استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی و کولر ماشین و راه کارهای رفع آن

علت کم شدن باد کولر گازی

کم شدن پرتاب باد کولر گازی از جمله مشکلاتی است که شاید بسیاری از افرادی که از کولر گازی یا اسپیلت استفاده می‌کنند با آن مواجه شده باشند و معمولا از از بروز این مشکل نگرا می شوند که چرا چنین اتفاقی برای کولر گازی آن ها رخ‌داده است. ما در این آموزش دلایل بروز مشکل کم شدن پرتاب باد کولر گازی منزل و همچنین علت کم شدن پرتاب باد کولر ماشین و اینکه چگونه می‌توانید آن را برطرف کنید، را برای شما شرح می دهیم.

در صورتی که شما هم با مشکل ضعیف شدن پرتاب باد کولر گازی و تخصص لازم برای برطرف کردن آن را ندارید و جهت تعمیر کولر گازی خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید، از قسمت زیر درخواست خود را ثبت نمائید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند کولر گازی شما سامسونگ، ال جی و جنرال نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

وظیفه اصلی کولر گازی

یکی از وظایف اصلی کولر گازی این است که هوای محیط را از روی کویل های خود عبور دهد تا بتواند به‌وسیله سیکل سرمایی خود آن را خنک کند و این هوا را تا یکنواخت شدن خنکی آن مدام در حال گردش نگه دارد. اسپیلت این کار را به‌وسیله یک فن بلور یا یک پروانه استوانه‌ای شکل که داخل پنل داخلی قرارگرفته است انجام می‌دهد. این قطعه به همراه موتور خود وظیفه دارد تا مدام هوا را چرخانده و خنک کند. اما گاهی اوقات نظم این سیکل به دلایل مختلف به هم می خورد و شما شاهد کم و زیاد شدن باد کولر گازی خود خواهید بود.

علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی و اسپیلت می تواند هر یک از موارد زیر باشد:

 • مسدود شدن یا کثیف بودن فیلتر هوا
 • یخ زدن کویل های اواپراتور
 • مسدود شدن یا نشتی لوله ها
 • مشکل در بلوور کولر گازی

در ادامه هر یک از این موارد را بررسی خواهیم کرد و توضیح می دهیم که چرا موجب کم شدن باد کولر گازی می شوند و راه کار های لازم برای رفع مشکل کم شدن پرتاب باد کولر اسپلیت یا کولر گازی را بیان خواهیم کرد.

چرا فیلتر هوای کثیف و مسدود شده علت کاهش پرتاب باد کولر گازی می شود؟

کولر گازی شما فقط می تواند هوا را به همان اندازه که از طریق دریچه های برگشتی می گیرد، پرتاب کند. اما یک فیلتر کثیف که با گرد و خاک و ذرات ریز مسدود شده است، تنها می تواند میزان کمی از هوای محیط را بکشد. تصور کنید که سعی می کنید با یک پتو سنگین روی دهان و بینی خود تنفس کنید که کار بسیار سختی است! این دقیقا همان کاری است که یک کولر با فیلتر کثیف انجام می دهد.

مسدود شدن فیلتر های کولر گازی از دلایل کاهش پرتاب باد کولر گازی

اما اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که فقط از کولر گازی استفاده می‌کنید و به‌هیچ‌وجه به فکر سرویس آن نبوده اید، مطمئناً بعد از چند مدت استفاده متوجه کم شدن پرتاب باد کولر گازی و یا پرتاب ذرات سیاه‌رنگ از کولر گازی خود می‌شوید مخصوصاً اگر پنل داخلی شما به آشپزخانه نزدیک باشد. همچنین فیلترهای کثیف و انباشته از آلودگی در خنک نکردن کولر گازی شما نیز تاثیر بسیاری دارند.

زیرا هوای گردش داده‌شده روی فن و کویل حاوی ذرات چربی بوده و باعث می‌شود این چربی‌ها  مانند تصویر زیر به فن چسبیده و گردوخاک ر ا به خود جذب کند و بعد از مدتی که این چربی‌ها سنگین شد و علاوه بر مسدود کردن پره‌های فن و کم شدن پرتاب باد کنده‌شده و بِه بیرون پرتاب شود که حالتی شبیه به ذرات دوده سیاه یا چربی دارد:

کم شدن پرتاب باد اسپیلت به دلیل کثیف شدن فیلترها

یکی دیگر از مشکلاتی که این ذرات و جرم‌ها برای کولر گاز به وجود میاورد این است که ذرات محفظه‌های باریک فن را بسته و اجازه پرتاب باد را به کولر گازی نمی‌دهند که در طی چند سال استفاده مطمئناً متوجه ضعیف شدن پرتاب باد کولر گازی خواهید شد و همین امر باعث به هم خوردن سیکل سرمایش کولر شده و در درازمدت مطمئناً به کولر گازی آسیب می‌رساند و هزینه تعمیر آن را چند ده برابر خواهد کرد. پس توصیه می‌شود که هرساله یا حداکثر هر 2 سال یک‌بار نسبت به سرویس کولر گازی خود اقدام کنید.

راه کارها:

فیلتر هوا را مرتبا بررسی و تمیز نمایید و درصورتی که فیلترها تغییر شکل داده اند و یا دارای شکستگی هستند، آن ها را تعویض نمایید. برای اطلاعات بیشتر مقاله “چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم و یا در صورت نیاز فیلترها را تعویض کنیم؟” را مطالعه نمایید.

چرا یخ زدن کویل های اواپراتورعلت کاهش پرتاب باد کولر گازی می شود؟

کولر گازی شما هوای خانه را با عبور دادن آن از کویل های اواپراتور خنک می کند. اما اگر کویل ها یخ زده باشند، اجازه عبور هوا را از کویل ها نمی دهد و این انسداد علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی به میزان قابل توجهی می شود. چندیدن مورد وجود دارد که می تواند باعث یخ زدگی کویل های اواپراتور شود از جمله:

 • کثیف بودن فیلترهای هوا یا مسدود شدن دریچه برگشت
 • وجود گردوخاک زیاد بر روی کویل های اواپراتور
 • نشت مبرد

راه کارها:

کویل های اواپراتور کولر خود را برای وجود هر گونه انسداد بررسی کنید. اگر متوجه شکل گیری یخ بر روی کویل ها شدید، فن ترموستات کولر خود را به جای “AUTO” در حالت “ON” قرار دهید تا به لوله های مبرد کمک کنید یخ ها را ذوب کنند (حتما یک سینی پلاستیکی بزرگ در زیر کویل ها که یخ آن ها در حال ذوب شدن است قرار دهید).

فیلترهای هوا را بررسی کنید و در صورت لزوم آن ها را تعویض نمایید. اگر پرتاب باد بهتر نشده و هنوز کویل های کولر شما یخ زده هستند، باید به صورت تخصصی وجود نشتی مبرد را بررسی نمایید. اگر کولر شما نشتی دارد، باید این نشتی برطرف شود و مجددا برای شارژ گاز کولر خود اقدام کنید.

چرا مسدود شدن یا نشتی لوله ها علت کاهش پرتاب باد کولر گازی می شود؟

لوله های کولر گازی وظیفه انتقال هوای خنک به داخل فضای خانه را دارند. بنابراین، در صورت وجود سوراخ، نشتی یا انسداد در سیستم لوله کشی کولر گازی، متوجه کاهش میزان سرما و کاهش پرتاب باد کولر از دریچه ها خواهید شد.

راه کار:

بررسی وجود نشتی یا انسداد نیاز به تجربه و دانش تخصصی دارد. بنابراین برای این کار بهتر است از یک تکنسین متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. تکنسین های حرفه ای با دقت تمام مجاری و لوله ها را برای جود هر گونه نشتی یا انسداد بررسی می کنند و هر قسمت که نیاز به ترمیم یا تعویض داشته باشد را درست می کنند تا پرتاب باد کولر شما به حالت عادی بازگردد.

چگونه بلوور کولر گازی علت کاهش پرتاب باد کولر گازی می شود؟

بلوور کولر در یونیت داخلی کولر شما قرار دارد و می تواند یکی از علت های اصلی کم شدن پرتاب باد کولر گازی شما باشد. این فن است که تمام هوای سرد را از طرسق لوله ها به داخل خانه هدایت می کند. بدون این فشار قدرتمند، پرتاب باد به شکل چشمگیری کاهش می یابد. برخی از مشکلات مربوط به بلوور که باعث کم شدن باد کولر گازی می شوند عبارتند از:

 • وجود مقدار زیاد گرد و غبار یا کثیفی بر روی تیغه ها
 • معیوب شدن موتور بلوور

راه کار:

شما برای برطرف کردن این مشکل باید قاب رویی پنل داخلی را بازکنید تا بتوانید به فن بلوور دسترسی داشته و با استفاده از یک مسواک یا برس کوچک فن داخلی را تمیز کنید البته حتماً قبل از انجام این کار برق کولر را قطع کنید و مطمئن شوید به پره‌های فن آسیبی نمی‌رسانید. در صورت شکسته شدن این پرها فن از بالانس خارج‌شده و باعث لرزش و تولید صدای شدید خواهد شد که در درازمدت صدمات جدی به کولر گازی وارد می‌کند!

اما اگر شما یک تعمیرکار هستید بهترین و اصولی ترین راه، باز کردن کامل قاب و بیرون کشیدن فن بلور است تا بتوانید با یک دستگاه کارواش کاملا فن را شسته و تمیز کنید و دوباره جا بزنید مانند تصویر زیر:

 

شستن بلوور کولر گازی به علت کاهش پرتاب باد کولر گازی

شما می‌توانید با باز کردن قاب به فن دسترسی کامل داشته و این کار را انجام دهید. اگر بعد از تمیز کردن بلوور کولرتان، همچنان با مشکل کم شدن پرتاب باد کولر گازی مواجه هستید باید موتور بلوور نیز از نظر فنی توسط یک تکنسین متخصص بررسی و عیب یابی شود.

لازم به ذکر است که مواردی که در بالا توضیح داده شد باعث آب دادن کولر گازی و پرتاب آب و یخ از پنل کولر گازی نیز میشود.

علت کم شدن پرتاب باد کولر ماشین

با نزدیک شدن فصل  گرما، نیاز به استفاده از کولر ماشین برای خنک کردن فضای داخل کابین بیشتر احساس می شود. هنگامی که تصمیم می گیرید پس از مدت ها از کولر ماشین خود استفاده کنید، ممکن است متوجه کم شدن باد کولر ماشین خود شوید و برای شما این سوال پیش بیاید که علت کم شدن پرتاب باد کولر پراید یا  علت کم شدن پرتاب باد کولر پژو 405، 206 و سایر ماشین ها چیست؟ اگر کولر ماشین شما کار خود را به بهترین نحو انجام نمی دهد، بررسی زود هنگام مشکل کولر به شما کمک خواهد کرد که هزینه های کمتری را متقبل شوید. چندین مورد رایج برای علت کم شدن پرتاب باد کولر ماشین وجود دارد که برخی از آنها را خودتان می توانید برطرف کنید اما برخی از آنها نیازبه تخصص تکنسین های حرفه ای و با تجربه دارد. در ادامه به این موارد اشاره می کنیم.

علت کم شدن پرتاب باد کولر ماشین

 رشد قارچ و کپک در سیستم کولر ماشین

وجود رطوبت در داخل کولر ماشین تواند یک محیط ایده آل برای رشد و تولید قارچ و کپک باشد این امر می تواند با مسدود شدن پره ها در مبدل های گرمایی پشت داشبورد و همچنین ایجاد بوی ناخوشایند در داخل کابین، علت کم شدن پرتاب باد کولر ماشین باشد.

راه کار:

معمولاً تمیز کردن اپراتور با استفاده از یک تمیز کننده با کیفیت، قارچ ها و کپک ها را از بین می برد. از طرفی انجام فرایند یخ زدایی به صورت مداوم به شما کمک می کند تا سیستم کولر خودرو را خشک نگه دارید و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

 گشاد شدن و یا شل شدن شلنگ ها و بست های سیستم کولر ماشین

یکی دیگر از دلایل عمده ضعیف بودن پرتاب باد کولر ماشین شل شدن شلنگ بلوور است که در نتیجه آن هوا از اواپراتور به داخل کابین عبور نمی کند. همچنین ممکن است در یکی از بست های متعدد سیستم کولر ماشین مشکل ایجاد شده باشد به این ترتیب مانع از عبور و پرتاب هوا به داخل کابین ماشین می‌شود.

راه کار:

شلنگ ها و بست ها همیشه باید برای هرگونه پارگی، شکستگی و یا انسداد بررسی و در صورت نیاز توسط تکنسین متخصص تعمیر و یا جایگزین شوند.

مسدود شدن فیلتر های کابین ماشین

فیلتر هوای کابین، معمولاً قبل از موتور بلوور کولر ماشین قرار دارد به عنوان یک سیستم تصفیه بین هوای بیرون و داخل کابین ماشین شما عمل می کند. هرگونه دوده و گرد و غبار و ذرات ریز برای ایجاد هوای تمیز و تنفس هوای سالم، در فیلتر کابین تجمیع می شوند.

مسدود شدن فیلتر هوای کابین کولر ماشین از علت های کاهش پرتاب باد کولر ماشین

راه کار:

فیلتر های کابین ماشین  دائمی نیستند و به طور معمول باید هر ۲۰ هزار کیلومتر تعویض شوند.

مشکلات فن و بلوور کولر ماشین

بلور موجود سیستم تهویه هوای ماشین، هوا را از دریچه های برگشتی و سپس کویل های اواپرتور عبور می دهد و سپس به داخل مجاری هوا می فرستد. اگر بلوور فن در موتور و یا سیستم الکتریکی خود دچار مشکل شود، باعث می شود پرتاب باد کولر کاهش یابد. همچنین این مشکل می‌تواند  دلیل کاهش جریان هوا در کویل ها، باعث کم شدن سرما و خنک کنندگی کولر ماشین شما نیز بشود.

راه کار:

در صورت بروز چنین مشکلی حتما باید از تکنسین متخصص کولر ماشین کمک بگیرید.

وجود نشتی در لوله ها و مجراها

این مشکل ممکن است در داخل خود کولر ایجاد نشود اما درون سیستم تهویه  هوا رخ دهد. وجود سوراخ  شکستگی در لوله ها  می ‌تواند باعث شود  کاهش فشار هوا در داخل سیستم کولر گاهی اوقات حتی به اندازه ۵۰ درصد نیز اتفاق بیفتد.

راه کار:

پیدا کردن نشتی و تعمیر مجراها نیاز به تخصص تکنسین های حرفه ای و با تجربه دارند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

سلام مهندس واسه کولر سی هزار دو متر لوله مسی خوبه مشکل ایجاد نمیکنه

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  در کوتاه مدت نخیر مشکلی ایجاد نمیکند ولی در دراز مدت مطمنا مشکل ساز خواهد شد حتما از حدعقل 5 متر لوله استفاده کنید و در صورت زیاد اضافه بودن این مقدار لوله میتوانید اضافی آن را به صورت حلقه در کنار کندانسور داشته باید.

  پاسخ دهید

  علیرضا جوانبخت

  سلا.کم ترین طول لوله کشی 5 متر است.
  اگر کمتر از 5 متر شود فشار به کمپرسور میاد و باعث اورلود دستگاه میشه

  پاسخ دهید

  دفترچه کولر رو بخون اگه گاز برا ۵ متر لوله داخل کمپرسور باشه( که معمولا اینطور هست) باید مقداری از گاز کولر رو کم کنی.

  پاسخ دهید

  محمدرضا شفیعی نیا

  عزیزم اگر کولر شما اینورتر باشه باید پنج متر لوله استفاده بشه
  اگر کولر اینورتر نیست دو متر لوله مشکلی نداره فقط نکته ای ک حائز اهمیته اینه که چون سه متر از لوله کوتاه میشه گاز دستگاهتم باید ب همون نسبت کم بشه

  پاسخ دهید

سلام خسته نباشید.
من یک کولر 12000 جنرال مکس دارم که در یک اتاق 10 متری که آفتابگیر هم هست نصب کردم ولی دمای اتاق در روز از 30 درجه و در شب از 26 درجه پایینتر نمی یاد. در حالی که یک کولر میدیا 12000 دارم که در یک اتاق 12 متری که افتابگیر نیست نصب کردم ولی بسیار سرمای زیادی دارد و دمای اتاق رو تا کمترین درجه پایین میاره و off می کند.
درضمن محل زندگی من برازجان(استان بوشهر) است.
علت سرمای کم کولر جنرال مکس چیست.
متشکرم.

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  اینکه علت سرمای کم کولر گازی شما چی میتونه باشه جدای از اینکه اتاق شما افتابگیر است یا نه یا اینکه کندانسور در جای مناسب نصب شده میتونه مشکل از سیستم باشه یعنی اینکه کولر گازی شما یک اشکال سیستمی دارد مثلا کمبود گاز یا کم شدن فشار کمپرسور یا ….. که باید حتما توسط یک تعمیرکار کولر گازی چکاپ کامل شود

  پاسخ دهید

   محمدرضا شفیعی نیا

   اقای پیر نیا کندانسور اسم علمیه همون رادیات خودمونه،تلفظ درستش کندانسیونر است
   ناراحت نشی محظ اطلاع عرض کردم.
   جدای از این دوست عزیز شما برو پیش کندانسیونرت دستت رو بزار رو لوله رفت همون لوله مسی ک قطرش کمتره ببین سرده،در حد یخ باید باشه و اونیکی لوله دمای ولرمی داشته باشه(البته وقتی کولر روشنه باید این مراحل رو انجام بدی)،اگر در غیر این صورت باشه گاز کولرت مشکل داره،ضمنا کولرتو خاموش کن و شلنگ آب پر فشارو بگیر رو کندانسیونر و کاملا بشورش

   پاسخ دهید

    اسلام زينلي

    سلام وقت بخير
    عرضم بحضورتان كه ولوم پرتاب باد كولر گازي پنجره اي فقط در حالت كم كار ميكنه در حالت تند و تند تر كار نميكنه مشكل از ولوم هست يا اينكه جايي ديگه بايد عوض بشه ممنو ميشم راهنمايي كنين

    پاسخ دهید

شهرام

چرا از پنل داخلی صدای گردباد میده

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دقت کنید که به تازگی این اتفاق افتاده است ؟ البته در بسیاری از کولر های گازی به دلیل مشکل طراحی صدای دمش هوا بسیار زیاد است

  پاسخ دهید

شهرام

چرا از پنل داخلی هر چند ثانیه یک بار
صدای گردباد میده

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  صدایر گرد باد ؟ در چه حالتی این صدا شنیده میشود و در چه قدرتی از موتور فن داخلی

  پاسخ دهید

سلام من کولر دوازده هزار سوپر جنرال گرفتم اول که نصبش کردم اتاق رو خنک میکرد اما بعلت نشتی تموم گازش خالی شده الان که شارژ گاز کردم پرتاب بادش کم شده اتاق رو مثل قبل خنک نمیکرد .قبلا کندانسور رو دیوار بود الان اوردمش زمین گذاشتمش لوله هاشو هم همون اندازه اولیه خودشه این مورد به نظر شما تاثیری بر روی خنکی و پرتابش داره . لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  دوست گرامی شما خودتان اقدام به شاژ گاز کردید ؟ شما قبل از هر کاری باید نشتی دستگاه را برسی و رفع میکردید و بعد اقدام به شارژ گاز میکردید همچنین باید قبل از شارژ گاز کولر گازی را وکیوم میکردید ایا این کار را انجام داده ید ؟

  پاسخ دهید

   چون **** کلا کولر بی کیفیت و آشغالی است. من چند روزه خریدم ولی متسفانه ظهرها که اه از گرم هست پرتاب بادش خیلی کم میشه و هرچی میخوای زیاد کنی تاثیری نداره تا هوا بهتر بشه مثلا بعد از ظهر فرمان میگیره برای پرتاب بیشتر. در اصل توی گرما هرکاریش کنی دور تند نمیره.

   پاسخ دهید

امین آقایی

سلام مهندس کولر بنده 30 هزار میتسوبیشیه مهندس کولر من تو اوج گرما میره رو حالت فن و پرتاب بادشم کم کم کم میشه و ما باید کولر رو خاموش کنیم یه چند ساعت بد روشن کنیم میشه بگید مشکل چیه؟

پاسخ دهید

Bahman Miree

باعرض سلام وخسته نباشید خدمت تمام اساتیدمحترم یه سوال…کولردوتیکه تی سی ال فن داخلی ان حالت کم وزیادمیشه علت چیست؟ باسپاس و قدردانی بسیار

پاسخ دهید

Bahman Miree

منظور همان پرتاب بادشو میگم که ازطریق بلور پرتاب میشه که کم و زیاد میشه! و کلافم کرده….. باسپاس…

پاسخ دهید

  کارشناس 1: پیرنیا

  سلام
  امکان خرابی در برد فرمان اسپیلت شما بسیاز زیاد است باید بعد از برسی کامل تعمیر یا تعویض گردد

  پاسخ دهید

   سلام شاید پرتاب باد روی حالت اتوماتیک هست خودت ن دستی بزارینش روی پرتاب یک یا دو یا سه و پرتاب اتوماتیک رو خاموش کنین

   پاسخ دهید

مصطفی ایمانیان

سلام خدمت اساتید
باعرض پوزش.90درصد کم وزیادشدن بادکولرهای دوتیکه اینه که نیازبه سرویس دارن.
درغیراین صورت ایراد ازبرد دستگاهه

پاسخ دهید

سلام كولر خونه ما به طور اتفاقي ٦ تا از پره هاي سمته چپ فن بلور شكسته و الان كولر يكمي صدا ميده و لرزش داره . بايد چيكار كنيم . ايا اين فن بلور رو ميشه از جايي خريد يا ..؟

پاسخ دهید

  کارشناس 2 : علوی

  سلام
  حتما قبل از استفاده از یک تعمیرکار بخواهید که تهیه و تعویض کنند در صورت عدم انجام این کار به تمامی قسمت ها اسیب وارد میشود

  پاسخ دهید

پارسا راد

سلام، کولر 12 سوپر جنرال دارم تازه نصب کردم و نو هست. بعضی مواقع یکدفعه پرتاب بادش کم میشه از سرعت نهایی میاد رو سرعت پایین. میخواستم دلیلیش رو بدونم. ممنون

پاسخ دهید

عبدالعظیم دهقان نیری

کولر گازی اینورتر18000مدیا مدل الگانس دارم دوساله نصب شده دوسال اول خوب بود ،تابستان امسالهم خنکی وهم پرتاب باد آن خیلی کم شده ،لوله گاز ورود وخروج کمپرسور بیرون هردو سردهست،دلیل چیست وچگونه حل مشکل کنیم.

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، اگر کولر گازی خود را سرویس نکرده اید، حتما برای سرویس آن اقدام کنید. مشکلاتی که بیا نموده اید به احتمال زیاد به دلیل سرویس نکردن کولر اتفاق افتاده است.

  پاسخ دهید

  سلام کلا سیستم این کولر بی کیفیت همین هست. منم چند روزه که کولر ۱۲سوپر جنرال رادیاتور طلایی خریدم ۶میلیون و توی برنامه دیوار دیدم که همه به دلیل ضعف موتور یا پرتاب باد توی ظهر گذاشت برای فروش تا اینکه الان با گذشت ۸روز از نصب کولر دیدم که پرتاب باد تو ظهر گرمای اهواز کم شده و هرچی میخوام زیادش کنم هیچ تغییری نمیکنه و تا ساعت ۵عصر تغییر نمیکرد. در اصل توی گرما برای اینکه کولر کم نیاره به حالت اتوماتیک پرتاب کم میشه که بادش خنک باشه و این از ضعف کولر هست و این مدل کلا تی ۱ هست و بدرد جاهای گرم مثل خوزستان اصلا نمیخوره ولی این بازار بی انصاف برای سود وارد بازارش کردن و میندازن به مردم. من سامسونگ ۱۲ هزار دارم چند ساله اصلا همیچین مشکلی نداره گری کیو فورمتیک این مشکل رو نداره هایسنس و مدیا تنها کولرهایی هستن که توی اونج گرما خوزستان جوابگو هستن. ولی سوپر جنرال اصلا بدرد هوای گرم نمیخوره و کاملا ادم پصیمون میشه از هزینه ای که کرده….

  پاسخ دهید

با سلام. اسپیلت من تولیپس هست. بعد از آخرین سرویسی که انجام دادم پرتاب باد نداره یعنی با کنترل هم که دور موتور فن رو زیاد میکنیم زیاد نمیشه و ثابته. باید چیکار بکنم به نظرتون؟ با تعمیر بورد و تعویض خازن درست نشد

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، ممکن است نیاز به تعویض برد کولر داشته باشید. بهتر است حتما کولر شما توسط یک تکنسین متخصص بررسی و عیب یابی شود.

  پاسخ دهید

مجید عرب

سلام موتور کولر رو تازه عوض کردم. برق قطع شد. بعد از مدتی روشن کردم پرتاب باد نداره. روشن میکنم یخچال خاموش میشه. علت میتونه برق باشه

پاسخ دهید

صابر اوصیا

سلام ببخشید اتاق من کوچیکه و کولر 9000 اینورتر الجی که تازه خریدم. اگه درجه رو کم کنم چون اتاق کوچیکه خییلی سرد میشه که تحملش سخته.. میخواستم بدونم اگه همیشه درجه رو روی مثلا 28 یا 29 بزاررم و پرتاپ باد هم خییلی کم باشه تا دما مناسب بشه اونقت این برای کولر ضرر داره یا ؟

پاسخ دهید

  سلام نه هیچ مشکلی نداره

  پاسخ دهید

  سلام شاید توی سیستم کولر اتصالی داره شاید تو نصب ایرادی داره برق کولر رو چک کنین در غیر این صورتره برق ساختمانتون ایراد داره

  پاسخ دهید

احسان امیری

سلام وقت بخیر.
کولر گازی ۲۴ هزار دارم که هر از چندگاهی باد پنل داخلی نامتوازن میشه یعنی یجورایی صداش شبیه باد کولرآبی میشه(انگار صدای گردباده) هروقت اینجوری میشه پرتاب باد کم میشه لوله مسی ۱۶ میل چسبیده به پنل خارجی هم برفک میزنه.چندتا سرویس کار آوردم سر در نیاوردن. بعضی وقتا کولر ۱۰ساعت روشنه مشکلی نداره بعضی وقتا بعد از نیم ساعت اینجوری میشه. احتمالش هست از نوسان برق باشه؟یا اینکه بلوور مشکل داره؟ چون خیلی وقت نیست کولر داره کار میکنه از نطر اینکه فیلتر و فین های پنل داخلی و خارجی تمیز باشن مطمئنم. ممنون میشم راهنمایی کنین

پاسخ دهید

محمد امین سالاری

باسلام.کولر ۲۴۰۰۰جنرال مکث داریم که تازه نصب شده و به علت بی احتیاطی نصاب پره های پنل شکست و مجدد تعویض گردید ولی درحال حاضر هم سروصدای اضافی دارد و هم پرتاب باد و هم سرمای آن کم میباشد لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  امین علوانی

  سلام امکان دارد پره های جدیدی که سوار کردید موازن و به اصطلاح خوب جا نیفتاده اند از یک متخصص کمک بخواید

  پاسخ دهید

مهدی میرانی

سلام.. خسته نباشید.. پنل داخلی کولر دوتیکه بنده، مدل اجنرال (طرح لبخند)، چند وقت تیکه های سیاه نرم از آن خارج میشه، هر ماه فیلتر داخلی و کندانسور بیرون با آب تمیز میکنم.. اگر علت و رفع عیب بهم بگید ممنون میشم.

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، پرتاب دوده از کولر گازی به دلیل کثیف بودن فیلترها یا فن باشد. باید فن را نیز تمیز کنید.

  پاسخ دهید

رضا گل کاری

یه کولر اسپلیت دارم موقع کار صدای وزش باد به صورت لحظه ای ازش میاد

پاسخ دهید

  سلام صدای وازد شدن گاز تو مسیر کولر هست وقتی کولر اف و آن میکنه این صدا میاد اگر توجه کنین موقع روشن کردن کولر هم این صدا میاد. عادی هست نگران نباشین

  پاسخ دهید

   معصومه

   کولر بیست و چهار هزار Daewoo در حین کار کردن برای چند ثانیه صدا و پرتاب بادش کم میشه علتش چیه ؟؟

   پاسخ دهید

کولر ماشینم شیر اسپکسن درایر هم عوض کردم هم شستشو دادم ولی داخل کابین اصلا خنک نمیکنه ماشینم پراید هست گاز یه مقدار کم کردم یه کوچیک بهتر شده

پاسخ دهید

علیرضا

سلام،
تقریبا از یک سوم کولر ،پرتاب باد ضعیفی هست و بقیه ش پرتاب خوبی داره.
علت چیه؟
البته یه صدایی مثل باد هم بعضی وقتا ازش میاد.

پاسخ دهید