استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

7 اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی و راه حل آن ها

اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

آیا شما نیز از ماشین ظرفشویی خود درست استفاده نمی­ کنید؟ آیا از رایج ترین اشتباهات در استفاده از ماشین ظرفشویی خبر دارید و راه­ حل آن ها را می ­دانید؟ در این مقاله از کاراباما درخصوص 7 اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی صحبت خواهیم کرد. مطالب جذاب و کاربردی ما برای نکاتی در رابطه با رفع رایج ترین اشتباهات در استفاده از ماشین ظرفشویی را بخوانید و راه­کارهای اصولی آن ها را بیاموزید!

پر کردن یک ماشین ظرفشویی یکی از کارهایی ا­ست که ممکن است بدون فکر کردن انجام دهید. تا زمانی که ظرف­ های شما تمیز شسته شوند مشکلی ندارید درسته؟ خب، نه واقعا!

چندین اشتباه در رابطه با استفاده از ماشین ظرفشویی وجود دارد که ممکن است شما بطور معمول آن ها را انجام دهید، که این امور بر چگونگی کارکرد دستگاه ظرفشویی شما تاثیر می­ گذارند. برخی از کارهایی که انجام می­ دهید ممکن است عواقب مشهودی نداشته باشند، مثلا تکه­ های غذایی که به ظروف چسبیده­ اند یا بوی نامطبوعی که از داخل ماشین ظرفشویی به مشام برسد؛ اما این عوامل همچنان بر میزان پاکی و تمیز بودنی که ظروف شما می­ توانند باشند و میزانی که ماشین شما بهینه کار کند، اثر گذارند.

در صورتی که ظرفشویی شما دچار اشکال شده است و نمی دانید مشکل دقیقا از کجاست و یا دانش و تخصص لازم را برای برطرف کردن مشکل ندارید، به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم که شخصا اقدام به باز کردن دستگاه خود کنید، چرا که ممکن است مشکل را بزرگ تر کنید! شما می توانید به راحتی و سریعا از طریق تماس و یا با پر کردن فرم درخواست تعمیر ظرفشویی ما را از مشکل خود مطلع سازید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین و نزدیک ترین تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی را به محل شما اعزام نماییم.

ثبت درخواست سرویس و تعمیرات ماشین ظرفشویی

اولین اشتباه رایج در استفاده از ماشین­ی ظرفشویی: استفاده از مواد شوینده نامناسب

چرا اینکار اشتباه است:

این امر ممکن است عادی بنظر بیاید، اما شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی با مایع ظرفشویی دستی متفاوت است. گرچه هردو این محصولات ظروف غذای ما را تمیز می­ کنند، اما اینکار را به شیوه­ های مختلفی انجام می­ دهند. استفاده از مایع شوینده دستی در داخل ماشین ظرفشویی باعث بوجود آمدن کف بسیار زیاد می­ شود که می تواند منجر به آسیب زدن به دستگاه شود!

نه تنها استفاده از مایع شوینده دستی، بلکه به طور کلی استفاده از شوینده نامناسب ماشین ظرفشویی (شامل پودرها و قرص هایی هم که تاریخ گذشته و یا تقلبی اند می باشد)، یک علت تولید کف بسیار و باقی ماندن کف در ماشین ظرفشویی است. لذا به هیچ وجه از شوینده های مغایر با ماشین ظرفشویی خود استفاده نکنید و همواره مخزن شوینده را به اندازه کافی از مواد شوینده پر کنید.

راه حل:

فقط از مایع ­های ظرفشویی و شوینده ­های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

دومین اشتباه رایج در استفاده از ماشین­ی ظرفشویی: استفاده نکردن از خشک کن

چرا اینکار اشتباه است:

انجام ندادن مرحله خشک کن دو مشکل اساسی به همراه دارد. اولا، ممکن است با ظروف خیس و چکه کننده­ای مواجه شوید که شما را مجبور به دستمال کشیدن و خشک کردن بشقاب­ ها و کاسه­ ها نماید که یکی از رایج ترین شکایات مصرف کنندگان ماشین ظرفشویی است. ثانیا، استفاده نکردن از این امکان باعث ماندگاری لکه­ های آب و رسوب بر روی ظروف شیشه­ ای شما هنگام خشک شدنشان می­ گردد.

راه حل:

امکان خشک کن کمک می کند تا آب اضافی از ظروف شما پاک شود و این نه تنها به خشک شدن سریع تر ظروف کمک می کند بلکه مانع از چسبیدن رسوبات مواد معدنی بر روی ظروف شیشه­ ای شما می­ گردد.

سومین اشتباه رایج در استفاده از ماشین­ی ظرفشویی: باز نکردن شیر آب گرم قبل از بارگذاری

چرا اینکار اشتباه است:

دقیقا همانند زمانی که می­ خواهید به حمام بروید ابتدا فرصت می­ دهید تا آب گرم شده و سپس استحمام می­ کنید، باید برای ماشین ظرفشویی خود نیز به همین ترتیب عمل کنید. دستگاه شما آب مورد نیاز خود را از سینک تهیه می­ کند. لذا اگر قبل از بارگذاری، شیر آب گرم را باز نکنید و فرصت بالا رفتن دما را به آب ندهید، چرخه شستشو را آب سرد شروع نموده ­اید. این بدین معناست که ماشین ظرفشویی شما به اندازه لازم بهینه نبوده، و ظروف شما به همان اندازه تمیز نخواهند شد. مخصوصا در فصل زمستان که لوله ­های آب نیز سرد می ­باشند.

راه حل:

آب گرم را در سینک خود به مدت چند دقیقه باز بگذارید تا اصطلاحا پمپ آماده گردد. بدین منوال چرخه شستشو را با آب گرم آغاز کرده و عملیات را بهینه ­تر می­ سازید.

چهارمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین­ی ظرفشویی: بارگذاری بیش از اندازه

چرا اینکار اشتباه است:

قرار دادن همان یک ظرف آخر درون ماشین ظرفشویی در زمان بارگذاری بسیار وسوسه انگیز است اما کار درستی نیست. نه تنها بارگذاری بیش از حد، کثیف ماندن ظروف را در پی دارد، بلکه بازوی اسپری کننده نیز که در پایین دستگاه تعبیه شده نمی ­تواند کار خود را به درستی انجام دهد. مخصوصا اگر ردیف پایین با ظروف کاملا پر شده باشند. آب نمی تواند به ظروف بالایی برسد و حتی ممکن است غذای به جا مانده­ ی ظروف پایین را بر روی ظروف بالاتر پخش نماید. حتی ممکن است که ظروف شما در اثر فشار اسپری با یکدیگر برخورد کرده و به آن­ ها آسیب برسد.

راه حل:

کمی فضای آزاد به جا بگذارید. بر طبق دستورات سازنده ظرفشویی خود، ظروف را بارگذاری نمایید.

اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

پنجمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین­ی ظرفشویی: به جا گذاشتن غذای بیش از حد بر روی ظروف

چرا اینکار اشتباه است:

کسی نمی­ گوید که شما باید قبل از گذاشتن ظروف خود در ماشین ظرفشویی آنها را با دست بشویید، اما غذای به جا مانده­ ی بیش از حد بر روی بشقاب­ ها می ­تواند موجب گرفتگی فیلتر شود. همچنین تکه­ های غذا می ­توانند پس از چرخه شستشو دوباره بر روی ظروف جای گیرند که اینکار در واقعمنجر به بی فایده بودن شستشو می­ شود.

راه حل:

هرچیز جامد بزرگتر از اندازه یک سکه را از روی ظروف پاک نمایید.

ششمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین­ی ظرفشویی: هیچ غذایی بر روی ظرف باقی نگذارید

چرا اینکار اشتباه است:

ممکن است فکر کنید که شسشتوی ظرف­هایتان قبل از گذاشتن آنها در ماشین ظرفشویی به تمیزتر شدن آنها کمک می­ کند، اما کاملا خلاف این امر صادق است. آنزیم­ های داخل مایع ظرفشویی ماشین به گونه ­ای طراحی شده ­اند که به ذرات غذا متصل شوند. پس اگر شما در رابطه با خیس نمودن ظروف قبل از شستشو بسیار مشتاق هستید، احتمالا باعث کاهش کارکرد موثر ماشین ظرفشویی خود می ­شوید. همچنین اینکار به شدت موجب هدر رفتن آب نیز می­ گردد.

راه حل:

ظروف را پاک کنید، آبکشی نکنید!

هفتمین اشتباه رایج در استفاده از ماشین­ی ظرفشویی: پاک نکردن فیلتر

چرا اینکار اشتباه است:

اکثر ماشین­ های ظرفشویی مدرن دارای فیلترهای دستی می ­باشند که شما ملزم به تمیز کردن منظم آنها می­ شوید. اگر هیچ وقت فیلتر ماشین خود را تمیز نکنید، به مرور ماشین شما ممکن است بوی نامطبوع بگیرد. اینکار موجب صدمه به خود ماشین نمی­ گردد، اما ممکن است مسائلی را در قبال ورود و خروج نامناسب آب بوجود بیاورد.

راه حل:

تقریبا هر هفته فیلتر ظرفشویی خود را تمیز کنید.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
مرتضی صابری

سلام …با عرض خسته نباشید خدمت شما عزیزان…ماشین ظرفشویی ویرپول مدل adp 7955touch پس از پایان دوره شستشو آلارم e1f6 میدهد و پس از باز کردن درب داخل آن پر از کف است…لطفا راهنمایی بفرمایین…ممنون صابری

پاسخ دهید