استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

عیب یابی ماکروفر

عیب یابی ماکروفر

خراب شدن ماکروفر از سری مشکلاتی ست که در انجام کارهای پخت‌وپز، گرم کردن و یخ زدایی غذا اختلال ایجاد می‌کند و زمان انجام این کارها را افزایش می‌دهد. بنابراین در این مطلب از کاراباما سعی کردیم با بررسی رایج‌ترین مشکلات گزارش شده برای ماکروفر یا سولاردام، به عیب یابی ماکروفر بپردازیم.

چرا ماکروفر روشن نمی‌شود؟ l چرا ماکروفر کار نمی‌کند؟

7 مورد رایج می‌توانند علت کار نکردن یا روشن نشدن ماکروفر باشند؛ برای مثال خرابی قطعاتی همچون میکروسوئیچ، فیوزها، مگنترون، دیود و… . برای مثال اگر مشکل از اجزای قفل درب مایکروویو باشد، باید قلاب‌ها و فنرهای درب دستگاه بررسی و در صورت نیاز تعویض شوند. با مراجعه به مطلب علت کار نکردن ماکروفر، می‌توانید تک تک دلایل روشن نشدن مایکروفر و راه حل آنها را مطالعه کنید.

چرا سینی ماکروفر نمی‌چرخد؟

سینی ماکروفر

نچرخیدن سینی ماکروفر از پخته شدن یا گرم شدن یکنواخت مواد جلوگیری می‌کند. چندین قطعه به چرخش صفحه گردان ماکروفر کمک می‌کنند. خراب شدن هر کدام از این قطعات باعث نچرخیدن سینی ماکروویو می‌شود. قسمتی ازعیب یابی مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر، فنی نیست و می‌توانید با بررسی مقاله علت نچرخیدن سینی ماکروفر آنها را رفع کنید.

چرا ماکروفر گرم نمی‌کند؟

انتخاب برنامه اشتباه برای مایکروفر، سوختن مگنترون، انجام نشدن سرویس به موقع مایکروفر و سولاردام و… از دلایل گرم نکردن ماکروفر هستند. برد اصلی نیز اگر دچار مشکل شود می‌تواند باعث شود که ماکروفر به خوبی غذا را گرم نکند. برای آگاهی کامل از علت‌ها و راه حل های این مشکل ماکروفر پیشنهاد می‌کنیم مطلب علت های گرم نکردن ماکروفر را بخوانید.

چرا ماکروفر صدا می‌دهد؟

اگر امروز که برای پخت و پز یا گرم کردن غذا سراغ ماکروفر یا سولاردم خود رفتید و بعد از روشن کردن دستگاه و به کار افتادن آن متوجه شدید صدای غیرمعمول، ناهنجار و بلندی می‌دهد؛ احتمالا موتور گردان، مگنترون، کوپلینگ، ریل‌ها و غلتک‌ها یا موارد دیگری از ماکروفر آسیب دیده‌اند. در مقاله کاراباما که در همین مورد علت صدای بلند ماکروفر است می‌توانید 7 منشا رایج صدا دادن ماکروفر به همراه راه حل آنها را بخوانید.

چرا ماکروفر خاموش می‌شود؟

خاموش شدن ماکروفر یا سولاردام بعد از روشن شدن و شروع به کار، پس از چند ثانیه یا چند دقیقه می‌تواند ناشی از 8 علت باشد. برای مثال اشکال در ترموستات، ترانس های ولتاژ و صفحه کلید ماکروفر می‌تواند باعث خاموش شدن ماکروفر پس از چند ثانیه شود. در مطلب علت های رایج خاموش شدن مایکروویو می‌توانید از تک تک علت های خاموش شدن ماکروفر و راه حل آنها مطلع شوید.

علت باز نشدن درب ماکروفر چیست؟

علت باز نشدن درب ماکروفر

به طور کلی منشا تمام علت های باز نشدن درب ماکروفر، مربوط به مجموعه درب، قفل، اهرم، چفت، قلابها و… است. خرابی دکمه درب، شکستگی اهرم آن، خرابی فنر درب و… 3 مورد از علت های باز نشدن درب مایکروفر هستند.

چرا غذا در ماکروفر می‌سوزد؟

سوختن غذا در ماکروفر

یکی از علت های سوختن غذا در ماکروفر، تنظیم اشتباه زمان برای پخت‌وپز یا گرم کردن غذاست. برای پخت‌وپز مواد غذایی مختلف در مایکروفر، حتما مطابق با نوع غذا؛ برنامه پخت‌وپز، یخ زدایی و گرم کردن را تنظیم کنید. برای اطلاع از علت های دیگر سوخته شدن غذا در ماکروفر، به محتوای علت های سوختن غذا در ماکروفر مراجعه کنید.

علت کار نکردن گریل ماکروفر چیست؟

ایراد در المنت، ترموستات یا برد الکتریکی ماکروویو در عملکرد گریل ماکروفر اختلال ایجاد می‌کند. راه حل این مسئله تماس با تعمیرکار متخصص برای عیب یابی ماکروفر است.

چرا ماکروفر جرقه می‌زند؟

ماکروفر

هنگامی که مایکروفر شما در حال گرم کردن و یا پخت‌وپز غذاست، ممکن است متوجه جرقه زدن مایکروفر شوید. در این شرایط باید قبل از هر اقدام دیگری، فورا آن را خاموش کنید و بعد از برق بکشید. در مطلب 9 علت جرقه زدن مایکروفر و سولاردام + راه حل آنها به طور دقیق به عیب یابی این مشکل مایکروفر پرداخته‌ایم.

چرا لامپ ماکروفر کار نمی‌کند؟

لامپ در مایکروفر به بهتر دیده شدن غذایی که در دستگاه می‌گذاریم کمک می‌کند. روشن نشدن یا کار نکردن لامپ ماکروفر یکی دیگر از مشکلاتی ست که برای سولاردم و مایکروفر زیاد گزارش شده است. راه حل این مشکل تعویض لامپ ماکروفر است. در صورتی که با جایگزین کردن، لامپ باز هم روشن نشد باید اتصالات، سیم‌ها و سوکت‌ها با مولتی متر چک شوند. انجام این کار توسط فرد غیرمتخصص خطر شوک الکتریکی به همراه دارد.

علت خرابی پاور ماکروفر چیست؟

اگر صفحه نمایش مایکروفر پیام (۸۸۸۸) یا (PF) را نشان بدهد یعنی مشکلی در رابطه با پاور دستگاه وجود دارد. در چنین شرایطی دکمه clear را بزنید و ساعت ماکروفر را ریست کنید.

علت کار نکردن صفحه نمایش/دیسپلی ماکروفر چیست؟

اگر صفحه نمایش خاموش/روشن می‌شود احتمالا ارور یا خطا را می‌رساند اما اگر کلا کار نمی‌کند یعنی مشکل از برد اصلی مایکروفر است. همچنین اشکال در برد الکترونیکی دستگاه نیز می‌تواند مسبب کار نکردن صفحه نمایش شود. برطرف کردن مشکل کار نکردن صفحه نمایش نیازمند دانش و تخصص در زمینه عیب یابی ماکروفرهاست.

چرا فن مایکروفر کار نمی‌کند؟

فن در مایکروویو وظیفه خنک کردن موتور را به عهده دارد. اگر فن دچار مشکل شود مایکروفر از حالت عادی گرم‌تر می‌شود و احتمالا از کار می‌افتد. اگر پس از پخت‌وپز در ماکروویو، صدای فن را نمی‌شنوید به احتمال زیاد، فن دچار مشکل شده است. خرابی این قطعه می‌تواند ناشی از موتور فن، پره های فن، ترموستات و برد اصلی باشد. تعمیر این موارد بهتر است توسط تکنسین انجام شود.

چرا دکمه‌ها/کنترل پنل ماکروفر کار نمی‌کند؟

کنترل پنل ماکروفر

اول بررسی کنید که قفل کودک فعال نشده باشد. به مدت 2 دقیقه مایکروویو و سولاردام را از برق بکشید سپس کابل آن را به برق متصل کنید. اگر تنها بعضی از دکمه های مایکروفر کار نمی‌کنند، مشکل از صفحه دکمه‌ها یا کنترل پنل است که باید تعویض شود. در غیر این صورت منشا این مسئله می‌تواند برد اصلی باشد که باید توسط فرد متخصص چک شود.

چرا ماکروفر خود به خود روشن می‌شود؟

در این مورد ابتدا چک کنید که صفحه لمسی سالم است یا خیر. اگر سالم باشد اختلال از برد اصلی مایکروویو و سولاردم است که باید تعمیر یا تعویض شود.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.