استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور یخچال هیتاچی

کد خطا یا ارور یخچال هیتاچی

آیا کد خطا یا ارور یخچال هیتاچی را می توان برطرف کرد؟

در مقایسه با سایر لوازم خانگی، یخچال تنها دستگاهی است که در تمام طول شبانه‌روز و روزهای سال، بدون وقفه کار کرده و نیازهای اهل خانه را برطرف می‌کند و دقیقا به همین دلیل است که درخواست‌های تعمیر یخچال بیش‌تر از سایر دستگاه‌ها ثبت می‌شود. عیب یابی یخچال و رسیدگی به مشکلات آن،باید بلافاصله پس از مشاهده‌ی نشانه‌های خرابی آغاز شود، وگرنه نه تنها متحمل خسارات گزاف خواهید شد، بلکه مواد غذایی خود را نیز از دست خواهید داد.

یخچال هیتاچی این روزها جای خود را در میان مصرف‌کنندگان ایرانی باز کرده است و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله از کاراباما به شرح کد خطا یا ارور یخچال هیتاچی بپردازیم. البته باید توجه داشته باشید که تفسیر دقیق کد خطا، بدون تخصص کافی امکان‌پذیر نیست؛ اما داشتن دانش مختصری در مورد اینکه هر کد ممکن است به خرابی یا اختلال در کدام بخش یخچال اشاره کند، می‌تواند به فرایند درخواست تعمیر یخچال هیتاچی توسط شما، سرعت ببخشد و در نتیجه از بروز خرابی‌های جدی بعدی پیشگیری کند.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

کد خطا یا ارور چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم، بد نیست تعریف دقیقی از کد خطا یا ارور یخچال داشته باشیم. به نظر می‌رسد هر اختلالی که باعث شود یخچال شما نتواند وظایفش را به درستی به انجام برساند، به این معناست که یخچال شما دچار اشکال شده و با خطا مواجه است؛ اما ماهیت کد خطا چیست؟

کدهای خطا در واقع زنگ خطری هستند که به شما اعلام می‌کنند دستگاهتان با مشکل مواجه شده است و زمانی به شما نمایش داده می‌شوند که قطعه‌ای از دستگاه دچار اشکال شده باشد و یا بخشی از یخچال هیتاچی شما نتواند به وظیفه‌ای که دارد عمل کند.

بدیهی است که هر بخشی از یخچال، کد خطای مخصوص به خود را دارد و این را هم نباید فراموش کنید که کدهای خطا انواع مختلفی دارند و باتوجه به اینکه با چه نوع کد خطایی مواجه هستید باید به فکر راه چاره باشید. اصولا تشخیص نوع خطا و تفسیر آن، نیازمند تخصص است.

کد خطا یا ارور یخچال هیتاچی

نحوه عیب یابی یخچال هیتاچی چگونه است؟

تکنولوژی یخچال‌هایی نظیر هیتاچی، پیچیدگی‌های مخصوص به خودشان را دارند و به همین دلیل بررسی و عیب یابی آن‌ها نیز نیازمند تخصص و تجربه‌ی فراوان است. اما بد نیست در این فرصت، با مشکلات متداول یخچال هیتاچی آشنا شویم تا اگر نشانه‌هایی از بروز هریک از آن‌ها را در دستگاه مشاهده کردیم، فورا با تعمیرگاه مجاز نظیر کاراباما تماس بگیریم.

مشکلات متداول یخچال هیتاچی به شرح زیر است:

 • یخچال فریزر هیتاچی صدای زیاد می‌دهد.
 • یخچال فریزر هیتاچی روشن نمی‌شود.
 • یخچال فریزر هیتاچی یکسره کار می‌کند.
 • فریزر هیتاچی منجمد نمی‌کند.
 • لاستیک دور درب یخچال فریزر هیتاچی خراب شده است.
 • موتور یخچال فریزر هیتاچی کار نمی‌کند.
 • موتور یخچال فریزر هیتاچی داغ کرده است.
 • یخچال فریزر هیتاچی برفک می‌زند ودیفراست نمی‌کند.
 • فن یخچال فریزر هیتاچی کار نمی‌کند.
 • سنسور یخچال فریزر هیتاچی عمل نمی‌کند.
 • صفحه دیجیتالی یخچال فریزر هیتاچی خراب شده است.
 • برد الکترونیکی یخچال فریزر هیتاچی خراب شده است.

نکته:

اگر کد خطایی در یخچال فریزر هیتاچی نمایش داده شد که برایتان جدید بود و در دفترچه راهنما یا اینجا، توضیحی برای آن نیافتید، به هیچ‌ وجه شخصا وارد عمل نشوید و حتماً از تعمیرکار یخچال فریزر هیتاچی کمک بخواهید؛ برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواست تعمیر یخچال هیتاچی را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن کد خطا یا ارور یخچال هیتاچی مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، مراتب را به تکنسین ارجاع دهید؛ زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید مطمئن باشید که مشکل پیش آمده، اصولی رفع خواهد شد و به سایر قطعات دستگاه شما نیز آسیبی نخواهد رسید.

جدول کد خطا یا ارور یخچال هیتاچی

کد خطا شرح خطا
F002 ارتباط برد اصلی و برد پنل نمایشگر با مشکل مواجه شده است. جهت بررسی برد الکترونیکی و برد پنل و اتصالات میان برد اصلی و برد پنل، با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F003 واحد IM با مشکل مواجه شده است. هرچه سریع‌تر یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
F004 محفظه‌ی دیفراست فریزر خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. همچنین ممکن است سنسور دیفراست فریزر اتصالی پیدا کرده یا خراب شده باشد. احتمال بروز مشکل در برد الکترونیکی نیز می‌رود، به همین دلیل بهتر است برای بررسی دقیق‌تر مشکل، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F005 سنسور IM دچار اختلال شده است و باید تعمیر یا تعویض گردد. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
F007 رله و اورلود باید هرچه سریع‌تر بررسی شوند تا در صورت لزوم تعمیر یا تعویض گردند. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F008 کمپرسور (موتور) یخچال با مشکل مواجه شده است و به دلیل جدیت موضوع، باید بدون معطلی یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F009 کمپرسور یخچال دچار اختلال شده است و ممکن است نیاز به تعمیر یا حتی تعویض داشته باشد. فورا یخچال را از برق بکشید و با کاراباما مجاز تماس بگیرید.
F011 در سرعت کمپرسور مشکلی ایجاد شده است و باید به طور کامل بررسی شود. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F012 موتور FR یخچال با مشکل روبه‌رو شده است و باید توسط متخصص بررسی شود. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F013 موتور فن K  دچار اختلال شده است و پروانه‌های فن نیز باید بررسی شوند. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F014 افت ولتاژ منبع تغذیه؛ این مورد بسیار خطرناک بوده و ممکن است به یخچال آسیب جدی وارد کند. جهت بررسی برد الکترونیکی با کاراباما تماس بگیرید.
F015 موتور F2 با مشکل مواجه شده است و عملکرد آن مختل شده. بدون معطلی یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F016 فن RR خطا داده است و باید هرچه زودتر بررسی شود. برای این کار یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F018 سنسور دیفراست خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض گردد، همچنین برد الکترونیکی نیز باید بررسی شود. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F101 سنسور انجماد خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. جهت بررسی مشکل، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F102 سنسور دمای محیطی یخچال، خراب شده است. سیم‌های سنسور و برد الکترونیکی باید هرچه سریع‌تر بررسی شوند. یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
F103 سنسور TC خطا داده است و خرابی آن باید بررسی شود. برای این کار، فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F104 سنسور دیفراست خطا داده است و نیاز به بررسی جهت تعمیر یا تعویض دارد. به محض دیدن این ارور یخچال هیتاچی، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F106 سنسور دمای داخلی یخچال با مشکل مواجه شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. جهت بررسی دقیق‌تر مشکل یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F110 عملکرد سنسور دیفراست با اختلال مواجه شده است و باید تعمیر یا تعویض شود. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F301 دمای فریزر بالا رفته و داخل آن گرم شده است. احتمال دارد لاستیک دور درب خراب شده باشد؛ اگر چنین نبود، ممکن است کمپرسور با مشکل مواجه شده باشد پس بهتر است فورا یخچال را از برق بکشید و با کاراباما تماس بگیرید.
F302 دمای یخچال و فریزر بالا رفته و فضای داخلی این دو، خنک نیست. ابتدا لاستیک دور درب را بررسی کنید و اگر سالم بود، احتمال مشکل برد الکترونیکی و کمپرسور وجود دارد. فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور یخچال هیتاچی به اختصار توضیح داده شده است تا با مراجعه به آن بتوانید حدودا از مشکلی که یخچالتان با آن مواجه شده است، باخبر شوید؛ با آگاهی از احتمالات موجود، قادر خواهید بود تا ارور پیش آمده را بهتر و صحیح‌تر به تکنسین مربوطه ارجاع دهید و در حل سریع‌تر و بهتر مشکلتان قدمی بردارید.

به خاطر داشته باشید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم یخچال به‌وجود نیاورید، چراکه به قطعات آن صدمه خواهید زد. یخچال هیتاچی مجهز به تکنولوژی پیشرفته و جدیدی است که با یخچال‌های تولید داخل تفاوت‌هایی دارد و به همین دلیل حتی اگر در تعمیر یخچال‌های داخلی تخصص دارید، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات یخچال هیتاچی را به دست تکنسین متخصص این نوع از یخچال‌ها بسپارید.

آیا تا به حال با ارور ناآشنایی در یخچال هیتاچی مواجه شده‌اید که در این جدول به آن نپرداخته باشیم؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.