استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت برق داشتن بدنه پکیج چیست؟

علت برق داشتن بدنه پکیج

در سال‌های اخیر بسیاری از خانه‌ها برای گرم کردن فضا و تامین آب گرم مجهز به پکیج دیواری شده اند. این دستگاه پرکار خانه‌های امروز، فضای کمی را اشغال می‌کند و راحتی و آرامش زیادی به خانواده‌ها بخشیده است، به طوری که خرابی آن همه اعضای خانواده را با چالش زیادی مواجه می‌کند. در این مقاله به برق داشتن بدنه پکیج به عنوان یکی از رایج‌ترین مشکلات این دستگاه خواهیم پرداخت. به علاوه، راهکار حل مشکل برق داشتن بدنه پکیج را در اختیار شما قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید!

رفع مشکل برق داشتن بدنه پکیج

همواره توصیه می‌شود که برای افزایش طول عمر و اطمینان از کارکرد بهینه لوازم خانگی، سرویس دوره ای آنها را در برنامه خود داشته باشید. با  این حال، گاهی به دلایل متفاوت ممکن است پکیج دچار مشکل شود. یکی از این مشکلات، برق داشتن بدنه پکیج است که باید به موقع جهت رفع آن اقدام کنید. در صورتی که دانش فنی در زمینه تعمیر پکیج ندارید، به هیچ وجه شخصا برای برطرف کردن علت برق داشتن بدنه پکیج اقدام نکنید، چرا که ممکن است باعث بروز آسیب‌های بیشتر به دستگاه شده، متحمل پرداخت هزینه اضافی شوید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل پکیج خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار پکیج

علت برق داشتن بدنه پکیج چیست؟

برق داشتن بدنه پکیج دلایل مختلفی دارد که تشخیص هریک از آن‌ها و نیز برطرف کردن‌شان، نیازمند تجربه و تخصص کافی است. در واقع توصیه می شود که عیب یابی پکیج را به یک تکنسین ماهر از مراکز مجاز تعمیر لوازم خانگی بسپارید. از جمله دلایل برق داشتن بدنه پکیج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرابی قطعات برقی پکیج
  • آسیب دیدن قطعه فیوز
  • استفاده نکردن از کابل یا سیم ارت
  • برخورد سیم‌های داخلی پکیج با بدنه آن
  • آسیب دیدن روکش یا محافظ سیم کشی پکیج

در ادامه به توضیح هریک از علت‌ها بالا خواهیم پرداخت و توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد تا درک بهتری از مشکل پیش آمده داشته باشید.

آسیب دیدن روکش یا محافظ سیم کشی پکیج

1. خرابی قطعات برقی پکیج

مهم‌ترین علت برق داشتن بدنه پکیج، خرابی قطعات برقی دستگاه است. قطعات برقی پکیج نظیر: فن پکیج و جرقه‌زن، نقش بسیار مهمی در عملکرد این دستگاه داشته و در صورت خرابی، باعث مختل شدن عملکرد پکیج خواهند شد. خرابی این قطعات می‌تواند موجب انتقال برق به قسمت خارجی و بدنه پکیج شده و در نتیجه‌ی اتصال کوتاه، پکیج را از کار بیاندازند.

2. آسیب دیدن قطعه فیوز

جریان برقی که وارد برد می‌شود، اول از فیوز عبور کرده و با ولتاژ مناسبی به برد می‌رسد. اگر فیوز خراب شده باشد، ولتاژ جریان برق کنترل نشده و باعث آسیب رساندن به سایر قطعات پکیج خواهد شد. این مشکل، باعث اتصال کوتاه و برق داشتن بدنه پکیج نیز خواهد شد.

3. استفاده نکردن از کابل یا سیم ارت

مورد دیگر علت برق داشتن بدنه پکیج، استفاده نکردن از سیم ارت است. این سیم، وظیفه‌ی انتقال بار الکتریکی اضافی دستگاه به زمین را دارد و اگر از آن استفاده نشود، بار الکتریکی و برق اضافی پکیج به زمین منتقل نخواهد شد و در نتیجه، منجر به برق داشتن بدنه پکیج می‌شود.

نکته

عیب یابی پکیج دیواری کاری تخصصی بوده که نیازمند داشتن دانش فنی و تجربه سالها تعمیرات بر روی انواع پکیج است. هرچند برندها و مدل های مختلف تفاوت های گاها زیادی با یکدیگر دارند، اما ساختار و نحوه کار آنها یکسان است و همچنین مشکلات رایج و خرابی پکیج، به طور مثال مشکلات و خرابی پکیج بوتان با برندها و مدل های دیگر پکیج نیز یکسان است. بنابراین می توان عیب یابی پکیج بوتان و یا تعمیر پکیج ایران رادیاتور را با عیب یابی و تعمیر پکیج هر برند دیگری یکسان در نظر گرفت و از مطالب موجود در این مقاله برای عیب یابی و رفع معایب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و… استفاده نمود.

برای بررسی علت برق داشتن بدنه پکیج نیز می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را برای تعمیر پکیج ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند

4. برخورد سیم‌های داخلی پکیج با بدنه آن

اگر سیم کشی داخلی پکیج دچار مشکل شود و سیمی از محل خود خارج شده و با بدنه پکیج برخورد کند، برق ورودی پکیج روی بدنه پخش خواهد شد و موجب برق داشتن بدنه پکیج خواهد شد.

5. آسیب دیدن روکش یا محافظ سیم کشی پکیج

آخرین علت برق داشتن بدنه پکیج، از بین رفتن روکش محافظ سیم‌های دستگاه است که به موجب آن، برق خارج شده و وارد بدنه پکیج خواهد شد.

چگونه مشکل برق داشتن بدنه پکیج را برطرف کنیم؟

مشکل برق داشتن بدنه پکیج از جمله مشکلات متداولی است که اکثر افراد با آن مواجه خواهند شد. برای برطرف کردن این مشکل، باید چند نکته را مورد توجه قرار دهید:

  1. به سرویس دوره‌ای و به موقع پکیج توجه کنید. این سرویس، باید هر شش ماه یکبار صورت بگیرد تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند. کاراباما این سرویس را در اختیار شما قرار داده است.
  2. راه‌اندازی و نصب اصولی پکیج نیز یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند از بروز مشکل برق داشتن بدنه پکیج، جلوگیری کند.
  3. استفاده از سیم ارت را فراموش نکنید. این روش، بهترین راه برای جلوگیری از مشکل برق داشتن بدنه پکیج است، پس به هیچ وجه آن را فراموش نکرده و حتما به آن توجه کنید.

سخن آخر

کاراباما مفتخر است که تمامی خدمات مربوط به  نصب، سرویس و تعمیر پکیج دیواری را با همکاری بهترین متخصصین به شما ارائه می‌کند و نیز تمامی موارد را نیز ضمانت کرده تا خیال شما از بابت موارد انجام شده راحت باشد.

اگر شما هم با برق داشتن بدنه پکیج مواجه هستید و یا سوالی در خصوص سرویس‌های دوره‌ای پکیج دارید، همین‌جا و در بخش نظرات از کاراباما راهنمایی بخواهید، ما در کنارتان هستیم.

سوالات متداول

برق داشتن بدنه پکیج دلایل مختلفی دارد که تشخیص هر یک از آن‌ها نیازمند دانش فنی و تخصص است. برخی از دلایل برق داشتن پکیج عبارتند از: خرابی قطعات برقی پکیج، آسیب دیدن قطعه فیوز، استفاده نکردن از کابل یا سیم ارت و .....

برای برطرف کردن مشکل برق داشتن پکیج، باید چند نکته را مورد توجه قرار دهید: به سرویس دوره‌ای و به موقع پکیج توجه کنید. راه‌اندازی و نصب اصولی پکیج نیز یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند از بروز مشکل برق داشتن بدنه پکیج، جلوگیری کند. استفاده از سیم ارت را فراموش نکنید. این روش، بهترین راه برای جلوگیری از مشکل برق داشتن بدنه پکیج تلقی می‌شود.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.