استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

10 علت سرد نکردن یخچال و یخ نزدن فریزر

علت سرد نکردن یخچال و یخ نزدن فریزر

یکی از مشکلاتی که گریبان گیر بسیاری از افراد است، سرد نکردن یخچال فریزر می‌باشد. منظور از سرد نکردن یخچال، حالتی است که دستگاه کار می‌کند اما نمی‌تواند به اندازه کافی دما را کاهش داده و خنک نماید. بنابراین سرد نشدن یخچال و گرم بودن داخل یخچال می تواند به فساد زودتر مواد غذایی، فشار بیشتر بر روی کمپرسور، بروز مشکلات دیگر همچون یکسره شدن موتور یخچال و چندین دردسر دیگر بیانجامد.

اما علت سرد نکردن یخچال را نمی‌توان یک مورد خاص نام برد. از آنجا که یخچال برای رسیدن به عملکرد اصلی خود از مجموعه ای بهم مرتبط تشکیل شده، ایراد در هر یک از بخش‌های مهم آن می‌تواند عملکرد دستگاه را بهم ریخته و منجر به گرم شدن داخل یخچال و سرد نکردن دما به اندازه کافی گردد. از این رو پیشنهاد ما این است حتما از متخصصین تعمیر لوازم خانگی کمک بخواهید.

در این مقاله از کاراباما، 10 علت اصلی سرد نکردن و گرم بودن یخچال را که شامل موارد فنی و غیر فنی می‌باشد، بیان می‌کنیم. همچنین در انتها به مواردی که علت یخ نزدن فریزر هستند، اشاره می‌کنیم. در صورتی که یخچال فریزر شما دچار مشکل شده و خنک نمی‌کند یا فریزر یخ نمی‌زند، با ما همراه باشید تا از علت خنک نکردن یخچال و نحوه رفع آن مطلع شوید. دقت داشته باشید که داغ شدن موتور و بدنه یخچال نیز می‌تواند سبب گرم شدن یخچال باشد. اما در این مقاله در خصوص گرم شدن داخل یخچال صحبت خواهیم کرد. برای گرم بودن یخچال و بدنه آن به مقاله اختصاصی کاراباما در این خصوص مراجعه نمایید.

نکته: علت سرد نکردن یخچال و گرم شدن داخل آن و علت یخ نزدن فریزر، به برند خاصی مربوط نمی‌باشد و برای همه برندهای ایرانی و خارجی یکسان است. لذا می‌توانید از مطالبی که در این مقاله خواهید خواند در خصوص علت سرد نکردن و گرم بودن داخل یخچال سامسونگ، ال جی، الکترواستیل، جنرال الکتریک، هیمالیا، دوو، امرسان، اسنوا و سایر برندها استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی: 10 علت سرد نکردن یخچال

اگر از دانش فنی و تجربه تعمیر یخچال برخوردار نیستید، اکیدا توصیه می‌کنیم که یخچال خود را دستکاری نکنید! هزینه خرید یخچال فریزر این روزها بسیار بالا بوده و هرگونه دستکاری غیر تخصصی در آن می‌تواند به بروز مشکل و خرابی یخچال بیانجامد.

کاراباما با داشتن صدها متخصص مجرب یخچال فریزر در اقصی نقاط استان، در سریعترین زمان و به حرفه ای ترین شیوه، هرگونه خدمات سرویس و تعمیرات یخچال را برای انواع برندها و مدل های یخچال به صورت گارانتی شده ارائه می‌نماید. کافیست با ما تماس گرفته و یا با تکمیل فرم آنلاین زیر درخواست خود را ارسال نمایید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار یخچال سامسونگ

علت سرد نکردن و گرم شدن داخل یخچال

قبل از آنکه عملکرد خنک کنندگی یخچال خود را بسنجید، باید بدانید که بهترین دمایی که مناسب بخش یخچال و بخش فریزر یخچال فریزر یا ساید بای ساید شماست، چه دمایی است؟

طبق تحقیقات صورت گرفته و همچنین آمار سازمان غذا داروی آمریکا (FDA)، بهترین دمای میانگین سالانه برای یخچال بازه 2 تا 5 درجه سانتیگراد (کمتر از 40 درجه فارنهایت) و بهترین دمای مناسب برای فریزر 20- تا 17- درجه سانتیگراد (حدود 0 درجه فارنهایت) می‌باشد. البته باید توجه داشت که تنظیمات دمایی یخچال در تابستان و زمستان باید متفاوت باشد. معمولا در تابستان دمای مناسب 3، 4 درجه است و در زمستان 4، 5 درجه؛ یعنی یک درجه افزایش در تابستان به دلیل گرمای هوا!

توجه داشته باشید که اگر یخچال را به تازگی خریداری کرده اید، پس از نصب آن و اعمال تنظیمات، باید به مدت 24 ساعت به دستگاه فرصت دهید تا به شرایط پایدار برسد. در صورتی که پس از یک شبانه روز یخچال به دمای تنظیم شده نرسید و نتوانست به اندازه کافی سرد کند، آنگاه با مرکز تخصصی تعمیرات یخچال تماس بگیرید. همچنین با مراجعه به مقاله عیب یابی یخچال فریزر برای افزایش اطلاعات خود در خصوص مشکلات رایج یخچال تان استفاده کنید.

تنظیم نبودن دمای یخچال علت گرم بودن و خنک نکردن یخچال

گاهی علت سرد نکردن یخچال و یا علت یخ نزدن فریزر، خرابی قطعه و معیوب بودن چیز خاصی نیست و صرفا ایراد از تنظیم نبودن دمای دستگاه است. اگر از یخچال فریزرهای قدیمی استفاده می‌کنید، تنظیم دما به کمک ترموستات های ولومی و در مدل های جدیدتر، به کمک کلیدها و صفحه دیجیتال انجام می‌شود. بر طبق آنچه که اشاره شد در فصول سرد و گرم سال از تنظیم بودن دما یا درجه یخچال خود مطمئن شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله “نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ، ال جی، جنرال الکتریک و سایر یخچال ها” را مطالعه نمایید.

تنظیم نبودن دمای یخچال به عنوان یکی از علت های سرد نکردن یخچال

وجود مانع بر سر راه گردش هوا دلیل گرم شدن داخل یخچال

در داخل یخچال فریزرها از دریچه های هوایی و فن هایی استفاده شده که وظیفه به جریان انداختن و گردش هوا در داخل محفظه یخچال را برعهده دارند. طبیعتا اگر بسته های حجیم و بزرگ وسایل و مواد غذایی را در مقابل این فن ها و دریچه ها قرار دهید، گردش هوا به درستی اتفاق نیوفتاده و سبب یکنواختن نبودن دمای داخل یخچال می‌شود که این مورد می‌تواند علت خنک نکردن یخچال شما باشد. همچنین این مورد یک دلیل سرد نکردن قسمت بالای یخچال فریزر نیز می‌باشد.

قرار گرفتن مواد غذایی در برابر دریچه های هوا، یک علت یخ زدن وسایل داخل یخچال است. در این رابطه در مقاله کاراباما بیشتر بخوانید.

مقدار زیاد مواد غذایی در داخل یخچال دلیل خنک نکردن یخچال

اگر مواد غذایی بسیاری را در داخل یخچال قرار دهید، به طوری که از ظرفیت مجاز آن بیشتر شود و مواد به صورت فشرده و روی هم کیپ شده قرار بگیرند، گردش هوای سرد در داخل دستگاه ممکن نبوده و به کمپرسور فشار وارد می‌شود که ممکن است نتواند پاسخگوی این میزان از مواد غذایی و کاهش دمای آن ها باشد، درنتیجه باعث گرم شدن داخل یخچال خواهید شد. بر اساس دفترچه راهنما و با توجه به ظرفیت یخچال فریزر خود در درون آن وسایل بگذارید تا تحمیل بار اضافی به یخچال شما علتی برای سرد نکردن یخچال به اندازه لازم نشود.

گرم شدن داخل یخچال به علت ایراد درب

در صورتی که قفل درب یخچال معیوب باشد و درب دستگاه به درستی بسته نشود، دمای داخل آن نمی‌تواند پایدار بماند و با خروج هوای سرد شاهد گرم شدن داخل یخچال خواهید بود. همچنین یکی از مهمترین مواردی که حتما باید از درستی کارکرد آن مطمئن شوید، واشر یا لاستیک دور درب یخچال است.

اگر لاستیک درب یخچال کنده یا پاره شده، شل شده و یا از درب جدا شود، به گونه ای که اجازه ورود هوای گرم بیرون را به داخل یخچال بدهد، مشکلات بسیاری از جمله خنک نکردن یخچال را در پی خواهد داشت. غیر از این مشکل، برفک زدن یخچال نیز به مرور اتفاق افتاده و دستگاه به طور کلی از کارکرد درست خود فاصله خواهد گرفت. معیوب بودن لاستیک دور درب یخچال نیز می‌تواند علت خنک نکردن یخچال شما باشد. بنابراین اگر با مشکل سرد نکردن یخچال مواجه شده اید، بهتر است به دقت آن را بررسی نمایید و در صورت نیاز اقدام به تعویض لاستیک دور درب یخچال خود نمایید.

ایراد درب یخچال علت خنک نکردن یخچال

سخن پایانی:

در این مقاله به علت سرد نکردن یا خنک نکردن یخچال و گرم بودن داخل آن و نیز علت یخ نزدن فریزر پرداختیم. همچنین متذکر شدیم که دلایل سرد نشدن و گرم شدن داخل یخچال به برند دستگاه مربوط نیست و انواع برندهای ایرانی و خارجی از جمله یخچال ساید بای ساید سامسونگ، ال جی، جنرال الکتریک، امرسان، اسنوا، هیمالیا، الکترواستیل و غیره در این مورد مشابه اند. همچنین توجه داشته باشید که یخچال فریزر دستگاه حساسیست، اگر پس از مطالعه این مقاله هنوز قادر به رفع مشکل خود نبودید، بهترین کار ممکن تماس با تعمیرکار متخصص یخچال است. همچنین می‌توانید برای ما کامنت بگذارید تا کارشناسان کاراباما در اسرع وقت پاسخ سوال شما را بدهند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
جلال احمدی

سلام یه یخچال فریزر امرسان داریم چند روزی هست که متوجه شدم قسمت فوقانی یخچال گرم و قسمت تحتانی آن خنک میباشد متوجه شدم که فن مثل سابق کار نمیکند آیا علت فقط مربوط به فن میتونه باشه یا خیر . ممنون خواهم شد اگر راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

  مرتضی نیکبخت

  با سلام
  یخچال فریزر دوو ساید بای ساید داریم که فریزرش یخ نمی زند.لطفا راهنمایی بفرمائید.سپاس

  پاسخ دهید

   کارشناس 4: جعفری

   دوست گرامی درباره علت یخ نزدن فریزر در مقاله توضیح داده شده است. اگر در زمینه بررسی و عیب یابی مشکل تخصص لازم را ندارید، حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

   پاسخ دهید

    عباس غلامی

    سلام وقت بخیر، یخچال الکترواستیل دارم، قسمت پایین(فریزر) عالی یخ میزنهاما قسمت یخچال خیلی خنک نمی کنه، راهنمایی بفرمایید. متشکرم.

    پاسخ دهید

     علوی

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به تعمیر داره می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

     احمدی

     سلام خسته نباشین مایه یخچال نو خریدیم پارس شوما از اودو دراست دیروز از کارتن در آوردیم زدییم برق کار میکنه ولی جایخیش آب را یخ نمیکنه؟

     علوی

     سلام دوست عزیز
     اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

     نیک نظر

     یخچال الکترواستیل فقط باد گرم میزنه

     نسیم اسلام پور

     سلام دوست عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال الکترواستیل رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

     مرتضی عیدیان

     سلام وقت بخیر ،چند روزی هست که فریزر یخچال مون ب درستی یخ نمیبنده لطفاً راهنمایی کنید ممنون برند یخچال جنرال استیل

   محمد حسین

   سلام خسته نباشید ما یک یخچال مجیک داریم که لوله های پایین کنار فن برفک میزنند و برفک از دریچه بیرون می زند و یخچال دیگر خنک نمی کند ممنون میشم اگر کمی راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

    آرزو حمزه زاده

    سلام یخچال فریزر توشیبا داریم که مدتی است که فریزرش یخ نمیزنه و یخچالش هم خنک نمیکنه اما موتور یخچال کار میکنه، لطفا بفرمایید چیکار کنم؟

    پاسخ دهید

     نسیم اسلام پور

     سلام دوست عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   صمصام

   باسلام یخچال فریزر شقایق داریم فریزر بمدت یک هفته خوب هست بعد بتدریج دما پایین میاد تا ۱۰ اصلا یخ نمیزنه تعمیر کار اومد دوبار گاز زد چند روز خوب بود باز هم یخ نمیزنه اواپراتور هم برفک نمیزنه که بگیم سیستم دیگراست یا نوفراست خرابه علت چیست به نظر شما استاد محترم لطفا راهنماییم کنید ضمنا تعمیر کار میگفت موتور خراب هست روغن میبره توریستی سردخانه نمیزاره یخ بزنه خواهش میکنم گاز تازه زده نشتی هم نداره فن‌ها همه سالم موتور و کندانسور هم داغ هستند البته قسمتی از کندانسور که بین موتور تا فن کندانسور هست بقدری داغ میشه که دست میسوزه اما بقیه که فن روش هست داغ نیست لوله ساکشن هم سرده کمپرس موتور هم خوبه

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام دوست عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

    بقبول

    سلام ما یخچال فریز جولین دارم یه هفته هست فریزه کار نمیکنه حال سه تا قطعه داخل غریزه عوض کردم ولی حال بازم کارنمیکنه

    پاسخ دهید

     نسیم اسلام پور

     سلام دوست عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال فریزر رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   فاطمه جعفری

   با سلام خدمت شما ینچال ما همالیا هستش فریزر یخ زده ولی بالایی یخچال اصلا سرد نمیکند گر م گر مه

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام فاطمه عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، خراب شدن فن می تواند یکی از علت های اصلی خنک نکردن یخچال شما باشد. اما بهتر است که سایر موارد نیز که می تواند علت خنک نکردن یخچال فریزر شما باشد بررسی شود.

  پاسخ دهید

   سیروس صباغ

   با سلام
   یخچال سایوان داریم که با گذاشتن رو درجه ۲ قسمت فریزر یخ میزنه در حالیکه قسمت یخچال خوبه و با بالا بردن درجه هر دو قسمت یخ میزنه
   و یه مشکل دیگه اینکه بلافاصله بعد از باز کردن در یخچال، یخچال خاموش میشه

   پاسخ دهید

   داریوش رفیهعی

   سلام خسته نباشید من یه یخچال ساید ال جی دارم ک فریزر آن وقتی مثلا یه لیوان آب میزاری یخ میزنه بعد یکم یخ آب میشه لطفا راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

    فرامرز مظلومی

    سلام یه یخچال فریزر ایران شرق داریم فریزر یخ میزنه ولی یخچال کامل خنک نمیکنه؟ و یخچال کار خودش انجام میده فقط کامل خنک نمیکنه؟ قسمت یخچال

    پاسخ دهید

     علوی

     سلام دوست عزیز
     شما می تونید با کاراباما تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین کارشناسان رو برای تعمیر دستگاهتون ثبت کنید.
     موفق باشید

     علی اکبر مبصری

     سلام من یخچال ایران شرق دارم قسمت فریزر فن کار میکنه هوای داخل فریزر سرد هست اما فریز نمیکنه نمایندگی زنگ زدمگفت روکش فریزر را باز کن برفک گرفته باسشوار آب کن دوبار روکش راببند ودرجه نمایشگر را روی 4و16 قراربده این کار دست یانه ..متشکرم

     نسیم اسلام پور

     سلام دوست عزیز
     شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
     ما در کنارتون هستیم

   بهرام گودرزی

   یخچال فریزر سامسونگ
   امروز متوجه شدم فریزر کار میکنه و خنک هست ولی یخچال خنک نیست و مثلا شیر که در درب یخچال هست ترش شده وابلیمو کپک زده و مدتی هست صدای فن بالا ست ممنون از راهنمایتون

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام دوست عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

   عاطفه اکرم لگزایی

   یخچالمون یخ نمیبنده

   پاسخ دهید

   سلام وخداقوت،،،یخچال قدیمی داریم که قسمت یخچال چند روزی هست که خنک نمی کند ولی فریزر کار می کند،،،یخچال بیست وچهارساعت خاموش کردیم مجددا که روشن کردیم شروع به کار کردن کرد حتی قسمت بالایی یخچاکمی برفک زد اما بعد چند ساعت دوباره خنک نکرد،،لطفا راهنمایی کنید

   پاسخ دهید

    نسیم اسلام پور

    سلام مسگر عزیز
    شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
    ما در کنارتون هستیم

    پاسخ دهید

  آلا صالحی

  سلام..یخچال و فریزر بدون برفک داریم که قسمت فریزر کامل یخ نمیزد..بعضی وقتا مجبوریم یخچال را خاموش کنیم و بعد از چن ساعت دوباره خوب کار میکند و یخ میزند ولی بعد از چن وقت دوباره کامل یخ نمیزند..بنظرتون مشکلش چیه؟

  پاسخ دهید

   مجیدربیعی

   باسلام.ماشین لباسشویی Haierدارم علت عدم آبگیری بعدازروشن کردن دستگاه چی می‌تونه باشه؟
   بادرودوسپاس فراوان

   پاسخ دهید

  علی اکبر پناه

  سلام دوستان یخچالم سیلور هستش یخچالمو از وقتی خریدم قسمت پایینش یعنی فریزرش دویا سه هفته خوب سرد میکنه یخ میکنه اما بعد دو سه هفته یخ نمیزنه لوله های داخلش کلا یخ میزنند که از یخ زدن می افته فقط سرد میکنه ولی یخ نمیکنه دوستان لطفا راهنمایی کنید چند بار بردمش برای درست کردن ولی نتونستند درستش کنند چون ما جاهی زندگی میکنیم از امکانات خبری نیست لطفا راهنمایی کنید اجرکم عندالله

  پاسخ دهید

سلام
یخچال دوو مدل 590EW داریم که یکسالی هست مشکل پیدا کرده به این صورت که فریزرش کاملا سالمه و دماش طبیعیه ولی قسمت یخچال سرد نمیکنه و دمایی شبیه دمای اتاق داره، تعمیر بردیم و فن هاش سرویس و یا تعویض شده ولی مشکل حل نشده. البته وقتی 24 یا 48 ساعت از برق میکشیم تا دو سه هفته درست میشه اما باز قسمت یخچال سرد نمیکنه. این مشکل اصلا قابل حل شدن هست یا اینکه به فکر یخچال جدید باشیم؟ شنیدم این سری از یخچال های دوو اکثرا همین مشکل رو پیدا کردن یعنی هیچ راه حلی برای این عیب پیدا نشده ؟ یه تعمیرکاری میگفت اگه درست نشده ببرید یخچال رو مکانیکی کنند. شما این کار رو توصیه میکنید؟ مکانیکی شدن یخچال عیب و ایرادی نداره؟ پیشاپیش از توجه شما متشکرم

پاسخ دهید

  درجه ای که درفریزرداره صفرکن

  پاسخ دهید

  سعید سیار

  سلام فریزر من دوروز هست به دمای انجماد نمیرسه اما یخچال خیلی خنکه البته الان خاموش کردم تا ۲۴ ساعت باشه که هم استراحت کنه هم اگه یخزدگی داره اب بشه بنظر شما مشکل کجاس

  پاسخ دهید

با سلام
ما يه فريزر هيماليا داريم كه مدت دو سال گه گاه بوق آلارم ميزد و قطع نميشد تا اينكه يه روز اتصال بوق ممتد شد و فريزر ديگه كار نميكرد و ما تماس گرفتيم و تعميركار اومد و گفت كه برد فريزر سوخته و چون برد پيدا نميشه ترمستات روي اون نصب كرده الان فريزر بعد از يك هفته يخ نميزنه وسايلش ، بايد چكار كنيم؟؟

پاسخ دهید

  غفور جمشیدی

  سلام از دیروز که یخچال مون مثل قبل کار نمیکنه علت ش از زیاد بودن حجم فایزر است

  پاسخ دهید

احسان

سلام یک یخچال خارجی ساده داریم از دیروز اصلا سرد نمیکنه نه قسمت بالاش نه قسمت پایین اش میشه بگین مشکل اش چی هست که سرد نمیکنه آیا از گاز یا چیز دیگه هست

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست عزیز، مواردی که می تواند علت سرد نکردن یخچال باشد، به طور کامل در مقاله توضیح داده شده است. اگر در این زمینه تخصص ندارید، از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

  پاسخ دهید

فریزر تکی سامسونگ خوب یخ نمیزنه. پشت دیواره داخلی یخچال رو باز کردیم برفک زده. تایمردیفراست چندماه پیش تعویض شد. وقتی کولر خاموش کم کم گرم میشه بعد که خونه خنک میشه کمی مواد و یخ میزنه و سردتر میشه. از کجا میشه فهمید ایراد از کدام قسمت هست؟

پاسخ دهید

  کارشناس 4: جعفری

  سلام دوست گرامی، همانطور که در مقاله نیز بیان شده علت یخ نزدن فریزر می تواند ایراد کویل ها یا لوله های کندانسور
  خرابی فن اواپراتور و یا معیوب بودن رله استارت کمپرسور باشد که باید توسط تکنسین متخصص به درستی مورد بررسی قرار بگیرد.

  پاسخ دهید

سيد جواد حسيني

سيمهاي انتقال گاز يخچال سرده.و يخچال سرمايي نداره.اما فريزر خوب كار ميكنه.مشكل از كجاست!؟

پاسخ دهید

فاطمه نواصر

با سلام. ما یک یخچال قدیمی آزمایش داریم که از ناحیه یخچال خنک نمیکند ولی فریزش برفک میزنه. خیلی هم اتومات میکنه. درجش روی 5 و 6 رو امتحان کردیم ولی جواب نداد. یک دقیقه کار میکنه 3 دقیقه اتومات میکند. ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  سلام یخچال ساید دوو دارم قسمت فریز خوب کار می کند ولی یخچال گرم می باشد دما آن 12درجه است تنظیم می کنم ولی تغییر نمی کند حدودا یکسال هست سال قبل نمایندگی آمده نگاه کرد گفت فن و گاز مشکل ندارد لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست با تشکر فراوان

  پاسخ دهید

سالاری

با سلام
یخچال فریزر کنمورداریم ، در قسمت طبقه سوم یخچال مرتبا آب جمع میشه
علت چیست ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید ، تا در صورت لزوم از تعمیرکاران مجرب شما استفاده کنیم

پاسخ دهید

  امیرحسین صالحی

  جناب سالاری عزیز شما خودتان استاد هستید جمع شدن آب به دلیل شب نم و ورود گرما و جمع شدن مقدار زیاد قطرات شب نم می باشد و ارتباط با محیط بیرون علت اصلی آن است و خیلی بعید است تنها یک طبقه این اتفاق بیافتد

  پاسخ دهید

   سلام.
   جمع شدن آب در قسمت یخچال در سیستمهای نوفراست(بدون برفک)فقط یک دلیل فنی دارد که تنظیم و تعمیر آن تنها از عهده یک تکنسین باتجربه ساخته است تا بتواند به نحوی کارکرد هر قسمت را با توجه به لوازم و قطعات همان قسمت نسبت به کارکرد کلی قسمتها و قطعات تنظیم و رفع عیب کند.مطمعن باشید برای افرادی که تجربه کافی در این موارد ندارند حتی گفتن نحوه رفع عیب نیز کمکی نمی تواند بکند و چه بسا با هزینه‌های بیشتر و خطرات احتمالی نیز روبرو خواهد شد.
   بنابراین اکیداًتوصیه حقیر بهره گیری از اساتید باتجربه(کاراباما)و تکنسین‌های متخصص در این زمینه میباشد.
   درصورت تداوم مشکلتون می تونید پیام بگذارید.

   پاسخ دهید

خاکسار

سلام
یخچال فریزر یخساران داریم و در فریزر به مدت طولانی باز بوده و متوجه نشدیم. زمانی متوجه شدیم که وسایل توی یخچال گرم شدن. بعد فریزر رو کامل برفک زدایی کردیم و دوباره یخچال رو روشن کردیم الان حدود 24 ساعتی گذشته ولی همچنان مواد داخل یخچال کامل سرد نشدن اما فریزر تقریبن یخ زده. مشکل از کجاست؟ پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

پاسخ دهید

  یکی از دلایل یخ نزدن فریزر ویکسره کار کردن موتور یخچال هوا داشتن داخل لوله هاست

  پاسخ دهید

سلام
ساید ال جی دارم . قسمت بالایی فریزر سرما ندارد و یخ سازش که داخل در هست یخ تولید نمیکنه . لطفاً راهنمایی کنید

پاسخ دهید

علیرضا فرشباف

سلام و عرض ادب سامسونگ کمبو کولتک پلاس دارم یخچال هردماییی میزارم فوری خنک میکنه
فریزر اخیرا گاهی رو دمایی گرم‌تر از تنظیم می‌ایستاد ولی الان یه روزه رو صفره
فنها همگی کاملا سالم سنسور دمای فریزر سالم تو قسمت برد روی درپوش بالای قسمت ترانس و رگولاتوری که رو برده تیرگی دودی هست و رگولاتور دمایی حدود 50 درجه داره دست رو بعد دو سه ثانیه میسوزونه فک کنم باید ولرم باشه درسته؟ رله اورلود برای فریزر جداس؟ ممنون میشم حدستون از علت خرابی فریز رو بفرمایید و راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  سلام خسته نباشید
  من از دیوار میخواستم یه یخچال فریزر توشیبا 5در بخرم
  فروشنده میگه که فقط مشکلش اینه که جدیدن همش یخ میزنه و برفک
  بنظر شما مشکلش چیه
  بخرمش میتونم درستش کنم ؟
  درست میشه؟؟

  پاسخ دهید

ناهید جعفری

سلام و خسته نباشید، فریزرمون الکترواستیل هست، هر سه ماه یکبار یخ مواد غذایی داخلش باز میشه، از چند نفر پرسیدیم گفتن هرسه ماه یکبار از برق بکشید، مواد داخلشو خالی کنید بذارید یخ پشتش آب بشه، مام همین کارو میکنیم، ولی واقعا جابجا کردن وسایل داخلش سخته، میخوام بدون راهکار اساسی وجود نداره که دیگه اینجوری نشه، ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ دهید

هوشنگ سلطانى

سلام . يخچال فريزر سايد باي سايد بوش . قسمت يخچال كاملا سرد ميشود . قسمت فريزر درفضاى بالا آب يخ نميبندد ولى در فضاى پايين فريزر بنظر ميرسد كه دما مناسب باشد . با تشكر و متمنى پاسخ

پاسخ دهید

لیلی قائمی

باسلام یخچال ما بالا فریزر و پایین یخچال است که یخچال سرد نمی کند ولی فریزر خوبه یه تعمیرکار آوردیم گفت هیچ عیبی ندارد فقط دو روز بکشید بعد به برق بزنید درست میشه این کارو کردیم اما هنوز خرابه

پاسخ دهید

  فاطمه نصیری

  هم یخچال هم فریزر خنک نمیکنه یخچال سامسونگ مدلRT850فن کارمیکنه علامت بردهم ارور میده

  پاسخ دهید

سعید ع

سلام ما یخچال Eurostarداریم موتور کار میکنه ولی خنک نمیکنه

پاسخ دهید

سلام خسته نباشید ببخشید یخچال ما ساید ال جی هست یخچال سرما خودش رو داره ولی قسمت فریزرش سرما نداره و اگر هم یخ بساز چند ساعت بعد آن رو اب میکنه میشه یک راهنمایی بکنید

پاسخ دهید

سیما رحیمی

سلام یخچال سردنمیکنه

پاسخ دهید

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

سلام
سايد ٢٣ فوت سامسونگ قسمت فريزر با دما سنج جيوه اى تست كردم چرا دما از منهاى ده پايين تر نمايد ؟
ممنون از شما

پاسخ دهید

  سلام دوست عزیز
  اگر دستگاهتون نیاز به سرویس یا تعمیر داره می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر و سرویس دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

اسکندری

سلام ببخشید من ی یخچال و فریزر رو هم مارک ایندزت دارم ک الان دو رکز یخچالش خنک نمیکنه ۴۸ ساعت خاموش کردم ب برق زدم بعد از ۷ ساعتم باز خنک نمیکنه یخچال در صورتی ک فریزر مشکلی ندارد ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر دستگاهتون رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

سرا لطیفی

درود ساید بای ساید دوو سرد می کند ولی یخ نمی بندد چه علتی دارد

پاسخ دهید

سلام، یه یخچال فریزر سیلوان دارم که بالاش یخچال، پایینش فریزر، یخچال خوب خنک میکنه اما فریزر یخ نمیزنه، یا قسمتی ازش یکم یخ میزنه اما قسمت‌های دیگه اش همینجور آب میمونه، لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست،

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام دوست عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

ناهید اسدزاده

با سلام و خسته نباشید ، فقط قسمت فریزر یخ نمی‌زند ولی قسمت پایین خیلی خوب کار میکند ممنون میشم تماس بگیرید

پاسخ دهید

  نسیم اسلام پور

  سلام ناهید عزیز
  شما می تونید با کاراباما (خط 02158406) تماس بگیرید و درخواست اعزام حرفه ای ترین متخصصان برای تعمیر یخچال فریزر رو ثبت کنید.
  ما در کنارتون هستیم

  پاسخ دهید

روح الله رضایی

یخچال ساید الجی علتش کم خنک کردن یخچال

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام وقت بخیر
  یکی از اصلی‌ترین دلایل خنک نکردن یخچال ایراد در سیم‌کشی و برق رسانی است.
  خرابی ترموستات نیز ممکن است پیش آمده باشد.
  اگر یخچال را در مکان مناسبی قرار نداده باشید، مجددا احتمال خوب کار نکردن و سرد نکردن آن وجود دارد.

  در صورتی که موارد بالا را چک کردید و مشکل حل نشد، بهتر است با تکنسین متخصص تماس حاصل فرمایید

  پاسخ دهید

الهام نوری

یخچال فریزر من خنک هستش ولی مواد غذایی رو منجمد نمیکنه امروز صبح اینجوری شده ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر دوست عزیز
  در صورتی که مقاله موجود نتوانسته مشکل شما را حل کند، می‌توانید با شماره 02158406 تماس بگیرید. متخصصین کاراباما سریعا به محل اعزام خواهند شد.

  پاسخ دهید

زینب جنگجوی

یخچال کار می‌کنه ولی اثری از منجمد کردن نیست سرد معمول

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام کاربر گرامی
  در صورتی که با مشاهده مقاله همچنان مشکل شما رفع نشد، برای اعزام تکنسین به محل، به صورت آنلاین یا تلفنی سفارش خود را ثبت کنید.

  پاسخ دهید

حسین اکبری

با سلام وخسته نباشید بنده یخچال دو در دارم که قسمت فریزر جای یخی یخ اب میشود ظمنا پشت یخچال در قسمت فریزر سرد هست ولی در قسمت بالا یخچال داغ میباشد

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر و ممنون از شما
  این موضوع ممکن است مربوط به اختلال در عملکرد ترموستات باشد. حتی تمیزی لوله‌های پشت یخچال نیست در این مورد موثر است.
  برای حل این مشکل می‌توانید نسبت به اعزام تکنسین متخصص به محل اقدام کنید. کافی است تماس بگیرید و یا در وبسایت فرم درخواست را تکمیل کنید.

  پاسخ دهید

با عرض سلام خدمت شما
ما یه یخچال نو خریدیم و به برق زدیم
ولی اصلا سرد نمیکنه و صدای موتور هم
خیلی کمه مطالب شما رو خوندم ولی مشکلم
حل نشده لطفاً راهنمایی کنید؟؟؟؟

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام وقت بخیر
  در صورتی که مطلب فوق مشکل شما را رفع نکرده، به صورت آنلاین و یا تلفنی سفارش خود را ثبت کنید. تکنسین های ما در محل حاضر خواهند شد.

  پاسخ دهید

گوهررستمی

سلام یخچال فریزر نیکسانمون
یخ نمیزنه
یه روز نیم هم خاموش کردم اما خنک نمیکن

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر کاربر گرامی
  اگر مشکل شما با خواندن این مقاله حل نشده است، می‌توانید با شماره تلفن 02158406 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان کاراباما در اسرع وقت به محل اعزام خواهند شد.

  پاسخ دهید

علی باقری

سلام خسته نباشید ی ساید ال جی داریم که چند روزه درست یخ نمیزنه قبلا بستنی یا گوشت که داخلش میزاشتیم مثل سنگ میشد ولی الان تا دست بزاری آب شده مشکلش چیه ی ۲۴ ساعتم خاموشش کردیم دوباره به برق زدیم ولی فرقی نکرد

پاسخ دهید

رضا محمد زاده

اسم یخچال هیمالیا فریزرش یخ نمی‌کند

پاسخ دهید

نواب وحدانی

سلام یخچال فریزر الجی نه خنک میشه بالاش فریرز یخ نمیزنه راهنمایی کنید .ممنون

پاسخ دهید

محمودیان

با سلام یخچال فریزر جیبسون امریکا داریم که مدتی است مواد غذایی در فریز ر ان یخ نمی زند و قسمت یخچال ان گرم است

پاسخ دهید

شهرام جانی نژاد

سلام فریز یخچال یخ نمیزنه ولی اگه دوازده ساعت از برق بکشیم باز دوباره وصل کنیم عالی کار میکنه ولی باز همینجوری میشه دمای داخلی روی 2 داخل یخ چال درجه بندی داره ولی فریزر دیجیتال تور خدا کمک مون کنید چون تمام مواد غذایی خراب میشه

پاسخ دهید

چاواری

یخچال فریز ما مارک اسنوا می باشد قسمت بالای فریز گرم و قسمت پایین یخ و اوکی ست از برق که میکشیم نصف روز بیرونه میزنیم برق دوباره تا یه هفته اوکی ه بعد دوباره همین مشکل لطفا اگه راهنمایی دارید بگید

پاسخ دهید

هادی خدری

سلام ما یه یخچال سوزان فریزر داریم که قسمت فریزرش سرد نمیشه دما پایینه مشکل از کجاس راهنمایم کنید لطفا

پاسخ دهید

خانم زارعی

یخچالمون یخ نمیکنه درجه یخچال از ۹بالا نمیره فریزرش هم از یازده بالانمیره توش هم برفک میبنده سوزان بدون برف

پاسخ دهید

سلجوقی

سلام یخچال فریزر دست دوم گرفتم یک هفته هست که یکسره کار می‌کردیم هم میکردالان بخش بازشده وداع میکند

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام کاربر گرامی
  این مشکل باید توسط تکنسین بررسی شود. شما می توانید جهت ثبت درخواست تعمیرات با شماره تلفن 02154584 تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ دهید

آیسان

باسلام یک هفته هست یخچال فریزر دست دوم گرفتم یکسره کارمی‌کند الان از دیشب دیگه یخ هم نمی کندهرچی هم داخلش گذاشتم یخش باز شده کارهم میکندلطفا راهنمایی کنید ممنون

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر کاربر گرامی
  در صورتی که با مطالعه مقاله موجود به پاسخ سوال خود نرسیدید، می توانید جهت ثبت درخواست خود برای اعزام تکنسین، با شماره تلفن 02154584 تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ دهید

علی اکبر پناهی

راستی یخچالمو وقتی فریزش کار نکنه لوله هاش یخ بزنه وقتی خاموشش کنم دو سه هفته خوبه بعدا دوباره فریزرش از کار می افته

پاسخ دهید

سیاوش اسکندری

تازه موتور یخچخا تعویض شده تعمیرکارم بداخلاقه،یخچال مرسی ایتالیلییه..متاسفانه فریزره نمیکنه ومواد داخل یخچال فاسد میشه وهرچیز دلخلش بو میگیره

پاسخ دهید

زهراهنرور

سلام خسته نباشید یخچال سایدسامسونگ خنک نمیکنه دلیلش چی میتونه باشه تعطیلی نمایندگی جواب نمیدن

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  وقت بخیر کاربر گرامی
  شما می توانید ببرای ثبت درخواست خود با شماره تلفن 02154584 تماس بگیرید.

  پاسخ دهید

رضا احمدی

سلام یه فریز داریم که دیروز دربش 6.7 ساعت باز مونده و از دیشب تا الان گوشتو سبزیجاتی که توش بوده رو خنک نگه داشته دلی فریز نشدن
خواستم بپرسم هزینه تعمیرش چقدر میشه؟

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  سلام کاربر گرامی
  در صورتی که هنوز مشکل شما حل نشده است، می توانید با شماره تلفن 02154584 تماس بگیرید. و یا فرم موجود در وبسایت را تکمیل نمایید.

  پاسخ دهید

محمد هلالی

سلام یخچال فریزر هانسس دارم مدتی فریزر برفک میزنه تعمیر کار سانسور عوض کرد ولی باز همونه.

پاسخ دهید

  فرهاد محمدی

  روز بخیر دوست عزیز
  در صورت نیاز به تعمیر، شما می توانید جهت ثبت درخواست خود، با شماره تلفن 02154584 تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ دهید

لیلا مولایی

یخچال ما دوطبقه هست بالافریز کار میکنه ولی پایین یخجال کار نمیکنه دما در حد که خنک نیست

پاسخ دهید

احمری

سرد نکردن فریزر LG

پاسخ دهید

سعید بلوچی

سلام خسته نباشد ببخشید یخچال دوقلو پارس دارم قسمت فریزر یخ نمیزنه ولی داخلش خنک هست آب میزارم یخ نمیزنه مشکلش چیه؟

پاسخ دهید