استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر

راهنمای برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر

هر خانه‌ای به یک ماشین لباسشویی احتیاج دارد، چراکه شستن تمامی لباس‌های اعضای یک خانواده به صورت دستی، کار آسانی نیست. از طرف دیگر، امروزه زمان زیادی را هم نمی‌توان به کارهای این چنینی اختصاص داد و استفاده از ماشین لباسشویی برای شستن لباس‌ها، بهترین، مطمئن‌ترین و سریع‌ترین گزینه است. اما اگر روزی ماشین لباسشویی دچار مشکل شود چه باید کرد؟ بدون شک تنها گزینه تعمیر ماشین لباسشویی است، اما آیا راهی هست که بهتر از مشکلی که دستگاهمان با آن مواجه است باخبر شویم؟

ماشین لباسشویی‌های جدید از طریق نمایش کد خطا یا ارور، می‌توانند با ما ارتباط برقرار کرده و حدود مشکلی که با آن مواجه هستند را به اطلاع ما برسانند و به همین دلیل، در این مقاله از کاراباما، شرح مختصری از انواع کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر را در اختیارتان قرار داده‌ایم تا شما را تا حدودی با آنچه انواع کد خطا در دستگاه قصد انتقال آن را به شما دارند، اشنا کنیم. البته، توصیه می‌کنیم به هیچ وجه شخصا برای برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر دست به کار نشده و حتما کار را به تکنسین بسپارید؛ در غیر این صورت ممکن است متحمل خسارات جبران‌ناپذیری شده و به دستگاه اسیب برسانید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

مشکلات متداول ماشین لباسشویی فریجیدر چیست؟

تکنولوژی جدیدی که در انواع ماشین لباسشویی، از جمله فریجیدر به کار رفته، پیچیدگی‌های مخصوص به خودش را دارد و به همین دلیل بررسی و عیب یابی آن نیز نیازمند تخصص و تجربه‌ی فراوان است. اما بد نیست در این فرصت، با مشکلات متداول ماشین لباسشویی فریجیدر آشنا شویم تا اگر نشانه‌هایی از بروز هریک از آن‌ها را در دستگاه مشاهده کردیم، فورا با تعمیرگاه مجاز نظیر کاراباما تماس بگیریم.

مشکلات متداول ماشین لباسشویی فریجیدر به شرح زیر است:

  • ماشین لباسشویی فریجیدر آبگیری نمی کند
  • دستگاه، اب را تخلیه نمی کند
  • لرزش و عدم بالانس ماشین لباسشویی فریجیدر
  • نشتی و آبریزی ماشین لباسشویی فریجیدر
  • خراب شدن برد الکترونیکی دستگاه

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر چیست؟

حالا که با انواع مشکلات متداول ماشین لباسشویی فریجیدر آشنا شدید، بد نیست تعریفی از کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر داشته باشیم. اگر بخواهیم به دور از پیچیدگی تعریفی از کد خطا ارائه دهیم باید بگوییم که هر اختلالی که باعث شود ماشین لباسشویی شما نتواند وظایفش را به درستی به انجام برساند، به این معناست که دستگاه شما دچار اشکال شده و با خطا مواجه است؛ اما ماهیت کد خطا چیست؟

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر

کدهای خطا در واقع زنگ خطری هستند که به شما اعلام می‌کنند دستگاهتان با مشکل مواجه شده است و زمانی به شما نمایش داده می‌شوند که قطعه‌ای از دستگاه دچار اشکال شده باشد و یا بخشی از ماشین لباسشویی آاگ شما نتواند به وظیفه‌ای که دارد عمل کند.

بدیهی است که هر بخشی از ماشین لباسشویی، کد خطای مخصوص به خود را دارد و این را هم نباید فراموش کنید که کدهای خطا انواع مختلفی دارند و باتوجه به اینکه با چه نوع کد خطایی مواجه هستید باید به فکر راه چاره باشید. اصولا تشخیص نوع خطا و تفسیر آن، نیازمند تخصص است.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید؛ زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید مطمئن باشید که مشکل پیش آمده، اصولی رفع خواهد شد و به سایر قطعات دستگاه شما نیز آسیبی نخواهد رسید.

جدول کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر

کد خطا شرح خطا
E11 زمان پر شدن آب در دستگاه طولانی شده است و باید از باز بودن فلکه های آب پشت دستگاه مطمئن شوید، همچنین پمپ تخلیه باید با دقت بررسی شود؛ برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E13 نشت آب در وان، نشت هوا در شلنگ فشار هوا و خرابی سنسور فشار آب باعث بروز این کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر شده است. تمامی موارد مربوط به شلنگ و وان باید بررسی شود. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E14 سوییچ نی مغناطیسی دچار مشکل شده  و باید سریعا تعویض شود. به این منظور، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E21 تخلیه آب ماشین لباسشویی به آرامی انجام می شود و واشر باید فورا بررسی شود. همچنین پمپ تخلیه نیاز به تعویض دارد پس بهتر است هرچه زودتر ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E24 و E23 رله پمپ تخلیه به درستی انجام نشده است و صفحه کنترل الکترونیکی باید فورا تعویض شود. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E31 سنسور فشار سطح آب امکان برقراری ارتباط با برد کنترل الکترونیکی را ندارد و باید سنسور آب را فورا تعویض کنید. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E35 شیر برقی‌های آب ورودی را بررسی کرده و مونتاژ دریچه ورودی آب را نیز چک کنید تا در صورت نیاز تعویض شود. همچنین ممکن است سنسور فشار سطح آب نیز نیاز به تعویض داشته باشد. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E38 لوله هوا دچار گرفتگی شده است و سنسور فشار سطح آب باید سریعا بررسی شود و در صورت نیاز تعویض گردد. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E41 این کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر مربوط به باز بودن درب ماشین لباسشویی است. سیم کشی‌های لباسشویی باید بررسی شده و پکیج قفل درب نیز چک شود. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E44 و E43 مشکلی در مدار قفل درب پیش آمده است و اتصالات درب و قفل باید توسط تکنسین بررسی شوند. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E45 صفحه کنترل خراب شده است و باید فورا تعویض شود. برای این منظور، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E47 ابتدا سیم کشی را بررسی کنید و اگر مشکلی نداشت، مونتاژ قفل / سوئیچ را تعویض کنید. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E48 مدار قفل درب دچار مشکل شده است و باید واشر دور درب و سیم کشی آن بررسی شود. برای چک کردن دقیق‌تر مشکل، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E52 از فشارسنج، سیگنال ناکافی به موتور درایو منتقل شده است و به احتمال زیاد باید برد کنترل موتور را تعویض کنید. جهت بررسی دقیق‌تر مشکل، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E53 برد کنترل ولتاژ پایینی دارد و علاوه بر چک کردن برد، سیم کشی‌ها نیز نیاز به بررسی دارند. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E54 سرعت موتور بیش از حد معمول است. موتور و برد کنترل را فورا بررسی کنید. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E55 و E56 و E57 موتور ماشین لباسشویی فریجیدر بیش از حد گرم شده و یا جریان آب بالاست. احتمالا نیاز به تعویض موتور دارید اما برای بررسی دقیق‌تر مشکل، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
E5A، B، C صفحه کنترل موتور بیش از حد گرم شده و برد کنترل باید بررسی، تعمیر یا تعویض گردد. برای این منظور، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E5D، E و F بین برد الکترونیکی و برد کنترل موتور، ارتباطی برقرار نشده و کنترل الکترونیکی باید دقیق‌تر بررسی شود. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E67 مشکل از برد الکترونیکی بوده و باید فورا بررسی شود، بدون معطلی ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E68 هیتر دچار خطا شده و باید به همراه برد کنترل، چک شود. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E71 سنسور دمای هیتر خراب شده است، هیتر و برد کنترل را بررسی کنید. به این منظور، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E75 مدار سنسور دمای آب از کار افتاده است و برد کنترل باید تعویض شود. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
EB1 قدرت ورودی و فرکانس، خارج از محدوده است و صفحه کنترل الکترونیکی باید سریعا بررسی شود. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EB2 ولتاژ خروجی بیش از حد مجاز است و صفحه کنترل الکترونیکی و واشر باید دقیق بررسی شوند. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EB3 ولتاژ خط ورودی کمتر از حد مجاز است و برق دستگاه باید فورا بررسی شود. برای این منظور، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EF1 پمپ تخلیه مسدود شده است و باید هرچه سریع‌تر تعویض شود. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EF2 لجن زیادی در قسمت پایین لباسشویی جمع شده است و باید میزان شوینده را کاهش دهید.
E91 و E92 خطای ارتباطی رخ داده و برد کنترل و کابل‌ها باید فورا بررسی شوند. برای این کار، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E93- E94 – E97 برد کنترل یا رابط کاربری خا داده است و باید بررسی شوند. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EA1 فرکانس برق ورودی بالاست و برد کنترل باید بررسی شود. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EA2 ولتاژ برق ورودی از حد مجاز بیشتر است و مشکل از برد کنترل بوده، باید فورا تعویض شود. بدون معطلی، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
EA3 ولتاژ برق ورودی کمتر از حد مجاز است. مشکل یا از برق ساختمان است، یا برد کنترل. برای بررسی دقیق‌تر مشکل، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EA5 تشخیص ولتاژ ورودی با مشکل مواجه شده است و برد کنترل باید تعمیر یا تعویض شود. فورا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی فریجیدر به اختصار توضیح داده شده است تا با مراجعه به آن بتوانید حدودا از مشکلی که دستگاهتان با آن مواجه شده است، باخبر شوید؛ با آگاهی از احتمالات موجود، قادر خواهید بود تا ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

به خاطر داشته باشید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم ماشین لباسشویی فریجیدر به‌وجود نیاورید، چراکه به قطعات آن صدمه خواهید زد. ماشین لباسشویی فریجیدر مجهز به تکنولوژی پیشرفته و جدیدی است که با ماشین لباسشویی‌های تولید داخل تفاوت‌هایی دارد و به همین دلیل حتی اگر در تعمیر ماشین لباسشویی‌های داخلی تخصص دارید، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات ماشین لباسشویی فریجیدر را به دست تکنسین متخصص این نوع از یخچال‌ها بسپارید.

آیا تا به حال با ارور ناآشنایی در ماشین لباسشویی فریجیدر مواجه شده‌اید که در این جدول به آن نپرداخته باشیم؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.