استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

ارور پکیج بوتان

ارور پکیج بوتان

چه کنیم تا ارور پکیج بوتان برطرف شود؟

پکیج وسیله‌ای است که هم برای گرم کردن فضا و هم برای تامین آب گرم در خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از رایج‌ترین برندهای پکیج در ایران، پکیج بوتان است. این دستگاه جزو لوازم خانگی است که مدام در حال کار بوده و استراحتی ندارد، به همین دلیل هم هست که در درازمدت ممکن است دچار مشکلاتی شود که تنها تعمیر پکیج دیواری چاره‌ساز آن خواهد بود. البته سرویس دوره‌ای پکیج می‌تواند زمان بروز مشکلات را به تاخیر بیاندازد اما بالاخره روزی می‌رسد که با کد خطا یا ارور پکیج بوتان مواجه شوید و برای رفع آن اقدام کنید. برای اینکه بتوانید در چنین مواقعی بهترین تصمیم را بگیرید، شرح کوتاهی از ارور پکیج بوتان را برایتان فراهم کرده‌ایم؛ البته باید توجه داشته باشید که تفسیر کد ارور پکیج بوتان، کار ساده‌ای نیست و بهتر است رفع خطای موجود را بر عهده‌ی تکنسین قرار دهید تا از بروز مشکلات بیشتر نیز جلوگیری کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

ارور پکیج بوتان چگونه نمایش داده می‌شود؟

پکیج بوتان در دو نوع آنالوگ و دیجیتال تولید می‌شود و نمایش ارور پکیج بوتان نیز، بستگی به نوع آن دارد. در نوع دیجیتال، زمانی که مشکلی بروز پیدا می‌کند، نمایشگر کد خطایی را نشان می‌دهد که شامل یک حرف لاتین و چند عدد است. تفسیر اینکه این کد خطا دقیقا به چه موردی اشاره دارد، نیازمند تخصص تکنسین است. زمانی که نوع آنالوگ دچار مشکل شود، ارور پکیج از طریق چرا LED نمایش داده می‌شود که تشخیص نوع مشکل از طریق چراغ هم نیازمند تجربه‌ی کارشناس تعمیرات پکیج خواهد بود.

در هر حال، فرقی نمی‌کند پکیج شما آنالوگ باشد یا دیجیتال، در هر حال زمانی که با ارور پکیج بوتان مواجه می‌شوید، بهتر است هرچه سریع‌تر برای تعمیر پکیج بوتان اقدام کنید تا از آسیب‌های بعدی به دستگاه جلوگیری کرده باشید.

آیا ارور مدل های مختلف پکیج بوتان با یکدیگر تفاوت دارند؟

پکیج بوتان مدل‌های مختلفی در بازار دارد که نحوه‌ی نمایش ارورها در هرکدام از آن‌ها با دیگری تفاوت‌هایی دارد. مثلا ارور پکیج مدل ورونا با ارور پکیج بوتان مدل CV424S تفاوت‌هایی دارد و ارور مدل‌های دیگر نیز با یکدیگر متفاوت است؛ به همین دلیل بر آن شدیم تا در آینده، در مطالب جداگانه‌ای به آن‌ها بپردازیم؛ خوشبختانه تمامی مدل‌ها دارای چند ارور مشترک نیز هستند که در این مطلب به سراغ آن‌ها رفته‌ایم تا شما را با انواع ارورهای متداول پکیج بوتان، فارغ از اینکه مربوط به کدام مدل هستند، آشنا کنیم.

نکته:

ارور پکیج بوتان به دلایل مختلفی نمایش داده می‌شود و برطرف کردن آن‌ها نیازمند تخصص، تجربه و مهارت کافی است. صورتی که در این امر تخصص ندارید و یا در خصوص سرویس پکیج، تجربه‌ی کافی ندارید، به هیچ وجه شخصا برای تعمیر پکیج بوتان اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه‌ی کاراباما کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

ارور پکیج بوتان

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورهای متداول پکیج بوتان مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید؛ به این صورت خیالتان از بابت اینکه مشکل به‌وجود آمده اصولی حل شود، راحت خواهد شد.

جدول کد خطا یا ارور پکیج بوتان

کد خطا شرح خطا
A01 مشعل پکیج روشن نمی‌شود. منبع گاز ورودی را بررسی کنید تا مسدود نشده باشد؛ در صورت مسدود بودن منبع گاز ورودی، حتما با کاراباما تماس بگیرید.
A02 پمپ حرارتی پکیج خراب شده و مبدل ثانویه‌ی آن نیز دچار رسوب شده است. ممکن است کلید حرارتی خراب شده باشد. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A04 فشار ورودی آب به پکیج کم شده است و ممکن است فشار سنج نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A06 سنسور تشخیص دما خراب شده است. هرچه زودتر برای تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام کنید. برای این کار پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
A11 فشار گاز در پکیج تنظیم نیست و ممکن است حسگر دمای سیستم نیز خراب شده باشد. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E01 شیر گاز پکیج بوتان خراب شده و ممکن است حسگر شعله نیز دچار مشکل شده باشد و این قطعات نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. برای این کار پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E02 کلید حرارتی خراب شده است. این مشکل حتما باید توسط متخصص حل شود، به همین دلیل بهتر است پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E03 پرشر دود دستگاه خراب شده است. ممکن است فن‌های پکیج هم از کار افتاده باشند و یا مشکلی در ترموستات دود ایجاد شده باشد. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E04 آب موجود در مدار گرمایش فشار مناسبی ندارد. فشار دستگاه باید هرچه سریع‌تر به حد تعادل برسد و این کار تنها از عهده‌ی تکنسین برمی‌آید، لذا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E06 سنسور تشخیص آب گرم خراب شده و باید هرچه سریع‌تر تعمیر یا تعویض گردد. بهتر است پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع ارور پکیج بوتان، فارغ از مدل‌های موجود، به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدی از مشکلی که پکیجتان با آن مواجه است، باخبر شوید؛ در چنین شرایطی می‌توانید ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم پکیج به‌وجود نیاورید که قابل حل نباشد. قطعات پکیج و مشکلاتی که ممکن است برای هرکدام پیش بیاید، پیچیدگی‌های مخصوص به خودشان را دارد و به همین دلیل حتی اگر با ساز و کار پکیج بوتان تا حدودی آشنایی دارید هم، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات پکیج بوتان را به دست تکنسین متخصص این نوع از پکیج‌هابسپارید.

اگر مایلید در مورد ارور مدل خاصی از پکیج بوتان مطلبی تهیه کنیم، حتما در بخش نظرات آن را با ما مطرح کنید و نیز اگر در مورد ارور پکیج بوتان سوالی دارید نیز همین‌جا آن را بپرسید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.