استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور پکیج تاچی

کد خطا یا ارور پکیج تاچی

چگونه کد خطا یا ارور پکیج تاچی را برطرف کنیم؟

پکیج تاچی محصول مشترک ایران و چین است و توانسته جایگاه خودش را در میان خانواده‌های ایرانی پیدا کند؛ با این حال، از آنجایی که ماهیت پکیج، مصرفی بوده و مدام در حال استفاده از آن هستیم، ممکن است در طول زمان دچار اصطحلاک شده و شما را به فکر تعمیر پکیج دیواری بیاندازد. درخواست‌های تعمیر پکیج تاچی، اغلب به دلیل بروز کد خطا یا ارور پکیج تاچی است. فراموش نکنید که مشکلات مربوط به رسوب گرفتن پکیج تاچی نیز، از مشکلات متداولی است که نه تنها در این برند، بلکه در مورد برندهای مختلف پکیج مطرح است و با کارهایی نظیر سرویس دوره ای پکیج می‌توانید از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کنید اما خواه ناخواه ممکن است زمان‌هایی پیش بیاید که با ارورهایی مواجه شوید، پس بهتر است بدانید که در چنین مواردی چه باید کرد.

جهت آشنایی با کد خطا یا ارور پکیج تاچی و نیز آگاهی از مشکلاتی که هر کد خطا به آن اشاره دارد، شرح کوتاهی از ارورهای این پکیج را برایتان آماده کرده‌ایم؛ البته باید به این نکته توجه داشته باشید که تفسیر کد ارور پکیج تاچی، کار آسانی نیست و نیازمند تخصص، دانش و تجربه‌ی کافی است. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که رفع خطای پکیج تاچی را به تکنسین کاراباما بسپارید تا از بروز مشکلات و خسارات بعدی نیز جلوگیری کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

پکیج تاچی چه انواعی دارد؟

پیش از آنکه بخواهیم به سراغ مشکلات متداول پکیج تاچی برویم، بد نیست معرفی کوتاهی از انواع پکیج تاچی داشته باشیم؛ پکیج‌های دیواری تاچی در چند مدل مختلف تولید شده‌اند، ازجمله‌ی برخی مدل‌های متداول این پکیج می‌توان به این موارد اشاره کرد: Premium، Type B، Type C و Type D. این پکیج‌ها دارای ظرفیتی از 24000 تا 4000 و در انواع تک مبدل و یا فن دار و بدون فن و چگالشی در بازار و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته‌اند.

در این مطلب سعی داریم تا انواع کد خطا یا ارور پکیج تاچی در مدل‌های متداول‌تر آن را در اختیارتان قرار دهیم.

مشکلات متداول پکیج تاچی کدام است؟

تمامی مدل‌های پکیج تاچی در گذر زمان و یا استفاده‌ی نادرست، دچار مشکلات متداول مشابهی می‌شوند. مشکلاتی نظیر موارد زیرکه عمده علت نمایش کد خطا یا ارور پکیج تاچی هستند:

  • پکیج تاچی خاموش می‌شود
  • پکیج تاچی روشن نمی‌شود
  • گرم نکردن آب و شوفاژها
  • پکیج تاچی صدا می‌دهد
  • پکیج تاچی نشتی دارد
  • پکیج تاچی دچار افت فشار مداوم شده است

نکته:

همانطور که گفته شد، کد خطا یا ارور پکیج تاچی به دلایل مختلفی نمایش داده می‌شود و برطرف کردن آن‌ها نیازمند تخصص، تجربه و مهارت کافی است. صورتی که در این امر تخصص ندارید و یا در خصوص سرویس پکیج، تجربه‌ی کافی ندارید، به هیچ وجه شخصا برای  تعمیر پکیج تاچی اقدام نکنید و حتما از تعمیرکاران ماهر و باتجربه‌ی کاراباما کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

ارورهای پکیج به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

ارورهای پکیج در کل به دو دسته تقسیم می‌شوند و تشخیص اینکه هر ارور مربوط به کدام دسته است، امری فنی بوده و صرفا با مراجعه به دفترچه راهنما امکان‌پذیر نیست و نیاز به بررسی دقیق دستگاه دارد.

دسته‌ اول ارورهایی هستند که اگر بروز پیدا کنند، نشان از آن دارند که عملکرد پکیج به کل با اختلال مواجه شده است. چنین ارورهایی اغلب به دلیل بروز مشکل در یکی از قطعات اصلی پکیج نمایش داده می‌شوند و قطعه باید به سرعت بررسی، تعمیر یا تعویض شود.

کد خطا یا ارور پکیج تاچی

دسته دوم ارورهایی هستند که عملکرد دستگاه را مختل نمی‌کنند و در حین کارکرد معمولی پکیج، نمایش داده می‌شوند. عموما ارور رسوب داشتن پکیج، از این دسته ارورها محسوب می‌شود و گاها خودشان پس از مدتی ناپدید می‌شوند؛ اما نباید چنین موضوعی باعث شود تا آن‌ها را نادیده بگیرید. به همین دلیل با مشاهده‌ی هر اروری، باید مراتب را به تکنسین متخصص ارجاع دهید.

لازم به ذکر است که انواع کد خطا یا ارور پکیج تاچی به سه نوع مختلف تقسیم می‌شود؛ که این سه نوع با حروف A، B و C شناخته می‌شوند.

در جدول زیر، روش‌های برطرف کردن کد خطا یا ارور پکیج تاچی به صورت مختصر شرح داده شده است، اما بهتر است در صورت مواجه شدن با کد خطا یا ارور پکیج تاچی، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید تا خیالتان از بابت اینکه مشکل به‌وجود آمده اصولی حل خواهد شد، راحت شود.

جدول کد خطا یا ارور پکیج تاچی

کد خطا شرح خطا
تیپ A
E1 احتراق پکیج با مشکل مواجه شده و شعله تشکیل نمی‌شود. احتمالا فشار گاز کم است و یا اتصال سیم برق شیر گاز با مشکل مواجه است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E2 مبدل بیش از حد مجاز گرم شده است و احتمالا پمپ دستگاه خراب شده باشد. همچنین ممکن است خرابی در قسمت‌ شیر سه راهه برقی ایجاد شده و شیر مدار رفت و برگشت گرمایش نیز بسته باشد. جهت بررسی دقیق‌تر مشکل، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E3 تهویه دچار مشکل شده و احتمالا پرشر سوئیچ فن خراب شده است و یا اینکه مسیر دودکش گرفته است. همچنین ممکن است اتصال برد مدار قطع شده باشد، برای بررسی این مشکل، فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E4 فشار آب خیلی کم است و نیز ممکن است پرشر آب خراب شده باشد. همچنین ممکن است مشکل از اتصالات برد هم باشد. برای بررسی دقیق‌تر مشکل، بدون معطلی پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E6 حسگر دمای آب گرم یا NTC R با مشکل مواجه شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. همچنین ممکن است اتصال سیم آن به برد قطع شده باشد. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E7 حسگر دمای آب مصرفی دچار اختلال شده و NTC خراب شده است. جهت بررسی مشکل، فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E9 پکیج دچار یخ زدگی شده و باید فورا بررسی شود. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
تیپ B
E1 در احتراق دستگاه مشکلی هست و احمالا گاز به دستگاه وارد نمی‌شود و یا فشار گاز خیلی کم است. الکترود جرقه زن نیز باید بررسی شود. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E2 تهویه دچار اختلال شده و احتمالا مسیر دودکش مسدود شده است. ممکن است پرشر فن نیز خراب شده باشد و یا اتصال برد قطع باشد. فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E3 سنسور تهویه خراب شده است و پرشر فن با مشکل روبه‌رو شده است. همچنین ممکن است ونتوری داخل فن هم خراب شده باشد. برای برطرف کردن این مشکلات، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E4 مبدل بیش از حد گرم شده و احتمالا پمپ دستگاه خراب شده و یا سوخته است. ممکن است مشکل از شیر سه راهه برقی و شیر مدار رفت و برگشت گرمایش هم باشد و بررسی دقیق‌تر آن توسط متخصص توصیه می‌شود. فورا پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E5 عملکرد سنسور آب سرد ورودی دچار اختلال شده است و به احتمال زیاد NTC خراب شده و آی سی برد نیز نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E6 حسگر آب گرم دچار خطا شده و احتمالا نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. به همین دلیل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E7 عملکرد حسگر مدار گرمایش با اختلال مواجه شده است و باید بررسی شود. جهت رفع این مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E8 برد کنترل خراب شده است و باید فورا تعمیر یا تعویض شود. برای این منظور، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E9 فشار آب کم است و باید این مشکل را دقیق‌تر بررسی کنید. بهتر است پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
تیپ C
E1 تهویه با مشکل رو به رو شده است و باید مشکل آن سریعا بررسی شود. ممکن است پرشر فن با مشکل مواجه شده باشد. همچنین ممکن است ونتوری داخل فن هم خراب شده باشد. برای برطرف کردن این مشکلات، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E2 عملکرد حسگر دمای مدار گرمایش مختل شده و باید دقیق‌تر بررسی شود. برای این منظور، پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E3 حسگر دمای آبگرم با اختلال مواجه شده است و نیاز به بررسی دارد. برای این کار، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E4 دمای مبدل بیش از اندازه بالا رفته و گرم شده است. جهت بررسی مشکل، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E5 مدار شیر گاز دچار مشکل شده و باید بررسی شود. پکیج را خاموش کنید و با کاراباما تماس بگیرید.
E6 احتراق دچار نقص شده و باید فورا مورد بررسی قرار بگیرد. برای این منظور، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E7 شعله دچار مشکل شده و به درستی تشکیل نمی‌شود. برای برطرف کردن مشکل آن، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E8 فشار گاز کم است و یا دچار مشکل شده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E9 پکیج دچار یخ زدگی شده و فورا باید برای بررسی مشکل آن، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EB پکیج خاموش است اما شعله همچنان تشخیص داده می‌شود. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EC برد الکتریکی خراب شده و مشکل آن باید فورا بررسی شود. برای این منظور، پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EP پکیج با کمبود آب مواجه شده و احتمالا فشار آب کم است و یا لوله دچار انسداد شده است. پکیج را خاموش کنید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور پکیج تاچی، به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن‌ها بتوانید تا حدودی از مشکلی که پکیجتان با آن مواجه است، مطلع شوید و در نتیجه ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم پکیج به‌وجود نیاورید که قابل حل نباشد. قطعات پکیج و مشکلاتی که ممکن است برای هرکدام پیش بیاید، پیچیدگی‌های مخصوص به خودشان را دارد و به همین دلیل حتی اگر با ساز و کار پکیج تاچی تا حدودی آشنایی دارید هم، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات متداول پکیج تاچی را به دست تکنسین متخصص این نوع از پکیج‌هابسپارید.

اگر در مورد کد خطا یا ارور پکیج تاچی سوالی دارید نیز همین‌جا آن را بپرسید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند. شما همچنین می‌توانید برای تعمیر پکیج تاچی هم روی کمک ما و همکاران متخصصمان حساب کنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.