آموزش نحوه راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی ال جی

آموزش نحوه نصب و راه اندازی لیاسشویی ال جی

بسیاری از افراد پس از خرید ماشین لباسشویی ال جی، برای نصب ماشین لباسشویی ال جی دچار مشکل می شوند. برخی نیز با رعایت نکردن مواردی در هنگام نصب لباسشویی و یا نصب نادرست دستگاه خود موجب بروز مشکلاتی برای ماشین لباسشویی در آینده می شوند. در این مقاله از کاراباما قصد داریم تا کلیه مطالب مربوط به آموزش نحوه راه اندازی و نصب لباسشویی ال جی را به شما عزیزان آموزش دهیم.

از نصب لباسشویی در محل هایی با درجه حرارت زیر نقطه انجماد یا در هوای آزاد بپرهیزید. اتصال زمین دستگاه را با توجه به کدها و آئین نامه های حاکم برقرار سازید. در هنگام نصب ماشین لباسشویی ال جی بر روی سطوح مفروش، سوراخ های تهویه هوا نبایستی با فرش مسدود گردند.

مهره های مخصوص حمل و نقل

ماشین لباسشویی ال جی به جهت حفاظت از اجزای داخلی در زمان حمل و نقل، مجهز به مهره هایی مخصوص است که در زمان حمل و نقل بکار می روند. قبل از استفاده از لباسشویی ال جی می بایست مهره های حمل و نقل و هرگونه موارد مورد استفاده در بسته بندی را از آن جدا ساخت.

بسته بندی ماشین لباسشویی ال جی

نحوه برداشتن مهره های مخصوص حمل و نقل

باز نمودن مهره های مخصوص لباسشویی ۳- هنگام باز نمودن این ۴ مهره، واشرهای چوب پنبه ای آن را نیز با کمی پیچش از جای خود خارج کنید. مهره ها و واشرها را برای استفاده های بعدی محفوظ نگه دارید.

 • هر زمان نیاز به حمل و نقل دستگاه داشتید، می باید این مهره ها را مجددا در جای خود محکم نمایید.

۴- سوراخ ها را با استفاده از درپوش های تدارک شده ببندید.

مهره های مخصوص ماشین لباسشویی ۱- به جهت حفاظت از اجزای داخلی ماشین لباسشویی در زمان حمل و نقل، ۴ مهره مخصوص بسته می شوند. قبل از استفاده از لباسشویی ال جی می بایست این مهره ها را باز نمایید.

 • در صورت باز نکردن این مهره ها، در زمان کارکرد لرزش شدید، صدا و عدم کارکرد صحیح متصور خواهد بود.

۲- چهار عدد مهره مذکور را با استفاده از آچار تدارک دیده شده، باز نمایید.

محل مناسب جهت نصب لباسشویی ال جی

محل قرارگیری ماشین لباسشویی

تراز کردن سطح زمین: نامسطح بودن سطح زیر ماشین لباسشویی باید حداکثر ۱ درجه باشد.

محل قرار گرفتن پریز برق: می بایست حداکثر ۱/۵ متر از طرفین دستگاه فاصله داشته باشد. از پریز برای چند دستگاه استفاده ننموده و بار اضافی برق روی آن نگذارید.

فواصل اضافی: جهت دیوار، درب و کف مورد نیاز است. (۱۰ سانتیمتر از عقب و ۲ سانتیمتر از طرفین)

 • هرگز لباسها و مواد شوینده را بر روی ماشین لباسشویی نگه داری ننمایید. وزن این مواد به بدنه و کنترل های دستگاه آسیب وارد می نمایند.

نحوه قرار گرفتن ماشین لباسشویی ال جی

 • ماشین لباسشویی را بر روی یک سطح صاف و محکم قرار دهید!

از گردش مناسب هوا در اطراف ماشین لباسشویی اطمینان حاصل نموده و هرگونه انسداد مجاری توسط فرش، گلیم و غیره را برطرف سازید.

 • هرگز سعی نکنید که ناهمواری های کف زمین واقع شده در زیر ماشین لباسشویی را با استفاده از قطعات چوب، مقوا و امثالهم تراز نمایید.
 • چنانچه ناچار از قرار دادن ماشین لباسشویی در کنار اجاق گاز یا اجاق ذغالی هستید، یک صفحه عایق (۶۰×۸۵ سانتیمتر) پوشیده شده با آلومینیوم فویل را در سمتی که در مجاورت گاز یا اجاق قرار می گیرد و در بین دستگاه و اجاق قرار دهید.
 • از قرار دادن ماشین لباسشویی در اتاق هایی که درجه حرارت آنها به زیر صفر درجه سانتیگراد می رسد، قرار ندهید.
 • محل استقرار دستگاه را به نحوی انتخاب نمایید که در صورت بروز خرابی، مهندس مربوطه به راحتی به تمام جوانب آن دسترسی داشته باشد.
 • با استفاده از آچار بازکننده مهره های حمل و نقل، هر چهار پایه دستگاه را طوری تنظیم نمایید که دستگاه ثابت قرار گیرد. همچنین می بایست یک فاصله ۲۰ میلی متری بین کف زمین و کف دستگاه در نظر گرفته شود.

اتصال الکتریکی

 1. از استفاده از سیم رابط و یا آداپتور دوبل خودداری شود.
 2. در صورت آسیب دیدگی کابل ماشین لباسشویی ال جی، می باید نسبت به تعویض آن توسط کارخانه تولید کننده و یا نمایندگی مجاز آن و به همین شکل یک متخصص الکتریکی مجرب، اقدام نمایید تا از بروز خطر جلوگیری بعمل آید.
 3. همیشه پس از استفاده از دستگاه، دوشاخه دستگاه را از برق کشیده و شیر اصلی آب آن را نیز ببندید.
 4. دستگاه را به پریز متصل به زمین که در اتصال آن مقررات جاری سیم کشی رعایت گردیده باشد، متصل کنید.
 5. محل استقرار دستگاه را طوری انتخاب کنید که دسترسی به دوشاخه به راحتی انجام پذیرد.
 • تعمیرات لباسشویی ال جی باید انحصارا توسط افراد متخصص انجام گردد. تعمیرات انجام شده توسط افراد بی تجربه باعث بروز جراحت یا آسیب دیدگی شدید دستگاه خواهد شد. لطفا با مرکز سرویس و خدمات تعمیر مجاز تماس حاصل فرمایید.
 • از نصب لباسشویی ال جی در اتاق هایی که درجه حرارت آنها به زیر صفر درجه می رسند، خودداری کنید. شیلنگ های یخ زده چنانچه تحت فشار قرار گیرند، ترک خواهند خورد. همچنین در دمای زیر نقطه انجماد، قابلیت کارکرد کنترل های الکترونیکی نقصان می یابد.
 • چنانچه تحویل ماشین لباسشویی ال جی در ماه های زمستان بوده و دمای هوا زیر نقطه انجماد باشد، ماشین لباسشویی را قبل از نصب چند ساعت در دمای معمولی اتاق قرار دهید.

! احتیاط در خصوص کابل برق !

توصیه اکید در خصوص اکثر لوازم برقی آن است که این نوع دستگاه ها را به یک مدار اختصاصی وصل کنیم. این بدان معنی است که یک پریز خروجی خاص را جهت انتقال نیروی برق به یک دستگاه مشخص اختصاص داده و از وصل نمودن رابط های اضافی و مدارات شاخه ای پرهیز گردد.

از وارد کردن فشار بیش از حدبه پریزهای دیوار خودداری کنید. پریزهای تحت فشار بیش از حد، پریزهای شل و آسیب دیده، سیم های رابط، سیم های سائیده شده برق و سیم های دارای روکش خراب یا ترک خورده خطر ساز هستند. هر یک از این موارد باعث برق گرفتگی یا بروز آتش سوزی خواهند شد. هر از چند گاه کابل برق دستگاه خود را مورد بررسی قرار داده و در صورتیکه ظاهر آن حاکی از آسیب دیدگی یا خرابی آن داشت، دوشاخه دستگاه را از پریز خارج، استفاده از دستگاه را قطع و نسبت به تعویض کابل آن توسط یک سرویسکار مجاز اقدام فرمایید.

کابل برق دستگاه را از حوادث فیزیکی یا مکانیکی مانند پیچیده شدن، تاب خوردگی، له شدگی و قرار گرفتن لای درب محافظت نمایید. همچنین بذل توجه خاص به دوشاخه ها، پریزهای دیواری و نقاط اتصال کابل به دستگاه الزامیست.

روش اتصال شیلنگ تغذیه آب

اتصال شیلنگ تغذیه آب لباسشویی

 • فشار آب بایستی بین ۳۰ کیلو پاسکال و ۱۰۰۰ کیلو پاسکال باشد.
 • هنگام اتصال شیلنگ داخلی به شیر آب از لخت کردن آن با برش عرضی خودداری کنید.
 • در صورتیکه فشار آب بالای ۱۰۰۰ کیلو پاسکال است، یک دستگاه فشار شکن می باید نصب گردد.
 • دو واشر پلاستیکی مخصوص آب بندی با کیت شیلنگ تدارک دیده شده که کاربری این واشرها در جلوگیری از نشت آب می باشد.
 • از محکم بودن اتصالات شیلنگ به شیر آب اطمینان حاصل نمایید.
 • هر از چند گاه وضعیت شیلنگ را مورد بررسی قرار داده و در صورت لزوم شیلنگ را عوض کنید.
 • از عدم تاب خوردن شیلنگ و له شدگی آن اطمینان حاصب نمایید.
 • زمانیکه دستگاه را به دو شیر آب وصل می نمایید:
 • شیلنگ داخلی که اتصال آن به رنگ قرمز است، مخصوص آب گرم می باشد.
 • زمانی که دستگاه را به دو شیر آب وصل می نمایید، استفاده از شیر آب گرم باعث صرفه جویی در مصرف انرژی برق می گردد.

نکته: پس از اتمام عملیات نصب، چنانچه از شیلنگ ها نشتی آب ملاحظه نمودید، مراحل فوق را مجددا تکرار نمایید. جهت تامین آب از معمولی ترین شیرهای آب استفاده نمایید. در صورتیکه شیر آب مربع شکل یا خیلی بزرگ است، قبل از قرار دادن شیر در داخل مبدل، واشرهای رینگی را بردارید.

شیر معمولی بدون شیلنگ ورودی شیار و پیچ

۳- شیلنگ آب را بطور عمودی به سمت بالا بکشید طوری که بسته پلاستیکی در درون شیلنگ بتواند کاملا به شیر بچسبد و سپس آن را با پیچاندن به سمت راست محکم کنید.

بستن شیلنگ به شیر آب

۲- کانکتور را فشار دهید تا بسته پلاستیکی به شیر محکم بچسبد. سپس ۴ پیچ را محکم کنید.

اتصال بسته به شیر آب

1- برای متصل کردن کلاهک پیچ اتصال را باز کنید.

باز کردن کلاهک پیچ

شیر معمولی بدون شیار و شیلنگ ورودی لمسی (مدل های تک شیلنگ)

۳- با فشار دادن صفحه به سمت پایین، شیلنگ آب را به کانکتور وسطی متصل کنید.

اتصال شیلنگ آب به کانکتور وسطی

 • برای جداسازی شیلنگ تامین آب از کانکتور وسطی شیر را ببندید. سپس شیلنگ ورودی را پایین بکشید، صفحه را به پایین هل دهید.

اتصال شیلنگ به پشت لباسشویی

 • ماشین شما دارای تنها یک اتصال آب سرد است.
 • مطمئن شوید که شیلنگ تاب خوردگی ندارد و پاره نشده است.

۲- کانکتور بالایی را فشار دهید تا بسته پلاستیکی به شیر محکم بچسبد. سپس ۴ پیچ را محکم کنید.

بستن کانکتور بالایی به شیر

 • کانکتور وسطی را بچرخانید تا آب چکه نکند.
 • مطمئن شوید که کلاهک لاستیکی در درون کانکتور شیلنگ است.

درپوش لاستیکی داخل کانکتور

۱- پیچ کانکتور بالایی را شل کنید.

باز کردن پیچ کانکتور بالایی

 • در صورتی که قطر شیر بزرگ است صفحه هادی را بردارید.

برداشتن صفحه هادی

نکات قابل توجه

طراحی این دستگاه جهت استفاده بر روی دریا و یا نصب بر روی وسایل حمل و نقل متحرک از قبیل کاروان ها، هواپیماها و غیره صورت نپذیرفته است.

در صورت عدم استفاده از دستگاه برای هر مدت زمان (مثلا تعطیلات)، شیر آب آن را ببندیدو خصوصا اگر در کف محل نصب و در نزدیکی دستگاه، آبرو (مجرای آب) وجود نداشته باشد.

در هنگام دور انداختن دستگاه قدیمی، کابل برق آن را بریده و دوشاخه آن را نابود نمایید. همچنین بمنظور جلوگیری از گیر کردن اطفال در داخل دستگاه، عملکرد قفل درب آن را نیز غیرفعال کنید.

مواد بسته بندی (از قبیل فیلم ها و فوم های استایرو) برای کودکان خطرساز هستند. در اینجا خطر خقگی متصور است! کل مواد بسته بندی را از دسترس اطفال دور نگه دارید.

روش نصب شیلنگ تخلیه

محکم نمودن شیلنگ تخلیه با زنجیر

 • هنگام نصب شیلنگ تخلیه، آن را با یک رشته زنجیر محکم نمایید.
 • محکم نمودن شیلنگ تخلیه باعث محافظت کف از نشت آب خواهد گردید.

روش نصب شیلنگ تخلیه

نگهدارنده شیلنگ تخلیه

نصب صحیح شیلنگ تخلیه

 • ارتفاع محل نصب شیلنگ تخلیه نمی بایست بیش از ۱۰۰ سانتی متر از سطح زمین باشد. در غیر اینصورت آب داخل دستگاه یا تخلیه نشده و یا کند تخلیه می گردد.
 • چنانچه طول شیلنگ تخلیه زیاد باشد، قدرت برگشت به دستگاه را نداشته و باعث ایجاد صدای غیر عادی خواهد شد.

تنظیم تراز دستگاه

۱- تنظیم صحیح سطح تراز ماشین لباسشویی باعث جلوگیری از لرزش و صدای نامتعارف خواهد گشت. دستگاه را بر روی سطحی محکم و صاف و ترجیحا در گوشه اتاق قرار دهید.

۲- در صورت ناصاف بودن کف زمین، پایه های قابل تنظیم دستگاه را به مقتضی حال تنظیم نمایید (از قرار دادن قطعات چوب و امثالهم به زیر پایه خودداری کنید). از قرار داشتن هر چهار پایه بر روی زمین و ثبات آنها اطمینان حاصل کرده و سپس از تراز بودن کامل دستگاه مطمئن شوید (از یک تراز حباب دار استفاده نمایید).

پیچ های تراز نمودن لباسشویی

 • پس از آنکه دستگاه را تراز کردید، قفل مهره ای را به سمت بالا و کف دستگاه لباسشویی محکم نمایید. کلیه قفل های مهره ای می بایست محکم شوند.

تعداد کل نظرات: 1

 • Avatar
  داود پنام

  با سلام لباسشویی ال جی اتو ماتیک ۸ کیلویی آکبند از اهواز خریداری کردم و نماینده نصاب در حیات چک و تحویل داد روز بعد این ماشین را بعنوان کادو به فرزندم دادم که یک نصاب بی دقت ماشین را بدون انجام اتصالات و استقرار کامل دکمه play را فشار داد که منجر به قفل شدن در شد و در باز و بسته نمیشود حالا کاتالوگ و بقیه اتصاللات درون ماشین است و در باز نمی شود لطفا راهنمایی فرماییید با تشکر

یک دیدگاه بنویس!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *