استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

10 چیزی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید

۱۰ مورد از چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید

هیچ چیز بدتر از یک لباسشویی خراب شده و یا لباس های آسیب دبده نیست! ما می دانیم که چگونه اول لکه ها را از روی لباس هایی با الیاف پنبه ای، الیاف مصنوعی و یا جین پاک کنیم؛ اما تعمیر ماشین لباسشویی آسیب دیده داستان دیگری است و احتمالاً هزینه زیادی در بر دارد؛ بنابراین بهتر است برای صرفه جویی در زمان و هزینه خود، مطمئن شوید اشیائی که به ماشین لباسشویی و یا لباس های شما آسیب می زنند را در داخل ماشین نمی اندازید.

اگر تا به حال این موارد را رعایت نکردید و باعث آسیب زدن به ماشین لباسشویی خود شده اید به گونه ای که کیفیت شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی شما پایین امده است و یا لباسشویی شما درست کار نمی کند، نگران نباشید!

در صورتی که جهت برطرف کردن مشکل دستگاه خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید، از قسمت زیر برند دستگاه خود را انتخاب کنید و در غیر این صورت ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

در این مقاله میخواهیم درباره 10 مورد از چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید صحبت کنیم تا لباسشویی شما عمر مفید تر و کیفیت شستشوی بهتری داشته باشد.

سکه ها

این مسئله برای همه ما اتفاق افتاده است. شما به فروشگاه می روید و برای خریدهای خود پول نقد پرداخت می کنید و سکه های باقی مانده پولتان را در جیب لباستان می گذارید و احتمالاً فراموش می کنید هنگام شستشو جیب لباس خود را بررسی کنید. این قطعات کوچک فلزی ممکن است به نظر بی ضرر برسند اما می توانند آسیب جدی به ماشین لباسشویی شما وارد کند. اگر این سکه ها از فیلترها عبور کنند، می توانند به پره های پمپ تخلیه آسیب بزنند.

راه حل کار این است که جیب لباس ها را قبل از انداختن آن ها در لباسشویی خالی کنید. حتی ممکن است اگر این کار را نکنید سکه ها در یکی از لوله های تخلیه گیر کنند و آن ها را مسدود کنند در نتیجه آب تخلیه نمی شود و ممکن است فشار آب انقدر زیاد شود که شیشه جلوی لباسشویی را بشکند. یا بدتر از آن به درام آسیب بزند و مخزن خارجی را سوراخ کند و باعث خسارت جدی به لباسشویی شود. در چنین شرایطی ممکن است هزینه تعمیرات آن‌قدر زیاد شود که خرید یک لباسشویی جدید مقرون‌به‌صرفه تر از تعمیر آن لباسشویی باشد.

لکه های قابل اشتعال

بارها اتفاق می افتد که به خاطر عجله در بنزین زدن، مقداری بنزین روی لباس شما بریزد و در نهایت برای اینکه بخواهید سریع‌تر از شر بوی بد بنزین خلاص شوید، آن را در ماشین لباسشویی بیندازید؛ اما هرگز این اشتباه را نکنید! زیرا ممکن است باعث آتش سوزی و حتی یک انفجار شوید. قبل از اینکه لباس را در ماشین لباسشویی بیندازید، باید لکه بنزین را از بین ببرید و بعد آن را در لباسشویی بیندازید. برای از بین بردن لکه بنزین می توانید از محلول آب و نوشابه گازدار استفاده نمایید و کمی با دست آن را مالش دهید تا لک بنزین از بین برود. یک روش دیگر این است که با استفاده از صابون و آب گرم و مالش لباس لکه را از بین ببرید. سپس بگذارید تا لباس خشک شود و بعد لباس را در لباسشویی بیندازید.

لباس های زیر

لباس های زیر که دارای سیم و یا قلاب هستند را هیچ وقت بدون پوشش در داخل لباسشویی قرار ندهید، چرا که این گیره ها ممکن است در داخل سوراخ های درام قلاب شوند و باعث آسیب رساندن به ماشین لباسشویی و حتی پاره شدن خود لباس شوند.

بهتر است این گونه لباس ها را برای شستشو در کیسه مخصوص لباس های زیر قرار دهید. تا از آسیب زدن احتمالی به ماشین و یا خراب شدن خود لباس جلوگیری کنید.

کلیدها

دقت کنید که قبل از شستن لباس ها حتماً بررسی کنید که در داخل جیبتان کلید نباشد. کلید دقیقاً مانند سکه ممکن است باعث خراش انداختن و خراب شدن درام شود و یا در لوله تخلیه لباسشویی گیر کند و آن را سوراخ کند.

موی حیوان خانگی

کسانی که حیوان خانگی مثل سگ یا گربه دارند، معمولاً موهای آن ها در همه جای خانه می ریزد، حتی بر روی لباس های شما. این موهایی که بر روی لباس های شما وجود دارند به مرور می توانند هنگام شستشو در ماشین جمع شوند و پمپ تخلیه لباسشویی شما را مسدود کنند و به سیلندر شستشو بچسبند. پس بهتر است حتماً قبل از شستن لباس های خود با ماشین لباسشویی، آن ها را از موهای حیوان خانگی‌تان پاک کنید.

کفش های ورزشی

دقت کنید هر کفشی را نمی توانید برای شستشو در ماشین لباسشویی قرار دهید. ابتدا برچسب کفش را بخوانید و ببینید که آیا قابل شستشو با ماشین لباسشویی هست یا خیر. در صورتی کفش ورزشی شما که این قابلیت را دارد، ابتدا کفی های آن را دراورید، سپس هر یک از کفش ها را در یک کیسه مخصوص شستشو کفش قرار دهید و بعد آن ها را در میان یکی از لباس های ضخیم مانند حوله بپیجید. این کار باعث می شود که کفش ها در داخل لباسشویی به این طرف و آن طرف پرتاب نشوند؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است ضربه‌ها در حدی باشند که باعث آسیب رساندن به درام یا درب ماشین لباسشویی شود.

لباس ها کوچک

لباس های کوچک مثل جوراب کودکان نیز می توانند در هنگام شستشو در جاهای غیر قابل دسترس ماشین لباسشویی گیر کنند، به دریچه ها و شلنگ های ماشین لباسشویی راه پیدا کنند و باعث دردسر شوند. بهتر است این گونه اقلام کوچک را نیز در کیسه های مخصوص شستشو در لباسشویی قرار دهید تا مطمئن شوید چنین اتفاقاتی نیافتد.

لباس های ضد آب

لباس های ضد آب به خاطر ماهیتی که دارند و آب را جذب نمی کنند، بهتر است با ماشین لباسشویی شسته نشوند، چرا که نوع پوشش آن‌ها ممکن است باعث شود با حجم زیادی از آب پر شوند و مثل یک بالن پر از آب شوند و ممکن است با یک چرخش ناگهانی تمام این آب به قسمتی از ماشین پرتاب شود و باعث شکستن قسمتی از ماشین لباسشویی شود.

استفاده بیش از حد از مواد شوینده

این تصور که هر چه بیشتر مواد شوینده بریزید لباس ها تمیزتر شسته می شوند، یک تصور کاملاً اشتباه است. استفاده بیش از حد از مواد شوینده می‌تواند منجر به آسیب دیدن واشر شود. باقی مانده مواد شوینده معمولاً در اطراف واشر لباسشویی جمع می شود و به مرور علاوه بر ایجاد بوی ناخوشایند باعث پوسیده شدن لاستیک ها و واشر دور درب ماشین لباسشویی می شود.

ریختن لباس زیاد در ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات اصلی که اغلب باعث خراب شدن ماشین لباسشویی می شود، پر کردن بیش از حد آن در هر بار شستشو است. به ظرفیت ماشین لباسشویی خود دقت کنید و بیش از ظرفیت، آن را با لباس پر نکنید. این کار باعث خراب شدن ماشین لباسشویی و کوتاه شدن عمر مفید آن می شود. بعلاوه وقتی که حجم لباس ها خیلی زیاد باشد، آب و مواد شوینده به خوبی در بین لباس ها جریان پیدا نمی کند و در نتیجه لباس ها خوب تمیز نمی شوند

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
مهدی رسولی

سلام عالی بودمتشرم

پاسخ دهید

کارشناس 4: جعفری

تشکر
موفق باشید.

پاسخ دهید

مقداد

خیلی کامل و دقیق بود
روزگارتان به خوبی

پاسخ دهید

نادر بختیار

عالی بود .سپاسگذارم

پاسخ دهید

آروین

بسیار مفید بود ممنونم

پاسخ دهید

سلام لباس هامو میشستم گیره روسری رفته بود تو لباسشویی بعد سعی کردم دربیارم نشد رفت تو موند باز کار میکرد بعد اون دیگه روشن نکردم نمیدونم گیر میکنه تو موتورش یا نه

پاسخ دهید

سحرغفاری

ببخشید میتوانیم سرهم کثیف مکانیک رو هم بندازیم؟

پاسخ دهید