استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

فهرست کامل ارورهای مایکروفر زیمنس + معنی هر کد خطا و شیوه رفع آن

فهرست کامل ارورهای مایکروفر زیمنس + معنی هر کد خطا و شیوه رفع آن

مایکروفر زیمنس یکی از محصولات پرطرفدار برند معروف زیمنس بوده که از عملکرد مطلوب و طول عمر بالایی برخوردار است. این دستگاه با وجود کیفیت بالا، گاهی اوقات ممکن است دچار اختلال یا ایراداتی شود که به شکل کد خطا یا ارور روی مانیتور دستگاه به نمایش درمی‌آیند.

شناخت ارورهای مایکروفر زیمنس به شما کمک می‌کند تا از مشکل پیش آمده مطلع شوید و در صورت امکان، خودتان نسبت به رفع آن اقدام کنید. اما برخی از این ارورها باید توسط تکنسین‌های حرفه‌ای مورد بررسی قرار بگیرند. در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع ارور مایکروفر زیمنس و روش‌های رفع آن‌ها بپردازیم.

ارورهای مایکروفر زیمنس

در این قسمت از مقاله انواع ارورهای مایکروفر زیمنس را معرفی می‌کنیم و روش‌های رفع آن‌ها را به کاربران توضیح می‌دهیم. دقت کنید برخی از این کدها را می‌توانید خودتان بررسی و برطرف کنید. اما برخی دیگر باید توسط تکنسین بررسی شوند. از این رو توصیه می‌شود از اقدام خودسرانه برای رفع آن پرهیز کنید. زیرا امکان آسیب بیشتر به دستگاه و به بار آمدن خسارت زیاد وجود دارد.

ارور Er1 مایکروفر زیمنس

کد خطای Er1 یکی از ارورهای رایج مایکروفر زیمنس است. زمانی که این ارور روی مانیتور دستگاه نمایش داده شد، باید بدانید که سنسور حرارتی دستگاه معیوب شده است.

در این حالت سنسور قادر به کنترل دمای داخل دستگاه نبوده و مرتبا دما افزایش یا کاهش پیدا می‌کند و در حالت تعادل قرار ندارد. هر گاه این ارور مایکروفر زیمنس ظاهر شد، بدون آن که خود دست به کار شوید، با یک مرکز تعمیرات مایکروفر تماس بگیرید.

ارور Er2 ماکروفر زیمنس

یکی از ارورهایی که ممکن است روی مانیتور مایکروفر زیمنس ظاهر شود، ارور Er2 است. این ارور حاکی از آن است که اتصالات الکتریکی اصلی در دستگاه دچار ایراد و اختلال شده است. توجه کنید که هنگام نمایش چنین اروری، پیامی با مضمون incorrect mains connection هم در نمایشگر ظاهر می‌شود.

از آن جایی که بروز اختلال در سیستم الکتریکی علت بروز این کد خطای مایکروفر زیمنس است، بررسی و عیب‌یابی دستگاه تنها از عهده تکنسین مربوطه برمی‌آید.

گاهی اوقات هم ممکن است وقتی این ارور مایکروفر زیمنس روی مانیتور ظاهر شود، صدایی شبیه به بوق هم از دستگاه بشنوید. در این حالت اولین کاری که باید بکنید، کشیدن کابل دستگاه از برق و تماس با یک تکنسین یا تعمیرکار است.

ارور Er3

زمانی که دمای برد ماژول الکترونیکی در مایکروفر به بالای 100 درجه سانتی گراد برسد، سنسور دستگاه فرمان ظاهر شدن ارور Er3 را صادر می‌کند. با رسیدن دمای ماژول به این میزان، دستگاه به طور خودکار از کار می‌افتد و برای خنک شدن، فن‌ها با سرعت زیادی کار می‌کنند. همچنین با بروز این کد خطا، از میزان نور مانیتور هم کاسته می‌شود.

کد خطا یا ارور Er4 مایکروفر زیمنس

ارور Er4

گاهی اوقات برای پختن غذا، دمای مایکروفر زیمنس را روی درجه خاصی تنظیم کرده‌اید. اما وقتی که غذا در حال پختن است، دمای دستگاه بسیار بالا می‌رود. حتی امکان این که داخل دستگاه آتش‌سوزی شود، وجود دارد. در چنین وضعیتی، ارور Er4 روی مانیتور پدید می‌آید.

برای این که این ارور مایکروفر زیمنس را از بین ببرید، باید کابل دستگاه را از برق جدا کنید تا دستگاه خنک شود. پس از آن که مطمئن شدید دمای دستگاه کاملا پایین آمده است، دوباره کابل را به برق متصل کنید.

چنانچه با انجام این اقدامات مجددا ارور یاد شده روی صفحه مانیتور ظاهر شود، به احتمال زیاد برد و حسگر حرارتی دستگاه معیوب شده و نیاز به تعمیر دارد.

ارور Er5 مایکروفر زیمنس

وقتی ارتباط مایکروفر با ماژول برنامه قطع شود، ارور Er5 روی مانیتور ظاهر می‌شود. در این حالت ساعت دستگاه هم نمی‌تواند کار کند. برای رفع این ارور مایکروفر زیمنس، باید رابط ماژول دستگاه بررسی شود.

اگر ماژول معیوب باشد، این ارور همچنان در صفحه نمایش دستگاه باقی خواهد ماند. برای رفع این ارور چاره‌ای جز کمک گرفتن از یک تکنسین و تعمیر دستگاه وجود ندارد.

ارور Er6 و Er7 مایکروفر زیمنس

ممکن است روی مانیتور مایکروفر زیمنس با دو کد خطا Er6 و Er7 مواجه شوید. این دو کد خطای مایکروفر زیمنس به علت بروز خرابی و نقص در قفل درب و میکروسوئیچ ظاهر می‌شود.

برای رفع این ارور، لازم است قفل درب و میکروسوئیچ بازدید و چک شود. در صورت وجود خرابی یا ایراد، به ناچار باید قفل درب یا میکروسوئیچ توسط تکنسین یا تعمیرکار تعویض شود.

کد خطا یا ارور Er8 مایکروفر زیمنس

ارور Er8

چنانچه روی مانیتور مایکروفر، ارور Er8 را مشاهده کردید، باید به خرابی فیوز ماژول یا قطع شدن آن پی ببرید. اولین کار برای رفع این ارور، فشردن دکمه توقف یا (stop) روی مانیتور دستگاه است. در صورتی که کماکان ارور یادشده روی نمایشگر باقی بماند، بازدید و بررسی فیوز ماژول برای اطلاع از سالم یا معیوب بودن آن لازم است.

ارور Er9

به هنگام بروز ایراد یا خرابی در حافظه نرم افزاری یا حتی برد الکترونیکی، ظاهر شدن ارور Er9 روی مانیتور قابل پیش بینی است. این دو قطعه از جمله قطعات حیاتی و پیچیده است که تعمیر یا تعویض آن‌ها تنها از عهده تکنسین ماهر در تعمیرات الکترونیکی مایکروفر برمی‌آید.

ارور Er10 ماکروفر زیمنس

گاهی اوقات به هنگام نصب نسخه نرم‌افزاری، ورژن درست و مناسب دستگاه نصب نمی‌شود. در چنین شرایطی سنسور مربوطه برای نشان دادن این مساله ارور Er10 را روی نمایشگر ظاهر می‌کند.

برای رفع این ارور، باید دستگاه توسط یک تکنسین حرفه‌ای بازدید شود. در صورت نادرست بودن نسخه نرم‌افزاری، ضروری است نسخه‌ای که مناسب دستگاه است نصب شده تا این ارور برطرف شود.

کد خطا یا ارور Er11 مایکروفر زیمنس

ارور Er11

از جمله رایج‌ترین ارورهایی که در مایکروفرهای زیمنس دیده می‌شود، ارور Er11 است. این ارور نشان می‌دهد که دکمه‌های روی پنل دستگاه آزاد نیستند و گیر کرده‌اند. علت اصلی آن هم جمع شدن ذرات گردوغبار یا قطرات روغن در بین دکمه‌هاست.

برای رهایی از این ارور مایکروفر زیمنس، لازم است لابلای دکمه‌ها را کاملا تمیز کرده و اگر دکمه‌ای گیر کرده است، آن را آزاد کنید. چنانچه این کد خطا روی دستگاه ماندگار شد، امکان خرابی پنل وجود دارد که باید توسط تعمیرکار ماهر برطرف شود.

بیشتر بخوانید: تمیز کردن مایکروفر

ارور Er12

برخی مواقع پخت غذایی خاص در مایکروفر زیمنس بیش از حد معمول زمان می‌برد. در چنین حالتی، دستگاه این مشکل را وضعیت غیر عادی تلقی کرده و ارور Er12 را روی مانیتور ظاهر می‌کند. برای رهایی از این ارور مایکروفر زیمنس لازم است مدت زمانی را که برای طبخ غذا تنظیم کرده‌اید، کاهش دهید.

ارور Er14

از جمله کدهای خطای مایکروفر زیمنس که باید توجه زیادی به آن شود، ارور Er14 است. این ارور نشان می‌دهد که منبع تغذیه مایکروفر خراب شده است و می‌تواند ناشی از این باشد که توان مایکروفر بیش از حد بالا رفته است و باعث فشار و آسیب به منبع تغذیه شده است.

برای این که مطمئن شوید این کد خطای مایکروفر زیمنس ناشی از خرابی منبع تغذیه است، می‌توانید با یک ولت‌سنج، میزان ولتاژ دستگاه را اندازه‌گیری کنید. در هر صورت رفع این ارور و حل مشکل دستگاه هم توسط تکنسین یا تعمیرکار باید انجام شود.

ارور Er18 مایکروفر زیمنس

ارور Er18 مایکروفر زیمنس

بروز ایرادات و اشکالات فنی در مایکروفر زیمنس با ظاهر شدن ارور Er18 اطلاع داده می‌شود. این کد خطای زیمنس حاکی از وجود مشکلات جدی در دستگاه است که اقدامات سریع برای تعمیر مایکروفر را می‌طلبد. زیرا در صورت حل نشدن مشکل دستگاه، وارد آمدن آسیب به دیگر قسمت‌ها و قطعات قابل پیش‌بینی است.

ارور H95

برخی از مواقع ممکن است درب مایکروفر زیمنس به درستی بسته نشده باشد. در این صورت حین پختن غذا با این کد روی مانیتور مواجه می‌شوید. برای آن که این ارور مایکروفر زیمنس را برطرف کنید، لازم است دو بار درب دستگاه را باز کرده و ببندید. اگر با این کار ارور برطرف نشد، بازدید قطعات داخلی به منظور یافتن مشکل یا خرابی ضروری است.

ارور E 305 مایکروفر زیمنس

یکی دیگر از ارورهای مایکروفر زیمنس که نشان می‌دهد در دستگاه ایرادات و نواقص فنی پیش آمده، ارور E 305 است. برطرف کردن این ارور مایکروفر زیمنس تنها با رفع خرابی و ایرادات فنی توسط تکنسین یا تعمیرکار امکان‌پذیر است.

ارور E 723 مایکروفر زیمنس

ارور E 723

گاهی پیش می‌آید که پس از بستن درب مایکروفر و شروع به کار دستگاه، ارور E 723 روی مانیتور ظاهر می‌شود. دو علت ممکن است باعث ظاهر شدن این کد خطای شود، یک علت بسته نشدن درب دستگاه بوده و علت دیگر خراب شدن میکروسوئیچ است.

اگر با بستن درب دستگاه ارور برطرف نشود، به منظور رفع ایراد و خرابی، بازدید دستگاه توسط تکنسین ضروری است.

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم به بررسی ارورهای مایکروفر زیمنس و روش‌های رفع آن‌ها بپردازیم. این کدهای خطا در واقع راهنمای کاربران برای اطلاع از خرابی‌ها و ایرادات دستگاه بوده که اقدامات لازم برای رفع آن‌ها را هم طلب می‌کنند. رفع تعدادی از این ارورها توسط خود کاربر امکان‌پذیر است. اما ارورهایی که نشان از خرابی‌های جدی در دستگاه است، تنها از عهده یک تکنسین متخصص برمی‌آید. به همین منظور برای رفع چنین ارورهایی و تعمیر مایکروفر، حتما از خدمات مراکز معتبر و باسابقه استفاده کنید.

توجه داشته باشید، در برخی از برندهای خارجی از قبیل ال جی در صورت اقدام خود کاربر برای رفع ارور و در صورت نداشتن مهارت، ممکن است قطعات دیگر دستگاه دچار آسیب شوند. به همین دلیل است که همیشه توصیه می‌شود برای تعمیر مایکروفر ال جی یا هر برند دیگر به سراغ تکنسین همان برند بروید.

سوالات متداول

این ارور نشان دهنده آن است که اتصالات الکتریکی اصلی در دستگاه دچار ایراد و اختلال شده است.

برای این که این ارور مایکروفر زیمنس را از بین ببرید، باید کابل دستگاه را از برق جدا کنید تا دستگاه خنک شود. پس از آن که مطمئن شدید دمای دستگاه کاملا پایین آمده است، دوباره کابل را به برق متصل کنید.

برای رفع این ارور مایکروفر زیمنس، لازم است مدت زمانی را که برای طبخ غذا تنظیم کرده‌اید، کاهش دهید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.