استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

چرا پکیج بوتان آب می دهد؟

چرا پکیج بوتان آب می دهد؟

دلیل اصلی آب دادن پکیج بوتان چیست؟

آب دادن یا چکه کردن پکیج، دلایل خیلی زیادی می‌تواند داشته باشد. قبل از اینکه بخواهیم دلیل اصلی اینکه چرا پکیج بوتان آب می‌دهد را به شما بگوئیم به این نکته اشاره کنم که اگر تخصص کافی برای انجام این کار را ندارید، هرگز سعی نکنید که خودتان این کار را انجام دهید.

وقتی که احساس کردید که پکیج‌تان آب می‌دهد، اولین کاری که باید انجام دهید این است اول از همه با یک کارشناس تماس بگیرید تا قسمت‌های الکترونیکی داخلی دستگاه آسیب نبیند. چرا که اگر این گونه باشد ممکن است مجبور شوید که کل پکیج را تعویض کنید!

آب دادن پکیج بوتان چند دلیل عمده می‌تواند داشته باشد که در ادامه این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد:

جهت تعمیر پکیج خود با مراجعه به صفحه تعمیر پکیج و با پر کردن فرم مربوطه درخواست خود را اعلام کرده یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۸۴ تماس بگیرید.

مشکل در شیر تخلیه فشار

کار اصلی شیر تخلیه فشار که روی همه‌ی پکیج‌های دیواری نصب شده است، آزاد کردن آب اضافی در مواقعی است که پکیج بالاتر از میزان که برای فشار عادی تنظیم شده، در حال کار کردن باشد. در حالت عادی این فشار باید چیزی بین 1.5 تا 2 باشد. زمانی که فشار پکیج بیشتر از درجه‌ی 2 قرار بگیرد، شیر تخلیه فشار آب اضافی که در دستگاه جمع شده است را برای اینکه پکیج منفجر نشود به از خودش خارج می‌کند و همین امر موجب چکه کردن آب از پکیج خواهد شد.

وجود نشتی در پمپ

نشتی پمپ پکیج هم یکی دیگر از دلایل چکه کردن آن است که شاید به خاطر خرابی لوله‌ها دچار این مشکل شده است. خرابی لوله هم ممکن است دلیلش فرسوده شدن و یا تحت فشار زیاد قرار گرفتن باشد و بعد از مدتی باعث شکسته شدن و ایجاد نشتی شود.

مشکل در شیر اطمینان پکیج

شیر اطمینان پکیج از قطعات خیلی مهم دستگاه پکیج است که کار آن ایجاد امنیت در مواقعی که فشار دستگاه بالا باشد است. وقتی که فشار دستگاه خیلی بالاتر از حد عادی قرار بگیرید، این فشار وارد شده به طرف شیر اطمینان دستگاه هدایت می‎شود.

اگر بخواهم خیلی کامل‌تر و بیشتر توضیح دهم، شیر اطمینان پکیج، مثل دریچه فشار عمل می‎کند. یعنی وقتی فشار اضافی را در عملکرد پکیج احساس کرد، کمک می‎کند که این فشار اضافی آزاد شود و مشکل را برطرف کند. حالا اگر این شیر اطمینان به هر دلیلی سوراخ شد و یا آسیبی به آن وارد شد، ممکن است که از آن آب چکه کند و عملکرد پکیج را دچار مشکل کند. در چنین مواردی با تعویض و یا تعمیر قسمت آسیب‌دیده این مشکل برطرف خواهد شد.

یکی دیگر از احتمالاتی که در مورد شیر اطمینان پکیج در زمان چکه کردن وجود دارد این است که شیر به صورت کامل و تا انتها بسته نشده و همین کامل بسته نشدن شیر، موجب آب دادن پکیج بوتان شده است.

آب دادن پکیج بوتان

چک کردن اتصالات

اگر به تازگی پکیج‌تان را نصب کردید و شروع به استفاده از آن کردید، ممکن است به دلیل نقص در اتصلات رفت و برگشت، شاهد آب دادن پکیج باشید. اگر احساس کردید که مشکل آب دادن پکیج از اتصالات است، می‌توانید آن را با یک دستما خشک کنید و  لوله‌ها و واشرها را چک کنید.

در بسیاری موارد همین شل بودن اتصالات موجب آب دادن و چکه کردن در سیستم‌های گرمایشی پکیج‌های دیواری بوده است.

 زنگ‌زدگی در مبدل پکیج

یکی از دیگر از دلایلی که بسیار شاهد آن بودیم، زنگ‌زدگی یا خوردگی در مبدل پکیج است که در بهترین حالت کاری جز تعویض این قطعه نمی‌توانید انجام دهید. این قطعه به نسبت قیمت بالایی دارد و بعد از مدتی دچار فرسودگی می‎شود و ممکن است روی آن یا ترک بیوفتد و یا دچار زنگ‌زدگی شود.

اگر قبل از اتمام گارانتی دستگاه این مشکل برای شما پیش بیاید، خیلی راحت می‌توانید این قطعه را یا تعمیر کنید و یا با پرداخت هزینه کمتر، آن را تعویض کنید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید بهترین پکیج دیواری موجود در بازار ایران

پوسیده شدن قطعات داخلی

پکیج یکی از دستگاه‌های مصرفی که همیشه و همه‌ی فصول سال، در حال کار کردن است و فرسایش و پوسیده شدن برخی اجزای داخلی آن، اجتناب ناپذیر است. گاهی همین پوسیده شدن قطعات داخلی، می‌تواند دلیل اصلی آب دادن پکیج بوتان باشد.

اگر قصد دارید که از این مشکل جلوگیری کنید و فرسایش پکیج خود را به تعویق بیندازید، پیشنهاد ما به شما این است که از تیم کاراباما برای سرویس پکیج استفاده کنید تا بعدها مجبور به هزینه‌ کردن‌های اضافی نباشید.

خراب شدن دیافراگم در منبع انبساط

خراب شدن دیافراگم در منبع انبساط پکیج، مشکلی است که با بالا رفتن دما و بالا رفتن حجم آب ممکن است برای دستگاه پیش بیاید. وقتی یک حجم خیلی بالایی از آب وارد دستگاه شود این حجم اضافی آب وارد شده، بر اثر پیام دیافراگم منبع انبساط مبنی بر افزایش انبساط دستگاه دچار مشکل می‌شود و دستگاه نمی‌تواند این حجم اضافی را کنترل کند. وقتی که این اتفاق برای دستگاه بیوفتد، همان حجم آب اضافی که در دستگاه جمع شده، از آن چکه می‌کند و شما شاهد آن خواهید بود.

تعمیر پکیج بوتانآب دادن پکیج بوتان چه تبعاتی دارد؟

به محض اینکه متوجه شدید که پکیج‌تان چکه می‌کند، قبل از هرچیزی خونسردی خودتان را حفظ کنید. کارشناسان فنی این حوزه بر این باورند که اگر یک پکیج دچار مشکل شود و آب اضافی را از خود خارج کند، صدمات خیلی کمتری به داخل پکیج وارد می‌کند و اتصالات داخلی دچار مشکل نخواهند شد.

ولی اولین کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه را کامل از برق جدا کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با یک کارشناس تماس بگیرید. چرا که ممکن است همین چکه کردن، موجب آسیب‌های درونی به خود دستگاه شود. در ضمن خودتان هیچ‌وقت درصدد تعمیر این وسیله نباشید که ممکن است تبعات نچندان خوبی را با خود به همراه داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه : جرم گیری و رسوب زدایی پکیج بوتان

سخن آخر

در این مقاله خیلی کامل در مورد اینکه چرا پکیج بوتان آب می‎‌دهد برای شما گفته شد. در صورتی که هر یک علائمی که در بالا به آنها اشاره کردم را مشاهده کردید، سعی کنید که خیلی سریع و قبل از اینکه خسارت‌های بیشتری متحمل شوید، در صدد رفع این مشکل باشید.

تیم کاراباما با در اختیار داشتن صدها متخصص مجرب در سرتاسر مناطق تحت پوشش خود، کلیه خدمات تعمیر و نصب و راه‌اندازی را انجام می‌دهد و با دادن گارانتی معتبر به شما این اطمینان را می‌دهد که دستگاه‌تان در صورتی نگهداری و استفاده‌ی درست به مشکلی برنخواهد خود.

برای در اختیار داشتن خدمات حرفه‌ای کاراباما، کافی است که با یک تماس تلفنی و یا ارسال فرم به صورت آنلاین، صفر تا صد تعمیرات پکیج خود را به دست کارشناسان خبره این گروه بسپارید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.