استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت دود کردن ماکروفر چیست؟

علت دود کردن ماکروفر

چگونه مشکل دود کردن ماکروفر را برطرف کنیم؟

 ماکروفر در دنیای پرسرعت این روزها، دستیار مهم و کلیدی در امور مربوط به آشپزخانه محسوب می‌شود، از گرم کردن غذا گرفته تا پخت کیک و یخ‌زدایی؛ همه و همه را می‌شود در کوتاه‌ترین زمان ممکم و با بهترین کیفیت به کمک ماکروفر انجام داد. این دستگاه پیچیده، در صورت بروز مشکل، می‌تواند جریان زندگی شما را تا حدودی مختل کند و بهترین کار در چنین مواقعی، اقدام به موقع برای تعمیر مایکروفر خواهد بود. تعمیراتی که گاه، هزینه‌های بالایی را به همراه خواهند داشت.

در این مقاله از کاراباما به شرح یکی از مشکلات متداول مایکروفر پرداخته‌ایم و علت دود کردن ماکروفر را بررسی کرده‌ایم. البته پیشنهاد می‌کنیم که حتی پس از خواندن این مطلب هم، شخصا برای برطرف کردن علت دود کردن ماکروفر به تکنسین متخصص مراجعه کنید و شخصا در صدد حل مشکل برنیایید، چراکه ممکن است به دستگاه آسیب زده و خسارات بیشتری به آن وارد کنید.

برای تعمیر ماکروفر ال جی به صورت تخصصی کلیک کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل ماکروفر خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

علت دود کردن ماکروفر چیست؟

دود کردن ماکروفر ممکن است در چند حالت رخ دهد: مایکرو، گریل و یا کانوکشن. اگر ماکروفر در هیچ‌کدام از این حالت‌ها نبود اما دود می‌داد، باید به کثیف بودن دستگاه شک کنید. در چنین حالتی، علت دود کردن ماکروفر، تمیز نبودن دستگاه بوده و پس از پاک کردن آن از مواد غذایی، برطرف خواهد شد. برای تمیز کردن ماکروفر بهتر است از دستمال مرطوب و یا محلول آب یا جوش شیرین استفاده کنید.

در ادامه، انواع علت دود کردن ماکروفر را بیان کرده و به توضیح هرکدام خواهیم پرداخت:

  • نظافت نامناسب دستگاه
  • استفاده از ظروف نامناسب
  • پختن بیش از حد غذا
  • وجود اتصالی در دستگاه
  • چربی‌های انباشته شده بر روی المنت‌های گریل

در ادامه، هرکدام از موارد ذکر شده را به اختصار شرح خواهیم داد تا بتوانید به موقع، از بروز آن‌ها پیشگیری کنید.

نظافت نامناسب دستگاه

اگر از آن دسته افرادی هستید که در هنگام گرم کردن غذا، روی آن درپوش نمی‌گذارید، خیلی زود با مشکل دود کردن ماکروفر مواجه خواهید شد. پاشیدن بخشی از غذا، مثل روغن و یا چربی‌های آن، می‌تواند علت دود کردن ماکروفر باشد؛ چراکه این باقیمانده‌ها و اثرات چربی در هر بار استفاده از ماکروفر، داغ شده و در نهایت می‌سوزند و موجب دود کردن دستگاه می‌شوند. پس اگر تمیلی به گذاشتن درپورش ندارید، حداقل داخل دستگاه را زود به زود تمیز کنید.

علت دود کردن ماکروفر

استفاده از ظروف نامناسب

اگر از ظروف فلزی درون ماکروفر استفاده کنید، باعث جرقه زدن و در نهایت دود کردن دستگاه و انتشار بوی سوختگی از ماکروفر خواهید شد. همچنین استفاده از ظروف فلزی موجب قوس ولتاژ بالا شده که بسیار خطرناک بوده و می‌تواند حتی بخشی از بدنه‌ی دستگاه را آب کند. برای پیشگیری از این علت دود کردن ماکروفر، حتما به برچسب روی ظروف دقت کنید تا اگر مناسب گذاشتن در ماکروفر نیستند، به هیچ وجه آن‌ها را داخل ماکروفر نگذارید.

پختن بیش از حد غذا

اگر قصد پختن غذا در ماکروفر را دارید، مطمئن شوید که بیش از اندازه غذا را داخل ماکروفر نگه نداشته‌اید. چراکه اگر غذا بیش از زمان مورد نیاز بپزد، خیلی سریع دچار سوختگی و در نتیجه دود کردن ماکروفر خواهد شد.

نکته:

خراب شدن ماکروفر از سری مشکلاتی ست که در انجام کارهای پخت‌وپز، گرم کردن و یخ زدایی غذا اختلال ایجاد می‌کند و زمان انجام این کارها را افزایش می‌دهد. زمانی که با مشکل کار نکردن دکمه های مایکروفر مواجه می‌شوید، اول بررسی کنید که قفل کودک فعال نشده باشد. به مدت 2 دقیقه مایکروویو و سولاردام را از برق بکشید سپس کابل آن را به برق متصل کنید.

اگر تنها بعضی از دکمه های مایکروفر کار نمی‌کنند، مشکل از صفحه دکمه‌ها یا کنترل پنل است که باید تعویض شود. در غیر این صورت منشا این مسئله می‌تواند برد اصلی باشد که باید توسط فرد متخصص چک شود و بهتر است برای تعمیر مایکروفر اقدام کنید. برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

وجود اتصالی در دستگاه

گاهی به دلیل از بین رفتن عایق سیم‌پیچی‌های درون ماکروفر، دستگاه دچار اتصالی می‌شود و همین اتصالی می‌تواند علت دود کردن ماکروفر باشد. چنین اتصالی‌هایی موجب ایجاد جرقه‌های کوچک و بزرگ شده و در نهایت دستگاه را از کار می‌اندازند؛ پس توصیه می‌شود به این موارد بیشتر توجه کنید و پیش از متحمل شدن خسارات بزرگ، از تکنسین بخواهید تا اتصالی‌ها را برطرف کند.

چربی‌های انباشته شده بر روی المنت‌های گریل

استفاده از ویژگی گریل ماکروفر گاها باعث به جا ماندن چربی غذا بر روی المنت‌های دستگاه می‌شود و همین امر، در زمان‌هایی که دوباره قصد استفاده از گریل را دارید، علت دود کردن ماکورفر خواهد شد. پیشنهاد می‌شود پس از هربار گریل، دستگاه را با دقت تمیز کنید.

سخن آخر

بررسی علت دود کردن ماکروفر و نیز رفع مشکل مربوط به هر بخش از دستگاه، همگی نیازمند دانش تخصصی در رابطه با قطعات دستگاه ماکروفر، وظایف و کارکرد آن‌ها‌ست. به علاوه، داشتن تجربه و ابزارآلات خاص نیز مهم است. بنابراین برطرف کردن علت خرابی دکمه های ماکروفر، مسئله‌ی بسیار حساسی است که هر فردی صلاحیت لازم برای انجام آن‌ها را ندارد. یادآوری می کنیم که مطالبی که در رابطه دلایل خرابی دکمه های ماکروفر گفته شد، به مدل دستگاه هم بستگی دارد و باید توجه داشته باشید که بسته به هر مدل، باید به سراغ بخش خاصی رفت؛ مثل آنچه در مورد انواع دکمه های لمسی و معمولی ذکر شد.

اگر به دنبال علت کار نکردن دکمه های ماکروفر هستید و نتوانستید راهنمایی مد نظرتان را در این مطلب پیدا کنید، سوالاتتان را حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان کاراباما پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.