استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی [همه برندها]

آموزش نحوه ریست ماشین لباسشویی

اکثر ماشین های لباسشویی جدید دارای ویژگی ای هستند که به شما امکان می دهد پس از تجربه دیدن یک کد خطا یا کار نکردن دستگاه، دوباره لباسشویی خود را راه اندازی کنید تا مشکل لباسشویی تان برطرف شود. از جمله دلایلی که منجر به بروز مشکل برای لباسشویی می شود: نوسان برق، قطعی برق و یا ورود ولتاژ زیاد برق به یکباره  به دستگاه شما می باشد. اغلب ماشین های لباسشویی برای ریست کردن دارای یک دکمه هستند و به این ترتیب می توانید برخی از مشکلات بوجود آمده برای لباسشویی را برطرف نمایید. در لباسشویی های بدون دکمه ریست، در اغلب موارد از برق کشیدن لباسشویی و مجدداً وصل کردن آن به پریز برق به عنوان ابزاری برای ریست لباسشویی استفاده می شود. معمولاً ماشین‌های لباسشویی قابل برنامه ریزی قابلیت ریست برای پاک کردن برنامه ای که مشکل پیدا کرده است را دارند.

توجه کنید که برخی از مشکلات ماشین لباسشویی مانند مواقعی که قطعه ای سوخته یا معیوب شده باشد، تنها با ریست ماشین لباسشویی برطرف نمی شوند. در صورتی که جهت برطرف کردن مشکل دستگاه خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید، از قسمت زیر برند دستگاه خود را انتخاب کنید و در غیر این صورت ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند ماشین لباسشویی شما سامسونگ، ال جی و بوش نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی

ماشین لباسشویی متوقف شده است و یا شروع به کار نمی کند

اگر لباسشویی شما شروع به کار نمی کند و یا اینکه در حین کار متوقف شده است؛ ابتدا مطمئن شوید که لباسشویی برق دارد. برای این کار می توانید یک دستگاه دیگر را به پریز برق متصل کنید تا مطمئن شوید که برق به دستگاه می رسد. اگر لباسشویی هنگام شستن متوقف شده است قبل از هر کاری:

 • بار لباسشویی را چک کنید که اگر نا متعادل است، لباس ها را مجددا به صورت یکنواخت در لباسشویی توزیع کنید تا بار متعادل شود.
 • بررسی کنید که آیا شلنگ تخلیه مسدود شده است یا خیر و در صورت لزوم آن را تمیز کنید.
 • دستگاه رو با دست های خشک روشن کنید.
 • اگر هنوز هم لباسشویی شما روشن نشده است، آن را از برق جدا کرده و خاموش کنید سپس دوباره  لباسشویی را به برق وصل کنید و دکمه استارت را فشار دهید.

در برخی از ماشین های لباسشویی باید دکمه یا دکمه هایی را روی تنظیمات مشخصی قرار دهید تا عملکرد ریست لباسشویی انجام شود. در برخی نیز برای ریست کردن لباسشویی باید دکمه “Start-Pause” یا “Stop” را برای ۵ ثانیه نگه دارید. پس از ریست کردن لباسشویی، دستگاه را روشن کنید. برنامه مشخصی را انتخاب کنید و بررسی کنید که لباسشویی کار می کند و کد خطای نمایش داده شده بر روی نمایشگر دستگاه پاک شده است. چند نکته در مورد ریست کردن ماشین لباسشویی وجود دارد که باید هنگام انجام این کار به آنها توجه کنید.

ماشین های لباسشویی بدون دکمه ریست

 اگر دستگاه شما دکمه ریست ماشین لباسشویی ندارد مجبور خواهید بود که به صورت دستی ریست لباسشویی خود را انجام دهید. شما باید با توجه به دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنما، برق دستگاه را برای مدت زمان مشخص شده خاموش کنید. این مدت زمان بسته به نوع و مدل ماشین لباسشویی بین ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه می باشد. هنگام ریست کردن لباسشویی، اگر ماشین لباسشویی شما دارای دستگیره کنترل است، مطمئن شوید که روی”final spin” قرار ندارد. اگر در لباسشویی شما دکمه های کنترلی وجود دارد، حالتی را به جز “spin” یا خشک کن انتخاب کنید. سپس مطمئن شوید که شیر آب لباسشویی باز است و لباسشویی می تواند آبگیری کند، آنگاه لباسشویی را به برق وصل کنید و دکمه استارت را بزنید. لباسشویی شما باید بعد از انجام این فرایند روشن شود. در برخی از ماشین‌های لباسشویی لازم است بعد از وصل کردن برق دستگاه، ۶ بار درب ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید تا موتور  لباسشویی ریست شود.

نکته: حتما دفترچه راهنما را با دقت بخوانید تا گامی را از قلم نیندازید. اگر با وجود درست انجام دادن تمام مراحل ریست کردن ماشین لباسشویی، مشکل دستگاه تان برطرف نشد، باید از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

پیش از آنکه در رابطه با نحوه ریست لباسشویی ال جی صحبت کنیم، بهتر است در این باره که چه زمانی ریست کردن لباسشویی ال جی لازم است و چه مشکلاتی توسط ریست ماشین لباسشویی برطرف می شوند، صحبت کنیم.

بسیاری از مشکلات رایج لباسشویی ال جی مانند شروع نشدن سیکل، آبگیری نکردن، توقف یا خاموش شدن و … را می توان با ریست کردن لباسشویی ال جی برطرف نمود. علاوه بر این مشکلات، ریست لباسشویی ال جی برای رفع ارور یا کد خطا که بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود، بسیار کاربرد دارد.

بنابراین در هنگام بروز این موارد، استفاده از دکمه ریست لباسشویی ال جی برای برطرف کردن مشکل و یا ارور پیش آمده یکی از راهکارهای موجود است. اما بسیاری از مدل های ال جی دکمه ریست ندارند، در این مدل ها ریست دستگاه به این صورت خواهد بود:

ابتدا دکمه Power یا همان روشن/خاموش دستگاه را فشار داده و لباسشویی را خاموش می کنیم. سپس دوشاخه برق را از پریز بیرون می کشیم و به مدت 5 دقیقه منتظر می مانیم. حال دکمه Start یا همان شروع/ توقف را به مدت 3 الی 5 ثانیه فشار داده و نگه می داریم. سپس دوشاخه را به برق متصل کرده و دکمه روشن کردن لباسشویی را فشار می دهیم. در این مرحله باید یک برنامه شستشو انتخاب کنید و بررسی کنید که ورود آب به لباسشویی مشکلی نداشته باشد.

با انجام این مراحل ریست کردن لباسشویی ال جی پایان یافته و انتظار می رود که دستگاه به کارکرد عادی خود برگردد. در غیر اینصورت راه حل های دیگر را برای رفع مشکل خود پیگیری کنید و اگر موفق به رفع مشکل نشدید، لازم است تا از یک متخصص حرفه ای لباسشویی کمک بگیرید.

آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

ریست لباسشویی سامسونگ در بسیاری از مواقع می تواند اولین راهکار برای رفع مشکل به وجود آمده در دستگاه باشد. در واقع در جواب به پرسش “چه زمانی باید ریست کردن لباسشویی سامسونگ را انجام داد؟” اینگونه می توان گفت: ریست ماشین لباسشویی سامسونگ در مواقعی که مشکلاتی از قبیل توقف لباسشویی در میانه سیکل، خاموش شدن دستگاه، خاموشی دستگاه به دلیل قطع برق، انجام نشدن مراحل بعدی سیکل و … در دستگاه روی داده و دلیل آن خرابی قطعه و یا موارد جدی نیست، می تواند به راحتی مشکل را برطرف نماید.

مهم تر از اینها، نمایش کد خطا یا ارور بر روی صفحه نمایشگر لباسشویی های سامسونگ است که در اکثر اوقات توسط ریست لباسشویی از بین رفته و دستگاه را مجددا برای کارکرد بدون مشکل آماده می کند. اما متاسفانه برای نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ، مطالب ضد و نقیضی در اینترنت یافت می شود که برخی از آنها به اشتباه در رابطه با نحوه کالیبره کردن لباسشویی است و به ریست کردن ارتباطی ندارد. در برخی مدل های جدید سامسونگ، با استفاده از دکمه ریست لباسشویی سامسونگ به راحتی می توان دستگاه را مجددا راه اندازی کرد.

اما نحوه ریست لباسشویی های بدون دکمه سامسونگ نیز چندان دشوار نیست. برای اینکار باید به سادگی دوشاخه دستگاه را از پریز برق بیرون بکشید و 5 الی 10 دقیقه منتظر بمانید. سپس دوباره دستگاه را به برق متصل کنید و دکمه روشن را بفشارید. اکنون یک برنامه شستشو را به غیر از برنامه آبگیری یا Spin اجرا کنید. اگر همچنان کد خطا را دریافت می کنید، لازم است برای ریست کردن ارور لباسشویی سامسونگ از معنای کد خطای مربوطه و نحوه رفع آن اطلاع یابید. برای اینکار به مطلب کد خطای لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید.

آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش

یکی از مواردی که در رابطه با لباسشویی بوش خود بهتر است بدانید، نحوه ریست کردن لباسشویی بوش است. اما ریست کردن لباسشویی بوش در چه مواقعی به کار آمده و چه مشکلاتی از دستگاه را برای شما برطرف می نماید؟

ریست ماشین لباسشویی بوش در زمانی که مشکلاتی از قبیل ایستادن دستگاه در اواسط شستشو، شروع نشدن برنامه شستشو، نچرخیدن درام، خاموش شدن بدلیل قطعی برق و … رخ می دهد، گره گشا بوده و می تواند این قبیل مشکلات را برطرف سازد. البته اگر مشکل جدی تر باشد و یا علت آن خرابی قطعه باشد، با ریست کردن لباسشویی برطرف نخواهد شد. اما مهمترین کاربرد ریست لباسشویی بوش در از بین بردن ارورها یا کدهای خطایی است که می تواند در دستگاه به وجود آمده و در نمایشگر آن ظاهر گردد و یا توسط چراغ های ال ای دی چشمک بزند.

از طرفی با توجه به تنوع بالای محصولات بوش و بیش از 4 سری لباسشویی های بوش، نحوه ریست ماشین لباسشویی بوش برای مدل های مختلف متفاوت است. در ادامه سه روش ریست کردن لباسشویی بوش را توضیح می دهیم.

روش اول ریست کردن لباسشویی بوش

یکی از روش های ریست کردن لباسشویی بوش که برای برخی مدل ها جوابگوست و ساده ترین روش است، کشیدن دوشاخه دستگاه از پریز برق و سپس 5 دقیقه صبر کردن است. در ادامه دکمه استارت را برای 5 ثانیه فشار داده و نگه دارید و سپس دوشاخه را به برق متصل کنید و مجددا دستگاه را روشن نمایید. حال با انتخاب یک برنامه لباسشویی را امتحان کنید که مشکل رفع شده است یا نه.

روش دوم ریست کردن ماشین لباسشویی بوش

این روش برای ریست کردن لباسشویی بوش دارای ولوم برنامه ها می باشد و در برخی مدل ها جواب می دهد. ابتدا ولوم را بر روی حالت خاموش که معمولا در موقعیت ساعت 12 است، قرار دهید. درب لباسشویی را ببندید و سپس ولوم را به موقعیت ساعت 6 بصورت ساعتگرد بچرخانید. 3 ثانیه صبر کنید و سپس دکمه چرخش یا Spin را نگه دارید. در همین حالت ولوم را به موقعیت ساعت 7 بچرخانید. 2 ثانیه صبر کنید و سپس دکمه چرخش را رها کنید و ولوم را دوباره به حالت off برگردانید. ممکن است لازم باشد باز هم این مراحل را تکرار کنید.

روش سوم ریست کردن لباسشویی بوش

این روش در لباسشویی های بوش که ولوم برنامه ها را داشته اما دکمه Spin ندارند، کاربرد دارد. نحوه ریست لباسشویی بوش به این صورت است که ولوم را بر روی حالت off قرار داده و درب لباسشویی را می بندیم. سپس دکمه استارت یا شروع را فشار داده و نگه می داریم و همزمان به صورت پادساعتگرد ولوم را چرخانده و بر روی برنامه شستشوی سریع یا express 15 قرار می دهیم. دکمه استارت را به مدت 10 ثانیه دیگر و یا بیشتر نگه می داریم و سپس آن را رها کرده و ولوم را به حالت خاموش یا off برمی گردانیم. حال لباسشویی را روشن کرده و برای رفع ارور تست می کنیم.

اگر دکمه ریست لباسشویی کار نکرد باید چه کاری انجام دهیم؟

 در بعضی از موارد پس از ریست ماشین لباسشویی اتفاقی نمی‌افتد. ممکن است دستگاه شما دچار یک مشکل فنی شده باشد و یا اینکه قطعه از آن معیوب شده باشد. در این میان از رایج‌ترین مشکلات می‌توان به خراب شدن سوئیچ درب لباسشویی و یا تایمر اشاره کرد که ممکن است نیاز به تعویض هر یک از این ها باشد. در چنین مواقعی اگر دانش فنی در زمینه تعمیرات لباسشویی ندارید بهتر است از یک تکنسین متخصص و با تجربه کمک بگیرید. برای این کار شما می توانید در خواست خود را از طریق فرم  آنلاین و یا تماس تلفنی، ثبت کنبد تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای رسیدگی به مشکل شما اقدامات لازم را انجام دهیم.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
نازنين

سلام و تنتون هميشه سلامت
ببخشيد ماشين لباسشويي ال جي ما الان كل چراغ هاي مانتيورش روشن ميشه و ديگه هيچ دكمه اي كار نمي كنه با توجه به اين شرايط فرس ماژور اگه لطف كنيد و علت و رفع عيب رو بگيد بسيار سپاسگزار ميشم

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، پیشنهاد می کنیم یک بار از قابلیت ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی استفاده کنید به احتمال زیاد مشکل لباسشویی شما برطرف شود.

  پاسخ دهید

محبوبه البرزی

سلام ماشین لباسشویی ال جی من تمام درجه هایtempratureان روشن می شود ودرست تخلیه نمی کند و ابکشی هم‌کامل نمی کند لطفا بفرمایید مشکلش چیست

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، پیشنهاد می کنیم یک بار از ویژگی ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی خود استفاده کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

   حسن مرادی

   سلام .ماشین لباسشویی رو پس از وصل کردن به برق فیوز برق قطع شد در واقع فیوز از مدار خارج شد .بعد از وصل برق چراغهای روشن دستگاه چشمک زن میشن .دستگاه روشن میشود ولی چرخش داخل انجام نمیشه .لطف میکنین راهنمایی بفرمایید یا حداقل نحوه ریست دستگاه چگونه است .innex نه کیلویی .مدل xwe81483x

   پاسخ دهید

   محمد عبدالله زاده

   سلام لباس شویی من مدیا۷کیلوهست برادرم یک خرده تعمیربلده قاب بالای لباس شویی رابرداشت گفت میخوام ریست کنم بعدروشن کرددرحالت کارفیش هیدروسات رادراوردوقتی دوباره جازد خطای E33زدالان ازاون روزهمش این خطارانشون میده احتمال داره بردیاخودهیدروسات باشه ممنون

   پاسخ دهید

   حمیدسالاری

   سلام نحوه ریست ماشین لباسشویی کنوود می خواستم

   پاسخ دهید

   احدمحمدی

   سالام.خسته نباشید.ممنون میشم طرز ریست کردن لباسشویی سپهرالکتریکSE,1280

   پاسخ دهید

يوسف زارع

لباسشویی موقع دکمه روشن شدن پیام اتمام رو نمایش میدهد وبا لباس وبدون لباس هنگام روشن شدن پیام اتمام میدهد ودر واقع شروع به کار نمیکند ایا با ریست کردن لباسشویی مشکل حل میشه؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام می توانید امتحان کنید ممکن است با ریست کردن لباسشویی مشکل دستگاهتان برطرف شود.

  پاسخ دهید

  الی فرهادی

  لباسشویی روی دکمهend ثابت مانده به روش ریست شما در مقاله تان انجام دادم نشد دکمه ریست نداره

  پاسخ دهید

   فرهاد شب افروز

   سلام.ماشین لباسشویی همه چراغهاش با هم روشن میشود یا هم همه چراغها با هم چشمک میزنه و روشن نمیشه.

   پاسخ دهید

نگار حاتمی

سلام. الان چند روزیه وقتی ماشین رو به برق میزنم و روشن میکنم. قاطی کار میکنه یعنی فقط آب کشی میکنه ولی نمیشوره، یه بار که خاموش روشن میکنم درست میشه. یعنی هر دفعه که دوشاخه ش رو میکنیم دوباره میزنیم قاطی میکنه انگار

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام، دوست گرامی نیازی نیست هر بار لباسشویی را از پریز جدا کنید.

  پاسخ دهید

ایمان

سلام . ماشین لباسشوییم ال جی هستش .
البته چند باری چنین مشکلی ک الان خدمتتون میگم پیش اومد و بعد یه مدت خوب شد . دکمه پلی کار نمیکنه دکمه حرارت شده برا دکمه چرخش دکمه چرخش شده برا دما . دکمه های دیگه رو ک میزنی یچیز دیگه ای رو تغییر میده. شاید بگید ک قفل کودک فعال هستش . ولی این مشکل رو هم داره ک وقتی دکمه ی کودک رو میزنی میره یجای دیگه رو تغییر میدهد. خواشن بگید مشکل از چیه

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است برد فرمان ماشین لباسشویی شما مشکل پیدا کرده باشد. پیشنهاد می کنیم لباسشویی خود را ریست نمایید. اگر مشکل برطرف نشد از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

جحمیدحسینی

لباسشویی ما پاناسونیک مدلدNA16VA1هس لباس میشوره ولی موقع تمام اب داخلشه لباس ها اب داره ضعیف هسم ازلحاظ مالی اگربخاطرخدامقدوده بهم راهنمایی کنید مشکلم حل شه ی درکوچک زیرش هس باز کردم اون قطعه رو چرخوندم‌ دراوردمش تمیزکردم زدم جا ولی همونطوریه ایشالله خداوند به خودتونو زندگیتان سلامتی و عزت عطاکنه

پاسخ دهید

اشرفی

سلام میخوام ماشین لباسشویی مدیا رو ریست کنم اما نمیدونم ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

ماهی باقری

سلام.ماشین لباسشویی سپهرالکتریک SE1280 هیچ نمیشه اپشن های شستنش رو برنامه ریزی کنی .اپشن های دیگش که زمان ونحوه شستن رو داره .ببااین حال بازم ماشین برای همه اپشن هاش فقط حدود ده دقیقه شستشومیکنه وبوق اتمام میزنه .ممنون میشم اگه باروش ریست یا طرز دیگه درست میشه راهنمایم کنید .باتشکر…

پاسخ دهید

جهان پناه

سلام نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی زیروات مدل1061

پاسخ دهید

سلام خسته نباشید. ماشین لباسشویی زیرو ات دارم ولی وقتی میذارم روی خشک کن فقط میچرخه و خشک کن کار نمیکنه.
دلیلش چیه

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  شما می‌توانید عبارت علت خشک نکردن ماشین لباسشویی را در گوگل جستجو کنید و مقاله ی مرتبط را در وبسایت کاراباما مطالعه کنید.

  پاسخ دهید

سلام میشه بگید چطور پاکشوما 6 کیلویی رو ریست کنم

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام وقت بخیر
  اگر لباسشویی شما دکمه ریست ندارد، از روش دستی باید آن را ریست کنید. کافی است دستگاه را از برق بکشید و حدود 1 دقیقه صبر کنید تا ماشین ریست شود.
  در زمان ریست دقت کنید که ولوم دستگاه یا دستگیره کنترل روی حالت final spin نباشد. اگر ماشین لباسشویی شما دکمه برای تنظیم دارد، دستگاه باید روی هر حالتی به غیر از حالت spin تنظیم شده باشد. بعد از ۳۰ الی۶۰ ثانیه ماشین را به برق وصل کنید و دکمه استارت را فشار دهید تا اطمینان حاصل کنید که ماشین کار می‌کند.

  پاسخ دهید