استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

10 علت سرد نکردن یخچال فریزر و علت یخ نزدن فریزر

علت سرد نکردن یخچال فریزر و یخ نزدن فریزر

یکی از مشکلاتی که گریبان گیر بسیاری از افراد است، سرد نکردن یخچال فریزر می باشد. منظور از سرد نکردن یخچال، حالتی است که دستگاه کار می کند اما نمی تواند به اندازه کافی دما را کاهش داده و خنک نماید. بنابراین سرد نشدن یخچال و گرم بودن داخل یخچال می تواند به فساد زودتر مواد غذایی، فشار بیشتر بر روی کمپرسور، بروز مشکلات دیگر همچون یکسره شدن موتور یخچال و چندین دردسر دیگر بیانجامد.

اما علت سرد نکردن یخچال را نمی توان یک مورد خاص نام برد. از آنجا که یخچال برای رسیدن به عملکرد اصلی خود از مجموعه ای بهم مرتبط تشکیل شده، ایراد در هر یک از بخش های مهم آن می تواند عملکرد دستگاه را بهم ریخته و منجر به گرم شدن داخل یخچال و سرد نکردن دما به اندازه کافی گردد.

در این مقاله از کاراباما، 10 علت اصلی سرد نکردن و گرم بودن یخچال را که شامل موارد فنی و غیر فنی می باشد، بیان می کنیم. همچنین در انتها به مواردی که علت یخ نزدن فریزر هستند، اشاره می کنیم. در صورتی که یخچال فریزر شما دچار مشکل شده و خنک نمی کند یا فریزر یخ نمی زند، با ما همراه باشید تا از علت خنک نکردن یخچال تان و نحوه رفع آن مطلع شوید. دقت داشته باشید که داغ شدن موتور و بدنه یخچال نیز می توند سبب گرم شدن یخچال باشد. اما در این مقاله در خصوص گرم شدن داخل یخچال صحبت خواهیم کرد. برای گرم بودن یخچال و بدنه آن به مقاله اختصاصی کاراباما در این خصوص مراجعه نمایید.

نکته: علت سرد نکردن یخچال و گرم شدن داخل آن و علت یخ نزدن فریزر، به برند خاصی مربوط نمی باشد و برای همه برندهای ایرانی و خارجی یکسان است. لذا می توانید از مطالبی که در این مقاله خواهید خواهند در خصوص علت سرد نکردن و گرم بودن داخل یخچال سامسونگ، ال جی، الکترواستیل، جنرال الکتریک، هیمالیا، دوو، امرسان، اسنوا و سایر برندها استفاده نمایید.

اگر از دانش فنی و تجربه تعمیرات یخچال فریزر برخوردار نیستید، اکیدا توصیه می کنیم که یخچال خود را دستکاری نکنید! هزینه خرید یخچال فریزر این روزها بسیار بالا بوده و هرگونه دستکاری غیر تخصصی در آن می تواند به بروز مشکل و خرابی یخچال بیانجامد.

کاراباما با داشتن صدها متخصص مجرب یخچال فریزر در اقصی نقاط استان، در سریعترین زمان و به حرفه ای ترین شیوه، هرگونه خدمات سرویس و تعمیرات یخچال را برای انواع برندها و مدل های یخچال به صورت گارانتی شده ارائه می نماید. کافیست با ما تماس گرفته و یا با تکمیل فرم آنلاین زیر درخواست خود را ارسال نمایید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

علت سرد نکردن و گرم شدن داخل یخچال

قبل از آنکه عملکرد خنک کنندگی یخچال خود را بسنجید، باید بدانید که بهترین دمایی که مناسب بخش یخچال و بخش فریزر یخچال فریزر یا ساید بای ساید شماست، چه دمایی است؟

طبق تحقیقات صورت گرفته و همچنین آمار سازمان غذا داروی آمریکا (FDA)، بهترین دمای میانگین سالانه برای یخچال بازه 2 تا 5 درجه سانتیگراد (کمتر از 40 درجه فارنهایت) و بهترین دمای مناسب برای فریزر 20- تا 17- درجه سانتیگراد (حدود 0 درجه فارنهایت) می باشد. البته باید توجه داشت که تنظیمات دمایی یخچال در تابستان و زمستان باید متفاوت باشد. معمولا در تابستان دمای مناسب 3، 4 درجه است و در زمستان 4، 5 درجه؛ یعنی یک درجه افزایش در تابستان به دلیل گرمای هوا!

توجه داشته باشید که اگر یخچال را به تازگی خریداری کرده اید، پس از نصب آن و اعمال تنظیمات، باید به مدت 24 ساعت به دستگاه فرصت دهید تا به شرایط پایدار برسد. در صورتی که پس از یک شبانه روز یخچال به دمای تنظیم شده نرسید و نتوانست به اندازه کافی سرد کند، آنگاه با نمایندگی تعمیرات یخچال تماس بگیرید. همچنین با مراجعه به مقاله عیب یابی یخچال فریزر برای افزایش اطلاعات خود در خصوص مشکلات رایج یخچال تان استفاده کنید.

تنظیم نبودن دمای یخچال علت گرم بودن و خنک نکردن یخچال

گاهی علت سرد نکردن یخچال و یا علت یخ نزدن فریزر، خرابی قطعه و معیوب بودن چیز خاصی نیست و صرفا ایراد از تنظیم نبودن دمای دستگاه است. اگر از یخچال فریزرهای قدیمی استفاده می کنید، تنظیم دما به کمک ترموستات های ولومی و در مدل های جدیدتر، به کمک کلیدها و صفحه دیجیتال انجام می شود. بر طبق آنچه که اشاره شد در فصول سرد و گرم سال از تنظیم بودن دما یا درجه یخچال خود مطمئن شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله “نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ، ال جی، جنرال الکتریک و سایر یخچال ها” را مطالعه نمایید.

تنظیم نبودن دمای یخچال به عنوان یکی از علت های سرد نکردن یخچال

وجود مانع بر سر راه گردش هوا دلیل گرم شدن داخل یخچال

در داخل یخچال فریزرها از دریچه های هوایی و فن هایی استفاده شده که وظیفه به جریان انداختن و گردش هوا در داخل محفظه یخچال را برعهده دارند. طبیعتا اگر بسته های حجیم و بزرگ وسایل و مواد غذایی را در مقابل این فن ها و دریچه ها قرار دهید، گردش هوا به درستی اتفاق نیوفتاده و سبب یکنواختن نبودن دمای داخل یخچال می شود که این مورد می تواند علت خنک نکردن یخچال شما باشد. همچنین این مورد یک دلیل سرد نکردن قسمت بالای یخچال فریزر نیز می باشد.

قرار گرفتن مواد غذایی در برابر دریچه های هوا، یک علت یخ زدن وسایل داخل یخچال است. در این رابطه در مقاله کاراباما بیشتر بخوانید.

مقدار زیاد مواد غذایی در داخل یخچال دلیل خنک نکردن یخچال

اگر مواد غذایی بسیاری را در داخل یخچال قرار دهید، به طوری که از ظرفیت مجاز آن بیشتر شود و مواد به صورت فشرده و روی هم کیپ شده قرار بگیرند، گردش هوای سرد در داخل دستگاه ممکن نبوده و به کمپرسور فشار وارد می شود که ممکن است نتواند پاسخگوی این میزان از مواد غذایی و کاهش دمای آن ها باشد، درنتیجه باعث گرم شدن داخل یخچال خواهید شد. بر اساس دفترچه راهنما و با توجه به ظرفیت یخچال فریزر خود در درون آن وسایل بگذارید تا تحمیل بار اضافی به یخچال شما علتی برای سرد نکردن یخچال به اندازه لازم نشود.

دفترچه راهنمای انواع مدل ها و برندهای یخچال را می توانید در وبسایت کاراباما دانلود نمایید.

گرم شدن داخل یخچال به علت ایراد درب

در صورتی که قفل درب یخچال معیوب باشد و درب دستگاه به درستی بسته نشود، دمای داخل آن نمی تواند پایدار بماند و با خروج هوای سرد شاهد گرم شدن داخل یخچال خواهید بود. همچنین یکی از مهمترین مواردی که حتما باید از درستی کارکرد آن مطمئن شوید، واشر یا لاستیک دور درب یخچال است.

اگر لاستیک درب یخچال کنده یا پاره شده، شل شده و یا از درب جدا شود، به گونه ای که اجازه ورود هوای گرم بیرون را به داخل یخچال بدهد، مشکلات بسیاری از جمله خنک نکردن یخچال را در پی خواهد داشت. غیر از این مشکل، برفک زدن یخچال نیز به مرور اتفاق افتاده و دستگاه به طور کلی از کارکرد درست خود فاصله خواهد گرفت. معیوب بودن لاستیک دور درب یخچال نیز می تواند علت خنک نکردن یخچال شما باشد. بنابراین اگر با مشکل سرد نکردن یخچال مواجه شده اید، بهتر است به دقت آن را بررسی نمایید و در صورت نیاز اقدام به تعویض لاستیک دور درب یخچال خود نمایید.

ایراد درب یخچال علت خنک نکردن یخچال

معیوب بودن کمپرسور و رله کمپرسور علت سرد نکردن یخچال

کمپرسور یخچال با فشرده کردن گاز مبرد و پمپاژ آنان به داخل کویل ها یا همان لوله های سیاه یخچال، از مهمترین قطعات اصلی یخچال به شمار می رود. یک علت سرد نکردن یخچال، معیوب بودن کمپرسور و یا رله استارت آن است.

در صورتی که به ایراد کمپرسور مشکوک شده اید، ابتدا رله استارت کمپرسور را تعویض کنید. زیرا تعویض این قطعه بسیار ارزانتر و آسانتر است. اگر مشکل برطرف نشد، مشکل از خود کمپرسور است. اگر فن فریزر کار می کند اما یخچال خنک نمی کند، یکی از نشانه های معیوب بودن کمپرسور است. تعویض کمپرسور بسیار تخصصی و حساس است و حتما باید توسط تکنسین انجام شود.

خرابی کمپرسور و رله از جمله دلایل روشن نشدن یخچال می باشند. در این رابطه در کاراباما بیشتر بخوانید.

سرد نشدن یخچال به دلیل کمبود گاز مبرد

یکی از مهمترین علت های سرد نکردن یخچال و گرم بودن آن کمبود گاز مبرد در سیکل سرمایشی است. در صورتی که نشت گاز سبب کاهش آن در سیکل یخچال شده باشد، می تواند اثراتی همچون سرد نشدن یخچال، داغ شدن کمپرسور و غیره را مشاهده کرد. در این مواقع احتیاج به شارژ گاز یخچال توسط تکنسین متخصص است.

نقش لوله های کندانسور در گرم بودن داخل یخچال

لوله ها یا کویل های کندانسور همان لوله های سیاه رنگ پشت یخچال های قدیمی اند. در مدل های جدیدتر یخچال فریزر این لوله ها آشکار نیستند. در لوله های کندانسور، مبرد گازی شکلی که گرمای مواد داخل یخچال را جذب کرده با هوای محیط در تبادل دمایی است و با از دست دادن گرما مجددا به مایع تبدیل می شود. در صورتی که مانعی سبب تبادل حرارتی بین گاز درون لوله و هوا شود، فرآیند خنک شدن مبرد مختل شده و می تواند سبب سرد نشدن کافی یخچال فریزر شود. نشست گرد و غبار و آلودگی بر روی لوله های کندانسور و یا گرفتگی و مسدودیت آنها از جمله موانع هستند.

مطمئن شوید که لوله های کندانسور تمیز و بدون مسدودیت هستند. همچنین از وجود فضای کافی در اطراف یخچال و لوله های کندانسور و نیز تهویه هوای مناسب در محل یخچال اطمینان حاصل کنید.

ایراد در لوله های کندانسور پشت یخچال فریزر به عنوان علت سرد نکردن یخچال

گرم شدن یخچال به علت معیوب بودن فن کندانسور

فن کندانسور در پایین یخچال و در کنار کمپرسور قرار دارد. وظیفه فن کندانسور خنک کردن کمپرسور و لوله های کندانسور است. در صورتی که عملکرد فن کندانسور به درستی انجام نشود، به افزایش دمای کمپرسور و داغ شدن آن و در نتیجه افزایش دما (یعنی گرم شدن داخل یخچال) می انجامد. یکی از نشانه های خرابی فن کندانسور، سرد نشدن قسمت یخچال و قسمت فریزر با هم است. البته توجه داشته باشید که در یخچال هایی که لوله های کندانسور در پشت دیده می شوند، فن کندانسور وجود ندارد. فن باید آزادانه قادر به گردش باشد و هیچ آلودگی و یا جسمی سبب چرخش آن نشود، بنابراین در صورت شکستگی پره ها و یا نیم سوز شدن موتور فن، آن را تعویض نمایید.

نقش خرابی فن اواپراتور در خنک نکردن یخچال

خراب شدن فن اواپراتور نیز می تواند علت خنک نکردن یخچال شما باشد. هنگامی که درب یخچال را باز می کنید و هوای خنک به بیرون پرتاب می شود، درواقع نشانه ای از کارکرد معمول و درست فن اواپراتور است. این فن در پشت بخش فریزر قرار می گیرد و در صورت خرابی آن مشاهده می شود که قسمت فریزر دمای سرد و ثابتی دارد اما بخش یخچال به اندازه کافی خنک نمی شود. همچنین اگر یخچال صداهای عجیبی شبیه به غرغر کردن تولید می کند، می تواند به دلیل خرابی فن اواپراتور باشد. علاوه بر این، یک دلیل سرد نکردن قسمت بالای یخچال فریزر نیز به خرابی فن اواپراتور برمی گردد. یکی دیگر از مشکلاتی که در رابطه با خرابی لوله های اواپراتور رخ می دهد، یخ زدن اواپراتور یخچال است که می تواند مشکلات دیگری را در ادامه به وجود بیاورد. در این رابطه در مقاله کاراباما بیشتر بخوانید.

مطلب پیشنهادی کاراباما: علت سر و صدای یخچال

معیوب بودن فن اواپراتور یخچال فریزر علت خنک نکردن یخچال

تاثیر خرابی دمپر هوا در گرم شدن داخل یخچال

دمپر هوا میزان هوای خنک جا به جا شده بین بخش فریزر و یخچال را کنترل می کند. از طریق این دریچه در داخل یخچال، هوای خنک و سرد در قسمت فریزر به بخش یخچال منتقل شده و آن را خنک می کند. اگر دمپر هوا نتواند باز شود، در حالی که دمای بخش فریزر ثابت است، دمای بخش یخچال تحت تاثیر قرار گرفته و افزایش می یابد. تعویض دمپر هوا راه حل رفع مشکل سرد نکردن یخچال است که باید توسط تکنسین انجام شود.

علت یخ نزدن فریزر

یخ نزدن فریزر می تواند به دلایل ساده، همچون پایین نبودن دمای بخش فریزر به اندازه کافی روی دهد و یا ممکن است به دلیل خرابی یک قطعه اتفاق بیوفتد. مواردی که می توانند علت یخ نزدن فریزر شما باشند، عبارتند از:

 • ایراد کویل ها یا لوله های کندانسور

معمولا کثیف بودن کویل ها و نشست گرد و خاک و آلودگی و چربی های محیط آشپزخانه بر روی آنها سبب کاهش ظرفیت سرمایشی یخچال فریزر می شود و درنتیجه می تواند علت یخ نزدن فریزر شما باشد.

 • خرابی فن اواپراتور

ایراد در فن اواپراتور که وظیفه گردش هوای خنک در محیط یخچال فریزر را برعهده دارد، می تواند دلیل یخ نزدن فریزر شما باشد.

 • معیوب بودن رله استارت کمپرسور

در صورتی که رله استارت کمپرسور ایراد داشته باشد، احتمال روشن شدن موتور کم بوده و درنتیجه فریزر یخ نمیزند و اصلا کار نمی کند.

سه موردی که ذکر شد، رایج ترین علل یخ نزدن فریزر به شمار می روند. با این جال ممکن است خرابی برد الکترونیکی، کمپرسور و ترموستات کنترل دمای بخش فریزر (اگر به صورت مجزا وجود داشته باشد) نیز دلیل بروز این مشکل باشند، که پس از بررسی موارد گفته شده و در صورت عدم رفع مشکل بهتر است بررسی شوند.

دلیل سرد نکردن قسمت بالای یخچال فریزر

همانطور که تا کنون گفته شد، وجود مانع بر سر راه فن های هوای داخل یخچال و جلوگیری از گردش هوای آزاد و همچنین خرابی فن اواپراتور دو علت سرد نشدن قسمت بالای یخچال می باشند. از دیگر دلایل سرد نکردن قسمت بالای یخچال فریزر می توان به ایراد در سیستم دیفراست یخچال اشاره کرد، که گاهی اوقات موجب بروز چنین مشکلی در برخی مدل های یخچال می شود. بنابراین لازم است تا هیتر دیفراست، تایمر دیفراست و ترموستات دیفراست را بررسی نمایید.

بخش فریزر سرد می شود اما بخش یخچال خنک نمی کند

گاهی اوقات در یخچال فریزرها یا ساید بای سایدهای امروزی، قسمت فریزر خوب خنک می شود ولی قسمت یخچال اصلاً خنک نمی شود. دلایل سرد نشدن یخچال و گرم بودن آن در حالی که فریزر به درستی سرد می شود، عبارتند از مواردی که تا کنون ذکر شد، به علاوه چند مورد دیگر یعنی:

1- اگر لوله ها یا کویل های اواپراتور برفک زده یا یخ زده اند، جریان هوا مسدود شده است و دلیل بروز این مشکل می باشد. این اتفاق به دلیل اشکال در سیستم دیفراست روی داده که باید اجزای این سیستم شامل هیتر دیفراست، تایمر دیفراست و ترموستات دیفراست بررسی شوند.

2- خرابی موتور فن اواپراتور

3- ایراد در مجموعه کنترل دمپر

4- ایراد در ترمیستور

5- ایراد برد کنترلی دما

6- خرابی ترموستات دیفراست

7- ایراد در برد کنترل اصلی

سخن پایانی:

در این مقاله به علت سرد نکردن یا خنک نکردن یخچال و گرم بودن داخل آن و نیز علت یخ نزدن فریزر پرداختیم. همچنین متذکر شدیم که دلایل سرد نشدن و گرم شدن داخل یخچال به برند دستگاه مربوط نیست و انواع برندهای ایرانی و خارجی از جمله یخچال ساید بای ساید سامسونگ، ال جی، جنرال الکتریک، امرسان، اسنوا، هیمالیا، الکترواستیل و غیره در این مورد مشابه اند. همچنین توجه داشته باشید که یخچال فریزر دستگاه حساسیست، اگر پس از مطالعه این مقاله هنوز قادر به رفع مشکل خود نبودید، بهترین کار ممکن تماس با تعمیرکار متخصص یخچال است.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران

جلال احمدی

سلام یه یخچال فریزر امرسان داریم چند روزی هست که متوجه شدم قسمت فوقانی یخچال گرم و قسمت تحتانی آن خنک میباشد متوجه شدم که فن مثل سابق کار نمیکند آیا علت فقط مربوط به فن میتونه باشه یا خیر . ممنون خواهم شد اگر راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  مرتضی نیکبخت

  با سلام
  یخچال فریزر دوو ساید بای ساید داریم که فریزرش یخ نمی زند.لطفا راهنمایی بفرمائید.سپاس

  پاسخ دهید

   کارشناس 4: جعفری

   دوست گرامی درباره علت یخ نزدن فریزر در مقاله توضیح داده شده است. اگر در زمینه بررسی و عیب یابی مشکل تخصص لازم را ندارید، حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

   پاسخ دهید

    عباس غلامی

    سلام وقت بخیر، یخچال الکترواستیل دارم، قسمت پایین(فریزر) عالی یخ میزنهاما قسمت یخچال خیلی خنک نمی کنه، راهنمایی بفرمایید. متشکرم.

    پاسخ دهید

     علوی

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به تعمیر داره می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

     احمدی

     سلام خسته نباشین مایه یخچال نو خریدیم پارس شوما از اودو دراست دیروز از کارتن در آوردیم زدییم برق کار میکنه ولی جایخیش آب را یخ نمیکنه؟

     علوی

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

     نیک نظر

     یخچال الکترواستیل فقط باد گرم میزنه

     نسیم اسلام پور

     سلام دوست عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال الکترواستیل رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   محمد حسین

   سلام خسته نباشید ما یک یخچال مجیک داریم که لوله های پایین کنار فن برفک میزنند و برفک از دریچه بیرون می زند و یخچال دیگر خنک نمی کند ممنون میشم اگر کمی راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

    آرزو حمزه زاده

    سلام یخچال فریزر توشیبا داریم که مدتی است که فریزرش یخ نمیزنه و یخچالش هم خنک نمیکنه اما موتور یخچال کار میکنه، لطفا بفرمایید چیکار کنم؟

    پاسخ دهید

     نسیم اسلام پور

     سلام دوست عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   صمصام

   باسلام یخچال فریزر شقایق داریم فریزر بمدت یک هفته خوب هست بعد بتدریج دما پایین میاد تا ۱۰ اصلا یخ نمیزنه تعمیر کار اومد دوبار گاز زد چند روز خوب بود باز هم یخ نمیزنه اواپراتور هم برفک نمیزنه که بگیم سیستم دیگراست یا نوفراست خرابه علت چیست به نظر شما استاد محترم لطفا راهنماییم کنید ضمنا تعمیر کار میگفت موتور خراب هست روغن میبره توریستی سردخانه نمیزاره یخ بزنه خواهش میکنم گاز تازه زده نشتی هم نداره فن‌ها همه سالم موتور و کندانسور هم داغ هستند البته قسمتی از کندانسور که بین موتور تا فن کندانسور هست بقدری داغ میشه که دست میسوزه اما بقیه که فن روش هست داغ نیست لوله ساکشن هم سرده کمپرس موتور هم خوبه

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام دوست عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

    بقبول

    سلام ما یخچال فریز جولین دارم یه هفته هست فریزه کار نمیکنه حال سه تا قطعه داخل غریزه عوض کردم ولی حال بازم کارنمیکنه

    پاسخ دهید

     نسیم اسلام پور

     سلام دوست عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال فریزر رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   فاطمه جعفری

   با سلام خدمت شما ینچال ما همالیا هستش فریزر یخ زده ولی بالایی یخچال اصلا سرد نمیکند گر م گر مه

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام فاطمه عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، خراب شدن فن می تواند یکی از علت های اصلی خنک نکردن یخچال شما باشد. اما بهتر است که سایر موارد نیز که می تواند علت خنک نکردن یخچال فریزر شما باشد بررسی شود.

  پاسخ دهید

   سیروس صباغ

   با سلام
   یخچال سایوان داریم که با گذاشتن رو درجه ۲ قسمت فریزر یخ میزنه در حالیکه قسمت یخچال خوبه و با بالا بردن درجه هر دو قسمت یخ میزنه
   و یه مشکل دیگه اینکه بلافاصله بعد از باز کردن در یخچال، یخچال خاموش میشه

   پاسخ دهید

   داریوش رفیهعی

   سلام خسته نباشید من یه یخچال ساید ال جی دارم ک فریزر آن وقتی مثلا یه لیوان آب میزاری یخ میزنه بعد یکم یخ آب میشه لطفا راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

    فرامرز مظلومی

    سلام یه یخچال فریزر ایران شرق داریم فریزر یخ میزنه ولی یخچال کامل خنک نمیکنه؟ و یخچال کار خودش انجام میده فقط کامل خنک نمیکنه؟ قسمت یخچال

    پاسخ دهید

     علوی

     سلام دوست عزیز
     شما می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین کارشناسان رو برای تعمیر دستگاهتون ثبت کنید.
     موفق باشید

     علی اکبر مبصری

     سلام من یخچال ایران شرق دارم قسمت فریزر فن کار میکنه هوای داخل فریزر سرد هست اما فریز نمیکنه نمایندگی زنگ زدمگفت روکش فریزر را باز کن برفک گرفته باسشوار آب کن دوبار روکش راببند ودرجه نمایشگر را روی 4و16 قراربده این کار دست یانه ..متشکرم

     نسیم اسلام پور

     سلام دوست عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   بهرام گودرزی

   یخچال فریزر سامسونگ
   امروز متوجه شدم فریزر کار میکنه و خنک هست ولی یخچال خنک نیست و مثلا شیر که در درب یخچال هست ترش شده وابلیمو کپک زده و مدتی هست صدای فن بالا ست ممنون از راهنمایتون

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام دوست عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

   عاطفه اکرم لگزایی

   یخچالمون یخ نمیبنده

   پاسخ دهید

   سلام وخداقوت،،،یخچال قدیمی داریم که قسمت یخچال چند روزی هست که خنک نمی کند ولی فریزر کار می کند،،،یخچال بیست وچهارساعت خاموش کردیم مجددا که روشن کردیم شروع به کار کردن کرد حتی قسمت بالایی یخچاکمی برفک زد اما بعد چند ساعت دوباره خنک نکرد،،لطفا راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام مسگر عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

  آلا صالحی

  سلام..یخچال و فریزر بدون برفک داریم که قسمت فریزر کامل یخ نمیزد..بعضی وقتا مجبوریم یخچال را خاموش کنیم و بعد از چن ساعت دوباره خوب کار میکند و یخ میزند ولی بعد از چن وقت دوباره کامل یخ نمیزند..بنظرتون مشکلش چیه؟

  پاسخ دهید

   مجیدربیعی

   باسلام.ماشین لباسشویی Haierدارم علت عدم آبگیری بعدازروشن کردن دستگاه چی می‌تونه باشه؟
   بادرودوسپاس فراوان

   پاسخ دهید

سلام
یخچال دوو مدل 590EW داریم که یکسالی هست مشکل پیدا کرده به این صورت که فریزرش کاملا سالمه و دماش طبیعیه ولی قسمت یخچال سرد نمیکنه و دمایی شبیه دمای اتاق داره، تعمیر بردیم و فن هاش سرویس و یا تعویض شده ولی مشکل حل نشده. البته وقتی 24 یا 48 ساعت از برق میکشیم تا دو سه هفته درست میشه اما باز قسمت یخچال سرد نمیکنه. این مشکل اصلا قابل حل شدن هست یا اینکه به فکر یخچال جدید باشیم؟ شنیدم این سری از یخچال های دوو اکثرا همین مشکل رو پیدا کردن یعنی هیچ راه حلی برای این عیب پیدا نشده ؟ یه تعمیرکاری میگفت اگه درست نشده ببرید یخچال رو مکانیکی کنند. شما این کار رو توصیه میکنید؟ مکانیکی شدن یخچال عیب و ایرادی نداره؟ پیشاپیش از توجه شما متشکرم

پاسخ دهید

  درجه ای که درفریزرداره صفرکن

  پاسخ دهید

  سعید سیار

  سلام فریزر من دوروز هست به دمای انجماد نمیرسه اما یخچال خیلی خنکه البته الان خاموش کردم تا ۲۴ ساعت باشه که هم استراحت کنه هم اگه یخزدگی داره اب بشه بنظر شما مشکل کجاس

  پاسخ دهید

با سلام
ما يه فريزر هيماليا داريم كه مدت دو سال گه گاه بوق آلارم ميزد و قطع نميشد تا اينكه يه روز اتصال بوق ممتد شد و فريزر ديگه كار نميكرد و ما تماس گرفتيم و تعميركار اومد و گفت كه برد فريزر سوخته و چون برد پيدا نميشه ترمستات روي اون نصب كرده الان فريزر بعد از يك هفته يخ نميزنه وسايلش ، بايد چكار كنيم؟؟

پاسخ دهید

  غفور جمشیدی

  سلام از دیروز که یخچال مون مثل قبل کار نمیکنه علت ش از زیاد بودن حجم فایزر است

  پاسخ دهید

احسان

سلام یک یخچال خارجی ساده داریم از دیروز اصلا سرد نمیکنه نه قسمت بالاش نه قسمت پایین اش میشه بگین مشکل اش چی هست که سرد نمیکنه آیا از گاز یا چیز دیگه هست

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست عزیز، مواردی که می تواند علت سرد نکردن یخچال باشد، به طور کامل در مقاله توضیح داده شده است. اگر در این زمینه تخصص ندارید، از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

فریزر تکی سامسونگ خوب یخ نمیزنه. پشت دیواره داخلی یخچال رو باز کردیم برفک زده. تایمردیفراست چندماه پیش تعویض شد. وقتی کولر خاموش کم کم گرم میشه بعد که خونه خنک میشه کمی مواد و یخ میزنه و سردتر میشه. از کجا میشه فهمید ایراد از کدام قسمت هست؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، همانطور که در مقاله نیز بیان شده علت یخ نزدن فریزر می تواند ایراد کویل ها یا لوله های کندانسور
  خرابی فن اواپراتور و یا معیوب بودن رله استارت کمپرسور باشد که باید توسط تکنسین متخصص به درستی مورد بررسی قرار بگیرد.

  پاسخ دهید

سيد جواد حسيني

سيمهاي انتقال گاز يخچال سرده.و يخچال سرمايي نداره.اما فريزر خوب كار ميكنه.مشكل از كجاست!؟

پاسخ دهید

فاطمه نواصر

با سلام. ما یک یخچال قدیمی آزمایش داریم که از ناحیه یخچال خنک نمیکند ولی فریزش برفک میزنه. خیلی هم اتومات میکنه. درجش روی 5 و 6 رو امتحان کردیم ولی جواب نداد. یک دقیقه کار میکنه 3 دقیقه اتومات میکند. ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  سلام یخچال ساید دوو دارم قسمت فریز خوب کار می کند ولی یخچال گرم می باشد دما آن 12درجه است تنظیم می کنم ولی تغییر نمی کند حدودا یکسال هست سال قبل نمایندگی آمده نگاه کرد گفت فن و گاز مشکل ندارد لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست با تشکر فراوان

  پاسخ دهید

سالاری

با سلام
یخچال فریزر کنمورداریم ، در قسمت طبقه سوم یخچال مرتبا آب جمع میشه
علت چیست ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید ، تا در صورت لزوم از تعمیرکاران مجرب شما استفاده کنیم

پاسخ دهید

  امیرحسین صالحی

  جناب سالاری عزیز شما خودتان استاد هستید جمع شدن آب به دلیل شب نم و ورود گرما و جمع شدن مقدار زیاد قطرات شب نم می باشد و ارتباط با محیط بیرون علت اصلی آن است و خیلی بعید است تنها یک طبقه این اتفاق بیافتد

  پاسخ دهید

   سلام.
   جمع شدن آب در قسمت یخچال در سیستمهای نوفراست(بدون برفک)فقط یک دلیل فنی دارد که تنظیم و تعمیر آن تنها از عهده یک تکنسین باتجربه ساخته است تا بتواند به نحوی کارکرد هر قسمت را با توجه به لوازم و قطعات همان قسمت نسبت به کارکرد کلی قسمتها و قطعات تنظیم و رفع عیب کند.مطمعن باشید برای افرادی که تجربه کافی در این موارد ندارند حتی گفتن نحوه رفع عیب نیز کمکی نمی تواند بکند و چه بسا با هزینه‌های بیشتر و خطرات احتمالی نیز روبرو خواهد شد.
   بنابراین اکیداًتوصیه حقیر بهره گیری از اساتید باتجربه(کاراباما)و تکنسین‌های متخصص در این زمینه میباشد.
   درصورت تداوم مشکلتون می تونید پیام بگذارید.

   پاسخ دهید

خاکسار

سلام
یخچال فریزر یخساران داریم و در فریزر به مدت طولانی باز بوده و متوجه نشدیم. زمانی متوجه شدیم که وسایل توی یخچال گرم شدن. بعد فریزر رو کامل برفک زدایی کردیم و دوباره یخچال رو روشن کردیم الان حدود 24 ساعتی گذشته ولی همچنان مواد داخل یخچال کامل سرد نشدن اما فریزر تقریبن یخ زده. مشکل از کجاست؟ پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

پاسخ دهید

  یکی از دلایل یخ نزدن فریزر ویکسره کار کردن موتور یخچال هوا داشتن داخل لوله هاست

  پاسخ دهید

سلام
ساید ال جی دارم . قسمت بالایی فریزر سرما ندارد و یخ سازش که داخل در هست یخ تولید نمیکنه . لطفاً راهنمایی کنید

پاسخ دهید

علیرضا فرشباف

سلام و عرض ادب سامسونگ کمبو کولتک پلاس دارم یخچال هردماییی میزارم فوری خنک میکنه
فریزر اخیرا گاهی رو دمایی گرم‌تر از تنظیم می‌ایستاد ولی الان یه روزه رو صفره
فنها همگی کاملا سالم سنسور دمای فریزر سالم تو قسمت برد روی درپوش بالای قسمت ترانس و رگولاتوری که رو برده تیرگی دودی هست و رگولاتور دمایی حدود 50 درجه داره دست رو بعد دو سه ثانیه میسوزونه فک کنم باید ولرم باشه درسته؟ رله اورلود برای فریزر جداس؟ ممنون میشم حدستون از علت خرابی فریز رو بفرمایید و راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  سلام خسته نباشید
  من از دیوار میخواستم یه یخچال فریزر توشیبا 5در بخرم
  فروشنده میگه که فقط مشکلش اینه که جدیدن همش یخ میزنه و برفک
  بنظر شما مشکلش چیه
  بخرمش میتونم درستش کنم ؟
  درست میشه؟؟

  پاسخ دهید

ناهید جعفری

سلام و خسته نباشید، فریزرمون الکترواستیل هست، هر سه ماه یکبار یخ مواد غذایی داخلش باز میشه، از چند نفر پرسیدیم گفتن هرسه ماه یکبار از برق بکشید، مواد داخلشو خالی کنید بذارید یخ پشتش آب بشه، مام همین کارو میکنیم، ولی واقعا جابجا کردن وسایل داخلش سخته، میخوام بدون راهکار اساسی وجود نداره که دیگه اینجوری نشه، ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ دهید

هوشنگ سلطانى

سلام . يخچال فريزر سايد باي سايد بوش . قسمت يخچال كاملا سرد ميشود . قسمت فريزر درفضاى بالا آب يخ نميبندد ولى در فضاى پايين فريزر بنظر ميرسد كه دما مناسب باشد . با تشكر و متمنى پاسخ

پاسخ دهید

لیلی قائمی

باسلام یخچال ما بالا فریزر و پایین یخچال است که یخچال سرد نمی کند ولی فریزر خوبه یه تعمیرکار آوردیم گفت هیچ عیبی ندارد فقط دو روز بکشید بعد به برق بزنید درست میشه این کارو کردیم اما هنوز خرابه

پاسخ دهید

  فاطمه نصیری

  هم یخچال هم فریزر خنک نمیکنه یخچال سامسونگ مدلRT850فن کارمیکنه علامت بردهم ارور میده

  پاسخ دهید

سعید ع

سلام ما یخچال Eurostarداریم موتور کار میکنه ولی خنک نمیکنه

پاسخ دهید

سلام خسته نباشید ببخشید یخچال ما ساید ال جی هست یخچال سرما خودش رو داره ولی قسمت فریزرش سرما نداره و اگر هم یخ بساز چند ساعت بعد آن رو اب میکنه میشه یک راهنمایی بکنید

پاسخ دهید

سیما رحیمی

سلام یخچال سردنمیکنه

پاسخ دهید

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

سلام
سايد ٢٣ فوت سامسونگ قسمت فريزر با دما سنج جيوه اى تست كردم چرا دما از منهاى ده پايين تر نمايد ؟
ممنون از شما

پاسخ دهید

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

اسکندری

سلام ببخشید من ی یخچال و فریزر رو هم مارک ایندزت دارم ک الان دو رکز یخچالش خنک نمیکنه ۴۸ ساعت خاموش کردم ب برق زدم بعد از ۷ ساعتم باز خنک نمیکنه یخچال در صورتی ک فریزر مشکلی ندارد ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

سرا لطیفی

درود ساید بای ساید دوو سرد می کند ولی یخ نمی بندد چه علتی دارد

پاسخ دهید

سلام، یه یخچال فریزر سیلوان دارم که بالاش یخچال، پایینش فریزر، یخچال خوب خنک میکنه اما فریزر یخ نمیزنه، یا قسمتی ازش یکم یخ میزنه اما قسمت‌های دیگه اش همینجور آب میمونه، لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست،

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید