استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

کد خطا یا ارور یخچال فریزر امرسان

کد خطا یا ارور یخچال فریزر امرسان

در این مقاله از کاراباما، به بررسی کدهای خطا یا ارورهای یخچال فریزر امرسان خواهیم پرداخت. سپس شما را با معانی پیغام های خطایی که ممکن است بر روی نمایشگر یخچال امرسان مشاهده نمایید، آشنا می کنیم.

همانطور که می دانید، بروز کد خطا یا ارور در یخچال، به معنای تشخیص دستگاه مبنی بر وجود مشکل در بخشی از آن می باشد. درواقع زمانی که یخچال امرسان شما با مشکلی مواجه می شود، پیغام خطا که بصورت کد بر روی نمایشگر یخچال ظاهر می شود، شما را از وجود اشکال در سیستم باخبر می نماید. بنابراین ارور یخچال امرسان خود را باید جدی بگیرید. در صورت رفع نشدن بسیاری از ارورهای یخچال فریزر امرسان، دستگاه به کارکرد قبلی باز نخواهد گشت. لذا ضروری است تا به محض مشاهده ی خطا برای رفع آن اقدام کنید. برخی دیگر از ارورها، ایرادات جزئی موجود در سیستم را گزارش می کنند، با این حال یخچال همچنان به کارکرد خود ادامه می دهد.

ارورها یا خطاهای یخچال امرسان را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد. در دسته اول ارورها یا خطاهایی قرار می گیرند که خود شما می توانید با ابزارآلات موجود در خانه، و کمک از منابعی چون دفترچه راهنمای یخچال امرسان، یخچال خود را عیب یابی، تعمیر و خطای آن را رفع نمایید. دسته دوم از ارورها به دلیل پیچیدگی بالا و حساس بودن اجزای یخچال، به دانش تخصصی و تجربه تعمیرات یخچال نیاز داشته و می بایست برای رفع آنان با تعمیرکاران متخصص تماس بگیرید.

اگر با ارور یخچال فریزر امرسان مواجه شده اید و معنای آن را نمی دانید، ابتدا مقاله حاضر را مطالعه کنید تا از ماهیت مشکل یخچال خود باخبر شوید. همچنین اگر یخچال امرسان شما دچار مشکل شده است، برای تشخیص وضعیت آن شما را به مقاله عیب یابی یخچال فریزر امرسان دعوت می کنیم. به یاد داشته باشید که اطلاعات موجود تنها برای افزایش دانش شماست و صلاحیت لازم برای انجام تعمیرات تنها در اختیار افراد متخصص، باتجربه و ماهر است. بنابراین توصیه می کنیم در صورت کمبود تخصص و تجربه، حتما با مرکز تخصصی تعمیرات یخچال امرسان برای برطرف کردن مشکل یخچال تان تماس بگیرید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

کد خطا یا ارور CO یخچال فریزر امرسان

این ارور مربوط به کمپرسور و یا فن دستگاه است. کمپرسور و فن را بررسی کنید. همچنین اتصالات آن ها را نیز بررسی کنید. ممکن است نیاز به تعویض فن یا کمپرسور باشد. همچنین احتمال دارد خرابی از برد الکترونیکی دستگاه باشد.

کد خطا یا ارور DA یخچال فریزر امرسان

این خطا به مشکل دمپر اشاره می کند. ممکن است دمپر یا اتصالات آن و یا هیتر دمپر ایراد داشته باشند. مقدار مقاومت هیتر دمپر را اندازه گیری کنید و در صورت تشخیص معیوب بودن آن، تعویض نمایید. ممکن است دمپر گیر کرده باشد و یا نیاز به تعویض داشته باشد. در انتها برد الکترونیکی را نیز بررسی نمایید.

کد خطا یا ارور DS یا D5 یخچال فریزر امرسان

ارور d5 یخچال امرسان که ds نیز شناخته می شود، به اشکال سنسور دیفراست اشاره دارد. مقدار مقاومت سنسور را چک کنید. اتصالات و سیم های ارتباطی نیز چک شوند. ممکن است نیاز به تعویض سنسور دیفراست باشد. اگر هیچ یک از این موارد نبودند، برد دستگاه را چک کنید.

کد خطا یا ارور CD یخچال فریزر امرسان

این خطا در مدل های مختلف، متفاوت است. در برخی از مدلها به ایراد کمپرسور و فن دستگاه و اتصالات مربوط به این قطعات مربوط است. افت ولتاژ و ضعف در عملکرد کمپرسور از دلایل بروز خطا می باشند.
در برخی دیگر از مدلهای یخچال فریزرهای امرسان، خطای cd به اشکال دمپر یا فن مربوط می شود. معمولا هیتر دمپر و فن باید بررسی شوند. در صورت سالم بودن، ایراد از مدار برد دستگاه خواهد بود.

اگر یخچال شما دست از چشمک زدن یا بوق کشیدن برنمی دارد، به مقالات اختصاصی کاراباما در رابطه با علت چشمک زدن یخچال فریزر امرسان و علت بوق زدن یخچال امرسان مراجعه کنید.

کد خطا یا ارور LA یخچال فریزر امرسان

ارور la در یخچال فریزر امرسان مربوطه به اشکال لامپ دستگاه و اجزاء و اتصالات مرتبط با لامپ یخچال است.

کد خطا یا ارور HE یخچال فریزر امرسان

بروز این خطا به اشکال در هیتر و المنت گرمایشی یخچال مربوط می گردد. افت ولتاژ و ضعف در عملکرد هیتر موجب بروز خطا می شوند. هیتر و سیم کشی های مربوطه را بررسی نمایید. در صورت سالم بودن، احتمالا برد دستگاه ایراد دارد.

کد خطا یا ارور FA یخچال فریزر امرسان

این پیغام خطا زمانی ظاهر می شود که ایرادی در فن و اجزای مربوطه باشد. سیم کشی ها و اتصالات فن و خود آن را بررسی نمایید. مقاومت فن را نیز اندازه گیری کنید. در صورت نیاز فن را تعویض کنید.

کد خطا یا ارور RD یخچال فریزر امرسان

نمایش ارور rd یخچال امرسان به خطای سوئیچ مگنت یا دمپر اشاره می کند. هر دو مورد را بررسی کرده و در صورت سالم بودن به سراغ برد الکترونیکی دستگاه بروید. توصیه می شود برای اینکار با تعمیرکار یخچال امرسان تماس بگیرید.

کد خطا یا ارور FC یخچال فریزر امرسان

این ارور به سنسور داخلی فریزر مربوط است. ممکن است سنسور سوخته یا خراب شده باشد که می بایست تعویض گردد. ابتدا مقاومت سنسور را اندازه گیری کنید. همچنین سیم های ارتباطی و اتصالات را بررسی نمایید. در صورتی که تمامی موارد سالم بودند، ممکن است خرابی برد دستگاه دلیل بروز ارور باشد.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
نعمت اله یعقوبی

با سلام. فریزر امرسان fns15 دست دوم خریدم که زمان ذوب برفک آن کم است (۶دقیقه) و نمیتواند به درستی برفکها را ذوب واز فریزر خارج کند. سنسور دیفراست را هم تعویض کردم فایده نداشت. ضمنا المنت اواپراتور آن ۳۰۰ وات و المنت کفی ۱۵ وات است. آیا درست است؟ لطفا راهنمایی فرمایید. متشکرم.( بنده کارشناس برق هستم)

پاسخ دهید

  علی پابرجای

  سلام ارور Er در یخچال فریزر بدون برفک امرسان علامت چیست؟

  پاسخ دهید

   کارشناس5: شعبانی

   با سلام. دوست عزیز این پیغام خطا کلی بوده و به معنای کارکرد نادرست یخچال فریزر شماست. باید با یک تعمیرکار ماهر جهت بازدید و عیب یابی دقیق یخچال تان هماهنگ کنید

   پاسخ دهید

  پویا اوسطی

  یخچال فریزر امرسان بورد ان روتعمیر کردم ولی بعد نصب بازهم کدal میده البته سنسور ان رو عوض کردم که الان بوق میزنه بوق مربوط به قفل دکمه که چراغش روشن وبعد دوباره خواموش میشود البته نتوانستم سنسور را کامل بیرون بیاورم ودوسنسور رو باهم متصل کرده ام یه بار این کارو در یک یخچال انجام دادم مشکلی پیش نیومد وداره کار میکنه ولی اینبار جواب نداده وبوق هم اضافه شده

  پاسخ دهید

عبدالخالق پورخنجر

سلام. یک دستگاه فریزر ۷ کشویه امرسان که سال ۸۵خریداری کردم و چندسال برام کارکرد ولی بدلیل برفک داشتن خاموشش کردم و کنار گذاشتم . الان بعد دو سال که روشنش کردم صفحه نمایشگر پیام AL بصورت چشمک زن نشان میدهد و چراغ پروانه روشن و صدای موتور هم می آید ولی با گذشت یکساعت فریزر حتی خنک هم نشده . لطفا راهنمایی کنید چکار کنم .

پاسخ دهید

  کارشناس5: شعبانی

  با سلام. دوست عزیز ارور al در یخچال فریزر امرسان به معنای آلارم یعنی هشدار می باشد و از کارکرد نادرست یخچال شما و خنک نکردن دستگاه خبر می دهد. لازم است تا با یک متخصص جهت بازدید و عیب یابی دقیق دستگاه هماهنگ کنید.

  پاسخ دهید

وحید مرادی

سلام فریزر امرسان ما مدل f-13e وقتی دمای نشانگر برد به منفی ۲میرسه شروع ب بوق زدن میکنه و نشانگر هر ثانیه یک عدد رو نشون میده علتش چیست ممنون میشم

پاسخ دهید

علی سنایی

سلام و عرض ادب
یخچال امرسان HR1560D یه مدت چشمک زن مدام میزد و الان دو روز است علامت d5 را نمایش میدهد لطفا بنده را راهنمایی کنید

پاسخ دهید

بهار قاسمي

سلام خسته نباشيد. يخچال فريزر من امرسان هستش طبقه بالا يخچال و پايين فريزر چند روز پيش ارور d5 ميداد ولي بعد از يكي دو ساعت شروع به كار كرد و رفع شد و بعد از ٢٤ ساعت متوجه شدم دمای خنك در يخچال جريان نداره و خوراكيهاي يخچال گرم و فريزر درحال آب شدن هستش خاموش كردم و كلا خاليش كردم و بعد از ٢٤ ساعت ديشب روشنش كردم و ظرف آب توش گذاشتم و مشكل رفع شد ولی الان كه كمی از خوراكيها رو در يخچال و فريزر گذاشتم مدام دماي فريزر كه ١٧ بوده درحال چشمك زدن هستش و احساس ميكنم دماي خنك يخجال هم داره كم ميشه. ميشه بفرماييد ايرادش از كجا ميتونه باشه؟ مرسی

پاسخ دهید

جواد نصرابادی

سلام خدا قوت
ارور ALفریزر امرسان از چیه ممنون
چند ساعت کار میکنه بعد کاملا خاموش میشه

پاسخ دهید

  امراله سلامت منش

  سلام ارور HF یخچال فریزر ۲۷ تاچ ۸ دستگیره سر خود آبخوری وسط با یخساز استیل که از دو ساعت پیش روشن شده از چیه لطفا راهنمایی فرمایید .تاریخ نصب وراه اندازی ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ می باشد

  پاسخ دهید

احمدپاسالاری

یخچال روی درجه ۸ مونده وعلامت منفی و مثبت روصفحه هم حذف شده،لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

حمیدرضا نخعی

با سلام واحترام،
حدود دو ماه منزل نبودبم وبخچال فریزر امرسان روشن بوده، و معمولا رو صفحه نمایشگر درجه فریزر که روی (17_)تنظیم بوده نمایش داده می شد، ولی وقتی امروز وارد منزل شدیم نمایشگر عدد (97_) را نمایش می دهد، ولی کارکرد بخچال وفریزر هم طبیعی می باشد، علت چیست آیا مشکلی وجود دارد؟ با تشکر

پاسخ دهید

  نیما گنجی

  سلام دوست عزیز این مشکلو پیدا کردین ک از چیه ب منم بگین ممنون میشم

  پاسخ دهید

عباس غیاثوند

با سلام . یخچال امرسان چند روزی هست اخطار cd میدهد . میشه راهنمایی کنید

پاسخ دهید

اصغر خدایی

خرابی یخچال امرسان

پاسخ دهید

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

رحیم شمسی

ارور دادن یخچال فریزر امرسان

پاسخ دهید

میلاد سالم

سلام یه یخچال دو قلو امرسان خریدیم بعد از نصب فریزر کار میکنه ولی یخچال هم صداش زیاده هم بعد از چند ساعت شروع به بوق زدن می‌کند و عکس عدد ۴ و قفل برروی نمایشگر نشان داده می‌شود بوق قطع نمی‌شود و مجبور می‌شویم یخچال رو خاموش کنیم ممنون میشم راهنماییم کنید آیا مشکل چیه؟

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام روز بخیر
  دوست عزیز برای حل این مشکل نیاز به حضور متخصص در محل است. می‌توانید جهت اعزام تکنسین به محل درخواست خود را به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت کنید.

  پاسخ دهید

مسعود آذربرا

سلام یخچال فریزر امرسان مدل bfn22d-348 خوب خنک میکنه ولی از پشت فریزر نشتی اب دارد دلیل ان چیست؟

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر
  شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر مقاله 10 علت نشتی آب یخچال را مطالعه بفرمایید.

  پاسخ دهید