استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور کولر گازی بوش

هنگام رو به رو شدن با کد خطا یا ارور کولر گازی بوش چه باید کرد؟

کولر گازی بوش از کم دردسرترین کولرها محسوب می‌شود، با این حال گاهی پیش می‌آید که دچار مشکل شود و شما را درگیر مراحل تعمیر کولر گازی کند. داشتن شرح کوتاهی از لیست کد خطا یا ارور کولر گازی بوش در چنین مواقعی می‌تواند راهگشا باشد و به شما در حل سریع‌تر و بهتر مشکل کمک کند. در این مقاله از کاراباما به شرح تمامی کدهای خطا یا ارورهای کولر گازی بوش پرداخته‌ایم تا آنچه لازم است پیش از تماس با تعمیرگاه مجاز از آن اطلاع داشته باشید را باهم بررسی کنیم.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

کد خطا یا ارور کولر گازی زمانی نمایش داده می‌شود که کولر به هر دلیلی قادر به انجام وظایف خود نبوده و ساختار آن با اختلال مواجه شده باشد. هر ارور مختص یک بخش از کولر گازی است، در نتیجه اگر از نوع ارور و بخش مربوطه‌ی آن مطلع باشید، می‌توانید در هنگام تماس با تکنسین، آنچه پیش آمده را بهتر و دقیق‌تر شرح دهید.

کد خطا یا ارور کولر گازی بوش

اقدامات اولیه در صورت مشاهده‌ی کد خطا یا ارور کولر گازی بوش

گاهی نمایش ارور، نشان از مشکلات جزئی دارد و با برخی اقدامات اولیه قابل حل است. برخی از کولرهای گازی بوش پس از کارکرد طولانی، دچار داغ شدن برد دستگاه شده و با اختلالاتی مواجه می‌شوند. در این زمان بهتر است پیش از هر اقدامی، کولر را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. پس از آن، اگر در مدل کولر گازی شما، دکمه‌هایی روی دستگاه وجود دارد، با فشردن آن‌ها برق داخل مدار را نیز تخلیه کنید. نیم ساعتی کولر را در این حالت باقی بگذارید تا حافظه و پردازنده به طول کامل تخلیه شوند.

با انجام مراحل بالا، شما کولر را ریست کرده‌اید و ممکن است با روشن کردن دوباره‌ی آن، دیگر شاهد کد خطا نباشید. اما در مواردی کد خطا کمی بعد از ریست کردن یا بلافاصله پس از آن و در هنگام روشن کردن دستگاه، دوباره نمایش داده خواهند شد. در این حالت توجه داشته باشید که دیگر به هیچ وجه مراحل ریست را تکرار نکنید و حتما با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

نکته:

برای رفع ارور کولر گازی بوش در اولین قدم باید به سرویس منوال یا دفترچه راهنمای کولر دسترسی داشته باشید تا بتوانید معنی و مفهوم کد را متوجه شده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید. بعد از دسترسی به کد خطا و معنی این کد، باید بدانید که تمام ارورها حدود عیب سیستم را به شما هشدار می‌دهند و شما باید با چک کردن کامل آن به ایراد دقیق سیستم پی ببرید.

برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما درخواستتان را جهت تعمیر و عیب یابی کولر ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

کد خطا یا ارور کولر گازی بوشانواع کد خطا یا ارور کولر گازی بوش

کد خطا یا ارور کولر گازی بوش، مثل هر کولر گازی دیگری، انواعی دارد و بسته به نوع آن، باید سراغ قطعه‌ی مشخصی رفت و نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد. در ادامه انواع ارورها را به اختصار نام برده‌ایم تا با آن‌ها آشنا شوید:

  • بروز مشکل در موتور و فن داخلی و بیرونی
  • خرابی در سنسورهای داخلی
  • خرابی در سنسورهای بیرونی
  • اختلال در کارکرد اینورتر
  • خرابی سوئیچ کنترل دمای کمپرسور
  • افت ولتاژ مدار تغذیه
  • خرابی حافظه EEPROM
  • بروز اشکال در سنسور ولتاژ
  • قطع شدن اتصال یونیت داخلی و خارجی

توجه داشته باشید که سیستم کولر گازی بوش بسیار پیشرفته است و تشخیص نوع ارور و شیوه‌ی برطرف کردن آن، به تخصص کافی نیاز دارد، لذا اکیدا توصیه می‌کنیم که شخصا و در صورت نداشتن دانش لازم، وارد عمل نشوید و به قطعات کولر گازی آسیب نرسانید. به همین دلیل کاراباما اینجاست تا خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات کولر گازی بوش را با داشتن متخصصین دوره‌دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت به شما ارائه کند.

جدول کد خطا یا ارور کولر گازی بوش

کد خطا شرح خطا
E0 پارامتر EEPROM در یونیت داخلی کولر گازی بوش خطا داده است.  بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E1 ارتباط یونیت‌های داخلی و بیرونی کولر گازی بوش دچار مشکل شده است. احتمالا نصب نادرست سیم کنترل یونیت داخلی یا یونیت بیرونی باعث این مشکل شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E2 تشخیص سیگنال صفر عبوری دچار خطا شده است و اتصالات کولر گازی دچار اشکال شده، همچنین ممکن است PCB معیوب شده باشد؛ در این صورت بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E3 سرعت فن یونیت داخلی کولر گازی بوش از کنترل خارج شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E4 سنسور دمای اتاق یونیت داخلی T1 مدار باز یا اتصال کوتاه شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E5 سنسور دمای کویل اواپراتور T2 در کولر گازی بوش مدار باز یا اتصال کوتاه شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
EC کولر گازی دچار نشتی مبرد شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F0 تامین برق دستگاه دچار اختلال شده و سیم‌کشی مشکل دارد، همچنین عملکرد کمپرسور کولر گازی با خطا مواجه است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F1 سنسور دمای هوای محیط T4 مدار باز یا اتصال کوتاه شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F2 سنسور دمای کویل کندانسور T3 مدار باز يا اتصال كوتاه شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F3 سنسور دمای تخلیه و خروجی کمپرسور T5 مدار باز یا اتصال کوتاه شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F4 پارامتر EEPROM در یونیت بیرونی کولر گازی بوش خطا داده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
F5 سرعت فن یونیت بیرونی کولر گازی بوش از کنترل خارج شده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P0 IPM عملکرد نادرستی دارد یا حفاظت جریان بیش از حد قوی IGBT دچار مشکل شده است. همچنین ممکن است مونتاژ فن یونیت بیرونی نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P1 تامین برق در کولر با اختلال مواجه شده است، همچنین ممکن است سیستم نشتی کرده یا مسدود شده باشد. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P2 سیستم با مشکل تامین برق رو‌به‌رو شده و PCB معیوب است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P3 درجه حرارت محیط در یونیت بیرونی کولر گازی بوش کم است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P4 درایو کمپرسور اینورتر در کولر گازی بوش خطا داده است. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
P5 یونیت‌های داخلی کولر گازی بوش مشکل پیدا کرده‌اند. بهتر است فیوز مینیاتور برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور کولر گازی بوش به اختصار شرح داده شد تا اگر با کدی رو‌به‌رو شدید که برایتان ناآشنا بود، بتوانید تا حدودی تشخیص دهید که با چه مشکلی مواجه هستید؛ به این ترتیب می‌توانید در هنگام تماس با تعمیرگاه مجاز و یا تکنسین مربوطه، آنچه پیش آمده را بهتر و واضح‌تر توضیح دهید.

نداشتن اشراف کامل نسبت به مشکلات کولر گازی بوش ممکن است در نهایت موجب ایجاد صدمات جبران ناپذیری به دستگاه شما شود، پس بهتر است به محض بروز هر نوع کد خطا یا ارور کولر گازی بوش، از هرنوع دستکاری در دستگاه خودداری کنید.

آیا تا به حال با ارور خاصی در کولر گازی بوش مواجه شده‌اید که در این جدول جا افتاده باشد؟ حتما در بخش نظرات، آن کد را برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان تعمیر کولر گازی بوش کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
حیدری

سلام وقت بخیر یه دستگاه بوش ۳۰ دارم دیروز نصب شده چند ساعتم کار کرده سرمایش خوبی داشته امروز که روشن شده ارور Eo Ec داشته

پاسخ دهید