استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور یخچال بکو

کد خطا یا ارور یخچال بکو

راهنمای برطرف کردن کد خطا یا ارور یخچال بکو

در هر خانه‌ای، یخچال وظیفه‌ی مهم و سنگینی را برعهده دارد و لحظه‌ای اختلال در کارکرد آن، مساوی با خراب شدن مواد غذایی و البته خسارات فراوان است؛ به همین دلیل باید در زمان بروز هرگونه مشکلی در سیستم یخچال، سریعا به سراغ فرایند تعمیر یخچال رفت. یخچال بکو این روزها در خانه‌ای اکثر خانواده‌های ایرانی دیده می‌شود؛ به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مقاله، به انواع کد خطا یا ارور یخچال بکو بپردازیم و انواع آن را مختصرا شرح دهیم.

داشتن شرحی کوتاه از کد خطا یا ارور یخچال بکو می‌تواند در زمان بروز اختلال در دستگاه، بسیار کمک کننده باشد. درست است که توصیه‌ی اکید ما این است که به هیچ وجه شخصا برای تعمیر یخچال بکو وارد عمل نشوید، اما دانستن علت‌های بروز کد خطا یا ارور یخچال بکو، می‌تواند به شما کمک کند تا سریع‌تر و بهینه‌تر در جهت انتقال مشکل به تکنسین عمل کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

عیب یابی یخچال بکو چگونه است؟

لوازم خانگی طوری طراحی شده‌اند که در زمان بروز اختلال، سریعا به شما هشدار دهند و پیش از آن که خرابی شدت پیدا کند، شما را از وجود آن باخبر کنند. یخچال بکو نیز مجهز به سیستم عیب یاب خودکار است و در زمان بروز اختلال با نمایش کد خطا، به شما اطلاع می‌دهد که دچار مشکل شده است. درست است که برطرف کردن برخی از این ارورها، نیاز به اقدام خاصی ندارد اما اگر در هنگام برطرف کردن آن، مرتکب کوچک‌ترین خطایی شوید، ممکن است به قیمت تعویض یخچال فریزرتان تمام شود.

تعمیر و عیب یابی یخچال بکو، کار ساده‌ای نیست و نیازمند گذراندن دوره‌های مخصوص و تجربه‌ی کافی است؛ اما داشتن اطلاعات اولیه در مورد انواع ارور می‌تواند به شما در انتقال بهتر مشکل و دریافت راهکار کمک کند.

بیشترین مشکلی که مصرف کنندگان یخچال بکو از آن شکایت دارند، علاوه بر نمایش کد ارور، صدای زیاد یخچال بکو است، که البته راه حل مخصوص به خود را دارد، سایر مشکلات متداول یخچال بکو عبارت است از:

  1. خراب شدن برد یخچال بکو
  2. برفک زدن یخچال بکو
  3. خراب شدن لاستیک دور درب یخچال
  4. از کار افتادن فن یخچال بکو
  5. روشن نشدن یخچال بکو
  6. یکسره کار کردن یخچال بکو
  7. از کار افتادن فریزر یخچال بکو
  8. داغ کردن موتور یخچال بکو
  9. صدای زیاد یخچال فریزر بکو

نکته:

اگر کد خطایی در یخچال فریزر بکو ظاهر شد که برایتان جدید بود و در دفترچه راهنما یا اینجا، آن را پیدا نکردید، به هیچ‌ وجه خودتان وارد عمل نشوید و حتماً از تعمیرکار یخچال بکو کمک بخواهید؛ برای این کار می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت کاراباما و مراجعه به صفحه تعمیر یخچال درخواستتان را ثبت کنید و هم می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

کد خطا یا ارور یخچال بکو

کد خطا یا ارور چیست؟

نمایش کد خطا یا ارور به شما کمک می‌کند تا بلافاصله پس از بروز مشکل در دستگاهتان، به سراغ برطرف کردن آن رفته و از تحمیل شدن خسارات بیشتر به یخچال پیشگیری کنید. آنچه لازم است بدانید این است که در بیشتر اوقات، ظاهر شدن کد خطا یا ارور یخچال بکو، به دلیل مشکلات سخت‌افزاری نظیر لاستیک دور درب و یا باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال، یا حتی پر کردن بیش از حد آن است.

در چنین مواقعی باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده‌ی صحیح از یخچال، نه تنها طول عمر آن را بیشتر خواهد کرد، بلکه از بروز کد خطا یا ارورهای نامرتبط نیز پیشگیری می‌کند.

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، روش‌های برطرف کردن ارورها مختصرا توضیح داده شده است، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر با کد خطا یا ارور مواجه شدید، شخصا وارد عمل نشوید تا از بروز خسارات احتمالی پیشگیری کنید.

 

جدول کد خطا یا ارور یخچال بکو

کد خطا شرح خطا
E0 فن کمپرسور و فریزر مدام در حال کار است و به احتمال زیاد رزیستور فریزر خراب شده و نیاز به تعویض دارد. یخچال را از برق بکشید و فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E1 سنسور یخ‌زدایی فریزر خراب شده و باید تعمیر یا تعویض شود. همچنین ممکن است برد الکترونیکی هم خراب شده باشد و پروانه‌های فن نیز دچار مشکل شده باشند. بهتر است هرچه سریع‌تر یخچال را از برق بکشید و فورا با کاراباما تماس بگیرید.
E3 سنسور یا رزیستور یخچال خراب شده است و سیم کشی و اتصالات یخچال بکو باید فورا بررسی شوند. برای این کار، یخچال را از برق بکشید و فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E4 المنت یخ‌زدایی (دیفراست) یا گرم‌کن خراب شده است و باید هرچه سریع‌تر تعویض شود؛ همچنین سیم‌کشی، اتصالات و برد الکترونیکی نیز باید بررسی شود. یخچال را از برق بکشید و فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E8 سنسور یخساز خراب شده و نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد. همچنین ممکن است برد الکترونیکی دچار مشکل شده باشد. بهتر است یخچال را از برق بکشید و فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
E9 دستگاه یخساز خراب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. فورا یخچال را از برق بکشید و فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
2 سیستم دیفراست با مشکل مواجه شده است و این موارد باید سریعا چک شوند: فن یخچال، سنسور دیفراست، کمپرسور و در نهایت شارژ و گاز یخچال. بهتر است بدون معطلی یخچال را از برق بکشید و فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
3 هیتر المنت یخچال دچار مشکل شده است و در صورت نیاز باید تعویض شود. یخچال را از برق بکشید و فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
4 یکی از سنسورهای یخچال با مشکل روبه‌رو شده است و باید بررسی و تعمیر یا تعویض شود. یخچال را از برق بکشید و فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
5 سنسور دمای محیطی خراب شده است و باید این موارد را بررسی کنید: سنسور دما، اتصال سنسور دما با برد کنترل و ارتباط کانکتورها. برای این منظور، یخچال را از برق بکشید و فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
6 دکمه‌های یخچال خراب شده و یا عملکردشان با اختلال مواجه شده است. یخچال را از برق بکشید و فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
7 عملکرد کمپرسور با اشکال روبه‌رو شده است و احتمالا گاز مبرد هم نشت کرده باشد. لازم است هرچه زودتر یخچال را از برق بکشید و فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.
12 مدار سوئیچ دچار مشکل شده و عملکرد آن مختل شده است. یخچال را از برق بکشید و فورا با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در جدول بالا، انواع کد خطا یا ارور یخچال بکو به اختصار توضیح داده شده است تا با کمک آن بتوانید تا حدی از مشکلی که یخچالتان با آن مواجه است، باخبر شوید.

فراموش نکنید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم یخچال به‌وجود نیاورید که غیر قابل حل باشد. تکنولوژی پیشرفته‌ی موجود در یخچال بکو با سایر یخچال‌های موجود در بازار، تا حدودی تفاوت دارد و به همین دلیل حتی اگر در تعمیر یخچال‌های دیگر کاربلد هستید، پیشنهاد می‌کنیم مشکلات یخچال بکو را شخصا حل نکنید.

آیا تا به حال با ارور خاصی در یخچال بکو مواجه شده‌اید که در این جدول به آن اشاره نشده باشد؟ آن را در بخش نظرات برایمان بنویسید و اگر در این مورد سوالی دارید نیز با ما مطرح کنید تا کارشناسان کاراباما هرچه سریع‌تر پاسخگوی شما باشند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.