵ساله کار میکنه، یهوخاموش شد، ترموستات رو چک کردم خراب بود، یکسره شد کار میکرد، ترموستاتش سه فیشه بود عوضش کردم مدل خودش پیدا نشد، چهار فیش دانفوس انداختم، الان یخچال یکسره کار میکنه و خاموش نمیشه یعنی اف نمیکنه، لامپ داخلش چند دقیقه ای کار میکنه سپس خاموش میشه یا نورش ضعیفه، لطفا بگید باید چند ساعت روشن باشه که اف کنه، اگه اف نکرد دلیلش چیه، سپاس

سجاد سلیمانی

سلام ممنون از راهنمایی و ارائه اطلاعات
فریزر ما الکترو استیل یک ماهی میشه ک خوب سرد نمیکنه و اینکه دماشو ک بالا میبریم دیگه مدام کار میکنه علتش چی میتونه باشه

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز اطلاعات زیادی باید در این خصوص داده شود زیرا عوامل بسیاری می توانند مقصر باشند. یک احتمال کمبود گاز در سیستم است که توانایی سرد کردن به اندازه کافی را ندارد. ممکن است کمپرسور و یا فن مشکل داشته باشند. منظور شما از بالا بردن دما این است که مثلا از 3 به 5 درجه تغییر داده اید و یا بلعکس؟ هرچه دما در مقدار کمتر تنظیم شود یخچال باید بیشتر کار کند!

شریفی

سلام من سه ماهی میشه که درگیر اثاث کشی و تعمیرات خونه هستم تا اینکه امروز بعد سه ماه یخچالم رو روشن کردم. ۴ ساعته داره یکسره کار میکنه یخچالم فیلورهای قدیمیه مشکل داره با باید ۲۴ ساعت صبر کنم؟

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی همانطور که اشاره شد در ابتدای شروع به کار یخچال چون لازم است دمای داخل به مقدار تنظیم شده برسد، زمان طولانی تری مورد نیاز است و یخچال تا مدتی یکسره کار خواهد کرد. اگر پس از یک روز یخچال فریزر هر چند دقیقه اتومات نمی کند، آنگاه احتمالا مشکلی داشته و باید به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.

  ابراهیم عبدالهی

  سلام یخچال هیتاچی ۴ درب دارم .گازش خالی شده تعمیرکار گاز R600 زده ولی برچسب روی موتور نوشته گاز R134 .ایا مشکلی نداره که گازش را عوض کرده ?ممنون میشم جواب بدین

  رشید نبوی

  سلام خسته نباشید یغچال ما برفک میگیره مشکلش این فقط اتوماتیک نمیکنه راهنمایی میکنید

   نسیم اسلام پور

   سلام رشید عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچالتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم

صدیق آلی

باسلام.
ببخشید یک دستگاه یخچال فریزر بستنی فروشگاهی دارم که مدتیه اتوماتیکش بطور نامنطم کارمیکنه، یعنی تقریبا بمدت دو هفته اتوماتیکش کار میکنه و بعدا از کار می افته. اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

روژان زارعی

سلام. به نظر شما چرا یخچال ما که تازه گازگیری شده فقط رو درجه ۱ اتومات میکنه ؟ روی درجه ۲ یکسره کار میکنه.

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی اطلاعات شما محدود است. باید دستگاه توسط متخصص بازبینی گردد. احتمالا مشکل از برد کنترل باشد.

فرنازجهرمی

سلام. یخچال فریزر اسنوا دست دوم خریدم ولی یخچال فریزر اتومات نمیکنه. چکار باید کنم؟ تنظیم کردم ولی فریزر از منفی ۱۳ بالاتر نمیره و یخچالم مثبت ۶ هستش.

حسن اسد

با عرض سلام. یخچال دو درب کاریز برفک دار دارم. یخچال آف نمیکنه ترموستات هم عوض کردم

دنیا نباتی

سلام. وقتتون بخیر آیا اگر یخچال اتومات نکند و مواد غذایی در یخچال یخ بزند، امکان نشت گاز وجود دارد؟

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام دوست عزیز. خیر! در صورت نشت گاز، دستگاه با کمبود آن مواجه شده و نمی تواند به خوبی سرد نماید. برای اطلاعات از علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال به مطلب اختصاصی ما مراجعه نمایید.

یوسف راد

باسلام…من فریزر منزل را پاک کردم. حالا فریزر مدت زمان ۶ ساعت بطور مدام کار میکند. آیا مشکلی نیست ؟ چقدر زمان می خواد تا نرمال بشود؟ با سپاس

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی اینکه دقیقا چند دقیقه طول میکشد تا فریزر به حالت نرمال عملکرد خود برسد به عوامل مختلفی از جمله میزان گاز، توان کمپرسور، دمای فعلی و دمای تنظیم شده و… بستگی دارد. صبور باشید و در صورتی که این زمان بیش از حد طولانی شد آنگاه از یک تعمیرکار متخصص جهت بازدید دستگاه کمک بخواهید.

معصومه عادلی

سلام. یخچال من اسنوا است. یک هفته پیش خاموش کردم تا برفک فریزر آب شود ولی از آن موقع وقتی که روشن میشه خاموش نمیشه و یخچال اتومات نمیکنه. مجبورم خودم خاموش کنم. چند ماه پیش هم همین اتفاق برام افتاد وقتی که تمیز کردم بعد از آن یکسره روشن بود. استاد کار آوردیم گفت از گازشه سه ماه پیش گاز زدیم. لطفا راهنمایی کنید.

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام دوست گرامی. پس از اینکه یخچال شما یخها را آب می کند درواقع به دمای محیط رسیده و برای اینکه مجددا در دمای تنظیم شده کار نماید، مدتی طول کشیده که بیشتر از حالت عادی خواهد بود. اما اگر این زمان بیش از اندازه طولانیست و یخچال اتومات نمیکند، می تواند نشان از مشکل باشد. علت اتومات نکردن یخچال را در این مطلب ذکر کردیم. کمبود گاز نیز یکی از این موارد است. توجه داشته باشید که به صورت اصولی باید در ابتدا نشت یابی صورت گیرد. لذا احتمال دارد که دستگاه شما نشتی کوچکی دارد و گار خالی کرده است.

اله کرم

سلام یخچال ما بالا خنک کنکور تعمیر کار امد گفت گاز لازم داره گاز زد کار نکرد گفت لوله گرفته برد خورد بعد یک هفته دیدیم یکسره کار میکنم امد گفت ترموستات خراب عوض کرد بیست روزگذشته دوبار یکسره کار میکنه کسی ما کم است تلفن راه نمای کنید

میکا صفری

سلام ایا خاموش کردن فریزر به مدت ماهها یا یکی 2 سال باعث میشه خراب شه ؟ چون شندیم یخچال یا فریزری که بعد از مدتها کار کردن اگه برا مدت طولانی خاموش بشن گاز تو لولهاش رسوب میکنه و مبپوسه ایا صحت داره؟تشکر

میعاد حسینی

یخچال فریزر ساید ادمیرال دارم وقتی در یخچال باز باشد روشن میشود و با بستن در یخچال از کار می افتد البته اواخر شب که ولتاز برق بالا میره باز شروع بکار میکند خواهشمندم بنده رو راهنمایی فرمایید

فاطمه گلسرخی

یخچال فریزر مارکwhite house elctronics از ساعت 11 شب تا حالا یکسره شده و درجه است از 2 فریزر و 37 یخچال شده، 8 و 42 چه باید بکنیم مرتب صدا میدهد .ممنون میشوم سریع پاسخ بدهید.

سمانه

سلام.یخچال ساید دوو دارم. صفحه انگار قاطی کرده باشه، کوئیک خاموش روشن میشد و دکمه ها عمل نمی‌کرد تست که کردم دیدم بستنی های فریزر آب شدن. محافظ رو خاموش کردم الان فریزر به کار افتاد اما صفحه نمایش خاموش نمیشه، و با اینکه فریزر گرم شده و موتور روشنه بالای صفحه علامت اسپید روشن نیست. از چی میتونه باشه

سلام خسته نباشید فریزر من ویرپول هست دوروز پیش یه کم نون گرم گذاشتم تو فریزر از اون به بعد برفک زد پشت فریزر رو باز کردم برفک رو اب کردیم سرمای فریزر خوب شد مواد غذایی یخ میزنه فقط یه سره کار میکنه میشه علت رو بگید از کجاس ؟

جهان میرزایی

باسلام
یخچال دودرب بااسم نگین قم
دوروز خاموش نمیکنه،قسمت فریزرکامل سردویخ وبرفک مشکلی نداره ولی قسمت بالاکه یخچال هستش سردنمیکنه…باتشکرازسایت پاسخگووجذاب شما

سمیه ریاحی

سلام‌ وقت بخیر
یخچال سایدم برند دوو یکسره کار میکنه م خاموش نمیشه مواد غذایی داخل یخچال هم همچنان سرد هستش دلیلش چی میتونه باشه

سلام یخچال ساید را سیزده ساعت از برق کشیدم بعدش وصل کردم یخچال تمام شب روشن بوده و هنوز خاموش نشده ضمنا یخ ساز هم فعال است میخواستم ببینم یخچال باید تا چند ساعت باید روشن بمانه و کی خاموش میشه

سیدمحمدعلیمحمدی

سلام.یخچالمون وقتی خاموش میشه بعداز۲۰دقیقه روشن میشه.مدت دوباره اتومات کردن متغیره بین ۳۰دقیقه تایک ساعت طول میکشه.اسم یخچال ایسان .سپاس ازشما

جواد محمودیان

کمتر از یکماه یخچال فریزر پارس خریدم از زمان نصب حتی یکبار خاموش نشد دستی ان را خاموش و روشن میکنم از نوع1880هست لطفا راهنمایی فرمایید

مرتضی شریفی

سلام مدل یخچال فریزرم سینجرTc.700قسمت یخچال گرم بود وفن کار نمیکرد تکنسین اومد وترمودیسک عوض کرد تاثیری نداشت .من خودم رفتم ترموستات گرفتم براش ولی دیر خاموش میکرد .ناگفته نمانه سرماش عالیه.خلاصه سه تا چهار مدل ترموستات براش گرفتم تا که به راهنمایی یک تعمیرکار ترموستات کپسولی یا ویترینی گرفتم که خیلی حساسه ودقیق ومرتب کار میکنه .فقط میخام بدونم ایا وقتی فن خاموش میشه باید همزمانم موتور خاموش بشه یانه.واینکه تایمر رو هم خودم دستکاری کردم وچرخوندم احتمال داره که تنظیم موتور به تایمر هم ربط داشته باشه .اگر هست چه طوری تنظیمش کنم .ممنون اگر راهنماییم کنین

زهره حقی

سلام من امروز یخچالم رو تمیز کردم (خاموش کرده بودم)بعد از روشن کردن به طور مداوم کار میکنه و خاموش نکرده مشکلش چیه
یخچال سامسونگ بالا یخچال و پایین فریزر

  هاجربلالیان

  سلام یخچال سونیا دارم بعد از تمیز کردن یکسره کار میکنه چند روزه تعمیرکار اوردیم گفت اتوماتیکش خرابه عوضش کرد ولی بازم یکسره کار میکنه لطفا راهنمایی کنید

زهرا احمدی نظر

سلام وقتتون بخیر.ساید من یه مدت خودبخود خاموش روشن میشه.کاملا خاموش میشه و دوباره اهنگه روشن شدنشو میزنه.میخواستم ببینم مشکلش چیه

محسن صیادی

سلام بابت متن هاتون ممنون.دیروز از یخچالمون غرشی بلند شد و دیگه دیر off میکنه

صادق مطهری

سلام
خسته نباشید، گازیخچال فریزرماچندروزپیش به علت نشتی تمام شده بودکه برای تعمیروسرویس گازبرا تعمیربردیمش ازوقتی که آوردیمش هم فنش صدامیده هم الان سه روزه یسره کارمیکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام وقت بخیر
من تعمیر کار یخچال هستم. مشکلی عجیب پیش اومده. اول اینکه من یخچال همرو درست میکنم الان برای خودم خراب شده نمیتونم :))))
یخچالمون دو درب بالا پاینه بالا فریزر پایین یخچال. مدل دوو برد دار و دیجیتالی. مشکل اینه که یخچال یسره کار میکنه بصورتی که مواد غذایی داخل یخچال یخ میزنه. گاز تعویض کردم. لاستیک هارو تعویض کردم. نشتی هوای داخل نداره. سنسور ها تعویض کردم. سیکل مدار گاز شستشو دادم. اصلا برفک نمیزنه. برد به چند جا نشون دادم گفتن همچیش سالمه. دریچه ها هم سالم. دمای محیط اتاق نرمال. هیتر سالم. ترموفیوز سالم. فن ها همه سالم. کلا شاید در طول روز یکبار دستگاه خاموش میکنه. اونم نهایت نیم ساعت خاموش باشه باز دوباره استارت میکنه. ممنون میشم اگه کسی تجربه داره به من انتقال بده. یک دنیا ممنونش میشم

نادر فرازنده

با عرض سلام و خسته نباشید ساید دوو مدل frs-280 wal اخیرا دکمه sleep ان کار نمی کند و حدودا 7 ساعت کار می کند و بعد از 7 ساعت روی حالت speed قرار می گیرد که از برق قطع میکنیم و بعد از 10 دقیقه مجددا به برق وصل می کنیم که از حالت speed خارج شده و مجددا این سیکل تکرار میشود مشکل چیست . با تشکر

هرمزنظری

سلام یه یخچال دو درب سرپایی مغازه ای دارم یکسره کارمیکنه مردادماه تعمیرکاره گفت باید گاز بشه..گازش کرد ولی تاحالا بازهم یکسره کارمیکنه ترموسات نو هم گذاشتم باز تاثیر نکرد به نظر شما علتش چیه؟باتشکر

با سلام و خسته نباشید؛ یخچال فریزر آمریکایی قدیمی آمانا 18 فوت (بالا فریزر و پایین یخچال ) داریم که سالهاست فقط بعلت مصرف برق بالا، از آن استفاده نمیشود. آیا احتمال این است که فقط مشکل یک سره کار کردن دارد و اتومات نمی کند؟ درصورتی که هزینه های معقولی داشته باشد ، علاقه مندیم دوباره از آن استفاده کنیم. با تشکر

سحر ملکی

سلام خسته نباشید من یخچال پارس دارم ازصبح یخچال روشن و برق داخلش هست ولی موتور کار‌نمیکنه؟ فریزرهم یخ نمی زنه

معصومه

سلام.یخچال وقتی تو برق بود درجشواز7به 4چرخوندم،چون اتوماتیک نمیکرد،و یه ساعت ازبرق کشیدم،دوباره زدم برق،نمیدونم حالاکی اتوماتیک میکنه،لطفا راهنماییم کنید.

طاهر فرهادی

یخچال هیمالیا داریمسرد نمکنه ویکسره کار میکنه ممنون با تشکر

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  فاطمه فهمیده

  یخچال انتیک خریدم چند روزه نصب کردم یخچال وقتی روشنه هیترش خاموشه همین که خاموش میسه هیترش روشن میشه فک میکنم خیلی دیرم خاموش مسه مشکلش چیه

   نسیم اسلام پور

   سلام دوست عزیز
   شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
   ما در کنارتون هستیم