استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور ماکروفر پاناسونیک

کد خطا یا ارور ماکروفر پاناسونیک

روش برطرف کردن کد خطا یا ارور ماکروفر پاناسونیک چیست؟

ماکروفر در دنیای پرسرعت این روزها، عصای دست هر آشپزخانه‌ای است که سرعت، نظم و کیفیت در آن حرف اول را می‌زند. امحل کار یا خانه فرقی نمی‌کند، ماکروفر از پخت و پز گرفته تا گرم کردن غذا و یخ‌زدایی را در کسیر از ثانیه و کمتر از چند دقیقه و با بهترین کیفیت برایتان انجام می‌دهد. از آنجایی که این دستگاه، یکی از پیشرفته‌ترین لوازم خانگی به شمار می‌آید، در صورت بروز مشکل، شما را یک‌راست راهی مراحل تعمیر مایکروفر خواهد کرد و ممکن است شما را متحمل هزینه‌های بعضا گزافی نیز بکند. پاناسونیک از برندهایی است که ماکروفرهای آن این روزها در خانه‌ی اکثر خانواده‌های ایرانی جاخوش کرده است و به همین دلیل قصد کردیم تا در این مطلب، به سراغ این برند از ماکروفر رفته و مشکلات متداول آن را باهم بررسی کنیم.

در این مقاله از کاراباما به شرح کد خطا یا ارور ماکروفر پاناسونیک پرداخته‌ایم و انواع آن را بررسی کرده‌ایم. البته پیشنهاد می‌کنیم که حتی پس از خواندن این مطلب هم، شخصا برای برطرف کردن کد خطا یا ارور ماکروفر سامسونگ اقدام نکرده و برای تعمیر ماکروفر پاناسونیک به تکنسین متخصص مراجعه کنید و شخصا در صدد حل مشکل برنیایید، چراکه ممکن است به دستگاه آسیب زده و خسارات بیشتری به آن وارد کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماکروفر خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لوازم خانگی

مشکلات متداول ماکروفر پاناسونیک چیست؟

عدم توجه به نکات نگهداری بهینه لوازم خانگی و یا استفاده درست از آن‌ها، باعث مصطحلک شدن زودهنگام این قبیل دستگاه‌ها و نیاز فوری به تعمیر و یا تعویض قطعات آن‌ها را منجر می‌شود، ماکروفر نیز از این قاعده مستثنی نیست و عدم استفاده صحیح از آن، ممکن است موجب بروز مشکلات مختلفی در دستگاه شده و در نتیجه شما را درگیر تعمیرات ماکروفر و یا تعویض قطعات کند. مشکلات متداولی که بیشتر مصرف کنندگان ماکروفر پاناسونیک با آن مواجه هستند، در ادامه ذکر شده‌اند:

 • روشن نشدن مایکروفر پاناسونیک
 • کار نکردن دکمه های ماکروفر
 • دود کردن دستگاه
 • روشن نشدن گریل مایکروفر پاناسونیک
 • خاموش شدن ماکروفر پاناسونیک در حین پخت غذا
 • نچرخیدن سینی ماکروفر پاناسونیک
 • گرم نکردن ماکروفر
 • صدای زیاد مایکروفر پاناسونیک
 • باز نشدن درب دستگاه
 • سوختن مداوم فیوز دستگاه
 • کار نکردن لامپ ماکروفر
 • کار نکردن صفحه نمایش ماکروفر پاناسونیک

 

کد خطا یا ارور ماکروفر پاناسونیک

نکته:

مواجه شدن با کد خطا یا ارور مایکروفر پاناسونیک از سری مشکلاتی ست که در انجام کارهای پخت‌وپز، گرم کردن و یخ زدایی غذا اختلال ایجاد می‌کند و زمان انجام این کارها را افزایش می‌دهد. زمانی که با این مشکل مواجه می‌شوید، اول بررسی کنید که قفل کودک فعال نشده باشد. به مدت 2 دقیقه ماکروفر و سولاردام را از برق بکشید سپس کابل آن را به برق متصل کنید.

اگر کد خطا یا ارور برطرف نشد، باید دستگاه توسط فرد متخصص چک شود و بهتر است برای تعمیر ماکروفر پاناسونیک اقدام کنید. برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورها مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، شخصا وارد عمل نشوید تا از بروز خسارات احتمالی پیشگیری کنید.

جدول کد خطا یا ارور مایکروفر پاناسونیک

کد خطا شرح خطا
H02 مشکل از برد الکترونیکی اصلی است و باید فورا بررسی شود. برای این کار، ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H00 همچنان مشکل از برد الکترونیک اصلی است. برای این کار، ماکروفر را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
H30 ترمیستور خراب شده است و ترمودیسک اصلی باید فورا بررسی شود. به این منظور، ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H32 ترمودیسک مگنترون خراب شده و باید فورا بررسثی، تعویض و یا تعمیر شود. برای این کار، ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U65 همچنان مشکل از ترمودیسک مگنترون است. ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H39 ترمیستور هیتر بخارپز دچا مشکل شده و باید فورا به آن رسیدگی شود. برای این منظور، ماکروفر را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
H44 کلیدهای نمایشگر خطا داده است. ممکن است پشت کلیدها کثیف شده باشد و یا مشکل از کلیدهای نمایشگر، برد نمایشگر، برد اصلی و یا میکروسوئیچ درب باشد. برای بررسی دقیق‌تر مشکل، ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H90 برد اینورتر توسط ترمیستور خاموش شده و باید بررسی شود. برای این کار، ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H96 آی سی برد اینورتر دچار مشکل شده است. برای بررسی دقیق‌تر مشکل، ماکروفر را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
H98 این ارور مربوط به ولتاژ ورودی برد اینورتر است و باید برد الکترونیک اصلی، برد اینورتر و مگنترون توسط تکنسین بررسی وشند. برای این کار، ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H97 ولتاژ ورودی برد اینورتر نرمال نیست و باید بررسی شود. برای این کار، ماکروفر را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
H95 همچنان این ارور مربوط به ولتاژ ورودی برد اینورتر است. ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H99 کنترل خاموش / روشن برد اینورتر موجب این ارور شده است و باید فورا برد اینورتر را بررسی کنید. برای این کار، ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
H20 هیتر بخارپز خراب شده و باید فورا تعمیر و یا تعویض شود. برای این منظور، ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U14 آب در حالت بخارپز وجود ندارد. ماکروفر را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
U40 مواد غذایی خاصی داخل دستگاه قرار ندارد. لطفا غذا را داخل دستگاه قرار دهید.

بررسی کد خطا یا ارور مایکروفر پاناسونیک و نیز رفع مشکل مربوط به هر بخش از دستگاه، همگی نیازمند دانش تخصصی در رابطه با قطعات دستگاه مایکروفر، وظایف و کارکرد آن‌ها‌ست. به علاوه، داشتن تجربه و ابزارآلات خاص نیز مهم است. بنابراین برطرف کردن انواع کد خطا یا ارور مایکروفر پاناسونیک، مسئله‌ی بسیار حساسی است که هر فردی صلاحیت لازم برای انجام آن‌ها را ندارد. یادآوری می کنیم که مطالبی که در رابطه با کد خطا یا ارور مایکروفر پاناسونیک گفته شد، به مدل دستگاه هم بستگی دارد و باید توجه داشته باشید که بسته به هر مدل، باید به سراغ بخش خاصی رفت.

اگر به دنبال برطرف کردن انواع کد خطا یا ارور مایکروفر پاناسونیک هستید و نتوانستید راهنمایی مد نظرتان را در این مطلب پیدا کنید، سوالاتتان را حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان کاراباما پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.