استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس

چگونه کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس را برطرف کنیم؟

 پکیج‌ها فصل خاصی را نمی‌شناسند و جزو معدود دستگاه‌هایی در خانه هستند که بی وقفه و بدون استراحت، در حال کار بوده و به همین دلیل، خیلی زود مصطحلک می‌شوند. البته پیش از آنکه درگیر مراحل تعمیر پکیج دیواری شده و مجبور به تعویض و یا تعمیر قطعات آن شوید، می‌توانید با سرویس دوره‌ای این دستگاه از بروز مشکلات بعدی پیشگیری کرده و بروز خرابی‌های احتمالی را نیز به تاخیر بیاندازید. یکی از پکیج‌های مصرفی خانواده‌های ایرانی، پکیج ایمرگاس است که گاهی بنا به دلایلی مختلفی، کدهای خطایی را نمایش می‌دهد که اگر نسبت به آن‌ها شناخت داشته باشید، می‌توانید سریع‌تر و بهتر به مشکلات آن رسیدگی کنید.

در این مقاله از کاراباما تصمیم گرفتیم تا شرح کوتاهی از کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس را در اختیارتان قرار دهیم تا در صورت بروز هریک، بهترین اقدام را انجام دهید. البته، فراموش نکنید که تفسیر کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس، کار آسانی نیست و نیازمند تخصص و تجربه است، لذا بهتر است رفع خطای موجود را به تکنسین بسپارید تا از بروز مشکلات بعدی و خسارات دیگر هم جلوگیری کرده باشید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس چگونه نمایش داده می‌شود؟

کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس به صورت ترکیبی از اعداد بر روی صفحه دیجیتال دستگاه نمایش داده می‌شود و به این صورت به شما اخطار می‌دهد که پکیج با مشکلی روبه‌رو شده که عملکرد آن را با اختلال مواجه کرده است. از آن جایی که پکیج ایمرگاس مجهز به سیستم عیب یابی خودکار هوشمند است، می‌تواند به محض بروز هرگونه مشکلی، به وسیله‌ی نمایش کد خطا یا ارور، شما را از آن مطلع کند.

توجه داشته باشید که گاهی نمایش کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس از طریق چراغ‌های چشمک‌زن دستگاه به اطلاع مصرف کننده می‌رسد و در چنین مواقعی هیچ‌گونه کدی نمایش داده نمی‌شود.

آیا ارور مدل های مختلف پکیج ایمرگاس با یکدیگر تفاوت دارند؟

پکیج ایمرگاس در مدل‌هایی مختلفی تولید شده است که نحوه‌ی نمایش برخی کد خطا یا ارورها در بعضی از آن‌ها با دیگری تفاوت‌هایی دارد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در آینده، مطلب جداگانه‌ای را به بررسی ارورهای مدل‌های مختلف اختصاص دهیم و در این فرصت، ارورهای مشترک تمامی مدل‌ها و برخی ارورهای متداول مدل‌های نزدیک به یکدیگر را شرح دهیم تا شما را با انواع کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس، فارغ از مدل آن، آشنا کنیم.

انواع مدل های پکیج ایمرگاس عبارت‌اند از:

پکیج ایمرگاس تک مبدل Bithermic، پکیج ایمرگاس دو مبدل Mono thermic، پکیج ایمرگاس چگالشی Victorix، پکیج ایمرگاس دیواری مخزن دار Avio-Zeus و پکیج ایمرگاس زمینی مخزن دار Hercules.

نکته:

کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس به دلایل مختلفی نمایش داده می‌شود و برطرف کردن آن‌ها نیازمند تخصص، تجربه و مهارت کافی است. صورتی که در این امر تخصص ندارید و یا در خصوص سرویس پکیج، تجربه‌ی کافی ندارید، به هیچ وجه شخصا برای تعمیر پکیج دیواری ایمرگاس اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه‌ی کاراباما کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

چگونه بروز کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس را به تاخیر بیاندازیم یا از آن جلوگیری کنیم؟

اگر مراحل نصب و سپس سرویس دوره‌ای پکیج ایمرگاس، زیر نظر متخصص و تکنسین تعمیرگاه مجاز صورت بگیرد، می‌توانید مطمئن باشید که بروز کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس را به تاخیر انداخته‌اید؛ اما اگر در هنگام استفاده از پکیج ایمرگاس ، به نکات زیر بی‌توجه باشید، خیلی زود شاهد بروز کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس خواهید بود و متحمل هزینه و دردسرهای تعمیر پکیج ایمرگاس خواهید شد.

کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس

با رعایت نکات زیر، می‌توانید بروز کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس را به تاخیر بیاندازید:

  • پکیج را در ارتفاع حداقل 120 سانتی‌متری از سطح زمین نصب کنید.
  • پکیج ایمرگاس را به هیچ وجه شخصا نصب نکرده و از سرویس نصب کاراباما برای این کار استفاده کنید.
  • پکیج ایمرگاس را در نزدیکی وسایل گرمازا نظیر گاز نصب نکنید.
  • مطمئن شوید که شعله پکیج آبی رنگ است.
  • از پکیج‌های فن‌دار فقط در ساختمان‌هایی استفاده کنید که قطر دودکش آن‌ها کمتر از 15 سانتی‌متر بوده و یا فاصله دودکش تا پشت‌بام کمتر از 4 متر باشد.
  • دودکش پکیج باید حداقل 50 سانتی‌متر از وسایل آتش‌زای خانه فاصله داشته باشد.
  • پکیج را حتما در محیط‌های بسته نصب کنید.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورهای متداول پکیج ایمرگاس مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس مواجه شدید، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید؛ به این صورت خیالتان از بابت اینکه مشکل به‌وجود آمده اصولی حل شود، راحت خواهد شد.

جدول کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس

کد خطا شرح خطا
01 شعله روشن نمی‌شود و علت آن نبود گاز، توان و میزان شعله پایین است. شیر گاز و الکترود خراب شده و باید بررسی شود. برای این کار، پکیج را فورا خاموش کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
02 ترموستات حد عمل نمی‌کند و آب در مدار شوفاژ امکان گردش ندارد. مدار شوفاژ، شیرهای آن و نیز تخلیه هوای مدار شوفاژ باید فورا صورت بگیرد. برای این منظور، فورا پکیج را خاموش کرده و با تعمیرگاه مجاز پکیج تماس بگیرید.
03 حسگر دود فعال شده و پرشر سوئیچ در مدار فن فعال نشده است. دودکش باید بررسی شود و همینطور ترموستات دور و سنسور ترموستات نیز باید با دقت چک شود و در صورت نیاز، سنسور دود باید تعویض گردد. برای این کار، پکیج را خاموش کرده و با تعمیرگاه مجاز پکیج تماس بگیرید.
04 ترموستات دود و ترموستات حد دچار خرابی شده و نیاز به بررسی دارند. فورا پکیج را خاموش کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
05 سنسور رفت شوفاژ خراب شده است و سیم‌کشی دچار مشکل شده. همچنین سنسور باید تعویض شود. برای این کار، پکیج را خاموش کرده و با تعمیرگاه مجاز پکیج تماس بگیرید.
06 سیم کشی خراب شده و سنسور با مشکل مواجه شده است. جهت تعویض سنسور و بررسی سیم کشی، پکیج را خاموش کرده و با تعمیرگاه مجاز پکیج تماس بگیرید.
10 فشار مدار شوفاژ پایین است و احتمالا پرشر سوئیچ آب خراب شده است و باید بررسی شود. پکیج را خاموش کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
11 پرشر سوئیچ دود غیر فعال شده و دود تخلیه نمی‌شود. جهت بررسی پرشر سوئیچ و مسیر دودکش، پکیج را خاموش کرده و با تعمیرگاه مجاز پکیج تماس بگیرید.
20 سیستم شعله قابل تشخیص نیست و الکترود خراب شده است. جهت بررسی برد الکترونیکی، پکیج را خاموش کرده و با تعمیرگاه مجاز پکیج تماس بگیرید.
27 میزان گردش آب در مدار کم است و باید هوای موجود تخلیه شود. برای این منظور، پکیج را خاموش کرده و با کاراباما تماس بگیرید.
28 مدار آب گرم مصرفی نشتی دارد و اتصالات مربوط به آن باید تعمیر شوند. فورا پکیج را خاموش کرده و با تعمیرگاه مجاز پکیج تماس بگیرید.
31 ترموستات اتاقی غیر فعال شده است و ترموستات را باید هرچه سریع‌تر تعویض کنید. به همین دلیل، بدون معطلی پکیج را خاموش کرده و با تعمیرگاه مجاز پکیج تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس و مدل های مختلف آن، به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدی از مشکلی که پکیجتان با آن مواجه است، باخبر شوید؛ در چنین شرایطی می‌توانید ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم پکیج به‌وجود نیاورید که قابل حل نباشد. قطعات پکیج و مشکلاتی که ممکن است برای هرکدام پیش بیاید، پیچیدگی‌های مخصوص به خودشان را دارد و به همین دلیل حتی اگر با ساز و کار پکیج ایمرگاس تا حدودی آشنایی دارید هم، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات پکیج ایمرگاس را به دست تکنسین متخصص این نوع از پکیج‌هابسپارید.

اگر در مورد کد خطا یا ارور پکیج ایمرگاس سوالی دارید نیز همین‌جا آن را بپرسید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.