استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت عدم مکش جاروبرقی و کاهش قدرت مکش آن

جاروبرقی از جمله وسایل منزل است که زندگی بدون آن واقعا مشکل و دردسر آفرین است. تمیز کردن هر هفته خانه و جارو کردن فرش ها، موکت، سرامیک و یا پارکت ها برای حفظ سلامتی ما و زیبایی خانه ضروریست. اما انجام این کار با جارو دستی و خاک انداز نه تنها بسیار وقت گیر و خسته کننده است، بلکه بخاطر خم و راست شدن زیاد شما به کمرتان هم آسیب می زند.

اگر جاروبرقی قدرت مکش خود را از دست دهد و یا به طور کلی مکش نداشته باشد، عملا بلااستفاده بوده و ممکن است مجبور به خرید دستگاه جدیدی شوید. به همین دلیل، در این مقاله از کاراباما قصد داریم تا در رابطه با مشکل عدم مکش جاروبرقی و دلیل کاهش مکش جاروبرقی، مطالب مهمی را به شما آموزش دهیم. امیدواریم با خواندن این مطالب و پیگیری آنها در منزل، دیگر مجبور به خرید یک جاروبرقی جدید در شرایط اقتصادی کنونی نباشید.

برای تعمیر جاروبرقی بوش به صورت تخصصی کلیک کنید.

اگر کم شدن مکش جاروبرقی تان درست نشد، ممکن است ایراد از موتور آن باشد و یا مشکل پیچیده تری باشد که به بررسی تعمیرکار متخصص احتیاج دارد. از آنجا که جاروبرقی از وسایل چندان قیمتی منزل محسوب نمی شود، می توانید به فکر تعمیر جاروبرقی خود نیز باشید، تا عمر مفید آن را افزایش دهید و هزینه کمتری متقبل شوید. برای اینکار می توانید به متخصصین کاراباما اعتماد کنید.

مسدود شدن لوله تلسکوپی و لوله خرطومی جاروبرقی

لوله تلسکوپی جاروبرقی همان لوله محکمیست که به سر جاروبرقی متصل می شود و ارتفاع آن قابل تنظیم است. در ادامه آن لوله خرطومی قرار دارد که پلاستیکی و قابل انعطاف است و به جارو برقی متصل می شود. در صورتی که هر یک از این دو لوله مسدود شده و کیپ شوند، یا به طور نسبی گرفته شوند، کاهش مکش جاروبرقی و یا حتی عدم مکش جاروبرقی را خواهید دید. ممکن است آشغال های ریز، جوراب، توده ی مو، پرزها و… به مرور در لوله تلسکوپی و لوله خرطومی جمع شوند و سبب مسدود شدن آن ها شوند.

لوله تلسکوپی را در آورده و لوله خرطومی را نیز به دقت از جاروبرقی جدا کنید. به کمک یک تکه چوب یا سیخ انسداد لوله ها را بررسی کنید و در صورت وجود آن را رفع کنید تا افزایش قدرت مکش جاروبرقی را سبب شود. می توانید به کمک یک چراغ قوه از یک سر لوله نور بتابانید و از سر دیگر به داخل آن نگاه کنید. اگر لوله خرطومی مسدود باشد، نور چراغ را نمیبینید و اگر تا حدودی گرفته شده است، آن را ناقص خواهید دید. توصیه میشود هر چند وقت یکبار لوله ها را جدا کرده و بررسی کنید.

گرفتگی و کیپ شدن سر جاروبرقی

به طور کلی مقاومت در برابر جریان هوای مکش شده به داخل جاروبرقی به صورت مسدود شدن این جریان، عامل اصلی بروز مشکل عدم مکش جاروبرقی است. بر همین اساس گرفتگی و انسداد در سر جاروبرقی یا همان پاروی جارو می تواند دلیل کم شدن قدرت مکش جاروبرقی باشد. به مرور زمان پرزهای فرش و موهای ریخته شده بر زمین به برس های سر جارو گیر کرده و سبب گرفتگی بخشی از ورودی آن می شوند. بنابراین هر از چند گاهی بهتر است سر جارو برقی خود را تمیز کنید.

پاکت یا کیسه جاروبرقی

پر بودن کیسه یا جاگذاری اشتباه آن

یکی از ساده ترین دلایلی ک سبب بروز مشکل عدم مکش جاروبرقی و یا کاهش قدرت مکش آن است، پر شدن پاکت یا کیسه جاروبرقی است. البته در مدل های بدون کیسه پر شدن محفظه جاروبرقی سبب این اتفاق است. بنابراین پس از هر چندبار جارو کشیدن، کیسه دستگاه را در داخل آن چک کنید و آن را خالی کنید. کیسه جاروبرقی به دو صورت وجود دارد. کیسه های عای و کیسه های یکبار مصرف. می توانید برای راحتی کار خود از کیسه های یکبار مصرف نیز استفاده کنید تا هر بار مجبور به خالی کردن آن نباشید.

نکته ای که بسیار حائز اهمیت است، قرار دادن دوباره کیسه جاروبرقی به صورت صحیح و در جای مناسب خود در درون دستگاه است. متاسفانه بسیاری از افراد کیسه جاروبرقی را پس از تخلیه آن به درستی در جای خود در درون جارو قرار نمی دهند و ارتباط لوله خرطومی با کیسه تراز نمی شود. همین امر ممکن است آشغال ها را به درون دستگاه هدایت کند و به موتور نیز آسیب برساند. در رابطه با کیسه های یکبار مصرف جاروبرقی، این جایگذاری اشتباه بیشتر به چشم می خورد.

نفوذ هوا به داخل جاروبرقی

جاروبرقی به صورت ایجاد یک خلا نسبی در درون خود و مکش هوای بیرون و به همراه آن آشغال های روی سطوح، کار خود را انجام می دهد. طبیعیست که اگر شکافی در درون این محفظه ایجاد شود، خلا نسبی از بین خواهد رفت. بنابراین در صورتی که شکاف یا درزی در بدنه جاروبرقی شما باشد، یا اینکه لوله خرطومی از قسمتی دچار ترک و پارگی شده باشد و یا اتصال لوله خرطومی به جاروبرقی صحیح نباشد، هوا به داخل جاروبرقی نفوذ کرده و علت کاهش مکش جاروبرقی می گردد. اگر اشکال از لوله خرطومیست، باید آن را تعویض کنید.

گرفتگی فیلتر هوای جاروبرقی

فیلتر هوای جاروبرقی برای گرفتن خرده آشغال ها، گرد و خاک و… از هوایی که به داخل جارو می آید تعبیه شده است. به مرور و در اثر استفاده زیاد از جارو برقی، این فیلتر می تواند به دلیل تجمیع گرد و خاک و… مسدود شود. بنابراین جهت افزایش قدرت مکش جاروبرقی لازم است تا فیلتر هوا را نیز بررسی کنید. اگر فیلتر قابل شستشو است آن را بشورید و پس از خشک شدن در داخل جارو برقی قرار دهید. برخی از فیلترها نیز باید تعویض شوند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.