کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی اسنوا به همراه راه حل ها

ارور یا کد خطای ماشین لباسشویی اسنوا

در این مقاله از کاراباما، میخواهیم کدهای خطای لباسشویی اسنوا را معرفی نماییم و علت خطا یا ارور و راه حل های رفع خطا را بررسی کنیم.

در اینجا لازم است تا تذکر داده شود، که ارائه ارورهای لباسشویی اسنوا تنها به منظور آگاهی بخشی بوده و برای انجام هرگونه تعمیرات یا رفع مشکلات و خطای ماشین لباسشویی اسنوا، می بایست از دانش فنی و تجربه کافی در خصوص امور تعمیرات برخوردار باشید.

بدین منظور، مراجعه به افراد متخصص و حرفه ای در هنگام بروز خطا و یا مشکل برای ماشین لباسشویی اسنوا الزامی بوده، و همواره باید از انجام تعمیرات تخصصی بصورت شخصی اجتناب گردد، چرا که ممکن است مشکلات بزرگتری به همراه داشته باشد و خسارات بیشتری ایجاد نماید و یا حتی بطور کلی به از کار افتادن لباسشویی اسنوا بیانجامد.

برای انجام هرگونه تعمیرات و یا رفع ارورهای لباسشویی اسنوای خود با متخصصان کاراباما در نمایندگی تعمیرات لباسشویی اسنوا در ۵۴۵۸۴-۰۲۱ تماس بگیرید و یا از طریق تعمیرات لباسشویی اسنوا درخواست خود را بصورت آنلاین ثبت نمایید.

در ادامه به بیان برخی از رایج ترین خطاها و ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا می پردازیم. خطا یا ارور لباسشویی اسنوا پیغامی است که بر روی صفحه نمایش یا همان پنل کاربری در جلوی دستگاه نشان داده می شود و حاکی از کار نکردن یا وجود مشکل در قسمت خاصی از ماشین لباسشویی اسنوا می باشد.

کد خطا یا ارور لباسشویی اسنوا ۷ و ۸ کیلویی

 • علت خطا یا ارور IE لباسشویی اسنوا:

این خطا مربوط به اشکال در ورود آب است. از جمله علل احتمالی برای نمایش ارور ie در لباسشویی های اسنوا، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱٫ شیر آب بسته است.
۲٫ فیلتر ورودی آب مسدود است.
۳٫ شیر برقی نامرغوب است یا خراب شده است.
۴٫ در حین آبگیری پمپ تخلیه کار می کند.
۵٫ سنسور سطح آب (هیدروستات) نامرغوب یا خراب است.
۶٫ برد سطح آب را بررسی نمی کند.

 • نحوه رفع ارور IE لباسشویی اسنوا:

شیر آب را چک کنید. در صورت بسته بودن آن را باز نمایید. اگر فیلتر ورودی آب مسدود می باشد، لازم است تا به وسیله شستشو، گرفتگی ها و مسدودیت های فیلتر را باز نمایید و یا فیلتر را تعویض نمایید. همچنین در صورت خرابی شیر برقی، سنسورها و یا پمپ تخلیه، ممکن است تعویض قطعات لازم باشد.

در مابقی موارد، با توجه به این امر که عوامل زیادی به بروز خطای ie مرتبط اند، راه حل رفع می بایست توسط تکنسین متخصص و پس از بازرسی دستگاه پیشنهاد گردد.

 • علت خطا یا ارور OE لباسشویی اسنوا:

این خطا مربوط به اشکال در تخلیه آب است. از جمله علل احتمالی برای نمایش ارور oe در لباسشویی های اسنوا، می توان به موارد زیر اشاره نمود:
۱٫ لوله تخلیه گره یا پیچ خورده است.
۲٫ پمپ تخلیه خراب شده است.
۳٫ در خلال تخلیه آبگیری انجام می شود.
۴٫ هیدروستات خراب است.

 

علت خطا یا ارور OE لباسشویی اسنوا

 

 • نحوه رفع ارور OE لباسشویی اسنوا:

برای رفع خطا یا ارور oe ابتدا لوله یا شیلنگ تخلیه را بررسی کنید. در صورت مسدود بودن آن را باز نمایید. اگر پمپ تخلیه معیوب است و کار نمی کند، لازم است تا آن را تعویض نمایید. همچنین ممکن است مشکل از برد الکترونیکی و یا سنسورهای لباسشویی باشد، که در اینصورت بنابه نظر تکنسین می بایست تعمیر و یا تعویض گردد.

 • علت خطا یا ارور UE لباسشویی اسنوا:

این خطا مربوط به اشکال در تراز بودن لباسشویی اسنوا می باشد. معمولا علت بروز خطای ue در لباسشویی های اسنوا، درهم پیچیدگی و گره خوردن لباسها و قرار گرفتن آنها در یک سمت درام می باشد که منجر به عدم توازن لباسشویی می گردد.

 • نحوه رفع ارور UE لباسشویی اسنوا:

برای حل مشکل کافی است، دستگاه را متوقف نموده و درب دستگاه را باز نمایید. پس از باز نمودن لباسها و پخش نمودن آنها دوباره دستگاه را استارت بزنید. با اینکار ارور ue باید از صحفه نمایش پاک شود.

 • علت خطا یا ارور LE لباسشویی اسنوا:

این خطا مربوط به اشکال در باز بودن درب لباسشویی است بدین معنا که درب باز بوده و یا بطور کامل بسته نشده است. سه علت می توانند در ظاهر شدن ارور le موثر باشند:

۱٫ هنگامی که درب باز است، دکمه شروع یا start/pause فشرده شده است.
۲٫ قفل درب خراب است.
۳٫ برد الکترونیکی به قفل درب سیگنال نمی فرستد.

 • نحوه رفع ارور LE لباسشویی اسنوا:

درب را بررسی کنید که محکم بسته شده باشد. اگر شئ یا چیزی مانع از بسته شدن درب شده آن را بردارید. در صورتی که میکرو سوئیچ درب خراب شده است، می بایست تعویض گردد. اگر اشکال از برد لباسشویی باشد، تعمیرات تخصصی لازم بوده و باید تکنسین دستگاه را بازرسی نماید.

 • علت خطا یا ارور E2 لباسشویی اسنوا:

ارور e2 به اشکال لبریز شدن آب از لباسشویی مربوط می شود. دلایلی که می توانند منجر به پدیدار شدن این خطا بر روی صفحه نمایش لباسشویی اسنوا گردد عبارتند از:

۱٫ بدلیل خراب بودن شیر برقی دستگاه عملیات آبگیری را مداوم انجام می دهد.
۲٫ هیدروستات خراب است.
۳٫ پمپ تخلیه کار نمی کند.

 • نحوه رفع ارور E2 لباسشویی اسنوا:

عوامل موثر در بروز این خطا پیچیده و بهم مرتبط اند، لذا راه حل رفع به سادگی قابل تشخیص نمی باشد. می بایست لباسشویی توسط تکنسین متخصص بازرسی و سپس راهکار لازم پیشنهاد گردد. معمولا ایراد به خرابی در شیر برقی، هیدروستات و یا پمپ تخلیه مربوط می شود و با تعویض این قطعات ممکن است حل شود.

 • علت خطا یا ارور E4 لباسشویی اسنوا:

این خطا به نشتی آب مرتبط است. دلیل بروز این خطا به نشتی آب از درام لباسشویی و یا لوله تخلیه آب برمیگردد.

 • نحوه رفع ارور E4 لباسشویی اسنوا:

ابتدا شیلنگ یا لوله تخلیه را بررسی نمایید. ممکن است لوله ترک برداشته و یا پاره شده باشد که در اینصورت به تعویض نیاز دارد. در صورت سالم بودن لوله تخلیه و اطمینان از نشتی آب از درام لباسشویی، باید با مرکز خدمات پس از فروش دستگاه تماس گرفته و از نظر تکنسین متخصص استفاده نمود.

 • علت خطا یا ارور E5 لباسشویی اسنوا:

بروز خطای e5 به اشکال در ولتاژ مربوط است. از جمله دلایل می توان به ۲ مورد زیر اشاره نمود:

۱٫ لباسها در بین لاستیک درب و درام گیر افتاده اند.
۲٫ برد الکترونیکی نامرغوب است.

 • نحوه رفع ارور E5 لباسشویی اسنوا:

در صورت گیر افتادن لباسها، آنها را جدا نموده و بصورت یکنواخت در ماشین پخش کنید. اگر مشکل از برد الکترونیکی باشد، لباسشویی به بازرسی و تعمیر تخصصی توسط تکنسین احتیاج دارد.

 • علت خطا یا ارور E6 لباسشویی اسنوا:

بروز این خطا به یک باره بر وجود مشکلی در موتور دستگاه دلالت دارد. دلایل نمایش ارور e6 می تواند موارد زیر باشد:

۱٫ لباسها بین لاستیک درب و درام گیر افتاده اند.
۲٫ سوکت موتور یا سیم کشی ها مشکل دارند.
۳٫ موتور مشکل دارد یا سوخته است.
۴٫ برد الکترونیکی نامرغوب است.
۵٫ اتصال کوتاه اتفاق افتاده است.
۶٫ رله دچار خرابی شده است.

 • نحوه رفع ارور E6 لباسشویی اسنوا:

در صورت خراب بودن یا سوختن موتور، تعویض آن لازم است. همچنین اگر رله مشکل دارد، تعویض آن ممکن است ارور ظاهر شده را برطرف سازد. در صورتی که اتصال کوتاه رخ داده و یا مشکل از سوکت موتور باشد، تکنسین می تواند ایراد بوجود آمده را رفع نماید.

 

علت خطا یا ارور E8 لباسشویی اسنوا

 

 • علت خطا یا ارور E8 لباسشویی اسنوا:

این خطا به مشکل در موتور اشاره می کند. ممکن است دلیل نمایش خطا اتصال نادرست موتور و سیم کشی ها باشد و یا موتور کلا از کار افتاده باشد. همچنین خرابی برد الکترونیکی نیز می تواند یکی دیگر از دلایل باشد.

 • نحوه رفع ارور E8 لباسشویی اسنوا:

سوکت های موتور و سیم کشی های مربوطه را چک کنید و در صورت نیاز تعویض نمایید. اگر موتور خراب شده و یا سوخته است، تعویض آن مورد نیاز است. ممکن است خطای e8 با تعویض یا تعمیر برد الکترونیکی نیز برطرف گردد.

 • علت خطا یا ارور E9 لباسشویی اسنوا:

ارور e9 به ایراد در هیدروستات مربوط است. معمولا خرابی هیدروستات لباسشویی دلیل بروز این خطا در لباسشویی های اسنوا می باشد. همچنین اتصالی و خرابی در برد الکترونیکی نیز باعث بروز این ارور می باشد.

 

علت خطا یا ارور E9 لباسشویی اسنوا

 

 • نحوه رفع ارور E9 لباسشویی اسنوا:

برای برطرف نمودن این خطا، در صورتی که ایراد از برد لباسشویی باشد با تعویض آن مشکل برطرف می گردد. اگر هیدروستات بررسی و مقدار ولتاژ آن اندازه گیری شود و خرابی آن معلوم گردد، تعمیر یا تعویض هیدروستات نیز می تواند مشکل را حل کند.

 • علت خطا یا ارور H2 لباسشویی اسنوا:

این خطا به وجود خرابی و ایرادی در مقاومت گرمائی اشاره دارد. از جمله عوامل بروز خطای h2 می توان به نصب نادرست المنت حرارتی و یا خرابی آن اشاره نمود.

 • نحوه رفع ارور H2 لباسشویی اسنوا:

برای عیب یابی دقیق و رفع این خطا، لباسشویی اسنوا می بایست توسط تکنسین باتجربه بازرسی گردد. زیرا دلایل بهم مرتبطی می توانند عامل بروز خطا باشند. معمولا در صورت خرابی المنت حرارتی، تعویض آن ممکن است موجب برطرف شدن مشکل گردد.

 • علت خطا یا ارور H4 لباسشویی اسنوا:

این خطا به داغ شدن بیش از حد مقاومت گرمائی اشاره دارد. در صورتی که المنت بدون وجود آب در داخل درام گرم شود و یا اینکه بطور کل المنت معیوب باشد، ارور h4 نشان داده می شود. همچنین وجود ایراد در برد الکترونیکی لباسشویی هم می تواند به بروز این خطا بیانجامد.

 • نحوه رفع ارور H4 لباسشویی اسنوا:

برای رفع ارور مشاهده شده ابتدا لازم است المنت حرارتی را بررسی نموده و در صورت خرابی تعویض نمایید. همچنین بررسی عملکرد برد الکترونیکی و تعمیر یا تعویض آن نیز می تواند به برطرف شدن مشکل کمک نماید.

 • علت خطا یا ارور H5 لباسشویی اسنوا:

این ارور مربوط به اشکال در دمای آب است. معمولا در صورتی که دمای آب در برنامه شستشوی لباس های پشمی و ظریف به بیش از ۴۵ درجه برسد، این کد خطا ظاهر می گردد.

 • نحوه رفع ارور H5 لباسشویی اسنوا:

در این مواقع تکنسین باید دستگاه را بازرسی کرده و پس از عیب یابی دقیق، راه حل رفع مشکل را پیشنهاد دهد. معمولا در این موارد ترمیستور و المنت حرارتی نیاز به تعویض خواهند داشت.

 • علت خطا یا ارور H6 لباسشویی اسنوا:

خطای h6 مربوط به اشکال در المنت حرارتی می شود. دلیل بروز این ارور معمولا کار نکردن المنت حرارتی بوده بدین صورت که در عرض گذشت ۱۵ دقیقه، دمای آب ۲ درجه هم بالا نرفته باشد.

 • نحوه رفع ارور H6 لباسشویی اسنوا:

برای رفع ارور مربوط به خرابی المنت حرارتی، تعمیرکار لباسشویی اسنوا می بایست پس از بررسی سیم کشی ها و مقدار مقاومت مدار و المنت حرارتی از صحت کارکرد آن مطمئن شود و در صورت نیاز آن را تعویض نماید.

 • علت خطا یا ارور H8 لباسشویی اسنوا:

ارتباط این ارور با داغ شدن بیش از حد المنت می باشد. معمولا اگر المنت حرارتی بدون حضور آب در درام داغ شود یا سطح آب کم باشد، ارور h8 ظاهر می گردد.

 • نحوه رفع ارور H8 لباسشویی اسنوا:

در صورت کم بودن سطح آب می توان به راحتی با افزایش مقدار آب مشکل را برطرف نمود. در حالی که اگر مشکل از برد الکترونیکی کنترل کننده المنت باشد و یا عملکرد خود المنت حرارتی مورد سوال باشد، تعویض آنان توسط تکنسین متخصص لازم است.

 • علت خطا یا ارور IB لباسشویی اسنوا:

ترانزیستور دو قطبی مشکل دارد. دلیل بروز این ارور را می توان خرابی در برد الکترونیکی لباسشویی دانست.

 • نحوه رفع ارور IB لباسشویی اسنوا:

برای رفع مشکل دستگاه باید توسط تعمیرکار متخصص لباسشویی بازدید و بررسی شود.

 • علت خطا یا ارور PFE لباسشویی اسنوا:

این خطا مربوط به اشکال در فیلتر پمپ تخلیه می باشد. دلایل بوجود آمدن ارور pfe می توانند مواردی از جمله زیر باشند:

۱٫ فیلتر پمپ تخلیه مسدود شده است.
۲٫ پمپ تخلیه در طول خشک کن کار نمی کند.
۳٫ مقدار زیادی پودر استفاده شده است.
۴٫ لوله تخلیه بالاتر از یک متری زمین قرار گرفته است.

 • نحوه رفع ارور PFE لباسشویی اسنوا:

برای برطرف نمودن مشکل و از بین رفتن خطا، می توانید اقداماتی چون تمیز نمودن فیلتر و یا تعویض پمپ تخلیه را انجام دهید. همچنین از مقادیر مناسب پودر شستشو استفاده نمایید و نیز در صورت قرار گیری نادرست لوله تخلیه آن را جابه جا نموده و در ارتفاع زیر یک متر قرار دهید.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در این مطلب نیافتید، آن را در قسمت نظرات کاربران مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

نظرات کاربران

علی اله دادی
16 آگوست 2019

ممنون از راهنماییهای شما
موارد ذکر شده بسیار قابل استفاده و مفید هستند

  ابولفضل انتظاری
  21 فوریه 2020

  سلام خسته نباشید خیلی موثر بود

   محمد یوسفی
   4 ژوئن 2020

   لباس شویی اسنوا دارم و در حین کار کردن ارور rh میدهد و قطع میشود مشکلش از چیست

میثم
24 ژانویه 2020

لباسشویی اسنوا روی ۱۱ دقیقه میمونه مشکل از کجاست

،محمد همتی
11 می 2020

لطفا درصورت امکان پی دی اف ارور انواع لباسشویی رو برای سهولت کارسرویس کاران درسایت قراردهید

هادی ابراهیمی امام
27 می 2020

سلام لباسشویی من اسنوا ۷کیلویی است
هنگامی که دستگاه میخواددچرخش انجام بده نمیتونه با دور بچرخع من جلوی دستگاه رو بلندمیکنم یه شیب میدم بهش و بعدش دستگاه شروع به چرخش میکنه .میتونید کمکم کنید ایرادشو رفع کنم
متشکرم