استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آبسال به همراه نحوه رفع خطا

کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی آبسال

مواجه شدن با یک ماشین لباسشویی که بنابر هر دلیلی از کار ایستاده و عملیات شستشو را انجام نمی دهد، بسیار آزار دهنده و ناخوشایند است. خوشبختانه یکی از سیستم های کار راه اندازی که در اکثر لباسشویی ها به کار گرفته می شود، سیستم تشخیص عیب و هشدار دهنده دستگاه است که در مدل های قدیمی لباسشویی با چشمک زدن چند چراغ ال ای دی و در مدل های امروزی به کمک نمایش یک عبارت یا عدد بر روی نمایشگر دیجیتال دستگاه این عمل را نمایش می دهد.

این هشدارهای ماشین لباسشویی را که حاکی از بروز مشکل در بخشی از دستگاه است، کد خطا یا ارور می گویند. در این مقاله از کاراباما قصد داریم تا ارورهای لباسشویی آبسال را برای شما عزیزان شرح دهیم. کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی ابسال به صورت ترکیب حرف و عدد بر روی نمایشگر ال سی دی لباسشویی نمایان می شود که به شما ناحیه حدودی بروز مشکل را نشان می دهد. با توجه به این کد خطا یا ارور می توانید برای تعمیر لباسشویی آبسال خود اقدام کنید.

البته جهت هرگونه سرویس و یا تعمیرات لباسشویی لازم است تا دانش فنی کافی و تجربه لازم برای اینکار را داشته باشید و ابتدا پیش از شروع به کار به خوبی و به طور کامل عیب یابی لباسشویی را انجام داده باشید. بنابراین توصیه می شود در صورتی که صلاحیت انجام اینکار را ندارید، برای جلوگیری از تشدید مشکل و خسارت بیشتر به لباسشویی تان، از یک تعمیرکار متخصص لباسشویی آبسال کمک بگیرید.

شما همچنین می توانید اطلاعات مفید بیشتری علاوه بر کدهای خطا یا ارورهای لباسشویی آبسال را در درون دفترچه راهنمای لباسشویی آبسال خود بیابید. در صورتی که این دفترچه را در اختیار ندارید، می توانید نسخه الکترونیکی آن را از کاراباما دریافت کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

کد خطا یا ارور F01 لباسشویی آبسال:

این خطا به عدم آبگیری و یا نبود آب کافی در دستگاه دلالت دارد. دلایل بروز ارور f1 می تواند موارد زیر باشد:

شیر برقی خراب شده است. سنسور سطح آب دچار مشکل شده و یا از کار افتاده است. برد الکترونیکی ایراد دارد. وجود اتصالی در سیم کشی های مربوطه. بسته بودن شیر ورودی آب.

جهت رفع این خطا می بایست تکنسین شیر برقی را بازرسی نماید. همچنین برد لباسشویی و اتصالات سیم کشی دستگاه نیز باید بررسی شوند.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علل آبگیری نکردن لباسشویی

کد خطا یا ارور F02 لباسشویی آبسال:

این خطا مربوط به خرابی هیدروستات لباسشویی بوده که می تواند ناشی از وجود عیبی در خود هیدروستات باشد و یا ایرادی در اتصالات و سوکت های هیدروستات و قطعی آنها موجب بروز ارور شده باشد.

برای رفع ارور f2 تکنسین مربوطه می بایست ابتدا هیدروستات و اتصالات مربوطه را به دقت بررسی و در صورت وجود ایراد در هر یک از آنها، قطعه یا المان مورد نظر را تعویض نماید. همچنین ممکن است خطا از جانب فرمان برد لباسشویی باشد که در آن صورت می بایست چک شود.

کد خطا یا ارور F04 لباسشویی آبسال:

خطای مورد نظر به معیوب بودن میکروسوئیچ درب اشاره دارد. در بعضی موارد نیز ایراد از برد الکترونیکی لباسشویی و ارتباط آن با میکروسوئیچ است.

جهت برطرف نمودن ارور f4، تکنسین مربوطه می بایست میکروسوئیچ قفل درب را بازرسی نموده و در صورت مشخص شدن ایراد آن را تعویض نماید. اگر برد الکترونیکی دچار خرابی شده و یا مشکل به اتصالات میان برد و میکروسوئیچ مربوط است، تکنسین بنابر شرایط می تواند با تعمیر و یا تعویض قطعات آن را برطرف نماید.

کد خطا یا ارور F05 لباسشویی آبسال:

این خطا به سنسور NTC مربوط بوده که سنسور المنت حرارتی لباسشویی می باشد.

تکنسین متخصص پس از بررسی سنسور و اندازه گیری های لازم، می بایست از سالم بودن آن اطمینان حاصل نماید. در غیر اینصورت تعویض سنسور مورد نیاز خواهد بود.

کد خطا یا ارور F06 لباسشویی آبسال:

ارور مربوطه به ایراد در المنت حرارتی دستگاه مربوط می گردد. در این مواقع دلیل بروز خطای f6 خرابی المنت حرارتی و یا اتصالات آن می باشد و یا در برخی موارد ایراد از جانب برد الکترونیکی لباسشویی و ارتباط آن با المنت حرارتی است.

اقدامات لازم جهت رفع ارور مشاهده شده، باید توسط تکنسین مربوطه انجام شده و شامل مواردی چون بررسی المنت حرارتی و تعویض آن در صورت لزوم و نیز بررسی برد الکترونیکی و تعمیر یا تعویض آن در صورت لزوم است.

کد خطا یا ارور F07 لباسشویی آبسال:

خطای f7 مربوط به عدم تخلیه آب از لباسشویی است. این مشکل ممکن است به دلیل خرابی پمپ تخلیه باشد و یا معیوب بودن شیر برقی ورودی آب سبب آبگیری پیوسته شده باشد. همچنین مسدود بودن لوله تخلیه و ایراد در برد الکترونیکی دستگاه و عدم ارسال فرمان های لازم از سوی برد نیز می تواند از جمله دلایل بروز این خطا باشد.

جهت رفع ارور مشاهده شده لباسشویی آبسال، تکنسین مربوطه می باید مواردی از جمله بازرسی پمپ تخلیه، شیر برقی و برد الکترونیکی را به دقت انجام داده و از صحت کارکرد آنها اطمینان حاصل نماید. همچنین بررسی گرفتگی لوله تخلیه و مسیر فاضلاب نیز باید مورد توجه باشد.

کد خطا یا ارور F08 لباسشویی آبسال:

در هنگام مشاهده این ارور موتور لباسشویی مورد بحث است. دلایل بروز خطای f8 عبارتند از: ایراد در عملکرد موتور، سوختگی موتور و یا قفل شدن آن، خرابی رله، وجود اتصال کوتاه و وجود ایراد در برد الکترونیکی.

جهت رفع ارور مشاهده شده بر روی صفحه نمایش، تخصص تعمیرکار فنی لازم است. چک کردن موتور لباسشویی و برد الکترونیکی و تعمیر یا تعویض آنها در صورت وجود نقص یا سوختگی، بررسی رله و اطمینان از صحت آن و تعویض آن در صورت خرابی و نیز بررسی اتصالات موجود از جمله مراحل تخصصی مورد نیاز جهت بررسی توسط تکنسین می باشد.

کد خطا یا ارور F09 لباسشویی آبسال:

در صورت مشاهده ارور f9 لباسشویی، وجود ایراد در برد الکترونیکی مورد توجه است. در این هنگام به دلایلی چون خرابی برد الکترونیکی، نبود ارتباط میان برد اصلی و پنل دستگاه و یا اتصالات مشکوک سوکت های برد، ارور گفته شده بر روی صفحه ظاهر می گردد.

جهت رفع این ارور می بایست اتصالات از جمله سوکت ها، به درستی تست شده و بررسی شوند. سپس تکنسین به بررسی برد الکترونیکی پرداخته و در صورت لزوم آن را تعمیر و یا تعویض نماید.

کد خطا یا ارور C03 لباسشویی آبسال:

این خطا به عدم بالانس بودن و توازن صحیح دستگاه اشاره دارد. از جمله موارد مسبب بروز خطای c3 می توان در هم گره خوردگی لباسها و جمع شدن آنها در یک سمت را نام برد.

جهت رفع ارور نیز به سادگی می توان دستگاه را متوقف و لباسهای درون درام را مجددا توزیع نمود. اگر اینکار افاقه نکرد، تماس با تکنسین برای بازدید لباسشویی پیش از بروز مشکلات دیگر ضروری خواهد بود.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
مهدی شمسی

با سلام
ماشین لباسشویی از نوع آبسال هست بعد از شستشو عمل خشک کردن انجام نمیدهد و مجددا شستشو تکرار میشود ممنون میشوم اگه راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی متاسفانه نمی توان به این صورت اظهار نظر کرد و دستگاه شما باید بازدید و عیب یابی شود. اما احتمال خطا در برد وجود دارد.

  پاسخ دهید

اعظم ابراهیمی

ماشین لباسشویی آبسال بعد از سه دقیقه شستن ارور f02 داده و چشمک میزند صدای تخلیه می آید ولی تخلیه نمیشود

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست گرامی با توجه به آنچه گفته شد، خطای f02 لباسشویی آبسال می تواند ناشی از هیدروستات معیوب، اتصالات نادرست هیدروستات و یا ایراد در برد لباسشویی باشد. اگر خود توان بررسی و رفع مشکل را ندارید، به هیچ وجه اقدام به اینکار نکنید و از یک متخصص کمک بخواهید.

  پاسخ دهید

   زهرا موذنی

   باسلام

   لباسشویی ابسال روشن میشه ولی خطای F04میاد درصورتی که باتوجه بابررسی مطالب بالا درب لباسشویی رو چک میکنم که کاملا بسته است ممنون میشم راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

  زهرا دانشور

  سلام،بعد از شستشو،ابکشی انجام نمیشود و روی ال ای دی ان ارورno 10 مینویسد،مشکل چیست؟

  پاسخ دهید

خان محمدی

سلام صفحه دیجیتالی ابسال روشن نمیشود فقط ابگیری میکند

پاسخ دهید

دولتشاهی

مطالبتون واقعا کاربردی و عالی بود. تشکر

پاسخ دهید

  آرش صابر

  سلام.ماشین لباسشویی آبسال مدل Aes 7513s هستش وقتی روشن میکنم (رو هر برنامه ای) چراغ stop شروع به چشمک زدن میکنه و نسبت به کلید start هیچ عکس العملی نشون نمیده

  پاسخ دهید

   سلام دوست عزیز
   شما می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواستتون رو جهت ارسال کارشناسان حرفه ای برای حل مشکلتون ثبت کنید.
   موفق باشید

   پاسخ دهید

شهریار کرامت پناه

لباسشویی ابسال ۷۱۱۲ دارم ارور E01میزنه لطفآ راهنمایی کنید

پاسخ دهید

جواد ده مرده

ارور f1میده ماشین بعد چند دقیقه کار کردن
نمایندگی ماشین لباسشویی آبسال

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام جواد عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

اسماعیل تقوایی

سلام ماشین آبسال را برای تعمیر دادم قبل از تعمیر دریچه سمت چپ آبگیری می‌کرد ولی بعد از تعمیر دریچه سمت راست آبگیری می‌کند که ما بوده را در دریچه سمت چپ میریختیم الان بعد از یک ماه هنگام آبگیری قطع می‌شود و خطای اف ۸ میده.ممنونم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام اسماعیل عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر ماشین لباسشویی رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

علی ریگی زاده

لباسشویی بعد از تعمیربعد یک دقیقه کار کردن از حرکت ایستاده و ارور f08می دهد

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  این ارور به موتور مربوط است. ممکن است موتور سوخته باشد، یا قفل شده باشد.

  برای رفع این ارور، نیاز به تکنسین متخصص است.

  پاسخ دهید

خالد رضوی

سلام،لباسشویی ابسال ،امنت رو چک کردم بابرق مستقیم سالمە،پمپ رو سرویس کردم سالمە ،شلنگ بەپمپ تمیز کردم حالا ارورH میارەمشکل ازچیە ،متشکرم خدمات فنی رضوی ،سقز

پاسخ دهید

محسن فتح زاده

ماشین 7012 آبسال بعد از آب گیری تایم بلافاصله میاد روی یک دقیقه و ماشین کار نمیکند علت چیست در ضمن تا ماشین را از برق جدا نکنیم میکروسوئیچ باز نمیشود خواهشمنو راهنمایی بفرمائید با تشکر

پاسخ دهید

حسن اسفندیاری

سلام ببخشید همکار هستم یه تعمیر لباسشویی ابسال رفتم برد ایراد داشت تعویض کردم میکروسویچ درب هم تعویض کردم سنسور فشار آب چک شده شیلنگهای رفت و خروجی جک شده دستگاه مرتب کار میکنه تو همه تنطیمات شستشو ردیفه فقط زمان خشک کردن یک دقیقه مانده به اتمام کار ارورf01میزنه !!!لطفا کمک کنید تشکر

پاسخ دهید