استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور یخچال بوش

در زمان مواجهه با ارور یخچال بوش، چه باید کرد؟

یخچال از مهم‌ترین وسایل هر خانه‌ای محسوب می‌شود و زمانی که دچار مشکل خرابی یخچال شوید، باید هرچه سریع‌تر نسبت به تعمیر آن اقدام کنید؛ چرا که اگر دیر اقدام کنید، مواد عذایی داخل یخچال فاسد می شوند برای صرفه جویی در زمان تعمیر یخچال، شرحی از کدهای خطای متداول را برایتان تهیه کرده ایم؛ البته باید توجه داشته باشید که تفسیر کد خطا یا ارور یخچال بوش، کار ساده‌ای نیست و بهتر است رفع خطای موجود را بر عهده‌ی متخصص قرار دهید تا از بروز مشکلات بیشتر نیز جلوگیری کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

آیا می‌توان به سادگی نسبت به عیب یابی یخچال بوش اقدام کرد؟

عیب یابی لوازم خانگی به سادگی گذشته نیست، یخچال فریزر بوش نیز مجهز به سیستم عیب یاب خودکار است و کد خطا یا ارور مخصوص به خود را نیز دارد. درست است که برطرف کردن برخی از این ارورها، نیاز به اقدام خاصی ندارد اما اگر در هنگام برطرف کردن آن، مرتکب کوچک‌ترین خطایی شوید، ممکن است به قیمت تعویض یخچال فریزرتان تمام شود.

تعمیر و عیب یابی یخچال بوش، به گذراندن دوره‌های تخصصی و چاشنی تجربه نیاز دارد و کاری نیست که بتوان صرفا با یک دفترچه راهنما آن را به انجام رساند، اما داشتن اطلاعات اولیه در مورد انواع ارور می‌تواند به شما در انتقال بهتر مشکل و دریافت راهکار کمک کند.

ارور یخچال بوشبیشترین مشکلی که مصرف کنندگان یخچال فریزر بوش با آن مواجه هستند، علاوه بر نمایش کد ارور، گرم شدن یخچال است که راه حل مخصوص به خود را دارد، سایر مشکلات متداول یخچال بوش عبارت است از:

  1. صدای زیاد و آزار دهنده‌ی دستگاه
  2. کار کردن مداوم یخچال بوش و خاموش نشدن آن
  3. خراب شدن لاستیک دور در یخچال
  4. داغ کردن موتور یخچال بوش
  5. از کار افتادن فن یخچال
  6. خراب شدن صفحه‌ی دیجیتالی یخچال

نکته:

اگر کد خطایی در یخچال فریزر بوش ظاهر شد که برایتان جدید بود و در دفترچه راهنما یا اینجا، آن را پیدا نکردید، به هیچ‌ وجه خودتان وارد عمل نشوید و حتماً از تعمیرکار یخچال فریزر بوش کمک بخواهید؛ برای این کار می‌توانید هم فرم آنلاین درخواست تعمیر یخچال بوش را با مراجعه به وب‌سایت کاراباما پر کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

ارور یخچال بوش

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورها مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، شخصا وارد عمل نشوید تا از بروز خسارات احتمالی پیشگیری کنید.

جدول کد خطا یا ارور یخچال بوش

کد خطاشرح خطا
E01سنسور دمای یخچال خراب است. سوکت سنسور را یک بار بیرون بیاورید و مجددا بزنید. اگر مشکل برطرف نشد نسبت به تعویض سنسور یخچال اقدام کنید. برای این کار با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E02سنسور دمای فریزر خراب است و باید هرچه سریع‌تر آن را تعویض کنید. برای این کار با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E03سنسور دمای کشوی داخل یخچال دچار مشکل شده است. برق یخچال را به مدت یک دقیقه قطع کنید و سپس سنسور کشوی داخل یخچال را دربیاورید و مجددا آن را وصل کنید. برق یخچال را وصل کنید و در صورتی که مشکل همچنان برطرف نشده بود با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E05ممکن است سنسور دما در قسمت دیفراست یخچال دچار مشکل شده باشد و یا اینکه یخچال بوش نیاز به سرویس کامل داشته باشد. در هر حال، با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E10ماژول برد اصلی یخچال دچار مشکل شده است. فورا یخچال را خاموش کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید. این ارور بسیار خطرناک است پس از هرگونه اقدام خودسرانه بپرهیزید.
E11ماژول برد اصلی نمایشگر یخچال دچار مشکل شده است. فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E15سنسور محیطی یخچال با خطا مواجه شده است. این سنسور مستقیما به نمایشگر یخچال متصل است و دمای محیط را نشان می‌دهد. برای برطرف کردن مشکل آن با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E20بین برد الکتریکی اصلی دستگاه و برد اصلی نمایشگر یخچال مشکلی به وجود آمده است. بهتر است هر چه سریع‌تر با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E21در ارتباط بین برد الکتریکی اصلی یخچال و یخساز یا دیسپنسر آب مشکلی به وجود آمده است. مشکل به‌وجود آمده جدی و حساس است، پس فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F1سنسور فریزر خراب است و باید تعویض شود. برای این کار با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F3سیستم دیفراست یا یخ‌زدایی دچار مشکل شده است. همچنین ممکن است المنت و ترموفیوز نیز خراب شده باشند، بهتر است هرچه سریع‌تر با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
R1سنسور یخچال خراب است و باید تعویض شود. برای این کار با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
RTسنسور محیطی دچار مشکل شده است و باید هرچه زودتر تعویض شود. برای این کار با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
D1سنسور دیفراست دچار خطا شده است و باید به آن رسیدگی کنید. بهتر است بدون اتلاف وقت با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
DFکلید فریزر با مشکل مواجه شده است و بهتر است آن را تعویض کنید. برای این کار با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EFسیستم سنسور شمارنده‌ی آب با خطا مواجه شده است. لوله‌ی آب ورودی به یخچال و فیلتر آب را بررسی کنید و در صورت حل نشدن مشکل با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
ETکلید یخساز یخچال خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض گردد. برای این کار با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EUکلید خاموش و رشن کردن یخساز دچار مشکل شده است و باید تعویض شود. برای این کار با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
ESکلید یخ ریز یخچال خراب شده است، محفظه‌ی یخ ریز را از یخچال جدا کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EAموتور یخساز با مشکل مواجه شده است و نیاز به تعویض دارد. برای این کار با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EGشیر برقی یخچال خراب شده است. برای برطرف کردن مشکل آن با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور یخچال بوش به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدی از مشکلی که یخچالتان با آن مواجه است، باخبر شوید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم یخچال به‌وجود نیاورید که غیر قابل حل باشد. تکنولوژی پیشرفته‌ی موجود در یخچال بوش با سایر یخچال‌های موجود در بازار و به خصوص یخچال‌های ساخت داخل، تفاوت دارد و به همین دلیل حتی اگر در تعمیر یخچال‌های داخلی کاربلد هستید، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات یخچال بوش را شخصا حل نکنید.

آیا تا به حال با ارور خاصی در یخچال بوش مواجه شده‌اید که در این جدول به آن اشاره نشده باشد؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.