استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان

جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان

چگونه پکیج بوتان را رسوب‌زدایی کنیم؟

پکیج جزو لوازم پرمصرف خانه است و طبیعی است که به خاطر عملکرد دراز مدت و سنگینی که دارد، دچار اصطحلاک شده و شما را به فکر تعمیرات پکیج دیواری بیاندازد. جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان، که از پکیج‌های کارآمد داخلی محسوب می‌شود، یکی از متداول‌ترین مشکلاتی است که مصرف کنندگان این دستگاه با آن مواجه هستند. بد نیست پیش از آنکه با چنین مشکلی مواجه شوید، اطلاعاتی کلی در مورد آن داشته باشید تا به موقع جهت رفع آن اقدام کرده و از تکنسین کمک بخواهید.

در این مقاله از کاراباما به سراغ راهکارهای جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان رفته‌ایم؛ البته نباید فراموش کرد که این کار، به تخصص نیاز دارد و بدون داشتن دانش کافی در زمینه تعمیرات پکیج، بهتر است شخصا وارد عمل نشوید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

چرا جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان مهم است؟

تصور بیشتر مردم این است که زمان گذاشتن و صرف هزینه جهت سرویس و تعمیر پکیج بوتان و جرم گیری و رسوب زدایی آن، اضافی و بیهوده‌کاری است؛ در صورتی که سرویس به موقع پکیج بوتان می‌تواند از خسارات جبران ناپذیری که ممکن است دستگاه متحمل آن شود، پیشگیری کند و همینطور بازدهی آن را نیز افزایش دهد.

در واقع، صرف هزینه جهت جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان به شما کمک خواهد کرد تا هزینه‌های اضافه‌ی ناشی از تعمیر و تعویض قطعات پکیج را به حداقل برسانید. اگر جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان به موقع انجام نشود، همین امر می‌تواند علت خاموش شدن پکیج و علت روشن نشدن پکیج بوتان شما باشد.

توجه داشته باشید که می‌توانید با استفاده از روش‌هایی نظیر: نصب فیلترهای تصفیه‌ی آب بر سر مسیر ورودی آب سرد و نیز استفاده از محلول‌های محافظ در برابر رسوب در زمان نصب و راه‌اندازی پکیج، جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان را به تاخیر بیاندازید و طول عمر آن را نیز بیشتر کنید. البته برای انجام این کار باید از تکنسین کمک بخواهید و بهتر است شخصا به سراغ انجام آن نروید، چون همین کار به ظاهر ساده هم اگر درست انجام نشود، ممکن است به پکیج آسیب برساند.

نکته:

روش‌های جرم گیری و رسوب زدایی پکیج دیواری و یا رسوب زدایی رادیاتورها تخصصی و فنی است. بنابراین جهت جلوگیری از ایجاد آسیب به دستگاه، به تجربه و تسلط در انجام آن‌ها نیاز است. در صورتی که در این امر تخصص ندارید و یا در خصوص سرویس پکیج، تجربه‌ی کافی ندارید، به هیچ وجه شخصا برای جرم گیری پکیج اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه‌ی کاراباما کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

انواع روش‌های جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان

اصولا برای جرم گیری پکیج بوتان و تمامی پکیج‌ها، از دو روش سنتی و مدرن استفاده می‌کنند که بسته به میزان رسوب و جرم، توسط تکنسین تشخیص داده می‌شود که از کدام روش استفاده کنند.

 • جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان به شیوه سنتی

در این روش از مواد جرم گیر استفاده می‌شود که استفاده از آن‌ها بسیار حساس بوده و باید حتما تمامی نکات ایمنی را رعایت کنید. این روش به اختصار برایتان توضیح داده شده تا با روند آن اشنا باشید اما توصیه می‌کنیم شخصا آن را انجام ندهید.

در هنگام جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان به روش سنتی باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • از ماسک و لباس کار، دستکش و عینک مخصوص استفاده کنید.
 • در هنگام ریختن اسید مراقب باشید تا به هیچ وجه روی لباس یا بدنتان نریزد.
 • در صورت پاشیده شدن اسید بر روی اعای بدنتان سریعا موضع را با آب بشویید.

 

جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان

 

و اما مراحل جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان به روش سنتی:

 1. پکیج را از برق بکشید و کاور آن را باز کنید.
 2. آب دستگاه را تخلیه کنید.
 3. مبدل پکیج را باز کنید.
 4. مبدل ثانویه را به این دو روش جرم گیری کنید: اول، مبدل را با اسید و یا جوهر نمک صنعتی بشویید و دوم، در صورت تخلیه نشدن کامل رسوب‌ها، مبدل را حرارت داده و پس از آن با ضربات چکش و آب پرفشار، رسوبات کنده شده را بیرون بریزید.
 5. پس از باز کردن مبدل و تخلیه‌ی کامل آب، آن را روی زمین گذاشته و از دو سوراخ موجود در آن، دیسکلر را بریزید.
 6. در صورت از بین نرفتن رسوبات پس از اسید شویی، مبدل را روی حرارت گاز گذاشته، پس از اینکه از شدت گرما سرخ شد، آن را با آچار برداشته و با چکش به آن ضربه بزنید و سپس با فشار آب شستشویش دهید.
 7. پس از اینکه رسوبات به طور کامل تخلیه شد، زمان آن رسیده تا نصبش کنید.
 8. پس از نصب کامل، فشار دستگاه را روی 1.5 تنظیم کنید.
 9. پکیج بوتان را روشن کنید.

روش سنتی جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان، بسیار پرخطر و مستلزم تجربه‌ی کافی است، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که حتی اگر مایل هستید به روش سنتی از پس آن بر بیایید، کار را به متخصص بسپارید.

 • جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان به شیوه مدرن

در این روش نیاز نیست که پکیج بوتان را باز کنید، تنها لازم است که پمپ اسیدشویی را در ظرف اسید قرار دهید. پس از اینکه پمپ چپند دقیقه‌ای کار کرد، جرم داخل مبدل گرمایی نیز از بین خواهد رفت. کار که تمام شد، مبدل را با آب تمیز شستشو دهید و آن را در محل خود نصب کند.

نکته:

ممکن است با یک مرتبه عملیات در هر یک از روش‌های گفته شده جهت جرم گیری رسوب زدایی پکیج بوتان، به خوبی رسوبات سفت و سخت شده از مبدل کنده نشوند. برای این منظور، تکرار مراحل پیشنهاد می‌شود که می‌تواند زمان کل رسوب زدایی پکیج در منزل را به 3 الی 4 ساعت افزایش دهد.

اگر پکیج بوتان به صورت دوره‌ای رسوب زدایی و چک شود، هم دیرتر دچار مشکل خواهد شد و هم در مواجهه با خرابی‌های آن متحمل خسارات سنگین نخواهید شد. جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان در زمان مناسب بهترین اقدامی است که از طریق آن می‌توانید عمر مفید پکیج را بیشتر کرده و کارآیی آن را نیز بهبود ببخشید.

اگر اخیرا با مشکل مشابهی مواجه شده‌اید و رسوب موجود در پکیج، عملکرد آن را با اختلال مواجه کرده است، حتما در بخش نظرات مشکلتان را شرح دهید تا کارشناسان کاراباما پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.