کد خطا یا ارور یخچال فریزر امرسان

کد خطا یا ارور یخچال فریزر امرسان

در این مقاله از کاراباما، به بررسی کدهای خطا یا ارورهای یخچال فریزرهای امرسان خواهیم پرداخت. سپس شما را با معانی پیغام های خطایی که ممکن است بر روی نمایشگر یخچال امرسان مشاهده نمایید، آشنا می کنیم.

همانطور که می دانید، بروز کد خطا یا ارور در یخچال، به معنای تشخیص دستگاه مبنی بر وجود مشکلی در بخشی از آن می باشد. درواقع زمانی که یخچال امرسان شما با مشکلی مواجه می شود، پیغام خطا که بصورت کد بر روی نمایشگر یخچال ظاهر می شود، شما را از وجود اشکال در سیستم باخبر می نماید.

بسیاری از ارورهای یخچال فریزرهای امرسان به این صورت عمل می کنند که، در صورت رفع نشدن، دستگاه به کارکرد قبلی بازنخواهد گشت. لذا ضروری است تا به محض مشاهده ی خطا برای رفع آن اقدام کنید. برخی دیگر از ارورها، ایرادات جزئی موجود در سیستم را گزارش می کنند، با این حال یخچال همچنان به کارکرد خود ادامه می دهد.

ارورها یا خطاهای یخچال امرسان را می توان به دو دسته تقسیم بندی نمود. در دسته اول ارورها یا خطاهایی قرار می گیرند که خود شما می توانید با ابزارآلات موجود در خانه، و کمک از منابعی چون دفترچه راهنمای یخچال امرسان، یخچال خود را عیب یابی، تعمیر و خطای آن را رفع نمایید. دسته دوم از ارورها به دلیل پیچیدگی بالا و حساس بودن اجزای یخچال، به دانش تخصصی و تجربه تعمیرات یخچال نیاز داشته و می بایست برای رفع آنان با تعمیرکاران متخصص تماس بگیرید.

اگر با ارور یخچال فریزر امرسان مواجه شده اید و قادر به رفع آن نیستید، یا اینکه یخچال امرسان شما دچار مشکل شده و از عیب یابی و تعمیر آن سر در نمی آورید، بهترین توصیه ما به شما، تماس با نمایندگی تعمیرات یخچال امرسان است. متخصصان ما می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن ایرادات یخچال امرسان شما را برطرف سازند.

کد خطای CO یخچال فریزر امرسان:

این ارور مربوط به کمپرسور و یا فن دستگاه است. کمپرسور و فن را بررسی کنید. همچنین اتصالات آن ها را نیز بررسی کنید. ممکن است نیاز به تعویض فن یا کمپرسور باشد. همچنین احتمال دارد خرابی از برد الکترونیکی دستگاه باشد.

کد خطای DA یخچال فریزر امرسان:

این خطا به مشکل دمپر اشاره می کند. ممکن است دمپر یا اتصالات آن و یا هیتر دمپر ایراد داشته باشند. مقدار مقاومت هیتر دمپر را اندازه گیری کنید و در صورت تشخیص معیوب بودن آن، تعویض نمایید. ممکن است دمپر گیر کرده باشد و یا نیاز به تعویض داشته باشد. در انتها برد الکترونیکی را نیز بررسی نمایید.

کد خطای DS یا D5 یخچال فریزر امرسان:

این ارور به اشکال سنسور دیفراست اشاره دارد. مقادر مقاومت سنسور را چک کنید. اتصالات و سیم های ارتباطیث نیز چک شوند. ممکن است نیاز به تعویض سنسور دیفراست باشد. اگر هیچ یک از این موارد نبودند، برد دستگاه را چک کنید.

کد خطای CD یخچال فریزر امرسان:

این خطا در مدل های مختلف، متفاوت است. در برخی از مدلها به ایراد کمپرسور و فن دستگاه و اتصالات مربوط به این قطعات مربوط است. افت ولتاژ و ضعف در عملکرد کمپرسور از دلایل بروز خطا می باشند.
در برخی دیگر از مدلهای یخچال فریزرهای امرسان، خطای cd به اشکال دمپر یا فن مربوط می شود. معمولا هیتر دمپر و فن باید بررسی شوند. در صورت سالم بودن، ایراد از مدار برد دستگاه خواهد بود.

کد خطای LA یخچال فریزر امرسان:

ارور مربوطه به اشکال لامپ دستگاه و اجزاء و اتصالات مرتبط با لامپ یخچال اشاره می کند.

کد خطای HE یخچال فریزر امرسان:

بروز این خطا به اشکال در هیتر و المنت گرمایشی یخچال مربوط می گردد. افت ولتاژ و ضعف در عملکرد هیتر موجب بروز خطا می شوند. هیتر و سیم کشی های مربوطه را بررسی نمایید. در صورت سالم بودن، احتمالا برد دستگاه ایراد دارد.

کد خطای FA یخچال فریزر امرسان:

این پیغام خطا زمانی ظاهر می شود که ایرادی در فن و اجزای مربوطه باشد. سیم کشی ها و اتصالات فنه و خود آ« را بررسی نمایید. مقاومت فن را نیز اندازه گیری کنید. در صورت نیاز فن را تعویض کنید.

کد خطای RD یخچال فریزر امرسان:

نمایش ارور rd به خطای سوئیچ مگنت یا دمپر اشاره می کند. هر دو مورد را بررسی کرده و در صورت سالم بودن به سراغ برد الکترونیک دستگاه بروید. توصیه می شود برای اینکار با تعمیرکار یخچال امرسان تماس بگیرید.

کد خطای FC یخچال فریزر امرسان:

این ارور به سنسور داخلی فریزر مربوط است. ممکن است سنسور سوخته یا خراب شده باشد که می بایست تعویض گردد. ابتدا مقاومت سنسور را اندازه گیری کنید. همچنین سیم های ارتباطی و اتصالات را بررسی نمایید. در صورتی که تمامی موارد سالم بودند، ممکن است خرابی برد دستگاه دلیل بروز ارور باشد.

 

خلاصه خدمات
Rate :
3.5 based on 3 votes
نوع سرویس
تعمیر یخچال و ساید بای ساید

تعداد کل نظرات: 1

  • Avatar
    نعمت اله یعقوبی

    با سلام. فریزر امرسان fns15 دست دوم خریدم که زمان ذوب برفک آن کم است (۶دقیقه) و نمیتواند به درستی برفکها را ذوب واز فریزر خارج کند. سنسور دیفراست را هم تعویض کردم فایده نداشت. ضمنا المنت اواپراتور آن ۳۰۰ وات و المنت کفی ۱۵ وات است. آیا درست است؟ لطفا راهنمایی فرمایید. متشکرم.( بنده کارشناس برق هستم)

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *