استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت خرابی تلویزیون سامسونگ

علت خرابی تلویزیون سامسونگ

مشکلات متداول تلویزیون سامسونگ و راه‌ حل آن‌ها

بر کسی پوشیده نیست که وجود تلویزیون، آن هم امروزه و در هر خانه‌ای، از واجبات است. تفریحات مختلف بسیاری را می‌توان در خانه و فقط به دلیل وجود تلویزیون انجام داد و زمانی که این دستگاه دچار مشکل ‌شود، دیگر نمی‌توان برای تعمیر تلویزیون وقت را هدر داد و باید هرچه سریع‌تر اقدام کرد.

تلویزیون‌ها برندهای مختلفی دارند اما مشکلات متداول آن‌ها تقریبا به هم شبیه است؛ در عین حال، نحوه‌ی عیب‌ یابی این دستگاه و نیز برطرف کردن این موارد ممکن است کمی نسبت به هر برند، با دیگری تفاوت‌هایی داشته باشد. در این بخش به سراغ تلویزیون سامسونگ و تمامی آن دلایلی رفته‌ایم که در نهایت شما را به سمت تعمیر تلویزیون سامسونگ می‌کشاند.

در این مقاله از کاراباما به بررسی علت خرابی تلویزیون سامسونگ و مدل‌های مختلف آن پرداخته‌ایم تا در زمان مواجهه با آن‌ها، تا حدی با آنچه پیش آمده آشنا باشید و هنگام ارجاع مشکلات به تکنسین، بتوانید دقیق‌تر و حساب شده‌ترعمل کنید. پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ وجه، شخصا برای رفع علت خرابی تلویزیون سامسونگ اقدام نکنید تا آسیب‌های بیشتری به دستگاه وارد نشده و متحمل خسارات سنگین نشوید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل تلویزیون خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار تلویزیون

مشکلات متداول تلویزیون سامسونگ چیست؟

پیش از اینکه به سراغ علت خرابی های تلویزیون سامسونگ برویم، باید با مشکلات متداول این دستگاه آشنا شویم. از مشکلات متداول تلویزیون سامسونگ می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ
 • قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ
 • خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ
 • خاموشی تلویزیون یا تاریک شدن تصویر تلویزیون سامسونگ
 • قطع شدن تصویر تلویزیون، چند ثانیه پس از روشن شدن آن
 • تصویر از قسمت بالا تاریک و روشن شده و تصویر دوتایی می شود
 • تلویزیون سامسونگ تصویر دارد ولی صدا ندارد
 • تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد
 • ماندن تلویزیون سامسونگ در حالت استندبای
 • تشخیص ندادن رنگ صفحه نمایش تلویزیون
 • روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

در ادامه، علت خرابی تلویزیون سامسونگ را باتوجه به مشکلات متداول ذکر شده بررسی خواهیم کرد، پس همراهمان باشید.

دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ

عموما تلویزیون های LCD سامسونگ با این مشکل روبه‌رو می‌شوند و دلیل آن هم خرابی برد پاور دستگاه است. بعید است تلویزیون سامسونگ را به تازگی خریده باشید و شاهد بروز این مشکل باشید؛ چراکه علت خرابی تلویزیون سامسونگ در قسمت برد پاور، بیشتر به طول عمر تلویزیون بستگی دارد و اگر چندین سال از خرید آن می‌گذرد و ساعات روشن بودن آن نیز قابل توجه بوده، ممکن است با این مشکل روبه‌رو شوید. راه حل این مشکل، در دستان توانمند تکنسین است.

قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

تصویر تلویزیون سامسونگ زمانی قطع می‌شود که برد تیکان خراب می‌شود؛ این برد آخرین مرجع پردازش تصویر قبل از اعمال به پنل تلویزیون است. در این حالت، بک لایت همچنان وجود دارد و علت خرابی تلویزیون سامسونگ و قطع شدن تصویر این دستگاه، بیشتر مربوط به بک لایت است. این مورد نیز در تلویزیون‌های LCD بیشتر مشاهده می‌شود.

نکته:

توجه داشته باشید که گاهی علت خرابی تلویزیون سامسونگ را باید در تنظیمات این دستگاه جستجو کنید و در مواردی عیب از ساختار دستگاه نیست! بنابراین به محض مشاهده‌ی هر گونه ایرادی، تلویزیون را از برق بکشید و پس از چند دقیقه مجددا به برق متصل کرده و دستگاه را روشن کنید و ببینید مشکل برطرف شده یا خیر.

اگر مشکل برطرف نشد، هرچه سریع‌تر نسبت به سرویس و تعمیر تلویزیون سامسونگ اقدام کنید. برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

اگر مشغول تماشای تلویزیون هستید و ناگهان دستگاه خاموش و روشن می‌شود، به احتمال زیاد یکی از تلویزیون های LED سامسونگ سری 5 مانند  D5000 و D5500 , D5950 را دارید. علت خرابی تلویزیون سامسونگ و خاموش و روشن شدن آن به خرابی برد پاور برمی‌گردد. اغلب می‌توان با تعویض نرم‌افزار تلویزیون، تعویض IC، تعویض قطعات مرتبط با بخش حافظه‌ی دستگاه و در نهایت، تعویض برد پاور این مشکل را برطرف کرد.

علت خرابی و مشکلات متداول تلویزیون سامسونگ

خاموشی تلویزیون یا تاریک شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

تلویزیون‌های LED سری H سامسونگ، مدل UA48H5590 بیشتر دچار این مشکل می‌شوند و دلیل آن چیزی نیست جز خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ! در صورت بروز این مشکل، بک لایت باید فورا تعویض شود.

قطع شدن تصویر تلویزیون، چند ثانیه پس از روشن شدن آن

علت خرابی تلویزیون سامسونگ و قطع شدن تصویر، چند ثانیه پس از روشن کردن دستگاه، مربوط به برد بک لایت و LEDهای داخل پنل است. در چنین موردی نیز باید به سراغ تعمیر بک لایت بروید، که امر بسیار تخصصی و پیچیده‌ای بوده و باید زیر نظر تکنسین انجام شود.

تصویر از قسمت بالا تاریک و روشن شده و تصویر دوتایی می شود

این مشکل، از سری مشکلات متداول سری 5 و مدل‌های 5500، 5550 و 5000 است. برای رفع این علت خرابی تلویزیون سامسونگ، باید اتصالات کابل و اتصالات آنتن بررسی شوند. چنین امری نیازمند تخصص است، پس توصیه می‌شود شخصا دست به کار نشوید.

تلویزیون سامسونگ تصویر دارد ولی صدا ندارد

ممکن است علت خرابی تلویزیون سامسونگ در این مورد بخصوص، خرابی بلندگوها باشد که به لیل حجم کم و نازک بودن آن‌ها، با بروز کوچک‌ترین مشکل، از کار می‌افتند. اگر قطعی صدا ادامه دار بود، زمان آن رسیده که به خرابی مین برد شک کنید و هرچه سریع‌تر برای تعمیر تلویزیون سامسونگ دست به کار شوید.

تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد

زمانی که تلویزیون LED سامسونگ، صدا دارد ولی تصویر ندارد، باید به سراغ بک لایت بروید، چراکه خرابی بک لایت در تلویزیون های ال ای دی سامسونگ بسیار شایع بوده و علت خرابی تلویزیون سامسونگ هستند.

نکته:

ممکن است مشکل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ با ریست کردن آن رفع شود، برای ریست کردن تلویزیون خود دو شاخه تلویزیون را از جریان برق جدا کنید؛ دکمه پاور (خاموش/روشن) روی خود تلویزیون را حداقل 10 ثانیه نگه دارید سپس چند دقیقه صبر کنید و بعد کابل تلویزیون را به برق متصل و دستگاه را روشن کنید.

ماندن تلویزیون سامسونگ در حالت استندبای

این علت خرابی تلویزیون سامسونگ را باید در قسمت برد پاور جستجو کنید، چراکه اگر این قطعه ولتاژ کافی به دیگر بخش‌های تلویزیون نرساند، تلویزیون خاموش شده و در حالت استندبای می‌ماند. اگر بنا به هر دلیلی، مشکل از برد پاور نباشد، باید به سراغ مین برد بروید.

تشخیص ندادن رنگ صفحه نمایش تلویزیون

نگران نباشید، مشکل از تظیمات دستگاه است و علت خرابی تلویزیون سامسونگ در این مورد، موضوع چندان پیچیده‌ای نیست. تنها کافی است تنظیمات بک لایت تلویزیون سامسونگ را افزایش دهید و روی گزینه Color Tempreture کلیک کرده و رنگ‌های سرد را انتخاب کنید. رنگ‌ها را هم بیشتر کرده و در نهایت تصویر dynamic را به Vivid تبدیل کنید تا مشکل برطرف شود.

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

در نهایت، علت خرابی تلویزیون سامسونگ در روشن نشدن تلویزیون، خرابی برد پاور یا تغذیه است. توجه داشته باشید که اگر برد بیش از حد داغ شده باشد، می‌تواند به سیستم داخلی تلویزیون آسیب برساند. داشتن محافظ برق برای تلویزیون می‌تواند از بروز چنین مشکلی پیشگیری کند.

سخن آخر

بررسی علت خرابی تلویزیون سامسونگ و نحوه عیب یابی و تعمیر مدل‌های مختلف آن  و نیز انجام سرویس، همگی نیازمند دانش تخصصی در رابطه با قطعات تلویزیون سامسونگ، وظایف و کارکرد آن‌ها‌ست. به علاوه، داشتن تجربه و ابزارآلات خاص نیز مهم است. بنابراین انجام عیب یابی تلویزیون سامسونگ و یا امور تعمیرات، مسئله‌ی بسیار حساسی است که هر فردی صلاحیت لازم برای انجام آن‌ها را ندارد. یادآوری می کنیم که مطالبی که در رابطه با علت خرابی تلویزیون سامسونگ و نحوه عیب یابی و تعمیر آن‌‌ها گفته شد، به مدل دستگاه بستگی دارد و باید توجه داشته باشید که بسته به هر مدل، باید به سراغ بخش خاصی رفت.

اگر تلویزیون سامسونگ شما دچار مشکلی شده که در این مطلب به آن اشاره نشده، حتما آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان کاراباما پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.